Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) maszi99 válasza Xerxész (#250) üzenetére


maszi99
őstag

1 apró csúszás még nem a világ, főleg ha a jó eredmény érdekében történik pc-re.
Nem utolsó szempont a játszhetóság ;)
Inkább mint a Rage esetében :(((

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#252) Mukorka válasza Xerxész (#250) üzenetére


Mukorka
addikt

Nem hiszem :) bethesdára nem jellemző az ilyen

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#253) katt777


katt777
félisten

New Vegas Hones Hearts-ot elkezdtem, hát, ha ilyen lesz a Skyrim, akkor kukába vele! Küldetés elején mindenképpen kinyírják a karavánt, ha god módban védem őket, akkor is addig jön az ellen, amíg le nem gyaknak minket (CoD4-5!). VATS-ban, szintén GOD mód, 30 (!) sniper-lövés 84% feletti találati eséllyel, magas képzettséggel, és egy sem talál, amikor viszont meghal valamelyik társam, rögtön bekapja. Hát elküldtem valahová a Bethesdát és a programozóit is! :Y :W Jó, mondjuk sniper-puska nyilván itt nem lesz, de ezt a fajta RPG-t, vagy nyílt szívatást rühellem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#254) Mukorka válasza katt777 (#253) üzenetére


Mukorka
addikt

Vannak dolgok melyek a történetet vagy indokokat cselekvésre adnak, lehet ez is olyan volt. :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#255) katt777 válasza Mukorka (#254) üzenetére


katt777
félisten

Tegyék átvezetőbe, ne szívassanak, mintha meg lehetne csinálni. Persze, leszedegethetném az ellent "disable"-lel, de úgy is jönne a többi... Ezt még jobban rühellem mint az 5 fejlövéstől még mindig vidáman rohamozó ellent. :W RPG! :W Még jó, hogy az R nem "real"-t jelent... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#256) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Mit gondoltok ezzel a notival milyen esélyekkel indulok a Skyrim futását illetően?

(#257) kulfoldi válasza Beerwolf (#256) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Biztos szepen fog rajta menni, foleg ha tudnank hogy mi a gepigeny! :D
Vagy van mar gepigeny? Az miert van, hogy ilyen keves video van a jatekrol, meg szerintetek mennyire tuti a 11.11.11? Szerintem ha csuszna akkor mar szoltak volna, de azert jo volna ha megerositenek. :) Mostmar lassan aranylemez korul kell jarniuk. :))

Most latom, hogy Xerxesz par napja ugyanezt kerdezte. :)

[ Szerkesztve ]

(#258) Beerwolf válasza kulfoldi (#257) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Én nem láttam még gépigényt.
Csúszás meg csak nem lesz ha már ilyen szép dátumot találtak. :))

(#259) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Szerintetek ez lehetseges? Marmint normalis, hogy csak 8.5k egy uj pc jatek? :Y

[link]

(Sokaig kulfoldon eltem)

[ Szerkesztve ]

(#260) Mukorka válasza kulfoldi (#259) üzenetére


Mukorka
addikt

Persze , ez teljesen átlagos bolti ár :) 8-10 között szokott lenni Pcre de van ami csak 7-8 ezer.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#261) kulfoldi válasza Mukorka (#260) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Nem semmi. Az Oblivion-t meg itthon vettem es 13 volt... :Y

Nagyon gondolkozom, hogy megveszem elorendelve, de fosok is hogy mi lesz ha nem lesz jo, azert csak meg kene nezni 1-2 tesztet, meg a forum hangulatat 15.-e korul. Az Obliviont megvettem, de szamomra csalodas volt, pedig soha semmit nem vartam annyira mint azt. Nem szeretnek meg egyszer befurdeni. Amit irnak, mondanak, latok idaig az teljesen jo, de ez marketing. Jo lenne hallani 1-2 olyan ember velemenyet is majd akinek hozzam hasonloan nem tetszett a 4. Viszont akkor meg jarhatok ugy is, hogy kifogyott a raktarkeszlet. Na nem tudom, mindenesetre 8.5k az nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#262) Mukorka válasza kulfoldi (#261) üzenetére


Mukorka
addikt

Ezek a tesztek nem túl megbízhatóak, a legjobb magadnak tesztelni. Amúgy az eddig látottakból ez erősen az oblivionra fog hasonlítani. Abban mi nem tetszett? Könnyebb lenne tudni hogy akkor ez fog-e tetszeni.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#263) leviske válasza kulfoldi (#261) üzenetére


leviske
veterán

A tesztekkel manapság az a baj, hogy nagyon leesett a cikkírók ingerküszöbe. Egy játéknak már akkor biztosított a 80+%, ha egy nagyobb stúdió kreálmánya. A fórumozókra meg azért nem érdemes hallgatni, mert vagy hype, vagy lincshangulat van az első hónapban.

