Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Sonja válasza maszi99 (#1050) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam alapból fut. :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1052) Interceptor válasza hoffman_ (#918) üzenetére


Interceptor
addikt

Az gépemmel esetek 98%-ában tökéletesen fut ultrán(HD 6850, E4300@3ghz +4Gb ram és nagyon ritkán egy két másodpercre érzem mintha kicsit belassulna de az is minimál, harc közben sosem teszi), komolyan minden fullon van, élsimitás off egyedül, mert 1920*1080-ra tök felesleges. Mondjuk attól valószínűleg be is lassulna. Szerintem vegyél egy jobb vga-t ha van zsetonod.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1053) whitezo88 válasza Huma (#1045) üzenetére


whitezo88
nagyúr

végülis csak egy felturbózott Obli motor.
zene valóban jó, főleg, hogy vannak Morroból visszatérő dallamok.

(#1054) maszi99 válasza Sonja (#1051) üzenetére


maszi99
őstag

Nálam meg alapból settenkedett, normálisan megy most már, és ennyi a max :(((
Már csak az az 1 ötletem, hogy a gyíklény nem képes futásra :U

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#1055) Xerxész válasza maszi99 (#1054) üzenetére


Xerxész
őstag

Bár én új vagyok ebben a világban, de annyi lehetőség van benne, hogy ihaj, és azok alapján, amit a többiek mint vérbeli profik írtak, azt is el tudom képzelni, hogy összeszedtél valami betegséget/varázslatot, stb., ami megakadályozza, hogy a karaktered fusson... :)

(#1056) CSiPet2 válasza TwentySix (#1049) üzenetére


CSiPet2
tag

mammouth tusk-ból minimum 3-at tarts meg. 2 questtel talákoztam amihez kellett 1-1 és elég ritka, szal tippre lesz még hozzá...

(#1057) Löncsi válasza hoffman_ (#918) üzenetére


Löncsi
őstag

Eléggé, ahogy néztem mindössze 2 szálon fut a játék. Nálam kinti terepen 50-60 fps, város 30 fps de itt a vga kihasználtság 50%. Beállítások: 1680x1050, High, 4x AA, 8x AF.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#1058) Sonja válasza maszi99 (#1054) üzenetére


Sonja
veterán

Nem lehet, hogy sok súlyos tárgyat cipelsz, többet, mint amit elbírsz, és ettől nem tud futni a karaktered?

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1059) trassher válasza KonzolKartel (#1040) üzenetére


trassher
addikt

Nem vesztek el szerencsére. Mikor megcsinálod a küldit és visszamész a csajhoz akkor mondja hogy a cuccaid a ládában vannak ott nála. :)

Redmi Note 7

(#1060) Interceptor


Interceptor
addikt

közben rájöttem

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1061) maszi99 válasza Sonja (#1058) üzenetére


maszi99
őstag

Így van :K leteszteltem, mindent eldobáltam, és lám nem fut, hanem rohan a gyíkom :C
Pedig ezt már kérdeztem tegnap, csak nem teszteltem le.
Úgy tele van a karakter cuccal, hogy csoda egyáltalán, hogy még halad.
A Witcherben ilyenkor már régen meg se moccant, és ki is írta a túlterhelést :K
Bent vagyok Reeeverhood-ban éppen, hol tudom elpasszolni a rengeteg lomot ?
Ezen kívül hol érdemes kezdeni, pénzszerzés, stb :U

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#1062) Löncsi válasza maszi99 (#1061) üzenetére


Löncsi
őstag

Vannak ilyen "General Trader"-ek, ahol mindenfélét lehet venni/eladni. Whiterun-ban biztosan van.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#1063) Lenry


Lenry
félisten

skacz!

hogyan tanulhatok meg új shoutokat?
legyaktam már egy vagy 5 sárkányt, elolvastam a szavakat a falakon, de ha használni akarom a shoutot, akkor jön a hibaüzenet, hogy "dragon soul required"

WTF? :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1064) maszi99 válasza Löncsi (#1062) üzenetére


maszi99
őstag

Akkor körülnézek hátha itt is van valami :U , csak most éppen este értem ide, és az utcán szinte senki sincs :(

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#1065) Landon válasza whitezo88 (#1053) üzenetére


Landon
őstag

Ezt honnan veszitek sokan, hogy felturbozott Oblivion motor?! Ha igaz amit mondtak akkor a Skyrimnek teljesen a kezdetektol ujrairt uj motorja van.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1066) whitehand válasza Lenry (#1063) üzenetére


whitehand
senior tag

elmentél a hegyen a kolostorba?

