Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) killerjohn válasza Eyesis (#26200) üzenetére


killerjohn
addikt

SC2-höz kizárt botot írni, mert se moddolni nem lehet mint a D2 data mappáját, ráadásul 3D-s, ami a képfelismerést nehezíti. Persze meg lehet oldani, de ha lenne ilyen, az olyan szinten nyúlna bele a játék memóriájába, hogy nemhogy advanced warden, hanem egy sima "if (imhacked) { ban(user); }" is elég lenne... maphack-el is valszeg ez van, szvsz ezért nem használ senki sem.

(#26202) Eyesis válasza killerjohn (#26201) üzenetére


Eyesis
őstag

én értem :) értem én :)
Ha lehetne AI-t kódolni, és az AI-kat összeereszteni na én lennék az első, aki jelentkezne :)

Még régen XT, AT világban, ismerted azt a virusírós játékot? El kellett foglalni a memoria területet... Jejj de jó is volt az :)

Eyesis

(#26203) killerjohn válasza Eyesis (#26202) üzenetére


killerjohn
addikt

:DDD

(#26204) Alg válasza killerjohn (#26201) üzenetére


Alg
veterán

Valószínűleg az ismétlődő keystroke-ot szúrta ki a warden, mivel a makró mindig század mp-re ugyanolyan különbséggel üti a billeket helyetted... (mondjuk ezt gondolom te is tudtad...)

Kérdés, mi a Blizz álláspontja az ügyben, mert egyrészről gáz, hogy a teljesen legit gamer cuccok egyik fontos képességét zárják ki ezzel, másrészt tényleg ráfogható, hogy előnyt jelent a sima billt használókkal szemben (még jó hogy most vettem X6-ot... és nem a BMW-től)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26205) killerjohn válasza Alg (#26204) üzenetére


killerjohn
addikt

jaja, igazad van, de ennyi erővel az is előny akkoe, ha gyorsabb géped, vagy interneted, vagy nagyobb monitorod van? ezért elloptak tőlem 15e Ft-ot???

(#26206) Alg válasza killerjohn (#26205) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem egy mailt megér, szerintem ha kicsit magyarázkodsz (ilyen az egerem, nem tudtam, hogy ezt sem lehet, eddig sehol nem volt baj belőle) visszaadják az accod

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26207) _OldBoy_ válasza Alg (#26206) üzenetére


_OldBoy_
tag

killerjohn,

Több threadben olvastam hogy a makrók szűrhetők és nem engedélyezettek, viszont nagyon hipokratának tartom a Blizzardot hogy egyrészt ha nem engedik miért nem írják bele konkrétan az EULA-ba, másrészt miért hagyják hogy SC2-vel brandelt termékek (pl Razer Marauder "On-The-Fly Macro Recording") éppen ezzel a makró funkcióval reklámozzák és adják el magukat. Jó lenne ha kiállnának, és hivatalosan kimondanák mit gondolnak a dologról. Szóval szerintem is írj nekik egy jól összeszedett levelet hivatkozva erre a fals helyzetre.

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#26208) Alg válasza _OldBoy_ (#26207) üzenetére


Alg
veterán

Hehh, most néztem a a Razer oldalon a halooween akciókat. Mindig tetszett Razerék humorérzéke:

MMO cuccok: Lookmonsterus
Deathadder: Adderladderus
Sc2 cuccok:Swarmthatheartus
És a kedvencem, az audio cuccoknál: Heardthemletsrunus :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26209) killerjohn válasza Alg (#26206) üzenetére


killerjohn
addikt

sajnos (lehet hogy egy szerénytelenségnek tűnik), de ott engem névről ismernek, régen sem álltak velem szóba, ha meg tényleg vágják, akkor most sem fognak :(

de persze levelet írok, mert annyit megér 15K, meg a "becsületem", amit persze nem más hanem magam előtt tartok.

(#26210) killerjohn


killerjohn
addikt

Itt fő az agyam egész nap, és arra gondoltam, hogy felfújom a pofám és a sok szabadidőmben (...) amit SC2-zés hiányában tudhatok magaménak, fogom magam és mégiscsak írok egy D3 botot. Ma már olyan erős procik vannak, hogy nem kizárt egy olyan optikai felismerésen alapuló botot írni, amihez nem kell kék kockákká moddolni a monstákat. Minimap itt is van. REVENGE BLIZZARD, BE PREPARED! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26211) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Alakul:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26212) sith7 válasza Winner_hun (#26211) üzenetére


sith7
nagyúr

a mi kis kabalánk :D :C

(#26213) Alg


Alg
veterán

Új SC2Grears feature - vajon milyen gyors és pontos vagy egérrel? :)

