Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) X2N válasza Inv1sus (#1496) üzenetére


X2N
senior tag

Ahogy Mukorka is írta az a dll segít stabilizálni az fps-t, gyorsabban megy tőle a játék, Fallout 3 nexus-on fentvan(tesnexus-on levő d3d9.dll nálam nem működött): [link][link]

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#1502) Brent válasza kulfoldi (#1465) üzenetére


Brent
aktív tag

Szerintem próbálja meg a reinstallt.
Mostanában sokat szarakodott a steam..

(#1503) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Morrowind mikor játszódik? nem találom, és nem tudom megnézni sem, mivel nem otthon vagyok. Obli az a 3E végén, Skyrim meg 4E 200 körül asszem.

ja és alig lehet benne haladni, csomó időt beleöltem de sehol sem tartok még, csak a Companions főnök vagyok, meg a Main questben a kiáltásos trial után vagyok plusz pár sidequest...

nemhiába sokszáz óra gametime :)

[ Szerkesztve ]

(#1504) X2N


X2N
senior tag

Ezt esetleg próbálta már valaki?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#1505) tttzshd válasza Sonja (#1498) üzenetére


tttzshd
tag

a HDRIt nem lehet kikapcsolni jelenleg !

[ Szerkesztve ]

(#1506) Mukorka válasza X2N (#1504) üzenetére


Mukorka
addikt

Ezt nem értem. Ezek az értékek állíthatóak az ini-ben is.. Minek ehhez ez a tool

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1507) sasa134


sasa134
addikt

sziasztok,

lehet láma kérdés de inventory-ban nem lehet valahol megnézni a karakterem? jó lenne látni miket aggatok rá nem csak szövegesen kijelölgetni a tárgyakat...thx!

Avanti Roma

(#1508) Sonja


Sonja
veterán

Pár kép, hogy nálam hogy néz most ki, kis módosítás után. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1509) Lenry válasza Sonja (#1508) üzenetére


Lenry
félisten

túl sok a sharpen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1510) psycroptic válasza lumpen_stex (#1492) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszi az infót. Asszem meló után ha hazaérek szét disenchantolok mindent... :DDD

PSNID: Tomy83PS

(#1511) Lenry válasza whitezo88 (#1503) üzenetére


Lenry
félisten

Morrowind - 3E 427
Oblivion - 3E 433
Skyrim - 4E 201

forrás

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1512) frame>24


frame>24
addikt

Ugyanakkor kezdem megérteni a fejlesztőket, hogy szarnak a grafikai tupírozásra, meg még új motor, hÓgyne:

A játék szebb azért, mint Oblivion, de ezt is, feltelepítés után MÁR szénné moddoljá(to)k, és itt is, akárhányszor beklikkelek, mennek ezek a pixel buzerálások.

Szard már le sharpent! Azt akarom mondani, ha a grafika über-crysis-brutál ray tracing sÉder bumper-diszplészment mapping g*cigránát atom SSAO hyperanizotróp kutyal*fasz lenne, (elnézést már), akkor is jönnétek, hogy ott nem tésztalálódik** elég térhatásúan a nyúl seggén a mitesszer.

Dráma! :U

**tessellation

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1513) Mukorka válasza sasa134 (#1507) üzenetére


Mukorka
addikt

Azt nem tudom de ha elrakod a fegyvert akkor körbejárhatod a karaktert jàték közben

Frame: zavar? Szeretek/tünk ezzel foglalkozni, szebbé vagy csak művészíbbé akarjuk tenni. Jól elszórakoztat sőt nemsokára magam is textúrákat csinálok hozzá. Ez a jàték pc-s része

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1514) Lenry válasza Mukorka (#1513) üzenetére


Lenry
félisten

vagy ha nyomva tartod az F-et

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1515) HaaS válasza frame>24 (#1512) üzenetére


HaaS
addikt

Köszönöm:DDD!

