Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Meghaltam :C [link] de sajnos nem ilyen egyszerű.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16152) Törzsúr válasza Mister_X (#16151) üzenetére


Törzsúr
senior tag

:D

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#16153) Perzeusz válasza Mister_X (#16151) üzenetére


Perzeusz
tag

Ez nagy volt :DD

2 db WD Red 2TB eladó

(#16154) Bazzzs


Bazzzs
senior tag

Kérnék egy kis segítséget a modolásban jártasaktól. Néha kidobál szó nélkül a játék az asztalra. Ez megszokott dolog vagy én tolhattam el valamit? Elvileg mindent úgy élesítettem, ahogy a leírásokban volt, viszont ez a probléma előjön. Van hogy pár perc után, van hogy fél óra után. Valamit a sorrenden érdemes lenne változtatni? Monitorozó program nem fut a háttérben, de alt+tab szokott lenni. Az bezavarhat?

[ Szerkesztve ]

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

(#16155) Tirexi


Tirexi
addikt

Emberek... egyszer csak megtámadott egy olyan sárkány, hogy Son of Alduin.
Ez oké... De hogyan lehet legyőzni? :D
Ütöm vágom csapom de semmi.... Meg se moccan a HP-ja. :DDD

(#16156) Lézerparaszt válasza Bazzzs (#16154) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nekem akkor csinálta mikor a bikinis modot rosszul raktam fel. minden ment szépen, de ha levettem a ruhát (igen csajról beszélünk :D) akkor instant lépett ki az asztalra. Szerintem a mod ami bekavar, az alá kell még egy másik, és az nincs fent neked. Tegnap délben vettem meg a játékot, azóta csak modokkal szórakozok, így van egy kis friss tapasztalatom ezen a téren, habár nekem nem megy egyik sem. :D
Na de most a RealVision ENB -vel szórakozok már 3-4 órája, lassan le lesz töltődve és "telepítve" mind.

Egyéb: Ha a modoknál aktiválok valami modot akkor annak muszáj megjelennie a Pluginsben hogy működjön?
Mert ha igen akkor a NMM megint rossz munkát végez :O

Egyéb 2: Ti milyen nehézségen játszotok? Én beraktam rögtön expertre, nem tudom hogy később erősebb lesz-e.

Tirexi: Még megvárom mi lesz az eredménye ennek az akciónak, ha nem megy akkor megcsinálom a képeket és feltöltöm. Mindez amúgy NMM -ben történik. Pl a HD 2k textures -ből van 4+1 féle, ugye külön a dungeon, town, riften stb, ezekből pl csak egyet tudok egyszerre aktiválni, és azokat sem mutatja aktívnak.
Na de majd jövök.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#16157) Tirexi válasza Lézerparaszt (#16156) üzenetére


Tirexi
addikt

Jó lenne ha már linkelnél valami képet is arról, hogy te hol nézegeted a feltelepített modokat mert gyanítom, hogy rossz helyen keresgéled.

Amúgy meg van mi volt a gond.
Son of Alduin az egy mod. :DDD

(#16158) PeL


PeL
addikt

Eddig furcsálltam hogy ugyanazoknak a fegyvereknek sebzése valami oknál fogva folyton változik (amit ír a fegyverre sebzés számot). Aztán jobban megfigyelve olyan mintha a sebzés nagyságát befolyásolná az hogy éppen mennyi HP-m van. Minél több annál jobban sebeznek a fegyverek. Lehetséges ez? Esetleg valamelyik mod csinálja?

(#16159) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Feltettem a Skyrim HD - 2K Textures modot, előtte csak egyedül a Skyrim HD DLC volt fenn, és így néz ki Whiterun főtere:

Mi lehet a gond?

Köszönöm,
Üdv:
S

[ Szerkesztve ]

(#16160) Jorus válasza PeL (#16158) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem kellene változniuk a HP-d miatt, legfeljebb, ha vmi ehhez kapcsolódó modot tettél fel. A fegyver sebzése függ az alap sebzésétől, a kovácsolásból eredő plusztól, a skill-től, az adott skill perk-jeitől, illetve az általad viselt enchant-olt motyók módosító pontjaitól.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16161) PeL válasza TSanya (#16159) üzenetére


PeL
addikt

ArchiveIvalidation-t engedélyezni kell pl. NMM-ben, különben a telepített plusz textúrák nem jelennek meg.

