Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) genndy válasza DrTechnoid (#17250) üzenetére


genndy
addikt

Nagy lelket nem csak Azurából kaphatsz, a töltött "hatalmas" meg fekete lélekkövek is jók. Azokat meg árusnál is lehet venni.
Hol tart a küldetés, hová mutat a részleteket, mit jelent az hogy "nem áll velem szóba", mit mond, mit nem mond? Részleteket, különben nehéz segíteni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17252) Karma válasza DrTechnoid (#17250) üzenetére


Karma
félisten

Ha végeztél a questtel és megkaptad a befejezett Azura's Start, akkor azt már nem alakíthatod át a fekete változatra.

“All nothings are not equal.”

(#17253) genndy válasza genndy (#17251) üzenetére


genndy
addikt

"...hová mutat a nyíl...". Nem tudom hogy keveredett oda az a részleteket.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17254) pelenka35


pelenka35
őstag

Hi
Perkeket nem lehet újraosztani ? ( lvl19vagyok )

Gamertag:Rob3rt75

(#17255) genndy válasza pelenka35 (#17254) üzenetére


genndy
addikt

Alapjátékban nem, csak ha elérted a 100-at és Legendaryvá teszed. Akkor visszakapod az adott skillre adott perkeket.
A másik lehetőség a Dragonborn DLC, annak a főszálának a végén lesz ilyen lehetőség (de ahhoz sárkánylélek is kell).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17256) need


need
addikt

Üdv mindenkinek..

Jelen pillanatban ezzel szenvedek]
hogy a bánatba kell felszállni a sárkányra...? nem jövök rá!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17257) Tirexi válasza need (#17256) üzenetére


Tirexi
addikt

Ha a sárkány leszáll akkor rányomod a Blend Will nevű shout-ot (harmadik fokozatát) aztán elvileg annyi. :K

[ Szerkesztve ]

(#17258) genndy válasza need (#17256) üzenetére


genndy
addikt

Kiálts rá "Bend Will"-t (el kell találnia, nem elég csak úgy a levegőbe), akkor leszáll, aztán a közelében "E", mintha lóra szállnál.

(nem te vagy véletlenül Melan a YouTuberól? Ő szokott így köszönni :D )

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17259) need válasza genndy (#17258) üzenetére


need
addikt

gyakorlatilag már a belemet kiordítottam.. le is hajtotta a fejét ez a nyomoronc.. ott is van a kis 3 szög jel..
de hiába nyomkodom az "E" nem történik semmi! nagyon bosszantó..!

még valami... "Blend Will nevű shout-ot (harmadik fokozatát)" meg van mind a 3 fokozat..de ebből hogy lehet amúgy választani..?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17260) DrTechnoid válasza Karma (#17252) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Akkor ez lesz a probléma.Köszönöm a választ mindketőttöknek!

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#17261) Karma válasza need (#17259) üzenetére


Karma
félisten

"még valami... "Blend Will nevű shout-ot (harmadik fokozatát)" meg van mind a 3 fokozat..de ebből hogy lehet amúgy választani..?"

Attól függ a szint, hogy meddig nyomod a shout gombot. Mivel a sárkányokhoz a legerősebb kell, nem nagyon kell kísérletezned az idővel, csak tövig betaposni.

Vannak shoutok, ahol lehet hogy jobban megéri kisebb szintet használni (pl. a whirlwind sprintről olvastam, hogy átlagosan a kettes fokozat a legidőhatékonyabb), de én nem szoktam ilyenekkel játszani.

“All nothings are not equal.”

(#17262) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,
Nem szívesen próbálgatom végig az összeset a lassú netemmel, ezért gondoltam először megkérdezem itt.
Tudtok ajánlani valami grafikát javító modot? Speciel szebb fényekre, effectekre, időjárásra, tájra gondolok. Hátha van valami stabil és kipróbált mod, amiről nem tudok :)
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#17263) Lézerparaszt válasza need (#17259) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nincs átállítva gamepadra az a gomb? Mert én próbáltam, csak akkor mutat x, o, háromszög, négyszög jeleket mikor gamepadon van.

Xsanyi77: Én kipróbáltam sokat, de ez jött be a legjobban: [link]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#17264) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok!
Nekifogtam én is módolgatni a skyrimet. Már régebb óta nézem ezt a topikot. Megnéztem Tirexí videóit is.
Az lenne a kérdésem, hogy letöltöttem Tirexí által felrakott EpicNaturalENB16 nevű enb-t . Igazból nem tudom mi van benne ebbe az enb-be vagyis a nexuson melyik az vagyis legalább melyik hasonlít ehhez. A Somber enb is tetszik. Gondolom 2 db ENB nem lehet fent. Érdekelne, hogy tirexí csomagjába melyik vagy melyikhez hasonló az ENB. Előre is köszi.

