Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Mike válasza marilllyo (#5198) üzenetére


Mike
veterán

veszel a boltban

(#5187) marilllyo
ja, kicsit mászkáljál

a bárótól nyugatra lakik a sámán
egyébként is kell vele beszélned
nála lehet venni salétromot.
meg az összes rúnakő leírását

plusz vesz üveget, ami azért hasznos, mert van Novigradban a kikötőben egy üvegárus, aki teljes áron vesz meg mindent, és mindig van nála cc 250 üveg, ha meg nincs már pénze, akkor kilép, 1 , megveszed az üveget, kilép 1, megveszed az üveget, ismételgetve amig meg nem unod, persze nem kötelező ezt csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#5202) Mike válasza Nuada herceg (#5197) üzenetére


Mike
veterán

a sárgás, árkádos épület melett kell elmenni, túl sokat nem kell ugrálni, a vikingeknél felugrálni a romoknál sokkal izgalmasabb az erőhelyhez
egyébként meg leugrani bármilyen magasról lehet, de csak vízbe! Geralt gyönyörű fejest tud ugrani a hegyről is akár

(#5203) marilllyo


marilllyo
veterán

Szuper köszi! Megtaláltam!

Az erdő asszonyai küldetésnél tartok. Ott ahol döntenem kéne, hogy felszabadítom a fában lévő szellemet vagy megölöm? Számít valamit a döntés?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5204) S1M0N válasza marilllyo (#5203) üzenetére


S1M0N
senior tag

Még szép, hogy számít, akkor nem lenne értelme dönteni. Minden döntésed hatással van a környezetedre.

A két végletet nem akarom leírni, szerintem egyszerűbb, ha csinálsz a döntés előtt egy mentést, aztán megnézed mind a két kifejletet.
A döntésed hatással van egy mellékküldetésre is: Báró felesége.

Én így csináltam több esetben is, bár számomra csak még nehezebb ilyenkor dönteni... :(

[ Szerkesztve ]

(#5205) Ted_Beneky válasza Mike (#5202) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Már lóval is ugrattam hegyoldalról vízbe. Keszeg a levegőben eltűnik :)

Én megöltem a fába szorult férget, van hatása, de nem akkora.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5206) marilllyo


marilllyo
veterán

Hmm. Egyébként ezeknek a befejezésre van hatása? Több befejezése van a játéknak?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5207) S1M0N válasza Ted_Beneky (#5205) üzenetére


S1M0N
senior tag

A történetre nézve nincs hatása, de morálisan azért megmozgatja az ember agyát/érzelmeit.

Hagyod meghalni az ártatlan, árva gyerekeket, vagy inkább egy egész falu lakosságát hagyod meghalni, akik mit sem tudnak az általuk tisztelt isteneik valódi kilétéről és dolgaikról?

Mind a kettőnél ott van a pro/kontra, nincs teljesen jó vagy rossz választás.

Én is a fa szellemét öltem meg, de sokat gondolkoztam a dolgon. Végül azért maradtam ennél, mert így a báró és a felesége is életben maradt.

[ Szerkesztve ]

(#5208) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Mivel érdemesebb játszani a játékot, kontrollerrel, vagy billentyűzettel? Esetleg ízlés kérdése?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5209) FireKeeper válasza Gh0sT (#5208) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem ízlés kérdése, én egérrel és billentyűzettel teljesen kielégítőnek találtam az irányítást. ha pc-n játszod, maradj az egérnél sztem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5210) S1M0N válasza Gh0sT (#5208) üzenetére


S1M0N
senior tag

Ízlés kérdése, természetesen.

Én PC-n kontrollert csak a PES/FIFA/autóverseny/platformer játékokhoz (hirtelen ezek ugranak be) használok, számomra egy AC/GTA/Batman, vagy éppenséggel a Witcher 3 billentyűzettel és egérrel nyújt élményt, én ehhez az irányításhoz szoktam hozzá, számomra szenvedés lenne az áttérés, bár idővel biztosan megtudnám szokni.

Persze néha eléggé furcsa a gombkiosztás a bill.+egér párosnál, de ezidáig komolyabb problémám még nem volt ebből.

Szóval azzal játszd, ami neked jobban kézre esik. :K

(#5206) marilllyo

Igen, többféle befejezés van.

