Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) joke38 válasza k4rL^ (#17500) üzenetére


joke38
tag

Öööö,én ilyen sort nem találok..

(#17502) k4rL^ válasza joke38 (#17501) üzenetére


k4rL^
senior tag

Akkor neked nem volt feltéve olyan mod, ami változtat a füvön. Attól függ milyen vga-d van, de ha csak sürübb füvet akarsz nézd meg a Grass on steroids modot.

(#17503) joke38 válasza k4rL^ (#17502) üzenetére


joke38
tag

Csak az SFO van fent,de amúgy én pont,hogy inkább nem szeretnék sűrű füvet :)

(#17504) k4rL^ válasza joke38 (#17503) üzenetére


k4rL^
senior tag

Ja igaz. :)

Ezt a modot próbáld ki és a skyrim.ini ben a leírás alapján próbáld növelni azt az értéket. Minnél magasabb az a szám annál kevesebb füvet rajzol ki elvileg.

(#17505) genndy válasza joke38 (#17501) üzenetére


genndy
addikt

Ha nincs benne, akkor írd bele.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17506) Skyhunter válasza stevve (#17496) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Csinos a baby..... :)

Ha végigviszem a Dark Brotherhood-ot, és kinyiffantom a császárt, utána fél Skyrim vagy Solitude engem fog körözni/üldözni? És ha igen, hogy lehet ezt semlegesíteni....?

[ Szerkesztve ]

(#17507) Jorus válasza Skyhunter (#17506) üzenetére


Jorus
nagyúr

SPOILER

Nem. Egyrészt kevesen kedvelik, másrészt "hivatalosan" nem te leszel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17508) kislaki92 válasza Skyhunter (#17506) üzenetére


kislaki92
senior tag

én pont most végeztem...engem nem köröznek..kb kétszer fizettem egy ezrest,hogy ne csukjanak le :D de igen jól megcsinálták a sötét testvériséges részt :D

de kinek mi :D

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#17509) genndy válasza kislaki92 (#17499) üzenetére


genndy
addikt

Harcos-mágus ork most éppen (általában ezt a vonalat szeretem, ha lehet akkor ilyen karaktert csinálok. Messziről tűzgolyók, aztán ha közel ért az ellenfél akkor kard+pajzs, hozzá nehézpáncél általában).
Mivel mindent meg akarok csinálni, ezért rittyentettem hozzá egy kis történetet: a Birodalomnak dolgozó ügynök, fő célja az információszerzés, illetve minden és mindenki a Birodalom javára való állítása. Ezt meg ugye úgy tudja a legjobban megtenni, ha minden céh vezetője lesz :) Ráadásul szeretek változatosan játszani, cserélgetve a stílusokat. Eddig megvan a Companions (nehézpáncél+bárd+pajzs), meg az Akadémia (könnyűpáncél+pusztítás, így nézett ki: kép, kép), most a főszálat csinálom (nehézpáncél+idézés, így: kép, kép).
Mellesleg a DB-t nem szerettem, kezelhetetlen bérgyilkosokra a Birodalomnak semmi szüksége, úgyhogy mentek a levesbe.
Kérdéseket megelőzendő, a páncél ez: Daedric Armor and weapon Improvement, Daedric armor and weapon full set with red glow and blood effect.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17510) Jorus válasza genndy (#17509) üzenetére


Jorus
nagyúr

És még Lore-kompatibilis is az előtörténet. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17511) genndy válasza genndy (#17509) üzenetére


genndy
addikt

Ja, az elejét meg lefelejtettem: természetesen a Birodalom érdeke a béke (legalább polgárháború ne gyengítse, ha már ott vannak a thalmorok), úgyhogy a háborús szállal kezdtem, tehát légiósként végigharcoltam az országot.

Jorus: köszi, próbáltam az lenni, de valójában nem tudom hogy mire gondolsz :DDD :B
Hogy ork a Birodalom oldalán? Vagy hogy birodalmi ügynök? Vagy hogy ork ügynök? Vagy a DB-s megoldás?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17512) Jorus válasza genndy (#17511) üzenetére