(#16160) Jorus

Értem én, de nálam egy helyben állva nőtt folyamatosan az éppen nálam lévő fegyverek sebzése. Egy kis harc után benéztem a motyók közé és látom hogy az egy kezes kard 9-et sebez. Mondom mi ez? Nézem a többit, azok is sokkal kisebbek mint szokott. Bezárom az invet, megyek tovább, közben regenerálódik a HP-m. Megint kinyitom a táskát, már 15 körül sebeztek a fegyverek. Néztem hülyén :D Aztán mikor full HP-m lett akkor láttam hogy normalizálódtak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#16162) Jorus válasza TSanya (#16159) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez olyan, mintha Varla félkészen abbahagyta volna. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16163) stevve válasza TSanya (#16159) üzenetére


stevve
nagyúr

Tök jó. Nem SandBox módban vagy véletlenül? :DDD

(#16164) TSanya válasza PeL (#16161) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Csak olyat látok az NMM-ben, hogy Reset ArchiveInvalidation, de erre kattintva is megmaradt a hiba.
Mit kellene pontosan csinálnom?

(#16163) stevve : engem annyira nem dobott fel a látvány :W

Üdv:
S

[ Szerkesztve ]

(#16165) Jorus válasza PeL (#16161) üzenetére


Jorus
nagyúr

SkyRE fícsör. Itt a táblázata:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16166) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Már a végén jártam a RealVision konfigurálásának, összes mod telepítve és beállítva, olvasnám az utolsó bekezdést erre a fejlesztő elrejti az oldalt mert rak rá valami update -et. Nagyon nem akarják hogy modolva játsszak :D
A végén ha működik akkor van értelme ha egyben feltöltöm valahova a modokat? Hogy aki szintén rászánja magát a telepítésre, ne kelljen egy fél napot elb* rontania az egyenkénti letöltéssel. Talán még egy magyarított HTML-t is készítenék köré, sorrenddel meg mindennel.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#16167) Bazzzs válasza Lézerparaszt (#16166) üzenetére


Bazzzs
senior tag

Én is így jártam a Steames leárazás után. Belevágtam a modolásba, erre minden 5-10 percet követően a Nexus oldal nem jött be karbantartás miatt :DDD

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

(#16168) Tirexi


Tirexi
addikt

Én meg elkezdtem a Falskaar-t és fel is vettem az első 1 óra játékmenetet.
Elég dúrva, hogy már az első barlangban tűzgolyókkal lövöldöznek rám. :DDD

(#16169) TSanya


TSanya
aktív tag

Senkinek nincs egyéb ötlete, mit kezdjek ezzel ?

Eltávolítható egyáltalán valahogyan a Skyrim HD - 2K Textures, vagy már csak újratelepítés segít?

[ Szerkesztve ]

(#16170) kiskornel válasza TSanya (#16159) üzenetére


kiskornel
addikt

Régebben pár textúra hiányzott a gyári HD packból. Persze csak pár tárgyról beszélünk, ami pontosan így jelent meg. Ám nálad úgy tűnik, az összes textúra eltűnt.

Akkor most másold vissza a backupot, amit moddolás előtt elmentettél és minden rendbe lesz.

ArchiveIvalidation megvolt?

Ha valamilyen managerrel raktad fel, akkor eltávolítható, ha nem, és felülírtad a textúrákat... akkor... hát akkor... :Y

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16171) TSanya válasza kiskornel (#16170) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Sajnos az utóbbi történt...

(#16172) kiskornel válasza TSanya (#16171) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha fel lehet rakni Nexus Mod Managerrel, akkor rakd fel még1x, és legyen beXelve az ArchiveInvalidation.

Jobb 5letem nincs.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16173) stevve válasza kiskornel (#16170) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, legrosszabb esetben teljes reinstall a játékra. :(

(#16174) PeL válasza Jorus (#16165) üzenetére


PeL
addikt

Reméltem hogy így van és nem én rontottam el valamit modolgatás közben :D A repülést is sikerült megtapasztalnom amit ír a táblázat, power attackomra jött egy power attack amitől elrepültem hátra vagy 5 métert :D

(#16175) TSanya válasza kiskornel (#16172) üzenetére


TSanya
aktív tag

Most épp azt próbálom, viszont még mindig csak "Reset Archive Invalidation" lehetőségem van...

(#16176) genndy válasza TSanya (#16169) üzenetére


genndy
addikt

Nem kell Invalidation. Skyrim automatikusan kezeli, ezzel felesleges szenvedned.
Újra se kell tenni a játékot.
Próbáld meg tényleg NMM-el föltenni újra a 2K-t, aztán leszedni.
Vagy durva, de hatásos: töröld az egész Textures könyvtárad a Data-n belül. Ha csak a 2K volt fönt, akkor meg kell oldja. ha más is, akkor azok is mennek a levesbe.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16177) TSanya válasza genndy (#16176) üzenetére


TSanya
aktív tag

NMM-el leszedve működik normálisan, bár egy gyorsmentésnél minden hibaüzenet nélkül kilépett asztalra a játék.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Üdv:
S

(#16178) Lézerparaszt válasza TSanya (#16171) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Én letöltés/telepítés után egy az egyben kimásoltam az egészet egy másik mappába. Én is megszívtam vele egyszer, de jól döntöttem mert azóta már 4x kellett visszamásolni az eredetit. És még csak másfél napja próbálkozok :D

A játék az nem játék!

