Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) Tirexi válasza BlackSoft (#16700) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem tom sztem mert nem látni kivillanó melleket. :(

Ma GTA videó felvétel Blekk! :)

[ Szerkesztve ]

(#16702) creedszl


creedszl
aktív tag

sziasztok

a napokban olvastam hogy a játék memóriakezelésén javítottak[link], pár modder és kérdezném hogy van e erről infótok hogy mi ez,honnan lehet beszerezni, ér e valamit...

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#16703) Tirexi válasza creedszl (#16702) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen valamilyen szinten már javították ezt. Én még nem próbáltam mert nálam egész jól megy a game.

(#16704) kiskornel válasza creedszl (#16702) üzenetére


kiskornel
addikt

Ezt hol a pun.ba lehet letölteni? Nincs egy Download gomb?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16705) Tirexi válasza kiskornel (#16704) üzenetére


Tirexi
addikt

LOL ne zavarjon, hogy előtted 1 hsz-el linkeltem ezt... :DDD
Meg milyen download gomb? :D
Át kell írni az ini fájlokat azt jóccakát.

[ Szerkesztve ]

(#16706) PeL válasza Tirexi (#16703) üzenetére


PeL
addikt

Ebből kipróbáltam azt a Project Optimization-t, de nálam egy dekával sem lett több fps sehol :D Szóval nem tudom mennyire lehet ezeknek a mágikus dolgoknak hitelt adni.

(#16707) kiskornel válasza Tirexi (#16705) üzenetére


kiskornel
addikt

Visszább az agarakkal. Egyrészt az általad linkelt oldalon nem csak ini módosítások vannak... a másik, hogy az eredeti linken nem ezt írták. Meg ez az egyenként rakodgasd vissza a módokat nem is olyan kis meló... az eredeti cikk nem tűnt ennyire bonyolult eljárásnak.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16708) Mate válasza kiskornel (#16707) üzenetére


Mate
nagyúr

(#16709) Tirexi válasza PeL (#16706) üzenetére


Tirexi
addikt

Én a legtöbbet megcsináltam. Simábban megy a game, (nem töltöget) de több FPS-em nekem nem igazán lett. Azt írják kisebb gépen érzékelhető jobban a változás.

(#16710) kiskornel válasza Mate (#16708) üzenetére


kiskornel
addikt

Ezt átolvastam... itt egész végig valami patchról beszélnek, nem csak ini módosításról, hanem a loader módosításáról.
Középen meg ott egy kód, amiben átírják a tesv.exe-t (ha jól értelmezem).

Ezt írja át:
//tesv.exe:00687E87 add edi, 0x200 <-----

x300-ra.

Ha most ez igaz, akkor ez már warez.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16711) Tirexi válasza kiskornel (#16710) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezt nem wáreznek hívják hanem a fejlesztők trehányságának a kijavítására.
Hogy nem szégyenlik az arcukat olyan játékot kiadni 2011 végén ami nem támogatja a 64 bit-et. :W
Nevetséges.. Meglátszik, hogy itt is a konzol volt az elsődleges...

Inkább örülnél neki, hogy van aki megcsinálja ezt normálisan. Egy olyan játékról beszélünk ami 30-40 GB is lehet akár a modoktól. Tudják jól, hogy modolni fogják még sem tettek bele 64bit support-ot. Vicc.

Azért vegyen az ember 500k-s PC-t, hogy a game az 50%-át használja csak. Ez semmi más mint szégyen a játék iparra nézve.

(#16712) creedszl válasza Mate (#16708) üzenetére


creedszl
aktív tag

És akkor most ezzel mit lehet meg hogy meg érdemes?Mert nem látom át sajna :)

Hulligaaan

(#16713) Mate válasza creedszl (#16712) üzenetére


Mate
nagyúr

Fingom sincs :D

(#16714) Tirexi válasza creedszl (#16712) üzenetére


Tirexi
addikt

Az a leírás olyanoknak van akik tudják a PC-jüket felhasználó szinten kezelni, nem csak játszani. :D :P
Én megtudtam csinálni simán mindent amit írt.

(#16715) kiskornel válasza Tirexi (#16714) üzenetére


kiskornel
addikt

"PC-jüket felhasználó szinten kezelni" - kötve hiszem, hogy egy titkárnő ezt meg tudná csinálni, de majd megkérdezem Gizikét, hogy egy exe file-ba át tud-e írni egy bizonyos word-ot. :))

Még mindig nem tudom, mit akart az SKSE loaderrel csinálni.

Amit meg te linkeltél, abban nem voltak ilyenek. Az csak iderakd-odarakd írj bele pár dolgot, és rakd újra az összes modod, meg mindenet csinálj újra.

Azt sem értem, hogy attól, hogy átír egy paramétert (lefordított programsort), hogy lesz 32bitesből 64bites... ahhoz a tesv.exe-t újra kellene fordítania. Vagy most arról van szó?