Jorus
nagyúr

A birodalmi kötődésre értettem. Jelesül, hogy egy ork karakter (kiváltképp, ha Orsinium-i felmenőkkel büszkélkedhet) kézenfekvő módon érezhet és cselekedhet így a Birodalom iránt és érdekében. Egy altmer vagy dunmer karakterről ezt igen nehéz lenne feltételezni. Ugye a 3E vége felé Orsinium elszakad High Rock-tól és a Birodalom elismeri önálló provinciaként - VII. Uriel-nek egyébként is jól jött egy szövetséges a Warp in The West idején zajló takarításkor Hammerfell és High Rock területén. A 4E elején pedig, amikor a Thalmor terjeszkedés megindul, a Birodalom kivonja csapatait a két említett területről, így Orsinium-ot kifosztják és felgyújtják; az ork menekültek nagy részét a Birodalmi Légiók kísérik Skyrim területére. Kézenfekvő tehát, hogy egy ork, akinek teszem azt a nagyszülei a lángokban álló Orisiniumból a Birodalmi Légió egységeinek védelme alatt tudtak megmenekülni, mindent megtesz a Birodalom érdekében.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17513) joke38 válasza genndy (#17505) üzenetére


joke38
tag

Köszönöm mindkettőtök tanácsait,megcsináltam,majd tesztelem.
Egy másik problem,használja.ismeri valaki a MemoryBlocksLog-ot?
Csak mert megkergült valami,mert a blocks1-nél átíródott 521MB-ra ,és hiába írtam át,egy kis játék után űjra vissza írta,és a játék a belépés után alig,már akadt,beállt,szaggatottt ,pedig eddig többet bírt ki.

(#17514) kislaki92


kislaki92
senior tag

egy-két kép! :D egy kérdés? valaki már úgy szedett le sárkányt,hogy az éppen a levegőben volt?ha nem elég fainul zuhanáskor felszántja a földet ! :D találkoztam dremora harcosokkal...:)kár,hogy nem tudtam leszedni róluk a páncéljukat!:( :Dcsak épp megcsináltam egy küldetést egy mítikus hajnal család utódjának..egy penge darabjait kellett megkeresnem neki...aztán irány az emlékműhöz! :D jó volt :D

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#17515) genndy válasza Jorus (#17512) üzenetére


genndy
addikt

Aha, így akkor már értem. Hát ennyire nem merültem bele a lore-ba, csak orkkal még nem játszottam, ennyi :) De köszi a kiegészítést :R Különösen a "birodalmi segítséggel megmenekülő nagyszülők, és ezért hű a Birodalomhoz" vonal szimpatikus :K
Ja, a neve egyébként Skandark Graun (nyilván sokaknak ismerős) :) "dark" azért, mert eredetileg gonosz karakternek akartam, csak aztán változott a koncepció, de akkor már nem neveztem/kezdtem újra.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17516) genndy válasza kislaki92 (#17514) üzenetére


genndy
addikt

Igen, ha a sárkány a levegőben gyengül le, akkor lezuhan :K
A dremorákról nem lehet leszedni a páncélt, csak a szívüket szedheted el, aztán kovácsolhatsz páncélt. Vagy lootban is lehet találni, de csak magas szinten, és nagyon ritka (hasonlóan a sárkánypáncél-darabokhoz). Illetve a Mágusegyetemen is van lehetőség cuccokat csinálni (ha már a ruhád alapján mágus vagy), de ezt nem lövöm le.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17517) kislaki92 válasza genndy (#17516) üzenetére


kislaki92
senior tag

a misztikus bűvölőre gondoltál? :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#17518) genndy válasza kislaki92 (#17517) üzenetére


genndy
addikt

Igen.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17519) kislaki92 válasza genndy (#17518) üzenetére


kislaki92
senior tag

jah azokkal már jó párral találkoztam :) izé:D varázstárgyat tovább fejleszteni lehetséges? :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#17520) Redcaster


Redcaster
őstag

Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot, és láttam, hogy vannak olyanok, akiknek külső területen van alacsony FPS-ük, belső tereken fut szépen. Nos nekem pont fordítva van, néhány belső területen van, hogy 10-15-re is leesik az FPS, ami igen hangulatromboló tud lenni. Próbáltam HD packkal és anélkül is. Van erre valami ini varázslat, vagy mod amivel ezt ki lehet küszöbölni?

(#17521) kislaki92


kislaki92
senior tag

de ahogy látom kovácsolás 60-as szintjén van az,hogy elvileg lehet :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#17522) kislaki92


kislaki92
senior tag

[link]

gyönyörűű a csaj hangja :) bár gondolom biztos láttátok,hallottátok :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#17523) genndy válasza kislaki92 (#17522) üzenetére


genndy
addikt

Malukah, szeressük :K
TESO-ban már hivatalosan is együtt dolgozott a Zenimaxxal.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17524) Skyhunter válasza kislaki92 (#17522) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Nekem ez a zene megy alapból a Skyrim főmenü alatt....... :)

(#17525) wesker24 válasza Skyhunter (#17524) üzenetére


wesker24
senior tag

Nálam is alapból ez megy a fömenű alatt ! :)

