Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Mister_X válasza genndy (#16298) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát ha már hallom, akkor látnom is kell. Ha meg megpillantom, akkor lehet látni, hogy van-e fészke vagy sem. Mondjuk előfordul, hogy fast travel után elém csapódik egy Blood Dragon, de szerencsére az esetek 50%-ában óriásokat jött pofozni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16302) genndy válasza Mate (#16299) üzenetére


genndy
addikt

Mentést visszatöltve helyreáll, felfedezett/kipucolt helyeket nem bántja, úgy maradnak.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16303) Mate válasza genndy (#16302) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Közben kipróbáltam, tökéletesen működik :R

(#16304) Jason19


Jason19
senior tag

Sziasztok
Valaki tud egy olyan modot, amivel vámpírként a karakterem arca ugyan olyan mintha normál ember lenne? (szemek esetleg maradhatnak, de az a forma, textúra nagyon gázosan néz ki)
Csak az apachi skyhair, és better females by bella amit használok és a karakter kinézetét változtatja.

(#16305) Tirexi válasza Jason19 (#16304) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát nekem a Ningheim fajnál csak a szem színe változik meg vörösre szal ezt passzolom.

Amúgy milyen a 4.4 KitKat érdemes felrakni S4-re?

(#16306) Mate


Mate
nagyúr

Félelmetes mennyire be tud szippantani a játék :D

Viszont van egy bug. Whiterun-ban 2 dolgot nem tudok megvenni a házamhoz. Mármint meg tudom venni végtelenszer, de egyszer se kerül be :D Szerencsére nem izgat túlságosan a dolog.

Viszont hogy tudom megmondani egy követőmnek, hogy maradjon pl. a házamba? Mondtam neki, hogy maradjon ott, erre gyors utazáskor ott termett mellettem és követ megint.

Illetve sima házban mennyire vannak biztonságban a cuccok? Lehet készíteni zárat, de gondolom az csak építésnél lesz jó.

(#16307) Tirexi válasza Mate (#16306) üzenetére


Tirexi
addikt

A legalsó opciót választod, hogy itt elválnak az útjaink vagy mi és szépen vissza megy a házba vagy ahol felbérelted.
Aztán ha kell akkor megint szósz neki hogy kövessen.
Ennyi lenne Mate.

A karakteredről majd egy képet plz. :P

(#16308) Mate válasza Tirexi (#16307) üzenetére


Mate
nagyúr

Majd küldök képet :D

Egy varázslócsajt béreltem fel. Jó lett volna, ha házamban marad és nem megy vissza a világ végére :D

(#16309) M3oH válasza Mate (#16306) üzenetére


M3oH
addikt

Igen nekem is feltűnt, és pont alk.labort nem teszi be. többire nagyjából tojok :) Házban, csak a ládát használom, nekem még semmi nem tűnt el.

(#16310) kiskornel válasza Mate (#16308) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha a házadban akarod tartani, akkor vedd el feleségül. Akkor megmondhatod neki, melyik hézatokat használja... ;]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16311) genndy válasza Mate (#16306) üzenetére


genndy
addikt

Hearthfire gyerekszobája kavar be, unoff.patchnek javítania kellene, de nekem sem volt jó.
Ha a házhoz tartozik (housecarl), akkor ha elküldöd a házba megy vissza, bérelhető követők elküldhetők, de akkor is csak az eredeti helyükre mennek vissza. Mondjuk ettől még megvárhatna, esetleg próbáld a ház előtt hagyni, de akkor is egy idő után "haza"megy.
Megvehető házak biztonságosak, cuccok tárolására vannak kitalálva. Zár csak az építhető ház ajtajaihoz kell, de nincs funkciója.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16312) Tirexi válasza Mister_X (#16301) üzenetére


Tirexi
addikt

(#16313) Mister_X válasza Tirexi (#16312) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mintha valami gagyi shounen fightból rántották volna ki :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16314) Xerxész


Xerxész
őstag

Most olvastam erről a Realistic Nights modról... Jó volna kipróbálni, de ha igaz az, hogy ebben orvosolták azt a hibát is, hogy éjszaka nemcsak te nem látsz, hanem az ellenfél sem, az nagyon jól hangzana. :)

Csak legyen meg az új gép végre, akkor felturbózott grafikával és játékmenettel nekiállok. :))

(#16315) Jorus


Jorus
nagyúr

Elkezdtem a Falskaar-t. Guszta. Van egyébként vmi sztori is mögötte, ami majd kiderül, pl., hogy mi ez, hol van, mikor, kapcsolódik-e a lore-hoz, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16316) genndy válasza Jorus (#16315) üzenetére


genndy
addikt

Az utolsó mondat kérdés volt? :P
Kiderül, de nem kell semmi bonyolultra számítani, a különálló sziget miatt nem zavar be a TESnek.

