Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok a modolásnál úgy is meglehet oldani, hogy enbt nem rakok fel hanem helyette texture pakkot pl HD 2k Landscapes Skyrim . Egy ismerősnek nem viszi együtt az enbt meg ezt. Az enb se olyan tökéletes.

(#17302) genndy válasza Newcrazy (#17301) üzenetére


genndy
addikt

Persze hogy lehet, mert tök függetlenek egymástól.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17303) Lézerparaszt válasza Newcrazy (#17301) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

A modok és az enb 2 külön dolog. Az enb inkább csak egy "beállítás csomag" amivel finomítani lehet. A modot fel tudod rakni simán, mert ez csak felülírja az eredeti textúrákat.

A játék az nem játék!

(#17304) Lézerparaszt válasza Tirexi (#17295) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Na raktam fel még egy pár képet ahogy kérted :)
Galéria frissítve.
Kár hogy a fraps is ront a minőségen és a gugli is, na de azért így se rossz. Action! -nel el se indul a játék, a Live Gamer HD meg az asztalt veszi fel, hiába másolva van, amúgy csináltam volna belőle videót is :(

A játék az nem játék!

(#17305) Newcrazy


Newcrazy
tag

Köszi a választ. Mivel lehet a játékban dolgokat kipróbálni (spelleket ,armorokat, anélkül, hogy elkészíteném? ) ez valami külön mód van rá?

(#17306) Tirexi válasza Lézerparaszt (#17304) üzenetére


Tirexi
addikt

Azt írta nincsen hozzáférésem és majd küld értesítőt ha kapok hozzáférést az albumhoz. :DDD

A Fraps csak akkor ront ha JPG a formátum. Állítsd át PNG-re akkor nincsen minőség vesztés.

Avermedia-nak fel kell vennie mert az a VGA-ról vesz fel nem a Windows-ról mint a szoftver-ek. Nekem is felvette az simán.
Meg ugye a Fraps ami még erre jó.
Sajna az Action! az nem jó ENB felvételhez.

[ Szerkesztve ]

(#17307) kiskornel válasza Tirexi (#17292) üzenetére


kiskornel
addikt

Te most azt hitted, hogy be akarok szólni. Finoman arra céloztam, hogy talán nálad lehet a moncsi kicsit felhúzva, így a sötétek nem annyira sötétek, ezért sötétebbre állítod a képkidolgozást, és mások moncsiján ez kopp sötétként jelenhet meg.

Én graf kidolgozáshoz vettem moncsit, ami igencsak SRGB kalibrált. Fotós vagyok, és ott bizony nem szabad az etalontól nagyon eltérni, mert a nyomatok a beállításoktól függnek.

Mondjuk én pont az ellentettje vagyok. Ahogy eddig is írtam, nem szeretem a sötétet, bár ez már túl világos lett, mikor készült, azóta állítva lett az ENB-n. Lényeg az volt, hogy addig kísérleteztem, míg az árnyék világos lett, de mégsem szemcsés. Elég kis kontraszt van... viszont ezen számomra csak fényerő probléma van, amit az alapcsúszkával lehet korrigálni a játékban.

Szerintem valahol középen van a Das Ideal eredmény a tiéd és az enyém közt. De ha videokat készítesz, akkor nem mindegy, hogy másoknál hogy jelenik meg. Amúgy Peace, nem kioktató akartam lenni.

És abban kellene segítség, hogy ezt a narancs színezetet hogyan lehet kiszedni. Túl meleg színek vannak az északi tájakhoz képest. Nem szabadna ilyen sárgának lennie...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17308) Lézerparaszt válasza Tirexi (#17306) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Most már nyilvános elvileg, lehet nézelődni :D

A játék az nem játék!

(#17309) Tirexi válasza kiskornel (#17307) üzenetére


Tirexi
addikt

Fú az a videó. :D
Milyen FOV-al játszol? :D Ez nagyon torz. :DDD

Amúgy az ENB-et nem hiába csináltam magamnak. Én belőttem a saját színvilágomat a monitoromhoz és nálam így tökéletes. Még így is vannak túl világos részek a havas tájakon.
Én azért osztottam meg a beállításokat, hogy akinek tetszik az használja.
Kipróbáltam előtte rengeteg Nexus-ra feltett ENB-et de igazán egyik sem jött be. Valahol a karakter volt béna, valahol túl világos volt, valamelyik túl sötét, stb.
Inkább csináltam egyet magamnak egy másik ENB-ből aminek az alapja mondhatni elég jó.
A karakterek is életszerűek és a táj is néha olyan mint egy festmény.

