Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) huncut07 válasza Menthirist (#39098) üzenetére


huncut07
csendes tag

Most a szerver oldal a kevésbé optimalizált - ahogy én értettem.Az is biztos, hogy az új rendszerekkel mind a kliens, mind a szerver nagyon durván terhelve lesz, és a hálózati kommunikáció a gyengébb láncszem.A terv, hogy minél nagyobb önállóságot adjanak a kliens gépeknek, és a szerver csak akkor avatkozzon be, ha eltérést észlel.Ha jól értettem, valahogy úgy lesz, hogy a szerver a befutó infók alapján eldönti az adott pillanatban, hogy minek kell történnie, majd ellenőrzi a klienseket.Közben a kliens gépek csak minimálisan szükséges infót kapják egymásról, és minden kliens "lejátssza" magának az ütközetet.Ha a tűréshatárt átlépi az eltérés az egyik kliensen, akkor annak már nem csak az infót küldi, hanem - Mass Effect szerű Assuming Controlt alkalmazva - átveszi az irányítást a rebellis - netán csaló - játékos gépe felett, és szinkronba hozza a többivel.
Legalább is én ennyit szűrtem ki Chris szavaiból.

(#39102) vagabor


vagabor
aktív tag

Remek szórakozás ez a gém már így is, ha jó társaságot találsz hozzá. Én jól elvoltam, legközelebb jöhetne valaki tsre is :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#39103) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

A múlt heti AtV TLDR verziójának fordítása.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39104) Eniral


Eniral
tag

Sziasztok . Olyan problémám lenne ,hogy a cutlasban nekem már nem a sisakon mutatja a targetet meg a rendszer beállításokat . Hanem a hajónak a kijelzőjén. Nos ezzel csak annyi a baj ,hogy nem tudom mivel tudok úgy rámenni ,hogy állítani is tudjam rajta a dolgokat és ne csak az adott beállítás opciókat lapozni a monitoron . Mert normál nézetbe kivehetetlen ,hogy mi van rajta nagyon össze tolja a szöveget meg minden .. pedig a felbontás a monitor felbontására van állítva ..

(#39105) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Lesz még optimalizálva a játék?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#39106) Nathan Boggs válasza K1nG HuNp (#39105) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Bőven, jelenleg még nem is nagyon foglalkoznak az optimalizálással, mert ugye minden változik rengeteget, csak pazarlás lenne az erőforrásokkal (mmint az emberiekkel).

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39107) Drenadar válasza K1nG HuNp (#39105) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

(#39108) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Itt van a tegnapi 10 for the Developers kivonatának magyar fordítása.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39109) Jazz válasza Nathan Boggs (#39106) üzenetére


Jazz
veterán

Na, meg van az első élmény, ma már betudtam lépni a game-be.
30gigát szedett le, nem olyan vészes.

Full max grafikán 50+fps, ez pozitív. Viszont nincs AA. Meg a grafikai beállítási lehetőség high-low csúszka és annyi.

A hangárban egy Hornet fogadott. Ami vagy fejjel lefelé állt, vagy az orrcsúcsán, de soha nem a talpán.:S
Ráadásul az accountomnál a "my ship" alatt csak egy Aurora szerepel. wtf.
Majd röpködtem egyet az area commanderben a hornettel.
Illetve egy város szimulátorba is beléptem de egyik ajtón se lehetett tovább menni. Sokad magunkkal voltunk egyhelyen, aztán ennyi.

Nincs valami friss leírás? (nem a 2014-es) Mit hol merre lehet csinálni, hol az aurora-m, mi ez a hornet, miért fejjel lefelé spawn-al...stb stb. :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#39110) Drenadar válasza Nathan Boggs (#39108) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

köszi

(#39109) Jazz : hát kicsit bebugzódott... user mappa törlése, letöltött fileok checkolása, ilyesmi.

az oldalon a my hangar felületen ki kell választani egy hangárt, és ott betenni az aurorát. amíg ezt nem teszed meg, addig a hangárba belépve nem lesz ott a hajó.

hogy a hornet miért volt berúgva/beszívva nem tudom.

hornet: katonai vadászgép, honlapon sokkal több infót megtalálsz, használd.
febr 14-ig mindenki kipróbálhatja a hornetet.

[ Szerkesztve ]

(#39111) Nathan Boggs válasza Jazz (#39109) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

A Hornet valószínűleg azért, mert most van kölcsönhajó, ilyenkor ha nincs alapból hajó betéve a hangárodba, akkor bebugolhat a kölcsönhajó is.

Menj a robertsspaceindustries.com oldalra, jelentkezz be.
A "My RSI" fülnél válaszd ki a My Hangar opciót.

