Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) PhilBrick


PhilBrick
őstag

AtV 2.18.

Hm, kihagytam pár részt mostanában: Sandynek kevesebb lett a haja, Randynek viszont sokkal több! :D

[ Szerkesztve ]

(#39202) Jazz


Jazz
veterán

Jelentkezés egy cégebe: A Join us után van egy "your application" mező amit kell tölteni. Pontosan milyen tartalommal, miről szól ez? Bemutatkozás?

free your mind

(#39203) Drenadar válasza Jazz (#39202) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

röviden egy sor. egy rövid bemutatkozás. pl a liberumarmba annyi kell hogy lássuk hogy magyar az illető.
a jelentkezés szövege nem marad meg, elveszik.

(#39204) ttamashu válasza Jazz (#39202) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Látom hozzánk [HUNS] adtad be, a Kérdőívet ne felejtsd kitölteni ;)

https://goo.gl/8uG9w6

Tea az élet!

(#39205) Jazz válasza ttamashu (#39204) üzenetére


Jazz
veterán

Apám, nem semmi kérdőív.:) ...viszont jó, úgy érzem jó lesz ez.... ;)

free your mind

(#39206) Drenadar válasza Jazz (#39205) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

csak alapos a srác.

(#39207) Jazz válasza ttamashu (#39204) üzenetére


Jazz
veterán

.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#39208) duvi


duvi
nagyúr

TESCO-Zsömle kolléga leadta a Topikgazda megbízatást (sok meló miatt). Valakinek nincs kedve átvenni a stafétát?

(#39209) vagabor válasza duvi (#39208) üzenetére


vagabor
aktív tag

Mrfire vagy Nathan Úriembereket javasolnám..

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#39210) Nathan Boggs válasza vagabor (#39209) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Köszi a bizalmat Vagabor, de én biztos nem vállalnék ilyet :)
Egyrészt elfogult lennék néhány esetben, másrészt a modik munkáját se tartom jónak, Inkább csak kapkodnak ide-oda, harmadrészt az sc.hu mellett állok, és végül időm se nagyon lenne :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39211) PodMAN válasza Nathan Boggs (#39210) üzenetére


PodMAN
senior tag

Pedig én is rád gondoltam volna elsőre.

(#39212) Szőrös  válasza Nathan Boggs (#39210) üzenetére


Szőrös 
veterán

No az sc.hu-ra kicsit nagyobb reklám is ráférne, tessék szépen odafelé terelgetni az embereket.
Ja és NA-val mi a helyzet? Én már Tumbadoba is felmentem. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#39213) Drenadar válasza duvi (#39208) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Már én is gondolkoztam rajta, hogy átveszem, de sok értelme nincs, max az összefoglaló szerkesztése :)

(#39214) bladex73 válasza duvi (#39208) üzenetére


bladex73
aktív tag

Nekem személy szerint hiányoznak Tesco zsömi videó elemzései, értékes hozzászólásai.

(#39215) Drenadar válasza bladex73 (#39214) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

most éppen nem nagyon ér rá + más köti le a figyelmét. Nem is csodálom, hiszen most itt eléggé uborkaszezon van, nem sok új hír jön....

(#39216) Bibgr0 válasza Drenadar (#39215) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Mikor lesz a következő kiállítás? Vagy mikorra várható valami infó?

(#39217) Drenadar válasza Bibgr0 (#39216) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Pontosat most nem tudok, de múltkor megnéztük, és "hamarosan" lesz valami nagyobb rendezvény.

A népet meg tényleg jó lenne az SC.hu felé terelni, de sokan lobbyztak külön fórumért, és azok sem járnak fel oda pl...

[ Szerkesztve ]

(#39218) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Kellene valami topicgazda tényleg, mert a végén elszabadul a káosz :D

Nathan se lett volna rossz, de ha nem vállalja, ez van.
Drenadart is támogatom, amennyire ts-en megismertem kellően érett hozzá ;)
Tűzúr viszont kb ugyanannyira van eltűnve mint Zsömi, csöbörből vödörbe esés lenne :(

Az meg aztán minden gondot megoldana, ha átszoknánk schu-ra :P

Bibgr0 (#39216): Április 22-24 PAX east, arra talán mennek CR-ék.