:R

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#1516) tttzshd válasza X2N (#1504) üzenetére


tttzshd
tag

én igen ,de semmi különbség nem lett 8gb mellett ;)
Vannak olyan problémák amit az Oblivionnál az ini beállításban orvosolni lehetett !
Na a Syrimnél ez nem mindíg működik .Én minden beállítást kipróbáltam,és tele van olyan hibákkal amit csak a későbbi patchel fognak kijavítani.
pl: árnyék ! semmilyen beállítás nem segít rajta ,kivéve ha leveszed a fShadowDistance=500 alá ,na akkor gyönyörű árnyék lesz 2m-es körzetbe :)

tipp:
Skyrim.ini -be írjátok be, aki még nem tette (sima ini ne a Prefs.ini!)

ugridstoload=9 , (ha gyengébb géped van 7-8)
uInterior Cell Buffer=12
uExterior Cell Buffer=72

és csoda fog történni :C

(#1517) tttzshd válasza frame>24 (#1512) üzenetére


tttzshd
tag

HA HA HA király vagy :C

(#1518) Mukorka válasza tttzshd (#1516) üzenetére


Mukorka
addikt

Túlzás. 2500 értèk már elég jó. De tény hogy veszett seprű nyele

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1519) tttzshd válasza tttzshd (#1517) üzenetére


tttzshd
tag

Szerintem is így ahogy van gyönyörű lett a játék nem kell ennél jobb ,csak sokan nem tudják felfogni hogy azért olyan amilyen MERT KONZOLRA FEJLESZTETTÉK!
Onnan dől a lé, és a pc-s csecse-becse háttérba szorul ! Én letojom a sok grafikai hibát mert úgy is kijavítják,és csak az számít hogy kiba..ott jó játékot csináltak :R

AZ ÉVSZÁZAD JÁTÉKA !

(#1520) Qru válasza tttzshd (#1519) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerintem azért nem olyan nagy ugrás az Oblihoz képest de jó játék ahhoz mérten, hogy ez is csak egy konzol port.

mod:

De azért ahogy néztem vga-ból elég szép igénye van. Nekem simán 1GB felett terheli a vga ramját pedig nem is full hd-ban tolom.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1521) HaaS válasza tttzshd (#1519) üzenetére


HaaS
addikt

Szerintem meg nulla:)!

Ezek nem sárkányok, hanem gyíkok.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#1522) Sonja válasza Lenry (#1509) üzenetére


Sonja
veterán

Alapból ilyen, mert nem nyúltam hozzá! :K De jó ez így nekem.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1523) GypsFulvus2 válasza HaaS (#1521) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ez is csak egy gyík ;)

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1524) HaaS válasza GypsFulvus2 (#1523) üzenetére


HaaS
addikt

Pontosan:D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#1525) lumpen_stex válasza frame>24 (#1512) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

az oblivon is xbox360-ra jött ki, a hw meg nem változott azóta sem, pc-hez meg nem irnak új motort igy nem kell csodát várni.. mellesleg igy se birja a töbseég gépe a full beállitást szóval...

nekem ilyen full-on, tökéletesen éles és a szinek is rendben vannak (persze a youtube sokat ront rajta, mert pl 1280x1024 helyett csak 720p) http://www.youtube.com/watch?v=uNHN5RZ1EWo

(#1526) Xerxész válasza tttzshd (#1516) üzenetére


Xerxész
őstag

Ezek mit módosítanak? Van esetleg képed a változásról?

(#1527) Huma válasza lumpen_stex (#1492) üzenetére


Huma
addikt

Én találkoztam asszem ilyen azura csillaga küldetéssel. Egy hegy tetején lévő papnő ad egy küldetést, hogy keressek meg egy elfet a varázslók városában. A városban pedig a fogadóban egy ipse mondja, hogy keressem meg azura csillagát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1528) tttzshd válasza Xerxész (#1526) üzenetére


tttzshd
tag

a látótávolságot lehet vele modósítani !

pl : a háznak részletessége és különböző efektek, utolag töltődnek be mikor közelebb mész hozzájuk .
Na most ezzel ez megszűnik és a hegyről lenézve is látni fogod a részletességet vagy az efekteket ,állatokat...stb tehát sokkal távolabb látsz majd :)

