Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Humbucker válasza nextman (#18150) üzenetére


Humbucker
senior tag

Egynek nem rossz, bár csak 3.8%-os, annyi nekem pont elég, mert a barna sör az amúgy hamar megcsap :)

(#18152) divot


divot
veterán

4-es pakk Corsendonk Agnus Tripelt vettem Sparban akciósan 1399 forintért.

[ Szerkesztve ]

(#18153) kökény válasza divot (#18152) üzenetére


kökény
aktív tag

Teljesen rendben van az a sör, múltkor én is rendeltem négyet, seperc alatt elfogyott. Nagyon ízlett.

(#18154) Dilikutya válasza Humbucker (#18151) üzenetére


Dilikutya
félisten

A barnának és a fejbeverésnek az égvilágon semmi köze egymáshoz. :) Egy 3,8%-os semmilyen színből nem vág fejbe, egy 10%-os meg bármelyikből igen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18155) koxx


koxx
MODERÁTOR

Coopban belefutottam egy monyo franky four fingersbe, 1690-ért be is zsákoltam egyet. Még valamikor '17-ben kóstoltam először és rémlett, hogy baromi jó sör.

(#18156) looser válasza divot (#18152) üzenetére


looser
addikt

Az szuper ár, én is odavagyok érte :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18157) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#18154) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem az alapanyag van valami hatassal a fejreallasra az alkoholfok mellett. Peldaul en 8% megkomlozott IPA-ktol jellemzoen gyorsabban felfordulok, mint 15%-os imperial stout-oktol.

Ha mar fejbeveres, a 4.3% kukoricas Arany Aszoktol mar egy korso utan baltaval szabdaltak a fejemet Arany Penteken bekebeli egyetemista koromban...

[ Szerkesztve ]

(#18158) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#18157) üzenetére


Dilikutya
félisten

Önmagában a barna sör csak jobban megpörkölt maláta, attól nem kéne. Nem lehet, hogy egy jó komlós IPA-t előbb legurítasz egységnyi idő alatt bőven többet, mint egy húzós imperial stout-ból? Az azért nem egy vedelős sör, én simán elkortyolgatok 1-2 órán át is egy 0,33-as példányt. :)

Jajj az arany péntekek... az egyik után délelőtt exemmel operába mentünk. Gondolhatod... ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18159) proci985 válasza koxx (#18155) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

annyiert az jo cucc. jo latni, hogy sima boltban is kapni.

Dilikutya: a zoldpardonos csapolt sorbol megittunk kettot, es masnap garantaltan az egesz csapat a halalan volt. egy ido utan megszoktuk, hogy tomenyet es csapolt sort csak a Martosban (BME vegyeszkoli) ittunk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18160) [CsuCsu] válasza proci985 (#18159) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jajj ne, a zoldpardon... mar el is felejtettem, hogy letezett az a hely. Mondjuk mi mar eleve tajreszegen mentunk oda altalaban, valamelyik kozeli kesdobalobol vagy a Schonherz kolibol. Nem BME-re jartam, de osszes gimis haverom oda ment, igy veluk logtam.

Tiszteletbeli tagkent a QPA-n is reszt vettem, annyit (es annyi sok szart) se elotte, se utana nem ittam. Volt valami 2 literes pet palackos sor amit alapkellekkent adtak, emlekszik valaki mi volt az? Valami nagyon olcso amit a helyi lezullott boltokban is meg lehetett talalni, de tenyleg semmi nem ugrik be.

[ Szerkesztve ]

(#18161) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Kozben haver felvilagositott, megvan a picinyem.

Spar Budget Pivo, Untappd 1.80. Ez meg a Sarkanynal is rosszabb (2.20), ami megfelel a tapasztalataimnak.

[ Szerkesztve ]

(#18162) Dorian válasza [CsuCsu] (#18157) üzenetére


Dorian
félisten

A komló és a marihuána közvetlen közös őstől származik. ;)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18163) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#18161) üzenetére


Dilikutya
félisten

Létezik még ez a csoda? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18164) Dilikutya


Dilikutya
félisten

OJ mond valakinek valamit? Facebook tolta elém a hirdetést, van 20 % ABV sörük is. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18165) looser válasza [CsuCsu] (#18161) üzenetére


looser
addikt

Ez ugyanaz, mint borban a Koccintós?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18166) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#18163) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A szlovenoknal ugy tunik, igen. Magyarfoldon nem tudok rola, de a celkozonseg nem is az a szokasos Untappd junkie.

