Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) Ryder62 válasza genndy (#17799) üzenetére


Ryder62
őstag

Heartfire megvan, kuckót mikor és hol tudok majd építeni?

Jók ezek a dlc-k? Mert eléggé sablonosnak tűnik nekem. Jobban érdekel a Elsweyr meg Falskaar mint a két hivatalos. :U

(#17802) #67026816 válasza Skyhunter (#17800) üzenetére


#67026816
törölt tag

En is legendaryn nyomom a masodik karit, az elso csak ij + lopakodas, ez a masodik csak kard, mar lvl 71, mert mar mindennel toltam, most ligt armor + pallos, de a lenyeg, h egyszer nem hasznaltam az ijat most. Az eleje keserves lesz igy, mar majd.em feladtam, de pont ahogy irtad, csak a smithing es enchantot toltam. Es ahogy komoly buvolesek mehetnek foleg 100ason ketto egy cuccva, onnantol max nehezsegen is superman leszel. Addig viszont kemeny sz0pas..

(#17803) genndy válasza Ryder62 (#17801) üzenetére


genndy
addikt

Dawnstar, Falkreath vagy Morthal jarlánál érdeklődj, de thanenek kell ott lenned hogy megvehesd tőlük a telket. Ha az megvan lehet építkezni. Rengeteg nyersanyag kell majd.
3 az 2 DLC :) Dawnguard, Hearthfire, Dragonborn, a Legendaryban mind benne van. Dawnguard vámpíros (vagy az ő oldalukra állsz vagy a vámpírvadászokéra, nem nagy durranás a sztori de a követő jó arc), Hearthfire a házépítős, a Dragonborn viszont kimondottan jó az új szigettel, Morrowindes hangulattal meg a sok küldetéssel.
Falskaarnak sincs világmegváltó sztorija, ott inkább az a szép hogy egy emberke rakott össze egy alapjáték minőségű új helyszínt a rengeteg NPC-vel, küldetéssel meg dungeonnal (duma róla még tőlem itt, itt és itt).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17804) Skyhunter válasza #67026816 (#17802) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Az elején mit érdemes erőltetni, mehet minden (pl főküldi-Bleak Falls Barrow),vagy inkább mellékküldik, bányák leverése?

(#17805) #67026816 válasza Skyhunter (#17804) üzenetére


#67026816
törölt tag

Kb lvl20 utan kezdtem bele a komolyabb kuldetessorozatokba, ennel mar megfogadtam, h nincs fast travel, es magam sem hittem, h be fogom tartani, de megis sikerult. Egybol vettem lovat, m alacsony skillekkel jol meg lehet halni barhol, de ha lorol tamadsz karddal, az oriasi elony. Sokszor csak o kap sebzest, es birjak is rendesen. Csak a convenient horse mod nagyon jol jon, m lesz sajat inventory-ja.Az allando vandorlas sok kardcsapast jelent, gyorsabb a fejlodes. Jaa, es kerdezdted a settenkedest.. Lvl 34-en fullos malachit pancellal belefutottam olyan bandita bossba, h ha csak megkozelitettem, mar egybol nyomta is be a kill animaciot. 20 bol 20 szor. Csak a lopakodas meg torrel 15x-os sebzessel volt eselyem. Ugyh szerintem mindenkepp nyomd azt is. De talan megis az enchant a legfontosabb ebben a jatekban, persze ez nagyon szemelyes velemeny. Kerdes Mindenkihez... Valaki eljutott mar lvl 100 ig? Csak kivancs vagyok, hogy kinek volt turelme hozza, van e vmi jelentosege, esetleg rejtett bonusz kuldik, ilyenek, m mar csak ez a celom, es ha kesz, mehet az Oblivion. mar alig varom:)

(#17806) perge666 válasza #67026816 (#17805) üzenetére


perge666
veterán

De jó is lenne ha már lvl 20-nál járnék.:)
Sajnos nincs olyan sok időm játszani,max. hétvégente néhány órát,de akkor se mindig pont erre vágyok..........

