Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) kovsol válasza sith7 (#26500) üzenetére


kovsol
titán

éjjeli ügyelet volt, ilyenkor nem fut be annyi meló, de ez is tök random, van amikor megszakadni, tegnap (vagyis hogy ma volt az is már) olyan közepes volt :)

May the Force be with you!

(#26503) föccer válasza kovsol (#26502) üzenetére


föccer
nagyúr

Dupla Z ellen mi más. Vagy DT rush, vagy VR rush. Alg-vel már megtanultuk. :) Viszont a dupla proxy zea rusht (4gate cronóval öntötte magából ki a zeákat) az egész ügyesen fogtuk :)

Jah, és ezüst liga powa :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26504) oxox válasza föccer (#26503) üzenetére


oxox
addikt

ezust? belecsaptatok :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26505) kovsol válasza föccer (#26503) üzenetére


kovsol
titán

"Jah, és ezüst liga powa"
nincs legalább nyomás :)

May the Force be with you!

(#26506) oxox válasza kovsol (#26505) üzenetére


oxox
addikt

ez igaz....ott legalabb lehet fungamelni....nemcsak az 5-6min push megy...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26507) mikromanus válasza oxox (#26506) üzenetére


mikromanus
veterán

Pedig biztosabb ha 5-6 perc derítő massling/mass marine/zela-ra mész, mert arrafele (bronz-silver) vadak a népek igazán. Van olyan amelyik 5-7 percig csak épít aztán jól lemassol alap unitokkal. Bezzeg satnya 6 derítő ling 4-5 percnél kinyír mindent. Jobb nem ilyenekkel versenyezni. Elkened a pofit gyorsan aztán goldban több komoly és stabil játékos lesz :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#26508) sith7 válasza kovsol (#26502) üzenetére


sith7
nagyúr

Pedig most már a sebességét is visszavették :))

[ Szerkesztve ]

(#26509) föccer válasza mikromanus (#26507) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha le akarják nyomni a sajtos hambit a torkodon, akkor az 5-6 perces scout már réges-rég késő. :)
Az előzőleg említett dupla proxy gate rush-t is többek között azért tudtuk védeni, mert időben észrevettük (valahol 2 perc körül). Ezután Kovsol már ment is be a lingekkel a mineral line-re, ahol az egyik ellennek szépen le is pusztította a probjait, közben én meg lehoztam egy queent és fostam a zerglingeket, mintha muszáj lenne :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26510) oxox válasza föccer (#26509) üzenetére


oxox
addikt

bizony elso pylon utan kotelezo a scout....a zea rush-t szeretem a legjobban...fogni....legutobb is volt egy probalkozo....mire harom zea megerkezett ff-el mar lent is tartottam oket (ugyan csak 1 sentry volt meg kesz, de a kovetkezo probalkozasra jott a masodik sentry), csak tolta tovabb oket....aztan 6-7 korul ujra probalkozott...ekkor mar 3 sentry volt lent....expelni probaltam, erre megint jott....erre O is expelt....csak a DT-kre nem szamitott a bazisan (a zea rusht eszrevevo probea visszaslisszoltam)....a kesz 10-12 zeaval megint beprobalt tamadni, de az ff-en csaknem ragta at magat, majd gg nelkul ki is lepett....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26511) mikromanus válasza föccer (#26509) üzenetére


mikromanus
veterán

Haverral mikor 2v2-ztunk akkor olyan önző módon nyomtam mint 1v1.ben, így a derítés sose késett. Ráadásul épp fóbiás hangulatban voltam így proti ellen még 9 pool is befigyelt néha 6 "scoutlinggel". Elég siralmas volt a 2v1 bevédése a korai agresszív kezdéseimnek (terran és zerg a bana bust jellegű kezdést szívta meg. Gyakran még csak nem is falaztak). Mondjuk dupla masteres, meg néha a dupla diamondos összeszokott csapatok szétvertek minket, de platinások ellen is simán versenyképesek voltunk. Ja, és a starteres haverom fix 15-17 APM-et produkált és én se vagyok valami vérprofi. A csapatmeccsek tényleg viccesek :DDD

