Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) Varlaisaran válasza Jorus (#16894) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Tudom mire gondolsz, emlékszem arra. Csak Breezehome volt, valami verybeta mod, illetve az hasonló volt mint az Immersive Interiors is, de az egy adott worldspace-en belül levő interior-öknél működik, magyarul kültérből nyíló belterekhez (város->ház). Hogy a városból realtime kilássunk a világra ahhoz kültér>kültér megoldás kell. Most csak emiatt kerestem rá, és meglepődve láttam hogy az Oblivion után már a Skyrimnek is van Open Cities projektje, mitöbb nem félkész, 2000+ endorsementtel, ami már jelent valamit, illetve a GEMSre sem vesznek be minden félkész maszatot ha jól tudom.

Namost ha ez tényleg működik, akkor Skyrim egész területe egy worldspace lesz (feltehetőleg az alap "Tamriel" az), annak minden előnyével : rohadjó hogy egyben van minden, egyhúzóra végig lehet lovagolni Skyrimet, keresztül kasul a városokban megszakítás nélkül, és hátrányával (memória, hibalehetőség, blabla). Aki érez kedvet próbálja ki, persze először ideiglenes mentéssel, mert ez durva mod.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#16902) Tirexi válasza Varlaisaran (#16901) üzenetére


Tirexi
addikt

Én tuti kipróbálom ha meg lesz az új VGA. :D
Csinálok belőle videót is. :D
Tényleg.. kéne egy videó amiben körbe utazom egész Skyrim-et. :D

Szted hány óra lenne?

(#16903) Xerxész válasza Tirexi (#16902) üzenetére


Xerxész
őstag

GTA 5-ben volt egy elmebeteg, aki átszelte a teljes térképet dél-észak irányban...gyalog. Valós időben asszem 3 óra körül volt. Csak sétált a karakterrel észak felé az utak mentén, semmi mást nem csinált. Fel is tette a TeCsőre, persze gyorsított formában. :)

(#16904) Tirexi válasza Xerxész (#16903) üzenetére


Tirexi
addikt

Az igen. :Y
A Test Drive Unlimitedben volt még hasonló. Ott egy gyors kocsival 1 óra körül volt a sziget körbe autózása. :DDD

(#16905) Kareszovics válasza Xerxész (#16903) üzenetére


Kareszovics
addikt

Kíváncsiságból lehet lekocogok egy Markarth-Winterhold, illetve egy Riften-Solitude etapot. Sokszor megtettem, de még sosem mértem le mennyi lenne időben "főút" mentén. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#16906) MasterDeeJay

Ha már téma a nagy távolság akkor kérdeznék.
Van-e olyan mod aminél teleportálással lehetne csak eljutni csak a nagyobb városokba (varázslattal vagy portálokkal) és kikapcsolná a fast travelt?
Vagy amivel lehetne lerakni portálokat a pálya több gyakoribban látogatott több pontjára?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16907) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Nekem ez a Hair Under Headgear mod nem működik. Vajon mi lehet a baj? Mindhárom esp-t (Vanilla, 2 kieg) bemásoltam, Mod manager-ben kipipálva.......

Más. Látom, itt többen íjász+bérgyilkos karival is heavy páncélban szaladgálnak. Mindegy hogy lightot vagy heavyt használunk? Lopakodás közben a heavy nagy zajt csap, nemde?

(#16908) genndy válasza MasterDeeJay (#16906) üzenetére


genndy
addikt

A fast travel nem pont ugyanez? :F

Whiterun-Riften lóval kb. 20 perc volt amikor egyszer úgy mentem.

