Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Mate


Mate
nagyúr

Már kb. 65-70%-nál járhatok. Jó játék, de nem kiemelkedően jó sajnos. Egy idő után teljes unalom, a táj számomra egyoldalú, ugyan azok a házak, dungeonok, tájak stb. Tudom nem könnyű megcsinálni egy ekkora térképet, de ez van.

Ebből a szempontból two worlds 1-2 jobb szerintem. Ott sokkal sokszínűbb a táj.
Witcher kettő meg sztoriban erősebb szerintem. Ott legalább tényleg tétje van a döntéseimnek. Itt olyan érzésem van, hogy választhatom A-t, választhatom B-t, de úgy is C lesz a vége.

(#16602) Tirexi válasza Mate (#16601) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen ezt én is írtam már, hogy hasonlóan látom. :K
A fő küldik meg pár mellék szál elég érdekes és fordulatos és elsőre a táj is elkápráztat (ENB-el), de aztán jön az általad említett unalom.
Van már 60k aranyam nincs olyan enemy ami legyőzne stb.. stb...
Az értelmetlen bóklászásnak meg nem látom értelmét nagyon.
Oké van egy két izgi dungeon ahol sárkány papok vagy mik vannak tudod azok a maszkosok de kb ennyi.
Egyszerűen elfogy a tartalom az ismétlődő küldetések már már vicc kategória, hogy mindig ugyan azt ugyan onnan kell elhozni vagy mindig ugyan azt kell ugyan ott megölni...

Összes DLC meg van és összes Céh is és a legtöbb Daedra küldi is.
Az ilyen öljem meg a mit tudom én minek az óriását is uncsi. Két lövés íjjal. Az utazás a két betöltéssel tovább tart mint a küldetés. :DDD

Falskaar is meg van az is jó volt de aztán annyi. Annak is hamar vége lett.

Oké még közel nem 100%-os a térkép felfedezettsége de ha egyszerűen nincsen miért akkor elveszti a varázsát a game.

Akkor van egy csomó beakadt küldetés amivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni... már rég megcsináltam de még mindig ott van.

Van még a gyűjtsek össze 20 Deathbell-t meg ilyenek meg egyszerűen nem tudnak érdekelni.. Mit kapok érte? 200 Aranyat?

Még Solstheim van még ahová tudnék menni quest-elni, de mivel már ott is kész a fő küldi gyanítom, hogy már ott sem lennének izgalmas küldik.

Hát ennyi a Skyrim. :D

(#16603) Mate válasza Tirexi (#16602) üzenetére


Mate
nagyúr

100%-ban egyetértek :D

Legnehezebb fokozaton is alig van olyan aki megizzasztana. Túl könnyű a játék, viszont elején túl nehéz :D
Arany értelmét veszti. A kereskedőknél szarabb cuccok vannak mint nálam, eladni meg nem tudok nekik, mert alig van pénzük.

A küldetések egyoldalúak, unalmasak. Halál *aszára menjek el azért, hogy ráleheljek egy idiótára és a csapatára, majd végeztem is....

Az se tetszik, hogy nem ölhetek meg bárkit. pl. Mi a francért kell nekem a tolvajcéhbe bekerülnöm? Miért nem dönthetek úgy, hogy inkább kiirtom az összeset? Simán lehetne egy ilyen szál is.

Ház: Tök unalom, ráadásul bugos. Nekem ez a sims vonal nem jön be (Feleség, meg kardozzak a gyerekkel egy frissen épített házban)

Two worlds tájban erős. Sivatagtól a hóig minden van benne, változatos elleségekkel
Witcher szintén változatos, sokkal hangulatosabb, viszont lineáris. Bár witchernek brutálisan jó a sztorija és 2x végig lehet játszani úgy, hogy teljesen más küldetéseket nyom az ember a második részén.

Összefoglalva: Nem bántam meg, hogy elkezdtem játszani vele, de hasonló lett mint two worlds 2. (Vártam a nagy bummot, konkrétan az utolsó, legnagyobb szigetet. Gondoltam annál durvább rész nem lesz a játékban. Erre kiderült, hogy multi sziget és kb. 2% járható be....)