[ Szerkesztve ]

(#5211) Ted_Beneky válasza S1M0N (#5207) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Igen, a végkifejletre gondoltam.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5212) keIdor


keIdor
titán

Brutál szép ez: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5213) Nazara válasza Gh0sT (#5208) üzenetére


Nazara
őstag

Nekem az akció-orientált játékmenethez nagyon bejött a kontroller, mondjuk én lassacskán mindent ezzel tolok a Civilizationt kivéve. :D

(#5212) Keldor papa: Bizony. :K

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#5214) elektrotank válasza keIdor (#5212) üzenetére


elektrotank
tag

Azaz! A zene igen illik a játékmenethez. Tök jó, hogy minden tájnak van egy dala, konkrétan meghatározza az atmoszférát és olyan hangulatot ad neki, mint semmi más :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5215) Jorus válasza keIdor (#5212) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez is nagyon jó összeállítás. Vigyázat, a képanyag helyenként spoiler-veszélyes!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5216) elektrotank válasza Jorus (#5215) üzenetére


elektrotank
tag

Ezek a Cinematic-ok se utolsók. :K

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5217) marilllyo


marilllyo
veterán

Hát ez a 3 fúria...ronda mint a világháború. Nagyon klasszul lettek megcsinálva.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5218) BaLee válasza marilllyo (#5217) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Bezzeg másik alakban meg szúrná őket az ember... :B

(#5219) elektrotank válasza BaLee (#5218) üzenetére


elektrotank
tag

Hát... ha a bárós küldetéseknél jár, akkor nagyon messze van még az a bizonyos másik alak :P De valóban nem votlak rosszak ;)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5220) marilllyo válasza BaLee (#5218) üzenetére


marilllyo
veterán

:)
A szöszi boszit már kifugáztam. :DDD

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5221) elektrotank válasza marilllyo (#5220) üzenetére


elektrotank
tag

Akkor kiváncsi leszek majd, hogy a Triss-nél és Yen-nél, a 3 út közül, melyiket fogod választani ;)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5222) dannyl válasza elektrotank (#5221) üzenetére


dannyl
addikt

Amúgy, hogy ne a két szék közé essünk, kinél meddig lehet elmenni?

(#5223) S1M0N válasza BaLee (#5218) üzenetére


S1M0N
senior tag

Hát igen, anno az egyik trailerben látott "nyali-falijuknál" egészen másféle dologra gondoltam a hölgyeket látva, erre meg játék közben...

(#5224) elektrotank válasza dannyl (#5222) üzenetére


elektrotank
tag

Attól függ kivel akarsz összejönni. Triss-el össze tudsz jönni. Először egy bálon fog elcsattani egy csók, ott dönthetsz h megcsókolod e vagy sem. Én megcsókoltam. Később többet is lehet vele csinálni (amikor a boszorkányokat viszi el Novigradból és ott kérleli Geralt, hogy maradjon mert szereti) - ez már döntésedtől függ, de én úgy alakítottam, hogy Yennel legyek... Yen-el meg Skelligén fogsz kufircolni (ez is attól függ, hogy döntesz) és mindig neki kedveztem :D Ha meg kettővel együtt, annak nem lesz jó vége ;)
Anno lehet, hogy az a csók Trissel kissé hatással lehetett a történetre, de annyira nem lehetett maradandó, gondolom.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5225) dannyl válasza elektrotank (#5224) üzenetére


dannyl
addikt

Ja, végigvittem már, és kikötözés lett a vége :DDD Azért érdekelne, hogy legközelebb ne rontsam el. Nekem is Yen a bejövös, de most a 3 után végigtoltam elöröl az 1-2-t, most valahogy Triss közelebb áll. Ha Trisst marasztalom, de nem vallok szerelmet, az is gáz? Vagy hagyni kell elmenni?

(#5226) Ted_Beneky válasza dannyl (#5225) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Marasztalni kell és szeretni

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5227) fauv


fauv
őstag

Srácok, nyomom most a Witchert és rengeteg ládát kinyitogatok, de egy értelmes dolog sincs benne.

Van egyáltalán értelme ezeket nézegetni vagy csak én kerülöm el a jó ládákat, vagy mit javasoltok ?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5228) dannyl válasza fauv (#5227) üzenetére


dannyl
addikt

Magas szinten már ritka a jó cucc. Pláne, ha megvan valamelyik witcher kit. Pénzt lehet a ládázásból csinálni, meg közben hentelni. 1-2 jó cuccba botlottam bele összesen.