Nordok, elszakadtak, nincs sok kapcsolatuk Skyrimmel, két család van hatalmon, akik kisebb-nagyobb megszakításokkal háborúznak. Nekem ennyi jött le a párbeszédekből, de a könyveket nem olvasgattam (lehet hogy van pár új).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16317) Jorus válasza genndy (#16316) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, annak indult. :) Köszi az infót! A portál egyébként csak térben utaztat vagy időben is? A felszerelési tárgyakból, öltözködésből, akcentusból kiindulva nincs eltérés időben, de azért jobb tudni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16318) genndy válasza Jorus (#16317) üzenetére


genndy
addikt

Nincs időugrás.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16319) whitezo88


whitezo88
nagyúr

íme, a legjobb mod! [link]

(#16320) Tirexi válasza whitezo88 (#16319) üzenetére


Tirexi
addikt

Na erre mod-ra még én is azt mondom, hogy értelmetlen pedig én már sok mindent kipróbáltam. :D

(#16321) Chapel válasza whitezo88 (#16319) üzenetére


Chapel
addikt

Amit nem értek, hogy miért öl időt és energiát ilyen baromságba...csinálhatna helyette valami hasznosat.
Ha csak egy fegyót csinált volna, már jobb lenne :))

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#16322) Tirexi válasza Chapel (#16321) üzenetére


Tirexi
addikt

Azért mert igazából hamar meg van. :)
Elég hozzá beszerezni egy ilyen modellt, berakod raksz bele egy hangot és már kész is a semmirevaló mod. :D
Ha nagyon neki állnék akkor én is csinálhatnék ilyeneket mit tudom én mondjuk repülő hűtőszekrény vagy kanapé vagy akármi más.
Csak egy modell kell hozzá a 3DS Max-ban amit ráteszel a sárkányokra és kész.

(#16323) Xerxész válasza Chapel (#16321) üzenetére


Xerxész
őstag

És az a baj, hogy sajnos ilyenek vannak többségében.
Nemhogy Frostfall, Falkskaar, Climates of Tamriel féle modok lennének inkább.

(#16324) Tirexi válasza Xerxész (#16323) üzenetére


Tirexi
addikt

Azokkal túl sok a munka azért nincsen több. :D

(#16325) rappit4


rappit4
őstag

Hali!
Valaki segítene rajtam és megmondaná, hogy mitől tölt be lassan az inventorym? Kb 5-6mp-et kell várni minden egyes inventory megnyitásnál. Előre is köszi a segítséget. :R

(#16326) Mate válasza rappit4 (#16325) üzenetére


Mate
nagyúr

SKYUI-t használsz? Fent van hozzá az SKSE és azzal is indítod?

(#16327) Varlaisaran válasza Tirexi (#16322) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Azt te csak hiszed. Megnyugtatlak, dolgozott ezzel a moslékkal rendesen, akkor is ha a modellt nem ő gyurmázta ki, csak igénytelenül beportolta, de nem, mert ez kajakra megcsinálta a többit is, és nem csak összehányta. Ha a modell kollidálva is van, akkor az jó gyakorlattal is minimum párórás munka, tökmindegy hogy egy hűtőszekrény vagy egy barokk orgona. Utóbbinál esetleg egy kicsit több is kellhet.
Nem is értem mi játszodhat le az ilyennek az agyában. Mert ha csettintésre lehetne megcsinálni, még "oké" de _dolgozik vele_ és elejétől fogva tisztában van vele, hogy egy semmitérő szemetet csinál, persze rettenetesen büszke rá, meg gondolom azokra is akik nexuson "great work" meg hasonlókkal ajnározzák, ha meg beszólsz a threaden simán leoltanak mint a szrt.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#16328) kiskornel válasza whitezo88 (#16319) üzenetére


kiskornel
addikt

De hát ez tavalyi hír. Mikor megnyitjátok a steamet, a híreknél a játékaimra kell klikkelni, és ott mindig elolvashatjátok a legújabb fejleményeket... ez valamikor tavaly év végén volt a hét modja.
Ajánlom mindenkinek, én át szoktam olvasni.

