Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Lidl válasza genndy (#16197) üzenetére


Lidl
senior tag

Ajj, ez elkerülte a figyelmemet :R

Én eddig mindig észrevettem az elhomályosulást, persze nem csata alatt. De gondolom ez azért többször jelentkezik, mielött visszafordíthatatlan lenne a fertőzés.

Mister_X: Gondolom csúnya szőrös vagy (mint farkasember) azért mondják, hogy rosszul nézel ki :D

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#16202) HEAHEA válasza Lidl (#16201) üzenetére


HEAHEA
tag

Gond egy szál se, van ez így! ;)
Amúgy én is tapasztaltam, megjegyzéseken kívül, hogy pirosba váltott az erőnlét. Azt tudni lehet, hogy milyen nyavalyában szenved a karakter, kiírja valahol?

Más.A kísérőnél számít az alvás?

(#16203) Mister_X válasza Tirexi (#16200) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ugyan kérem, nem öltem én meg senkit sem Riverwoodban, sokkal elegánsabban léptem öt perc alatt hét szintet.

@Lidl: frászt, pihe-puha bőrű altmer bombázóval vagyok egy személyben többszörös Thane, Companion Leader és Archmage (még).

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16204) Karma válasza HEAHEA (#16202) üzenetére


Karma
félisten

Magic (p billentyu) -> Active Effects

“All nothings are not equal.”

(#16205) kozi71 válasza Tirexi (#16200) üzenetére


kozi71
senior tag

Érdemes farkasnak lenni? Mármint a történethez add valami pluszt? Azt látom egyik küldetésben ez a cél. De utána ki lehet gyógyulni belőle? Egyáltalán vannak ehhez az adottsághoz tartozó küldetések?
Az feltűnt, hogy a tolvajok céhénél, meg a bérgyilkosoknál is vannak küldetések, de a farkasoknál csak egyszer küldött el egyik nőci két jégtrollt legyilkolni egy barlangba, azóta aztán senki sehová. Persze lehet éppen az a gond, hogy nem változtattam át magam még. Szóval ott mindenki csak, jön-megy, eszik, alszik, meg be be szól nekem a zöldfülűnek. Nem egy aktív szövetségnek tűnik eddig.
42-es szintű lettem közben. Adobtált gyerek hová kerül? Az épített házamba, vagy a készen vásároltba?
Nem mintha érdekes lenne, de szinte mindent áthurcoltam abba amit saját kezűleg építgettem.
Ott el lehet tüntetni a házon kívül lévő kemencét,köszörűt, bőrcserzőt ,meg a munkapadot?
Az építkezéshez, tervezéshez használtakat tudom el lehet, de ott még várok egyik oltáramhoz egy amuletre.
Ezeket csak utána fogom eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#16206) genndy válasza kozi71 (#16205) üzenetére


genndy
addikt

Ha úgy érzed, illik hozzád, vagy mindenképpen végig akarod csinálni a Companionst, akkor igen. Nem igazán, vérfarkas alakban gyilkolhatsz, de nincs külön történetszál hozzá. Ki lehet gyógyulni a végén.
Át kell változnod, ha tovább akarsz menni az adott küldiben (illetve ha elfogadod az ajánlatot, akkor automatikusan az lesz a következő lépés hogy ott állsz átváltozva).
Gyerek oda kerül ahol van gyerekszoba, meg ahol a házastársad is van. Szerintem inkább az építettbe.
Azkat nem lehet eltüntetni, mert nem tudnád újrakezdeni a házat. Esetleg ha nagyon zavarnak akkor konzolból, de akkor már nem hozod vissza őket.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16207) kozi71 válasza genndy (#16206) üzenetére


kozi71
senior tag

Köszöntem szépen ismét az útmutatásokat Tőled! :R
Akkor hanyagolom a farkasodást.
Házam már fullos, csak azért zavart a sok építkezési motyó, mert a pincémben ott figyel mindenből egy saját.
Abban a kégliben a való életben is szívesen eltengődnék, csak a szomszédokra lenne panasz. Van ott, alig húsz méterre a falamtól valami ember áldozós vallási cuccos. :)
Adoptálásra felkértek, de feleségem az még nincs.
Viszont a testöröm amíg építettem a kéglit, beállt házi munkákra. Azóta is ott gályázik. De hát így jár aki unatkozik.
Feleségnek bárkit le lehet vadászni, vagy meg van adva a választék erre is?
(Azt tudom mi a módja láttam már videót róla. Valami nyaklánccal kell kavarni.)
Ha lehet akkor befognám ezt a testőrt, ha már ennyit dolgozik mellettem, asszonynépségnek.

high tech, low life

(#16208) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Egy gyors kérdés: minél nagyobb nehézségen játszok, annál gyorsabban fejlődök?