Nekem elsőre 2500 körül, utána feljebb véve a DPI-t 5600 körül sikerült

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26214) Winner_hun


Winner_hun
félisten

2 féle pálesz 3 féle bor, ízivin platina zerg. Dupla akkora serege volt mint nekem de kilépett 2 elhárított nídus után.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26215) Winner_hun válasza Winner_hun (#26214) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmmm. Kis ph, kis ez, kis az, na vissza gyerünk még egy körre. Nem is volt szinte keresési idő, hát persze hogy ugyanazt az ellenfelet kaptam meg:D Elejét cselesen védte nehogy gyorsan expeljek, ééés csak nem nyert, megint feladta. Igaz ez jóval hosszabb meccs volt. Legalább mutát nem hozott...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26216) Alg


Alg
veterán

Basszus diamondba rakott :Y pedig kikaptam, alig játszok, kb. gold szinten érzem magam :O

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26217) Alg válasza Alg (#26216) üzenetére


Alg
veterán

Nos: LLLLLLLWLW lett belőle, goldosokat még nem adott ;] mára ennyi - repeket visszanézve hihetetlen béna vagyok

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26218) oxox


oxox
addikt

Áve,

eltünök egy hétvégére, és KillerJohnt bannolják? :Y
amatőr kérdés: mi az a haxxolás? és most mit is állítottál az egérre? egy gombnyomásra csinált probe-t, és boost-olt? vagy mi?

ui....aki Prágába jár vedelje a sötét (kozel-t) sört!!!! mert itthon olyat nem kap :DD ....kva jó!!! :B :K

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#26219) killerjohn válasza oxox (#26218) üzenetére


killerjohn
addikt

5, c, balkatt
így jobban ment a macro, pl warp crono. A probe csak 5, e, így nem kell hozzá makró. Ez van, ha ezt jogosulatlan előnynek veszik akkor, amikor 8 éve minden gamer cuccut, még a füleseket is makrózható billentyűkkel rámolják tele, akkor pusztuljanak meg :-)

(#26220) föccer válasza killerjohn (#26219) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyébként ilyenen én is gondolkodtam, hogy megcsinálom, csak a lárva injekttel. 3-4 bázisra már eléggé macerás végigmenni és 1 gombbal el akartam volna intézni mindent. Ezek szerint jobban jártam, hogy lusta voltam megcsinálni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26221) Winner_hun válasza killerjohn (#26219) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor mégse írsz nekik?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26222) iSonic válasza Winner_hun (#26221) üzenetére


iSonic
addikt

belátta, hogy nincs nagyon igaza :D

(#26223) killerjohn válasza iSonic (#26222) üzenetére


killerjohn
addikt

gondolod, hogy nincs igazam? btw gyerek kruppos péntek óta :( , cirádás mailt meg nem telóról írok...

azért az érdekelne, hogy a nagy versenyeken miért vannak gamer cuccok, gamer reklámok, gamercucc gyártó szponzorok. vagy úgy gondolid, hogy azért akarják hogy megvedd a gamer fülest, mert kapásból szarabb a hangja mint bármi feleannyiba kerülő nemgamer fülesnek? vagy a billentyűzereket, egereket? biztos nem a világítás, meg extra gombok miatt... nehülyéskedj már. sőt, miért nem írja elő blizzard h milyen hardveren futtathatod? nehogymár előnyöd legyen mert a te monitorod nagyobb, vagy 400hzes! ez olyan, mintha a merci reklámban lézerblokkolót adnának grátisz, csak illegális mindenhol...

kérlek részletezd miért nincs igazam, 1 mondat meg vigyorgás helyett...

(#26224) hajsza


hajsza
aktív tag

Vagy inkább azért, mert már priusza van a Blizzardnál. :)

(#26225) Winner_hun válasza killerjohn (#26223) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert nem egy parancsot hanem egy parancssort adsz ki gombnyomásra. A lézerblokkoló meg nem mindenhol tiltott, kishazánkban például legális.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26226) iSonic válasza killerjohn (#26223) üzenetére


iSonic
addikt

1. azért vannak gamer cuccok reklámozva, mert mondjuk szponzorálják az adott versenyeket, nem azért mert Józsi bácsi, aki éppen kapál és esténként streamel, olyan egeret használ..
2. extra gombok azért vannak, hogy más játékokban is pl.: WOW vagy CS kitud használni.. nem SC-ből kell kiindulni..
3. Blizzard nem írja elő milyen gamer cuccal told, de és itt a DE, azt viszont előírja, hogy mit tehetsz ezzel a gamer cuccal, szóval nem állíthatod be egy gombra, hogy 6 millió képességet tudjon, mert azért ez egy FAIR play alapon működő játék, még ha nem is annak látszik.. vicces lenne az a tény, hogy te egy egérrel megcsinálod azt, amit más egy bill-el.. szerintem érződik benne az irónia..
4. a hardverről meg, annyit, hogy azzal nem leszel jobb, hogy neked 2ms-es monitorod, az ellenfelednek, pedig 5-7ms... a képfrissítés meg nagyon elhanyagolható..

