Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Landon válasza maszi99 (#447) üzenetére


Landon
őstag

Túl borúsan látod. Szinte 90% biztos vagyok benne, hogy nem lesz vele gond! :) De majd holnap meglátod. A 6870 esetében véleményem szerint szimplán kevés hozzá vagy a vga vagy a VRAM. De szerintem ez érthető is. :)

General_XTX: Igen ezt sokan szídják. A UI nekem se tetszik, sőt nagyon nem tetszik. :( Nekem az Oblivion UI-ja nagyon bejött. Szerintem hangulatos is volt és nekem különösebb bajom a kezelésével sem volt BÁR ott is el lehetett azért kavarodni.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#452) atidzsiforc válasza Landon (#451) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Kis off, Oblivionban el lehet valahogy dobni a targyakat?
Tok idegesito, mikor tulpakolom a tatyot es nem mozdul szegeny hosom, ha nincs a kozelben hulla/lada, akkor baj van.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#453) maszi99 válasza Landon (#451) üzenetére


maszi99
őstag

Dragon Age 2 után ne csodáld :O
TÖKÖNSZÚROM MAGAM FEELING NEM KELL TÖBB
É !!!! :W :W

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#454) Landon válasza atidzsiforc (#452) üzenetére


Landon
őstag

Hát persze! Inventory-ból kidobálod a cuccokat. Csak ugye akkor azok elvesznek, ha csak úgy az úton hagyod őket. Bár azt nem tudom, hogy később vissza lehet e menni értük és ottmaradnak e. De többek közt ezért jó belépni egy guild-be. Rögtön lesz ingyé' store. :D

Maszi99:DA2 az spec eset volt... olyan mint 'nálatok' a Crysis2. Ott meg 'mi' szívtunk folyamatosan. :) Skyrim az semleges. Majd holnap kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#455) warcat válasza atidzsiforc (#452) üzenetére


warcat
veterán

El lehet,de már nem emlékszem hogyan,shift +click rajta az inventryban talán.

EA: It's in the crate!

(#456) CSiPet2 válasza Hiftu (#450) üzenetére


CSiPet2
tag

Lehet .ini-t turkálni akinek ahhoz van hangulata. Nem is dugták el nagyon, közvetlenül a játék gyökerében van.

(#457) whatever


whatever
aktív tag

ELVISELHETETLEN az interface. egyszerűen pofátlanság így nulla NULLA ráfordítással kiadni pcn, ezért ne várjanak pénzt.

(#458) kulfoldi válasza whatever (#457) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Siman szokhato! 1-2 ora alatt bele lehet jonni, nyugalom! Eleinte en is szarnak tartottam (most se tartom jonak) de kezdem megszokni. A favourites rendszer k! jo! A termeszet is gyonyoru!

HD4850-em van, FullHD-ban mediumon egy szavam sincs, nagyon szep, pedig gondolkoztam rajta, hogy lecserelem de aaaa minek! :)

Nagyon tetszik a jatek, ugyhogy holnap elso dolog felhivni az 576-ot, hogy megvan-e a rendelesem, ja es a varazslatok gyonyoruek! Zene oriasi! Megyek is vissza! :)

1 kerdes: Nem tudjatok, hogy ugy mint az Oblivionban itt is lehet mozgatni a targyakat? Hullakat, stb, melyik gomb jo erre?

[ Szerkesztve ]

(#459) warcat


warcat
veterán

Hacsak interface szar, az elviselhető,modokkal rendberakják gyorsan...holnapig még olvasok véleményeket,nem jutottam döntésre :)

EA: It's in the crate!

(#460) Landon válasza kulfoldi (#458) üzenetére


Landon
őstag

Én úgy láttam lehet. Z-t próbáltad?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#461) kulfoldi válasza Landon (#460) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Persze. Sajnos az nem. Az a shout/power-nek van fenttartva. En is ugy lattam/emlekszem a videokbol, hogy lehet, de meg nem jottem ra hogyan.

Mondom a gepigeny para (meg sok minden mas is) tok felesleges. Nagyon szeretem az igenyes grafikat, mondom HD4850-en full HD-ban mediumon szerintem gyonyoru. Biztos lehet fokozni, en is megneznem ultran de szerintem mar ez igy boven kiraly egy olyan jateknal, aminel talan igazabol nem a grafika a lenyeg. Es megis, nagyon jol optimalizaltak, es nagyon odatettek magukat mert szerintem nagyon szep, es egyaltalan nem akad.