Nyilván ha valakinek mondjuk IPS monitora van akkor nála megint máshogy néz ki az ENB.
Nálam így jó nálad túl sötét. Ez van.

A lényeg akkor is, hogy nekem tetsszen és nálam legyen jó. :P

(#17310) kiskornel válasza Tirexi (#17309) üzenetére


kiskornel
addikt

"A lényeg akkor is, hogy nekem tetsszen és nálam legyen jó." - ebbe nem lehet belekötni. :K

Most rendeltem egy 250G Samu EVO SSD-t. Végre leköltöznek az adatok a rendszerparticióról. Lehet kicsit elmerülök megint a modolásban.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17311) Tirexi válasza Lézerparaszt (#17308) üzenetére


Tirexi
addikt

Na így most már látom őket. :K

De erről beszéltem, hogy mindenkinek más az ízlése.
Pl ez a kép: [link]
Számomra ez egyszerűen hogy mondjam mintha valami mese lenne vagy nem tudom. És hol vannak az árnyékok? Túl van szaturálva az egész.
Én így látom a képet. A nappali világosság még rendben van úgy ahogy, de én tuti hogy nem használnám így a játékot.
Ezen a képen pl mi az a kék füst? :D
Az éjszakai kép meg sztem túl világos. Éjjel nem igen lát színeket az ember itt meg minden tisztán kivehető.

De ez csak az én véleményem. :R

(#17312) Lézerparaszt válasza Tirexi (#17311) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Igen, túl világos lett, de ezt szeretem. Mint mondtam az előző verzióban tényleg valós körülményekre hajaztam, és meg is lett az eredménye. Barlangban nincs fény, tehát korom sötét volt. Kellett varázsolni fényt, vagy lightninggal menni előre míg nem volt meg a skill, hogy lássak valamit. Eleinte tetszett, de utána kezdett körülményessé és idegesítővé válni hogy bár dual destructionnal mentem, percenként újra kellett varázsolni a fényt hogy lássak valamit. Ez odáig fajult hogy nem is játszottam vele egy hétig, most vettem rá magam hogy legyalulom és megcsinálom normálisra, fényesre. Nem érdekel hogy nincs realitás benne, meg így jó pár dolgot nem fogok használni a játékban, de nekem megérte a csere. Most sikerült Avermedia -val csinálnom egy rövid kis videót, hogy hogy is néz ki akció közben. Hang az nincs mert az én gépemen HDMI elosztó kéne hozzá ami pillanatnyilag nincs.
El is kezdtem feltölteni, úgyhogy holnap este már akár tudom is linkelni :D

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#17313) genndy válasza Lézerparaszt (#17304) üzenetére


genndy
addikt

Kicsit talán túl színes, meg az a kép amit Tirexi is mondott, az tényleg nagyon giccses és fájóan hiányoznak róla az árnyékok. De ha neked így tetszik, akkor jó :K
Mondjuk a szürkeséget én is meguntam ~400 óra után, úgyhogy direkt olyan ENB-t kerestem ami szaturált, úgyhogy a "meseszerűség" nem zavar annyira. Meg az árnyékok miatt se pampoghatok nagyon, mert az nekem se sok van... :D (RealVision Performance)

Nálam most ilyen (ahogy játszok, nem ahogy képkészítéshez kinézhetne, mert ahhoz feltenném a RV Fullt. Csak játék közben lőttem őket, mert éppen tetszett a látvány):

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17314) Tirexi válasza genndy (#17313) üzenetére


Tirexi
addikt

Na ezek a képek nem rosszak. :K

(#17315) kiskornel válasza genndy (#17313) üzenetére


kiskornel
addikt

Neked van jól beállítva a fény. :K

Nem tudom, hogy csináltad, de nem élesíti túl a körvonalakat. Pont jóknak tűnnek. Se nem túlzás, se nem kevés. Miből indultál ki?

szerk: Jah. RV... :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17316) Jorus


Jorus
nagyúr

Realitásra hivatkozni, miközben ősi hatalomszavakkal sárkányokra kényszerítjük az akaratunkat, kicsit derűs. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17317) stevve válasza Tirexi (#17311) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ezek túl világosak, csak nálad egy-kettőn nem látszanak a részletek az árnyékos helyeken, csak a fekete.