A játék az nem játék!

(#16209) Tirexi válasza Lézerparaszt (#16208) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát őő csak azért fejlődsz jobban mert egy ellenségbe több sebzés kell ezáltal jobban nő a perk szinted.
Elvileg így van.

(#16203) Mister_X:
Még mindig nem láttunk képet arról a bombázóról. :D

[ Szerkesztve ]

(#16210) Mister_X válasza Tirexi (#16209) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Képek vannak, csak a szomszéd wifijével nem tudok feltölteni :B

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16211) genndy válasza kozi71 (#16207) üzenetére


genndy
addikt

Elég sok NPC-vel lehet házasodni, de nem minddel. Stewardok, housecarlok általában ház(i)asíthatók :D
Játékkal kapcsolatos kérdéseket nem kell ám OFFba tenni, hiszen erre van ez a topik ;)

Lézerparaszt: nem kapsz több XP-t, nem fejlődsz gyorsabban (csak ahogy Tirexi is írta többet kell csépelni az ellenfelet és amiatt tűnhet gyorsabbnak a fejlődés).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16212) slayer006 válasza kozi71 (#16207) üzenetére


slayer006
addikt

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#16213) Tirexi válasza Mister_X (#16210) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezt sajna nem fogadjuk el. :D
Amíg nem lesz róla kép addig szőrös marad. :D

(#16214) Tirexi


Tirexi
addikt

Skyrim: Falskaar - Episode 2
Hú emberek 1 óra után már nagyon komoly küzdelmek lesznek benne. :D

(#16215) mk86


mk86
tag

Üdv!
Lehetséges, hogy csak a dlc-kel játszom, és az alapjátékkal nem? Köszi a választ! :)

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#16216) need


need
addikt

Sziasztok..

Eszi az életem a Skyrim: A New Order feladat..pontosabban a nő..[video] vele nem boldogulok és nem tudom miért nem történik semmi..
és nem értem miért..? és vagy bug lenne..? vagy a napszak nem jó vagy vinni kell valamit..?? nem értem! :O

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#16217) Tirexi válasza mk86 (#16215) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen simán lehet. Elég kikapcsolni a nem használt DLC-ket a Launcher Data Files-ben.

(#16216) need:
Adni kell a nőnek egy dwemer giroszkópot vagy mit. Ott egy táska a parton abba van. Add neki.

(#16218) M3oH:
Ja lol félreolvastam. Pont fordítva értettem. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16218) M3oH válasza mk86 (#16215) üzenetére


M3oH
addikt

Alapjáték nélkül nem fogsz játszani, az kell mindenképp. DLCt tudod kilőni egyesével. Szóval olyan nincs, hogy csak egy DLC kvesztjeit játszod.

(#16219) mk86 válasza M3oH (#16218) üzenetére


mk86
tag

Köszönöm szépen uraim!

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#16220) Perzeusz


Perzeusz
tag

Tegnap este megcsináltam az Őrület határán nevű küldit. Hááát, elég elmebeteg volt :)
Lehet használni még vmire az ott kapott botot?

2 db WD Red 2TB eladó

(#16221) joke38


joke38
tag

Üdv mindenki:)
Ezt a bloom effektet hol kilőni az .ini-ben?

(#16222) need válasza Tirexi (#16217) üzenetére


need
addikt

köszönöm.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#16223) Tirexi válasza Perzeusz (#16220) üzenetére


Tirexi
addikt

Elvileg lehet. Lesz egy random "Őrült nő" nevű NPC és az kéri majd, hogy használd rajta a Bigyót. :D
Én az egyik videómban futottam bele. :DDD

(#16221) joke38:
[EFFECT]
EnableBloom=true

Írd át "false"-ra.

[ Szerkesztve ]

(#16224) 19sracz82


19sracz82
csendes tag

Skacok valaki tudna segíteni?! Amikor elveszem az Ősi tekercset az nem jelenik meg a tárgyaim között, sőt nem is írja ki, hogy a feladat teljesítve. Továbbra is a tekercs helyére mutat a nyíl, ami persze már nincs sem ott sem nálam. WTF?

[ Szerkesztve ]

Nem az öregkor megérése, hanem a fiatalság túlélése a nagy tett! By: Én

(#16225) joke38 válasza Tirexi (#16223) üzenetére


joke38
tag

Köszi Tirexi,de hol is találom én ezt a sort? :W

[ Szerkesztve ]

(#16226) Tirexi válasza joke38 (#16225) üzenetére


Tirexi
addikt

Azt hittem azt azért tudod, hogy az enbseries.ini-ben kell. :Y
De mondjuk nem poénból csináltam az ENB konfigurációs tutorial videót hanem azért, hogy megnézzék az emberek. :K
Ingame Shift+ Enter és bármit ki-be lehet kapcsolgatni.