Itt látnod kell a hangárt, és egy "Configuration" gombot. Arra kattints rá, és megjelenik a hangár képe. Bal oldalon ott kell lennie az aurorádnak, jobb oldalon meg a szabad helyeknek. Húzd át az aurorát egy szabad helyre és mentsd el az állást.

Most ha visszalépsz a játékbeli hangárba, akkor ott kell lennie az Aurorádnak.

Az Arena Commanderben vannak külön versenymódok, ezt nagyon nem kell szerintem magyarázni.
A városban az ajtó bug ismert, van akinek kinyílik, de sok embernek nem. Valamikor biztos javítva lesz.

Ami viszont a legérdekesebb jelenleg, az az "universe" menü a főmenüben, majd ott a Port Olisar lehetőség. Elképzelheő, hogy hibaüzenettel nem enged be, ilyenkor próbálkozz tovább. Ez lesz a nagy térkép a bolygókkal.

(#39110) Drenadar: semmiség :)

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39112) telapobacsi


telapobacsi
csendes tag

Helló,

én is belépnék!

(#39113) Drenadar válasza telapobacsi (#39112) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

üdvözlünk itt téged is!

(#39114) Nathan Boggs válasza telapobacsi (#39112) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Szia és üdv a klubban! :)

Nem tudom, hogy a szétválás miatt van-e, de mostanában sokan döntenek a csatlakozás mellett, ami jó :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39115) Volfram42 válasza Nathan Boggs (#39114) üzenetére


Volfram42
senior tag

Én kaptam két regisztrált tagot is akik közül az egyik meg is vette a játékot. Csak megérte a kódgenerátorba bedobnom az enyémet is.

Most látom, hogy egy adag mérföldköves cuccot is kiosztottak néhány napja. :)

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#39116) Jazz válasza Nathan Boggs (#39111) üzenetére


Jazz
veterán

Tényleg érdekes. Ennyi buggal még életemben nem találkoztam.:)
Elsőre beengedett, de miután egyszer visszafeküdtem a crimo-ba, új is maradt aludva, felkelni nem lehetett.. Új játék betöltésekor is fagyás fogadott ezután jó darabig.
Aztán egy ízben sikerült kijutni a fedélzetre, elhappolták előlem a hajókat, sikerült másodiknak becsusszanni egy kétszemélyesbe, de csak állt a hajó tetején, kilógva a hajótestből.
Majd újabb betöltés után minden ajtó zárva volt, "pleas wait", nem engedett ki a fedélzetre senkit.

Végül, végre sikerült kijutni a fedélzetre, hajót is szereztem, sikeres indítás után amint elhagytam a fedélzetet nekiállt tölteni mint a játék elején amikor felébred mentek a kék feliratok, közben lezuhant az űrbe a fedélzet széléhez érve, nem reagált semmire, csak zuhant a végtelenségig. Hát kb. ennyi. Egy óra szenvedéssel ennyit sikerült összehozni.:)

Egyébként nagyon szép. Fantasztikus élmény kint az űrben a csillagok alatt az állomáson. A hajókkal gondolom ellehet jumpolni valahova, lehet fightolni....jó lenne kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#39117) vagabor válasza Jazz (#39116) üzenetére


vagabor
aktív tag

Valamibe te ott nagyon belefutsz, én az elmúlt pár napban sokszor próbáltam s az egész elég flottul ment, semmi problémám. Annyi hogy ha sokan vannak fent, valószínű az amcsi csúcsidőben tele vannak az insták nem enged be. De ettől függetlenül semmi olyannal nem találkoztam (legalábbis nem ilyen gyakorisággal)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#39118) Nathan Boggs válasza Jazz (#39116) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Valami tényleg nem jó nálad, ennyi bugot kis túlzással az eddigi sc-s pályafutásom alatt nem láttam :) amúgy a hajókat azért viszik el előled, és azért nem tudsz beszállni, mert azok nem a te hajóid. Ha a kezdőhelyről felkelsz, lemész a nagy terembe, ott lesznek monitorok, ott tudod lekérni a hajót, amit innentől belső nézetben mutat egy jel, hogy merre van. Az ágyba - meg máshova - az F-fel ülsz/fekszel le, de a Ctrl+F-fel szállsz ki.