Persze ladder csapatmeccsekben lehet szigorúbb arcok nyomulnak... :C

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#26512) föccer válasza oxox (#26510) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért Zergként viszonylag ritkán hozok ilyen gyorsan sentry-t. Bár nem mondom, hogy lehetetlen a dolog, de ladderen ez viszonylag ritka :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26513) kovsol válasza sith7 (#26508) üzenetére


kovsol
titán

én meg estem vissza úgy 2-3 ligányit az elmúlt évben szóval nekem most mind1 kb :)) most kb azt se izgatna ha megnyitnák újra a copper ligát ami volt betában és oda rak be, amennyit én játszok

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26514) killerjohn


killerjohn
addikt

úgy hiányoztok... :(

(#26515) kovsol válasza killerjohn (#26514) üzenetére


kovsol
titán

de hisz neked ott van Алексей Крупник életed szerelme nem ? :D ;]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26516) killerjohn válasza kovsol (#26515) üzenetére


killerjohn
addikt

ha-ha-ha...

(#26517) sith7 válasza kovsol (#26513) üzenetére


sith7
nagyúr

1-2 meccs, aztán menne újra minden

(#26518) rt06


rt06
veterán

hsl-en indult valaki?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26519) Winner_hun válasza rt06 (#26518) üzenetére


Winner_hun
félisten

/me - most kaptam ki kétszer egy master ligás zergtől.
Láttam japán barátod is indult. Esetleg te is?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26520) Alg


Alg
veterán

EZ szerintem mehetne akár első postba is, ligaváltással kapcsolatban.

Szerk: mégsem, azt hittem kicsit több van benne, de ez csak valami iránymutatás a mostani szezon végére vonatkozóan...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26521) rt06 válasza Winner_hun (#26519) üzenetére


rt06
veterán

ahh, honapok ota nem is volt elinditva a jatek (csak egyszer, foccer-rel 2v2-ztunk, o meg tudja mondani, mit luzerkedtem)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26522) Winner_hun válasza rt06 (#26521) üzenetére


Winner_hun
félisten

/uninstall wow.exe

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26523) Alg válasza Winner_hun (#26522) üzenetére


Alg
veterán

/uninstall work.must ? :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26524) rt06 válasza Winner_hun (#26522) üzenetére


rt06
veterán

azt is eleg ritkan
melo, meg melo, mikor meg nem, akkor tobbnyire zombit irtok a lakotarsakkal

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26525) Eyesis válasza rt06 (#26518) üzenetére


Eyesis
őstag

én igen :)

Eyesis

(#26526) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Alakul ez, ladder, 57 perces meccs:D
Random (zerg) ellenfél, a hidranélküliséget nem igazán értem. Na mindegy, jó volt, örülök neki hogy nem hozott:)
Amikor jött a vége előtt kb. 10-15 perccel majdnem kiléptem. De mondom nem, nem szabad feladni. És ez már nem az első hogy nem vágtam rá a kilépésre.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26527) oxox válasza Winner_hun (#26526) üzenetére


oxox
addikt

Nézem....
első tizpercet túlélted...mákod volt :) ha rááll mass speed lingre akkor az 1 void (vagy addigra majd kettő csak aszisztálna), ill. ha a pilonokat lövi nem a forge-t, akkor már itt vége lett volna a dolognak....2 dolgot csináltam volna másképpen a helyedbe....+1 cannon (minimum...legalábbis nekem 2-3 cannonom szokott lenni FFE-nél)....a másik, ha kész az exp, akkor a main legalább fele szedőjét irányítsd át rá, mert sokkal nagyobb lesz az income, és a main később merül ki.

nézem tovább :D

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26528) Winner_hun válasza oxox (#26527) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen 2-3 cannont szoktam tenni, itt most elmaradt. Többet kell játszani hogy berögzüljön. Mass roach ellen jól szokott jönni az a néhány cannon.

A main-ről való szedőátküldést teljesen feleslegesnek tartom. Ha megvan az exp akkor a mainen a kristályon levő dolgozókat kijelölöm, annyit hagyok ott hogy mindegyik kristályra kettő probe jusson, a többi megy az első expre. Ha többet küldök akkor míg átvánszorognak addig kisebb az income-om és ha átértek utána se lesz nagyobb semennyivel se...
Persze van hogy nem egyből sikerül átküldeni mert teljesen másmerre járok. Elfelejteni szerencsére ritkán szoktam, meg későn átküldeni is.

