Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) Mate válasza kiskornel (#16250) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt tudom. Viszont van hely amihez régen nem kaptam küldetést, vagy már megcsináltam ott 2-3 küldetést és semmi.

Meg azt nem tudtam, hogy pl. whiterun stb. lehet-e "tisztára" csinálni.

(#16252) Redcaster


Redcaster
őstag

Üdv!

Letöltöttem a Frostfall modot, és marhára tetszik. A kérdésem az lenne, hogy milyen más modokat (pl. ruhák, egyéb felszerelés) érdemes letölteni hozzá?

(#16253) Mate


Mate
nagyúr

Tudnátok picit segíteni a sztoriban?

Az ellenállókról mit kell tudni?

Illetve van a birodalmi-viharköpenyes választási lehetőség. Eddig eléggé úgy jött le, hogy a viharköpenyesek a jó fiúk. Ez így van? Vagy nehéz kijelenteni ki a jó meg ki a rossz?

(#16254) Perzeusz válasza Mate (#16253) üzenetére


Perzeusz
tag

Szerintem nem lehet megmondani, ki a jó, vagy a rossz. Régebben én is a viharköpenyesekhez húztam, mostanában viszont inkább a birodalmiakhoz. Igaz az utóbbi időben inkább a nyugati városokban vagyok, ott meg mindenki nyomatja a fejemhez, hogy az a szemét Ulfric stb :D Lehet, hogy csak befolyásolható vagyok? :)
Persze, a belépést még nem fontolgatom.

2 db WD Red 2TB eladó

(#16255) Mate válasza Perzeusz (#16254) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem meg mindenki azzal jön, hogy a birodalmiak milyen mocskok, viszik ez az embereket, kínozzák őket :D

Akikről semmit nem tudok azok a lázadók. Két helyen is kinyírtam mindet, de hogy most ők mégis ki ellen lázadnak, nem tudom :D

(#16256) Mister_X válasza Mate (#16255) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Birodalom ellen, mi ellen...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16257) Mate válasza Mister_X (#16256) üzenetére


Mate
nagyúr

De akkor miért jöttek nekem egyből? :D Velem mi bajuk?

És az ellenállok ugyan úgy harcolnak a viharköpenyesekkel is?

(#16258) Mister_X válasza Mate (#16257) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja, akkor az más. Mert hivatalosan Stormcloak Rebellion, onnan gondoltam, hogy lázadók... Hülye magyar fordítás :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16259) Mate válasza Mister_X (#16258) üzenetére


Mate
nagyúr

:D

(#16260) Mate


Mate
nagyúr

Na valamit másképp csináltam mint régen :D

SPOILER

A kompánia farkasemberré változtatott. Ez régen is így volt. De régen az ottani öreg meg akart gyógyulni és megszereztem neki a hozzá kellő cuccokat és kigyógyított engem is.

Viszont most mire visszaértem mindenhol ezüst halottak és megölték az öreget. Így az a küldetés le is zárult :D

Az biztos, hogy kiirtom az össze ezüskezest vagy kiket, de már meg se fogok tudni gyógyulni?

Ha spoilerezel írd ki légyszíves.

[ Módosította: Qru ]

(#16261) Mister_X válasza Mate (#16260) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Máskor a spoilereket ne írd ki a nagyvilágba. Van aki még nem companionozott.

spoiler
Meg kellett halnia, majd még találkozol vele.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16262) Varlaisaran válasza Mister_X (#16261) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Úgyis heti ötször le lesz végig írva az egész hóbelevanc Helgentől Sovngardeig, ma már nem létezik spoiler mint olyan...

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#16263) Mister_X válasza Varlaisaran (#16262) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sovngarde? :Y

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16264) Mate válasza Mister_X (#16261) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha lenne spoiler gomb, akkor használnám, sajnos nincs :( Ha meg offba teszem, semmit nem érek vele.

Amúgy meg azért nem jeleztem, hogy spolier, mert visszaolvasva gyakorlatilag mindent sima hsz-ként írtak.