Skyhunter: van arra is perk hogy bármilyen páncélban vagy, ne számítson lopakodásnál. Ha az megvan, akkor mindegy hogy pucér/ruha/light/heavy.
Ha még nincs meg a perk, akkor súlytól függ, ezért írtam úgy a sorrendet, tehát igen, a nehézpáncél a legrizikósabb.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16909) MasterDeeJay válasza genndy (#16908) üzenetére

Az a baj hogy fast travellel minden hova lehet menni, és gyakran van hogy pontról pontra csak azt használom. Emiatt a pálya elég nagy részét be sem járom. Egy olyan varázslat kellene ami csak a nagy városokba enged teleportálni. Nem akarok megszabadulni a fast traveltől de korlátozni szeretném valahogy moddal.

PeL
Az se rossz, lehet az lesz. A lovaskocsikat szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16910) PeL válasza MasterDeeJay (#16906) üzenetére


PeL
addikt

Frostfall modban pl. ki lehet kapcsolni a FT-t, viszont még ott a lehetőség hogy a városok előtt lévő lovaskocsival elutazz bármelyik városba.

(#16911) Xerxész válasza MasterDeeJay (#16909) üzenetére


Xerxész
őstag

Ne használj gyorsutazást, ellenben tedd fel a Touring Carriages nevű modot. Valós idejű szekérutazás, viheted a kísérődet is, és közben gyönyörködhetsz a vidékben. :)

(#16912) balint107 válasza Skyhunter (#13704) üzenetére


balint107
aktív tag

A neten keresve akadtam erre a fórumra. A skyrim c. játékhoz szeretném feltenni a Real vision ENB nevű grafikai mod kollekciót, ami elvileg gyönyörű új grafikát varázsol a játéknak.
Link:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/?
Már próbálkoztam vele, de nem sikerült. Felraktam persze a Nexus mond managert és elkezdtem sorba leszedni a felsorolt modokat (amik elvileg kellenek az összképhez), majd telepítettem őket a Nexus manager segítségével. Most ott tartok, hogy töröltem mindent és feltettem megint az alapjátékot :)... Igazából azt sem tudom, hogy melyik javító patch kell, valamint kell e valami alap textura csomag a működéshez. A telepítésnél eddig mindig felül írtam "yes to all" ha megkérdezte, de lehet ezt sem kellett volna...Angolul sajnos nem nagyon tudok.
Ha valaki részletesebben le tudná írni, hogy az alapjátékból, hogyan tudom a linken szereplő (képek, videok) feltuningolt változatot megcsinálni, azt nagyon megköszönném. De ha nem is pontosan, legalább ötleteket adni, akik már jártasak a játék modolása kapcsán.

(#16913) PeL válasza balint107 (#16912) üzenetére


PeL
addikt

Kicsit vissza kéne olvasni, a visszább lévő 5-6-7 oldal lényegében csak erről szól.

(#16914) Chapel válasza Tirexi (#16904) üzenetére


Chapel
addikt

Volt is egy olyan verseny...58 perc körül volt a köridőm egy közepes autóval...ja és persze ott ha 52. percben elcseszted csúnyán akkor simán kezdheted elölről, jó móka volt :C

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#16915) slayer006 válasza Chapel (#16914) üzenetére


slayer006
addikt

Ezért kellett motorral menni. Autóval meg sem lehetett közelíteni. 48'48"21 :)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#16916) Skyhunter válasza balint107 (#16912) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Érdekes, egy 2013.08.havi hsz-re reagáltál???? :) Nem kötözködésképpen, csak hát na.

(#16917) Tirexi


Tirexi
addikt

Kipróbáltam ezt az Open Cities nem dolgot de hát ez még nem az igazi.
Valóban működik tehát be lehet menni töltés nélkül a nagyobb városokba de nincsen bennük egy lélek sem... :D

(#16918) Jorus


Jorus
nagyúr

Falskaar-on kicsit bebugzott egy küldi, szal konzolhuszároktól érdeklődöm, hogy mi lenne a pontos parancs. Ugyanez a probléma állt elő ennél az arcnál is.
"I had a problem with the Dreams in Oblivion quest, specifically with the Traverse the Crystal's Magic with Arnand objective inside Volkrund Keep. After watching the scene where two men are brawling while other watch, Brother Arnand got stuck at a left turn in the hallway that leads from the aforementioned scene to a cavern with several deer or elk. He just stood there or walked back and forth.

