Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Mukorka


Mukorka
addikt

Akiknek nem mozog a fa azok mentsék félre az inijüket majd töröljék és indítsák el a gamet hogy úgy mozog-e ( magától csinál újat a jàték )

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1702) Neoteric


Neoteric
addikt

Én épp megszabadulni akarok a vámpír mivoltamtól, elmentem egy faszihoz, aki aszonta ejtsek rabul egy black soul gem-be vmi lelket. A kő megvan, de hogy töltöm meg lélekkel?

PSN: ne0teric_sAN

(#1703) Beerwolf válasza Neoteric (#1702) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Valamilyen humanoid ellenre küldesz egy soul trap varázslatot mielött megölöd.

(#1704) Neoteric válasza Beerwolf (#1703) üzenetére


Neoteric
addikt

És azt a varázslatot hol tudnám megtanulni?

PSN: ne0teric_sAN

(#1705) psycroptic válasza Neoteric (#1704) üzenetére


psycroptic
őstag

Én megvettem a varázslatot a College-nél(a varázslók városában) lévő kis faluban.

Emberi lelket csak black soul gem-be lehet pakolni? Amik nálam vannak abba nem férnek bele.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#1706) dy_nmq válasza psycroptic (#1705) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

azt hiszem igen

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#1707) Xerxész válasza Mukorka (#1701) üzenetére


Xerxész
őstag

Köszi, Mukorka. :)
Ha hazaértem melóból délután 4 után, kipróbálom.

torma1981:
Ha hamarabb ki tudod próbálni, mint én, légyszíves írd meg, hogy működött-e. :)

(#1708) Skyhunter válasza dy_nmq (#1706) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Nord warriként (2kezes baltákkal) nyomulok, kérdésem, hogy szintlépésekkor milyen arányban érdemes a heal/stamina pontokra rakni? 3:1, 4:1 vagy más arányban?

(#1709) Qru válasza BloodyEddie (#1562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

lvl 10 Drow/dark elf, settenkedő hátbaszúrós/kaszabolós fajta. :D

Tegnap egy elhagyatott börtönbe tévedtem, volt ott egy szellem kétkezes harci kalapáccsal, hát csak adept-en tolom de így is 3x-a sikerült legyaknom.

#nincsbennetarcsi

(#1710) Mukorka válasza Skyhunter (#1708) üzenetére


Mukorka
addikt

Inkàbb 2:1 . Harcosként fontos a stamina. Okè hogy sok életed van de ha ütni nem tudsz... :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1711) Xerxész


Xerxész
őstag

Mivel tudom növelni annak esélyét, hogy minél több kivégzőmozdulatot csináljak (pl. hátbaszúrás)? Gondolom, nyílván minél magasabb szintűnek kell lenni, de ezen kívül van még olyan képesség, amit fejleszteni kell ehhez?

(#1712) mpierre válasza Mukorka (#1700) üzenetére


mpierre
veterán

És melyik gombbal lehet default leguggolni? (Angol tudás hiányos... :DDD ) Mert "C"-re csak folyamatos haladás van.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1713) John Fowler


John Fowler
tag

A "fajos" kérdésre válaszolva, én eddig minden TES-ben tájidegen fajjal játszottam (tudat alatt biztos szeretem a feltűnést :))

Morrowind - Nord
Oblivion - Khajit
Skyrim - Redguard

Az indok a redguardra, hogy olyanom még sosem volt, és mindig is ki akartam próbálni. :DDD
Ráadásul ez most nő, mert a férfi karaktereknek nagyon bamba arcuk volt :)

A harcrendszer viszont a Skyrimban nem tetszik ezért leginkább varázsolok. Tudom, hogy lenne erre alkalmasabb faj is, de már nem akarom újrakezdeni.

Ez a Perk rendszer nem tetszik egyébként. Nagyon arcade. Sokkal jobban szerettem a képzettségekkel/attribokkal babrálni.

Valami normálisabb HUD van már a játékhoz? Kiba. idegesítő, hogy minden lényeges dologért könyékig kell túrni abba a randa és elcseszett menübe. A játékmenetet is nagyon tördeli a dolog...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#1714) Mukorka válasza mpierre (#1712) üzenetére


Mukorka
addikt

Bal ctrl

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1715) John Fowler


John Fowler
tag

Kicsit off, de Steam-en most 75%-os Oblivion leárazás van: Obli GOTY edition kb 5 ojró, ugyanez+összes DLC 6,5 ha jól emlékszem.

Szerintem forintban 2k-t megér a dolog, ha valakinek még nincs meg.