(#16179) kiskornel válasza Lézerparaszt (#16178) üzenetére


kiskornel
addikt

El ne felejtsétek, hogy nemcsak a játék könyvtárat kell archiválni, hanem a

- *user* (user könyvtár) \Documents\My Games\Skyrim... a könyvtár gyökerében mindent, a mentések közül meg a legutolsókat...

és még kell a

- *user* (user könyvtár) \AppData\Local\Skyrim

könyvtár is. Csak így teljes a backup.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16180) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Na sikerült mind a 4,56Gb -nyi modot letölteni, bekonfigolni és működésre bírni. Igaz nem lett tökéletes de így is nagyon szép lett (RealVision). És ez a 4 és fél giga még csak a grafikai modok, a fun modokat még le se szedtem.
Van olyan program vagy mod amivel jobban ki lehet használni a gép erejét Skyrimban? Eléggé be tud szaggatni, aztán gondol egyet és megy 100 fpssel. Azt a "fényképező fókuszos" dolgot még mindig nem sikerült kikapcsolni, szerintem azért csinálja az akadásokat.

A játék az nem játék!

(#16181) Lézerparaszt válasza Lézerparaszt (#16180) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Sikerült, átírtam az iniben false -ra (megint) és most működött. Még a bloomot is kikapcsoltam. Most megszűnt minden akadás. A Bloom mit csinál?

A játék az nem játék!

(#16182) Tirexi


Tirexi
addikt

Skyrim: Falskaar - Episode 1
Na emberek ez egy király kiegészítő lett. :)

(#16183) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!
A LE melle erdemes barmilyen modot is feltenni, vagy amit a csomagban adtak az kielegito? Nem jatszottam az eredeti kiadassal, nem tudom mennyivel lett jobb az LE es mennyivel lehet jobb modokkal...
Koszonom elore is :)

(#16184) Tirexi válasza Kasya (#16183) üzenetére


Tirexi
addikt

Az LE csak a DLC-kkel lett jobb semmi más extrát nem tartalmaz.

(#16185) Kasya válasza Tirexi (#16184) üzenetére


Kasya
nagyúr

Oh..koszonom. Azt hittem a rengeteg modbol felhasznaltak valamennyit... :)

(#16186) Tirexi válasza Kasya (#16185) üzenetére


Tirexi
addikt

Valahonnét ismerős az az avatár. :Y
Asszem Bleach-ben volt annak a félszemű halálistennek a segédje.
Meg van Kenpacsi-nak a segédje volt Jacsiru nem? :D

(#16187) Kasya válasza Tirexi (#16186) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, Yachiru :K

Valaki kiprobalta a TES online betat? Nekem eleg bugos volt... volt hogy mar a legelejen uj karit kellett kezdenem, mert bebuggolt a csonti, akit lekellett olni es nem tudtam elkezdeni a jatekot :D
Amugy erdekesnek igerkezik, de F2P-nek jobban orulnek :)

[ Szerkesztve ]

(#16188) HEAHEA válasza Kasya (#16187) üzenetére


HEAHEA
tag

Üdv. Guruk! Kellene egy nagy segítség. Ha már a karakter nagyon-nagyon benne van a vámpírizmusban (3 napon túl), akkor hogyan lehet kigyógyulni belőle? Esetleg valamilyen kód, vagy ilyesmi?

(#16189) Tirexi válasza HEAHEA (#16188) üzenetére


Tirexi
addikt

1) open console
2) type this in console: setstage 000eafd5 10
3) enjoy!