(#462) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Mukodik a "tcl". :))

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#463) tttzshd


tttzshd
tag

Szerintem nagyon jó lett a játék !

Menü könnyen kezelhető jobb mint a Oblivionban ,csak hozzá kell szokni !
Szóval ne rinyáljatok !!

Ellenfelek nagyon jók ,most a hetedik szinten vagyok és még egy mamutot is nehéz levadászni ,1-2 belém rúg és nekem annyi :) Épp most nyírtam ki az első sárkányt ,a látvány magáért beszél,hozzáteszem nagyon élvezetes az íjat használni!

Mondjuk én nem követtem egyből a főküldit ,hanem órákon át mászkáltam és lestem a barlangokat.
ÁÁÁÁ !! :Y szóval az Oblivion is elvarázsolt de EZ HIHETETLENÜL JÓ :C
nem tudom letenni,pedig már aludnom kéne :W
ha kell valami infó szóljatok ,ha tudok segítek :DDD

(#464) maszi99 válasza tttzshd (#463) üzenetére


maszi99
őstag

Te aztán keményen nyomod :K , de holnap ki megy a boltba helyetted, ha végigalszod a napot ;] :U ;)

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#465) tttzshd válasza maszi99 (#464) üzenetére


tttzshd
tag

most már megyek aludni ,azért 5 órát nyomtam vele :DD

(#466) unranked


unranked
csendes tag

Na végülis elaludtam (de nem direkt) De legalább játszottam egy jót :)
Hát részemről, ez simán felülmúlja az Oblivion-t. De szerintem a Morrowind-et is. Nagyon király a játék, nem szívesen hagytam félbe :( Azt hiszem meg van a hétvégére a szórakozásom. Meg egy jó ideig. :)
Nem bántam meg az előrendelést! A menü elsőre tényleg körülményes, de pár óra után kézre áll, mint ahogy valaki említette.

(#467) KonzolKartel

ha jol tudom, akkor magyar felirat sincs benne. ez valoban igaz? nem is lesz?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#468) TwentySix válasza KonzolKartel (#467) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Majd par ev mulva valoszinuleg megcsinaljak hozza, iszonyu mennyisegu szoveget kellene leforditani....
A Morrowind es az Oblivion magyaritasara is eveket kellett varni, valoszinu itt sem lesz maskepp.

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#469) lumpen_stex válasza warcat (#459) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

azért ilyen az interface, mert xbox controlerhez van tervezve és kb minden xbox-os játék ilyen.

(#470) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Na en mar fel is keltem! :) Sok eve volt ilyen, hogy egy jatek miatt olyan izgatott voltam, hogy kidobott az agy. :) Szoval azt tudja valaki, hogy milyen gombbal lehet mozgatni a hullakat?

Szerk.:

Na a hulye kerdezoskodes helyett csak be kellett volna irnom a gugliba, hogy "grab object in skyrim", es mar meg is van a megoldas. Hosszan kell lenyomva tartani az -E- betut, ha valaki hozzam hasonloan nem jott volna ra magatol. ;)

[ Szerkesztve ]

(#471) lumpen_stex válasza atidzsiforc (#452) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

oda van irva nagy betűkkel, "e"

(#472) maszi99


maszi99
őstag

Eljött a napja ennek is MEGJELENÉS :))
Beszerzőkörútra megyek :K , meglátjuk hol mire jutok :U

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#473) KonzolKartel

csak mostanaban sok minden kijott magyarul, vagy legalabb felirattal...remenykedtem. na mindegy, legalabb csiszolok az angolomon. steamen nem tudjatok, ma elerheto lesz mar?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#474) maszi99 válasza KonzolKartel (#473) üzenetére


maszi99
őstag

Elérhetőnek kellene lenni :K , de engem nem érdekel a steam-es téma :(

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#475) Brent


Brent
aktív tag

Most valószínű nagy baromságot fogok kérdezni, de nézzétek el nekem.. reggel van. :D

Ha előrendelem, gondolom lehet úgy kérni, hogy csak "lefoglalás".. szal majd bemegyek én érte a boltba, ne hozzák házhoz... ugye ?!

