Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Lenry válasza CSiPet2 (#745) üzenetére


Lenry
félisten

nope.

Whiterun a város neve, Dragonsreach az épületé.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#752) CSiPet2 válasza Lenry (#751) üzenetére


CSiPet2
tag

Jogos. Ezek a nevek nekem nem mennek. Kirakom magam elé azt a térképet most már... :DDD

(#753) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

csinálálnám a diplomatic immunity quest-et. csakhogy a ládaban amiben a felszerelésemnek kellett volna lennie nem volt semmi. sikerült később szerezni egy komplett elf páncélt meg buzogányt és kiirtottam ez egész udvart, stb. de a " search information about dragon returning"-et sehogy se tudom komplettálni. minden szobát átfésültem de van két zárt hely ahova kulcs kellene, kettőt is találtam de egyik sem jó. az egyik a kinzókamrában egy csapóajtó a másik meg az emeleten.

tud valaki okosat mondani?

(#754) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, emberek. Előszóként annyit, hogy hajnal 5 óta játszok vele és csak enni mentem ki előle. ;]

Azt hiszem, ez mindent elmond. Nálam eddig abszolúte a csúcs idén ez a játék. Kegyetlen nagy terep, mellékküldetések és lehetőségek milliói... áááááá.

Azt sem tudom már, mikor volt utoljára, hogy egy játék ennyire lekössön. :R

SPOILER!

Kegyetlen dolog ám Vérfarkasnak lenni! Még ugyan sárkánnyal nem találkoztam, de hatalmas élmény ám, amikor marcangolod az ellenfeleidet. ;] ;] ;]

Most abbahagyom, mert kell egy kis szünet, de eddig minimum 9/10 a játék, itt-ott akadnak benne grafikai bugok, de szerintem ezt majd orvosolják patch-ekkel meg tweak-ekkel.

Ja, a legfontosabb: Ultra beállítás, 1920x1200 felbontás, annyit változtattam csak rajta, hogy a 8xAA helyett 4XAA és a 16xAF helyett 8xAF van beállítva. És megy, mint a vaj, pedig 1 GB VRAM van a kártyán.

Na, nem húzom tovább a szót. A tesztet majd megírom, de hogy mikor, nem tudom. :DDD Eredetileg úgy indultam neki, hogy végigviszem a fősztorit, de már az első városban nekifogtam kérdezősködni, és mire észbe kaptam, már egy tucat mellékküldetésem volt. :DDD

Amikor meg lehetőségem lett, hogy magam is Vérfarkassá váljak, nos, addig nem nyughattam, míg meg nem szereztem (Ugyanis jutalomként kaptam, küldetés után).

Majd holnap folytatom. Azt hiszem, most pár napig nem láttok sűrűn, ezért előre is elnézést kérek, de hát annyi a tennivalóm. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#755) Xerxész válasza maszi99 (#748) üzenetére


Xerxész
őstag

A 3. megjegyzésedre... Azt a tábort (tábor...hát, 2 sátor, meg 3 bandita) én is megtaláltam. :) Én fát akartam vágni, de kell hozzá balta, az meg nem volt ott. :DDD

Hogyan lehet a térképről levenni azokat a jeleket, amiket én tettem oda manuálisan? Véletlen kattingattam párszor a térképen, azt' letett nekem ilyen markereket. :)

(#756) CSiPet2 válasza lumpen_stex (#753) üzenetére


CSiPet2
tag

Kiszabadítottad a fogjot a cellából? Ha ő szabad, jön pár őr, mondván lebuktál, az egyiknél lesz kulcs a csapóajtóhoz...
leírás
Amúgy ez a cuccok nem jelennek meg tipikusan olyan hiba állítólag amit az 1.1 javított, előtte ez mindig előjött

(#757) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Farkas testvérnek magyarul milyen találó a neve :DDD :))

(#758) Brent


Brent
aktív tag

(#759) atidzsiforc válasza atidzsiforc (#741) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Vki help? :F

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#760) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Valaki tudna segíteni a vsnyc kikapcsolásában?
Átírtam a documents/my games/skyrim mappában a skyrimprefs.ini, beledobtam a [display] kupac végére azt a sort, hogy: iPresentInterval=0
A catalystban beállítottam a 'wait for vertical sync'-et always offra.

