Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) csab991 válasza Sonja (#1150) üzenetére


csab991
senior tag

Pedig Whiterunban nyomattam egy ivóversenyt, aztán el is kerültem a térkép másik végére na mondom ez igen. :D Kábé akkora utat megtettem részegen, hogy azalatt 89-szer rámtámadhatott volna akármi. :D :D

(#1152) Zolinho1026 válasza Ilsyde (#1148) üzenetére


Zolinho1026
tag

Ha a Bleak Falls Barrowra gondolsz, akkor nem mert én ott sem találkoztam egy sárkánnyal se. Na majd holnap belevetem magam újra.

Loxone and Loxberry superuser

(#1153) RexpecT


RexpecT
addikt

Az utazásnak mi a leggyorsabb módja?Mert már néha unalmas egy kicsit a sok lovaglás.

[ Szerkesztve ]

(#1154) Ilsyde válasza Zolinho1026 (#1152) üzenetére


Ilsyde
őstag

Whiterunra gondolok. Nem az elso falu, hanem az elso varos ahova kuld a nord aki segitett elmenekulni.

Lovaglas szerintem nagyon rosszul lett megoldva. Nincs semmi elonye, csak hatranya. Nem tul gyors, nem lehet bele pakolni, nem lehet magadhoz hivni, nem lehet lohatrol harcolni, nem lehet lohatrol interaktolni, kovetoid nem ulnek fel moged csak futnak utanad... :U

(#1155) Sonja válasza RexpecT (#1153) üzenetére


Sonja
veterán

Itt is van ilyen gyors utazás, nem?! :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1156) atidzsiforc válasza RexpecT (#1153) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ha a vilagterkepen olyan helyre klikkelsz, ahol mar jartal, akkor elerheto a fast travel opcio.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#1157) Alg válasza Ilsyde (#1154) üzenetére


Alg
veterán

A ló tényleg elég bullshit, gondoltam lopok egyet mielőtt elköltenék rá 1000-et, hát persze, hogy az első csatánál elmászkált valahová, hívni meg nem lehet. Nem is gyorsabb a futásnál, és hogy harcolni sem lehet róla, az meg megaLOL

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1158) Plazmacucci válasza Alg (#1157) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Obliban is volt skillesebb ló, ami tudott rugdosni meg ilyenek. Az a vörös szemű. Talán itt is van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1159) Interceptor


Interceptor
addikt

Eagle eye és power shot perkekről tud valaki véleményt mondani? thx.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1160) Landon válasza GypsFulvus2 (#1075) üzenetére


Landon
őstag

Egyet értek veled, az összetettségről nem is szeretnék beszélni mert a sorrend amelyet oly sokan leírtatok egyértelmű. DE, ami szerintem nem összehasonlítható az a grafika ÉS környezet a 3 játék közt. (Tudom, hogy Te erre kifejezetten nem tértél ki) Mert a grafika de legalább is a környezet terén a sorrend pont az ellenkező. A Morrowind még az overhaul mod-al együtt is 'kopár'-nak tűnik egy Skyrim-hez vagy akár Oblivion-hoz képest. Egyszerűen nem az a fűvel tömött, erdős, telezsúfolt környezet mint pl a Skyrim vagy Oblivion (bár Oblivion talán már kevésbé). Nekem a Morrowind igenis kopárnak tűnik... totálisan más atmoszféra. Szerintem ma ha a környezetet és a tájakat nézzük akkor a Skyrim ezen a téren minden jelenlegi játékot üt. Változatos és gyönyörű tájai vannak. És ami a legfontosabb, hogy ÉLŐ-nek tűnik. Nekem a Morrowind nem tűnik élőnek és valósághűnek pláne overhaul nélkül. Ellenben a Skyrim a sok apró részleteivel nagyon is valósághű és élő. Nagyon, nagyon hasonlíthatóak egyes területei akár Izland-hoz vagy Skóciához ill az Északi Skandinév területekhez. Ha valamit akkor a tájakat szerintem remekül lemodellezték. Erre már csak rádob a dinamikus időjárás ami valóban dinamikus. Meglepődtem amikor láttam, hogy a felhők real-time mozognak és változnak.... és hogy egyszer hóviharba kerülök egy helyen másszor pedig ugyanott esőbe (feltételezve a hőmérséklet változást).
Nekema személyes véleményem az, hogy nincs a Skyrim-hez fogható környezet a mai játékok közt. Amennyire elcseszték a menü rendszert legalább annyira eltalálták a környezetet. És környezet alatt mindent értek, az utolsó mohától kezdve a házakon át mindent amit le kellett modellezni.
Ezt éreztem annó az Oblivion-ban is és szerintem ott is nagyon eltalálták a helyszíneket etc. viszont ott azért lehetett érezni, hogy még kissé steril a dolog és sokszor minden fűszál egyirányba állt, ismétlődtek a dombok, sziklák, fák, gombák etc. Ahogy mondták is a Skyrimbe mindez randomizálva lett ezálltal sokkal élethűbb az egész.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1161) ollie