(#16190) Mister_X válasza HEAHEA (#16188) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igyál vért. Amúgy sok haszna nincs vámpírnak lenni (max Vampire Lord, eléggé oda tud csapni a megfelelő perkfával), csak hátrányokkal jár. Mondjuk volt, hogy három nap után megtalált egy Frost Dragon - szegényke ;] Pedig csak egy conjurer voltam.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16191) Tirexi


Tirexi
addikt

Egy remek új mod jött ki nem rég: [link]
Én biztos, hogy használni fogom mert az alap játékban csak 1 gyűrű lehet rajtunk ezzel a moddal viszont akár 10 is és hát 10 ujja van az embernek. :)

(#16192) Tirexi válasza Mister_X (#16190) üzenetére


Tirexi
addikt

(#16193) HEAHEA válasza Tirexi (#16191) üzenetére


HEAHEA
tag

Tényleg jó kis mod, de én megvárom amikor már 20-at lehet feltenni,remélem valaki megcsinálja, mert nekem 20 ujjam van. :)) Köszönöm szépen a vámpíros kódot, a cimbi majd kipróbálja, ő lett vámpír. Ahogy Mister_X mondta inkább hátrányai vannak.(Közutálat, napfény, stb.,stb....). Már eléggé előrehaladt a történetszálon és nem akart újat kezdeni, az előző mentéséhez képest meg sokat fejlődött.)
Azért pár kérdés felötlött még így reggel:
A Steam-nél be van kapcsolva a játék automatikus frissítése. Ez érintheti hátrányosan már letöltött modo(ka)t, pl. ha a fentebbi gyűrűs modot telepíteném?
Hogyan lehet megcsinálni, hogy több profilom legyen egyszerre és ki tudjam választani melyik karakterrel kezdjek játékot?
Honnan tudom meg, mások megjegyzése nélkül a játékban,minél hamarabb, hogy beteg vagyok?

Megjegyzés: Korábban írtam, hogy nem tudtam kutyát venni. DE már nem bánom.(Maradt 500 arany.) Meeko házánál csatlakozott hozzám egy. Most már három segítőm van alapból, (Lydia, ló és a kutya,bár nem minden helyzetben számíthatok az utóbbiakra.) pedig semmilyen modot nem raktam fel személy szerint.

(#16194) genndy válasza HEAHEA (#16193) üzenetére


genndy
addikt

Nem gond ha be van kapcsolva a frissítés, mert nem jön több patch a játékhoz, tehát modoknak nem fog bekavarni.
Profile Manager 1, Profile manager 2
Varázslatok menü, Active Effects. Ami piros, az rossz.
Modok nélkül ennyi segítőd lehet maximum (a ló egyébként nem számít annak, csak harcban elég agresszív).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16195) Tirexi


Tirexi
addikt

Huh Falskaar fő sztori kipörgetve. Nagyon jó volt emberek. :D
Fordulatos és akció dús pont ami kell a népnek.
Most jönnek a mellék küldik. :)

(#16196) Lidl válasza HEAHEA (#16193) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

a betegséget alapjátékban úgy lehet legjobban észrevenni, hogy mondogatják az emberek, amikor elmész mellettük, hogy elég rosszul nézel ki ;) Ekkor megnézed a hatásokat (amit Genndy mondott) és ha van piros, akkor baj van.
És ha jól emlékszem néha (vagy csak egyszer?) eltorzul a kép is.
Na én ilyenkor szoktam benyúlni a hátizsákba és meginni egy Cure Disease italt. Az segít. És az mindig van nálam.
Ha viszont éppen egy városban vagyok, akkor meglátogatom az első templomot.
Ez bármiféle mod nélkül van így.

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#16197) genndy válasza Lidl (#16196) üzenetére


genndy
addikt

Az alapkérdés az volt, hogy "mások megjegyzése nélkül"... ;)

Egyébként igen, mérgezésnél elhomályosul egy kicsit, de ki figyeli azt csata közben. Ezért érdemes harcok után csekkolni (főleg vámpíros barlangban).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16198) Tirexi válasza genndy (#16197) üzenetére


Tirexi
addikt

Vagy fogod azt beállsz vérfarkasnak. :DDD
Gond megoldva.

(#16199) Mister_X válasza Lidl (#16196) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem a fő karakteremnek folyton ezt mondják, pedig 100%-os ellenállása van - igaz vérfarkas ;] Igaz, így nincs rested meg well rested bónusz.

Az exploitokat meg imádom, most indítottam egy tolvaj karaktert, mire elhagyta Riverwoodot, már lvl 8-as volt 50-es archeryvel :C

Fő karakteremnél meg megtalántam Serena egyetlen egy előnyét: kiválóan lehet rajta gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16200) Tirexi válasza Mister_X (#16199) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem értem mi értelme van a felesleges öldöklésnek egy ártatlan faluban, menj át Falskaar-ba aztán mutasd meg ott mit tudsz amikor 5db Halál Nagyúr vesz körbe a katakombában.
Sztem kb 10mp-ig élnél. :D

(#16201) Lidl:
Nekem azt szokták mondani az őrök, hogy ázott kutya szagom van. :D
Egy női karakternek ilyet mondani elég nagy bunkóság. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.