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#39219) Drenadar válasza ttamashu (#39218) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

több TG is lehetséges úgy amúgy... Jah és köszönöm a megszavazott bizalmat!

Amúgy meg... célszerű lenne átköltözni az sc.hu-ra.
-több külön topic
-nem veszik el a lényeg
-mi moderálunk, és oda pl pokémon is tudna írni.
-sötét háttér, nem bántja a szemet.

[ Szerkesztve ]

(#39220) duvi válasza Drenadar (#39219) üzenetére


duvi
nagyúr

A Ph egy közösségi központ. A szomszédos topikokból állandó átjárás van és ha célirányosan keresnek, akkor ez lesz az első hely ahol az itteni közönség utánanéz az SC-nek. Éppen ezért szinte lehetetlen feladat átirányítani az összes érdeklődőt :( Maximum párhuzamosan lehet működni, de ez is elég kemény dió. Az EDHU-val kapcsolatban már végigjártuk ezt az utat. Természetesen ez csak az én meglátásom.

(#39221) nortsen


nortsen
aktív tag

Arról tudtok valami infót, hogy a szerverek hogyan fogják kiszolgálni a nagy univerzumot?
Próbáltam elképzelni, és van is ötletem, hogy minként lehet megvalósítani, de kíváncsi lennék, hogy volt e már erről szó, Roberték miként képzelik ezt el?
Ez a jelenlegi "párhuzamos" univerzum nem az igazi, és a 16 player sem, még ha tudom, hogy technikailag nem nagyon lehet jobban megvalósítani, max a player számot növelni.
Iszonyat sok szerverrel lenne tippem mit csinálnék, de vajon mennyi szerver fog majd kiszolgálni minket?

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#39222) Gabás válasza nortsen (#39221) üzenetére


Gabás
addikt

amennyi kell, az Amazon felhőjét használják

(#39223) Bibgr0 válasza ttamashu (#39218) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Köszi. Remélem főznek valami finomat addig a boszorkánykonyhában.

Legalább szépen lassan gépet is bővítgetek addig :-)

(#39224) Szőrös  válasza Drenadar (#39219) üzenetére


Szőrös 
veterán

"-mi moderálunk, és oda pl pokémon is tudna írni."

Hmm mintha anno pont az ellenkezőjét írtuk volna előnynek, azaz mi moderálunk és pont ezért nem tud oda írni vagy legalább jobban kordában lehet tartani. :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#39225) nortsen válasza Gabás (#39222) üzenetére


nortsen
aktív tag

Aha.
És ez a rengetek 16-os szerver hogy fog kinézni a jövőben? Vagy valahogy összekovácsolják 1 "univerzummá", szerverek közötti dinamikus átjárhatósággal?

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#39226) Szőrös  válasza nortsen (#39225) üzenetére


Szőrös 
veterán

A 16 főt növelni akarják amennyire csak tudják és a technika engedi+a nagyobb hajók belső tere külön instanszolt területnek számítana+seamless loading vagy mi a fene+ egyebek de ha sapkás barátunk erre jár szerintem egy kisebb esszét is ír az egész technikai hátteréről. ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#39227) Nathan Boggs válasza nortsen (#39225) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Rengeteg 50, vagy annál nagyobb szerver. Nemrég volt a szerverekről szó, megpróbálom megkeresni neked inkább azt, gyorsabb, mintha megint leírnánk. :)

Itt van.

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39228) Nathan Boggs válasza Szőrös  (#39212) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

jajah, sc-hu-n valami kell, de van egy-két tervem. OK, egyelőre egy :D

Fordítások miatt most NA-t kicsit hanyagoltam, de már nincs messze a 4-es szint :D Még megyek majd, csak pl. ma is 4 órára ugrottam haza a munkából és megyek 12 órázni éjszakára :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39229) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

TRIPLA!