(#16227) Tirexi


Tirexi
addikt

Én most azt tervezem, hogy Falskaar-t kipörgetem 100%-ra (már amit tudok) és visszatérve Skyrim-be felfogadok vagy 4 védelmezőt aztán amíg én nézegetek ők teszik a dolgukat.

De ilyen tök aranyosakat értitek. :D
Köztük Lydia, Alea, Serana és még nem tom kit. Vagy Jordis-t vagy Mjoll-t. :DDD

Hú milyen csapat lesz itt. :D

(#16228) Törzsúr válasza 19sracz82 (#16224) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Elég kellemetlen bug. Én sokszor szoktam menteni játék közben, quicksavvel. Ha valami gebasz van visszatöltöm. Előfordul sajnos. :U :K

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#16229) 19sracz82 válasza Törzsúr (#16228) üzenetére


19sracz82
csendes tag

Az a cink, hogy visszatöltöm én is, de ugyan úgy szop@t..

Nem az öregkor megérése, hanem a fiatalság túlélése a nagy tett! By: Én

(#16230) joke38 válasza Tirexi (#16226) üzenetére


joke38
tag

Ja bocsi,azt nem nem mondtam,hogy nekem nincs fönt ENB,nem bírná a vas:),azt hittem,hogy az alap,texture módokkal tuningolt játékban is lehet bloom,de rájöttem,hogy nincs szerintem: :DD :W

(#16231) Perzeusz válasza Tirexi (#16223) üzenetére


Perzeusz
tag

Azt, hogy Bigyó, már le sem mertem írni :D

2 db WD Red 2TB eladó

(#16232) kiskornel válasza 19sracz82 (#16229) üzenetére


kiskornel
addikt

1x le kell kérni a konzolt, és beírni "save kezd". Ekkor elment egy akutális állást kezd néven. Én minden küldetés előtt felülírom a kezd fájlt (mielőtt belépnék egy barlangba, épületbe, stb..). Így bármi gebasz van küldetés során, mindig vissza tudok lépni az elejére. Ezt másoknak is ajánlom... Aztán amikor szintet lép a karakter, akkor szoktam még egyet menteni külön fájlban. A többi az csak quicksave. Ez a taktika azért jó, mert nem növekszik drasztikusan a savegame-k miatt a hely, ugyanakkor mégis mindig vissza lehet térni egy jól látható pontra, ami nincs túl messze.

Ha túl hosszú a küldetés, akkor van még egy mid nevű savegame, ami valahol a küldi közbeni mentés.

Nincs értleme megtartani túl sok mentést... ki ment vissza 40-es szintről 20-as szintre? Na meg akkor már itt lesz a mod-ok kérdése is.

Nincs egy mentésed a küldi előttről, amikor még alapállapotban volt a küldi státusza?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16233) kozi71


kozi71
senior tag

Tegnap este két küldetést lenyomtam, majd utána beugrottam egy fogadóba levezetni a feszültséget. Alig teszem be az ajtót magam mögött, egy vámpír két szolgájával ugrik nekem. Nem számítottam erre, meg is lepődtem rendesen. Eddig csak házon kívül támadtak vámpírok rám.
Kicsit később lépek haza a saját építésű kéglimbe erre mi fogad?
A házam előtt Lydia éppen a kertben csinál valamit, mögötte meg egy óriás aki éppen emeli az öklét rá.
Gyorsan lekaszabolom Lydia észre sem vette...
Bemegyek a házba teszek veszek a kincses ládáimban. Eltelik vagy öt perc, lemegyek a pincémbe, ott meg a nyakamba ugrott három sivító. Mondom szép, pedig sehol sem lukas a pincém fala, hol jöttek be?
Keresgélem tovább a nyílást, erre találok még egyet a bestiákból. Szóval négyen voltak végül.
Azt gondoltam a házam legalább steril. Még egy nőt fel kell vennem ezek szerint nekem is. :)
Sikerül a daedra szív dealert is elkapnom végre, most fent volt az egyetemen. Valószínűleg az, hogy hol tartózkodik éppen az feladat függő.Eddig az istenért sem akart felmenni ottani szobájába. Most simán el botoltam vele két darabot is.