[ Szerkesztve ]

(#17807) pelenka35 válasza perge666 (#17806) üzenetére


pelenka35
őstag

Nekem se sok időm van lvl 18 vagyok :)

Spoiler
Belefutottam a tolvajcéhbe és "lovagként" elkezdtem a küldetés sorozatot és mindenkit megöltem pedig külön kértek ,hogy csendben csináljam és ne öldököljek kedvemre , ez befolyásol majd valamit ? (nehéz páncélban nehezen megy a lopakodás )

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#17808) genndy válasza #67026816 (#17805) üzenetére


genndy
addikt

96-ig jutottam előző karakteremmel, a mostani Lvl80 kb. az alapjáték felénél (~140 óra), ezzel biztos meglesz a 100. Nincs semmi jelentősége, vagy bónusz küldi ha ilyenben reménykedsz, a szinthatárt már jóval a megjelenés után vették ki (addig 81 volt).

pelenka35: fizetheted majd a küldi leadásakor a büntit jócskán. Btw lovagként minek tolvajkodsz? :Y Lovag becsületes meg nehézpáncélos, se motivációja, se képessége nincs lopkodni :F

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17809) #67026816 válasza genndy (#17808) üzenetére


#67026816
törölt tag

Hat, ezek nem jo hirek.. Csak azert gondoltam, mert a magusegyetemes questline utan, az elozo karakteremnel nem, a mostaninal meg egyszer csak szintlepes utan elojott egy magikus anomalia, es egy Utohatas nevu kuldi, h menjek es beszeljek Tolfdirral. Amugy en sem elem bele magam annyira a szerepembe, h pl lovaggal nem lopkodnek, m nem szivesen hagynek ki tartalmakat a vegigjatszas soran, inkabb mindent fejlesztek, h alkalmas legyek ra. Ha meg zajos lesz a pancelja, majd alsogatyaban fog betorni. Amig nem volt meg a hangtalan konnyupancel perk, addig en is ugy csinaltam:) Visszaterve... Az elozoben kimaradt a D.B. Vonal, most azt nyomom, es ha annak vege, akkor a Skyrimet egy idore befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#17810) genndy válasza #67026816 (#17809) üzenetére


genndy
addikt

Nem kell kihagyni semmit, csak lehet értelmesebben, specifikusan csinálni. Nekem pl. eszembe se jutott a drabális nehézpáncélos orkommal lopakodós küldetéseket megcsinálni. Addig hanyagoltam a TG-t, és csináltam a Companionst, meg azokat a random mellékküldiket, amiket harcossal is meg lehetett csinálni (mondjuk amik útba estek a Companions aktuális küldijének helyszínéhez). Aztán amikor megvolt a skill(ek)ből a 100, akkor visszanyertem a skillpontokat, követ váltottam és mentem másik céhet csinálni. Így a karakter sem forgácsolódott szét, lehetett célirányosan fejleszteni, és mindig volt skill ami éppen készen lett, abból meg tudtam hova tenni a perkeket.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17811) #67026816 válasza genndy (#17810) üzenetére


#67026816
törölt tag

Ertelek. Ezzel mondjuk nem lehet vitatkozni. En is hasonloan csinalom, csak nem ennyire szetvalasztva, inkabb tobb atfedessel. Zero settenkedessel en sem vagnek neki.

(#17812) genndy válasza genndy (#17810) üzenetére


genndy
addikt

Még egy tipp "jó" karakterfejlődéshez: nem kell bemenni minden dungeonba, csak oda ahová éppen küldi visz. A dungeonok ugyanis szinteződnek, ha az ember a játék elején végigrohan mindegyiken, akkor beállnak alacsony szintre, aztán amikor 80 szint múlva küldi miatt megy oda, akkor egy ütéssel veri szét szerencsétlen harmatgyenge csontikat - a skillek meg nem fejlődnek. Tehát érdemes csak akkor menni amikor kell, akkor lesznek folyamatosan szintnek megfelelő ellenfelek meg kihívás.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17813) Skyhunter válasza genndy (#17812) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Ezt a dungeon szinteződést értem, de mi értelme mondjuk lvl 80-90-100 szintre emelkedni? Oké, hogy a 100-as skilleket resetelem, és az ebből nyert pontokat másra rakom....de pont a széttaglalás miatt, elég erős a lvl100-as karakter? A több skillfára rakott perkpont elég hatékonnyá teszi a karit? Teszem azt lvl100-on ÉS legendary nehézségen mennyire könnyű/nehéz pl egy legendary sárkányt vagy dragon priest-et leverni? (Eszembe jut az Oblivion, ott ha nem aludtál nem léptél szintet, ergo lvl1-en 80-90 -es fegyverskillel egy terminátor voltál. :) )

(#17814) joke38


joke38
tag

Skacok, ha legendássá tenék egy skillt,akkor azt jelenti,hogy felszabadulnak a ráköltött pontok,de a perkek megmaradnak?