(#264) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Új képek és bemutató itt.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#265) Mukorka válasza KubanitoS (#264) üzenetére


Mukorka
addikt

Szépek ezek a megcsinált ingame fotók. Várós már nagyon.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#266) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

(#267) keIdor válasza kulfoldi (#266) üzenetére


keIdor
titán

Elég zsír lesz, eddig jobban tetszik, mint az Oblivion.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#268) maszi99


maszi99
őstag

A harmadik legvárósabb játékom lesz ebben az évben :K
Az elsőt inkább hagyjuk mert az év buktája lett DA2 a másik pedig az eddigi legjobb W2.
Hogy ennek hol lesz a helye még rejtély :U bár nagyon odab@sz :C

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#269) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Mondjuk már nekem is megvolt a pre-order, remélem nem lesz egy kamu az egész, mint amit mostanában tapasztalhatunk.

Gyönyörű képek, aztán a kész játék meg ocsmány és mellette szaggat is. :O

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#270) kulfoldi válasza KubanitoS (#269) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Engem mondjuk foleg nem a latvany erdekel, hanem hogy tenyleg odaszogez-e a vilag ugy mint mar regota semmi. Szep a jatek egyebkent nagyon, de azt figyeltetek-e, hogy hasonlonak tunik a motor itt is mint ami az 4.-ben volt, azaz a kozvetlen kornyezetunk szep reszletes csak, a hatter 20 meter utan mar elegge elnagyoltnak tunik. Eleg nehez eszrevenni a videikon, de ha ezt keresi az ember szeme akkor lathato. Bar ezek xbox videok mind, es valszeg PC-n lehet allitgatni ezt illetve tuti egy ido utan lesznek ra modok. Engem nagyon nem zavar, mert foleg a tartalom erdekel, de akit a kulcsin jobban mozgat annak lehet hogy nem fog tetszeni.

(#271) #57919488


#57919488
törölt tag

Remélem nem olyan lesz mint a Rage csak mert Bethesda.
Oblivion volt eddig a legjobb single játék amivel volt dolgom, talán még a WoW amibe hasonló időt fektettem.
Ha nem megy normálisan majd akkor ez és a Battlefield 3 lesz az út egy Xbox-hoz (na meg Niko Bellic :D ).

(#272) Lui04


Lui04
aktív tag

(#273) Xerxész


Xerxész
őstag

Megvan a hivatalos gépigény!

Minimum:
Operating System: Win XP/7/Vista (32 or 64 bit)
CPU: Dual Core 2GB
Memory: 2GB RAM
Video Card: DirectX9c video card w/ 512MB RAM

Recommended:
Operating System: Win XP/7
CPU: Quad-Core Intel/AMD CPU
Memory: 4GB RAM, 6GB Hard Drive Space
Sound: DirectX compatible sound card
Video Card: DirectX9 video card with 1GB memory. GTX 260/Radeon 4890 or higher

Komolyabb igényre számítottam. Nem rossz ez! :K

Gondolom, hamarosan érkezik a gépigény külön hírben is ide...

(#274) #57919488 válasza Xerxész (#273) üzenetére


#57919488
törölt tag

Sajnos a sima Oblivion-nak is több vas kellett mint amit kiírtak elsőre akkoriban.

(#275) Xerxész válasza #57919488 (#274) üzenetére


Xerxész
őstag

Meglátjuk. A hírek láttán/hallatán egyelőre bizakodó vagyok. :)

(#276) Hiftu válasza Xerxész (#275) üzenetére


Hiftu
senior tag

Mondjuk a CPUnál annyit irni, hogy dual core, meg quad core...
Hát ez elég tág fogalom.
Gyakorlatilag az elmúlt 4-5 év gépeit lefedték vele.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#277) Bendőke válasza Xerxész (#273) üzenetére


Bendőke
tag

Akkor a minimum konfigot éppen megütöm :D Nem baj, ezért még nem veszek új gépet.

(#278) Xerxész válasza Bendőke (#277) üzenetére


Xerxész
őstag

Nekem azért a minimumnál jobb van, bár nem 4 magos a CPU-m. Ettől függetlenül reménykedem egy közepes beállításon, szaggatásmentesen. :) De majd úgyis akkor derül ki minden, ha feltelepült a játék. :DDD

(#279) #57919488 válasza Xerxész (#278) üzenetére


#57919488
törölt tag

A baj csak az, hogy minden játéknál xbox/ps3 videót látunk sehol egy pc-t. Ez azért baj mert ki írnak valami normál gépigényt és hopá...hoppáááá :(
Egy tuti, erre a gépre már nem költök. Vagy xbox vagy laptop és időközönként gyakran cserélni. Asztali gépnek már nem látom értelmét a mostani drága alkatrészek mellett felejtős, egy játék miatt 40-60E FT kidobni. Ráadásul mostanában elkéne egy laptop a mobilitása miatt is.