De majd valamit kitalálok :)

(#16265) Mister_X válasza Mate (#16264) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Érsze vele, mert más nem fut bele, aki meg tud, az segít :U Nem kell semmit sem csinálni, haladj tovább a főszálon.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16266) Karma válasza Varlaisaran (#16262) üzenetére


Karma
félisten

Meg amúgy is már két éve kinn van a játék...

Azt hallottátok hogy Dumbledore meghal a hatodik könyv végén :Y :DDD

“All nothings are not equal.”

(#16267) Mister_X válasza Karma (#16266) üzenetére


Mister_X
nagyúr

És azt tudtátok, hogy Vader Luke apja? :U

Ez egy játék. Sokezer lehetőséggel. Nem egy film vagy könyv amit az ember megnéz/elolvas.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16268) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Én egyszerűen nem tudom felfogni, miért olyan hú de nehéz végigvinni a Skyrimet, minek ide spoiler? Nem hiszem el, egyszerűen nem hiszem el, hogy nem teljesen egyértelmű az egész, annyira le van butítva minden benne, komolyan, a windowsos aknakeresőn többet kell gondolkodni mint ezen. Ésakkor már Riverwoodnál van aki elakad, meg konzolozik meg mittudomén.. nemár.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#16269) Karma válasza Mister_X (#16267) üzenetére


Karma
félisten

Azért nem kell túlmisztifikálni, "igazi" elágazások meg lehetőségek nem nagyon vannak benne. Én csak pár hónapja játszom (166 óra), de már elég régóta egyértelmű minden szereplővel kapcsolatban, hogy ki-kivel van...

Varlaisaran: +1

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#16270) Tirexi válasza Varlaisaran (#16268) üzenetére


Tirexi
addikt

Főleg úgy, hogy már magyarítás is van hozzá. XD
Én csak pár ilyen puzzle-nél akadtam el amikor a köveket kell forgatni de akkor is csak azé mert hülye módon nem vettem észre a segítséget.:)

(#16271) borix


borix
őstag

spoiler de inkább tanulságos.

Kicsit beszivornyáztam a vámírságot. :W
Van az a küldi mikor a nagykövet fogadásra kellett menni és előtte le kellett adni a fegyvereket.
Végeztem a küldetéssel és után jött ki rajtam a vámpírúság 4. fázisa amit azt jelenti,hogy bárhova mentem rátámadnak az emberek.
Itt elakadtam /majd utánanéztem/ ahhoz,hogy ne támadjanak állandóan az emberek vért kell inni és akkor visszaesem az első fázisba.
Jó mondom akkor betörök éjjel valahová és iszok vért de ez sem ment mert nincs tolvajkulcsom mert az összes cuccal le lett adva a küldetés előtt.
Találtam a város szélén katonai posztot tűzzel két hálózsákkal mondom kivárom az időt,mikor le fekszik valamelyik őr persze várhattam hiába.
Végül megöltem az egyik fogadóst elvettem a kulcsát és így mentem be éjjel iszogatni.

Vettem egy lovat és ha meghalna buktam az árát?

[ Szerkesztve ]

(#16272) Mister_X válasza borix (#16271) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Minden egyes TES-ben vért kellett inni a tünetek csökkentéséhez. Amúgy mezei banditák, csókolom. Kettes fazisban már megkapod a Vampire's Seductiont, ha ezt rányomod az éber és mozgó (és magányos) áldozatodra, akkkr le sem szarja, hogy megcsapolod 1-2 literrel.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16273) Tirexi válasza borix (#16271) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen ha meghal a lovad vehetsz másikat.