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#17526) kislaki92 válasza wesker24 (#17525) üzenetére


kislaki92
senior tag

hol tudom berakni? :) S.T.A.L.K.E.R. copban textúráztam..ott elég egyszerű volt ilyeneket berakni..de itt sajna nem vágom,hogyan kell :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#17527) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Új vagyok az elder scrolls világában és a skyrim-mel kezdtem.
Többé-kevésbé képben vagyok, megy is játék, viszont ezt a vámpírrá válás és kigyógyulás dolgot nem nagyon vágom. Olvastam, hogy a kis szobrok a templomokban és a kígyóölő szobor lábánál le veszik rólam, illetve csináltam egy potion-t rák kitinből+vámpírporból, de még mindig vámpír vagyok, két napos.
Azt olvastam, hogy vért kell innom, hogy szóba álljanak velem, az egyik faluba este meg is támadtam egy alvót, de miután végeztem felébredt és az egész falu üldözött. Ti ezt hogyan intéztétek? Illetve, hogyan tudok visszaváltozni vámpírból?

(#17528) genndy válasza _stick_ (#17527) üzenetére


genndy
addikt

Ha fiatal vámpír vagy akkor még nincs nagy gond, nem utálnak élből, kérdezősködj valamelyik kocsmában.
Ha átváltoztál, akkor már hiába vedelsz lötyit meg imádkozol, az csak az előtt segít (érdemes csaták után csekkolni az Aktív hatásokat, ha ott a Sanguine Vampiris (vagy más pirosság), akkor szlopa és elmúlik).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17529) _stick_ válasza genndy (#17528) üzenetére


_stick_
őstag

A potik és a szobrok már nem segítenek. Elmentem egy kocsmába, ahol kaptam egy küldit, kell találnom egy fekete lélekkövet (nem tudom pontosan mik ezek, de vettem egyet, hogy ne bajlódjak) fel kellene töltenem. Lövésem sincs, hogy ez mit jelent? :F

(#17530) Redcaster válasza _stick_ (#17529) üzenetére


Redcaster
őstag

A fekete lélekkő az Azura Csillaga nem? Ahhoz küldetés van, aközben tudod feltölteni, az a csaj adja, aki Azura szobránál van. Ha nem erre gondoltál akkor bocs :B

(#17531) Montesantos válasza _stick_ (#17529) üzenetére


Montesantos
senior tag

A lélekkövet holt lelkekkel tudod feltölteni ezt csaták közben tudod kivitelezni..... kell egy olyan fegyver ami bűvölve van és elszívja a megölt ellenségek lelkét... pl: malog bal buzogánya

Gabi

(#17532) Grave_444 válasza Montesantos (#17531) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az oké, de a fekete lélekkövet hogy kell feltölteni?

(#17533) _stick_ válasza Grave_444 (#17532) üzenetére


_stick_
őstag

:K

Vettem egy varázskönyvet, asszem ez lesz a kulcsa a dolognak.

(#17534) Montesantos válasza Grave_444 (#17532) üzenetére


Montesantos
senior tag

nagyon nagy lélekkel lehet feltölteni ( ezek emberek általában) automatikusan tölti őket (farkasok lelke kis lélekkőbe valók és így megy felfelé....)
nekem most is van kb 8 feltöltött fekete lélekkövem.... plusz azura csillaga ami már nem fekete nálam....

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#17535) _stick_ válasza Montesantos (#17534) üzenetére


_stick_
őstag

Sikerült, bár nem volt túl egyszerű, de legalább már nem vagyok vámpír.
A jövőben lesz nálam poti és figyelem az aktív hatásokat.

(#17536) Montesantos válasza Grave_444 (#17532) üzenetére


Montesantos
senior tag

ja azt elfelejtettem csak akkor működik ha a célpont x másodpercen belül meghal (fegyvere válogatja), malog bal buzogánya akkor tölt ha a célpont 3mp belül meghal (persze ezzel a fegyverrel kell elpusztítanod az ellent...

Gabi

(#17537) Montesantos


Montesantos
senior tag

A nexusról leszedtem Dragon Soul Absorb Fix-et ezt hova kell kibontva bemásolnom? nem találom a data mappát... vagyis nem tudom hol keressem

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#17538) genndy válasza Montesantos (#17536) üzenetére


genndy
addikt

Nem teljesen, csak az a része igaz, hogy x időn belül haljon meg. Az mindegy hogy mitől (lehet a bűvölt fegyver, más fegyver, más öli meg, már ég és abba hal bele, mindegy, csak időtartamon belül történjen).

