Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Lézerparaszt válasza stevve (#17350) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Azért ilyen mert főleg délben csináltam a képeket. Ha nem akkor csinálom mikor süt a nap, akkor mindegyik moddal kb ugyanúgy néz ki. Mozgásban így néz ki: [link]

A játék az nem játék!

(#17352) Perzeusz


Perzeusz
tag

Nem annyira témába vágó, de azért hadd kérdezzem meg, hogy van értelme sok gombos egeret venni Skyrimhez? Vagy elég egy egyszerűbb is? Egyáltalán ki lehet rakni különböző dolgokat a gombokra? (pár embernél böngészgettem a cuccok között, de egeret sehol nem láttam)

2 db WD Red 2TB eladó

(#17353) Jorus válasza Perzeusz (#17352) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az adott egerentyű szoftverétől függ leginkább, mit tudsz kitenni rá. Nekem a spell, shout, crounch, ready/stealth weapon, use van egéren.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17354) Lézerparaszt válasza Perzeusz (#17352) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nekem sokgombos egerem van de eszembe se jutott hogy akármit is beállítsak rá, mert annyira kézre esően együtt van minden ami kell. Szóval a Skyrimnak kb mindegy hogy milyen egérrel játszol vele, akár egy 300 forintossal is ugyanolyan jó, úgy hogy csak attól függ hogy akarsz-e venni vagy nem.

Tud valaki olyan modot amivel a kivégzések jobban mutatnak?

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#17355) Perzeusz válasza Lézerparaszt (#17354) üzenetére


Perzeusz
tag

Kicsit bezsongtam egy viszonylag normálisabb egérre. Persze, csak a Skyrim miatt nem vennék. Tényleg jó a SkyUI, meg a gyorsbillentyűk kezelése.

De, hogy on is legyen: Hol és mikor és kitől tudok venni házat? Heartfire aktiválva van. Csak mert látom, hogy kovácsolásnál már van lehetőség házhoz való cuccok készítéséhez.

2 db WD Red 2TB eladó

(#17356) genndy válasza Lézerparaszt (#17354) üzenetére


genndy
addikt

Talán a Dance of Death (de lehet hogy csak új animokat tesz be).

Perzeusz: kimondottan a Hearthfire-os házakat akarod? Dawnstar, Morthal vagy Falkreath megyében kell thane-nek lenni. A jarl házában a segédjénél érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17357) Perzeusz válasza genndy (#17356) üzenetére


Perzeusz
tag

Akkor azért kaptam levelet Falkreath jarljától! Ideje meglátogatnom.

Neked pontosan melyik enb/mod van fent? Jól láttam, hogy a RealVision? Modok?
Én is olyanra szeretném belőni. Nálam is RV van + HD 2K pakk.

2 db WD Red 2TB eladó

(#17358) need


need
addikt

Üdv nektek..

kezdem feladni ezt a [feladatot]

első variációban próbáltam elpusztítani a sárkányt..le is ment az ereje majd vissza jött én pedig próbáltam rá ülni de nem sikeredik mert nem történik semmi hiába nyomkodom az "E" betűt..

most próbáltam nem meg ölni csak rá kiáltani eddig 2x de nem történik vele semmi én +állandóan elhalálozok..!

na most csak kiáltással meglehet állítani vagy e1x el kell pusztítani..???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17359) genndy válasza Perzeusz (#17357) üzenetére


genndy
addikt

RealVision A Performance+CoT+RLO. Official HD+2K Full+SMIM+Lush Trees and Grass+Realistic Water Two+Better Dynamic Snow
Persze van fönt még egy rakat, de tájra vonatkozóan mondjuk ezek a fontosabbak.

need: meg sem kell ütni, csak rákiáltasz és fölszállsz rá. A videóban is pontosan ez látszik.
Nem állítottad el a billentyűket, és azért nem megy neked a fölszállás a sárkányra? Wikin sem írnak semmi ilyen bugot hogy ne lehetne megsárkányolni azt a szerencsétlen állatot.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17360) Jorus válasza need (#17358) üzenetére


