Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Azt nem lehet csinálni,hogy az elkezdett karakterem arcát át tudom tenni egy másik karakterre? Nord-dal kezdtem de szeretném az arcot áttelni egy Bretonra. Lehetséges valahogy? Nagyon dögös az arca, de másik fajokkal vagyon gázok az arcok. Vagy netán tud valaki egy oldalt ahol lehet kinézetet letölteni? Mint a ME2-nél.

(#852) danih


danih
addikt

Két kérdés - weaponnál nem látom hogy melyik one-handed és melyik two. OK, logikus általában, de van egy-két fegyver amelynél ránézésre gondban vagyok.
Másik: lehet tárolni valahol cuccost? Úgy értem ha valahol a világban belepakolom a később kellő cuccokat (mondjuk krafthoz) egy ládába, az onnan nem veszik el? Vagy ehhez házat kell vennem?

(#853) Jorus


Jorus
nagyúr

Még nem nagyon haladtam a játékkal, de fullos Nehrim koppintás az eleje. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#854) Huma


Huma
addikt

Köszönöm a vámpíros infókat!

Murder3: Én High Elf varázslóval nyomom és kizárólag mágiát használok. Nincs rajtam semmilyen páncél csak varázslóknak való cuccok. Most vagyok 11-ik szintű. Az tény, hogy ha valaki a közelembe ér az két-három ütéssel leüt. Mármint az erősebbik fajtából.
Viszont vannak olyan varázslatok amik elég jól megemelik a páncélt, csak mint fentebb is írták macerás folyton 1 percenként megújítani őket.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#855) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

[link]

az oblivion-hoz képest nem sokat javult a grafika. inkább csak a karekterek animációja lett jobb vagy részletesebb.

(#856) KonzolKartel

A diplomatic immunity questnél járok, és amikor visszakapnám a cuccaim, üres a láda...valakinek valami ötlet?:(

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#857) frame>24


frame>24
addikt

Hát, gyerekek, készséggel elhiszem, hogy "fasza a játék", de ez ez irányítás?!

Az első 20 perc sem bugmentes, pedig az csak egy script fesztivál...

A day-0 patch javított azon, hogy PC-n NEM LEHET pl. egyes menükből kilépni?! kérdezem tőletek.

Mert az "alap" verzióban ilyenek, hogy beragadok a karakter-állítás opciókban, aztán az első, sárkány elől menekülős részen gyakorlatilag az összes láda, zsák stb. helyekről csak úgy lehet kilépni, ha mindent kiszedsz, de legutóbb egyszerűen beakadtam, nem volt más mód, mint quit to menü, vagy desktop. Gyakorlatilag nem lehet normálisan interkatálni a világgal (óh, elhanyagolhatóan fontos tényező).

EZ a Szkájrim, aztat! Gyönyörű, gratulálok, ilyen kontrollal, nekem 10 perc alatt veszi el a kedvem...

Miért van az az érzésem, hogy PC-n egy másodpercig nem próbálták ki?

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#858) Lenry válasza frame>24 (#857) üzenetére


Lenry
félisten

nálad van valami gebasz, mert eddig senki nem írt ilyen problémákat.

bár a warezolt verziónál voltak furcsaságok, hogy nem engedett bizonyos menüket állítgatni, csak ha kiléptem meg vissza, de az eredetinél már nincsenek ilyen gondok.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#859) Mukorka válasza frame>24 (#857) üzenetére


Mukorka
addikt

Hozzá lehet szokni, engem az zavar hogy lagol az egér ha varázslat van a kezemben. Később még lesznek modok más tárgyhasználathoz is gondolom.

Danih: Elvileg lerakhatod egy üres szekrénybe bárhol , legalábbis eddig nem vesztek el ezek a dolgok úgy tudom. Van még a társ/követő, annak is adhatsz cuccokat.

(#855) lumpen_stex: Hát azért ennél már gyárilag is szebb az új rész bár tényleg inkább a karakterek lettek kidolgozottabbak. A víz is szebb de ini mókolással már sokkal szebb lett.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#860) Lenry válasza danih (#852) üzenetére


Lenry
félisten

ha (játékidőben) 5-6 naponta belenézel a szekrénybe, akkor nem tűnik el, de láthatod, hogy pirossal lesz a neve, ami azt jelenti, hogy ha sokáig otthagyod; akkor el fog tűnni.