(#5229) elektrotank válasza dannyl (#5225) üzenetére


elektrotank
tag

Ne hagyd elmenni. Elsőre úgy tűnik, hogy elmegy, de ott lesz mögötted és a világítótoronyban pedig megtörténik az, aminek meg kell történnie :)

fauv: Persze, hogy érdemes... minden ládában van feles cucc, amit el tudsz adni a kereskedőknek és lesz pénzed. Érdemes körülnézni a várak romjai közt, ott szokott lenni értékes cucc, főleg fegyver és páncél tervek. Leginkább - ha jó fegyvert akarsz na és páncélt - akkor fegyver és páncélkovácsoknál tudsz csináltatni magadnak jó cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5230) dannyl válasza elektrotank (#5229) üzenetére


dannyl
addikt

Az oké, de akkor Yen kuka, vagy kötözés lesz a vége, vagy ettöl lehet Yen-es vég.

(#5231) fauv


fauv
őstag

:R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5232) Ted_Beneky válasza dannyl (#5230) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Yenhez ne nyúlj szerintem Triss után

[ Szerkesztve ]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5233) S1M0N válasza fauv (#5227) üzenetére


S1M0N
senior tag

Pont az a lényeg, hogy a jó cuccokat csak úgy találod meg, ha mindent megnézel. Így találhatsz meg egy csomó receptet, könyvet, de lehet találni jó fegyvereket is.

Nem muszáj mindent elvinni a ládákból, de én elszoktam, aztán eladogatom (bár a pénzt úgy sem tudom elkölteni semmire sem). Most, hogy már van tároló ládánk is, így a súlyfelesleges dolgokat könnyen el lehet rakni, szóval szerintem érdemes megnézni minden ládát.

Mondjuk nem tudom neked mik az értelmetlen cuccok, sok összetevőt, rúnakövet is lehet találni, valamint jó páncélokat, fegyvereket.
Persze magasabb szinten már tényleg elég kevés jó cucc jön a ládákból, de amúgy is ott vannak a witcher páncélok és a fegyverek, azoknak a fejlesztésére kell rámenni.

(#5234) dannyl válasza Ted_Beneky (#5232) üzenetére


dannyl
addikt

Sejtettem, hogy már megkavartalak :DDD Igazából a kérdés az, hogy Triss ha marad, akkor Yen kuka? Tehát Yen-t választom, akkor Triss nem lesz ott a végén a harcnál? Vagy lehet marasztalni anélkül, hogy "összejönnénk"?

(#5235) Ted_Beneky válasza dannyl (#5234) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A Kaer Morhen-i harcnál szerintem mindketten ott lesznek, függetlenül a szextől. De a többiek majd megerősítenek.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5236) S1M0N válasza Ted_Beneky (#5235) üzenetére


S1M0N
senior tag

+dannyl

Igen, ott vannak mind a ketten, függetlenül attól, hogy kit választottál.
Triss a harcra mindenképpen visszajön, Yen meg csak durcizik, ha nem őt választottad.

[ Szerkesztve ]

(#5237) dannyl válasza Ted_Beneky (#5235) üzenetére


dannyl
addikt

Köszi szépen, és S1MON-nak is! Ez így tiszta most már.

(#5238) fauv válasza S1M0N (#5233) üzenetére


fauv
őstag

Köszi. Most 11 vagyok, a witcher fegyvereket hányas szinttől érdemes megszerezni?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5239) Beni97


Beni97
őstag

Sziasztok. Lvl 4-es vagyok, és azt szeretném kérdezni, hogy hol érdemes fejlődni?
Ciri keresésénél tartok, már beszéltem a bároval. Hirdető falról mindig leszedek mindent és kaptam egy lvl 33-as witcher küldetést.
Illetve van ez a kártyás játék. Nem arról van szó, hogy nem értem, hanem hogy mindig legyőznek. Most kaptam meg másodlagos küldiként hogy verjek meg benne pár embert. Hát nem sikerül. Lehet valahol venni vagy találni vagy valami könnyű ellenféltől szerezni jó lapokat?