(#16274) kozi71 válasza Varlaisaran (#16268) üzenetére


kozi71
senior tag

Azért nehéz mert bosszantó hibák vannak benne, amitől megakad az egész játék. Technikai hibák. Nem játékmenetiek. Bár mondjuk jó lenne látni mi történik ha más utat választ az ember egy egy lehetőségnél.
Eddig két hibával találkoztam. CSak a konzol parancsok segítettek.
pl: - Nem lehet elszívni a sárkány lelkét.
- Találkoztam olyan ajtóval aminél térd magasságban egy dárda van keresztben, és nem lehet átmenni rajta az NPC aki mutatja az utat nekem, persze simán átmegy ott.
Mind ez gyári (steam) programnál, semmi mod nincs feltéve csak a magyar felírat.
Arról meg nem is beszélve, nekem ez a első ilyen játékom semmi előéletem nincs "varázslós" játékokkal.
Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy belekezdtem. Nagyon jó játék ez. Sok sok köszönettel tartozom azoknak akik segítenek ha elakadok itt. :K

high tech, low life

(#16275) borix


borix
őstag

Köszi.
Azzal érdemes trükközni,hogy bevállalsz küldetéseket túlpörgetsz pár napot és vámpírként éjszaka 4-es fázisban megcsinálni mikor a legerősebb vagy?

(#16276) Chapel


Chapel
addikt

Anno volt egy nagyon jó lovas mod, volt benne 5 páncél (nem ez) és lehetett benne állítani a ló tulajdonságait. Nagyon jó volt és mivel egy év után raktam most újra és moddolom, nem találom. :(

Pont jó volt, mert az alap galoppon picit gyorsítottam, meg plusz stamina (20-30%) és így kényelmesen lehet szép hosszú utakat bejárni.
A neve valami "i" betűs és horses...valakinek tipp/ötlet melyik lehetett az :F

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#16277) PeL válasza kozi71 (#16274) üzenetére


PeL
addikt

Ezért kell feltenni az Unofficial Patcheket :K

(#16278) Tirexi válasza Chapel (#16276) üzenetére


Tirexi
addikt

Csak nem ez? :D

Tessék: [link]

(#16279) Varlaisaran válasza kozi71 (#16274) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Én nem a technikai, hanem a játékmeneti értetlenkedésről beszélek. Nem feltétlenül itt, hanem általánosságban, mert elég sok helyen olvasgattam. Jön egy kérdéses pont, amit "nem ért", csípőből nyomják az additem-setstage-resurrect szentháromságot, meg komplett novellákat írnak konzolparancsokból/hexa számokból, de nemám hogy gondolkodna egy picit, esetleg elolvasná azt a nyomorék journalt, nem.
Láttam valamelyik, asszem nexusos topicon egy fazont, aki úgy rakott bele 200+ órát egy darab iron greatsword-al(!!), hogy végig nem shoutolt mertugye el sem indult a main quest, fogalma sem volt róla hogy olyan van, meg egyáltalán, mi az. Namost erről van itt a szó, nem a kisbugokról.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#16280) Chapel válasza Tirexi (#16278) üzenetére


Chapel
addikt

Én ilyen mangás bigékkel nem élek :D

Convenient Horses...jaja erősen gyanús, nekem a fejemben az "inconvenient" szó volt (hasonló hangzás miatt gondolom) de annak meg baromira nem volt értelme, hogy kényelmetlen lovak :DDD

Köszi, meglesem otthon majd. ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#16281) Tirexi válasza Varlaisaran (#16279) üzenetére


Tirexi
addikt

Egy olyan játékban mint a Skyrim nem kötelez semmi arra, hogy egyáltalán elindulj valamilyen fő szálon is.
Ha én csak hentelni meg fosztogatni akarok akkor elég egy kard meg egy páncél azt jó van.
Ennek a játéknak pont az a lényege, hogy mindeni úgy játszik vele ahogyan akar.
Ha 200 órát tol egy kardal akkor 200 órát tol.. Ennyi.

Pont ezért jött létre ez a mod is: [link]

Ez nem olyan mint a GTA, hogy ha nem viszed a küldetéseket akkor nem mehetsz át a szigeten mert le van zárva.
Itt már level 1-esen oda mész ahová akarsz.

Azt meg valahogy nem akarom elhinni, hogy nem látta a küldetésben mit kell csinálni. Szimplán csak nem érdekelte a dolog sztem.

Csak mert ha belegondolsz a régi TES-ekben sem volt semmiféle shout-olás és még is végig lehetett vinni őket.