És az szerintetek életképes, hogy ma előrendelem(lefoglalok egy példányt) és csak hétfőn mennék beérte ? (csak akkor tudok sajnos, amúgy a célpont a Westendes 576 lenne)

(#476) Ilsyde válasza unranked (#466) üzenetére


Ilsyde
őstag

Par orara en is kiprobaltam tegnap, csak a heten koran kell kelnem es tobbre sajnos nem volt idom. Sem energiam. En sem szivesen hagytam abba :D
Oblivionnal rengeteget toltam anno, de ez szerintem is siman felulmulja. Sokkal tobbet tud, kifinomultabb, szebb (finoman szolva)...

Gondoltam ha mar konzolport akkor megnezem milyen kontrollerrel. Nagyon kezreall es kenyelmes vele az iranyitas. Latszik hogy elsodlegesen erre keszult. Egyedul a gyorsgombokra nem jottem ra segitseg nelkul. Hogy ne kelljen allandoan a "kedvencek" menuben turkalni a felszereles/varazslatok utan, a bal/jobb d-padra ra lehet tenni egy-egy cuccot hogy villamgyorsan lehessen valtogatni.

Ami nagyon jo hir meg, hogy a konfigomon high-ra tolva akadasmentes a jatek :)
AA-val nem probaltam (szerintem nem is kell mert annyira gazdag a grafika hogy recet meg nem lattam).

(#477) L3zl13 válasza Brent (#475) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Előrendelni csak megjelenés előtt lehet.
2. Kérdés van-e még készleten. A CDG-ben ugye elfogyott.

Aki hülye, haljon meg!

(#478) GeneraL_XTX válasza whatever (#457) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

van xbox kontroller támogatás. úgy látom ezt is azzal kell játszanom :(((

(#479) Xerxész


Xerxész
őstag

Én is kipróbáltam tegnap, azaz ma éjjel. :) Feltelepítettem olyan 1 óra körül, utána fél órán keresztül csak a karaktert formáztam. Persze a végeredmény nem tetszett, és már elmúlt fél 2 is, úgyhogy fogtam és kikapcsoltam. :DDD
Majd ha több időm lesz, csinálok egy jól kinéző karaktert és nekivágok a nagykalandnak. :) De a játék nagyon tetszik, bár eddig csak bevittek szekéren a faluba és karakterépítésig jutottam el, de eddig nem akad, szépen fut. Highra lőtte be magát előzetesen a program, majd ha már az éles játékban leszek, lehet hogy még variálok. De szép nagyon eddig, amit láttam. :R

(#480) maszi99 válasza Xerxész (#479) üzenetére


maszi99
őstag

Na ez már biztató számomra nagyon, megyek is beszerezni :K

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#481) #57919488


#57919488
törölt tag

Csak nálam nem működik az alvás funkció? kiválasztom az időt és a cickányt ráviszem az enter felirathoz click és semmi, enter-t is nyomkodom mint állat aztán semmi.

(#482) Xerxész válasza maszi99 (#480) üzenetére


Xerxész
őstag

Csak a tájékoztatás végett...
Szóval a grafikai beállításom (a gép beállítása alapján) high (asszem még AA is van rajt', bár annyira nem mentem még bele a részletekbe). 1280*1024 felbontás (max. ekkorát bír a monitorom), Athlon 64 X2 5600+, nVidia GT440 1 GB, 4 GB RAM, Windows 7 64 bit.
Ezzel a konfiggal fut eddig akadásmentesen, bár tényleg csak az elején voltam, amíg be nem vittek szekérrel a faluba.

De ebből én azt szűrtem le, hogy az optimalizáció remekül sikerült. Nem hiszem, hogy probléma lesz itt a konfigurációkkal. Mindenkinél fog ez menni. :)

[ Szerkesztve ]

(#483) CSiPet2 válasza #57919488 (#481) üzenetére


CSiPet2
tag

Elég problematikus, de az egérrel kattintsunk dolgot nem veszi be. Enterrel próbáld. Ha nem megy egyikkel próbáld a másikat. Még nem jöttem rá, mi alapján dönti el melyik működik melyik nem, de az idegeimre megy az interface...

(#484) GeneraL_XTX válasza CSiPet2 (#483) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

+1 :O

(#485) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Most nézem hogy egyenesen két fajta élsimítási eljárást is be lehet kapcsolni. Van ugye az FXAA meg a normál MSAA.

FXAA csak geeforce karikon érdemes erőltetni?

