Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Sonja


Sonja
veterán

:DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1802) Kergeboci


Kergeboci
tag

No, a vizi szarvasok után találkoztam a kamikazze szarvasokkal is :) Nem tudom honnan potyogtak, de derekasan megprobáltak agyon csapni a levegőből :) Estek e a hegyről, vagy a közelben ólálkodó óriás csapására? mindenesetre majdnem szivrohamot kaptam ahogy becsapodott a dög mellém :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#1803) BloodyEddie válasza Inv1sus (#1799) üzenetére


BloodyEddie
őstag

2. Lockpick es pickpocket. Ha tul sok torik el egy zarnal, visszatoltesz. Pickpocketnel szinten, ha sikertelen a lopas akkor load game.

4. En xbox kontival jatszom, nagyon kezreall ugy az iranyitas. Ha mar konzolatirat, igazodok hozza :D a sokak altal szidott Hud is konnyebben kezelheto.

(#1804) Ilsyde válasza Inv1sus (#1799) üzenetére


Ilsyde
őstag

1) Jatssz a beallitasokkal (simabb arc, semlegesebb vonasok), mas otletem nincs. De ugysem latod majd a karaktered arcat ugyhogy ne nagyon torodj vele.

2) Inkabb ugy tekints ra hogy mire erdemes pontot tenni. Elsodlegesen harci skillekre (a tuleles miatt), masodlagosan olyanokra amik kozvetetten segitenek a harcban (enchanting, smithing stb.), harmadlagosan meg kenyelmi kepessegekre (pickpocketing, speechcraft, lockpicking), de ugy jatszol ahogy akarsz. Ha az elejen zavar hogy keves penzed van akkor tegyel a speechcraftra stb. de szamolj azzal hogy kesobb megbanhatod a pazarlast. Mindenesetre az a lenyeg hogy elvezd a jatekot :)

3) High elf, dark elf vagy breton... de igazabol mindegy. Kisebb bonuszokat kapnak skillekhez amik csak eleinte szamitanak mert kesobb ugyis felfejleszted amit akarsz. A passziv kepessegek sem annyira mervadoak ugyhogy inkabb arra torekedj hogy neked szimpatikus fajt valassz. Orkbol is ugyanolyan jo varazslot nevelhetsz mint egy elfbol.

4) BloodyEddie, Sonja meg en is Xbox360 kontrollerrel toljuk, de ugy olvastam hogy a Logitech-el sincs nagy gond. A menurendszer meg a GUI konzolra van optimalizalva ugyhogy ha tuleled eger+bill nelkul akkor igen, erdemesebb es sokkal kenyelmesebb kontrollert hasznalni.

(#1805) whitezo88 válasza Kergeboci (#1802) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Tegnap találkoztam egy gianttal, megnéztem, aztán a semmiből jött egy sárki. Szerencsére a giant segített nekem lecsapni :)

(#1806) Xerxész válasza torma1981 (#1798) üzenetére


Xerxész
őstag

Neked mennyire mozognak? Mert nálam nem tudom, mi van. Kitöröltem mindkét ini fájlt, de most sem látok túzott változást... Nagy ritkán megremeg egy nagyon hangyányit a fa (kb. mint az idétlen árnyék bug, csak a fa ritkábban), most nem tudom, hogy ez-e a mozgás... :F
Tudsz esetleg videjót felrakni, hogy hogy kéne mozogjanak?

(#1807) Inv1sus


Inv1sus
addikt

A fa mozgást kivéve lehet dobni a teljesítményen? Vagy túl halott lenne a táj? :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1808) Sonja


Sonja
veterán

Solitude HD Textures

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1809) Inv1sus válasza Sonja (#1808) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nem nagyon érzem a különbséget a módok és a játék grafikája között, sőt. Ha érzem, akkor inkább csak butítást.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1810) X2N válasza BloodyEddie (#1777) üzenetére


X2N
senior tag

Winterhold mage guild-nél van egy varázsló az emeleten akinek 2000 pénze van ha jól emlékszem.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#1811) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Az miert van, hogy Winterholdban a helyi boltos csaj (Birna) a haza elott alldogal, es nem tudok boltolni vele? Vartam mar napokat, de mindig csak ott all, a haza bezarva, o meg kint a haz elott, de nincs a valaszthato lehetosegek kozott a boltolas. Ez bug? Nalatok normalisan bent van a boltban?