ollie
MODERÁTOR

(#1162) csab991 válasza Sonja (#1155) üzenetére


csab991
senior tag

Vannak ilyen lovaskocsik amik pár aranyért elvisznek akármelyik városba, így oda is gyorsan eljuthatsz, ahol még nem jártál.

(#1163) Sonja


Sonja
veterán

CFG készítő!

(#1162) csab991: Na, ezt pl. nem tudtam! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1164) whitehand válasza Plazmacucci (#1158) üzenetére


whitehand
senior tag

az én lovam legyakott egy egész bandita campot alig gyöztem vele lépést tartani

(#1165) Mukorka


Mukorka
addikt

Szerintetek melyik néz ki jobban. Az alsót használtam eddig sima AA-val míg van ez az új mod ( + tettem bele Sunglare-t ) FXAA-val működik a dolog. Kevésbé éles és elvileg jobbak a színek is az újban.

Eddigi moddolt kép.

Új móka.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1166) albert8 válasza Mukorka (#1165) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem az első szebb :)

Egyébként tudtok valahol olcsó kulcsot a játékhoz?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1167) pityeszka válasza Mukorka (#1165) üzenetére


pityeszka
őstag

Az első! :K

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1168) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Szerintem is elettelibbek a szinek az elso kepen.

Leirnad hogy milyen ini modositasokat hasznalsz ezekhez a szinekhez? Egyetlen bajom a grafikaval hogy minden mosottas es tompa, mintha valami szuron keresztul latnam a vilagot.

(#1169) albert8 válasza Ilsyde (#1168) üzenetére


albert8
addikt

Nem a dx 11 hiánya miatt? :)
vagy egyáltalán van a játékban ilyenre opció?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1170) Alg


Alg
veterán

Nem tudom, volt-e már linkelve: Day[9] VOD-jai között van 12-szer több mint fél óra gameplay és kommentár. Nem néztem bele, de Day9-t ismerve biztos nem unalmas :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1171) Sonja válasza Mukorka (#1165) üzenetére


Sonja
veterán

Szvsz a második a szebb, szerencsére azon nincs Sharpness. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1172) hoffman_ válasza ollie (#1161) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ehh :D Volt benne pár jóság :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1173) KillBorn válasza Plazmacucci (#1111) üzenetére


KillBorn
senior tag

Pedig az "object detail fade"-nek pont az FPS nyerése a célja.
Majd pár javítás helyre teszi a teljesítmény gondokat, akárcsak az Oblivionnál.
(((Az FXAA meg a másik amit még pipálni lehet még az advancednél, de az egy post-process élsimítás, sztem homályosítja, életleníti a képet.)))