A Ningheim race-hez kell XP32 Maximum Skeleton-ez is de mikor letölteném errort ír van amivel helyettesíteni tudom?

[ Szerkesztve ]

(#17265) Montesantos


Montesantos
senior tag

Leszedtem az összes modot, ( újra akarom kezdeni) steam-en játék fájlok leellenőrizve, ini újra pakolva. Annyi gondom van hogy betöltés után kidob az asztalra... valahogy életre bírom kelteni? vagy nézzek egy régebbi mentést?

Gabi

(#17266) Tirexi válasza Montesantos (#17265) üzenetére


Tirexi
addikt

Próbálj meg olyan mentést betölteni ami egy házban van.

(#17264) Newcrazy:
Az én ENB-emnek az alapja a Somber ENB. Abból lett átalakítva ugyan is a karakterek jól néznek ki a Somber-ben viszont az egész olyan szépia effektes.
Pár változtatással megcsináltam belőle a sajátomat.

Az XP32 skeleton-t ne a manager-el töltsed le hanem manuálisan és úgy rakd be.

[ Szerkesztve ]

(#17267) Montesantos válasza Tirexi (#17266) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszi így sikerült :)

Gabi

(#17268) Newcrazy válasza Tirexi (#17266) üzenetére


Newcrazy
tag

Üdv!
A maximum skelton nincs már fent szerintem ami kellene nem találja az ottani keresőse csak másik kettőt

Error

The site has run in to a problem, please look at the error message below...
ezt írja mikor rákattintok.

(#17269) szami777 válasza Lézerparaszt (#17263) üzenetére


szami777
addikt

köszi szépen, ez lesz a nekem való :) :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#17270) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Teljesen újra telepítem én is, megpróbálkozok Tirexi új enb-jével.

A kérdésem az, hogy a magyar fordítást mikor érdemes felrakni, a teljesen szűz Skyrimra vagy inkább a modok feltelepítése után?

(#17271) genndy válasza szami777 (#17262) üzenetére


genndy
addikt

RealVision Performance+Climates of Tamriel+Realistic Lighting Overhaul, nekem ez jött be a legjobban.

(#17270) Skyhunter: teljesen mindegy, mert minden mod amiben szöveg van felülbírálja a magyarítást. Overhaulok a leginkább. Ha fölteszed a magyar unoff.patchet is, akkor inkább a legvégén, és akkor ami tud, az azért magyar lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17272) Skyhunter válasza genndy (#17271) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Van "magyar unofficial patch" is? Ez új nekem.....

(#17273) stevve válasza Lézerparaszt (#17263) üzenetére


stevve
nagyúr

Én is RealVision-t használok, nagyon bejött, de ez a videó elég unalmas - végig nappal szemben mutat be mindent. :U

(#17274) need


need
addikt

Üdv néktek..

Mint korábban írtam ezzel a faladattal [szenvedek]

na most azt elfelejtettem megkérdezni de gondolom a sárkány amikor megjelenik le kell verni..? mert én levertem majd vissza jött kicsit szeleidben és kiabáltam is rá meg minden de nem történt semmi vagy is nem tudtam rá fel szállni! de mondjuk mi van ha nem kezdem az elején nyilazni csak üvöltök neki..vagy valami..?!
akkor fel lehet rá szállni..??!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17275) Newcrazy


Newcrazy
tag

Üdv!
Egy újabb problémába ütköztem az ENB-vel kapcsolatban amit tirexi rakott fel.
SkyrimPrefs.ini bDrawShadows=1 és bShadowsOnGrass=1 nincs benne tehát nem tudom átírni ha berakom történhet valami gubanc? Előre is köszi

(#17276) Tirexi válasza Newcrazy (#17275) üzenetére


Tirexi
addikt

Ha valami nincs benne a megfelelő ini fájlban akkor azt természetesen bele kell írni.

(#17277) Newcrazy válasza Tirexi (#17276) üzenetére


Newcrazy
tag

Köszi a segítséget.
Ami a Ningheim-hoz kell xp32 max skel-nél XP32 Maximum Skeleton Katana Style ,WIP - XP32 Maximum Skeleton Weapons Positions Modified ,XP32 New Animation Package - Nexus Exclusive nekem a nexus ezeket dobja ki gondolom egyikkel sem lehet helyettesíteni ami a ningheimba be van linkelve? vagy igen?
Előre is köszi

(#17278) Tirexi válasza Newcrazy (#17277) üzenetére


Tirexi
addikt

XP32 Maximum Skeleton Weapons Positions Modified az jó.
Ki kell csak választani, hogy hol legyenek a fegyverek a karakteren.
Igazából a Ningheim-hez bármelyik Skeleton jó.