Jorus
nagyúr

SPOILER VESZÉLY

Nem világos, mi a probléma. Ha már ott vagy Miraak-nál, miért akarsz ráülni a sárkányra? Ha nem vagy még ott, akkor miért akarod elpusztítani a sárkányt? Én épp tegnap csináltam ezt a küldit, szal friss az élmény. Az ucsó chapter-nél, ahol az van, hogy használni kell a Morától kapott shout-ot a sárkányon, akkor szimplán rákiabálsz a sárkányra full erővel (persze megvárod, amíg leszáll, hogy biztosan eltaláld), és akkor szépen odajön hozzád, és megkérdi, mit tehet érted. Akkor USE a dragon-ra, és elvisz Miraak-hoz, akit kinyírsz majdnem, erre ő hív egy sárkányt, aminek elszívja az erejét, és akkor megint megölöd majdnem, és ő megint hív egy sárkányt, és akkor megint adsz neki, és a többit meglátod.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17361) need válasza Jorus (#17360) üzenetére


need
addikt

Morától kapott shout-ot a sárkányon, akkor szimplán rákiabálsz a sárkányra full erővel (persze megvárod, amíg leszáll, hogy biztosan eltaláld),

ez a gond.. meg várom míg leszáll rá kiáltok de semmi nem történik nyom 1 jegest és szeva!

mind a 3 erőm meg van de most honnan tudom melyik erőt használja a 3 közül..?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17362) genndy válasza need (#17361) üzenetére


genndy
addikt

Olyan hosszan kell nyomni a kiabálást hogy mindhárom szót kimondd. Csak akkor tudod megülni.
(Ha csak rövidebben nyomod, akkor az első szót mondja ki, ha kicsit hosszabban akkor kettőt. De ez téged most nem érdekel, nyomd a Y-t mint süket a csöngőt).
Egyáltalán jó kiáltás van kiválasztva? A "Bend Will"? Mert az kell, ha mást üvöltesz rá azt leszarja és kinyír.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17363) Jorus válasza need (#17361) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az adott billentyű/egérgomb lenyomva tartásának hossza (de szép magyar lett :D) határozza meg, hogy melyik szintet használod. Simán csak célozd be azt a randa fejét, nyomd le a billentyűt/gombot és tartsd nyomva, amíg el nem sül a shout. Egyáltalán, a megfelelő shout van kiválasztva? Bend Will a neve. Mindhárom fokozatát aktiváltad sárkánylélekkel?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17364) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Felraktam ezt a tropical modot, és nagyon tetszik. Végre van élet. Sajnos mivel utólag raktam fel felülírta a régi víz, föld szikla stb textúrákat, és a sajátját rakta be. Az szerintetek működne ha megint felraknám a saját textúráimat amik előtte voltak, és felülírnám az alap tropicalosokat?

A játék az nem játék!

(#17365) need válasza Jorus (#17363) üzenetére


need
addikt

a kur*va rohadt anyját végre sikerült nagy nehezen felszállni rá..! ;] ;] ;] ;]

nagyon köszönök mindent :R :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17366) genndy válasza Lézerparaszt (#17364) üzenetére


genndy
addikt

Valószínűleg egy szép kevert masszát kapnál, azok miatt amiket a saját textúráid viszont NEM írnak fölül.
De próbáld meg, veszteni nem vesztesz semmit, ha ronda lesz akkor úgyis le kell gyalulnod a textúrákat, de egyébként is le kellene ha a régieket akarod visszarakni. Ja, meshekre is figyelj, lehet hogy a Tropical a sajátjait rakta be, na akkor aztán igazán rusnya lesz a keverék, úgyhogy látod ha baj van.

need:

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17367) need válasza genndy (#17366) üzenetére


need
addikt

hát ja.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17368) pelenka35


pelenka35
őstag

elméletileg ez :
Elder Scrolls Online Beta kulcs :
join us from Friday, February 28, 12PM EDT
to Sunday, March 2nd, 11:59PM EDT

6YCAEKNYA3K75PDFDLTM

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#17369) need


need
addikt

Üdv..

na hál' istennek +int +áll a tudományom..!

a sarokba szorított patkány feladattal szenvedek..ahol is beszélnem kellene Esberttel de az ajtó nem nyillik ki!
ez valami bug..? hogy tudok én ott bemenni...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17370) Montesantos válasza need (#17369) üzenetére


Montesantos
senior tag

Igen Én is így jártam, menj vissza később nálam ez megoldotta..... (lejátszottam egy másik küldit, és utána mentem vissza )

Gabi

(#17371) genndy válasza need (#17369) üzenetére


genndy
addikt

Te, neked akkor nem eredetid van :( Ezt kb. a legelső hivatalos patchben javították.
Vagy csak várnod kell, mert az öreg sokat szöszmötöl a zárral, ez a szerencsésebb eset. Vagy tedd föl az unoff.patchet. Vagy Nexusról az Esbern patchet (van rá külön).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17372) Montesantos válasza genndy (#17371) üzenetére


Montesantos
senior tag

nekem eredeti van és nekem se működött (kb 1 hónapja voltam ennél a küldinél)

Más: Megint kicsit belegabalyodtam a modolásba :) sokadjára :)

Eltünt a ruha : ( másról is ) nincs fent csak a magyarítás pluszba ( ini újra rakva)

Gabi

(#17373) need válasza genndy (#17371) üzenetére


need
addikt

igen..nem voltam türelmes..elég sokáig szöszmötölt.. utána kinyílt!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17374) genndy válasza Montesantos (#17372) üzenetére


genndy
addikt

Magyarítás ilyet önmagában nem csinál, vagy összekavarodott valamivel (de el nem tudom képzelni mivel), vagy más kavarodott meg.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17375) MasterDeeJay válasza Montesantos (#17372) üzenetére

Ha kiszedsz egy modot ami befolyásolja az npc ruhákat akkor előfordul hogy nem állítódik vissza a ruházat. Félmegoldás hogy konzolt lehívod, rákattintasz az npc-re és beírod hogy reseninventory. Ekkor visszaáll az alap felszerelése az npc-nek és azt egyből fel is veszi.
Néhány mod külön leírja hogyan kell uninstalálni hogy ne történjen furcsaság.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17376) Montesantos válasza MasterDeeJay (#17375) üzenetére


Montesantos
senior tag

lehet ez lesz a gond (nincs fent most semmi) hova kell beírjam? nem igazán tiszta számomra mit is kell csinálljak....

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#17377) MasterDeeJay válasza Montesantos (#17376) üzenetére

Játék alatt npc elé állsz majd lehozod a konzolt a 0 gombal, azaz remélhetőleg azon van és rákattintasz az npc-re pontosan. Alul kiír egy hexa számsort, ekkor beírod azt hogy resetinventory és nyomsz egy enter-t.
Ez arra jó hogy npc vagy tároló összes cuccát visszaállítja eredeti kezdőértékre. A te esetedben visszakapja a ruháit és minden cuccát amit a mod felülírt korábban.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17378) kexksz


kexksz
addikt

Szeretnék a TES szériába belevágni, de nem tudom hol kezdjem. Mennyire összefüggőek a részek? Mindenképp menjek az elsőtől, vagy legalább a harmadiktól végig, vagy nem gázos ha Skyrimmel kezdem?

(#17379) Tirexi válasza kexksz (#17378) üzenetére


Tirexi
addikt

Ha tényleg a lényeg érdekel a világ megismerése akkor Morrowind vagy Oblivion a kezdő game.
Én mind2-t végigvittem és elég jók voltak. :)

Amúgy az AVI-d ismerős valamelyik animéből. Asszem Elfen Lied nem?