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#1174) Lenry válasza Mukorka (#1165) üzenetére


Lenry
félisten

egy konfigfájlt nem akarsz közzétenni? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1175) CSiPet2


CSiPet2
tag

Mukorka lassan nekiálhatnál összerakni egy részletes leírást milyen fájlok lettek módosítva, plusz ini-t is mellékelhetsz. Ez minimum 2szer olyan jól fest, mint ami nálam van, pedig közel ultra beállításon vagyok. Igaz csak 1GB vram van, de ezt muszáj kipróbálni.

(#1176) McKnight82


McKnight82
csendes tag

Szép estét!

Érdeklődnék hogy lehet bekerülni a Thief "céghez"?

(#1177) McKnight82 válasza CSiPet2 (#1175) üzenetére


McKnight82
csendes tag

Támogatom az inditványt, nekem birja a gépem :) Mindent bele!!!!

(#1178) CSiPet2 válasza McKnight82 (#1176) üzenetére


CSiPet2
tag

Elsétálsz Riftenbe. Onnatól szokásos belépési ceremmónia, stb... szokásos guild quest line.

(#1179) Xerxész


Xerxész
őstag

Lenne 2 kérdésem:

1. Hogyan tudom eltüntetni a kezemet FPS nézetben? Már kivettem mindent belőlük, de az ökleim továbbra is látszanak, de én nem úgy akarok mászkálni, hanem hogy semmi sem látszik. Ezt hogy kell?

2. Miért nem sikerül a lopás, ha a karakter mögül próbálkozom? Miért vesz észre?

(#1180) lumpen_stex válasza Xerxész (#1179) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

1.r
2. ügyetlen vagy

(#1181) Mukorka válasza Xerxész (#1179) üzenetére


Mukorka
addikt

R?

mert mikor a tárgyat elveszed alul írja hogy mekkora esélyed van %-ban. gondolom kevés. :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1182) CSiPet2 válasza Xerxész (#1179) üzenetére


CSiPet2
tag

1. R betű alapbeállításon.
2. Picpoket-elni akarsz. A siker sok mindentől függ. A tárgy súlyától értékétől, a delikvenstől (egy tolvaj karitól nehezebb lopni, mint egy katonától, mert a tolvajnak is magas lesz a picpoket szintje, ergó könnyebben kiszúrja), és ami a legfontosabb a te sneak és pickpoket szintedtől. Nah meg ha körülötted 200an vannak azok közül is bárki kiszúrhatja...

(#1183) Xerxész válasza Mukorka (#1181) üzenetére


Xerxész
őstag

Köszi. :B

A %-ot nem is figyeltem...LOL. :DDD
Amúgy tényleg ügyetlen vagyok, mert még mindig csak Riverwoodban vagyok, és a fejlettségeim kb. majdnem az indulási értékek. :D

(#1184) Sonja


Sonja
veterán

:DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1185) Lenry válasza Sonja (#1184) üzenetére


Lenry
félisten

he has the weirdest boner right now

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1186) hoffman_ válasza Lenry (#1185) üzenetére


hoffman_
nagyúr

and the hardest too :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1187) danih válasza Sonja (#1184) üzenetére


danih
addikt

Ice, ice baby!
düm-düm-düm-düm dürüdüm-düm

(#1188) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Bakker, már megint elment egy nap... :U

Á, még dél sem volt, hogy leültem elé, erre már este van. :P

Még jó, hogy nem kell mennem melóba a héten, mert akkor nem lenne Skyrim teszt egyhamar. Még így is sanszos, hogy befejezetlenül kell róla írnom. Mindjárt itt a Batman, a CD Galaxis most küldte a csomagküldési értesítőt, úgyhogy még 10 napom van végigvinni a játékot.

Ej, de sok a tennivaló... ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1189) hoffman_ válasza Vistaboy (#1188) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szardolgodvan mit ne mondjak :D Játéktesztelőnek kellett volna mennek :D Bár ha szakot váltok még talán megoldható :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1190) whitezo88 válasza Vistaboy (#1188) üzenetére


whitezo88
nagyúr

barátnőmet kölcsönadjam? nekem is kéne több idő.