ha veszel egy házat, oda pakolhatsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#861) krokk


krokk
senior tag

nu én is próbálgatom.
A világ tetszik, grafika is nagyon jó.
Ami nem tetszik:
irányítás :( nagyon szar nagyon konzolos. de nekik se lehet valami jó...
nem látom ha vásárolok, hogy mi van nálam, jobb e az adott fegyveremnél stb.
ugyanez kovácsolásnál is.... plusz az hogy melyikhez van alapanyagom jó lenne ha kijelezné.
ez a hol világos hol sötétszürke cucc hát...
maga a betanulás a játékba is nagyon káosz.
első kis falu még oké na mondom kapok tök jó kis közeli küldetéseket és majd utána köv nagyváros és ott is közeli kvesztek.
hát az első 2 küldetés után átküldenek az első nagy városba majd azon kapom magam hogy a térkép másik végein vannak küldetések.
ergó 5. szinten már be kellene járnom a teljes térképet.
Azt se tudtam hova rohanjak, elindulok az egyik irányba ott óriások a másik irányba nagymacskák...
A fokozatosság elmaradt.
plusz hiányzik a küldetéseknél valami ki leírás.
pl tök jó lenne látni hogy mit mondott a küldetésadó, vagy tényleg legalább 2 sorba leírni, hogy mit kéne tennem. mert pl a küldetés adáskor elmondja hogy itt meg ott fordulj jobbra ott meg balra, a leírásban nem látni már. (tudom van spell ami mutatja az utat)
szóval 30 perc után úgy benne vagy a közepében hogy szinte elveszel.
meg ahogy korábban már írták, jó lenne ha jelezné valami számláló hogy a rajtam lévő hatások mik.
a soul trap vagy milyen varázslat meg röhej... van nálam 4 féle méretű kő és embert már nem tud elkapni vele csak farkast... pedig van nagy is amit valami 1400g ért vettem. plusz még nehéz is használni a spellt elég sokáig "tölt". nem csak 1 kattintásos.

ettől függetlenül tetszik :) bár kitudja meddig bírom ezeket a problémákat...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#862) danih


danih
addikt

Ki kéne hoznom egy redguardot a whiteakármi városi börtönből, lefizettem egy 100-assal az őrt, azt mondta OK, de semmi sem történik, ajtó locked. Őrtől lenyultam a prison key-t, az sem jó oda... Mit csináljak... Bug?

(#863) KubanitoS válasza danih (#862) üzenetére


KubanitoS
veterán

Beszélned kell a rabbal ismét.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#864) danih válasza KubanitoS (#863) üzenetére


danih
addikt

Nem írtam le, de az sem megy, nincs új párbeszéd-lehetőség.

(#865) krokk


krokk
senior tag

na aki még nem tudtam volna: "E" hosszan nyomva egy tárgyon felemeli és áthelyezhető. Hullákkal is működik, ha nagy lenne a rakás :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#866) KubanitoS válasza danih (#864) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pedig az a megoldás. Megmondod neki, hogy kifizetted a pénzt, erre a rab elkezd kiabálni az őröknek, hogy engedjék már ki.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#867) Murder3 válasza Huma (#854) üzenetére


Murder3
addikt

Elméletileg később már lehet majd mágikus pácéloakt is kovácsolni, csak ahhoz 60-as smithing kell.

Én mivel varázslatok hiányába voltam meg amúgyis inkább craftolásfelé mentem el.mivle nem nagyon volt spell az elején

(#868) creedszl válasza X2N (#797) üzenetére


creedszl
aktív tag

Ott fenn ahol tudod forgatni a vackokat van az asztalon pár varázslat pl a fagyasztás.Megszerzed lemész és lefagyasztod a kis korongokat mert úgy deformálódnak és beállnak a helyes irányba és utána forgatsz..

Hulligaaan

(#869) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Dark Brotherhoodról van már valami infó?

Csatlakozni kéne már. :)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#870) CSiPet2 válasza KonzolKartel (#856) üzenetére


CSiPet2
tag

Tedd fel a patch-et, az javítja...

(#871) Interceptor


Interceptor
addikt

Másnál is fordult olyan elő, hogy nem müködik a várakozás vagy az alvás? Kicsit SPOILER lesz, nekem azóta van mióta rámküldött valaki 4 fejszés gyilkost(bár ennek okát sem tudom a levelet megtaláltam ebből derült ki, hogy ki bízta meg őket), a 4.-et nem öltem meg valahol elhagytam. Lehet ezért van? Amúgy valaki linkelje a patchet pls.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#872) kulfoldi válasza Interceptor (#871) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Miert szoktal aludni? Van valami dolog ami miatt kell? En meg sose aludtam. Az elozo reszekben is csak a szintlepes miatt kellett, de most az se. A varakozas az oke, azt ertem. De az alvas?

(#873) MarioAna válasza KubanitoS (#869) üzenetére


MarioAna
senior tag

Én már csatlakoztam, most csináltam meg az első 3 assassinationt :).