Mostanában az onlineról van elég sok hír...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16329) HEAHEA válasza whitezo88 (#16319) üzenetére


HEAHEA
tag

Látok ebben a modban fantáziát. Az új kiegészítő neve lenne : Indul a bakterház!-akarom mondani Skyrim!!! Hmmm.... az új karakterem neve meg Szabó bakter, esetleg Regős Bendegúz lenne. A többi szereposztást Rátok bíznám, már jobban benne vagytok a történetben. :))

MÁS. Kiderül a titokzatos jóbarát személye, akitől a leveleket kapom?

[ Szerkesztve ]

(#16330) rappit4 válasza Mate (#16326) üzenetére


rappit4
őstag

Nincs fenn semmi mod csak a magyarítás.

(#16331) hszilard666 válasza HEAHEA (#16329) üzenetére


hszilard666
veterán

Freakin Big Spoiler!
Igen, amikor mész a lürtért a verebeknek akkor találsz egy levelet a cucc helyén amiben az áll hogy keresd meg Delphinet riverwoodban, és akkor mondja hogy ő irta.
Vége!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#16332) rappit4 válasza rappit4 (#16330) üzenetére


rappit4
őstag

Megoldódott! :R

(#16333) kiskornel


kiskornel
addikt

Háát. Eszméletlen, mit ki nem hoznak grafikailag a játékból, bár a cikk szerint, amiből linkelték az oldalt, ez csak a képkészítésre használatos mod beállítások mellett ilyen, mert így játszani nem lehet.

[link]

Legközelebb már olyan modok lesznek, amiben reflektorokat lehet elhelyezni szerte a tájon, hogy mint egy fényképész műtermet be lehessen világítani. :DDD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16334) Chapel válasza kiskornel (#16333) üzenetére


Chapel
addikt

"Legközelebb már olyan modok lesznek, amiben reflektorokat lehet elhelyezni szerte a tájon, hogy mint egy fényképész műtermet be lehessen világítani. :DDD"

Honnan is jöhetett az ötlet... :D

Bár lehetne pár durva hdr-t készíteni Skyrim világában, ez tény :C

És ezek a képek mennyire vannak megdolgozva vajon? Amúgy gyönyörűek.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#16335) Mate


Mate
nagyúr

Volt most egy küldetés, amiben egy félkegyelműt kellet bekísérnem egy kriptába. Ott rátámadt a kísérőmre, így ki is nyírtam. Ezzel nincs is gond, nem hiányzik.

Viszont utána a boss kinyírta a kísérőmet :D

Ilyenkor végleg kipurcan a játékból vagy vissza lehet még valahogy hozni? Illia-ról van szó, varázslócsaj.

Illetve hogy lehet átöltöztetni a csajt? Régi harcos csajtól elvettem a ruháját és adtam neki másikat és kész. Viszont ettől nem tudom elvenni :D

(#16336) genndy válasza Mate (#16335) üzenetére


genndy
addikt

Végleg meghalt. Egyébként nagy valószínűséggel nem a boss nyírta ki, hanem te. Véletlenül megsuhintottad, vagy adtál neki valami AoE-t amikor térdre rogyva lihegett.
Ha jobb cuccot adsz neki mint a sajátja, használja, Nem minden alapcuccát lehet elvenni, illetve nem lehet meztelenre vetkőztetni, ami rajta van azt nem adja. Nyilván varázslónak köpenyt érdemes adni, harcosnak páncélt.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16337) Mister_X válasza whitezo88 (#16319) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát én leestem a székről :C Egyeseknek nagyon sok szabadideje van. Azért megmutathatta volna, hogy milyenek a mezei sárkányok vonatok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16338) Tirexi válasza genndy (#16336) üzenetére


Tirexi
addikt

Én az Amazing Follower Tweak-et vagy mit használok ott nagyon részletesen be lehet állítani egy egy karakter ruházatát vagy képességeit.
Pl Serana-ból lehet csinálni két kezes kardos harcost. :)
De itt akár az alap ruháját is el lehet szedni tőle, na meg örök élet neki.
Csak úgy leírtam Genndy. :P

(#16339) Karma válasza Mister_X (#16337) üzenetére


Karma
félisten

Ebben a videóban látszanak egy rövid ideig :) Amúgy jó sorozat szvsz.