én a te helyedben azt gondolnám át inkább, hogy ki a hibás és nem mentegetőznék.. ha a Blizzard kibannolt egy ilyen dologért, az azt jelenti, hogy TE voltál a vétkes és nem ők.. több ezren, sőt millión játsszák ezt a game-t és elenyésző a kitiltott játékosok száma, szóval az, hogy te közéjük tartozol valószínűleg jogos lehet..

ha mégis azt érzed, hogy nem te vagy az, akkor meg egy tanács, vegyél egy MS 1.1-es egeret nincs rajta sallag gombok és akkor ilyen bajod nem lesz...

Gyerkőcödnek meg jobbulást kívánok és remélem hamar felépül ebből a csúnya betegségből..

(#26227) killerjohn válasza iSonic (#26226) üzenetére


killerjohn
addikt

ok, elfogadom a nézőpontodat, így már jobb :-) köszi, most már kifelé jön belőle...

(#26228) Alg válasza oxox (#26218) üzenetére


Alg
veterán

18-án megyek :DD
Pozsonyban pedig a barna, 0,33-as csavaros tetejű Zlatý Bažant az ajánlott ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26229) Eyesis


Eyesis
őstag

Eddigi 1v1 ladder pályafutásom 19 meccsből áll :)
Legalábbis amit a historyban latni 1v1 címszó alatt :)
Na ebből 6 loss... Az utolso 6 meccsemen az ellenfelem 5 arany volt, és mind nyertem...
Arany ellen ment a besorolóm is, megnyertem, és lám ismét silver ligás lettem :)
Azota is nyertem arany ellen, és maradtam silver ligaban :)
Nincs igazság ezen a Földön :)

Eyesis

(#26230) Eyesis válasza killerjohn (#26227) üzenetére


Eyesis
őstag

én azt nem értem csak ,hogy miért nem szóltak, hogy figyu, lehet olyat csinálsz amit nem szeretünk.. hagyd abba, vagy bannolunk...

azert egy iylen makro szar nem olyan kvailtás, mint mondjuk a map hack...

Eyesis

(#26231) killerjohn válasza Eyesis (#26230) üzenetére


killerjohn
addikt

Lol, dehogy szólnak :-) violation? ban. néha úgy érzem hogy dögöljenek meg és kibaszásból soha többbet nem veszek blizz gamét, aztán rájövök, hogy csak magammal baszok ki, mert az egy dolog hogy a világ legköcsögebb játékkiadója, de akkor is a bestof... na, szerdán megírom a levelet, aztán majd a hots-t megveszem, meg a d3-at xD

(#26232) Cpt.Price


Cpt.Price
csendes tag

Arról van vkinek bármi elképzelése, vagy hivatalos infója, hogy az a Nova, akivel szétszedtük Tosh spectre-gyártó üzemét, miért spectrek élén van bevetésen Kerrigan megtalálására?
( A trailerekben ha megfigyelitek, így van. )

Azért asszem lesznek itt még finomságok a történetben.. :))

(#26229) Eyesis:
Velem kb. ugyanez van, sorba verem az aranyligások többéségét, de eddig még nem rakott fel. Mondjuk nem baj, úgyis meg akarok még tanulni a p, meg t-vel is játsazni egy kicsit. :)

gl&hf

(#26233) SimS válasza killerjohn (#26231) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Tudsz arról (vagy valaki, mert én nem), hogy a HoTS egy standalone változat lesz? Mert, ha abból indulunk ki, mint ami a Dio2, WoW, avagy ha nem csalódom SC1 esetén is volt, akkor venned kell majd egy Wings of Liberty alapjátékot is a kieg. használatához - persze ha menni fog nélküle, akkor nem szóltam :U

ON: turtle-t hogy a fenébe kell normálisan beverni? :F Mármint, protoss telecannonozza magát, akkor max. BL? mert T esetén még játszhat a burroved inf. + inf. terran squad, de ugye cannon az detector. Mass ling? :))
Mert unom már, hogy jópár meccs óta ilyeneket kapok aztán az ilyen ,,falaknak" nekimenni kb. öngyilkosság. Tipp?

SimS

[ Szerkesztve ]

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#26234) adrian360 válasza SimS (#26233) üzenetére


adrian360
őstag

HotS az kiegészítő, nem standalone, szóval az alapjáték kell hozzá azt upgrade-eled.