(#17380) genndy válasza kexksz (#17378) üzenetére


genndy
addikt

Nem különösebben, nem lesz gondod ha valami kimarad, inkább a lore az ami szép folytonos.
Ha tényleg elölről akarod kezdeni, akkor jó régre kell visszanyúlnod: 1994, Arena :D
Ha a manapság már bénácska grafika és animáció nem zavar, akkor Morrowind, ha még most is széppel akarsz játszani, akkor Oblivion. De semmi hátrányod nem lesz abból, ha a Skyrimmel kezdesz, egy-két párbeszédben említett esemény lehet ismerős a többiből ha játszottál velük, de nem közvetlen folytatások (nem úgy mint mondjuk az ME1-2-3). Pl. az Oblivion és a Skyrim között 200 év telik el.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17381) Grave_444 válasza kexksz (#17378) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem nyugodtan kezdheted a Skyrimmal, így is értelmes az egész. :K
Ha nagyon rá akarsz függni a sztorira és a játékban élnéd az életed kezd a Morrowindal és olvasd el ezt. :D

(#17382) Varlaisaran válasza kexksz (#17378) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

A Morrowind ma már ronda (vanillában), de tartalmas, bonyolult, lebilincsel. Oblivion szép, kényeztet, elvarázsol, és szerintem a legjelentősebb eseményeket hordozza, de nincs igazán kipolírozva a küldetésmenet. Skyrim feljettebb, legjátszhatóbb, sokat nem ad az egészhez, de sok küldetés és sztori kidolgozott és izgalmas, feltünnek benne érdekes részletek, régi történések játszhatóként, pl Potema legendája, stb. Ha érdekel a játék tolkieni magasságokat döntögető történelme, akkor szerintem kezdd a Morrowinddel, onnan minden rész kapcsolódni fog, és még élvezetesebb lesz. Minden más esetben én az Oblivionnal kezdeném, és azt is első alkalommal vanillában. Skyrimet is. Persze magánvélemény, talán segít dönteni, talán nem.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#17383) Jorus válasza Varlaisaran (#17382) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem mondjuk Morro-nál nem is a grafikával van gondom, hanem magával Vvardenfell-lel. :) Az éghajlatával, növény- és állatvilágával, építészetével, meg úgy egyáltalán a dunmerekkel. :D Megnéztem az egyébként igen pofás Skywind trailert, és ugyanúgy nem tetszik, mint a Vanilla Morro, az előzőekben említettek miatt.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17384) Nazara válasza Lézerparaszt (#17327) üzenetére


Nazara
őstag

+ (#17328) genndy: Köszi a választ srácok! :R

Akkor most nézegetem az adott linket, meg várok egy kicsit, mert az xbox kontrollerem bal analógja is most kezdett el sz*rakodni, aztán hiába nyomom tövig, csak sétál. Mivel lopakodok, néha gyorsan kéne átsuhanni egyik helyről a másikra, de igy elég nehéz... (és ez is 7-8k sajnos. :O )

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#17385) Jorus válasza Nazara (#17384) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem vagy véletlenül tútlerhelve?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17386) Nazara válasza Jorus (#17385) üzenetére


Nazara
őstag

Mármint, hogy sokat játszanék? Nem hiszem, csak még 2009 végén vettem ezt a vezetékes szépséget a boxhoz, de miután azt eladtam, a PC-hez használtam. :B

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#17387) genndy válasza Nazara (#17386) üzenetére


genndy
addikt

Dehogyis, a játékban :D ha túl sok cucc van nálad akkor csak sétálni tudsz, ezt nézd meg, hátha csak el kell dobálnod pár cuccot.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17388) Nazara válasza genndy (#17387) üzenetére


Nazara
őstag

Jaaa, jó hülye vagyok, oké... :DDD Nem, erre mindig kényesen figyelek, már 460-at tudok cipelni jelenleg, és van nálam rengeteg strength ital is, ha esetleg túl sok lootot találnék. Nem, ezt úgy értem, hogy pl. tolom a kart tövig előre, és először elkezd max. sebességgel menni a karakter, majd egy 5 mp. múlva lelassul. Ilyenkor kiengedem egy kicsit az analógot, majd újra megnyomom, és megint megy egy kis ideig.