A Somber alap nekem nem jön be, a tiéd már jobban hangolt.

[ Szerkesztve ]

(#17318) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Na felért a videó, itt is van. A galériában pedig tényleg színesek voltak a képek, mert valamiért a gugli ráengedett valami képjavító hülyeséget de sikerült megcsinálni. A youtube videó se lett a legjobb mert az is bekockásodott, a 60mb/s felvétel ellenére.

A játék az nem játék!

(#17319) Tirexi válasza Lézerparaszt (#17318) üzenetére


Tirexi
addikt

Na így már jobban néz ki. :K
Habár a víz alatti rész enyhén szólva kicsit gáz. :DDD
Olyan mintha lebegnél a levegőben.

(#17320) Lézerparaszt válasza Tirexi (#17319) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Legutóbb a víz alatti rész is annyira valósághű lett, hogy a sok bug miatt ugyanazt éltem meg mint a valóságban. Lemerültem, először nem láttam semmit mert csukva volt a szemem, majd mikor kinyitottam továbbra sem láttam semmit mert ugye ha ezekbe a sekély részekbe bemegy valaki, akkor úgy felkavarja az üledéket hogy megint csak semmit nem lehet látni :D
A lebegés viszont egyáltalán nem zavaró, sőt ha azt vesszük hogy csak akkor vagyok 3rd nézetben mikor kimegyek kaját csinálni, akkor nincs is ott. Na most már csak valami olyan mod kéne amivel jól vagy legalábbis jobban kihasználja a gép erőforrásait, mert ha nem fülhallgatóval játszok akkor bizony kicsit furcsa hogy farkas ölés közben helikopteres üldözést szimulálnak a videókártyák :D

A játék az nem játék!

(#17321) Tirexi válasza Lézerparaszt (#17320) üzenetére


Tirexi
addikt

"helikopteres üldözést szimulálnak a videókártyák"

Ezt meg hogy érted? :F

(#17322) Lézerparaszt válasza Tirexi (#17321) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

2 GTX 770 maximum hűtés közben. Pörögnek mint az állat és ilyenkor már hangosak is. Egyik játék sem mozgatja meg őket ennyire. A helikopteres üldözést meg arra értettem, hogy hangosak nagyon, és ha levenném a gép oldalát akkor lehet körberepülnének a szobában szétnézni :D

A játék az nem játék!

(#17323) Tirexi válasza Lézerparaszt (#17322) üzenetére


Tirexi
addikt

Ez nem meglepő. Nálam is pörög tőle mint állat. Ez ilyen és ilyen is marad.
Vagy használod az ENB-et vagy nem. :K

(#17324) kiskornel


kiskornel
addikt

Szükségem lenne némi segítségre... akár a Skyrimhoz is tartozhat...

A Nexus Mod Managerem régi, és nem akar kapcsolódni az oldalhoz. Valamiért. Így csak offline-ba tudok bejelentkezni, ahol nem engedi meg az update funkciót. Viszont akkor hogy upgradeljem. Ha letöltöm a legújabb NMM-et, akkor meg nem ajánlja fel, hogy update, hanem külön progiként akarja installálni. Nem lesz belőle baj, ha ráinstallálom?

Előre is köszönöm a tanácsokat.
Kornél

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17325) Tirexi válasza kiskornel (#17324) üzenetére


Tirexi
addikt

Nyugodtan ráteheted én mindig úgy csinálom és minden marad a régiben. :K

(#17326) Nazara


Nazara
őstag

Sziasztok!

A három DLC-t hol tudnám a legolcsóbban beszerezni? Az alapjáték megvan, viszont Steamen most akció nélkül kb. 45 euró lenne, amit sokallok, a boltban a Legendary Edition meg 8K (steamen 40 eur). Utóbbit ha megveszem, akkor a kódokat szabadon felhasználhatnám a már meglévő accomhoz, az alapjátékot meg elpasszolhatnám X-összegért az aprón?