[ Szerkesztve ]

(#1812) trassher válasza Ilsyde (#1800) üzenetére


trassher
addikt

Köszkösz :R

Redmi Note 7

(#1813) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Bosszantó, ahogy villannak a fák, amikor átváltanak részletesebb, mozgó modelre. :((

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1814) Mukorka válasza Inv1sus (#1809) üzenetére


Mukorka
addikt

Akkor ott gondok vannak. Még képeket is raktak fel hogy mennyivel szebb. :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1815) creedszl


creedszl
aktív tag

Tudjátok mi kéne még ebbe a jékba?Egy két személye CO-OP. :DD Szerintem atom lenne.Másik meg hogy tényleg nem ártana egy DX11 már csak az erőforrások rendes kihasználása miatt.Szerintem túlságosan is erőforrás igényes pár effekt a játékban és gáz hogy ha ezek megjelennek akkor 10fps-ig is zuhanhat a sebesség, ami csak azért van mert régi apit használ...

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#1816) #19617792 válasza creedszl (#1815) üzenetére


#19617792
törölt tag

jah, vagy dedicated serveres multi, PH-s host és mehet a buli. :DDD

(#1817) creedszl válasza #19617792 (#1816) üzenetére


creedszl
aktív tag

ááh az már sok lenne.Menne a fejetlenség.Két ember pont jó:)

Hulligaaan

(#1818) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Elvileg a HDR-t a setHDRParam konzolaprancssal lehetne állitani csak paramétereket vár én nem tudom miket :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1819) creedszl


creedszl
aktív tag

Melyik iniben tudom átállítani az AA-t?A játék indításánál lévő options-ban azért nem akarom mer már át lett írva jó pár cucc benne és nem akarom hogy felülírja...

Hulligaaan

(#1820) Inv1sus válasza Inv1sus (#1818) üzenetére


Inv1sus
addikt

Huha, mar sikerult allitanom a hdr-en. hogyan lehet nullat irni a konzolba? :C

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1821) #19617792 válasza Inv1sus (#1820) üzenetére


#19617792
törölt tag

ö-vel, mert talán en-us billzet kiosztást használ a játék.

[ Szerkesztve ]

(#1822) Mukorka válasza creedszl (#1819) üzenetére


Mukorka
addikt

bFXAAEnabled=1 FXAA ki be
iMultiSample=8 8,4,2,0

Ja és a skyrimprefs.ini a c-ben

(#1820) Inv1sus : vagy numerikus 0-val. Amúgy azért vigyázz hogyha steames a gamed akkor lehet bukni achievmenteket konzol bütykölés miatt.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1823) atidzsiforc válasza Inv1sus (#1820) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Numerikus 0 nem mukodik?

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#1824) creedszl válasza Mukorka (#1822) üzenetére


creedszl
aktív tag

érdekes mert .ini-ben 0 van de a indítómenü option-nál 2X-re van rakva....
FXAA sor meg nincs is:D

Mellesleg néztem a fa animálási dolgot.Nálam a fenyők és még egy két fa nem animál de viszont van amelyik igen.

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#1825) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Se a numerikus, se az ö nem működik. Egyelőre csak azt bírtam beírni, hogy 1.1 stb és ez lett az eredménye:

ködik.

Nyilván nem az összes értéket kéne átállítani, csak a bloom skálát, meg a szem reagálást nullára. De nem tudok nullát írni lol? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1826) Jorus válasza Inv1sus (#1825) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez így elég nyomasztó hangulatot áraszt. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1827) atidzsiforc válasza Inv1sus (#1825) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Miert nem .ini-ben szerkeszted? Nem olvastam a korabbi hsz-eidet, de ha a jatek mappajaban levo inikkel problema volt esetleg, akkor "%USERPROFILE%/Documents/My Games/Skyrim".

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#1828) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Na azért nem tudtam nullát írni, mert a játékot alapból bekapcsolt numerikus paddal kell elindítani.

De jól megszívattam magam, mert bár rájöttem, hogyan lehet a három színezős réteget lenullázni, ezek folyamatosan megváltoznak, ha belépek vagy kilépek valahová. És az a probléma, hogy erre szükség is van, mert kintre kell a sunlight globális világítás fentről, bentre meg nem.

A leginkább az zavar, hogy van az egészen egy tint réteg, egy fekete fehér maszk, ami 0.55 körül van folyamatosan (tehát félig fekete-fehér képet látunk). Ezt viszont lehetne csökkenteni minden területen, csak nem tudom hogyan kell mod-ot készíteni.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1829) Ilsyde válasza Inv1sus (#1828) üzenetére


Ilsyde
őstag

Hasznald ezt a modot ha szineket akasz allitgatni.

(#1830) Inv1sus válasza Ilsyde (#1829) üzenetére


Inv1sus
addikt

Úgy látszik kétszeresen fölöslegesen szöszöltem vele. Mondjuk a jó értékeket felírtam magamnak.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1831) Mukorka válasza Inv1sus (#1828) üzenetére


Mukorka
addikt

Erre nem jó a sharpen tool? nekem sokkal élénkebbé tette a képem.

