Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Sonja


Sonja
veterán

Van egy ilyen jó kis térképem, sokat segít. :DD Persze szép nagy felbontásban. Ha érdekel valakit, nyugodtan küldjön egy PÜ-t! :K ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1652) maszi99 válasza Ilsyde (#1649) üzenetére


maszi99
őstag

:Y
Nekem meg 1 Rumcájszos kellene, ha már válogatni is lehet :DDD

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#1653) trassher


trassher
addikt

Screenshotot hogy tudom megnyitni? Bmp fájlt csinál a játék a de a Win7 nem tudja megnyitni.

Redmi Note 7

(#1654) Mukorka válasza Ilsyde (#1649) üzenetére


Mukorka
addikt

A játék atmoszférája nagyon jó és a megjelenése is gyönyörű. Nem a legszebb grafika de talán pont ez a rajzolt feeling adja meg a hangulatát sok helyen. A legfontosabb dolog jelenleg az ini buhera, attól tényleg szebbek lesznek a fák és az árnyékok a többi már csak extra móka. Szebb csillagok éjszaka jó poén meg a vörös hold de nem ettől fogom jobban élvezni a gamet az tény :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1655) McCartman válasza Ilsyde (#1637) üzenetére


McCartman
senior tag

úgy szokott menni , drabális orkkal játszva előbb török-zúzok utána kérdezek. :D
amúgy ez az időzítés nem műküdik sztem , kb. vagy blokkol vagy nem.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1656) maszi99 válasza Sonja (#1651) üzenetére


maszi99
őstag

Előbb utóbb szükség lesz ilyenekre, főleg ha tényleg ki akarjuk játszani :C

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#1657) warcat válasza #57919488 (#1648) üzenetére


warcat
veterán

Hoppá, azt nem is tudtam, viszont nagyon hasznos, hiszen a nemesfémböl meg a drágakövekböl lehet jó drága ékszert legyártani.Venni oret(eladásra) nem érdemes,de ha gyártod már jó üzlet lehet.

EA: It's in the crate!

(#1658) #57919488


#57919488
törölt tag

Ha közel megyek valamihez vagy csak forgok az egérrel az árnyék grafika vibrálóan rajzolódik ki, betölt majd minden oké. Ezt melyik Fade effect-el lehet kilőni?

(#1659) creedszl


creedszl
aktív tag

Már lvl20 felett vagyok és csak most álltam neki enchelni pár cuccost.Fősztori meg áll nem is érdekel.Sőt küldiket nem is nagyon csinálok csak megyek és megyek.Minden barlangot,tábort,romot meg akarok találni és kifosztani :DD :DD Aztán ha kedvem szottyan nyomok egy két küldit is.

Hulligaaan

(#1660) trassher


trassher
addikt

Ma délután eredménye:

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#1661) mpierre válasza BloodyEddie (#1606) üzenetére


mpierre
veterán

Deckwood. Bamba képű nord pasas. Egyelőre két kardal így lvl 1-n. :D

A graf szerintem rendben van, talán kicsit szögletes, de elmegy. Nincs röcögés, mint a vaj 2048×1152-ben. Egyedül a menü kezelése akaszt ki.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1662) #57919488 válasza #57919488 (#1658) üzenetére


#57919488
törölt tag

Közben rájöttem, hogy Fade állítás nem segít mert a low shadow beállítás miatt van.

Mukorka: ezt lehet még ini. -ben butítani (árnyékot)?

[ Szerkesztve ]

(#1663) Sonja válasza #57919488 (#1662) üzenetére


Sonja
veterán

Ki is lehet teljesen kapcsolni iniből! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1664) maszi99 válasza trassher (#1660) üzenetére


maszi99
őstag

Szép teljesítmény :C , remélem 1x én is eljutok erre a szintre :U

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#1665) #57919488 válasza Sonja (#1663) üzenetére


#57919488
törölt tag

És ezt hol kell?

szerk:
Valamint ennek bemásolása után se akarnak mozognak a fák: bEnableTreeAnimations=1
Így néz ki:[Trees]
bEnableTreeAnimations=1
bRenderSkinnedTrees=1
uiMaxSkinnedTreesToRender=40
Gondolom rosszúl csináltam valamit.

szerk. 2.:
KÖSZI :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1666) csab991 válasza trassher (#1660) üzenetére


csab991
senior tag

Mennyivel ad több páncélt, mint a Daedric armor?

(#1667) Sonja válasza #57919488 (#1665) üzenetére


Sonja
veterán

A C:\Users\felhasználói név\Documents\My Games\Skyrim\SkyrimPrefs.ini file-t szerkeszd, és írd át ezekre az értékeket:

fInteriorShadowDistance=0.0000
fShadowDistance=0.0000
bDrawShadows=0
iShadowMapResolution=1

Metsd el, és máris nincs árnyék a játékban!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1668) trassher válasza csab991 (#1666) üzenetére


trassher
addikt

Ezt sajnos passzolom. Erre álltam rá már a játék elején de igazából ma délután toltam eléggé. 26-os smithing-ről toltam fel 100-ra. Annyit kovácsoltam hogy lvl15-ről 24-ig jutottam mire 100-as lett a smithing.

maszi99: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#1669) Mukorka válasza #57919488 (#1658) üzenetére


Mukorka
addikt

Érdekes de ha megfigyeled akkor is csinálja ha csak nézel egy helyben. Nekem olyan 10 mp-ként megrezeg minden árnyék...