Dragonrend kiáltás nélkül is le lehet ölni Alduin-t csak tovább kell lövöldözni mert nem száll le. :K

(#16280) Chapel:
Azon a képen nem a karakter a lényeg hanem a ló armor. :D
Csak hát más képem nem volt a lovamról. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16282) kozi71 válasza PeL (#16277) üzenetére


kozi71
senior tag

Próbáltam azokkal is, nem segítettek az általam említett két hibánál.
Nekem mindegy milyen a javítás, csak működjön hamar! :)
Viszont ha belegondolok mekkora nagy játék ez terjedelemre, akkor igazából nem is olyan sok benne a hiba.
LE verzió van nekem instalálva, a három unofficial patch, illetve egy ultra HD nevű képjavító, semmi más. Többi mod nem is nagyon érdekel. Előbb végig nyomom. Aztán majd meglátom.
Most sárkány páncélon agyalok. Kipróbálom abban is az életet. Nem sikerül Lydia mellé másik nőt bérelnem.
Pedig ő igazán kímélő háztáji programra van fogva, semmi agresszivitás. De már vele nem kalandozok mert mire észbekapok legyilkol mindenkit előlem, nekem nem marad semmi. Elküldeni nem akarom, együtt kezdtük a sárkány irtó szakmát végül is. :) Marad akkor a feleség keresés.

high tech, low life

(#16283) Chapel válasza Tirexi (#16281) üzenetére


Chapel
addikt

Azért ez mennyire fantasztikus és szinte egyedülálló a maga nemében, hogy kb. ha akarsz mennyi mindent tehetsz és hány féle képpen játszhatod....ha akarod "gyűjtögetős" fantasy, ha akarod fps/tps vagy Sims-ezel vele. Eszméletlen ez a játék, minden forintot megért :R

(Lemaradtam a steam akcióban a két kiegről (heatfire nem hoz lázba)...ha valakinek esetleg lenne steam-es kuponja, gondoljon rám. :) )

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#16284) genndy válasza Chapel (#16283) üzenetére


genndy
addikt

Én még Skyrimhez nem láttam kupont, egy következő akciózásnál fogod tudni majd megvenni (GMG-ről is lehet, nem muszáj közvetlenül a Steamről).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16285) Varlaisaran válasza Tirexi (#16281) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Az illetőt kizárólag azért hoztam fel, mint a balf*szság mintaképét, azt aki nem képes játszani úgy hogy legalább minimálisan odafigyel rá. A threadjében kérdezgetett az inventoryról, meg az hogy quest, "mi lesz később benne", meg ilyesmik. Először tele volt a forum wtf-ekkel, aztán rájött mindenki hogy kajak komolyan mondja az ürge, tényleg azt hiszi ennyi az egész, több oldal eltelt mire kb képben volt hogy hogy kell varázsolni, lehet könyvet olvasni, a quest azért van hogy csináld ami oda van írva ( mert ő azt hitte az _majd történni fog_) ésigytovább. Tehát _nem_ stílusból játszott egyszál iron szarral shout meg bizbaz nélkül, hanem mert lásd fentebb.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#16286) PeL


PeL
addikt

Némi segítségképpen és ajánlóként megírom a modokat ABC sorrendben amiket használok. Különböző ajánlók és leírások alapján válogattam őket össze, 100%-ig hiba nélkül működnek együtt, legalábbis eddig. Kompatibilitás patchek elég sok modnál szükségesek, ezért mindenhol olvassuk el a leírást. A modok telepítéséhez NMM-et használtam és BOSS-t a load order automatikus korrekt belövéséhez.

[A Quality World Map - With Roads]
Térképmod, láthatóvá lehet tenni vele a térképeken a fő és mellékutakat, megkönnyítve a navigációt, tartalmaz egy régimódi térképváltozatot is. Plusz el lehet vele tüntetni a felhőket a térképnézetben így áttekinthetőbbé teszi azt.