@looser
A koccintos ihatobb volt ennel, amugy ja.

[ Szerkesztve ]

(#18167) proci985 válasza [CsuCsu] (#18160) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kesdobalo, marmint a Kocka, az Oporto meg a Galerias? :D

mi is hasonloan lyukadtunk ki a Martosban, barati kor nagyresze vegyesz volt, meg a Martosban voltak jo csocsoasztalok. szerintem en vagyok az egyetlen akinek ugy van nevreszolo vegyeszkorsolya otthon, hogy nem vegyesz.

jujj pedig a Sárkány szornyu volt, a sor markaju sorig mi mar nem jutottunk el.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18168) [CsuCsu] válasza proci985 (#18167) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Oporto es Galerias, Kockat valami oknal fogva nem kedvelte a tarsasag. Az Oportobol az a boszme zsiroskenyer maradt meg. Az epiteszkoli alagsori barja volt meg fix pont (reszben akkori baratnom miatt).

[ Szerkesztve ]

(#18169) looser válasza [CsuCsu] (#18168) üzenetére


looser
addikt

A Schönherztől visszafelé a Petőfi híd felé a nagy házak alatt is volt egy krimó, szembe azonnal a pult, ahogy belépsz, jobbra-balra nyíltak nagyobb helyek asztalokkal. Azt is kedveltem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18170) proci985 válasza [CsuCsu] (#18168) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Kockaban mi is parszor voltunk, viszont ugye feluton volt a I es az SCH kozott. mondjuk galerias es oporto is nagyon lepukkant volt. visszagondolva mondjuk Martost azert kedveltuk, mert kb mindig nyitva volt es jellemzoen kulturaron volt stellajuk.

az nem a Drönk volt az epito koli aljaban? az epiteszeknel vagy nem volt kocsma, vagy sose jartam ott.

looser: meg a gepeszkoli aljaban nyilt egy kocsma kesobb. igaz ez utana volt, hogy a ZP mar bezart.

---

mondjuk meg az osztrak volt jo a kornyeken (csapolt Stiegl) csak bezart, meg a bolcso meg allitolag most jo hely. mondjjuk ennek eleg sok ideje, jellemzoen mindenki elkoltozott, tetejeben sajnos a fel barati kor sor geek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18171) nextman válasza [CsuCsu] (#18160) üzenetére


nextman
aktív tag

Akkor uri dolgod volt, hogy nem kannas bort kellett inni.
Nalunk valaki mindig hozta kis benzintartalynak latszo kannakban.

(#18172) [CsuCsu] válasza proci985 (#18170) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

De, a Dronk lesz az. Nekem epiteszkolikent maradt meg, miutan a baratnom epitoskent kezdte, de atjelentkezett epiteszre meg mielott talalkoztunk, viszont a koliban ragadt. A Moriczon volt meg a Tunde es az Aranykorso, ahol gimis pajtasokkal pusztitottuk az agysejteket.

@nextman
Volt kannasbor is boseggel. De az a S Budget sor meg annal is rosszabb, a kannasbort legalabb fel lehet onteni kolaval (ami szinten S Budget volt persze). Amugy a tobbiekhez kepest valoban jobban szitualt voltam, szoval nem szorultam ra ezekre, viszont nem volt celszeru kilogni a sorbol. A Corvinus-os bandaval jobb helyekre jartunk.

[ Szerkesztve ]

(#18173) proci985 válasza [CsuCsu] (#18172) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, epitos koli bufferkent funkcionalt, laktak ott vegyeszek es infosok is epiteszek mellett. nekem a vegyesz barati kor is ott kezdett. mondjuk visszagondolva eleg hardcore hely volt, emlekszem egy reghetre amikor szerda reggel9kor jottunk el ugy, hogy meg boven ment a buli.

aranykorsoban talan egyszer-ketszer voltunk.

egyik exem nekem corvinusos volt, igaz vele nagyon nem jartunk bulizni Budapesten.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18174) divot


divot
veterán

Bátor voltam, nyomtam egy Kozel, Pilsner, Budweiser kört, az új Kozel nyert nálam. Nem gondoltam volna, amilyen ratyi szar volt régen a magyar verzió.