Előre is köszi! :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#17327) Lézerparaszt válasza Nazara (#17326) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Amikor én megvettem a legendary-t akkor steamen keresztül vettem, és csak annyit csinált hogy berakta a játszható játékaim listájába az alapjátékot, a dlc -ket pedig ingyenesen letölthetővé tette (ha jól emlékszem így volt). Szerintem ha megveszed steamen akkor hozzá is kapcsolja az accodhoz az egészet, így nem is tudod eladni egyik részét sem.

Szerk: Sry félreértettem, ha dobozosan megveszed akkor nem tudom mi a helyzet, de gyanítom hogy ott is az alapjátékhoz van kötve a többi. Na de majd aki hasonló cipőben jár hátha pontosan meg tudja mondani.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#17328) genndy válasza kiskornel (#17324) üzenetére


genndy
addikt

Rátelepítheted nyugodtan. Le se szedd a régit! Csak úgy a mostani állapotban menjen az install a meglévő helyére.
Nincs is nagyon más választásod, mert különben meg nem tudsz bejelentkezni, tehát használhatatlan.

(#17326) Nazara: Most éppen sehol sem akciós semmelyik.
A kódos dolgot csak a dobozossal tudod megcsinálni, ha Steamben veszed a Legendaryt akkor a meglévőre teszi rá, de ami megvolt belőle az "elveszik" (=nem kapsz pluszpéldányt az alapjátékból). Várhatsz rájuk akciót Steamen, vagy más digitális boltban (GG, GMG, Nuuvem).
Használhatod ezt az isthereanydeal-es linket, és sűrűn nézegeted melyiket éppen hol akciózták le.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17329) genndy válasza Lézerparaszt (#17318) üzenetére


genndy
addikt

Határozottan jobb lett :C
Az átlátszó víz vagy mod, vagy ENB miatt van (vagy régi d3d9.dll-t használsz, mert nálam RV-vel jó, "ködös" a víz ahogy kell). Persze ez is ízlés kérdése, ha neked így tetszik akkor ne nyúlj hozzá (sokkal könnyebb így benne navigálni, de engem pl. zavar hogy nagyon valószerűtlen a kristálytiszta víz).
Viszont a SFO környékén erősen nézz körül, az a csúcsával a földben álló fa igencsak furcsa, ilyen durva dolog a modban azért nincs, ott valami mesh/textúraprobléma van :N

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17330) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Beállítgattam az árnyékokat és a napsugarakat is, így már egész jó lett. Viszont több videót nem rakok fel róla mert a youtube annyira lerontja a minőséget hogy egy 3gp film kenterbe veri. Nem értem mi történt vele, régen jó volt.

A játék az nem játék!

(#17331) Tirexi válasza Lézerparaszt (#17330) üzenetére


Tirexi
addikt

Na most már nagyon jól néz ki. :K

(#17332) kiskornel válasza genndy (#17328) üzenetére


kiskornel
addikt

Genndy, tirexi: köszönöm a válaszokat.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17333) kiskornel válasza Tirexi (#17331) üzenetére


kiskornel
addikt

Mit kell beírni az inikba, hogy az aljnövényzetnek is legyen árnyéka? Vagy olyan nincs?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17334) Tirexi válasza kiskornel (#17333) üzenetére


Tirexi
addikt

SkyrimPrefs.ini:

bTreesReceiveShadows=1
bDrawLandShadows=1
bShadowsOnGrass=1

(#17335) kiskornel válasza Tirexi (#17334) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszi. :R

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17336) joke38


joke38
tag

Skacok,ezeket beírhatnám az skyrim.ini-be ,úgy hogy 4GB ram,és 1GB GT430 kártyám van?:

uExterior Cell Buffer=64
uGridsToLoad=7
iPreloadSizeLimit=51380224

elbírná a gép?Most alapon van.

[ Szerkesztve ]

(#17337) Tirexi válasza joke38 (#17336) üzenetére


Tirexi
addikt

Az én gépemet speciel megette ez az uGrid-es érték. Össze vissza töltögetett tőle.