(#1067) Löncsi válasza maszi99 (#1064) üzenetére


Löncsi
őstag

Nyomd meg a T-betűt és várj délig. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#1068) whitezo88 válasza Landon (#1065) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mert eleget játszottam vele (oblival), hogy érezhető legyen. meg látható. finomiítottak a mozgásokon, modelleken (életszerűbbek), de a környezeten, dungeonokon, minden máson ltszik, hogy azt használták fel. persze nem gond, csak csodát nem kell várni.

(#1069) Lenry válasza whitehand (#1066) üzenetére


Lenry
félisten

egyszer el, akkor megtanították az unrelented második szavát, meg a sprintelőset, azóta hiába megyek arra nem akarnak nekem újat tanítani

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1070) whitehand


whitehand
senior tag

Olyan gondom lenne hogy felraktam a frissitést és eltünt a két kijelölő háromszög a menükben ami jelzi egyértelmüen hogy hol tartok a lapozásban...
hogy lehetne visszaszerezni?

(#1071) whitehand válasza Lenry (#1069) üzenetére


whitehand
senior tag

a küldit megcsináltad?

(#1072) Lenry válasza whitehand (#1071) üzenetére


Lenry
félisten

küldi?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1073) maszi99 válasza Löncsi (#1067) üzenetére


maszi99
őstag

Nekem itt ebben a játékban nagyon sok új dolog van, amire rá kell jönnöm még :K
Witchert 1-2 keresztbe-hosszába vágom, itt meg bénázok :U

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#1074) Interceptor


Interceptor
addikt

Most, hogy felraktam a patchet máris javított nálam néhány bugot. Most már tudok várakozni és aludni is, és a menürendszer is normálisan működik :R

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1075) GypsFulvus2 válasza Lenry (#1046) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nem. Ez messze nem csak nosztalgia. Ez az "optimalizálás". :( Hofmann korábbi véleményével értek egyet. 7 órát játszottam ezzel a játékkal, egyik szemem sír, másik nevet. Közben fenn van a gémemen a Morrowind is, az Overhaul-lal együtt. Közvetlenül, itt és most tudom összehasonlítani a kettőt, nosztalgiafaktor nélkül. A Morrowind nagyságrendekkel összetettebb játék. Ahogy Hofmann is írta, már az Oblivion is, a játékmenetet és RPG elemeket tekintve komoly egyszerűsítés volt, a Skyrim pedig már az Oblivion leegyszerűsítése. Tudom, ez a trend, és ma már kizárólag kazuároknak fejlesztenek. Konzolra. Nem is az ótvar kezelőfelületre gondolok, amelynek PC-re való átírására kb 1 óra fejlesztési időt szánhattak. Hanem a korábbi RPG elemekre. Ne kellejen vesződni csillagjegyekkel, ne kelljen odafigyelni az attributomokra, a szintlépés és skillfejlesztés mikéntjére stb stb. Vegyünk ki még több varázslás skillt, ne kelljen odafigyelni arra, hogy elkopott a játék első 5 percében megszerzett ótvar vaskard, nincs "szükség" (valójában lehetőség) saját varázslatok készítésére, nehogymár legyen egy olyan menü felület, ahol az ember elgyönyörködhet az új páncélszettjében (amit szintén tovább egyszerűsítettek) stb stb. Van pár perk, oszt' csókolom. Oh, hol vannak már azok az idők, amikor Galden Saint-ek lelke után rohangáltam, mert a Telvanni gombaházamat csak a legerősebb lélekkő felhasználásával akartam növeszteni... :(