És még ezután is lassú az egér, és korlátozva vagyok 60 fpsre. Mit rontok el?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#761) Interceptor


Interceptor
addikt

Valamiért nem használja a jobb kezét, bele tudok rakni fegyvert vagy kitudok rá választani varázslatot de nem használja :W Ötlet?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#762) Cucuska2 válasza Interceptor (#761) üzenetére


Cucuska2
őstag

Jobb gombbal kattintasz a varázslatra?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#763) Interceptor válasza Interceptor (#761) üzenetére


Interceptor
addikt

Közbe rájöttem, sorry

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#764) Lenry válasza Vistaboy (#754) üzenetére


Lenry
félisten

A Portal 2 ugye tavalyi játék? Mert akkor nem kell elvennem tőle az "év játéka" címet...

Én most ugyanígy jártam: beszippantott. Annyi lehetőség, akkora világ. Az Oblivion és a Dragon Age volt utoljára ekkora hatással rám, de most azokat is múlt időbe tette.

Annyira rákattantam, hogy a gépet se kapcsolom már ki és a játékot is csak lealt-tabolom, ha akarok valamit.

Ebben az évben már fölösleges játékot kiadnia bárkinek is, mert szerintem a Skyrim tarolt.

Nálam 10/10

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#765) danih válasza Lenry (#764) üzenetére


danih
addikt

Az elején utáltam, de kezd beszippantani, megvan a régi feeling... Tényleg 10-es.. LENNE, ha nem ez az idióta UI, remélem lesz rá mod, ez a kozolos megoldás undorító. Szóval 9-es :)

(#766) Landon


Landon
őstag

Na elkezdtem végre én is! :) Hatalmas... Egy hülye kérdésem lenne csak: közületek mindenki látta amikor update-elt a game? Mert én steam-et kijátszva feltettem DVD-ről, hogy ne szedje le mégegyszer feleslegesen és utána rögtön játszhattam is azthiszem... honnan tudom megállapítani a jtáék verziót? :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#767) Mukorka


Mukorka
addikt

Közben megjött az első sárkány textúra upgrade is :R

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#768) Lenry válasza Landon (#766) üzenetére


Lenry
félisten

Steamen nincs outdated játék. Ha elindult, az azt jelenti, hogy fel is patchelte.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#769) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Ebbe a High Hrotgar-ba hogy jutok el?
Kerülgettem azon a havas hegyen a helyét, de mindig valami akadályba ütközök.

(#770) keIdor


keIdor
titán

Nekem az OKJ ma full elvitte a napomat, most értem haza, reggel 7-kor már mentem fel miatta BP-re. Hétfőn meg meló erőltetett menet, fax kivan, hogy pont most, mikor Skyrim meg AC is van. Nincs más kávé ezerrel azt csak 6-7 órát alszom. :DDD Bár kedd fele remélem AC-vel végzem, aztán akkor onnantól kicsit nyugi van.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#771) Landon


Landon
őstag

Még egy n00b kérdésem lenne: ugye jól tudom, hogy Skyrim-ben nincs compass? Mert nekem jelenleg semmi UI nem jelenik meg a képrnyőn O.o Kivéve amikor az életerőm/stamina-m változik.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#772) Beerwolf válasza Landon (#771) üzenetére


Beerwolf
senior tag

De, felül kéne lennie.

(#773) #19617792


#19617792
törölt tag

ha meglőttek az Archerek és belém állt egy-két nyíl, azt hogy tudom eltávolítani?

(#774) #19617792


#19617792
törölt tag

illetve hol tudok mellékküldiket felvenni? bárkinél, akibe belefutok és nem ellenséges?