2.18-as AtV rész lényege

Ha valaki ma csak a magyar RtV cikk miatt maradna ébren, NE tegye, 8-tól dolgozom reggelig, szóval holnap délelőtt tudom csak elkezdeni.

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39230) Jazz válasza Nathan Boggs (#39229) üzenetére


Jazz
veterán

(I)"Az ingyenes próbalehetőség a végéhez közeledik, ahogy a lehetőség is, hogy a Star Citizent és a Squadron 42-t együtt megvásároljuk. Ebből az alkalomból a támogatók most 5 dollárral olcsóbban juthatnak hozzá a kezdőcsomaghoz, amit aztán el is ajándékozhatnak."(/I)

Tehát csak azok vehetik kedvezményesen, akik már eleve támogatók. Az ajándékozás nem minősül támogatásnak (annak aki az ajándékot kapja). Tehát ha csupasz accra ajándékozod, és a kedvezményezett költ 5$-t hogy támogató legyen, az illető ugyan ott van ahol a part szakad. Ki van ez találva.:)

free your mind

(#39231) nortsen válasza Nathan Boggs (#39227) üzenetére


nortsen
aktív tag

Köszi a linket!
Ezek szerint még hivatalos cikk nem készült erről.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#39232) Drenadar válasza Szőrös  (#39224) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Régen bosszantott, most már ignorálom.

Én csak azt mondom, hogy ha a PH nem engedi már őt a társaságba, akkor ott még van egy dobása viselkedni, én biztos nem fogom bannolni. Tény, hogy idegesítő, nem olvas el semmit, és hogy figyelmeztettük kismillió alkalommal, hogy mi lesz a vége, ha nem moderálja magát, de azért az, hogy látszólag csak ebben a topicban volt jelen, és akkor végleg kidobják, az erős.

Nah jó nem végleg, hiszen kapott 2 hét pihenőt, utána megmutathatja, hogy megváltozott. Jah csak nem ebben a topicban. Hát most mit írjak erre?

(#39233) Drenadar válasza Jazz (#39230) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

a giftelésnek nem feltétele, hogy az ajándékozott backer legyen.

(#39234) Jazz válasza Drenadar (#39233) üzenetére


Jazz
veterán

Annak nem. De ha megveszem egy második acc számára, és annak elgiftelem, a második acc sajna továbbra sem lesz támogató, mivel csak gift-ként kapta, tehát neki továbbra is költenie kell a játékra ha szeretné a támogatás előnyét élvezni.

(#39221) nortsen:
Itt passzolom, de más játékban pl. így valósítják meg. Itt úgy oldották meg hogy terhelt rendszerek külön szervert kaptak. A létszám változó 0-2000-ig. Extrém esetben (többszázan/ezren harcolnak egymással egyszerre egy helyen) egyik szerver besegít a másiknak, plusz belassul az idő, "time dilatáció" ha szükséges.

free your mind

(#39235) Nathan Boggs válasza Drenadar (#39232) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Amúgy Poe átjött már sc.hu-ra, úgyhogy lehet, h mindenkit ki kéne tiltani innen :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39236) Drenadar válasza Jazz (#39234) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

De figyelj. Most teljesen mindegy, hogy milyen csomagot giftelsz, ez érvényes minden giftre.
Úgyhogy továbbra se értem, hogy mi a baj ezzel?
Ha valaki támogató akar lenni, akkor támogassa az oldalt. Ennyi. ha nem akar támogató lenni és elkölteni 5$-rt, akkor köszönje meg neked hogy adtál neki egy ilyen kezdő csomagot, és mindenki boldog.

(#39235) Nathan Boggs: Hurrá hurrá! Ezt látva Yllgrim is ottlesz :D

[ Szerkesztve ]

(#39237) ttamashu válasza nortsen (#39231) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Élőszavas magyarázat volt nem cikk. A legutóbbi livestreamben vagy valamelyik 10 for the székemberben beszélt róla Chris, erre már nem emlékszem, de belém égett ahogy mutogatja a matrjoska babákat a levegőben :DD .