(#5240) FireKeeper válasza fauv (#5238) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

annyitól már van griffin set. érdemes rögtön akkor levadászni őket amint eléred a szükséges szintet, ugyanis jellemzően sokkal jobbak mint az alap cuccok. a játék ezen a ponton fog egyszerűvé válni, még magasabb nehézségen is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5241) fauv


fauv
őstag

:DD

Bocsi srácok nem ide tartozik, de a gyerek lerágja a fülem egy játék miatt, amit régen játszottunk, de a címe nem ugrik be az Istennek se. Gondoltam, hátha valakinek rémlik esetleg.

A játék úgy kezdődik, hogy valami hajóval jönnek gyilkosok és lerombolnak egy falut és megölik asszem a főhős barátnőjét. Utána indul el a játék ez is ilyen fejlődős játék volt.Egy bottal kezd, ilyen nyulakat vagy mit tom én mit kellett ölni egy barlangba , már rég volt :D

Ha véletlenül beugrik valakinek megköszönném.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5242) brumi1024 válasza dannyl (#5234) üzenetére


brumi1024
veterán

Ott lesznek mindketten, mindentől függetlenül. Viszont pár kiegészítés: Triss marasztalásához az ominózus párbeszédnél szeretni kell, illetve szükséges a csók is a bálban. Yennel pedig legális az első vidám éjszaka, még Triss választása esetén is, mivel majd csak a megfelelő küldetés végén dől el annak a kapcsolatnak a sorsa. De nemleges válasz esetén nem érdemes Kaer Morhenben kötözködni, mert valaki nem szeret egy bizonyos érvet. :DDD

(#5243) Anubris


Anubris
őstag

Ma kaptam értesítőt CD Galaxis-túl, hogy rendelhető a kiegészítő kártyákkal, ha esetleg valakit érdekelne.

(#5244) fauv válasza FireKeeper (#5240) üzenetére


fauv
őstag

Köszi az infót.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5245) S1M0N válasza Beni97 (#5239) üzenetére


S1M0N
senior tag

Az első, kezdő területet érdemes kipucolni, megkeresni az erőhelyeket, mert azok egyenként adnak plusz 1-1 képességpontot. Itt egy jó térképes adatbázis , ahol területenként láthatod a fontos dolgokat, köztük a már említett erőhelyeket.
Csinálj meg minden mellékküldetést, szóval ahogy írtam, az első területet viszonylag könnyen ki tudod maxolni, mert relatíve kis területű a többihez képest. Vissza tudsz menni oda, szóval utólag is pótolhatod.

Kártyákat érdemes nézni (és persze megvenni) a kereskedők kínálatában, illetve akivel lehet, azzal kártyázz (árus, kocsmáros, kovács pl.). A linkelt térképen ezek is jelölve vannak.

Amúgy a fejlődés miatt ne aggódj, "hamarosan" már az lesz a gond, hogy túlfejlett leszel, mert a szintekkel együtt nő a kapott XP is, viszont a szintlépések ponthatára nem, így gyorsul a folyamat. Az elején én is néztem, hogy én soha nem leszek 33-as szintű, de beindul a dolog.

(#5243) Anubris
Én már le is adtam a rendelést, nehogy lemaradjak. :K

(#5246) FireKeeper
A kártyázást már úgy általánosságban értettem, nem az első területre. :R

[ Szerkesztve ]

(#5246) FireKeeper válasza S1M0N (#5245) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kis kiegészítés: white orchardban csak a kocsmában lévő faszival játszhatsz aki megtanít a játékra, tőle egyébként egy Zoltan Chivay kártyát lehet nyerni. az itteni árusokkal nem tudsz játszani, csak kártyát vásárolni a fogadóstól és a kereskedőtől akit az elején megmentesz a grifftől. ezeket a kártyákat érdemes is megvenni az elején.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5247) dannyl válasza fauv (#5241) üzenetére


dannyl
addikt

Elder scrolls? Gothic? Ezek voltak ilyenek. Arx Fatalis. Több most nem ugrik be.

(#5248) fauv válasza dannyl (#5247) üzenetére


fauv
őstag

Nem sajnos egyik se az . De azért köszi

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5249) S1M0N válasza fauv (#5248) üzenetére


S1M0N
senior tag

És kb. hány éve játszottatok vele? Esetleg valami ismertetőjel (valamelyik szereplő neve, vagy ilyesmi)? Fantasy játék?

Így könnyebben lehetne szelektálni.

(#5250) fauv


fauv
őstag

Esetleg valakinek még? :D

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.