[ Szerkesztve ]

(#775) CSiPet2 válasza DeckardCain (#769) üzenetére


CSiPet2
tag

Teleportálj Helgen-be azt ismered, onnan sétálj át Ivarsted-be ott kb csak a hágót kell követni, aztán a hídon át fel a lépcsőkön, ott megint nem tudsz eltévedni. Gondolom nekifutottál csak úgy toronyiránt a hegynek. Alapesetben ez nem baj, de ez elég magas hegyre sikeredett. XD Amúgy van egy Clairvoyance nevű spell ami megmutatja a "legrövidebb" járható utat arra amerre a mapodon a nyíl mutat...

@EarL 007: A nyilak eltűnnek maguktól, mellékküldiket meg bárhol találsz, csak nyitott szemmel, füllel járkálj és egy halom lesz.

[ Szerkesztve ]

(#776) Xerxész


Xerxész
őstag

A térképen a saját markereimet hogyan tudom eltüntetni? Véletlenül leraktam párat és csak nem tudom törölni őket.

Illetve még azt szeretném tudni, hogy honnan tudom, hogy melyik küldetésem aktív/passzív?

(#777) McKnight82


McKnight82
csendes tag

Estét!

Nekem nem akar aludni a karakter, sem várni. Üres ágy, kérdi hány orát akarok, ENTER és semmi, ugyan ez van a várakozás megnyomásakor.

Valami ötlet?

(#778) danih


danih
addikt

Miért van az, hogy ha meglövök valakit íjjal, és a nyíl kiáll a hátából, aztán egy lelopom róla a ruháit (diszkrét rape), és a nyíl még mindig kiáll a hátából? :)
Szép kis világ, széjjelloptam az agyam, csak nem tudom mire költeni még az aranyat, nem árulnak semmi érdekeset az emberek...

[ Szerkesztve ]

(#779) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok

Xbox - on tolom a skyrimet crt tv-n , és lenne egy olyan gondom h a kép bal oldalából egy kb 1, 2 cm es rész lelóg. Ezt hogyan lehetne orvosolni ?
előre is kösz

(#780) Mukorka válasza danih (#778) üzenetére


Mukorka
addikt

Én se toltam sokat még de nincs valami orvosféle? Vagy próbáltál már aludni?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#781) DeckardCain válasza CSiPet2 (#775) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ok, kösz. Haladok. Közbe találtam egy tomb-os mellék küldetést is :DDD

(#782) L3zl13 válasza McKnight82 (#777) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez nekem is volt, azt hiszem "e" vagy enter egymás után kétszeri lenyomása segített.

Aki hülye, haljon meg!

(#783) hoffman_ válasza Brent (#701) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Omg, ez k*rvajóó :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#784) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

K! jo hogy a legjobb zeneket athoztak a Morrowindbol! Azok a legjobb zenek, persze az osszes jo, de amikor azok szolnak csupa emlek es elmeny jut eszembe, az a rengeteg ido amit a Morrowinddal toltottem...pont ugy mint most a Skyrimmal :) Nincs meg egy ilyen jatek emberek. :)

(#785) danih válasza kulfoldi (#784) üzenetére


danih
addikt

Sírtam amikor meghallottam a menüben a Morrowind főtémáját a kórussal áthangszerelve, tudom miről beszélsz :)

(#786) Brent válasza hoffman_ (#783) üzenetére


Brent
aktív tag

:D

Először azt hittem, hogy ez a "Fus Ro Dah" valami hülyeség.

De aztán kiderült, hogy nem, sárkány kiáltás:

Dragon Shout: FUS RO DAH
Translation: Force, Balance, Push
Effects: Fires a shockwave of force that stuns and pushes enemies.

(#787) Vistaboy válasza Lenry (#764) üzenetére


Vistaboy
veterán

Engem a Portal 2 hidegen hagy, ergo ha idén jött ki, nálam akkor is eddig az Év Játéka cím jelöltje a Skyrim, ehhez kétség sem fér.