Most játszottam egy master ligással néhány meccset, a legutolsó PvZ igencsak jó volt, egyetlen egy ponton a 20-25. perc környékén elrontottam, onnantól meg kb. freewin volt neki. Pedig egész jól kivédtem a támadásait + kicsit piszkálódtam én is 1-2 droppal.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26529) oxox


oxox
addikt

27-ik percnél tartok...Te jól csináltad, de az ellenfél....Én nem vagyok nagy zerg mayer játékos, de minek rakta a spire-t egy távoli védtelen expre....aztán miért tette a második spire-t is egy expre??? :F :W ...ha látja, hogy tech játékot játszol az elejétől, akkor miért nem lép fel roach-lingről....jó jött muta...de azzal is megkésett nem kicsit...majd mikor látja a dt-ket szemberohan a dt, stalker, zea, colo falnak roach + lingel, meg kb 4 corruptorral.
A támadása meg az exped ellen egy vicc volt...berongyol, és a két cannon + 1 pilonnál neki rohan a két cannonnak, majd az expet lővi a fél csapattal, a másik fél csapatát meg Te támadod.....

Úgy érzem, hogy a csávónak a roach push megy aztán a rakás expen kivül megállt a tudás....a gazdasági, army előnyét úgy nullázta, hogy szinte fájt....

persze könnyű így okosnak lenni...de nem volt szimpi a zerg játéka. :DDD
A Tied tetszett....2v2-t nem szoktál tolni?

lol...most nézem 6000 minerálja, és 3500 gáza van....nahh ez GÁZ.
neked 105 -192 :DDD hát különböző volt a tudásotok :B

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26530) Winner_hun válasza oxox (#26529) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az eldugott expre azért tudok gondolni mert nem feltétlen mindenki scoutol, esetleg úgy gondolhatta hogy nem nézem meg van-e dugi expje, a main környékén meg ha nem látom a spire-t akkor nem számítok rá egy ideig:)
Az is lehet hogy véletlen rakta le a 2 spire-t, velem is volt már ilyen hogy 2 Cybernetics Core-t tettem le, figyelmetlenségből. Vagy gyorsan akart fejleszteni.

De szoktam. Tudom, veled rég toltuk már.. felőlem mehet ha épp elérhető vagyok és nem másra várok:)

Lehet nem volt elég lárvája, azért volt annyi nyersanyagja. Nem néztem vissza a replay-t:B

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26531) oxox válasza Winner_hun (#26530) üzenetére


oxox
addikt

hát lehet....de akkor legalább néhány karmot tegyen le, hogyha mégis arra jársz, akkor legyen ideje odaérni....lett volna rá keret.
33-ik percig birom :) ....rakás roach, ling corruptor, ultra....4 overseek.....azt a négy overseek-et nem is küldte a csatatér felé.... :W :W

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26532) Winner_hun válasza Winner_hun (#26528) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt van az említett plativa vs master meccs

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26533) oxox válasza Winner_hun (#26532) üzenetére


oxox
addikt

megyek sörözök egyet....majd megnézem később :DDD
szval szoktál 2v2-zni? :U látom válaszoltál...holnap nincs cenzúra, ugyhogy tolhatnánk néhányat...minden nap megfogadom, hogy nem randomozom többet, mert fáj a többiek hülyesége.... :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26534) Winner_hun válasza oxox (#26531) üzenetére


Winner_hun
félisten

Overseer

Jó a random, 3v3-ban juss fel gyémánt ligába, ott a saját hülyeséged fog fájni a csapattagoknak:D Igaz nem is olyan rég sikerült 2v3-at nyerni miután az egyetlen master ligás kiesett a csapatból:DDD
Ez meg az előtte levő meccs vége, na itt én voltam a szűk keresztmetszet:B

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26535) Ghoosty válasza Winner_hun (#26528) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem felesleges átküldeni a szedőket, 3-4 okból.

1. Már a második szedő is csak 90%-ok plusszt ad.
2. Egyenletesebben fogy a mineral, ráérsz később új expet keresni.
3. 2 nexusból hamarabb fel lehet tölteni a hiányzó próbokat
(4.) Egy rossz pillanatban érkezett dropp kisebb kárt tud okozni.