Ráadásul nem csúnyább és rosszabb játék, mint a Skyrim :P

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#1716) BF_ÚrIsten


BF_ÚrIsten
csendes tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ezzel a játékkal hogy kell játszani? Nem ismerem az rpg-ket, de videók alapján ez a játék nagyon bejön. Szóval ha megveszem akkor - kicsit bővebben - hogy kell játszani? :D

(#1717) Mukorka válasza John Fowler (#1715) üzenetére


Mukorka
addikt

Csúnyább de nem rosszabb

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1718) Lenry válasza BF_ÚrIsten (#1716) üzenetére


Lenry
félisten

ezt nem gondoltad komolyan, ugye?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1719) BF_ÚrIsten válasza Lenry (#1718) üzenetére


BF_ÚrIsten
csendes tag

Nem játszottam még rpg-vel, mit nem értesz ezen :W

(#1720) Lenry válasza BF_ÚrIsten (#1719) üzenetére


Lenry
félisten

úgy látom komolyan gondoltad.

erre a kérdésre sehol nem fogsz választ kapni, tekintve, hogy az eddigi általad játszott szögegyszerű "mennyé oszt lőjjé agyon mindenkit, aki szembejön" játékoknál egy pöppet bonyolultabb

kezdj el játszani vele, olvasd el, amit el lehet, figyelj oda, amit elmondanak, és menni fog, meg olvasd el a DVD-hez mellékelt magyar nyelvű kézikönyvet.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1721) mpierre válasza Mukorka (#1714) üzenetére


mpierre
veterán

:R
A menükezelést nem lehet valahogy megváltoztatni? Arra gondolok, hogy egérrel lehessen kattintgatni a menüpontokra (hátizsák, felvett cuccok, mentés, betöltés, stb...).

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1722) Inv1sus válasza John Fowler (#1713) üzenetére


Inv1sus
addikt

Na ja, red guardnál van egy egész csinos női pofi. Én is gondolkodok rajta. ;]

Csak aztán végül mindig férfit választok, mert félek, hogy nőivel esetleg nem élem bele magam annyira.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1723) Mukorka válasza mpierre (#1721) üzenetére


Mukorka
addikt

Néhol lehet de szeret beragadni hogy görgőzni kelljen. Készülget rendes UI hozzá

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1724) GypsFulvus2 válasza BF_ÚrIsten (#1719) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ez egy kazuár RPG. A fejlődési rendszere szögegyenes. Nem kell olyasmiken filóznod, hogy 1d8-as kalapács gyorsaságmódosítóval a hatékonyabb fegyver a páncélos rákok ellen, vagy inkább a 2d6-os egykezes kard módosítók nélkül... Ha tudsz angolul, semmi problémád nem lesz a játékkal. Ha elakadsz, akkor KONKRÉT problémákkal bizalommal fordulhatsz eme fórumhoz. Arról viszont senki sem fog beszélni, hogy ÁLTALÁBAN hogyan játszon az ember RPG-t , mert az kitöltene kb 20 oldalt a topicban. Mindenkinek volt első darab az életében, ha tettszik, majd belejössz.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1725) Qru válasza mpierre (#1721) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszerűbb ha megtanulod a behívó billeket. I inventory, J journal stb. A menükön belül meg mehet az egeres kiválasztás már. Nehezen szoktam meg én is amúgy...

#nincsbennetarcsi

(#1726) torma1981


torma1981
veterán

© torma1 ma 11:25 | privát | válasz | #6408
Sziasztok!
A varázsfegyvereket hogy kell feltölteni? A
lélekköveket?

(#1727) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Napot!
Csak egy gyors kérdésem lenne.
Minden egyes szintlépéskor csak 1 perk választási lehetőséget kapok, ugye?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#1728) GypsFulvus2 válasza mert_csokis (#1727) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én 12. szinten vagyok. Eddig így volt, csak 1 db szintlépésenként.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1729) Xerxész válasza torma1981 (#1726) üzenetére


Xerxész
őstag

Lejjebb írták, hogy kell hozzá egy léleklopó varázslat vagy mi...olvass vissza.

Sikerült hajladozásra bírnod a fáidat Mukorka legújabb instrukciója alapján? :)

(#1730) torma1981 válasza Xerxész (#1729) üzenetére


torma1981
veterán

Sajna még melózom!:-( De lehet hogy másik fenyőfa textura amit felraktam kavar be! Délután kipróbálom!

(#1731) mpierre válasza Qru (#1725) üzenetére


mpierre
veterán

A gyors billek ok. De azon belül lehet egérrel is operálni? Nálam csak dobog a dob, de nem csinál semmit, csak a nyilakkal lehet mozogni, meg "e"-vel felkapni, stb. Kilépni meg "tab"... :W Tiszta káosz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1732) creedszl


creedszl
aktív tag

Mely küldetésekkel lehet a legtöbbet kaszálni?Ki akarom gyúrni a gyermekem atomkovácsnak de ahhoz zséé kell...

Hulligaaan

(#1733) lumpen_stex válasza Mukorka (#1717) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ha minden grafikus mod-ot felraksz + az animációs modokat akkor kb partiban van. és jóval összetetteb játék mint ez. http://www.youtube.com/watch?v=h2T-eBXxVo0

(#1734) torma1981 válasza creedszl (#1732) üzenetére


torma1981
veterán

Én mindent eladok amit találok!:-) Az elején már van 10k aranyam! Na meg a társam is segít cipekedni! :-)

(#1735) Qru válasza mpierre (#1731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Görgővel szoktam navigálni menün belül, még sztem ez a legkevésbé macerás.