I tried reloading, but that didn't work. I tried shouting (unrelenting force), but that only made him hostile. I even used the moveto console command, which didn't work when I tried it in the deer cavern, but when using it much farther along, in the winding passage just before the web that blocks the player from progressing, it did work. So if you run into this problem, just run alone past the deer cavern into the next cavern or the subsequent cave passageway and use these two console commands:"

prid XX12BC30 (where XX is the mod index of Falskarr)
moveto player

A kérdésem az, hogy mi az a mod index, amit be kéne írni az XX helyére.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16919) Cheesus


Cheesus
senior tag

Nincs valakinek véletlenül egy térképe, hogy a Standing Stone-okat hol lehetne megtalálni. Google kiadta angolul a helyüket, de mivel magyarítással játszok, illetve még csak most megyek az Ősi Tekercsért így természetesen nincs felfedezve az egész térkép sem :B

https://www.twitch.tv/csehla

(#16920) Tirexi válasza Cheesus (#16919) üzenetére


Tirexi
addikt

Látom ez a magyarítás mindenkinek csak hátrány nem előny. :D

(#16921) Grave_444 válasza Tirexi (#16920) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az a legjobb, amikor mindenkivel a beszéd magyar feliratos aztán hirtelen jön egy Dragonbornos karakter és angol lesz. :D

(#16922) need


need
addikt

Üdv..

Van 1 küldetés mégpedig magyarul asszem az a neve..Diplomáciai sérthetetlenség..
bele néztem és úgy kezdődik hogy elszednek minden ruhámat..fegyvert..és egy iratot kell megszereznem de az őrök mindig észre vesznek akárhogy csúszok mászok..! na most van 1 láda állítólag abban van a cuccom de a láda üres..na most ez bug lenne..? mert ha volna cuccom akkor megcsapkodnám az őröket!
mert így ezt végig vinni elég nehéz!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#16923) Grave_444 válasza need (#16922) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Töltsd vissza a mentést és a nőnek add oda az összes cuccod, akkor a ládában lesz. Azokat az őröket én megöltem és elmentem onnan.

(#16924) Tirexi válasza need (#16922) üzenetére


Tirexi
addikt

A varázslatot nem tudják elszedni tőled. :D

(#16925) genndy válasza Jorus (#16918) üzenetére


genndy
addikt

A Falskaar.esm sorrendje a betöltésben. A Skyrim.esm a 01 (ha minden igaz. Ha mégse, akkor próbálkozz +-1-el, mert lehet hogy a Skyrim.esm a 00). Azért nem lehet megadni, mert DLC/modoktól függően mindenkinél más.

(#16919) Cheesus:
Magyar térkép - szürke betűk
Magyar térkép - fekete betűk

(#16922) need: félelmetes hogy ebbe mindenki belefut, pedig csak figyelni kellene, mit gagyog az elf. Amikor még a kocsmában ül, oda lehet adni neki cuccokat, az lesz a ládában (nem a csajnak kell odaadni, hanem az elfnek). Ha nem adsz neki semmit, akkor nincs mit becsempésszen.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16926) need válasza Grave_444 (#16923) üzenetére


need
addikt

ok megpróbálom így..! köszi.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#16927) balint107


balint107
aktív tag

Mivel nem játszottam még a játékkal (egyelőre csak a grafikát próbálom modolni) Egy olyan talán alapvető kérdésem lenne, hogy a külső kamera nézetet hol lehet beállítani? Benne van az alap játékban, vagy mod kell hozzá?