(#1529) Mukorka válasza Xerxész (#1526) üzenetére


Mukorka
addikt

A memória előre betöltését szabályozza, bufferel. 2gb-hez már lehet ezt a két értéket 16 és 102-re is állítani

iPreloadSizeLimit Ezt is érdemes feltornászni hozzá. 2 gb-nél 104857600 lehet pl.
iMinMemoryPageSize=100000
iMaxMemoryPageSize=5000000
iMaxAllocatedMemoryBytes=1800000000 így elvileg 2 gb-t is ehet a játék ha akar de egyébként nem fog és nem is kell neki több most mint a gyári beállításokkal mivel még modok nélkül annyi az igénye amennyi eleve meg van adva. Később ha már kövér textpakkok lesznek akkor jön ez majd jól.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1530) Mans20


Mans20
addikt

A high rothgarig hogy jutok el?ami a hegy tetején van,ott kell beszélni valakivel,de nincs út oda.

(#1531) whitezo88 válasza Mans20 (#1530) üzenetére


whitezo88
nagyúr

de van, rögtön a település mellett van 1 híd, azon átmész, és onnantól indul is a zarándokút.

(#1532) BloodyEddie válasza Mans20 (#1530) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Vegyel egy lovat, es setalj fel a hegyoldalon :D

(#1533) szasanyi válasza Mukorka (#1529) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam így néz ki a .ini fájl tartalma:

Érdekelne - mivel és hogyan - érdemes még kiegészíteni, és az mit is csinál(na) pontosan. Konfig az adataimnál. :R

(#1534) Mans20 válasza whitezo88 (#1531) üzenetére


Mans20
addikt

Onnan is indultam,találkoztam sátoros valakikkel,meg valami boltíves kapu is van feljebb,de nem jutottam tovább,csak a hegy másik végébe.

(#1535) Mukorka válasza Mukorka (#1529) üzenetére


Mukorka
addikt

Erre még annyit Mukorkám hogy a ugridstoload=9 szabályozza a textúrák betöltési távolságát míg az összes többi érték csak a memória használat mértékét. Nyilván ezt állítva kell a többit is mert különben kijössz 4 fps-el. Amúgy meg nem biztos hogy a 9 ilyen mértékben jó főleg hogy 5 a default érték. Ezek főleg low res textúrák, ha távolról is látni nem biztos hogy tetszeni fog, ízlés kérdése.

(#1533) szasanyi : Hát ezek amiket most lekaptál pont a sima ini, ami nekünk főleg kell az a systemprefs.ini. A géped simán vinne egy combosabb ini-t is , főleg a textúra pakkok gyilkolnak meg persze az előre betöltés.

Töltök fel nemsokára pár ini-t , akkor nem kell szórakoznia senkinek csak copy/paste
Épp most próbálok ki egy beteg földtextpakkot :))

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1536) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Hatha valakinek hasznos lesz:

Infinite enchanchechachement energia

Hozzavalok:
-ures soul gemek
-soul gyujto fegyver
-egy tars

Recept:
1. Alaposan keverjuk ossze a hozzavalokat
2. Keressunk random szornyeket
3. Hagyjuk a tarsunkat tamadni
4. Enjoy

Megjegyzes:
Neha csereljuk le a megtelt soul gemeket uresekre. Encsantment FTW

[ Szerkesztve ]

(#1537) Ilsyde válasza Mukorka (#1535) üzenetére


Ilsyde
őstag

Hat igen, az a baj hogy a nagy tavolsagban levo texturak igyis-ugyis eleg alacsony felbontasuak. Elmosodast erdemes leszedni de egyebkent sokat nem lehet segiteni a messzi papirmase modelleken. Esetleg tokig lehet nyomni a bloom-ot de akkor meg az ember szeme folyik ki :D

(#1538) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

When reduced to low temperatures, giants act as superconductors. :DDD

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#1539) BloodyEddie válasza -KP- (#1487) üzenetére


BloodyEddie
őstag

En se elderscrolloltam meg soha, viszont eselyes hogy hamarosan a kedvenceim kozott lesz. Adj neki egy eselyt!