Szegény Gizike... már a kérdést se fogja érteni. :))

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16716) Tirexi válasza kiskornel (#16715) üzenetére


Tirexi
addikt

Gizike átlátta a leírást és rájött mindarra amiről a cikk szólt, hogy ezt a 64bit-es dolgot csak akkor tudod használni ha fent van az SKSE + ENB / ENB Boost.
Semmiféle tesv.exe-t nem kell átírogatni. :N

(#16717) Tirexi


Tirexi
addikt

Itt is le van írva még érthetőbben mit kell csinálni: [link]

・SKSE
・ENB
・ENB Boost
・skse_steam_loader.dll

Ezek kellenek csak. :K

(#16718) 19sracz82


19sracz82
csendes tag

Sziasztok! Nekem a magyarítással, s azon belül azzal lenne a gondom, hogy a párbeszédekben csak a válaszok jelennek meg. A karik által mondott dolgok nem láthatóak. Régebben a párbeszédek látszódtak. Megjelentek a karik által mondott dolgok, annyi hiba volt benne, hogy a kísérőmmel folytatott társalgásban a cserélési szándék angol maradt. Letöröltem újraraktam a magyarítást, de továbbra is fenn áll probléma. Gyári steames játék, Hearthfire DLC-vel, modok nélkül win7-en futtatva. Ha valakinek megválaszoltátok már esetlegesen ezt a kérdést, akkor bocsi! S előre is köszi az esetleges segítséget!

Nem az öregkor megérése, hanem a fiatalság túlélése a nagy tett! By: Én

(#16719) Tirexi válasza 19sracz82 (#16718) üzenetére


Tirexi
addikt

A menüben a beállításokban be lehet kapcsolni a feliratokat.
A kísérős angolra nem tudom a megoldást az nekem is angol.

(#16720) genndy válasza 19sracz82 (#16718) üzenetére


genndy
addikt

A feliratokra én is csak a bekapcsolást tudom javasolni, a kísérőknél meg gondolom a Hearthfire kavar be, arra egyelőre nincs javítás, mert a DLC-ket még nem fordították le).

Más: ENB-témához kis szösszenet:
Mostanában próbálgattam grafikai modokat (Fxaa, SweetFX, ENB-k), és úgy vettem észre hogy ENB-t még annak is érdemes föltennie, akinek gyengébb gépe van, és nem akarja használni a szebb grafikát, mert stabilabb is tőle a játék. Szándékosan futkorásztam kicsit Riverwood környékén ENB-vel és anélkül, és nélküle sokkal többször vágott ki a játék, kb. ugyanazon a helyen. ENB-vel csak döccent egy kicsit, de nem fagyott ki. Aztán persze komoly stressz-teszttel sikerült kifagyasztanom direkt (rohangáltam, varázsoltam, kapkodtam a fejem távoli hegyek felé hogy jó sok cellát kelljen töltenie), de nekem mégis stabilabbnak tűnt. Úgyhogy érdemes fölpakolni csak az alapot is belőle, mert ha ki van kapcsolva (ini-ben ugye simán be lehet állítani, hogy kikapcsolva induljon), akkor nincs érdemleges fps-csökkenés, de a dll-t azért használja, tehát stabilabb a játék. Főleg annak lehet hasznos, akinek textúrapakkok nem izzasztják még meg nagyon a gépét, de egy bekapcsolt ENB-nek már komoly hatása van (nekem pl. ez ilyen).
Mindenesetre a leírtak szigorúan SZVSZ, nem öltem bele túl sok időt, nem mértem frapssal és hasonlók, tehát simán lehet hogy benéztem valamit, és amikor ENB-vel nem fagyott akkor simán csak szerencsém volt. De talán egy próbát megérhet, azért írtam le.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16721) Tirexi válasza genndy (#16720) üzenetére


Tirexi
addikt

Ez nem szerencse kérdése az új ENB DLL-el már elérhető a nagyobb memória támogatás a híres 64bit. :)
Szal pontosan ahogy mondod stabilabb tőle a game. :K

(#16722) genndy válasza genndy (#16720) üzenetére


genndy
addikt

Ja fontos: ez még nem a komoly átírós dologra vonatkozik (pl. (#16717) Tirexi), csak a RealVision a legújabb v0.246-os dll-el (mert jól lebutítva azért mégiscsak bekapcsolva használom, szebb színeket ad mint bármelyik Fxaa vagy SweetFX, akármennyit is gyúrtam azokat).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16723) Tirexi


Tirexi
addikt

Múltkor szóba jött az óriások által használt bunkós bot. Alapból nem lehet használni.
Nos most már lehet: [link]
Valami 400-at sebez asszem. :D