(#17815) Jason19 válasza joke38 (#17814) üzenetére


Jason19
senior tag

Visszaviszi 15-re a képességet, minden perket elvesz, és visszaadja azt perk pontban.

(#17816) #67026816 válasza Skyhunter (#17813) üzenetére


#67026816
törölt tag

Bar a kerdes nem nekem szol, de azert valaszolok. Azt nem tudom, h meddig szintezodnek, de en ugy vettem eszre, h egy ido utan mar nem. Nem nehezebb lvl70-en pl a sarkanyoles, csak mivel mar 70 perkpontot tudok szetosztani, ezert legyakhatom ket egykezessel, vagy pallossal, vagy leszurhatom lopakodva a buvohelyukon. Vagy 10 szint mulva akar ijjal is, m addigra mar azt is fel lehet rendesen tolni. De mostanra mar a helyreallitast is fejlesztettem, gyogyitalra mar nem kell kolteni, meg lootolni, vagy ugye szinlepesenkent mindig noveled vmelyik kepessegedet. 400as vagy magasabb staminaval mar boven lehet eroseket csapkodni meg harci porollyel is. 90esen meg mindezek mellett, akar kepzett magus is lehet az ember. Nekem ez eletem elso rpg-je, ezelott Stalkerfan voltam, ami tartalmaz hasonlo elemeket, es pont ez a valtozatossag, amit magas szinten elerhet az ember az, amiert imadom ezt a jatekot. Persze ha valaki csak pallossal akarja vegigcsapkodni magat Telvaratol Markarth-ig, akkor nem biztos, h kell az a lvl 80- 90. Foleg igy, h Genndy megmondta, h a jatek ettol nem tartogat semmi pluszt az ember szamara.

[ Szerkesztve ]

(#17817) genndy válasza Skyhunter (#17813) üzenetére


genndy
addikt

Elég erős. Ha mindig célirányosan viszed a karaktert, a használt skilleket fejleszted és arra rakod a perkeket akkor szépen lehet haladni. Nem tagolódik szét a karakter, legfeljebb lesz sok legendary skillje, na bumm.
Erős meg azért lesz, mert az attribútumok folyamatosan nőnek. Tehát lehet hogy egy-egy skillből éppen gyenge, mert a legendary miatt 15-ről indul, de semmi gond: az attribútumok magasak, és mondjuk egy 15-ről induló nehéz páncél sem gond, mert a sok health miatt nem hal meg, bírja az ütéseket, a sok Staminával meg lekardozza az ellent - eközben szépen megy föl a páncélskill (újra).
A legmagasabb ellenfelek asszem 75-ösek (Legendary Dragon), de ilyen pl. csak lvl78 fölött jön. Tehát ha erős ellenfelekkel akarsz harcolni, akkor érdemes magas szintre fejlődni. Persze 90-100 körül már nem lesz sok kihívás a magas szorzók miatt senki. A legendary nehézséget nem ismerem, bőven jól elvagyok az Adepttel.
Ha nagyon erősnek érzed magad, és fönt van a Dragonborn DLC, akkor majd jön az Ebony Warrior, az majd lezúz (lvl80). Vagy keresd meg Karstaagot, na az a tuti halál (90-es) ;]
Egyébként meg nekem pont ez tetszik a játékban, hogy jól megoldották a játékon belüli skill nullázást, nem kell modolni hozzá, és szépen folymatosan lehet fejlődni (elvileg lvl255-ig, de ahhoz már tényleg fanatizmus kell).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17818) Ryder62


Ryder62
őstag

Istenem ez a játék!

Minél jobban ellenállok annál jobban a hatalmába kerít. Igen, Igen, játszani, mééég :DD

(#17819) Tirexi válasza Ryder62 (#17818) üzenetére


Tirexi
addikt

Hol tartasz? :D

(#17820) Ryder62 válasza Tirexi (#17819) üzenetére


Ryder62
őstag

Elején. 7-8 órát játszottam eddig.