Szeptemberig el leszek ezzel, far cry 3-al és ha lesz gta-val, utána meg jön witcher 3 ami eddigi tapasztalatok és videók alapján kegyetlen lesz :D

(#16604) Tirexi


Tirexi
addikt

Na sikerült egy jót találnom:

Élénkebbek a színek és itt már nincsen az a Somber Sepia vagy mi effekt.
Tesztelgetem aztán meglátjuk melyik marad.

(#16605) fiATHaLON válasza Mate (#16603) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Legnehezebb fokozaton is alig van olyan aki megizzasztana.
Túl könnyű a játék, viszont elején túl nehéz

Erre azért van megoldás (Skyre+Duel Combat Realism+skill unlocker az ellenfeleknél+
Apocalypse - 180 új varázslat, ellenfeleknél is) pl.

Az egyoldalúság igaz, sajnos én is belekezdtem játék közben egy kis Last of Us-ba
és elképesztő, hogy egy apró kis húzással mennyivel éllettel telibbé lehet tenni egy
játékot. Ez pedig nem más, mint hogy a személyiségek jól elkülöníthetően megjelennek.
Míg ott úgy barangolunk az alkalmi társakkal, hogy az életükről mesélnek, szokásaik,
félelmeik, humorérzékük van - élnek, na -, itt rohanhatok mögöttük egy-egy
összecsapásnál, humorként esetleg itt-ott besütik a "took an arrow..."-t, amit azért
már elkoptattak a Skyrim előtt.
Meg sem érint, ha valamelyik hanyattvágja magát mellettem, hisz jellemvonásokat csak
én képzeltem neki.
Ez így kis túlzással egy keretrendszer, amiből játékot (esetleg) a modderek készíthetnek.
Ezt újra és újra megállapítom az Oblivion óta, de többször nem ugratnak be.
Nincs igazán bajom a játékaikkal, de igazából a játékkezdeteket leszámítva élmény sem.

Évek óta egyformák felépítésben...
A Morrowindet ha megnézzük, azóta lényegi újítás nincs.
Jócskán olyan ez már, mint a Call of Duty sok részen át polírozott grafikai motorja.

[ Szerkesztve ]

(#16606) Xerxész válasza Tirexi (#16591) üzenetére


Xerxész
őstag

2 kérdés:
1. Melyik mod csinál Whiterunból őserdőt? Kevesebb fával hihetőbb...mit keres egy dzsungel a puszta közepén? :D Én a Pines of Whiterunt használom, az csak néhány fát rak bele.
2. Melyik mod csinálja ezt a macskakövezést? És miért tetszik mindenkinek annyira? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16607) Jorus válasza Tirexi (#16594) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ettől féltem. :) Ennyit nekem nem ér a dolog se időben se energiában, jók azok a fák úgy, ahogy vannak. Nekem inkább a sztori és a hangulat a fontos. Azt a kevés időt, amit a játékra tudok fordítani, azt inkább játékra fordítom, mint modolásra. De azért köszi!

Észrevettem, hogy Falskaar-on mindenkinek szóf*osása van. :D De tényleg, Skyrim nordjai rövid, tömör mondatokban kommunikálnak, a Falskaar-iak meg csak mondják a magukét folyamatosan és olyan terjengős körítést kanyarítanak az érdemi infók köré, hogy már zsong a fejem tőle.