(#16724) cunnir válasza Tirexi (#16723) üzenetére


cunnir
tag

Na ez mar komoly :DDD

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16727) kiskornel válasza genndy (#16720) üzenetére


kiskornel
addikt

Anno az egyik ENB fejlesztési fázisában a leírásban lehetett olvasni, hogy tett bele Boris CTD védelmet. Amúgy eddig nekem csak a uGridsToLoad (remélem jól emléxem a nevére) okozott csak CTD-t. Van, akinek 9-en is jól megy, én asszem 7-en használom. Nálam izom stabil mindenhogy. Ha határozott helyekhez, tartományokhoz kötődik a CTD (pl. cellák határai), akkor ez szokott a gond lenni.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16728) Tirexi válasza kiskornel (#16727) üzenetére


Tirexi
addikt

Én még meg sem néztem az enyém mire van beállítva. :DDD
Mennyi az alap?

(#16729) Tirexi válasza Tirexi (#16728) üzenetére


Tirexi
addikt

Na beállítottam én is mindent. Hát a 3GB Vram-omat azt kb 1 perc alatt felzabálja a játék. :D
De nagyon szép lett minden.

(#16730) kiskornel válasza Tirexi (#16728) üzenetére


kiskornel
addikt

alapból 5

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16731) kozi71 válasza Tirexi (#16652) üzenetére


kozi71
senior tag

Szia! Mindent megcsináltam ahogy írtad,hardware antialising detected ír ki nekem és letilt mindent.
Elképzelhető , hogy a 6990 kártyához valamit még változtatnom kéne?
A játék elindul, de szét esik a kép semmi perc alatt.

high tech, low life

(#16732) kozi71 válasza kozi71 (#16731) üzenetére


kozi71
senior tag

Na, állitgattam pár dolgot a videókártyánál most már mükődik, csak nagyon felpörög a venti, és a szünetmentesem is ágál. Nagyon megnőtt az áramfelvételi igény. Kéne valami optimalizálás szerintem.

high tech, low life

(#16733) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hello!

Sikerült végre megcsinálnom a játékot PeL és Tirexi segítségével. :R :R

ENB-en még kicsit módosítanom kell, főleg az éjszakát (nagyon sötét) és a fények erősségét, de összességben szerintem jól néz ki. :)
Módokkal ugyanúgy megvan az 50-60FPS, viszont ENB-vel ha minden Tirexi által megadott bizony könnyen lemegy 35-re, 1-2 effekt kikapcsolásával simán játszató az adatlapomon lévő géppel.

Így néz ki a játék.








[link][link][link]

Módok

[ Szerkesztve ]

(#16734) Tirexi válasza Grave_444 (#16733) üzenetére


Tirexi
addikt

Vaze ez nagyon jó lett mintha csak az én játékom lenne. :D
Grat! :C

Már csak egy kép hiányzik... A karaktered képe. :P (arccal)
Ja hogy férfi karakter. Akkor nem érdekes. :D

(#16735) Grave_444 válasza Tirexi (#16734) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszi, örülök ha neked is tetszik. :D
Nexus-on végignéztem az összes kategóriában lévő módokból a népszerűbbeket, azok közül válogattam ki ezt a 30-at. Párszor ezt-azt felül kellett írni, eddig nem találtam bugokat miatta.
A játék elején a fene se gondolta volna, hogy így meg lehet moddolni.
Annyira nem mennék bele, hogy karaktert is csináljak. :N

Az éjszakát úgy oldottam meg, hogy az AmbientLightIntensityNight-ot átírtam alap 0.65-ről 2-re kb.
Ez így jó is lenne, de világít a jég. :B

[ Szerkesztve ]

(#16736) vajaskifli válasza Grave_444 (#16733) üzenetére


vajaskifli
tag

A géped miatt, én a helyedben csak szimplán a Skyrim HD - Full modot tenném fel (a Bethesda HD Texture Packot nem), a 4K-s modokat lecserélném 2K-ra (Moss rock, Ultimate HD Fire stb...), és leszedném a Vivid Landscape-t, a Hd Enhanced Terrain-t meg az RSE-High-t is. Így szerintem simán menne az ENB is 40-45 FPS-el. De ez csak magánvélemény! :) Amúgy alakul már, kísérletezz tovább!

(#16737) Grave_444 válasza vajaskifli (#16736) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Már nem akarom újra törölni a módokat, mert akkor változna a sorrend és mást is újra kéne tenni egy effekt miatt. Először kipróbáltam szűz játékra az ENB-t és ugyanúgy 35FPS körül volt, úgyhogy a módok nem hiszem hogy annyit számítanak. RSE tényleg nem olyan lényeges azt lehet letörlöm.