Ez most mondjuk elég sok plussz textúrát is tartalmaz , nem vanilla.
Egyébként vicces de itt bent először mondom azt hogy kurva jól néz ki a játék. Ha mindenhova lesz rendes textpakk mint ez és kicsit hangolnak az árnyékokon akkor istenien fog kinézni részletesség téren is.

(#1832) Cucuska2: elég durva nem? :D Érdekes itt bent sokkal több fps-em van mint kint, na lövök egy vidit

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1832) Cucuska2 válasza Mukorka (#1831) üzenetére


Cucuska2
őstag

Mi egyáltalán ugyanazzal a játékkal játszunk? :Y

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1833) X Factor válasza Mukorka (#1831) üzenetére


X Factor
addikt

No végre , vmi amivel érdemes foglalkozni :Y

Make things work

(#1834) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

azért elég rendes ai van ebben a játékban a vampir mage nagyon jól tolja ujraéleszt, healeli magát, stb

http://www.youtube.com/watch?v=W-XEfHTL9pc

(#1835) Xerxész


Xerxész
őstag

A tereptárgyak (fák, bokrok, fű, állatok, épületek) látótávolságát melyik paranccsal lehet szabályozni az ini-ben? Növelni szeretném, hogy a karakteremhez képest minél távolabb töltődjenek be.

A másik meg, hogy az árnyékok idegesítő rezgésének megszüntetésére nincs még valami beállítási opció?

(#1836) Mukorka válasza Xerxész (#1835) üzenetére


Mukorka
addikt

Arra nincs eddig. Olvasgattam utána de kb gyári hiba. Nem tudom de írták hogy reinstall után is ott maradt a probléma. Próbáltad törölni az ini-ket és akkor is úgy maradt? Mert lehet az fxaa injektor csinálja vagy a sharpen+aa tool. ( ami neked nem ment)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1837) Xerxész válasza Mukorka (#1836) üzenetére


Xerxész
őstag

Igen, ini törlés megvolt. Utána valamilyen szinten elkezdtek (néha!) mozogni kicsit a fenyők. Gondolom, ennél többet már nem lehet kihozni a famozgásból.
Az árnyékok rezgése viszont megmaradt.

Egyébként pont a sharpen+AA van fenn nekem, ami működik. :)

(#1838) Rison77


Rison77
senior tag

Valakinek volt olyan gondja, hogy végzett a Stormcloak küldetésekkel, és Windhelmben nem engedte megvenni a házat? Venném meg de azt írja, hogy jelenleg nem elérhető.

(#1839) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Markarth...lelegzetelallito.... :Y

(#1840) Mukorka válasza Xerxész (#1837) üzenetére


Mukorka
addikt

Most olvastam utána megint, elvileg már a totál új játékban is jelentkezik ez az árnyék bug. Amúgy meg nem igazán mozognak a fák, némi kilengésük van , szerintem csak többet vársz annál ami sosem volt :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1841) Ilsyde


Ilsyde
őstag

(#1842) Mukorka válasza Ilsyde (#1841) üzenetére


Mukorka
addikt

LooL :C

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1843) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nem tudom hogy egy problémára beszélünk-e, de:
Nektek is hülyén mozognak az árnyékok? Szóval bizonyos időközönként (kb 10mp) arrébb mennek?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1844) GeneraL_XTX válasza Inv1sus (#1843) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ez normális, a felgyorsított idő miatt van. Egy nap kb egy óra lehet szerintem. És ehhez igazodnak a dinamikus árnyékok is.

(#1845) Felliic válasza Ilsyde (#1683) üzenetére


Felliic
tag

Köszi! működik!

(#1846) Cathfaern válasza Sonja (#1808) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért megjegyzem, hogy itt semmi mást nem csináltak, mint hogy fogták az eredeti textúrákat, felnagyították, és nagyítás közben nagyon erős sharpen effektet rányomtak. Tehát valós részletességtöbletet nem ad a játékhoz (és szerintem csúnyább is, mint az eredeti).

Más:
Sejtem a választ, de van valami (legális) módja a Skyrim kipróbálásának? Korábbi részekkel nem volt még dolgom, szóval lövésem sincs, hogy mennyire jönne be nekem ez a játékmenet... de a képek / videók elég ígéretesek. Szóval jó lenne valami demo-szerűség mieltőt megvenném, nincs véletlen ilyen? (google-el nem sikerült találnom)

(#1847) Inv1sus válasza GeneraL_XTX (#1844) üzenetére


Inv1sus
addikt

Csak fura, hogy nem úgy oldották meg, hogy az árnyékok folyamatosan menjenek, hanem lépegetnek.

Lassan sikerül befejezni a konfigurálást és nekikezdek játszani :D Tisztára úgy érzem magam, mint a Morrowind-nál.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1849) Murder3


Murder3
addikt

(#1850) Sonja válasza Cathfaern (#1846) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, sajnos ez a mod szart se ér. :( Egyébként nincs legális módja a kipróbálásnak.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.