Azt észrevettétek már , hogy egy küldetést többféleképpen is meg lehet csinálni?
Most csináltam meg a börtönös küldit. Ott el lehet dönteni kivel verekedsz. Egy gizdával, vagy a bengával.
A gizdával italért kell menni, amit késre cserélsz, a kést meg odaadod a bengának.
De úgy is lehet, hogy a bengát vered azért, hogy átengedjen a rácson.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#16234) Tirexi válasza kozi71 (#16233) üzenetére


Tirexi
addikt

Az igen mintha valami szappanopera lett volna. :D :DDD

MisterX-nek meg: [link]

(#16235) Mister_X válasza Tirexi (#16234) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A héten inkább nem játszok, mert tanulni kell :N Utána viszont szarrá moddolom az egészet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16236) 19sracz82 válasza kiskornel (#16232) üzenetére


19sracz82
csendes tag

Visszamentem újra és újra meg még párszor menésekhez, még a csizmám is lekopott. Meguntam bepötyögtem a konzolba a küldi ID-jét 100-assal azaz: setstage MQ205 100 Ki is írta, hogy kész a küldi. Elmentem a világ tetejére hogy lezsírozzam a boltot, de az a rohadt tekercs nincs nálam így sem. Ezt én nem vágom.Nincs kedvem átléptetni ezt a részt. Tud valaki valami konzol parancsot arra, hogy a tekercs a leltáramba kerüljön? THX

Nem az öregkor megérése, hanem a fiatalság túlélése a nagy tett! By: Én

(#16237) Karma válasza 19sracz82 (#16236) üzenetére


Karma
félisten

Például a player.placeatme 0002d513 1 mit csinál?

“All nothings are not equal.”

(#16238) Mate


Mate
nagyúr

Minden egyes térképen jelölt területet meg lehet tisztítani?

Illetve nem lehet valahogy beállítani, hogy mindig nappal legyen és napsütéses idő?

A havazásból és a sötétből már rohadtul elegem van.

(#16239) genndy válasza 19sracz82 (#16236) üzenetére


genndy
addikt

A kód jó, a parancs nem.
player.additem 0002d513 1
ezt próbáld, elvileg ez teszi a leltáradba az Elder Scrollt.

(#16238) mate3553 : tudtommal igen. Hogy mindegyikhez tényleg kiírja-e a 'Cleared'-et, azt nem tudom.
Napos, szép idő: fw 81a
Idő megállítás: set timescale to 1 de ezzel vigyázz, mert időhöz kötött küldetéseknél bezavarhat. A default érték egyébként 20.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16240) Karma válasza genndy (#16239) üzenetére


Karma
félisten

Gondoltam ha a földre rakja, onnan fel lehet venni.

“All nothings are not equal.”

(#16241) genndy válasza Karma (#16240) üzenetére


genndy
addikt

Csak a placeatme tárgyakra nem működik, csak NPC-kre, azért nem jó.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16242) Mate válasza genndy (#16239) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Igen, arra gondoltam, hogy mindegyiknél kiírja-e a cleared feliratot.

(#16243) genndy válasza Mate (#16242) üzenetére


genndy
addikt

Na, utánanéztem a wikin.
Tehát akkor írja ki, ha megölted az ottani főbosst (tehát lehet hogy kisebb ellenfelek még maradnak!), viszont van pár helyszín, ahol nem írja ki a 'Cleared'-et semmiképpen.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16244) Mate válasza genndy (#16243) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :)

Akkor ha végeztem egy helyen és nem írta ki, hogy megtisztítva, akkor megnézem a leírásban. Bár itt fog gondot okozni a magyarítás :D

(#16245) joke38


joke38
tag

Skacok,mire kellenek a daedra szívek,amikről itt is annyit olvastam :)

(#16246) genndy válasza joke38 (#16245) üzenetére


genndy
addikt

Pl. daedra páncélt csinálni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#16247) joke38 válasza genndy (#16246) üzenetére


joke38
tag

Jaa, köszi sejthettem volna :D ,még nem tartok ott,de ami késik az majd csak eljön:)

(#16248) Jorus válasza joke38 (#16245) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kevés hagymás babbal lepirítva például egész elfogadható ragu készíthető belőlük. Legalábbis Levin szerint. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16249) joke38 válasza Jorus (#16248) üzenetére


joke38
tag

Nem főzzük,tároljuk és amikor alkalmas lesz elhasználjuk :DD

(#16250) kiskornel válasza Mate (#16244) üzenetére


kiskornel
addikt

Én rendszeresen találkoztam ezzel a problémával. Pl. ha a hely küldetéshez kötött, de te nem vetted fel a küldetést még, csak úgy odakeveredtél, hiába pucolod ki a helyet, nem írja ki, hogy cleared, mert valami továbbra is elrejtve marad. Majd ha felveszed a küldetést valakitől, bemehetsz a már kipucolt helyre, megjelenik valami küldis dolog, azt legyakod, és máris cleared.
De ez csak az elején furcsa. Majd megszokod...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.