[ Szerkesztve ]

(#16738) Jorus válasza Grave_444 (#16733) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mitől ilyen "szemcsések" vagy milyenek a képek? Olyan, mintha vmi régi fénykép lenne. Gondolom a játékban nem így néz ki, csak a tömörítés során szenvedte el ezt a torzulást.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16739) vajaskifli válasza Grave_444 (#16737) üzenetére


vajaskifli
tag

Én ezeket használom, Tirexi ENB-vel (persze állítgatnom kellett rajta nekem is). Teljesen magyar, sehol angol szöveg és szép graf. Átlag 45 FPS.

(#16740) Grave_444 válasza Jorus (#16738) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem tudom, de játékban is ilyen. :F
Arra lennék kíváncsi hogy lehet beállítani, hogy éjszaka és borús időben ne legyen ilyen kurva sötét, mert semmit sem látni. Climates Of Tamriel-ben lehetett állítani level1-8-ig, de az ENB-ben van így és nem írta felül a mód sem.

vajaskifli Tennél fel pár képet? :)

[ Szerkesztve ]

(#16741) stevve válasza Grave_444 (#16740) üzenetére


stevve
nagyúr

Van lehetőség ENB-nél film grain beállítására, nem lehet, hogy az tette ilyenné? Mámint szemcséssé.

Éjszaka: a játék alap gamma csúszkája? :)

[ Szerkesztve ]

(#16742) Tirexi válasza vajaskifli (#16739) üzenetére


Tirexi
addikt

Mindenkinek a gépén máshogy néz ki a game pedig ugyan azokat a fájlokat használjátok.
Én sem értem miért van ez de ez fordítva is igaz.
Ha én letöltök egy ENB-et Nexus-ról az tuti nem fog úgy kinézni nálam mint a képeken. :K

Ezért is csináltam azt az ENB videót, hogy mindenki be tudja magának állítani a dolgokat.

Az a kis szemcséződés az ennek az ENB-nek a tulajdonsága. Így lesz valamilyen szinten reális hatása az egésznek.
De elvileg nálam ez már javítva van.

Sztem Grave nem azt szedte le amit kellett volna. :)

Ez a legújabb ENB-em ebben már ki van kapcsolva a szemcsés (film grain) dolog.

(#16741) stevve:
Ha a játék gamma cuccát állítod akkor az a nappali fényt is feljebb tolja. Az meg már csúnya úgy.

Az az baj, hogy hozzá szoktatok a világos éjszakákhoz az alap játékban. Pedig éjszaka világítás nélkül egy erdőben nagyon is sötét tud lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#16743) vajaskifli válasza Grave_444 (#16740) üzenetére


vajaskifli
tag

Most nézem, Solitude-ban a várudvaron nálam is nagyon sötét van, pedig dél van. :)

(#16744) vajaskifli válasza Tirexi (#16742) üzenetére


vajaskifli
tag

Nálam nincs szemcséződés. Igazad lehet! :)

(#16745) Grave_444 válasza Tirexi (#16742) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem ezt szedtem le, mert ebben vannak módok is, hanem a TiriENB2014-et. Ha csak a Core fájlokat másolom be akkor csak az ENB-t teszi fel h jól sejtem. :) Megpróbálom ezzel és csinálok képet az éjszakáról.

[ Szerkesztve ]

(#16746) vajaskifli válasza Grave_444 (#16740) üzenetére


vajaskifli
tag

Nálam csak a Core van fennt.

(#16747) Grave_444 válasza vajaskifli (#16746) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nálad sokkal jobbak a színek, nem tudom miért. [link] Már az új enb van fent nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#16748) stevve válasza Grave_444 (#16747) üzenetére


stevve
nagyúr

Kicsit fakó, de hát ez a messzi Észak, nem egy Tamriel. :)

Engem ez a DOF halálra idegesített lovaglás közben, úgyhogy lelőttem. Nem túl életszerű, hogy homályos lesz minden egy x méteres sugarú körön kívül. :)

(#16749) vajaskifli válasza Grave_444 (#16747) üzenetére


vajaskifli
tag

Másold fel Tirexi ENB-nek a Core mappáját. De előtte a töröld le a enbseries és az SweetFX mappákat, és az ENB fájljait. Én Tirexi ENB-nek a d3d9.dll-jét lecseréltem a 0246 verzióra.

http://enbdev.com/mod_tesskyrim_v0246.htm

De ebből csak a d3d9.dll fájlt másoltam a Skyrim mappába, felülírva azt ami Tirexiében van.

(#16750) Grave_444 válasza stevve (#16748) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szóval mit kell csinálnom, hogy jobbak legyenek a színek? :)

Oké pillanat és lövök képet róla. Nálam ENB-vel ha minden be van kapcsolva nem akar 35FPS fölé menni nagyon. Ez módoktól független.
DOF-ot én se szeretem, láttam hogy nálad is be van kapcsolva azért így csináltam a képet. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.