[ Szerkesztve ]

(#18175) lorcsi


lorcsi
veterán

a pennyben lehet kapni ezt a cortes sört:

+ van iylen tequila-val is

próbálta már valaki ?

[ Szerkesztve ]

(#18176) [CsuCsu] válasza lorcsi (#18175) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ranezesre ez a lengyel Arany Aszok

(#18177) looser válasza lorcsi (#18175) üzenetére


looser
addikt

Nekem régebben bejött az Argus (LIDL) tekilás söre, meg a málnás is, ezek mindketten eltűntek az állandó szortimentből. Kukoricásból a Rizmájer Cortez nem rossz, illetve a Hopfanatic főzött régebben popcorn néven ilyesmit, de arról nincsenek emlékeim.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18178) looser válasza proci985 (#18170) üzenetére


looser
addikt

Megvan, Kamra Campus a neve a helynek.
Nagy nyomot nem hagyott bennem, de szimpatkusak voltak a pultos lányok. Az egyikük épp munkába jött, amikor ott voltunk és hozott nekem szódabikarbónát gyomorégésre. Állati hálás voltam érte.

Zöld Pardonnal egy kellemetlen emlékem van (a szar és drága sörön felül); amikor egyszer már ittasan mentünk oda, be kellett dobni 2x200 forintot, bedobtam, kissé megtántorodtam, addigra meg lezárt a kapu. Így újfent be kellett dobnom a belépő árát :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18179) Dilikutya válasza divot (#18174) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én az új recept címkés Kozelt múltkor szó nélkül visszatettem a polcra, amikor láttam, hogy Kőbányán főzik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18180) kökény válasza Dilikutya (#18179) üzenetére


kökény
aktív tag

Mióta új recept azóta nem ízlik, ára régebben 200 alatt volt és ivósörnek megtette, de ma már sztem ilyen áron a Kruso a Staro, Bud is jobb nála PU-ról nem is beszélve.

(#18181) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Nos, a Szilvás Gombóc tényleg brutál jó! :)) :Y Aki még nem itta, tegye meg :K Alkoholt egyáltalán nem érezni, és masszívan jön a fahéj+szilva kombó.

(#18182) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#18181) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt en is ki szeretnem probalni. Jovo hetvegen van egy talim a Dezsoben, remelem lesz meg. Ezeket a massziv gyumis imperial gose-kat nagyon csipem mostanaban.

[ Szerkesztve ]

(#18183) proci985 válasza [CsuCsu] (#18182) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Omnipollo Tefnutot probaltad mar vagy a tied is csak tegnap lett feladva?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18184) [CsuCsu] válasza proci985 (#18183) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hetfon lett feladva. Viszont en probaltam a Veil fele fozetet, az nagyon jo volt. Kepek alapjan az EU-snak nem olyan elenk a szine, es kevesbe tunik surunek. De majd meglatjuk izre.

(#18185) proci985 válasza [CsuCsu] (#18184) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

eloben eleg tomeny mondjuk.

hacsak valami csoda fojtan nem er el a csomagom malmöbe hajnalig akkor ez nekem jovo hetre marad.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18186) Ereshkigal válasza Aranypatkány (#18181) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Rühellem a szilvás gombócot, leginkább az állaga miatt. A sörre viszont kíváncsi vagyok, bár félek tőle. :DDD

(#18187) [CsuCsu] válasza Ereshkigal (#18186) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En imadom, nagymamam tonnaszamra csinalta. Az iskolai tenyleg gaz volt mondjuk, de hat mi nem volt sz*r a lezullesztett menzan?

(#18188) Ereshkigal válasza [CsuCsu] (#18187) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ja, valószínűleg ott utáltam meg. :)

(#18189) Jhonny06 válasza Ereshkigal (#18186) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szarrácukrozva meg lehet enni azért.. :D

(#18190) qltsar válasza qltsar (#17897) üzenetére


qltsar
addikt

Laza 1 hónapos az SLA-jük úgy tűnik :DDD...de legalább jó hír.