(#26536) Winner_hun válasza Ghoosty (#26535) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. A 90% attól függ hogy közeli vagy távoli kristály, utóbbiból több van. Teljes kitermelés úgyis csak akkor van ha a kristályokhoz 3 szedő van.
2. Ez max. hosszabb meccseknél számíthat de nem ezen fog múlni hogy nyerek vagy vesztek. Viszont az elején az átvándorlási időnál sokat számíthat hogy hogy jövök ki.
3. Jah, de elég az első expet tölteni velük
4. Ezért szoktam 1-2 cannont lerakni, amíg az a+klikk azokkal bíbelődik addig elviszem a parasztokat és viszem a sereget. De annyira az elején nem feltétlen kapok droppokat, így ez nem fenyeget. Ha rossz a fal akkor viszont az expnél levő probe-ok vannak rossz helyzetben...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26537) iSonic


iSonic
addikt

mTwDIMAGA + NaViSlaViK vs RoCDaN + ZuluSamurai
(ladder 2v2)
[link]

2 hellionon múlt az elején aztán meg a zerg beindult :)

[ Szerkesztve ]

(#26538) föccer válasza iSonic (#26537) üzenetére


föccer
nagyúr

Gyűjtöd a skalpokat rendesen :K

Csak így tovább! Nem baj, ha az eredményt nem kérdezem meg? ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26539) iSonic válasza föccer (#26538) üzenetére


iSonic
addikt

nem volt sima meccs... csak elszúrtuk az eleji push-t..

(#26540) föccer válasza iSonic (#26539) üzenetére


föccer
nagyúr

Hééé, azt nem tetted hozzá, hogy dimaga P-vel tolta és nem Z-vel :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26541) LinogeOW válasza iSonic (#26539) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Nembaj, majd máskor összejön :))

(#26542) iSonic válasza föccer (#26540) üzenetére


iSonic
addikt

Zufall és Zufall volt mindkét gamer :D de hidd el azzal sem szar.. neki már GM-be mindegy :P

(#26543) föccer válasza iSonic (#26542) üzenetére


föccer
nagyúr

Minden esetre nem volt ez rossz game, bár nem találtam meg azt a pillanatot, amikor csak 2 helonom múlt volna a meccs ;] A társad eléggé elmaradt gazdaságilag, illetve kellett volna pár medic, és akkor jobban meg tudtátok volna szorongatni őket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26544) iSonic válasza föccer (#26543) üzenetére


iSonic
addikt

az elején volt gubanc a hellionoknál.. :D nem volt akkora hatalmas kár.. :/

(#26545) föccer válasza iSonic (#26544) üzenetére


föccer
nagyúr

Konkrétan mínuszba jöttetek ki az akcióból. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26546) iSonic válasza föccer (#26545) üzenetére


iSonic
addikt

sajnos igen.. :(

(#26547) kovsol válasza iSonic (#26546) üzenetére


kovsol
titán

Mit szepitjuk Noob vagy meg mindig xD

May the Force be with you!

(#26548) iSonic válasza kovsol (#26547) üzenetére


iSonic
addikt

na megjött Bruce Willis hasonmás :DD

(#26549) Winner_hun


Winner_hun
félisten

oxoxszal gyalultunk kicsit. 5 placement 2L2W1L -> Gold -> 5W1L2W -> Platina 2. hely.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26550) oxox válasza Winner_hun (#26549) üzenetére


oxox
addikt

és ha tudtam volna, hogy ekkora túlélő vagy, és nem lépek ki egyszer (vagy kétszer) :DDD , akkor már lehet diamondban lennénk :B

Mindenesetre jó volt! :R :R

a dupla zerg ellen tetszett nagyon, mikor falaztunk...jött is a ling push....aztán ment az adok kapok...voiddal a roachok ellen, felment corruptorra, majd bl-re, Te meg stormoztál közben mint az őrült

...meg a favordok elleni, 4 x (mindenki toss volt) 4gate is vicces volt....rákészültünk, hogy majd megyünk, erre lenéznénk a rampán, ezek már warpoltak is :F ...Én FF-el fogtam a zeákat, Winner meg stalkerrel mikrozta ki őket....egyik ki is lépett egyből....a másik csak mikor a három zeáját rázártam a feljáróra (egy ff fentre, egy meg lentre közte meg a zeák :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.