“All nothings are not equal.”

(#16340) Mate válasza genndy (#16336) üzenetére


Mate
nagyúr

Biztos, hogy nem én öltem meg. Volt a teremben 1 boss, meg vagy 6-7 egyéb ellenfél. Én 5 ellenféllel harcoltam a terem egyik felében, míg ő a bossal. Mire megöltem az 5-öt és odaértem, már földön feküdt halottan.

De mindegy, megvagyok én nélküle. Csak őt akartam elvenni feleségül :D Amúgy csak 1 feleség lehet?

(#16341) Tirexi válasza Mate (#16340) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát de hol az F5 nyomogatása? :F
Ebben a játékban az F5 az olyan mint az NFS-ben a fék hogy elég rendesen nyomogatni kell.
Most ez megmentett volna.
Amúgy meg Autosave ha be van kapcsolva azt is visszatölthetted volna.
Ezeket az opciókat nem poénból rakják be a játékokba.

Én úgy vagyok ezzel hogy minden nagyobb terembe lépés után F5.

(#16342) Varlaisaran válasza Tirexi (#16341) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Ezt az F5 dolgot akár így, ebben a formában akár hozzá is fűzhetnéd a nyitó hsz-hez. Bár bagatell dolog, de nagy igazság. Sok nyűggel lenne kevesebb.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#16343) Mister_X válasza Tirexi (#16341) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Dungeonök elején meg minden "utazós" teremváltásnál van autosave. Igaz, nekem is nem egyszer mentette meg a billentyűzetem az F5.

Például amikor egy sárkánytüsszentéskor elfelejtem felhúzni a wardot, mert 30% alatt a HP-ja, aztán ízmintát vesz tőlem. Vagy az óriás, amikor tök jól elkergetőzünk a szikla mellett, majd véletlenül mellémcsap és kiterülök.

Amúgy: miazafék? :DDD (szerintem egy Carbont vagy egy Most Wantedet végigvinnék fékezés nélkül).

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16344) Tirexi válasza Mister_X (#16343) üzenetére


Tirexi
addikt

"sárkánytüsszentés" :DDD :DDD :DDD
Ezen kiégtem. :)

Az új NFS-eknél kell a fék nagyon is mert anélkül jön a fal vagy a Crashed animáció. Na meg a kanyar drift sem megy anélkül.
Válts ritmust MisterX. :)

(#16345) Mate válasza Tirexi (#16341) üzenetére


Mate
nagyúr

Szoktam menteni, most se kellet volna sokat. De égi jelnek fogtam fel, hogy nem kell megházasodnom :D

(#16346) Tirexi válasza Mate (#16345) üzenetére


Tirexi
addikt

Pedig nem hülyeség a házasság mert van belőle nem kevés bevétel ha nyit egy boltot az asszony. Na meg főz is ingyen. :)
Meg hát gyerkőcöt is kéne adoptálnod már. :)
Meg képet is kéne feltenned a karakteredről. :P

(#16347) Mate válasza Tirexi (#16346) üzenetére


Mate
nagyúr

Mindig elfelejtek képet csinálni, bár semmi extra, gyári elf ruha van rajta :D

Gyerek kell a francnak, asszony kellet volna max :D

Amúgy tolvajok céhébe muszáj belépni? Nem lehet simán kiirtani őket és alternatív úton megcsinálni azt a cselekményszálat? Francnak van kedve fosztogatni stb. Mindig is rühelltem őket :D

(#16348) Tirexi válasza Mate (#16347) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem tudnád kiírtani őket mert vannak ott is halhatatlan quest karakterek szal békélj meg a gondolattal, hogy tolvaj leszel. :) ;]

amúgy tök fun az avatárod, mi az valami random pufi izé vagy van rendes neve? :)

(#16349) Mate válasza Tirexi (#16348) üzenetére


Mate
nagyúr

Telefonos facebook app-ban gyári matrica vagy mi a neve :D Mindig mikor megláttam röhögtem egy jót, így ezt választottam itteni avatárnak :D

(#16350) Tirexi válasza Mate (#16349) üzenetére


Tirexi
addikt

Amúgy a Skyrim-be mire van specializálódva a karid?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.