A másik szemem nevet. Hiszen ez a játék is hangulatbomba, a teljes szabadság érzete itt is ugyanúgy megvan, mint a Daggerfall óta mindegyik TES játékban. Azt csinálsz amit akarsz, oda mész ahová akarsz. A grafika gyakorlatilag az Oblivion mod-ja, ezt Qarl is megcsinálhatta volna nekik (még hogy Creation engine, muhaha :) , még az Oblivion mod Manager is egy az egyben működik a játékban), de a grafika mögött álló művészi koncepció itt is nagyszerű. Ez nekem tökéletesen elég. A Lore itt is kiterjedt, sok új könyv olvasnivaló, ezen legalább nem spóroltak. A történet még nem tudom milyen, a morrowindé nagyon mély volt, az oblivioné faék egyszerűségű. Ahogy a könyveket eddig olvastam, a mostaniból is sokat ki lehet hozni, visszakötve a történetet Talos és Wulfharth legendáihoz, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1076) danih válasza GypsFulvus2 (#1075) üzenetére


danih
addikt

Tökéletesen egyetértek az Úrral. Bármennyire is hangulatos, ez már az egyszeri gamer Elder Scrolls-a, amelyik két MW3 menet közt egy kis RPG-re vágyik. Ettől függetlenül szeretem, mert szeretni KELL, hogy legalább ilyen RPG-k kijönnek manapság. Nálam is év játéka, de ez nem a Syrim érdeme, inkább a lagymatag idei felhozatalé.

[ Szerkesztve ]

(#1077) GeneraL_XTX válasza Lenry (#1069) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Sok dungeonban vannak világító betűk a falakon, azok adnak új shout-okat. Ha van dragon soul-od, akkor a magic menüben már csak aktiválni kell őket az R gombbal azthiszem. Nekem már van tűz és időlassító üvöltésem is:)

(#1078) Lenry válasza GeneraL_XTX (#1077) üzenetére


Lenry
félisten

világító betűk megvannak, van is egy tűz meg egy jégüvöltésem, amiket nem tudok használni. sárkánylelkeim is vannak, úgy 3-4 (ezt hol lehet pontosan megnézni?)

R-t nem próbáltam, csak ha equip-elni akartam, akkor írta a fentit.
ha hazaérek, megnézem :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1079) whitehand válasza Lenry (#1072) üzenetére


whitehand
senior tag

amit adtak ott

(#1080) Lenry válasza whitehand (#1079) üzenetére


Lenry
félisten

The Horn of Jurgen Windcaller
áh. ez még in progress.

szóval, ha ez meglesz, akkor tanulom majd meg az új shoutokat?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1081) RexpecT válasza Lenry (#1080) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha ezután visszamész a "szerzetesekhez" akkor tanulod meg az utolsó legerősebbet.

(#1082) lumpen_stex válasza Landon (#1065) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mert ugyanazok a bug-ok vannak benne, mint a fallout-ban? egyébként én egy hétvége után kezdem megunni. valahogy sablonos az egész, nincs meg az a feeling ami az oblivion-ban megvolt. ez nem azt jelenti hogy rossz játék, sött, a sárkány vadászat kifejezetten izaglmas... csak sztem a régi player-ek többet vártak volna. ahogy többen irtak már erősen egyszerűsitett benne minden, már-már mass effect primitivségű...

(#1083) lumpen_stex válasza Xerxész (#1055) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

vagy csak be van nyomva chaps lock..