(#18191) looser válasza qltsar (#18190) üzenetére


looser
addikt

Remek hír!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18192) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Én most egy darabig szomorúan csak olvasgatok, mert 2 napja kikapták a manduláim.
Szóval úgy 2-3 hétig, nem ihatok semmit. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#18193) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Szerintetek a Csakajósör időnként szándékosan nem rak ki a webshopba bizonyos söröket, mert hogy az csak a "haveroknak", "belső körnek" van, vagy feledésből?

(#18194) jsk válasza Aranypatkány (#18193) üzenetére


jsk
Topikgazda

A webáruházuk valóban nem real-time, de igazából nem az a főprofil (persze jogos a kérdés, hogy akkor miért van nekik:) ). Azonban nem dugdossa a söröket. Tegnap is ott voltam, amikor éppen áru érkezett a North Brewingtól. Nagyjából 10 percre rá már jelezték is az FB oldalukon, és kb. 20 percre rá már meg is vásárolhattad.

(#18195) Aranypatkány válasza jsk (#18194) üzenetére


Aranypatkány
tag

Most nézem, van Other Half...gondolom aranyárban :U

(#18196) jsk válasza Aranypatkány (#18195) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az egy kollab sör a NB-tól és az Other Half-tól. Múlt héten még volt a Beerselection-nél, ott 2500 Ft volt. Nem néztem meg az árát, de a Csakában tuti 3000 Ft környéke.

Tegnap a North X Boxcar Sour IPA + Blueberries + White Peach-t vettem, az 2200 Ft volt.

(#18197) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#18195) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az North Brewing lesz. Other Half nem exportal sehova, csak kollaboraltak. Amugy jo ez az IPA, sot, de nem OH szint azert.

Soros korokben amugy best practice, hogy a kollab soroknel az elsodleges fozdere hivatkozunk. Ugyanis kifejezetten irritalo, amikor egy kozepes fozde kollaboral valami nagyagyuval, es webshopok / taproomok marketingesei szandekosan a kollab fozdet hirdetik. Mondjak, hogy lehet venni / csapon van Hill Farmstead, Three Floyds, J Wakefield, Trillium es felcsillan az ember szeme, mikozben csak egy kozepes sor egy tok masik fozdetol. 90%-ban az eredeti fozde a meghatarozo abban, hogy milyen a sor (kiveve kollab cuvee-k, de azok ritkak).

[ Szerkesztve ]

(#18198) proci985 válasza [CsuCsu] (#18197) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, foleg amikor ilyen 6fozdes megakollab van, mint a stigberget / stone + fel londoni hipstermikroscene, pl a brexodus. ott meg foleg az a vicces, hogy a fozdek sorei jellemzoen kulon-kulon mind jobbak voltak (jo, untappd 3.97 persze meg mindig jo)

10% meg kb az amikor ket hasonlo fozde kb le tudja fozni ugyanolyan minosegben a sort, de ez ritka.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18199) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#18193) üzenetére


Jhonny06
veterán

Sajnos a Csakajósör ilyen. Van amikor hónapokig szarnak bele, hogy frissítsék a webshopot, aztán gondolnak egyet és elkezdenek mindent egyszerre felpakolni.

(#18200) [CsuCsu] válasza proci985 (#18198) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Brexodus kifejezetten jo pelda az allitasomra. Negy top angol IPA fozde kollaboral a Stigbergets-szel, viszont az Untappd 3.97 a Stigbergets atlagos szintje, tehat csak hozta a szokasosat. A kiveteles tarsasag ellenere sem fogja tudni egyik naprol a masikra tullepni onmagat. A marketinges pedig kitweeteli, hogy jott friss Verdant IPA...

A legjobb az volt, amikor a Cloudwater csinalt 1-1 sort az Other Half-al, Monkish-sal es The Veil-el a F&F alatt, es a havi elofizeteses sorklubok toltak is a reklamot. 'E havi csomagunk igazan kulonleges, mar csak 2 napod van befizetni! Igazi USA bajnokokkal van megtomve: Other Half, Monkish, The Veil!' Persze mindegyik egy Cloudwater sor volt, Cloudwater izvilaggal. Amik eleg jok voltak, de azert alljon mar meg a menet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.