Steam/steamapps/common/Skyrim/Data - ebbe. Első ndításnál a Launcherben is pipáld ki különben nem lesz hatása.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17539) Montesantos válasza genndy (#17538) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszi :)

Gabi

(#17540) Jorus válasza Montesantos (#17536) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem csak fegyver, spell is jó e célra. Soul trap. Ezt teheted fegyverre is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17541) kiskornel válasza Grave_444 (#17532) üzenetére


kiskornel
addikt

Fekete lélekkövet emberek lelkével lehet feltölteni. A Soul Trap varázslatot kell rámondani az ellenségre, majd kinyírni. Ha sikerül a megadott indőn belül megölni az ellenfelet, akkor feltöltődik a lélekköved.

Ahogy írták, ez van a fegyverekre is rábűvölve...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17542) Grave_444 válasza kiskornel (#17541) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Rendben, köszi. Már használtam a varázslatot, de sima lélekkövet töltött fel.

(#17543) genndy válasza Jorus (#17540) üzenetére


genndy
addikt

Ja, soul trap trükk:

SPOILER!
Az valószínűleg ismert, hogy hullára rámondva a soul trapot szépen növekszik a skill (régi exploit, és úgy látszik nem javították sem a hivatalos, sem az unoff. patchben).
Na meglepetésemre tegnap kiderült, hogy nem csak hullára, hanem kitermeletlen érclelőhelyre is működik :Y Pont amellett feküdt a hulla, én meg mellélőttem, mégis növekedett a skill, meg az érc elkezdett lilán világítani. Úgyhogy nem tudom az okát, de így is lehet húzni a skillt ha éppen nincs hulla.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17544) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Na így 32 es szinten és full ork tunningolt páncélban most már semmi nem tud úgy igazán megsebezni ahogy észrevettem (kivétel az erős varázslatok).
Így azért már kellemesebb. Egyébként melyik az Alapjáték+DLC-kben fellelhető legerősebb nehézpáncél szett? Mert ez az ork erős de nem igazán tetszik a kinézete, inkább gonosz karakterhez illene.
Kardból meg egy ebony kard van az is azthiszem maxra tunningolva de valahogy nem tetszik és nem találok mást ami nagyobbat ütne alapsebzésben nála és egykezes kard.

Illetve lenne még 1 kérdésem. Ugye lehet találni olyan cuccokat amiknél azt írja hogy a tárgyakat további x%-al tudod fejleszteni. Gondolom ezeket elég addig viselni míg fejlesztem amit akarok aztán le lehet őket cserélni de a buff megmarad.( pl ha cska simán fejleszteném a kardom akkor mondjuk 100 dmg lenne de ha rajtam van egy 13%os gyűrű akkor 113 ra nőne és ott is maradna ugye?)

(#17545) genndy válasza Lacccca87 (#17544) üzenetére


genndy
addikt

A legerősebb a Daedric. Skyrim: Heavy Armor De az csak aztán az igazán gonosz kinézetű. Daedric és Dragon kardok a legerősebbek (de Dragon csak a Dawnguard DLC-vel jön).
Ha kovácsolásra gondolsz, akkor azt elég csak addig viselni, amíg feljavítod a cuccot, a bekerült bónusz megmarad. Ha arra gondolsz, hogy többet sebzel egy/kétkezes fegyverrel, az csak addig érvényes amíg viseled.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17546) Jorus válasza genndy (#17543) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lol. ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17547) Lacccca87 válasza genndy (#17545) üzenetére


Lacccca87
őstag

Kovácsolásra gondolok természetesen :)
Akkor eddig rosszul csináltam mert volt ilyesmim de nem használtam mert ugy gondoltam nem perma, pedig még ha kevés is sok kicsi sokra megy.
Akkor muszáj lesz legközelebb használni ha kovácsolok.

DLC megvan, meg már végig is toltam a Vámpíros küldetéseket (kivétel azokat amik nem fogynak el).
Dragon kardot merre találok? Vagy az csak kovácsolni lehet?

(#17548) genndy válasza Lacccca87 (#17547) üzenetére


genndy
addikt

Előbb lesz ha kovácsolsz magadnak. Van rá esély lootban is, de csak magas szinten és nagyon-nagyon kicsi (ritkább mint a daedric, pedig az is csak szökőévente egyszer esik).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17549) Skyhunter válasza Lacccca87 (#17544) üzenetére


Skyhunter
senior tag

lvl32 és nem nagyon tudnak sebezni.......milyen nehézségi szinten játszol? :)

(#17550) Lacccca87 válasza Skyhunter (#17549) üzenetére


Lacccca87
őstag

Legkönnyebb, kikapcsolódásként akartam vele játszani nem szenvedni :D
Anno a TES4-et is így vittem végig azt is élveztem ebbe is van már pár órám és nem unom meg nem fusztrál :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.