Ez de hülyén hangzik... :DDD

Lopakodó ijászként játszok, és miután leadom az első lövést, az ellenfelek egyből arra a helyre rohannak, ahol feltételezhetően vagyok. Ilyenkor próbálnék hátrálni, de nagyon lassan halad a karakter, és néha felfedeznek, ami nekem light armorral, tőrökkel, és ijjal felszerelkezve kb. egyenlő a halállal. (A harc közben megiszok 30 minor healinget hagyjuk... :DDD )

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#17389) need


need
addikt

Üdv..

Na most megint nem értem mi van.. ;)

Alduin vesztét csinálom beszéltem a sárkánnyal és egy ősi tekercset kellene elolvasni az időhasadéknál..
na most a jel ott van előttem de nem történik semmi..!
hogyan tovább...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17390) genndy válasza need (#17389) üzenetére


genndy
addikt

Olvasd el a tekercset amit a törp romból megszereztél...

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17391) need válasza genndy (#17390) üzenetére


need
addikt

elolvastam a tekercset és el vitt..látom is az eseményeket de nem történik semmi..!

(de béna vagyok.)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17392) Tirexi válasza need (#17391) üzenetére


Tirexi
addikt

"látom is az eseményeket de nem történik semmi..!"
Ha látod akkor még is csak történik valami. Nem tudnál erről videót felrakni? :D

(#17393) need válasza Tirexi (#17392) üzenetére


need
addikt

újra indítottam a gépet...és lám csoda..most végig ment a történet..

néha nem értem mi folyik itt..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17394) Tirexi válasza need (#17393) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezt hívják anomáliáknak. :D

(#17395) Perzeusz


Perzeusz
tag

Találkozott már vki azzal a problémával, hogy bizonyos varázslatok nem működnek? Konkrétan az idézés fül alatt lévőkről van szó. Tegnap szépítgettem a játékot (szebb lett egyébként), azt' most vettem észre ezt a hibát. Eddig semmi buggal nem találkoztam.
Szép sorban szedjem le a modokat?

2 db WD Red 2TB eladó

(#17396) Montesantos


Montesantos
senior tag

napfelkelte:

délben. (lehet egy kicsit sötét lett, nekem bejött)

erdő:

Napsugarakat mivel tudnám hangsúlyosabbá tenni, erdőben?

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#17397) Grave_444 válasza Montesantos (#17396) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem jól néz ki. :)

(#17398) Az-X


Az-X
őstag

Hali!

Próbálok Windhelmben házikót venni. Végig csináltam a háborút Imperial oldalon. Most ugye elvileg Brunwulf a jarl. De ő csak kolbászol össze vissza a városban, nem hajlandó a trónjába ülni. No meg ugye így questeket sem ad :( A Blood on the ice questet végig csináltam. Google segítségéve találtam olyan megoldást, hogy nyomjak egy Unrelening Force-t az asztalnál ülőkre... de ez nekem nem hozott megoldást sajnos :( Sikerült valakinek házat venni Imperialként?

:)

(#17399) Tirexi válasza Montesantos (#17396) üzenetére


Tirexi
addikt

Nagyon cool lett. Mi az alapja?

(#17400) Jorus válasza Az-X (#17398) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elvileg, ha az ellenséges Jarl-okra nyomsz shout-ot, lesz Eastmarch-os bounty-d. Fast travel bárhová, majd vissza, és Burnjulf elvileg a helyén lesz a trónteremben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.