(#17338) joke38 válasza Tirexi (#17337) üzenetére


joke38
tag

Sejtem én hogy sok lenne ez,csak azt nem tudom ,hogy kevesebbet beírhatnék-e vajon?

(#17339) kiskornel válasza joke38 (#17336) üzenetére


kiskornel
addikt

Hmmm... egy próbát megér, bár az 1GB VRAM vékonyka. Szerintem ments egyet. Jegyezd meg, hogy az a régi mentés, majd írd bele az inibe az értékeket. Aztán Random futás a játékban. Amerre csak tudsz, torony iránt, végig futni ide-oda, de folyamatosan. Ha 10 perc után nem dob ki az asztalra, akkor a géped nyert...

Ha gáz van, írd vissza a régi értékeket, vedd elő a régi mentésedet, és játhatsz tovább.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17340) Lézerparaszt válasza joke38 (#17338) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Próbálgasd, de nem kötelező mentést csinálni, írhatsz az inibe megjegyzést magadnak.Pl:
uExterior Cell Buffer=64 ; 36 az eredeti érték.
Az a lényeg hogy az eleje ; a vége . legyen a megjegyzésnek.
Könnyebb így nyomon követni mit mire állítottál.

Szerk: Jaa, közben leesett hogy játék mentésre gondolt a kolléga...
Hála Istennek rá tudom fogni a náthára hogy nem látok :D

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#17341) joke38 válasza Lézerparaszt (#17340) üzenetére


joke38
tag

Köszi skacok a jó tanácsokat :) Egyébként azért 1-2 sort könnyen megjegyzek még :D ,nem kell mentegetnem,igazándiból tesztelgetek a különböző értékekkel,szerencsére még talán egyszer ha kilépett a gém,azt figyelgetem,hogy a MemoryBlocksLog-ba milyen értékek lesznek a változások után.

(#17342) stevve


stevve
nagyúr

Egyelőre itt állok a fény-árnyék dologgal. Kicsit még játszok a beállításokkal, de már majdnem olyan, amilyet szeretnék. :) A kép kattintható.

(#17343) Tirexi válasza stevve (#17342) üzenetére


Tirexi
addikt

Az igen. :D :Y :C
Melyik ENB az alapja?

(#17344) Lézerparaszt válasza Tirexi (#17343) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Én is csináltam néhány új képet hogy csökkentsem az árnyékok iránti éhségedet :D

A játék az nem játék!

(#17345) robogo81


robogo81
aktív tag

Sziasztok.
Van olyan csomag(akár házilag összerakott) ami egyben tartalmazza a 2K textúra pakkot,a 1.6-ot?

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#17346) Lézerparaszt válasza robogo81 (#17345) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Untam már a téli tájakat, így megnéztem milyen nyáron. EZ lett belőle.
Igaz kicsit élénkek lettek a színek, de hát nyáron ez van, napsütés, kánikula.

A játék az nem játék!

(#17347) kiskornel válasza Lézerparaszt (#17346) üzenetére


kiskornel
addikt

Kicsit emlékeztet a tropical skyrim-ra. Egy srác megcsinálta az egészet trópusi környezetre. Na az aztán kifektette a vasat rendesen. Néhol esőerdő volt...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17348) stevve válasza stevve (#17342) üzenetére


stevve
nagyúr

Realvision "B". Van már benne pár órám, hogy átalakítsam. :B Nálad láttam régebben pár tök jó képet vagy talán a Falskaar videóban, nem tudom, na azok nyomán kezdtem átalakítani az alap modot. :)

(#17349) Lézerparaszt válasza kiskornel (#17347) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Az a következő lépés lesz, mert bár vannak helyek amik gyönyörűek, általában a messzeségben nem látszik semmi, csak a kopár föld. Ezzel a nyári moddal legalább egy kis zöldet varázsoltam a pusztaságra is, most majd megpróbálom valahogy betölteni azt a pusztát fákkal, tényleg mint ha erdő lenne végig. Várom az ötleteket :)

A játék az nem játék!

(#17350) stevve válasza Lézerparaszt (#17349) üzenetére


stevve
nagyúr

Nálad kicsit fakó az összhatás, túl sok a gamma szerintem. :B

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.