(#1084) Romvr


Romvr
őstag

Nos én is írnék némi véleményt a játékról engedelmetekkel:

Az előző részekhez nem volt szerencsém. Egyedül az Obli az amit próbáltam, de nem fogott meg (kb 1 éve). Jó ha három, négy órát tettem bele. Pont ezért a Skyrim-hez is kétkedve fogtam hozzá, bár a videók alapján jobban tetszett.
Nos lényegében 11-e óta folyamatosan játszom vele. De tényleg. Reggeltől estig toltam hétvégén és vegyes érzelmekkel viseltetek iránta. Egy részt van egy olyan érzésem hogy nincs befejezve. Gondolok arra hogy a történet lehetne szövevényesebb, teli csavarokkal (bár találkoztam már egy csavarral ami tetszett is), sokkal többet ki lehetett volna ebből hozni. A másik része a grafika. A havas részek, a hóátfúvás, az északi fény, a viharok...stb mind-mind elképesztően szépre, hangulatosra sikeredtek. Ennek ellenére a grafika többi része meg elnagyolt, elkapkodott. A textúrák minősége, a karakterek kidolgozása (bár ilyen szép sárkányt még nem láttam játékban), sokkal több időt is lehetett volna ezekre fordítani. A karakter animáció is bár klasszisokkal jobb lett mint az Obli-ban, de lehetett volna még mit finomítani rajta. Lehet hogy én vagyok csak béna, de futás közben nem tudok ugrani, lecsúszom a sziklák széléről, vagy éppen beleragadok. Holott azt hangozták a fejlesztők hogy bármelyik hegyet meg lehet mászni. Nos nem lehet, mert ezek a hibák merülnek fel. Illetve kidolgozottabb harci animációkat is csinálhattak volna. Tudom hogy ez nem egy akciójáték, de ha már hangsúlyt fektettek a TPS nézetbeli kaszabolásra, gyúrhattak volna még rá kicsit.
Ami viszont tetszik, az a szabadság. Oda megyek ahova akarok, azt a várost látogatom meg amelyiket szeretném. Olyan irányba fejlesztem a karakteremet ami nekem kényelmes. A quest-ek tekintetében is teljesen szabadon választott a helyzet. A környezet él, az emberek saját dolgukkal foglalkoznak, beszélgetnek, pletykálkodnak, vásárolnak. Az erdőben az állatok vadásznak egymásra, utazók cirkálnak az utakon. Tehát az egész világ él és mozog, tőlem függetlenül is. A varázslatok elég látványosak és a fegyverek is jól megvannak csinálva. A páncélok is szépek.
Csomó dolgot nem próbáltam még, például az Alkímiát, vagy a fegyverek fejlesztését, így azokról nem tudok nyilatkozni. Egyszer csináltam egy láthatatlanság főzetet, mert találtam hozzá receptet, de ezt leszámítva így is annyi lötty volt mindig nálam amivel nem tudtam mit kezdeni. A zárfeltörés is érdekes lett, eleinte anyáztam rendesen, de aztán ráéreztem és már mester szintű zárakat is fel tudok törni 2-3 pálcika elhasználásával (érdekes hogy könnyebben törnek mint egy fogpiszkáló, pedig fémből vannak :) ).
Amúgy a játék motorja inkább Fallout. Megnéztem a konzol parancsokat is és abban nem egy "PipBoy" kezdetű parancsot véltem felfedezni.

Miután legyilkoltam Alduin-t, tegnap indítottam egy új karaktert, mert félresikerült az előző (nagyon elmentem mágia irányába, de rájöttem hogy én inkább a harcosokat szeretem. Odamegy-legyak-happyend). Szóval most majd megnézem a kétkezes kardos felállást is.

Apropó. Azért vicces volt az elején hogy leöltem egy csirkét a faluban, erre az egész falu őrsége rám ugrott és lenyilaztak. Mondom érdekes törvénykezési rendszer van. Jah meg mikor valami rosszat csináltam a "kezdőfaluban" és elrohantam Whiterun-ba, ott már azzal vártak hogy bűnöző vagyok, fizessek. Én meg néztem: SMS-ben kapták a hírt, vagy e-mail-en?
Szóval vannak még érdekességek. Mint amikor egy fogadóban találtam egy bezárt ajtót (key required) és minden ott dolgozónak benéztem a zsebébe, felforgattam a szobáikat, de sehol nem volt meg a kulcs. Akkor oda hogy mennek be?

De ha az egészet nézem, akkor tetszik a játék. Gondolom hamarosan lesznek majd DLC-k is illetve a mod készítők is ráakaszkodnak. Meg persze pár hivatalos javítás sem árt még.