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39119) telapobacsi


telapobacsi
csendes tag

Egyébként a My Accountban fogom látni, ha csatlakoztam az orghoz, vagy valami utalást is látok rá? Amikor jelentkeztem kiírta hogy elment, de nyomát nem látom, legalább az orgnál megváltozhatott volna a gomb felirata, vagy az orgoknál lehetne, mint függő.
Vagy így is van, csak elrontottam? :F

(#39120) Nathan Boggs válasza telapobacsi (#39119) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Amikor rámész a My RSI gombra, lejön egy kis ablak, ott a profilképed, neved, azonosítód, azok alatt meg 2 vagy 3 kicsi jelzés. Most nem emlékszem az egyikre, hogy mi micsoda, a másik a rang, a harmadik meg majd az org kis képe lesz, ha felvettek.

Egyébként az oldalon az Accodon belül lévő organisation fülön látnod kell, hogy minek vagy tagja.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39121) Drenadar válasza Nathan Boggs (#39120) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

jó de valakinek el is kellene fogadnia a jelentkezését :)
(Eddig főleg .tnm nézte a jelentkezőket, meg én. Lehet most már csak malibutominak van hozzáférése, ő meg mostanában nem tudom mennyire aktív ott...)

jelentkezzen hozzánk, elfogadjuk, és másodlagosként jelentkezzen a liberumarmba :D
mert gondolom oda akart.

(#39122) Nathan Boggs válasza Drenadar (#39121) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Na igen, aki a biztonsági szektorban képzeli el a jövőjét, az jelentkezzen a Colonial Task Force-ba (az aláírásban van a cím)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39123) telapobacsi válasza Drenadar (#39121) üzenetére


telapobacsi
csendes tag

oda akartam igen. a kötetlenség miatt.
rsicomon meg attól függetlenül ezt hiányolom, hogy az organisations alatt nincs pending vagy waiting felirattal hogy hova jelentkeztem. egyébként kevesebb időm volt mostanában követni, hány org tagja lehetek egyszerre?

(#39124) Nathan Boggs válasza telapobacsi (#39123) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Úgy tudom, hogy 10, de ez nem teljesen biztos.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39125) Drenadar válasza telapobacsi (#39123) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Ha megjegyezhetem a liberumarm "csak" egy gyűjtő org, ott látjuk kb az összes magyar játékost. Nem érdemes oda jelentkezni úgy, hogy elsődleges legyen.

Érdemes választani a CTF és a magyar iparosok között.
Egy TS-en vagyunk/leszünk, összefonódó érdekek. Az iparosok azokat várják, akik ipari gépekkel kívánnak majd játszani, főleg szállítás kereskedés.
A CTF pedig azokat, akik segíteni kívánják majd a többieket, hogy a védekezésre ne nekik legyen gondjuk.

és ahogy te is kérdezted, illetve láttad a választ: elég sok orgban lehetsz benne egyszerre, de értelemszerűen az elsődleges a "fontos"

(#39126) ttamashu válasza Drenadar (#39125) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Bizony, szívesen látunk mindenkit, az alábbi részlegekbe:

Kereskedelmi és szállítási részleg
Bányászati részleg
Termelő részleg
Támogató részleg (mely a vadász és felderítő kapacitást koordinálja)

Ha valamelyik felkeltette az érdeklődésed, további infók az orglapon -link- vagy megtalálsz PM-ben.

Tea az élet!

(#39127) Drenadar válasza ttamashu (#39126) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Nah Kistóth mindig éber ^^
jó reggelt :)

(#39128) telapobacsi válasza ttamashu (#39126) üzenetére


telapobacsi
csendes tag

Biztos hülye kérdés jön most. Mennyire fognak jól működni az orgok? Pl liberatum közösség, de az iparosoknál meg kellenek eszközök, hajó, stb. Az miből lesz? CTFnél igazából majdnem minden adott a startnál is. Egyébként mindegyik érdekesnek tűnik, bár az iparosok mellett szól, hogy nyugisabbnak tűnik (amíg nem jönnek a kalózok).

(#39129) Drenadar válasza telapobacsi (#39128) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

A játékosok adják az eszközöket. Hajókat. Mindent.
A honlapjukat ha megnézed fel van sorolva hogy milyen nagy hajók vannak már az ORG-ban.

Minden a játékosoktól, magától a közösségtől(ORG) és a vezetőktől függ, hogy mi hogyan fog működni.
Remélem nem lesznek viszályok, és egy jól működő kis szövetség jön majd létre.

Lehet majd még a liberumarm-al is fogunk kezdeni valamit, de ott annyira laza minden, nagyon sokan beléptek akikről nem tudunk semmit, így nehéz tervezni is. Ezért gondoltuk, hogy mivel több orgba is be lehet lépni csinálunk olyan cégeket, akik specializálódnak valamilyen tevékenységi körre, persze a profit, és az eredményesség jegyében...