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1670) Felliic


Felliic
tag

Nem tűnik el egy belém állt nyílvessző! Már mindent próbáltam, hogy eltüntessem. Valakivel volt hasonló?

(#1671) Mukorka


Mukorka
addikt

fShadowDistance=2500.0000
fInteriorShadowDistance=3000.0000

Ezek fontos értékek, nem lesz tőle kockás az árnyék de azok akik ezután állítanak valamit az optionsban azoknak visszaáll 8000-re. Szóval mindig vissza kell írni ( segíthet írásvédetté tenni :F )

Egyébként most egy ideig csinálta , aztán nem. Ahogy néztem most csak bokroknál és vicces de szerintem csak időjárás függő a dolog, lehet hogy a hirtelen szelet jelzi így.


Ilyen most Whiterun módosított textekkel és retextelt talajjal

(#1672) Xerxész : nem értem mi okozhatja ezt, nekem mozognak, látszik hogy fújja a szél de nem intenzív nagyon.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1672) Xerxész válasza #57919488 (#1665) üzenetére


Xerxész
őstag

Sajnos nekem sem mozognak, pedig bemásoltam a bEnableTreeAnimations=1 parancsot. :F

(#1673) tttzshd válasza Sonja (#1651) üzenetére


tttzshd
tag

tessék ingyen
[link]

(#1675) Xerxész válasza Mukorka (#1669) üzenetére


Xerxész
őstag

Az árnyék nálam is érdekes... Nekem is kb. 10 mp-enként megremeg, mintha elmozdulna. Eddig azt hittem, hogy az idő változásával mozog az árnyék is ilyen módon...mintha 10 mp-enként helyet változtatna, követné a nap mozgását. Ráadásul nekem is kockás az egész. :F

#1671: A fű, a bokrok mozognak rendesen, folyamatosan, de a fák nem. Bemásolod, hogy neked mi van az ini-ben Tree címszó alatt?

(#1676) tttzshd válasza Mukorka (#1671) üzenetére


tttzshd
tag

ne a SkyrimLaunchert indítsd el hanem a TESV.exe-ét ezentúl

(#1677) tttzshd


tttzshd
tag

Van árnyék a füvön ?
Nekem még nem sikerült bekapcsolni sehogysem :(

(#1678) Mukorka válasza Xerxész (#1675) üzenetére


Mukorka
addikt

bRenderSkinnedTrees=1
uiMaxSkinnedTreesToRender=60

(#1676) tttzshd : Persze csak mondom hogy ha valaki állít rajta akkor számítson rá hogy visszaállítódik.

Nekem követi a fát is az árnyéka, persze lassan mert nem folyamatos a változás mint real time-ban hanem kb 15 perces intervallumokban játékbeli idő szerint. Amúgy szerintem ha kikapcsolod a treeanimot akkor nem rezeg a bokor. Viszont nem tudom hogy miért nem mozog a fa nálad.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1679) tttzshd válasza Mukorka (#1678) üzenetére


tttzshd
tag

nem állítódik vissza nekem

(#1680) Felliic válasza Felliic (#1670) üzenetére


Felliic
tag

[1670]

Valaki az itt lévők közül?
Nagyon idegesít, hogy a fejéből kiáll egy nyílvessző! :(

(#1681) X2N válasza trassher (#1668) üzenetére


X2N
senior tag

Nem lett hátrányod abból hogy sok pont elment a kovácsolásra?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#1682) csab991 válasza X2N (#1681) üzenetére


csab991
senior tag

Szerintem csak az egyik ágon fejlesztett, ha elment, Elf, Advanved, ?Gloss? irányba akkor az csak 3 pont, vagy ha Dwarf, Orc, Ebony, Daedric, az meg 4 pont.

(#1683) Ilsyde válasza Felliic (#1680) üzenetére


Ilsyde
őstag

konzolba:

sexchange

aztán újra

sexchange

(#1684) Inv1sus válasza Felliic (#1680) üzenetére


Inv1sus
addikt

:DDD :DDD :DDD

Bocs de ez vicces. Gondolom sokat hozzátesz a realizmushoz. :))

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1685) trassher válasza X2N (#1681) üzenetére


trassher
addikt

Ezzel én is számoltam de nem igazán érzek eddig semmit belőle. Valahogy nem vagyok az a keresgélős típus, tudtam ha ütős armort akarok nekem kell majd legyártanom. Ha jól emlékszem 4 pont ment el arra hogy elérjem a dragon-t de míg erre hajtottam nagyjából 10 szintet léptem. Barbarian 3as, Limb splitter 1-es, ütök párat és mindkettőben tudok szintet lépni, így már elég finom lesz a karakter.