(#280) Jorus


Jorus
nagyúr

Még két és fél hét, ha minden igaz... Kíváncsi vagyok, hogy fut majd a vason. Emlékszem, Oblit 2006-ban kedztem játszani, és 2009-ben lett olyan gépem, amin fullosan futott. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#281) kulfoldi válasza Jorus (#280) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Szerintem a kiadott gepigenytol fuggetlenul ultran most is meg fog fingatni minden gepet. :)

(#282) KubanitoS válasza #57919488 (#279) üzenetére


KubanitoS
veterán

Majd lesz pécés videó, ha megjelent a játék.

A gépfejlesztésről meg annyit, hogy nekem is hasonló gépem volt, mint neked, 2007-ben vettem. Egy hónapja cseréltem le egy i7-es konfigra, amely egy pár hónapos használt konfig volt az egyik ismerősömtől. Az új ár töredékért kaptam meg és ez is elég lesz vagy 4 évig. A teljesítménye meg ég és föld a régihez képest.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy:

1. Ritkábban kell gépet fejleszteni, de akkor ésszel. Ha fél évente veszel a gépedbe memóriát, nagyobb winchestert, videókártyát stb... akkor bizony tényleg örökké a gépre fogsz költeni + nem lesz soha igazán modern, mert az alkatrészek nem egy időben kerültek bele.

2. A konzolokat is kell cserélgetni ám egy pár évente és egy új konzol sem olcsó. Erről azonban érdekes módon mindenki elfelejtkezik, amikor pc vs konzol vitára kerül a sor.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#283) Interceptor


Interceptor
addikt

Tegnap próbáltam a BF3-at és 1920*1080ban minden ultra beállításon 2*AA és16*AF és szépen folyékonyan fut a mostani konfigommal. Ettől is mennyire paráztak az emberek, meg úgy általában nagy divat játékmegjelenések előtt. Szerintem skyrimmel sem lesz ez másképp. Még ha valamivel gépigényesebb lesz is mint a BF3, nem hiszem, hogy túl nagy kompromisszumokat kell majd kötnöm...

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#284) deniro2 válasza KubanitoS (#282) üzenetére


deniro2
senior tag

A konzolokat is kell cserélgetni ám egy pár évente

Xbox360 esetén ez eddig garantált 7 év, de simán lehet akár 8-9 is...

Ritkábban kell gépet fejleszteni, de akkor ésszel. Ha fél évente veszel a gépedbe memóriát, nagyobb winchestert, videókártyát stb... akkor bizony tényleg örökké a gépre fogsz költeni + nem lesz soha igazán modern, mert az alkatrészek nem egy időben kerültek bele.

Tehát te ésszel fejlesztettél, mert szerencséd volt és tudtál szerezni jóval ár alatt egy konfigot? :)
Ha 4 évente fejlesztesz, akkor korszerűbb lesz a géped, mintha folyamatosan tennéd, mert egyben veszed? :U :)

(#285) KubanitoS válasza deniro2 (#284) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha most azt várod, hogy itt egy hatalmas nagy vita lesz, akkor csalódnod kell. Nem érdekel annyira ez az egész. ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#286) Lui04


Lui04
aktív tag

Két új videó: [link] [link]

(#287) kulfoldi válasza Lui04 (#286) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Hat nem valami elesek a texturak. Remelem PC-n azert lehet allitani az elessegen. Meg volt parszor, hogy durvan akadt. Remelem jo lesz. Meg 2 het! :)

[ Szerkesztve ]

(#288) Interceptor


Interceptor
addikt

A csuklyás orvgyilkos az első videóban, na az az én karakterem:D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#289) frame>24


frame>24
addikt

Ezt le kell írnom, annyira vicces volt: ma hajnalban ÁLMODTAM a Skyrimról... :DD
[Előzőleg megjegyezném, hogy nem várom megszállottan a játékot (legalább is a tudatos szinten :DDD ), híreit nagyjából olvastam, és kész.]

Úgy kezdődött, hogy valami "launch trailer" jelenetet láttam (mint jelenlévő szemlélő), a helyszín egy nagy kastély volt. Egy vámpír hős épp valakit menekített a várból, egy soklovas hintó segítségével (spoiler? :DDD )

Miután a jelenet lezajlott, körbe lehetett nézni a kastélyudvarban és az épület körül, egyfajta "free view" nézetben, körberepülős módon. :) Mondogattam is magamban, hogy milyen szép, részletes a grafika, ezt jól megcsinálták! Egy idő után betértem egy kisebb épületbe a vár lábánál. Nézegetek körbe, mindenütt a játékhoz kapcsolódó csecse-becsék: skyrimos kártyapakli, pen-and-paper verzió dobókockákkal, poszterek, figurák, mindenféle hülyeség.
Hamarosan megjelenik két eladó srác, kiderül, hogy már nem a "demo"-ban vagyok, hanem az álombéli "való életben"; ahova betértem, egy fanatikusoknak szánt bolt. A srácok köszöntenek, mint első betérőt a játék megjelenése napján!