Faslkaar egyébként javasolt mindenkinek, nagyon jó, új helyszínek vannak, hatalmas belső terekkel, ötletes megoldásokkal. Nincs is két hasonló dungeon az egész szigeten kvázi. Külön jó, hogy szinte minden barlang mélyén lapul vmi dwemer épület vagy rom. Az is kiderült, hogy Falskaar valahol Atmorától D-re, DK-re, Vvardenfell-től ÉK-re lehet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16608) GypsFulvus2 válasza Mate (#16603) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ebben bizony sok igazság van. Amit te, meg Tirexi meg, fiATHaLON írtok, az részben a teljesen nyílt világ koncepció, részben pedig a TES sorozat fokozatos casual játékká alakulásának következménye. Ha a grafikára nem vagy finnyás, akkor kipróbálhatnád a Morrowindet, ami még sokkal "komolyabb", bár ott sem várhatsz Witcher, vagy Mass Effect szinten kimunkált karaktereket. A TES fő erőssége a teljes szabadság és a hatalmas bejárható területek mellett a végletekig kimunkált Lore. Ebben a gazdag háttéranyagban sokkal több lehetőség van, mint amilyen sztorikat kitaláltak pl az Oblivionhoz és a Skyrimhez (a Morrowind vagy a Daggerfall ebből a szempontból nagyságrendekkel jobb). Sosem értettem, miért nem aknázzák ezt ki. Egy lineáris, vagy félig lineáris játékban, mint a két Witcher, azért sokkal könnyebb emlékezetes karaktereket és bonyolult történeteket gyártani. A sandboxban egy elágazó, bonyolult sztorit végigvinni úgy, hogy az visszahasson a sandbox világra - nos ez szinte lehetetlen feladat, milliónyi küldetés-bug lehetőséggel. Minek vesződjenek vele, ha a kazuárok így is veszik, mint a cukrot? A lebutított játékmenetű Skyrim lett a legkelendőbb TES játék... Ezért is lesz érdekes a Witcher 3, vajon képesek lesznek-e az eddigi jellemzőket megtartva nyílt világot létrehozni? Ha igen, akkor az tényleg unikális játék lesz, mert egyesítené a sandbox és a sztorivezérelt kvázi-lineáris játékok előnyeit. Ilyen RPG-t én nem ismerek, a korábbiak közül talán még a Baldur's Gate állt ehhez a legközelebb (nem véletlenül tartják a mai napig klasszikusnak).

Jorus: Ez a Falskaar valami mod, vagy valamelyik DLC? (Meg kéne már vennem a Legendary-t :B )

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16609) Jorus válasza GypsFulvus2 (#16608) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ingyenes mod. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16610) M3oH válasza GypsFulvus2 (#16608) üzenetére


M3oH
addikt

Falskaar ingyenes mod. Nexuson is megtalálod.

(#16611) GypsFulvus2 válasza Jorus (#16609) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

:R mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16612) Tirexi válasza Xerxész (#16606) üzenetére


Tirexi
addikt

1) Ja én is feltettem a Pines-t de most olyan furcsa kopár lett. :D
2) Ez: [link]

Jaj de bírom, hogy már megint meg van dögleve a Nexus... :U

(#16613) Xerxész válasza Tirexi (#16612) üzenetére


Xerxész
őstag

A Pines of Whiterun megoldás számomra a legelfogadhatóbb. Az is hihetetlen nekem, ami az alapjátékban van, hogy egyetlen fa sincs az egész városban (csak a központi csoffadt nagyfa), meg az is hihetetlen, ami a te mododban volt...a dzsungel. :)

Nem lenne rossz az általad használt mod sem, ha lehetne szabályozni a fák mennyiségét. Valószínűleg frissebb is, mint a PoW...ami itt-ott szerintem bugos (pl. van egy fa mindjárt a főkapu mellett balra, ami az őrök szálláshelyéből nő ki). :)

[ Szerkesztve ]

(#16614) pelenka35 válasza GypsFulvus2 (#16608) üzenetére


pelenka35
őstag

Mi az a "lore" :-S

Gamertag:Rob3rt75

(#16615) genndy válasza pelenka35 (#16614) üzenetére


genndy
addikt

A háttértörténet, a világ és történelme, amiben a játék játszódik.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16616) GypsFulvus2 válasza pelenka35 (#16614) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Mindaz, ami egy szerepjáték hátterét biztosítja. Műveltség, "tan". Ami leírja az adott világ földrajzát, történelmét, politikai viszonyait, népeit és nemzeteit, háborúikat, vallásaikat, hitvilágát, eredetmondáit stb stb. Ebből a szempontból a TES nagyon erős. Lásd itt, vagy itt. A "régi szép időkben" egy RPG-t kiadni részletes lore nélkül eleve kudarcra volt ítélve. Ma már erre sincs igény...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16617) HaaS válasza GypsFulvus2 (#16616) üzenetére


HaaS
addikt

Hmmm... Neked lenne? Mert már én is kiestem:)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#16618) GypsFulvus2 válasza HaaS (#16617) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Örökké! :)

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16619) pelenka35 válasza GypsFulvus2 (#16616) üzenetére


pelenka35
őstag

Gondolom magyarul ez nem elérhető.