Turtle ellen pl jól elhelyezett nydus a bázisában, vagy banelingel nyitsz egy rést és berohansz speedlingel.

(#26235) rt06 válasza SimS (#26233) üzenetére


rt06
veterán

mass ling jo lehet, de csak 3-as armorral (ekkor nem 2, hanem 3 loves egy ling a cannon-nak)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26236) sith7


sith7
nagyúr

Már kipróbálható a Heart of the Swarm! [link]

(#26237) rt06 válasza sith7 (#26236) üzenetére


rt06
veterán

ugy erted, kiprobalhato egy hots-ra hajazo custom mappack, aminek amugy semmi koze a kovetkezo kiegeszitohoz?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26238) sith7 válasza rt06 (#26237) üzenetére


sith7
nagyúr

Én csak copy - ztam a címet ....... úgy értettem ...... :U

[ Módosította: philoxenia ]

(#26239) JNashville válasza sith7 (#26236) üzenetére


JNashville
senior tag

Kipróbáltam, nagyon gagyi. Terran oldalról a Warhound átalakulása az konkrétan annyi, hogy egy Hellion - wait for it - Firebatté alakul. Na én itt léptem ki.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#26240) Ghoosty válasza SimS (#26233) üzenetére


Ghoosty
őstag

Attól függ, mennyire cannonoz. Lehet droppolni, nydus worm-mel bemenni, vagy kiraksz még 2 expet és mikor már kellő előnyben vagy erőből lenyomod. (2 cannon az már majdnem egy hatchery)

Tegnap előt egy tvt-ben betankolta magát az ellen én meg 4 tele medivacból bedroppoltam a bázisa közepére, aztán annyi is volt neki. Természetesen megkaptam, hogy low player vagyok, mert droppolok, de ki az a hülye, aki szemből nekimegy egy tankfalnak?!

(#26241) zuzu000


zuzu000
őstag

Helló
Rég írtam errefelé, de ezt nehéz kihagyni.
4v4 szezon 4-es besoroló meccs. (4v4-ben ezüstbe voltam ez előző szezonban (tesóm játszott 4v4-et) ehhez mérten adott elennt. )
[link]

(#26242) h.adam.92 válasza JNashville (#26239) üzenetére


h.adam.92
őstag

ez csak egy mod, ne várj tőle többet.

(#26243) sith7 válasza JNashville (#26239) üzenetére


sith7
nagyúr

Én csak copy - ztam a címet .... :U

(#26244) JNashville válasza h.adam.92 (#26242) üzenetére


JNashville
senior tag

A Star Battle, az egy mod, ez egy sz*r. :)

sith7, nem téged szóltalak le. :N

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#26245) Alg


Alg
veterán

Alakul, ma már 8ból 3at nyertem, még a végén megint belejövök, hogy aztán megint kihagyjak pár hetet :))

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26246) iSonic válasza h.adam.92 (#26242) üzenetére


iSonic
addikt

de ellenséges vagy csancikám :D

(#26247) sith7 válasza JNashville (#26244) üzenetére


sith7
nagyúr

ok :R

(#26248) föccer válasza SimS (#26233) üzenetére


föccer
nagyúr

Vagy a már említett nydus roach-hydra drop, vagy amitvel én szoktam próbálkozni, az a viszonlag korai muta tech. Ha az első 5 percben csak cannonra meg probre költött, akkor az első 7 mutával elég csúnya károkat lehet okozni a gazdaságban. Onnan meg tied az irányítás, mert a muták adják a map controlt és az ellen 1: tovább cannonokra fog költeni, vagy 2: azzal a kevés stalkerrel bent fog állni a nexusok mellett.

Mind a két esetben kirakod a 3. bázist+a lárváknak még 1 macró hach-et. 2 bázisról meg a Z kb megállíthatatlan. Onnan mass hydra roach, vagy ha nem volt stargate tech sima ling mutával verhető. Az igaz, hogy utóbbihoz igen jó muta mikró kell. Winner a megmondhatója, hogy hogyan lehet megverni 12 mutával 2 ellenfelet :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26249) h.adam.92 válasza iSonic (#26246) üzenetére


h.adam.92
őstag

de meleg vagy dancsikám :DDD

(#26250) SimS válasza föccer (#26248) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, meglátom mit tehetek, mert a late game megoldások nem annyira szimpatikusak.. a drop viszont jó, csak mindig elfelejtem (kifejleszteni meg "csak úgy" nem szokás). :))

A "le kell nyomni erőből" meg sose jön össze, mert elbénázok valamit (mit nem :D) és a kis bekuporgatott seregével (miután erőből nekimentem, többnyire balfasz módon) kimozdul, aztán ellene nem tudok annyit időben kihozni.. hiába na. :U

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.