(#1191) warcat


warcat
veterán

Akinek be van kapcsolva az advanced tabon az FXAA, kapcsolja ki, iszonyat mosottá tesz mindent.Élsimítás nálam nem okoz nagy gondot, az árnyékok viszont kajálnak.

Amúgy rossz hírem van,a játéknak sosincs vége :)
Tudom,hogy a korábbi játékokban sem volt,de most az élő környezet megspékelve a biztos,fenntartható pénzforrással megnyugtató.
(Megmented a világot,de utána meg járnod kell banditákat/démonokat ölni,hogy ne kopjon el a kardod arany hiányában?Ez a gondolat mindig zavart.
Na itt ilyen nincs,Skyrim hőse,aki titokban a tolvajcéh feje,mehet éjjel kipakolni valami zsíros célpontot)
Egyrészt a frakcióknál mindig lesznek véletlenszerü szerzödések(bérgyilkoséknál célpont, tolvajcéhnél betörések,lopások az egész térképre) másrészt a cellák is respawnolnak,már csak az a kérdés,az npc-k adnak e újra banditaölös stb küldiket.

Ez egyébként talán a legegyszerübb pénzszerzési lehetöség is,egy egyszerü feladatért (írd át egy kereskedőnél a főkönyvelést) 600 aranyat adtak.Ez lehet,hogy növekszik távolság/ rang mértékében.Viszont az egész térképre adhat ilyet,értsd a többi nagyváros,ahol még sosem jártál.Nyilván ez inkább akkor életképes,ha már bebarangoltál mindent,nekem nincs kedvem egy ismeretlen városba berontani egy küldetés miatt.
Dark Brotherhoodba még nem léptem be, de máshol dícsérték,hogy a bérgyilkosság jól fizet,ez is egy opció :)

EA: It's in the crate!

(#1192) Mukorka válasza warcat (#1191) üzenetére


Mukorka
addikt

Azért még bízom a zsíros kis DLC-kben amit ígértek. Szép adag kiegek a Fallout DLC-k is de itt lehetne a régi trend és valami 20+ órás extra.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1193) Jorus


Jorus
nagyúr

Az mitől lehet, hogy nem tudok se fegyvert, se varázslatot felvenni se kedvencnek, se gyorsbillentyűre?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1194) CSiPet2


CSiPet2
tag

Lehet valahol enchantoltatni? NPC-vel. Nekem nincs hangulatom felhúzni a skillt, és most van egy új armor szettem, ami már oblivionban is nagy kedvence volt sokaknak, és itt is elég ütősre sikeredett, de lenne rajtuk mit tuningolni...

(#1195) Mukorka


Mukorka
addikt

Ez nagyon tetszik most. Kicsit vissza kell venni a Brightnesst és Custom FXAA Injector, kicsit darkossá van megcsinálva :)

Itt meg egy videó amit most csináltam. A játéksebessége 20x volt az eredetihez képest :))
Ebben már benne van a fullos eredeti képek alapján készült csillagrendszer is

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1196) Youri válasza Mukorka (#1195) üzenetére


Youri
veterán

Amúgy játszol is, vagy csak inizel? :)