(#486) Huma válasza CSiPet2 (#483) üzenetére


Huma
addikt

Egy rakás sz@r a menürendszere. Úgy látszik arra már nem futotta a fejlesztőknek, hogy normálisan megcsinálják PC-re. Szerintem szándékosan hergelik a népet a konzolok ellen. Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem szántszándékkal adták ki így.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#487) Lenry válasza #57919488 (#481) üzenetére


Lenry
félisten

Enter helyett E betű

egyébként tényleg fostos a menürendszer. a karaktergeneráláskor ha elforgattam a karaktert, akkor onnantól nem lehetett állítani semmit, csak ha átmentem másik kategóriába (fej, test, stb) és vissza... :F

arra, hogy hogyan lehet az egyes itemeket az inventoryban körbeforgatni és közelről megnézni, azt szintán nem tudom, pedig ugyebár az egyik puzzle megoldása ez (még szerencse, hogy az egyik trailerből emlékeztem a megoldásra)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#488) Ilsyde válasza Lenry (#487) üzenetére


Ilsyde
őstag

Jobb thumbstickot kell megnyomni. Kontrolleren :DDD

(#489) Huma válasza Lenry (#487) üzenetére


Huma
addikt

"egyébként tényleg fostos a menürendszer. a karaktergeneráláskor ha elforgattam a karaktert, akkor onnantól nem lehetett állítani semmit, csak ha átmentem másik kategóriába (fej, test, stb) és vissza..."

Nálam is ez volt. Már itt felment bennem a pumpa.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#490) Lenry válasza Ilsyde (#488) üzenetére


Lenry
félisten

az én két "kontrolleremen" összesen ~110 gomb van, és ezek közül egyiket se tudta átmapolni a Bethesda "jobb thumbstick"-nek? hát vaze

egyébként az UI szerintem kezelhetőbb, mint az Oblivioné.
bár a tabokat jobban átláttam, de itt gyorsabban mászkálok a cuccaim között.

(#491) KonzolKartel jól

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#491) KonzolKartel

szerintetek docog majd a laptopomon? a spec.-t csak copyzom, mert telefonrol vagyok(melo).
- processzor modell: Intel Core i5
- Duo processzor órajel (2x): 2,66 GHz
- Duo processzor órajel (2x) turbó: 2,93 GHz
- memória típusa: DDR3
- memória mérete: 4 GB
- memória órajel: 1.066 MHz
- felbontás: 1.900 pixel x 1.200 pixel
- videókártya: NVIDIA GeForce GT 425M
- videókártya memória: 1.024 MB

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#492) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Most hívtak az 576-ból (köki üzlet) át lehet venni a Skyrim-et

Tegnap rendeltem meg,tehát van bőven az 576-ban

(#493) deniro2 válasza Lenry (#487) üzenetére


deniro2
senior tag

Fórumokon azt írják, hogy ki kell jelölni a tárgyat a kurzorral, görgővel rázoomolni, megragadni egérgombbal és jobbra-balra mozgatni az egeret. Ha nem megy, akkor másik egérrel lehet, hogy megoldódik a probléma, ha mégsem, akkor lehet várni a foltot:)
Saját tapasztalatom nincs, csak olvasgattam pár fórumot. Én majd délután fogok szívni a boxos változattal és az install utáni low textúrákkal:)

(#494) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok!

Lovat merre lehet venni?

(#495) hoffman_ válasza kulfoldi (#461) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha nem gond, a géped többi parameteret is leírnád? Hogy legyen mihez viszonyítanom :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#496) CSiPet2 válasza whitehand (#494) üzenetére


CSiPet2
tag

Istállóba. :DD én egy 1000goldosat találtam a Whiterun mellettiben. Egész komolyan tud menni.

(#497) Plazmacucci válasza KonzolKartel (#491) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azon a felbontáson kevés lesz neki a vga. Szerintem egy ilyen játékot a 425 max a 720p-ben viszi. De csak szerintem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#498) Ilsyde válasza CSiPet2 (#496) üzenetére


Ilsyde
őstag

Lehet bele pakolni vagy lesz hozza horse armor DLC? :P

Van olyan aki nem hibrid karit csinal? En varazslonak nevelem a karakteremet, alapbol eladok minden fegyvert, pancelt stb. Remelem nem fog erte megbuntetni a jatek.

(#499) KonzolKartel válasza Plazmacucci (#497) üzenetére

aha, de akkor kompromisszumokkal menni fog:)

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#500) CSiPet2 válasza Ilsyde (#498) üzenetére


CSiPet2
tag

Pakolni én nem jöttem rá hogy lehet bele, ha lehet. Viszont kaptam egy Lydia nevű csajt segédnek magam mellé, aki tudja cipelni az ember cuccait. :C

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.