(#17279) Newcrazy válasza Tirexi (#17278) üzenetére


Newcrazy
tag

Oké megpróbálom köszi

képet mivel lehet csinálni majd lehet beszeretném ide rakni mert sztem nem olyan jó és hátha tudtok segíteni.Mit rontottam el.
Valamint azt szeretné még megérdeklődni, hogy milyen grafika javító dolgokat használsz még?

[ Szerkesztve ]

(#17280) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Én a TERA armorral küszködök. Miért van az, hogy sem a craftolásnál, sem craft után ha felveszem a helmetet, az nem látszik a karin.....semelyik szett sisakja nem látszik...:(

Másik az, amit már a vidóban is elmondasz Tirexi, hogy ne NMM-el, hanem kézzel másoljuk a modokat be. A kérdés az, hogy mik a sorrendek, gondolom bármi-bármit nem írhat felül....(?)

[ Szerkesztve ]

(#17281) Tirexi válasza Skyhunter (#17280) üzenetére


Tirexi
addikt

Még jó, hogy nincsen sisak mivel nincs is sisak textúra. :)
Az csak azért van, hogy a szett teljes legyen. :K (bónuszok megkapása)
A TERA játékban sincsen a karakteren sisak ha megnézed. :)

[ Szerkesztve ]

(#17282) Skyhunter válasza Tirexi (#17281) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Bakker......:)

(#17283) Tirexi válasza Newcrazy (#17279) üzenetére


Tirexi
addikt

Fraps-al lehet ENB-es játékokból videót vagy képet csinálni.
Több kép javító nincsen csak textúra javító.
Azokat már neked kell beszerezned. Nézd meg melyik a legjobb aztán töltsed le azt. Az összefoglalóban bent van minden.

(#17280) Skyhunter:
A sorrend az nem minden esetben mind1. Van amikor előbbre kell tenni valamit, hogy rendesen működjön. De ez általában le van írva az adott mod leírásában.

[ Szerkesztve ]

(#17284) Newcrazy válasza Tirexi (#17283) üzenetére


Newcrazy
tag

Na megcsináltam de sajnos nem sikerült jól.


Hát sztem vannak bajok fps is alacsony a ningheim + enb van csak fent komolyabb dolog nincs naon fent.

(#17285) Tirexi válasza Newcrazy (#17284) üzenetére


Tirexi
addikt

Azért alacsony az FPS mert ez az ENB az én gépemhez lett belőve. Sajnos gyengébb gépen elég rosszul fog menni.
De amúgy ennek így kell kinéznie. :K

(#17286) Newcrazy válasza Tirexi (#17285) üzenetére


Newcrazy
tag

A karakter szeme?
ha komolyabban bele akarok fogni mit kell állítgatnom hogy belőjjem az én gépemhez ?

(#17287) Perzeusz


Perzeusz
tag

Nálam így néz ki jelenleg:

(ez nem én vagyok, hanem a párocskám :) . adtam neki egy jófajta bárdot :) )

Ez pedig kint:

[ Szerkesztve ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#17288) kiskornel válasza Perzeusz (#17287) üzenetére


kiskornel
addikt

Hmmm... valami jófajta hajmodot le kellenet töltened... ez nagyon "szögletes". Tisztára vanilla hatása van...

(#17285) Tirexi: nem győzök csodálkozni rajt, hogy mit szerettek ti ebben a kuka sötétben. Komolyan, olyan hardverek, amik fél millába kerülnek, izzadnak, nyáron túlfűtik a szobát, télen meg nem kell mellette fűtés, és számolják a sötét képernyőt... ez igen! ;]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17289) Lézerparaszt válasza kiskornel (#17288) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Várj míg meglátod az én képeimet, totál újraraktam az egész játékot, most aggatom fel rá az apróbb modokat. A GTX 770 SLI, 16 giga ram, I7 4770k vért izzad alatta :D
Nemsoká rakok majd fel képeket, csak mint mondtam még van pár apróság amik nagyon dobnak a hangulaton, pl a fakérgeken mászó hangyák stb :D

A játék az nem játék!