Gamertag:Rob3rt75

(#16620) GypsFulvus2 válasza pelenka35 (#16619) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A 2. link a saját munkánk Jorussal. Ezen kívül magyarul itt találhatsz olvasnivalót.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#16621) pelenka35 válasza GypsFulvus2 (#16620) üzenetére


pelenka35
őstag

Köszönöm,mindenképpen elolvasom

Gamertag:Rob3rt75

(#16622) Grave_444 válasza Tirexi (#16612) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Még egy kérdésem had legyen.

Nagyjából már tudom miket teszek fel. Először felteszem az oldaladon lévő ENB módot. Az együtt tud működni ezekkel vagy tartalmaz minden lényeges cuccot? Ez lenne az egyik lehetőség, a másik a sima ENB.

A harmadik pedig ez a lista 1-2 dologgal kiegészítve. Ezek lennének.

Szerinted melyik legyen?

[ Szerkesztve ]

(#16623) Tirexi válasza Grave_444 (#16622) üzenetére


Tirexi
addikt

Szerintem várd meg míg elkészül az új ENB beállításom aztán majd utána felrakjuk.
Ami a weboldalon van azt már ne szedd le. Régi és nincsen optimalizálva az új ENB-hez.

Még finomhangolok rajta kicsit.

(#16624) Tirexi válasza Grave_444 (#16622) üzenetére


Tirexi
addikt

Tessék itt az új ENB-em: [link]

Minden benne van csak be kell másolni a Skyrim mappába. Már ami az ENB-hez tartozik.
Ehhez feltehetsz bármilyen modot.

(#16625) Kareszovics válasza Tirexi (#16604) üzenetére


Kareszovics
addikt

Szép-szép, de a fákat eskü nem értem... :DDD

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#16626) Grave_444 válasza Tirexi (#16624) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azt elmagyaráznád miben más az enb a nexus oldalán lévő módoktól? Amiket a végén linkeltem azok tetszenek, lehet elég lenne csak az.

(#16627) Tirexi válasza Kareszovics (#16625) üzenetére


Tirexi
addikt

Azóta én is kivettem őket.
Most ilyen:

Ő meg Lara. ;)

(#16626) Grave444
Értsük már meg plz, hogy az ENB az egy grafikai módosító DLL csomag és a színvilágért felelős.
A Nexus-on található modok meg jobb textúrákat és szebb környezetet vagy fényeket csinálnak.
De a Nexus-on is vannak természetesen ENB beállítások.

Szóval az ENB mellé te bármilyen modot felrakhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#16628) Tirexi


Tirexi
addikt

Játék problémákra: [link]

Ezzel is frissíteni kéne a kezdő hsz-t.

(#16629) Xerxész válasza Tirexi (#16627) üzenetére


Xerxész
őstag

Na most ez milyen fa mod Whiterunban?
Már jobb, mint a dzsungel, bár engem zavarnak az őszi fák is...egy kicsit. :)

(#16630) fiATHaLON válasza HaaS (#16617) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Heheeeeejjjj! :DDD
Itt egyedül te értékeled, hogy olyan szinten nehezítettem be a játékot,
hogy egy találat azonnali halált hozhat mindkét részről... :))
Nem hiszem, hogy végigjátszom, de így élmény a csata, igazi
PA-s mérlegelések olykor az ütközetek, hogy kiknek merjek nekirohanni
és hogy...
Az első sárkánnyal igazi epikus csata volt, 3!!! játékbeli nap telt el mire
levágtam, kidőlt mellőlem nem kevés odaérkező sárkányturista.
Már egészen úgy éreztem magam, mint a 90-es években, hogy első,
második és harmadik alkalommal nem biztos, hogy megvan a metódus
a győzelemre, figyelni kell.
Ha ez meg lenne fejelve valami globálisabb ai átszervezéssel, egész
komoly valami lenne.

(#16631) PeL válasza fiATHaLON (#16630) üzenetére


PeL
addikt

Azt hogy kell elképzelni hogy 3 in-game napig tartott a csata? :DDD Nálam ez kb úgy van hogy ha sikerül beaggróznom a felettem dögkeselyűként köröző prédáját leső sárkányt akkor leszáll, dulakodunk kicsit aztán mivel megérzi a pár bokorral arrébb szotyolázó óriás testszagát felszáll, odamegy hozzá és elementális zuhanyban részesíti. Rólam olyankor totál meg is felejtkezik, idegesen néztem végig a fürdetést lapulva a fák között, majd mint aki jól végezte dolgát felszállt a közeli hegyek felé.