Mondjuk még csak most lettem 10. szintű, igazán nagy ellenféllel még nem találkoztam - egyelőre elkerülöm őket -, de már ért pár meglepetés. :)

(#778) danih: Vegyél skillt trainerektől. Nekem arra elég sok pénz megy el. :)

Áh, a francba is. Direkt korán keltem hogy majd lesz időm játszani, erre tessék, már este van és épphogy kezdtem belemelegedni. ;]

Majd holnap. Most már tényleg fekszek, mert akkor valóban itt fogok éjszakázni a gép előtt. :P

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#788) warcat


warcat
veterán

Minden nap vannak új cuccok a kovácsnál,legalábbis a nagyobb helyeken.
Gondolom szintfüggö mi bukkan fel,de pl a 30% sebzés az íjadra elég korrekt fejesnek tűnik,csak sajna bebuktam reloadkor.Pénzem még kevés,ideje lesz beállni a tolvajcéhbe,rengeteg lopott ékszerem van csak ugye kellene valaki aki megveszi.
100-as amúgy a pickpocket :)

EA: It's in the crate!

(#789) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok nemrég kezdtem a játékot nagyon tetszik, viszont lenne egy kérdésem. Láttam live streamon hogy tab megnyomása nélkül(gondolom gyorsgomb) váltott tűz golyó ról healra majd egy tűzelementál idézésere és vissza a tűz golyó ra
Előre is köszi a helpet és bocs ha valaki már leírta hogykell.

El. Psy. Congroo.

(#790) 2o1i


2o1i
senior tag

Hali!
Hova kell tekergetni ezeket a szarokat???
Tiszta kóma vok ma, nem bírok rájönni...

(#791) Cucuska2 válasza 2o1i (#790) üzenetére


Cucuska2
őstag

nézd meg a golden clawt az inventorydban.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#792) #57919488


#57919488
törölt tag

Van valakinek magasabb szintű mage karaktere? A firebolt mindíg ilyen lassú lesz? Mármint a castolási idő, csak mert Oblivion-ban instant-ok voltak.
A warrior power bash meg hasonló skillekre is kíváncsi leszek majd :)

(#793) 2o1i válasza Cucuska2 (#791) üzenetére


2o1i
senior tag

Kösziiiii!
Sikerült.
:)

(#794) Mukorka


Mukorka
addikt

Na, tesztelgettem a grassdistance-t. gyárilag 7000-re van állítva legmagasabb beállításokon amit az optionsban 7-nek felel meg. Tesztemben 50000 azaz 50-re állítottam az értéket mivel 100000 és 50000 között nem volt már különbség a képek alapján.

Gyári max fűkirajzolási távolság.

Megemelt fűkirajzolás

Készítettem még egy videót is az új holdakról és némi élesítési mod is belekerült. :) [link]

iPresentInterval=0 ezzel a parancsal lehet az ini-ben kikapcsolni a V-sync-et. Megszüntette nálam az egér lagot is.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#795) McKnight82


McKnight82
csendes tag

A tárgyak forgatása hogy megy? Inventory, c, és utánna nekem semmivel sem forog!

(#796) Mukorka válasza McKnight82 (#795) üzenetére


Mukorka
addikt

Csak rámész a tárgya és egérrel forgatható, warezos verzióban voltak gondok ezzel... nekem megy rendesen. :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#797) X2N


X2N
senior tag

Van esetleg valaki aki mágussal tolja? Ott tartok hogy meg kell szerezni a staffot, elakadtam a Revealing the Unseen puzzle részénél, lövöm középen a lencsét, fagy, tűz varázslattal, de nem akarnak fénysugarak a tükrök fele fordulni...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#798) Murder3


Murder3
addikt

Néhány alapvető kérdésem lenne.
A szélmalmoknál mit lehet csinálni?
Hol tudom a nyers köveket(xx ore) megművelni?
Enchantmenteket honnan tudok szerezni illetve a bűvölésről kellene vmi h azokhoz mik és honnan kellenek.

(#799) Sonja


Sonja
veterán

:DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#800) Brent válasza Sonja (#799) üzenetére


Brent
aktív tag

Bazzzeeee.. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.