(#17821) Montesantos válasza Ryder62 (#17820) üzenetére


Montesantos
senior tag

Nekem 230 órám van benne és csak 47%-nál vagyok....

Gabi

(#17822) Jorus válasza Montesantos (#17821) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint minek a 47%-ánál? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17823) Montesantos válasza Jorus (#17822) üzenetére


Montesantos
senior tag

elért teljesítmények

Gabi

(#17824) _stick_


_stick_
őstag

Hali!
A folgunthur-kriptában van sárkány szentély, aminek a szavát nem tudom megtanulni. Ahogy közelebb megyek felhangosodik a szokásos kántálás, illetve egy sercegő hang, de nem történik semmi...
:F

(#17825) Nazara válasza _stick_ (#17824) üzenetére


Nazara
őstag

Szia,

A Skyrim wiki szerint megtanitja a szót, annak ellenére is, hogy nem irja ki:

"Sometimes if you look at the Word Wall for a while, you supposedly don't learn it (keeps glowing and chanting) even though you just did."

Szóval érdemes lenne lecsekkolni, hogy fel tudod-e oldani esetleg egy dragon soullal.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#17826) _stick_ válasza Nazara (#17825) üzenetére


_stick_
őstag

Látom, hogy a fagy leheletet tanítaná, viszont nekem már fel van oldva mind a 3 szava. Ez is érdekes, mert visszakeveredtem oda, ahol az első szavát már meg tanultam és újra ott volt egy sárkány, újra legyőztem és meg tudtam tanulni újból a következő szót. Ezt már akkor sem értettem. No mindegy.
Kérdés, hogy egy oltárnál csak egy adott szót lehet megtanulni, vagy random?

(#17827) Karma válasza _stick_ (#17826) üzenetére


Karma
félisten

Csak egy shouthoz tartozó szavakat lehet.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#17828) genndy válasza _stick_ (#17826) üzenetére


genndy
addikt

Adott oltár egy adott kiáltás egyik szavát adja, és egy falnál csak egyszer tanulhatsz.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17829) PepLogan


PepLogan
tag

Hali! Elkezdtem a játékot egy profillal,viszont a testverem is elkezdett vele játszani,és a betöltésnél csak az ő mentései vannak,az enyémeket nem találom sehol.Vélemény?

Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming 8GB || Intel Core i7 4770||

(#17830) Jorus válasza PepLogan (#17829) üzenetére


Jorus
nagyúr

Normál mentést csináltál?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17831) PepLogan válasza Jorus (#17830) üzenetére


PepLogan
tag

volt normál és gyors is

Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming 8GB || Intel Core i7 4770||

(#17832) genndy válasza PepLogan (#17831) üzenetére


genndy
addikt

A gyorsra akkor keresztet vethetsz, abból csak egy van, de a rendeseknek meg kell lenniük. Mindegyikben benne van a karakter neve, végignézted az összeset?
Egyébként a "profil" alatt valami modot értesz? Mert ha igen akkor abban nézelődj.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17833) PepLogan válasza genndy (#17832) üzenetére


PepLogan
tag

neem mod,csak simán elkezdtem a játékot.minden mentésnél a testvérem nevét írja,az én karakteremét egyáltalán nem :/

Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming 8GB || Intel Core i7 4770||

(#17834) Jorus válasza PepLogan (#17833) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mentéskönyvtár hogy néz ki?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17835) PepLogan válasza Jorus (#17834) üzenetére


PepLogan
tag

http://kepfeltoltes.hu/view/140403/454187684K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.png

valahogy így :)

Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming 8GB || Intel Core i7 4770||

(#17836) Tirexi válasza PepLogan (#17833) üzenetére


Tirexi
addikt

Sztem akkor kezdheted elölről.