Mondom OK, akkor lehet-e kapni magát a játékot? Mondják igen, számtalan "edition"-ben igény szerint. Közben elkezd egyre több új vevő is érkezni, nézelődnek a boltban. Az eladók pakolgatják elém a fan-eknek szánt mindenféle verziókat, de furcsa: mikor kérdezem az árukat, nem mondják ki, hanem leírják egy papírra... Minden változat ára 2-essel kezdődik az ötjegyű kategóriában... Kezdem elveszíteni a türelmem, emelt hangon mondom nekik:
hagyjanak a fém díszdobozos, sárkányfigurás, húszezer fölötti faszságokkal, adják nekem a legolcsóbb, papírborítékos verziót, rá van írva, hogy Szkájrim, azt jóvan!

Erre megdöbbent arccal egymásra néznek, és megvető tekintettel levetik a papírra az árat: 14.000 Ft.
Ekkor veszem észre, hogy sor áll mögöttem, és az ár láttán mások is felhördülnek :C .
Itt jött az álom vége: közöltem velük, hogy nekem ennyiért nem éri meg, sarkon fordultam és távoztam a boltból... ;]

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#290) Interceptor válasza frame>24 (#289) üzenetére


Interceptor
addikt

Leaglább nem olyan káosz mint amiket én szoktam álmodni :DDD Amúgy a második videóban minek kell mindig lökött picsákkal promóztatni egy ilyen kaliberű játékot? Vagy
úgy általában bármit, akkora divat lett ez :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#291) frame>24 válasza Interceptor (#290) üzenetére


frame>24
addikt

de hallod, esküszöm, nem csekkoltam előzőleg az árát, most néztem meg D2D-n:

[link], valuta :DD

remélem a köv. álmomban a lottószámok jönnek! :))

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#292) #57919488 válasza Interceptor (#290) üzenetére


#57919488
törölt tag

Jobban örülnél ha egy nagy dagadt szakállas manus promózná? Szerintem így többen ránéznek vagy azok a lökött picsák az estek bizonyos %-ban a sima helyett a collectort is néha rábeszélik az emberekre.

(#293) kulfoldi válasza frame>24 (#291) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Szerintem inkabb ne lottozz, mert: [link]

;]

[ Szerkesztve ]

(#294) frame>24 válasza kulfoldi (#293) üzenetére


frame>24
addikt

Igen, közben visszaolvasva láttam ezt a hsz-edet! :)

Majd akkó valami lesz. De 14k télleg sok érte! :D

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#295) #57919488 válasza kulfoldi (#293) üzenetére


#57919488
törölt tag

3890? Na én erre leszek kíváncsi :))

[ Szerkesztve ]

(#296) Ilsyde válasza #57919488 (#295) üzenetére


Ilsyde
őstag

Az arbol itelve vagy egy nagyon olcso kiskerbol, vagy egyenesen a nagykerbol jon. Vagy masik orszagbol :P

(#297) #57919488 válasza Ilsyde (#296) üzenetére


#57919488
törölt tag

A kommentekben írják is, hogy orosz.
Nem érdekel ha lehet majd angolt rá dobni.

(#298) kulfoldi válasza #57919488 (#297) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Nem a jatek orosz (elivleg), hanem a bolt. Ha jol ertem a srac ismerosenek van oroszban egy boltja, es o szerzi a jatekot, vagy ilyesmi. Te csak a kodot kapod meg, magat a jatekot/csomagolast, stb-t azt nem.

(#299) Ilsyde válasza kulfoldi (#298) üzenetére


Ilsyde
őstag

Aha, en is most olvasgattam. Orosz boltbol szerzi haverjatol a retail dobozos kodokat es azokat arulja. Minden regiofuggetlen azaz olyan nyelven teszed fel ahogy akarod vagy amilyen a kliensed, nem kell vele bibelodni.

Vegulis olyan mint a legtobb webes key-only bolt (CJS stb.), csak sokkal sokkal olcsobb. A srac nem 200% haszonnal dolgozik, gondolom ennyi :)

Egyebkent a nagyker ar most is ~3000 forint korul lehet egy uj jateknal. Legalabbis annyi volt mikor evekkel ezelott Mo.-on dolgoztam :P

(#300) kulfoldi válasza Ilsyde (#299) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Az kokemeny... (nagyker 3000) :Y Mondjuk nagyker/gyartoi aron kb barmi csak fele/harmada a kisker arnak.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.