[ApachiiSkyHair]
Temérdek mennyiségű új frizurát ad a játékhoz. Tartalmaz opcionálisan egy új szebb arc packot is (én arcra külön használok modot)

[Apocalypse Spell Package]
Úgy 180 teljesen új (átgondolt és kiegyensúlyozott) varázslatot ad a játékhoz. Varázslóknak ajánlott mod.

[Balbor and Steelsouls SkyRe ReProccer Project]
Ez egy kompatibilitás és stat patch a SkyRE-hez ha használod az Immersive Armors és Immersive Weapons modokat akkor kötelező, enélkül hibás statisztikákat kapnak az új cuccok. Telepíteni nem egyszerű sajnos, de a mod oldalán a leírásában ott van minden amit tudni kell.

[Belt-Fastened Quivers]
A tegez-t forgatja/pozícionálja át a karakteren így "jobban kézre áll", plusz 3rd person módban így látható lesz ahogy a karakter minden egyes lövés előtt előhúz egy új nyílvesszőt a tokból.

[BYOG - Balance Your Own Game]
Egy apró kis plugin ami egy új opciót ad a mod konfig menühöz, aminek segítségével a fegyverek sebzésén át az árusok haszonkulcsáig bármit testre szabhatunk igényeinkhez mérten. Én még nem használtam, de a nehézség teljes belövéséhez nagy segítség lehet.

[Climates Of Tamriel - Weather - Lighting - Audio]
Skyrim időjárását javítja a mod. Elképesztő mennyiségű új időjárás effekteket és kibővült időjárás típusokat ad a játékhoz, élethűbbé teszi a fényviszonyokat ill. új természet és háttérhangokkal bővíti.

[Cloaks of Skyrim]
Köpenyeket tesz a játékba amik védenek az időjárástól és egyéb behatásoktól. Függetlenül lehet viselni az éppen viselt armoroktól. A Frostfall mod mellé különösen erősen ajánlott.

[Deadly Dragons]
A Sárkányokat turbózza fel a mod, ha már olyan hatalmasak és félelmetesek akkor érezzük őket szinte legyőzhetetlennek is és a mod eléri hogy tartsunk tőlük. A mod hozzáad egy kezelőpanelt is amivel be lehet állítani a sárkányok erősségét.

[Frostfall - Hypothermia Camping Survival]
Túlélő mod. A hideg immár új és valós ellenség, a karakter átfázik amivel romlanak a statok, igényli a meleget és akár halálra is fagyhat ha nem vagyunk elővigyázatosak. A túléléshez hordozható sátrakat és egyéb kellékeket is ad a játékhoz amikkel tábort lehet verni sátorral és tűzrakással ahol lehet akár főzni aludni és melegedni is. Minden új karakter készítésénél külön kell elindítani a mod config panelről és teljesen testre szabható.

[Glowing Ore Veins 300]
A játékban található érc lelőhelyeket teszi sokkal könnyebben észlelhetővé.

[Immersive Armors]
Temérdek mennyiségű új, Lore-hű páncélt tesz bele a játékba.

[Immersive HUD - iHUD]
A HUD-ot teszi jobban konfigurálhatóbbá ez a kis plugin. SkyRE-nél ajálott mod volt, ezért feltettem.

[Immersive Weapons]
Temérdek mennyiségű új, Lore-hű fegyvert tesz a játékba.

[Locational Damage]
A testet zónákra osztja ami által valóságosabb sebzés és sebződés érhető el. A nyíllal fejlövések instant-killesekké tehetőek mind az NPC-k mind a player számára. Kezelőpanelt is tartalmaz a konfiguráláshoz.

[No Skill Limit]
Engedélyezi a játéknak hogy az NPC-k skilljei 100 fölé menjenek. SkyRE-hez ajánlott a balance miatt.

[Realistic Needs and Diseases]
Alapvető szükségleteket épít a játékba mint az evés, ivás és alvás. Akár szomjan is halhatunk 48 órányi folyadékbevitel hiány után. Frostfall-al együtt különösen ajánlott. A főzőcskét hasznosabbá és alapvető szükségletté teszi. Plusz a nevéből adódóan a betegségeket teszi sokkal veszélyesebbé, ami által nem hagyhatjuk úgy figyelmen kívül őket mint az alap játékban. Ha nem kúráljuk magunkat időben elég durva stat büntetések jöhetnek össze. Ha minden szükségletünk maxon van apró bónuszok is járnak értük.