RTX ON

(#1197) GypsFulvus2 válasza Landon (#1160) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Valóban nem tértem ki, mert bár sokan panaszkodnak a grafikára, nekem ez a szint teljesen megfelel. Főleg mivel a grafikai technikai része mögötti művészi koncepció nagyszerű. Ez sokkal fontosabb, és erre nem lehet panasz (szerintem). Olyannyira, hogy jelentős részben éppen ez adja meg a játék alaphangulatát (ahogyan az Oblivionban is).
A művészi koncepció azonban a Morrowindben is megvolt, sőt. Ott sokkal változatosabbak voltak a tájak, szabadabban szárnyalt a fantázia, mint akár a Skyrimban, akár az Oblivionban. Kopár volt írod, sok helyen, és ez igaz. De nem hasonlíthadod össze az akkori lehetőségeket a mostaniakkal. 2002-ben az a grafika minden VGA-t kiakasztott. Ha akkoriban úgy teletömik bizonyos tájait, mint ahogy az Overhaulban van, hát 5 évig nem akad olyan videokari, ami akár közepes beállításokon futtatni tudta volna. Egyébként még az Oblivion idejében is hasonló volt a helyzet; az első VGA ami elvitte az alapjáték max beállításaival, az kb két évvel a játék kiadása után került piacra. Az a grafika a mag idejében besza-behu kategória volt, de már alapvetően más a helyzet a konzolok térhódítása miatt. De ahogy mondtam, engem ez a szint teljesen kielégít. Ami viszont az overhault illeti azzal nem értek egyet, hogy vele is kopár lenne Morrowind. Az északi részek igen, de ez pont a művészi koncepció lényege. Tamriel földjének legnagyobb vulkánja áll a sziget közepén, és hatását mindenhol zsigereidben érezheted; Sheogograd földjén, Azura's Coast vidékén, az Ashland-ot sem véletlenül hívják úgy ahogyan, és a Grazeland is hülyén festene fákkal telerakva. Viszont Vanity és Vurt modjait alkalmazva a vulkántól távolabbi Ascadian Isles vagy a Bitter Coast éppoly susnyás és dzsungeles, mint mondjuk Leyaviin környéke az Obliban. A Morrowindben szerintem ebből a szempontből is több a fantázia: hasonlítsd össze a Telvannik gombafalvait az északi Redoran stílussal (kicsit Tatooin-ra emlékeztet), vagy a hagyományos Imperial stílusú városokkal. És akkor még nem beszéltem Vivec piramisairól, vagy Mournhold teljesen egyedi stílusáról Az Oblivionban nincs ekkora változatosság. A Skyrimról ebből a szempontból nem tudok még nyilatkozni, mert csak két várost láttam eddig.
Beszéltél a hegyekről. Ami még a vesszőparipám, hogy mindenhol ezt a rohadt Dachstein-típusú mészkövet modellezték le, és már nagyon unom. Egyszerűen átvették az Oblivionból. Pont hogy az általad említett Izlandon, Skóciában, vagy Skandináviában egészen más jellegűek a hegyek, mert más kőzet építi fel őket. A Skyrimban látható inkább pl. a Déli-mészkő Alpok stílusára hasonlít. Ez mondjuk csak apró részlet, csak a szakmám miatt tűnt fel. Egy dologban viszont biztosan felülmúlja viszont a Skyrim az elődeit; ez pedig a dungeonok változatossága és kivitelezése. Ez már 4-5 dungeon meglátogatása után is feltűnő.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1198) CSiPet2 válasza Mukorka (#1195) üzenetére


CSiPet2
tag

Tudod mennyit szenvedtem mire felküzdöttem magam annak a hegynek a tetejére (és kiderült hogy egy bányászható vein-en kívül semmi nem volt ott) ?! :W Erre te fogod és felszaladsz a levegőben... :F
Most már jó lenne valami ini-t is látni, hogy ne csak a képekre tátsuk a szánkat...

(#1199) albert8 válasza Mukorka (#1195) üzenetére


albert8
addikt

Ezen akkor most van dx 11? :F

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1200) Ilsyde válasza Mukorka (#1195) üzenetére


Ilsyde
őstag

En is nezegettem a legujabb plugint de nem veletlenul voltak csak esti kepek linkelve (meg egy belso teres). Meg nem kezdtem el szorakozni magaval az injectorral de ugy nezem hogy szerencsere nincs annyira sok beallitasi lehetoseg ugyhogy egy-ket oranak elegnek kell lennie hogy belojem. Lenyegeben csak a tompa szint akarom kivenni. De ha belemelyulok akkor az egesz estem ra fog menni :P

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.