(#17290) joke38


joke38
tag

Na emberek nemrég ezeket találtam :)

Improved RCRN Weather - Vanilla Landscape and Seamless LOD

RCRN AE -- HDR Lighting and Weather Enhancement

Ezek mellet a COT elbújhat szerintem,brutálisan jó ,javított fények,effektek,időjárás,áttexturázás HDR fények,miegymás.. :D

(#17291) Lézerparaszt válasza joke38 (#17290) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Úgy látom ez a HDR Lightning is ilyen valósághű fényeket ad. Eddig én is olyat használtam, de nagyon nem jött be. Eleinte jó volt, hogy a barlangban tényleg sötét van, meg minden, de aztán elég zavaró lett hogy percenként vissza kell varázsolni a gyertyafényt hogy lássak. Bár élesben még nem láttam, de a képek alapján az jön le nekem hogy sötét :s

Más: Van valami online képgaléria ahova tudok feltölteni ingyen képeket és mások galéria szerűen meg tudják nézni? Sosem foglalkoztam ilyenekkel, fogalmam se nincsen a dologról.

A játék az nem játék!

(#17292) Tirexi válasza kiskornel (#17288) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem tudom milyen sötétről beszélsz sztem állíttasd be a monitorodat. Neked mindenki ENB-je sötét... Nem nálunk van a baj sztem. :U

Nálad hogy néz ki a game ha szabad tudni? Egy képet dobjál már plz... Hagy elemezzem én is ki mit látok nálad. Gondolom nálad meg nincsenek árnyékok azért lesz minden túl világos. :DDD

Amit te sötétnek látsz azt úgy hívják, hogy kontrasztosság. Ad egy mélységérzetet a játéknak amitől még élethűbb lesz az egész.

(#17291) Lézerparaszt:
Van hát: [link]

Én nem tudom miért sötétek az én képeim... Szerintetek sötétek? Sztem csak szimplán árnyékosak...

[ Szerkesztve ]

(#17293) Lézerparaszt válasza Tirexi (#17292) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Tudom mire gondol, nekem is az volt az enyémmel a bajom. Ha sütött a nap, akkor sem éreztem azt hogy világos van, hanem inkább hogy mindig be van borulva. A galériában amit linkeltél az első jó pár kép tényleg olyan "szürkés", de utána jönnek a szép fényes fotók is.

Közben kipróbáltam a Picasa-t, mert az állítólag jó mert guglés. Mivel nem használtam még soha, remélem működik és Ti is látjátok: [link]
Még csak a felénél járok, most jön majd a csinosítgatás hogy ne legyen annyira kihalt a táj.

A játék az nem játék!

(#17294) stevve válasza Tirexi (#17292) üzenetére


stevve
nagyúr

Link

Úgy látszik, süt a nap és valamikor már nap közepén járunk, ennek ellenére ez nagyon sötét - konkrétan fekete. Az árnyék napsütésben nem ennyire fekete. Szerintem ez nagyon sötét és nem valósághű.

Link
Link

Verőfényes napsütés és lehetetlenül sötét táj, árnyékok. Mintha elvakította volna a karaktert a nap.

Ez persze csak megérzés, vélemény. :)

[ Szerkesztve ]

(#17295) Tirexi válasza Lézerparaszt (#17293) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem rossz képek, de nekem nem jön be az a graf. Olyan túl meseszerű vagy nem tom. :D
Pár karakterképet is tolhatnál különböző helyeken és időkben.

(#17294) stevve:
Az első kép az oké az már fixálva lett azóta kivettem a fákat.
De a másik kettővel nem értem mi bajod van. :N
Ha csökkentem az árnyék sötétségét akkor nem lesz semmi kontrasztja az egésznek és olyan élettelen színes mese lesz az egész.
De ugye mindenkinek más jön be. A Somber ENB az alapja az egésznek az meg ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17296) Lézerparaszt válasza Tirexi (#17295) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Amint kész vagyok vele, már rakok is fel, de egyelőre csak az alapokat raktam fel.

A játék az nem játék!

(#17297) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Az melyik modtól van, hogy a csajok nagyon bögyösek? :)

(#17298) genndy válasza Lézerparaszt (#17291) üzenetére


genndy
addikt

Ott a Steam fiókod, a kész képeket feltöltöd a felhőbe, nem kell semmilyen külsővel szórakozni.

(#17297) Skyhunter: UNP vagy CBBE. Ezekhez tudtommal hozzáigazították a vanilla páncélokat is, anélkül hülyén néznek ki.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#17299) Skyhunter válasza genndy (#17298) üzenetére


Skyhunter
senior tag

UNP fent van, de olyan kicsi a karimnak amellbősége, hogy én szégyellem magam...:)

UNP Blessed Body-ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#17300) Tirexi válasza Skyhunter (#17299) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát akkor told feljebb a weight slider-t.
Amúgy az UNP testen amúgy is "kicsi" a mell.
Neked valszeg az UNPB kellene. Na ott már lehet mit fogni a karakteren. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.