(#874) danih válasza KubanitoS (#866) üzenetére


danih
addikt

Bármelyik őrnek fizetem a 100 aranyat, mikor visszamegyek a faszihoz az csak azt hajtogatja fizessem le az őröket, semmi új pábeszéd... erről ennyit, ez tuti bug.

(#875) Interceptor válasza kulfoldi (#872) üzenetére


Interceptor
addikt

Csak kíváncsi voltam, történik e valami plusz. Jut eszembe múltkor valaki kérdezte miért kérdezik meg tőle, hogy jól érzi e magát:D Nos az active effectek között lehetnek betegségek is amit cure potionnal lehet semlegesíteni. Kereskedőnél meg lehet venni.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#876) fiATHaLON válasza frame>24 (#857) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Jól érzékeltem, hogy félrerakom a játékot, addig hallgatom az audiocd-jét. :DDD
(Meg nem mellesleg összehozok valami gépet alája, ha már megint úgy fest,
hogy látványilag kell megközelíteni a játékot, bőséges moddolás híján egyelőre...)

Mikorra lesz itt overhaul, ajjajaj...

(#877) Huma válasza kulfoldi (#872) üzenetére


Huma
addikt

Ha alszol akkor ha jól emlékszem kipihent leszel 8 órán át és gyorsabban fejlődsz. Asszem 10%-al gyorsabban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#878) X Factor válasza krokk (#861) üzenetére


X Factor
addikt

Ez a konzolos dolog inventory stbb engem max 15 percig zavart, a régi rendszer nekem is jobban bejött, de a játék élményből ez mit sem vesz el. Küldetések pont tetszik így, h. annyira nem szájbarágós, a linearitás meg a fokozatosság meg sosem volt jelen a TES játékokban. :)

Make things work

(#879) kulfoldi válasza Huma (#877) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Amindenseget! Az tok jo, ezt nem is irja a kezikonyv!

(#880) danih


danih
addikt

Haha 4-es szinten kiheréltem két óriást... Magamrahúztam őket íjjal, majd elszaladtam a toronyba (ahol az első sárkányt kell megölni), ők nem tudtak bejönni, guardokat kinyírták, free stuff mindenhol :)
Egyik légiósnál volt egy nyaklánc ami mindent olcsóbbá tesz 10%-kal...

(#881) hoffman_ válasza kulfoldi (#872) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, azt is vedd számításba, hogy valaki reálisan akarja a szerepet játszani, olyankor nem árt...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#882) Huma válasza danih (#880) üzenetére


Huma
addikt

Én mamutot öltem hatodikon. Torony nélkül a lángszórós varázslattal. Csak egy sziklás terep kellett hozzá ahol tudtam rohangálni előle. Ő nem tudott olyan szabadon mozogni mert nem fért el mindenhol és kerülnie kellett.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#883) GeneraL_XTX válasza danih (#852) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én úgy vettem észre, hogy a kétkezes fegyók döntve, az egykezesek állítva vannak az inv-ban. Viszont egykezes fegyóból nemigen találni 15-17-nél magasabban sebzőt sajna:(

(#884) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Elso cuccokat hol erdemes eladni? Meg nem igazan csinaltam semmit, de teljesen le vagyok terhelve (foleg ilyen kis erteku kardok/pancelok, amiket a jatek legelejen dobalnak az Imperial katonak).

Az elso nagyobb varosban vagyok, ahol valami kiraly-feleseggel kellett beszelnem arrol, hogy megtamadott egy sarkany egy falut.

A masik kerdes: csillagjegyek es osztalyok Oblivionhoz hasonloan vannak, vagy csak "omlesztve", es nem lehet egybol specializalodni?

(#885) CSiPet2 válasza GeneraL_XTX (#883) üzenetére


CSiPet2
tag

Skyforge Steel Sword Fine verzió, 23-as dmg... (Igaz ebből valamennyi már a one-hand perkekből jön.) És még csak 12-es szintű vagyok. Szreintem simán lesznek itt komolyabb kardok is. Töltőképernyőkön látni durvákat, csak nőni kell hozzájuk.

@Psychonaut Belethor's Generic Goods, ott mindent el tudsz adni. Vagy a Warmaidan ott páncélok pajzsok mennek.

[ Szerkesztve ]

(#886) GeneraL_XTX válasza CSiPet2 (#885) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezt hol lehet beszerválni?

(#887) Huma válasza Psychonaut (#884) üzenetére


Huma
addikt

Csillagjegyet nem lehetett választani. Köveket lehet találni amik adják a kedvező hatást egész addig amíg egy másik követ meg nem érintesz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#888) danih


danih
addikt

Találtam egy "Treasure Map IV"-et. Valaki elment kincset keresni vele? Elég nehéz lesz ahogy látom, nem találom a felső X-et.