Amúgy ha valaki magának szeretné legyártani a set-et akkor nagyjából 12000 aranyra van szüksége ha a leggyorsabb módszert választja. Iron ingot-ot kell venni Solitube-ban és iron daggerek gyártani megállás nélkül. Kell majd leather streap is amit vagy veszel vagy gyártasz, és gyártottam és vettem is hogy minnél hamarabb menjen a dolog. Az ottani kovácsnál 48 óránként van újra iron ingot. Nagyjából 6-7 sárkányból kell bone és scale ahhoz hogy elég legyen a material a Legendary-höz. Úgy fogtam fel az egészet mintha farmolnék amit utálok de megérte.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#1686) Ilsyde válasza trassher (#1685) üzenetére


Ilsyde
őstag

Olyat is csinálhattál volna hogy állatokra vadászol aztán készítesz egy valag leather bracert. Alapanyag is olcsóbb hozzá, ha venni kell.
Egyébként jó ez a smithing. Komolyabb felszerelést úgysem lehet venni, csak találni vagy kovácsolni. Meg persze novelheted a tárgyak minoségét is.

Gondolom most daedric felszerelésre hajtasz. Jobb mint a dragon, csak nehezebb hozzá alapanyagot szerezni.

(#1687) trassher válasza Ilsyde (#1686) üzenetére


trassher
addikt

Meglátom mire elég a dragon aztán meglátom. Kicsit sok volt mára a játék, még jó hogy holnap csak öttől van órám :D

Redmi Note 7

(#1688) lumpen_stex válasza Ilsyde (#1686) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

találni mindig jobbat lehet, mit kraftolni, mert eleve van raja enchant, többnyire olyan, amit te nem tudsz rátenni 100-as echanting-al sem.

(#1689) lumpen_stex válasza BloodyEddie (#1629) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ha nem érdekel tekerd át...

(#1690) torma1981 válasza Mukorka (#1678) üzenetére


torma1981
veterán

Én is hozzá adtam a plusz sort, de nálam sem mozognak a fák. :(

(#1691) torma1981


torma1981
veterán

Nálam miért nem aktív a data az inditásnál az eredeti ini-vel? Ha itt a fórumon linkelt programmal létrehozok egy egyedi ini-t ott aktív a data menüpont a launcher-nél! Tudom is ki be kapcsolni a letöltött fájlokat! De az eredetinél nem!

(#1692) Vistaboy válasza Sonja (#1628) üzenetére


Vistaboy
veterán

Kipróbáltam Whiterunban és igazad volt, tényleg visszaesett, 2xAA mellett már nálam is a játszhatóság határait súrolta, 30 FPS körüli eredménnyel:

Viszont ha kikapcsoltam az AA-t, akkor nálam még itt sem esett 40 alá, esetleg néhol mérek 38-39 FPS-t, de ez még nekem bőven játszható:

Nem tudom, nálad miért esik le 20 környékére, esetleg próbáljátok meg kilőni a modokat, mert lehet hogy azok kavarnak be. ;)

Na megyek, elkezdem a tesztet írni, hétvégén várhatjátok a bemutatót. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1693) Mukorka válasza Vistaboy (#1692) üzenetére


Mukorka
addikt

Én már elértem hogy 30 felé ne menjen maxon 6870-el, cf meg nem megy így egyelőre egy kártyával kell boldognak lennem

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1694) torma1981


torma1981
veterán

donotargue.com/cfg-makers/skyrim/

Ezzel a programmal kreáltam az ini-t!

(#1695) Xerxész válasza torma1981 (#1690) üzenetére


Xerxész
őstag

Az a vicc, hogy eddig 3, a neten talált dologgal próbáltam megoldani, hogy mozogjanak a fák, de egyik megoldással sem megy. Továbbra is ugyanaz: bokrok és fű mozog, fák meg se moccannak. :U És nem tudok rájönni, mitől lehet...

(#1696) Interceptor


Interceptor
addikt

Van egy kis probléma, akármelyik városba(Whiterun, Riften) megyek be ki akarnak nyírni. Valószínűleg véletlen megölhettem valami állomásozó katonát(bár nem igazán emlékszem rá), vagy esetleg azért lehet mert napok óta vámpír vagyok? Azóta egyszer sem ittam vért. Valami ötlet? Amúgy a tolvajok céhébe be vagyok lépve, de bejutni nem tudok a kapuk miatt, hogy levetessem magamról a körözést ha egyáltalán erről van szó.Meddig fognak vadászni rám?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1697) Mukorka válasza Interceptor (#1696) üzenetére


Mukorka
addikt

3. Státuszban a vámpírral nem állnak szóba hanem elüldözik... Innod kéne vért

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#1698) Interceptor válasza Mukorka (#1697) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi az infót :R Valahogy éreztem, hogy ez a gond. Van valami ötleted hogyan oldjam meg? Valami erődítményben keresek magamnak alvó áldozatot?:D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1699) torma1981 válasza Xerxész (#1695) üzenetére


torma1981
veterán

Ugyan ez nálam is!

(#1700) Mukorka válasza Interceptor (#1698) üzenetére


Mukorka
addikt

Jaja. A lényeg hogy aludjon. Gugolni kell és akkor pickpocket helyett lesz lehetőség vért inni.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.