(#1540) Mukorka


Mukorka
addikt

:)) :))

Új textúrák Whiterun-hoz :) Ezenkívül meg teljes talajtextúrák, jól néznek ki csak helyenként bugosak még.

Ez FXAA mókolás nélkül történt

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1541) creedszl


creedszl
aktív tag

Szerintem aki először a fő quest-et viszi ki az rosszul csinálja.Én hozzá se nyúlok csak barangolok össze vissza, felfedezek.Most pl megtaláltam az egyik kincses térképet és azt kerestem emg.Bár nem tudom kinek kincs egy kis arany egy kesztyű(low) meg egy gem mert nekem nem :DD

tttzshd:Kipróbáltam ezt a beállítást de szerintem tök béna hogy jó messzire lát az ember meg élesek a látott textúrák de totál plasztik az egész mint valami terepasztal...

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#1542) RexpecT


RexpecT
addikt

Kicsit megakadtam két helyen is - esetleg SPOILER -
Be kellene jutni Mercer házába, de az ajó gyakorlatilag egy erkélyen van
Alduin Wall-hoz kellene mennem, de megtámad egy rohadt erős sárkány és kinyír akármit is csinálok...

(#1543) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Nem tudja valaki azt hol lehet megnézni, hogy éppen melyik frakciókban vagyok és azon belül hol tartok?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1544) atidzsiforc válasza RexpecT (#1542) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Pedig amikor az Alduin wallhoz mesz, kene, hogy legyen veled legalabb 2 ember; ha van zsoldosod, akkor 3. Legalabbis en azt valasztottam, hogy Esbernekkel egyutt megyek oda.

Btw en taktikam a sarik ellen az volt, mikor meg gyengusz voltam, hogy elbujtam vmi fedezek moge, megvartam hogy landoljon es okadja a tuzet/jeget(jeg nem para mert norddal vagyok), aztan gyorsan kistrafeltem 1 nyil bele, majd vissza fedezekbe. Hosszu de bejon. Ja es MINDIG legyen eleg healing potid.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#1545) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Hol lehet sokat harcolni? Dungeonokkal nagyon hamar vegzek, a vadonban meg nem igazan maszkal semmi. A jatek nagy resze inventorypakolassal telik, de en harcolni akarok :(

(#1546) RexpecT válasza atidzsiforc (#1544) üzenetére


RexpecT
addikt

Én meg azt hogy egyedül, de akkor Loadolok. :R
Nah faja nincs loadom, pedig ott mentett elvileg automatice.... :W

[ Szerkesztve ]

(#1547) atidzsiforc válasza BloodyEddie (#1545) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Csinald vegig a polgarhaborus mellekquesteket, lesz harc dogivel. Vagy csak siman kezdd el szeletelni a varosi oroket, ;]

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#1548) BloodyEddie válasza atidzsiforc (#1547) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Joo, kinel lehet felvenni? ^^

A legnagyobb csataelmenyem az volt, amikor bekesen keszulok lelepni Dragonreachbol, es a kapuban 3 allig felfegyverzett forma fogad, en meg egy oraja mentettem :D Az egyikuknel volt egy level : "kapjatok el azt a szemet tolvaj Bruce Willist!"

Igy jar, aki pickpocketre gyur :D

[ Szerkesztve ]

(#1549) Dreamie válasza atidzsiforc (#1544) üzenetére


Dreamie
őstag

Csokis! Zsoldosaink száma mitől függ? Nekem eddig 1 tankom van, vehetek fel még vkit? 13-as szinten vok.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#1550) BloodyEddie válasza Dreamie (#1549) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Sztem csak egy lehet, nekem mondta egy srac hogy "huu de harcolnek veled" mondom oke nyessuk, erre o "de latom foglalt vagy". Szal sztem csak egy.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.