(#39130) telapobacsi válasza Drenadar (#39129) üzenetére


telapobacsi
csendes tag

Egyelőre egy Auroraval tudok beszállni, ha az a "kis" hajó nem ciki. ;)

(#39131) Drenadar válasza telapobacsi (#39130) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

nem ciki. ha akarod majd upgradeled szép lassan.

De az aurora szállításra majdnem annyira hasznos mint harcolni ^^
(ettől függetlenül nyugodtan jelentkezz bárhova, mivel: nem feltétlen saját hajóval rendelkező emberke kell, hisz nagyobb hajókon lesz egy csomó betöltetlen poszt)

(#39132) BlackDevil válasza telapobacsi (#39130) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Üdv a klubban. :DDD
Am nem számít. Az orgokban úgy is vannak monstrumok amiken mi is elférünk mint személyzet. :DD

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#39133) ttamashu válasza telapobacsi (#39130) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Egyáltalán nem ciki az Aurora!
Az orglapon látod a flottánk, amiből a nagyobb hajók tulajaival már beszéltem és mind azon a véleményen van, hogy nem egyedül akar furikázni, hanem csapatban, így lehetőséged lesz csatlakozni nagyobb hajó legénységébe.
Vagy ha inkább saját hajóval segytenél be az aurora felderíteni tökéletes és konvoj védelemnek is szakértő kezekben hasznos lesz. Valamint ha kisebb mennyiséget kell szállítani gyorsan arra is jó lesz

Itt két felfogás van, mindkettő érthető:
1. A tulaj csak a jelenlétében engedi használni a hajót.
2. Orghangárban fogja tartani (melyről már fejlesztők részéről volt ígéret, hogy lesz és csak bizonyos emberek tudnak majd kivinni hajót onnan). Ezek a hajók 24/7 az org rendelkezésére fognak állni. Többek közt az én Banum, a Hull-D, az egyik kukáskocsink és az Orion is tuti ilyen lesz, hogy csak a legnagyobbakat említsem.

Béta időszakban fog kialakulni hogy ki viheti el ezeket, mivel Béta alatt - az ígéretek szerint - bármikor visszaállítható lesz az ember accja a megvásárolt dolgokra így ott lesz lehetőség büntetlenül bárkinek odaadni és kiderül ki tud rá vigyázni.

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#39134) Drenadar válasza ttamashu (#39133) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

ez ugyanúgy áll az összes ORGra :)

vagyunk itt páran akiknek van pár "felesleges" hajójuk.

(#39135) telapobacsi válasza ttamashu (#39133) üzenetére


telapobacsi
csendes tag

Akkor ment a jelentkezés oda is!

(#39136) Malibutomi válasza telapobacsi (#39119) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Felvettelek a liberoba :)

(#39137) ttamashu válasza telapobacsi (#39135) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Elfogadva!

Kérdőívet ne felejtsd el kitölteni! ;)
https://docs.google.com/forms/d/1bcuCjrK9MsNic7Cqmd9WzwiTccsBa9Q5lm1p0OK__TM/viewform

Tea az élet!

(#39138) telapobacsi válasza Malibutomi (#39136) üzenetére


telapobacsi
csendes tag

na köszönöm!

(#39139) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

-botiapa-, ooooobi, ha látjátok, írjatok rám pü-t légyszi :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39140) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

Kíváncsiság.

Kérek mindenkit, csak érdekesség képen, hogy aki csak követi a fórum eseményeit, az dobjon már be ide vagy az OFF-ba egy szia-t.

(LIBERUMARM-ban vagyunk több mint 100-an. Hol van az a 100 ember? :) )

(#39141) Nathan Boggs válasza Drenadar (#39140) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Cshő.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39142) ttamashu válasza Drenadar (#39140) üzenetére


ttamashu
aktív tag

szia :D

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#39143) k4rL^ válasza Drenadar (#39140) üzenetére


k4rL^
senior tag

Hello. :)

(#39144) TechnicR válasza Drenadar (#39140) üzenetére


TechnicR
tag

hi

(#39145) Volfram42


Volfram42
senior tag

Hell Ló

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#39146) PodMAN


PodMAN
senior tag

szia

(#39147) _Gugu_


_Gugu_
tag

szia

(#39148) frintenza válasza Drenadar (#39140) üzenetére


frintenza
csendes tag

Hello (world)! :)

[ Szerkesztve ]

(#39149) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

Csak így tovább!

A többiektől pedig elnézést, remélem nem csak szerintem jó ötlet az alvó ügynököket felébreszteni :D

(#39150) Viper26


Viper26
nagyúr

Üdv! :)

iPhone 14 | FR955

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.