Nálam egyenlőre 8/10 a hibái miatt, amik tudnak rontani a hangulaton.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1085) KonzolKartel válasza Lenry (#1080) üzenetére

egy csomo shoutot csak kesobb fogsz tudni hasznalni.

spoiler:

amikor leglatogatod a sarkany baratod akinek leirhatatlan neve van, es elolvastatja veled az elder scrollt.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1086) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? Vásároltam Whiterun-ban egy kecót a jegyző úrtól, de nem találom, hol van?

Köszi!

Üdv.: Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#1087) Lenry válasza Dreamie (#1086) üzenetére


Lenry
félisten

ahogy belépsz a városkapun, a második ház jobbra. az első egy kovácsműhely, az utána következő az.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1088) Dreamie válasza Lenry (#1087) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm Uram! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#1089) danih válasza Dreamie (#1088) üzenetére


danih
addikt

Készülj rá lélekben hogy nagyon lepukkant lesz, szal mehet is az ikejába :)

(#1090) LBandi


LBandi
aktív tag

Valaki meg tudná mondani hogyan tudom az inventorym-ban lévő dolgokat forgatni és zoomolni? Ebben a videóban 3:50-nél mutatják, hogy minden itemet lehet forgatni és zoomolni, namármost én próbáltam az összes létező egér billentyűkombót de nem tudtam rávenni erre. Valakinek ötelete? Nagyon megköszönném!

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#1091) Mukorka válasza LBandi (#1090) üzenetére


Mukorka
addikt

Patchelés utàn már jól működik. Egyszerűen rámész a tárgyra egérrel és lenyomva a bal gombot előjön majd nyomvatartva a bal gombot forgatgató

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1092) Lenry válasza Mukorka (#1091) üzenetére


Lenry
félisten

Steames verzióval működik jól.
a crackelt változatban a patch után se lehet forgatni és zoomolni a tárgyakat.

ez a kérdés egész jó szűrő a warez-változatra :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1093) jolker


jolker
csendes tag

sziasztok!

Azt nem tudjátok, hogy mitől van, amikor próbálok új spellt berakni a Jobb billenytűhöz, akkor nem engedi? Csak úgy tudok cserélni, ha elötte equippelek egy fegyót arra a kézre, majd unequipp és az üres kézbe tudok csak berakni új spellt.

(#1094) LBandi válasza Lenry (#1092) üzenetére


LBandi
aktív tag

Hát keresgéltem neten és megtaláltam a megoldást, rádugtam egy controllert és azzal már engedi forgatni, mondjuk játszani meg elég hányadék vele. Szóval elég vicces inventory egér lerak controller kézbe és nézelődés, aztán egér a kézbe folyt game.

Ennyit a protolási tudásukról a készítőknek. :(((

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#1095) Sonja válasza Lenry (#1092) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt cáfolnám, mert én tudom zoomolni és forgatni is. :K Ja, Xbox 360-as vezérlőt használok.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1096) jolker válasza jolker (#1093) üzenetére


jolker
csendes tag

nem billentyű, egér, bocsi ^^

[ Szerkesztve ]

(#1097) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!
Kicsit hiányérzetem van szintlépésnél, tényleg csak annyi a dolgom, hogy eldöntsem health-re, magicka-ra vagy stamina-ra menjen a 10 pont? Vagy nem veszek észre valamit?

(#1098) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Akinek esetleg bejonne az Esbern bug(engem nagyon felhuzott): Oblivion Mod Managerrel ki kell bontani a Skyrim - VoicesExtra.bsa-t a jatek Data mappajaba es vegre megszolal az oreg, meg az ajtot is kinyitja.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#1099) Lenry válasza jolker (#1096) üzenetére


Lenry
félisten

jobb kezed - jobb klikk
bal kezed - bal klikk

vagy fordítva

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1100) RexpecT válasza tzimash (#1097) üzenetére


RexpecT
addikt

A képességeket is lehet fejleszteni, a csillagképek formájában.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.