Vigasztalás: [link] ;)

(#17837) genndy válasza PepLogan (#17835) üzenetére


genndy
addikt

Hát ennek reszeltek... :(
Legalább az erődig juss el, amikor már olyan mentést tudsz csinálni ahol neve is van a karakternek, és akkor már különbözni fognak. Addig csak így menti el, és felülírja. A gyorsmentés meg az automentések viszont akkor is ugyanazok, azok fölül fognak íródni! Tehát kilépéskor normálisat mentsetek.
Vagy nézz körül Nexuson profil managerek között, és akkor külön tudjátok kezelni a mentéseket. Vagy egyszerűen kézzel kezeljétek, tegyétek el külön könyvtárba, és aki éppen játszik az tegye be a magáét a Saves mappába annyi időre.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17838) Ellia


Ellia
addikt

Hali! Kicsit rég játszottam már a skyrimal de megjött hozzá a kedvem de látom a nexus mod managerben, hogy jó pár modomnak megjelent újabb verziója. Ezeket, hogy tudom updateelni? Lehet valami fölött elsiklok de nem találok update gombot :/ Vagy automatikusan kéne neki?

(#17839) genndy válasza Ellia (#17838) üzenetére


genndy
addikt

Nem csinálja automatikusan, a szürke/sárga felkiáltójel a mod oldalára visz, és onnan tudod tölteni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17840) Ellia


Ellia
addikt

Gendry, köszönöm a gyors választ!

Jelenleg a fentebb látható modokkal fut a játék stabilan. De miután rég nem játszottam biztos érkeztek új, akár bőven jobb alkotások hozzá. Tudnátok támpontot adni, hogy mivel lenne érdemes feldobni még inkább?
Vagy éppen mi lehet ebből a variációból felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#17841) Ryder62


Ryder62
őstag

NMM használhatatlan nálam. Nem tudok belogolni mert "can not reach the server". Offline módban meg nem tudok módot leszedni. Csak nálam ilyen?

(#17842) genndy válasza Ryder62 (#17841) üzenetére


genndy
addikt

Valószínűleg volt nagyobb verzióváltás, olyankor csinál ilyet. Töltsd le kézzel a legújabbat és frissítsd.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17843) Ryder62 válasza genndy (#17842) üzenetére


Ryder62
őstag

Remek, tehát ápdételni nem lehet programból.

Töröljem az előzőt vagy csak töltsem le és install?

(#17844) genndy válasza Ryder62 (#17843) üzenetére


genndy
addikt

Csak töltsd le és install, minden megmarad.

Lehet egyébként, csak ahhoz be is kell tudni jelentkezni. Ha az se megy, akkor marad a kézi (nekem csak egyszer játszotta ezt el eddig).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17845) Ryder62


Ryder62
őstag

Jó, sikerült, köszi.

Am elkezdtem Fallout 3-azni rögtön 20 perc után összeomlasztotta a vidi kártya drivert. Nice! Maradok inkább skyrimnál az beton stabilan fut. Modokkal.

(#17846) Ryder62


Ryder62
őstag

Amikor fel kell menni a hegyre valami ereklyét megszerezni és visszavinni witherunba, azután szabadulnak el a dragonok?

Míg azt a küldit nem teljesítem addig nem jönnek sárkányok, igaz?

DLC-kbe milyen szinten érdemes belefogni?

[ Szerkesztve ]

(#17847) genndy válasza Ryder62 (#17846) üzenetére


genndy
addikt

Dragonstone, Bleak Falls Barrow. Amikor visszaadod Farengarnak onnantól jönnek a sárkányok (de vigyázni kell, mert ha nálad van és odamész hozzá el is veszi rögtön) . Ha nem csinálod meg a következő, Western Watchtoweres küldetést, akkor is jönnek. Simán ott kell hagyni a koporsóban vagy a főellenfélnél, nem fog eltűnni.
Lesz még egy sárkányos pont a főszálban amit megcsinálva még sűrűbben jönnek majd, egészen a főszál végégig.

Dawnguard lvl10-hez van kötve, Dragonborn pedig a főszálhoz (Way of the Voice küldetés).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17848) Ryder62 válasza genndy (#17847) üzenetére


Ryder62
őstag

Ok, köszi.

Elsweyr-es modnak mikor érdemes nekiugrani? Jobban érdekel mint bármelyik dlc.

(#17849) Jorus válasza Ryder62 (#17848) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem nagyon nem tetszett - persze nem vagyunk egyformák.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17850) Ellia


Ellia
addikt

Hogy tudok egy követőt semlegesíteni, ha isten tudja hol elhagytam és szeretnék helyette egy másikat?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.