#nincsbennetarcsi

(#1736) Interceptor válasza torma1981 (#1726) üzenetére


Interceptor
addikt

Varázsfegyvert úgy töltesz fel, hogy menüben kiválasztod és lenyomod a T-t erre majd bejön egy ablak amiben mutatja az aktuális feltöltött lélekköveket kiválasztod és OK. Lélekkő feltöltéséhez kell az üres lélekkövön kívül kell még egy varázslat Soul Trap(tanítják a mágus városban) a neve és elnyomni mielőtt meghal az ellenfél.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1737) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

azért ez mekkorát szolt 2006-ban évekig nem volt semmi ami csak megközelitette volna...

http://www.youtube.com/watch?v=MpJD7yKSbWs

(#1738) Mukorka válasza lumpen_stex (#1733) üzenetére


Mukorka
addikt

Najó de te magad mondod ki: ha minden modot felrakok akkor kb pariban van. Szerinted akkor skyrim milyen lesz modokkal? ;)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1739) X Factor válasza Mukorka (#1738) üzenetére


X Factor
addikt

dx11 kéne bele, és akkor lehetne húzni a graffot rendesen, kellő sebesség mellett.

Make things work

(#1740) lumpen_stex válasza Mukorka (#1738) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

szerintem sokat nem fog változni, lévén, hogy fallout motorral fut és kb ez a max ami kihozható belőle. oblivionnál viszont amikor kijott 250k-ért kellett hw vennem hogy full-on fusson modok nélkül. szóval az obli az akkori gépek szintjére, erősen le volt butitva.

(#1741) John Fowler válasza Mukorka (#1717) üzenetére


John Fowler
tag

Ehh, elírtam.
Nem csúnyább, és nem rosszabb; ezt akartam írni.

Mondjuk a szépség ízlés dolga, de az biztos, hogy nincs meg a generációnyi különbség a 2 játék között.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#1742) John Fowler válasza John Fowler (#1741) üzenetére


John Fowler
tag

Meg a lényeg különben is az, hogy az Obli most erősen "akcijós" :DDD

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#1743) mpierre válasza Qru (#1735) üzenetére


mpierre
veterán

:R Azt még nem próbáltam.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1744) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

azért érdekes hogy xbox360-on a legszebb az alap játék holott ezért az elég gyengécske hw már..

http://www.youtube.com/watch?v=hBqQm1P7ees&feature=relmfu

persze lehet hogy a fraps rontja el ennyire...

(#1745) Mukorka válasza lumpen_stex (#1740) üzenetére


Mukorka
addikt

Persze hogy nincs generációs különbség ha egyszer nem volt új generáció azóta (konzol)
Azért egy combos graf moddal szebb lesz de mindez csak a moddereken meg a hardweren múlik.

Lumpen-stex: 1. Linket hasznàld plz
2. Nem hiszem hogy szebb, 720p meg amúgy is...

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1746) Mans20


Mans20
addikt

Nem tudom miért nem elég az a látvány ami a játékba van,bőven szép,Én örülök hogy elfut a három éves gépemen majdnem ultrán.,ha meg még szebb lenne akkor meg az lenne a baj hogy szaggat az atom gépeken is.A játék eddig tetszik,csak lehetne több történés is,pl több támadás,amikor perceken át sétálgatok.

(#1747) Plazmacucci válasza Mukorka (#1745) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy másik videóban meg a ps3 szebb a boxnál. Tökre nem releváns amit a jutubon megnézel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1748) imibogyo


imibogyo
veterán

Üdv!

Egy Khajit-al játszom, ami úgy látszik itt nem menő. Mindenki elfekkel, meg redguardokkal tolja. Én már az Obliviont is Khajit-al toltam ki vagy ötször.

Vegyes harcost fejlesztek mindig belőle. Most is elég sokat varázsolok, de azért teszek perkeket a one-handed-re is. Lvl 8-on vagyok.

Nekem itt nagyon fura volt az Oblivionnal ellentétben, hogy rögtön bele lehet futni marha tápos ellenfelekbe. Amikor még Lvl 1-ként rohangáltam belefutottam egy giantbe. Hát....
Gyorsan föld-körüli pályára állított. :D

#1749: szerintem is jobb. Nem is azt mondtam, hogy nem. Csak az Oblivion után egy picit fura volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1749) Plazmacucci válasza imibogyo (#1748) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig szerintem így jobb. Valahogy nem reális ha a patkány is fejlődik veled aztán ugyanakkora kihívás 20as szinten mint elsőn... Mikor a kigyúrt mágust aki gyenge közelharcbana leüti egy crab :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1750) torma1981 válasza imibogyo (#1748) üzenetére


torma1981
veterán

Én elvből csak humaoiddal játszok! Méghozzá álltalában csajjal! Széparcuval! Bár itt sajna az alap karakterek arcai nagyo csunyák! :-( Még egy jó alap sincs amiből kiindulnék! Nem igaz hogy erre szinte mindegyik játéknál nem figyelnek oda! :-(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.