[ReProccer - Automated SkyRe patch generator]
Az Immersive Armors + Weapons használata esetén szükség lesz rá. Ennek segítségével készíthető el a stat kompatibilitás patch a SkyRE-hez. Balbor and Steelsouls SkyRe ReProccer Project leírásánál le van írva minden amit tudni kell.

[T3nd0s Skyrim Redone]
Az egyik legnépszerűbb total-rebalance mod. A játék szinte minden részébe belenyúl, a harctól kezdve a lootig. Akiknek az alap játék túl könnyű vagy unalmas annak kötelező.

[Skyrim -Community- Uncapper]
Ez a kis plugin engedélyezi a játék számára hogy a skillek 100 fölé is növekedni tudjanak. A SkyRE miatt kötelező, mivel a benne lévő új perk fák miatt sok perk csak 100-as skill fölött érhető el.

[Skyrim HD - 2K Textures]
Textúra mod amivel az egész játék szebbé varázsolható. Gépteljesítménytől függően telepíthető magasabb/kisebb (2K/4K) felbontású textúrákkal. Több részből áll, így lehetővé teszi hogy más szépítő modokkal keverjük.

[SkyTEST - Realistic Animals and Predators]
Skyrim állatvilágát javítja ill. alapvető táplálékláncot és új spawn pontokat tesz a játékba. Az állatok falkákba verődhetnek, ivóvizet és élelmet is kereshetnek.

SkyUI
Alapvető UI mod amivel sokkal áttekinthetőbb és anti-konzolosabb lesz a menürendszer.

[Static Mesh Improvement Mod - SMIM]
Különböző 2D és low-poly tárgyakat tesz három dimenzióssá vagy magasabb felbontásúvá. Ajánlott a Skyrim HD mellé.

[Unique Booze Bottles HD]
Az italos palackokat teszi szebbé, illetve az üvegek címkéit felismerhetővé és olvashatóvá.

[Unofficial Skyrim Patch]
Azt hiszem különösebb magyarázatot nem igényel, az alapjátékban benne felejtett bugok ezreit próbálja kijavítani.

[Unofficial Dragonborn Patch]
A Dragonborn DLC-ben felejtett bugokat javítja

[Unofficial Dawnguard Patch]
A Dawnguard DLC hibáit javítja

[Unofficial Hearthfire Patch]
Nem hivatalos Hearthfire hibajavítás

[Unofficial High Resolution Patch]
A hivatalos Bethesda HD DLC nem hivatalos javításai :)

[WATER - Water And Terrain Enhancement Redux]
Skyrim tavait, folyóit, tengereit teszi szebbé, illetve javítja. Realistic Needs és Disease-hez nem jó az alap verzió arra figyeljünk oda, az az eredeti letöltés alatt van a listában.

[XCE - Xenius Character Enhancement]
A női és férfi karakterek arcát teszi szebbé a mod a Lore-hűség irányában.

Ezzel az összeállítással egy szebb, jobb, tartalmasabb, nehezebb Skyrimet kaptam, a teljesítmény látható visszaesése nélkül. Remélem valaki hasznát veszi :)

[ Szerkesztve ]

(#16287) Mister_X válasza Varlaisaran (#16279) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én ilyenkor elgondolkodnék, hogy mit csinálnának ezek egy Morrowindben? Ereiket vágnák fel konkrétan. Mert nem az volt, hogy mész és beszélnek melletted, aztán ott a quest marker az iránytűn meg van egy fullos GPS térrképed... Adatot kellett kutatni, megkeresni az illetőket, megkeresni a quest helyét, stb. Aztán meg a harcnál sem volt mindegy, hogy hogyan csapsz, nem hogy shouttal föld körüli pályára állítani őket... (ez mondjuk sokszor hasznos a bandit leaderek meg master vampire-ok ellen, mert a gravitáció rájuk is hat).