Tea az élet!

(#39238) Szőrös  válasza Nathan Boggs (#39235) üzenetére


Szőrös 
veterán

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#39239) Volfram42


Volfram42
senior tag

Én pont azért vagyok inaktív, mert végre több időm van. Sikerült az új munkahely és amióta nem kell hetente 60-80 órát dolgoznom jobban ráérek. Ezt viszont mivel amúgy is uborkaszezon van itt inkább arra használom, hogy bepótoljam azt az egy év kiesést az életemből amit eddig összehalmoztam. De idővel szerintem majd én is újra fordítgatok majd és ha megveszem a VGA-t amit régóta tervezek akkor biztosan fogok streamelni is.Illetve azt már most fogok, ha játszok, de csak low a grafikám jelenleg.

Sc.u-ra meg elég sűrűn feljártam, de mindig kihalt volt így én is inkább itt olvasgattam.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#39240) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Na majd rászoktatom magam, hogy csak oda tegyem ki a cikkek linkjeit :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39241) Drenadar válasza Volfram42 (#39239) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Grat a munkához! :)

Sc.u-ra meg elég sűrűn feljártam, de mindig kihalt volt így én is inkább itt olvasgattam.

Ezeket a beszélgetéseket pl ott is le lehetne tolni :)

És akkor máris nagyobb élet lenne ott :)

(#39242) nortsen válasza ttamashu (#39237) üzenetére


nortsen
aktív tag

Köszi srácok!

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#39243) Jazz válasza Drenadar (#39236) üzenetére


Jazz
veterán

Hát jah. Ha támogató akar lenni akkor támogasson. Ha meg giftet kap az nem ajándék, mivel "csak úgy" kapta. Logikus hogy nem számít támogatói státusznak.

free your mind

(#39244) ttamashu válasza Jazz (#39243) üzenetére


ttamashu
aktív tag

A támogató státusz annak jár aki fizet.
Gyakorlatilag backer accokat lehetett volna farmolni ha az ajándékozó és az ajándékozott fél is megkapná a státuszt. /ugyan most már ennek nincs jelentősége, de régebben a backereknek járó ajándékok miatt volt./

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#39245) Jazz válasza ttamashu (#39244) üzenetére


Jazz
veterán

Na igen. Mondjuk a backer acc farmolás is egy egészségtelen dolog lett volna.

(Elírtam: ha giftet kap az nem támogatás, mivel ajándékba kapta, tehát önerő nulla.)

free your mind

(#39246) Menthirist válasza Szőrös  (#39238) üzenetére


Menthirist
veterán

DOOOOM

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39247) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

RtV 81. rész.

Mostantól csak a starcitizen.hu fórumot fogom linkelni, hogy kénytelenek legyetek átnézni oda, hátha így pár embernek megjön a kedve :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#39248) Drenadar válasza Nathan Boggs (#39247) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

K: Van bármi, amit szeretnétek, hogy az SC közösség többször/kevesebbszer csináljon?
V: Kevesebbet kéne vitatkozni az emberekkel, akinek nincs Star Citizenjük. Befogadóbbnak kellene lenni.
Értékelik, ha valaki a projekt védelmére kel, de jó lenne, ha ennek során nem keveredne senki internetes vitákba, könnyen félre lehet érteni a célokat.
Ez egy nagy költségvetésű, nyílt projekt, ami azoknak, akik követik a fejlődését, egyértelmű, de a többieknek nem feltétlenül.

:C

(#39249) huncut07 válasza Gabás (#39222) üzenetére


huncut07
csendes tag

Nem Google szervereit használják?Mindig azt mondogatja Chris. :)

(#39250) Nathan Boggs válasza huncut07 (#39249) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Én is úgy emlékszem, hogy google cloudot, vagy mit használnak.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.