(#16632) Grave_444 válasza Tirexi (#16627) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Rendben köszi. :R Az előző ENB csomagod viszont módokat is tartalmazott, nexus-al olvastam be és ~250 mega volt, ez csak 2.

(#16633) Tirexi válasza Grave_444 (#16632) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen ebbe csak az ENB van benne.
Csinálok majd este egy nagyobbat is. :K

(#16634) Grave_444 válasza Tirexi (#16633) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem akarom itt tovább ragozni, válaszolj majd a privátra. :)

(#16635) Grave_444 válasza Tirexi (#16633) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Valami nem jó. :DDD

Ami a csomagodban van kép se normális.

[ Szerkesztve ]

(#16636) Mate válasza Grave_444 (#16635) üzenetére


Mate
nagyúr

Honnan tudod? :D ;]

(#16637) Tirexi válasza Grave_444 (#16635) üzenetére


Tirexi
addikt

Az igen. :DDD :DDD

(#16638) Grave_444 válasza Tirexi (#16637) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Bemásoltam a Skyrim mappába és ez lett a vége. Ötlet? :U

(#16639) Tirexi válasza Grave_444 (#16638) üzenetére


Tirexi
addikt

Az ini fájlokat átírtad ahogyan kell? :)

(#16640) Grave_444 válasza Tirexi (#16639) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hát azokat nem. :B
Most felteszek kb 40 grafikai módot, nem merem utána bemásolni az ENB-t.
Először megnézem így milyen a grafi. Mit kell átírni amúgy?

(#16641) genndy válasza Grave_444 (#16638) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem régebbi ENB szemete maradt bent és az kavart be.
Nem elég a főkönyvtárból törölni/felülírni, az ENB csinál magának saját könyvtárat is, azt is cserélni kell.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16642) fiATHaLON válasza PeL (#16631) üzenetére


fiATHaLON
őstag

3 napig rohangáltam fel-le a toronyban, nyilaztam/varázsoltam/mikor
valaki becummantotta a Hármashatárhegyre menet és belekötött a
trágárkodás okán, farbaközelítve aranyeret nyírtam, mígnem összerogyott
a jószág...

(#16643) Grave_444 válasza Tirexi (#16639) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na feltettem ezeket a módokat.

Nem rossz, de van pár dolog, aminek szerintem nem így kéne kinéznie.
A textúrák valahol jók, valahol gagyik maradtak. Többször felülírtam az előző módokat, lehet nem kellett volna?

Várom a véleményeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#16644) Tirexi válasza Grave_444 (#16643) üzenetére


Tirexi
addikt

Valahol nálam is maradtak low textúrák.
Jó lesz ez, de kell rá az az ENB. :)

(#16645) Grave_444 válasza Tirexi (#16644) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az számít, hogy pár módból direkt olyat szedtem le, ami non-enb?
Vagy akkor teljesen külön van? Ennél követelmény az a sok cucc, azért tettem fel őket.

Leírnád hogy kell ENB-t megcsinálni? Nem baj akkor ha felülírtam a fájlokat?

(#16646) PeL válasza Grave_444 (#16645) üzenetére


PeL
addikt

Enhanced Lights and FX-ben bepipáltad az Enhancert? Baromi széppé teszi a fény-árnyék kontrasztokat a belső területeken. A képeken nem látni a működését :) Nagyon sokat dobna a látványon

(#16647) Grave_444 válasza PeL (#16646) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jó a szemed. :D Nem volt bekapcsolva most már látni a különbséget.

(#16648) PeL válasza Grave_444 (#16647) üzenetére


PeL
addikt

Pedig nem használom a modot mert nálam kinyírja a frame ratet. Viszont a különbség annyira sokkolt látványban hogy szinte beleégett a retinámba, sajnálom hogy nem tudom használni.

(#16649) Grave_444 válasza PeL (#16648) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Amíg nem szóltál nekem fel se tűnt. :)

Tirexi Akkor majd az ENB beállítást írd le. :R

(#16650) Tirexi válasza Grave_444 (#16649) üzenetére


Tirexi
addikt

Van róla videó bent van az összefoglalóban: [link]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.