Szó se róla, jópofa a Skyrim, rengeteget fejlődött mind pozitív, mind negatív irányba is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16288) PeL válasza Mister_X (#16287) üzenetére


PeL
addikt

Azért a Morrowind full RNG harcrendszerét nem fényezném annyira. Elég nevetségesen hatott amikor ütöttem valamit és 10 ütésből egy talált be mikor látszólag ugyanúgy rácsaptam minden ütéssel. Kedveltem a Morrowindet de a harcrendszere elég fapados volt. Old-School szerepjátékosoknak lehet jó meg menő, de manapság ezt pl. Skyrimben nem tudnám elképzelni.

(#16289) slayer006: Igen, A T3nd0s Skyrim Redone mod rövidítése :) A Mod listában ott van amit összeállítottam

[ Szerkesztve ]

(#16289) slayer006 válasza PeL (#16286) üzenetére


slayer006
addikt

Az a sokszor emlegetett SkyRE is egy mod?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#16290) Mister_X válasza PeL (#16288) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Dícsérte a franc, engem is idegesít még ma is. Főleg Skyrim után :B

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16291) Tirexi


Tirexi
addikt

Befejező rész: [link]
A sztori kiváló volt! :D
Mondjuk egy két szinkron hang elég érdekes lett. :DDD

(#16292) Mate


Mate
nagyúr

Van valami kód vagy mód, amivel bejelölhetőek a területek a térképen? A tmm 1-et megtaláltam, de az felfedezetként jeleníti meg. Nekem olyan kellene, ami feketeként jelenít meg mindent és akkor lesz csak fehér, ha tényleg odamentem.

(#16293) Mister_X válasza Mate (#16292) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Most nem azért, de ennek mi értelme? Pont a felfedezés öröme veszik így el. Látnád az összes fészket is, én meg majd kiugrok a bőrömből, ha a távolban sárkányt hallok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16294) Tirexi válasza Mate (#16292) üzenetére


Tirexi
addikt

A játéknak az a lényeg, hogy fedezd fel a világot. Egy ilyen dolog csak lerombolná ezt. :D
Amúgy tényleg létezik egyáltalán ilyen kód? :F

(#16293) Mister_X:
A karaktered képével mi van? :D

[ Szerkesztve ]

(#16295) Mate válasza Mister_X (#16293) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyfelől már egyszer végigvittem a játékot, legalábbis a felfedezés részét. Másodjára számomra már nincs benne olyan sok öröm.

Továbbá hiába jártam be régen is mindent, maradt pár térkép szélén elbújt hely, amihez netes térkép kellet. A másik amit rühellek, hogy van néhány helyen út, amin elindulok, megyek egy csomót és kiírja, hogy itt nem mehetek tovább... Na ezek miatt kellet volna.

(#16296) Mister_X válasza Tirexi (#16294) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mit tegyek, ha a fostos neten nem tudok feltölteni? :( Konkrétan leokézni nem tudom.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16297) Karma válasza Mate (#16295) üzenetére


Karma
félisten

Ez a lista alapján ha a tmm-et máshogy paraméterezed, akár azt is csinálja, amit szeretnél. tmm 1,0,0

“All nothings are not equal.”

(#16298) genndy válasza Mate (#16292) üzenetére


genndy
addikt

tmm 1,0,0
Látszik minden, de felfedezetlenül és nem lehet odagyorsutazni (csak miután odagyalogoltál).
Na, el is késtem :)

Mister_X : attól, hogy hallod nem biztos hogy fészek is van ott. Random a vadonban is spawnol sárkány.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16299) Mate válasza Karma (#16297) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

genndy: Neked is!

Ha beírom, de valami miatt még sem jó és egy korábbi mentést megnyitok akkor visszaáll?

A már felfedezett területeket ügye nem piszkálja meg? :D Mert akkor tökön szúrom magam :D

(#16300) Karma válasza Mate (#16299) üzenetére


Karma
félisten

Biztosan.

“All nothings are not equal.”

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.