(#16928) Poultier válasza balint107 (#16927) üzenetére


Poultier
tag

Default beállításnál görgesd az egered. :))

(#16929) Cheesus válasza genndy (#16925) üzenetére


Cheesus
senior tag

1000 köszönet, ez nagyon jó :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#16930) stevve


stevve
nagyúr

Idill :D

(#16931) Grave_444 válasza genndy (#16925) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jobb felül az a sziget az alap játékban is benne van? Falskaar milyen kiegészítő? :)

(#16932) PeL válasza Grave_444 (#16931) üzenetére


PeL
addikt

Falskaar az egy rajongó által készített mod, de állítólag tartalmilag és minőségileg felér egy hivatalos DLC-vel. Elég sok modot kompatibilissé is tettek vele.

(#16933) genndy válasza Grave_444 (#16931) üzenetére


genndy
addikt

Jobbra fönt Solstheim van, ahol a Dragonborn DLC játszódik.

Ja, elfelejtettem: a térképekért a köszönet TGWH-nak jár a MorroHun fórumról.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16934) Grave_444 válasza genndy (#16933) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Közben megnéztem a kép leírását és rájöttem. :)
Heartfire vagy falskaar dlc-t szerintetek érdemes feltenni? Heartfire csak házépítős cucc azon a 3 helyen?

(#16935) Jorus válasza Grave_444 (#16934) üzenetére


Jorus
nagyúr

Falskaart mindenképp érdemes. Igaz, nem DLC, hanem mod.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16936) Tirexi válasza Jorus (#16935) üzenetére


Tirexi
addikt

Az simán elmehetne egy DLC-nek sztem. :K
Eszméletlen jó lett.

(#16937) Grave_444 válasza Tirexi (#16936) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Új helyszíneket is tartalmaz vagy új küldetéseket?
Lovas módokat szerintetek érdemes leszedni? :) Még nem vettem lovat, az mindig követne vagy hívni kell valahogy? Kéne olyan, hogy a követőmnek is legyen lova + páncél meg gyorsabbak is legyenek. :U

[ Szerkesztve ]

(#16938) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Tapasztalt valaki már olyat hogy egyik napról a másikra nem töltődik be a legutóbbi mentés? A végtelenségig csak tölt-tölt.

(#16939) Jorus válasza Grave_444 (#16937) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egy külön sziget északon. Főküldik, melléküldik, meg minden. Faja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16940) Kareszovics válasza tojaaji (#16938) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nekem akkor csinált egyszer ilyet, amikor szarul szinkronizálta a mentést Steam-en. Egy resync segített.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#16941) tojaaji válasza Kareszovics (#16940) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Tárgytalan már. Ha nem a continue-ra megyek hanem a load-ra akkor jó.

(#16942) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Mi a neve annak a modnak, melynek hatására a sisakból kilóg a haj?

(#16943) Tirexi válasza tojaaji (#16942) üzenetére


Tirexi
addikt

Hair Under Helmet. :D

Ez meg az amikor egy M4-el aprítasz a játékban: [link] :Y

(#16944) tojaaji válasza Tirexi (#16943) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Thx :R

(#16945) joke38


joke38
tag

Skacok,milyen móddal vagy mással tudnám növelni és stabilabbá tenni az FPS-t,mert összevissza ugrál?
Valami d3d9 .dll láttam már valahol,az kellene?

(#16946) Tirexi válasza joke38 (#16945) üzenetére


Tirexi
addikt

Az alap játékkal tolod? Tehát nincsen fent ENB?

(#16947) joke38 válasza Tirexi (#16946) üzenetére


joke38
tag

Nincs,csak egy jó pár mód,kevés lenne a gép hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#16948) Grave_444 válasza joke38 (#16947) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen a géped? Ha leveszed enb-ben az effektetek alig fut rosszabbul, mint nélküle.

(#16949) M3oH válasza Tirexi (#16943) üzenetére


M3oH
addikt

Beteg :)

(#16950) need


need
addikt

üdv..

lassan elveszek ezekbe a küldetésekbe..ami nem is lenne baj.. csak hogy most már nem világos a fő száll..
az tulajdonképpen melyik lenne...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.