(#889) CSiPet2 válasza GeneraL_XTX (#886) üzenetére


CSiPet2
tag

A nevéből is jön, Skyforge (A companion házától balra fel a falba rejtett kőlépcsőn). Az ottani kovácstól lehet venni, vagy ha csatlakozol a companionhoz akkor rewardként is kapod. Aztán egy steel ignot-tal már fine-on is van (vagy ha magasabb a skilled, húzhatod még tovább.)

@danih Én is találtam egyet (a számra nem emlékszem a végén) Pelegia farmjától délre lévő hegyre vezetett. Össz-visz egy láda volt ott minimális loot-tal (egy közepes bow volt benne emlékeim szerint), ha mindegyik ilyen nem sok értelme van vesződni vele, csak ha épp arra jársz.

[ Szerkesztve ]

(#890) GeneraL_XTX válasza KubanitoS (#869) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A pletykák között volt egy kissrác aki a brotherhood-hoz akar csatlakozni Windhelm-ben. Még nem vittem végig a vonalat, de szerintem az lesz az.

(#891) Huma válasza GeneraL_XTX (#883) üzenetére


Huma
addikt

Nekem van egy alkarvédőm ami ad +25% sebzést minden egykezes fegyverhez.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#892) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Most kezdtem a játékot....az mitől van hogy favoritba raktam fegyvereket és spelleket, majd bebindeltem így : 1-es gombra egy 2kezes fejszét, 2-esre íjat, 3-asra láng, 4-esre heal spell....na mármost akármelyiket nyomogatom az műxik, kivéve a 2kezes feszét, az első "használat" után ha átváltok másra, és utána vissza, elfelejti hogy az 1-esen van a fegyó, nem rakja fel a karira.......?

Update....ha más sorrendben bindelem a fegyókat/spelleket akkor is műxik minden csak a 2kezes axet nem tudja újra felvenni.....miért van ez?

(#893) danih válasza danih (#888) üzenetére


danih
addikt

nwm, megtaláltam, volt a chestben egy léleklopó mace, szal majd elkezdem töltögetni a soul gemeket :)

(#894) KubanitoS válasza MarioAna (#873) üzenetére


KubanitoS
veterán

De hogy lehet csatlakozni a Dark Brotherhood-ba?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#895) Psychonaut válasza CSiPet2 (#885) üzenetére


Psychonaut
addikt

Koszi, megnezem.

Huma, koszi a csillagjegyes valaszt.

(#896) MarioAna válasza KubanitoS (#894) üzenetére


MarioAna
senior tag

!!!!Quest SPOILER!!!!
1.Meg kell keresni egy kisgyereket Windhelmben, Aventus Aretino, ő ad egy "küldetést" videó. Ha még nem fedezted fel a várost, akkor ajánlom a mostani város-falu előtt álló kis lovas szekeret 20-50 aranyért elvisz bármelyik városba ;).
2. Meg kell ölni a gonosz dadát (Grelod the Kind).
3.Kapsz majd futárral egy levelet, amin egy fekete kéz van, és alatta egy szöveg "We Know"
4.1-2nap elteltével, alvás után egy ismeretlen helyen ébredsz, ahol beszélsz a DB vezetőjével, és 3 ember közül meg kell ölnöd egyet.
5.A többi adott :).
Én innen szedtem: [link]
SPOILER OFF
:R

[ Szerkesztve ]

(#897) Mukorka


Mukorka
addikt

Két összehasonlító kép az eredeti égboltról és a holdról majd pedig a valós fénykép alapján cserélt égbolt és a Hellish névre hallgató hold.

Eredeti

Javított verzió

Sikerült továbbá kikapcsolni az elején lévő Bethesda introt is. :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#898) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Sziasztok!

Az adatlapomon szereplő gép alapján milyen beállítást javasoltok? Már csak azért is, mert a karaktergenerálás közben is szaggat, ha beleklikkelek a karakterbe akkor nem lép tovább semerre se, ilyenek, mintha folyamatosan töltene, vagy egy helyben állna. :U

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#899) kulfoldi válasza Kareszovics (#898) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Nekem is HD4850-m van (1gb): 1920*1200 medium 0AA 4AF tok jo, szerintem lehetne meg picit tobbet is, de nem erdekel, nekem igy is nagyon tetszik amit latok.

Mellette van 4GB ram es I7-920

[ Szerkesztve ]

(#900) #19617792 válasza Mukorka (#897) üzenetére


#19617792
törölt tag

az ilyen modokat honnan is lehet leszedni?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.