Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) OPiiPO válasza mirci18 (#18548) üzenetére


OPiiPO
addikt

Sok jó bezárt, a belvárosban már csak angol étlapos utcán turistát halászó hangos pincéres helyek vannak - ha rám hallgatsz akkor hanyagolod a belvárt és a hangyaútvonalat, és kifele veszed utat, minimum Žižkov vagy a másik patakparton Smíchov környékére - ez még mindig használható csak sokat nem fogsz találni már mert érdeklődés hiányában meghalt :(

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18552) mirci18 válasza OPiiPO (#18551) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Én sem hiszek a turista útvonalban.
Megnézem majd mindkét területet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#18553) Dilikutya válasza mirci18 (#18552) üzenetére


Dilikutya
félisten

U Fleků kötelező. Prága legrégebbi sörözője, meg a legrégebb óta főznek folyamatosan sört. Ősszel voltunk, akkor mindössze egyfélét csapoltak, egy barna lágert. Jó, oda el kell menni. 2 házzal arrébb pedig ott a Svejk (Gambrinust és Pilsnert csapolnak, meg talán barna Kozelt), és isteni a fokhagymaleves és a csülök.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18554) tomazin válasza mirci18 (#18548) üzenetére


tomazin
veterán

Reg voltam, de a varban a fekete okor a hangulataval egyutt kotelezo. Meg a rantottajuk uborkaval is :D

(#18555) [CsuCsu] válasza mirci18 (#18552) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hasznalj Untappd-et. Gyorsan raneztem mit dob fel a terkep Pragaban, es szinte az osszes verified venue jo a belvarosban, tele helyi kraft sorokkel. A legjobb valasztek talan az ART&FOOD Had-ban van.

[ Szerkesztve ]

(#18556) Dilikutya válasza tomazin (#18554) üzenetére


Dilikutya
félisten

Legalábbis ajánlott az autentikus külső miatt. Ha valami helyi sört szeretne, akkor felejtős, ott is Pilsner meg barna Kozel van, kb. mint Prágában a legtöbb helyen. Viszont a vár bejáratánál ott a St. Norbert, ott van a kocsma és a főzde is. Elég jó söreik vannak, szerintem nem is drága, legalábbis a sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18557) mirci18 válasza Dilikutya (#18553) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.

Elég rosszat olvastam az U Fleku sörözőről. Azt mondják zsibvásáros az egész.

De a Svejk érdekesen hangzik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#18558) OPiiPO válasza tomazin (#18554) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ökör már nem a régi, ha tényleg régen voltál hagyd ki, sírva fakadsz ha most belépsz (legutoljára kakaószag volt mert gyerekzsúros szülcsinapcsit tartottak)

@Dilikutya: az U Fleků-ban a fekete sör amiért érdemes betérni az tényleg zseniális egyébként kerülhetgeted a turistahadakat, a komplett Svejk franchise hálózat számomra mindig is turistacsapda volt de lehet túl szigorúan ítélem meg.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18559) mirci18 válasza [CsuCsu] (#18555) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm mindenki válaszát az appot kipróbálom mindenképp.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#18560) Aranypatkány válasza mirci18 (#18559) üzenetére


Aranypatkány
tag

U Hrocha (Vizilóhoz). Urquellt csapolnak, de az valami isteni. Picike hely nem messze a vártól.

(#18561) mirci18 válasza Aranypatkány (#18560) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ utána olvasok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#18562) koxx


koxx
MODERÁTOR

Monyó Franky 4 fingers, régen ittam és jobbra emlékeztem. Illetve azóta sztem ittam sokkal jobb söröket is és ez már nem elég. Boros, cherrys ízvilág és kb ennyi, brutál alkohol és 0 hab. Főleg nyáron fejbeqr, nem ideális választás :DDD , inkább ittam volna a hoegaardent.

(#18563) Kergeboci válasza mirci18 (#18548) üzenetére


Kergeboci
tag

Én is bedobok ide párat. 3-4 hete voltam, a Zly Časy fogott meg a legjobban (amúgy untappd tényleg ajánlott, voltam még pár érdekességben az által).
A Zly Casy lesz a visszatérő helyem. 3 szint (földszint és lefele pincésedik) 48 csap (kb), legfelül klasszik vonalas sörök remekei, közepét nem ismerem, akkor éppen kifogyóban voltak, és az alsó, a ritkaságok, ahol volt sour és lambic (cantillon csapon!!!), de a klasszikabb cseh főzdék, újhullámos termékei (ipák, stoutok, farmhouse-ok).

A kaja is jónak tűnt, annyi hátránya van, hogy kézpénzes. A hangulata amolyan keverék. A stilusa régies, öreg kocsma hangulat, a vendég seregbe keveredik a fiatal beer geek az öreg punk és a fogatlan hrabal pólós butor darab.

(a többi a beer musuem 2 (a régi bezárt, de elvileg van neki új helye, nem voltam most), t-anker, nubeerbar, craft house, beergeek bar - ez utóbbiból van bottle shop is, nem hatalmas választékkal, de azért találni egy-két érdekes darabot is)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#18564) Dilikutya válasza Kergeboci (#18563) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hrabal fanoknak ajánlott a u Zlatého tygra is. :)
Érdekes, hogy turisták oda nem nagyon járnak, kb. mi voltunk az egyetlen annak kinézők, amikor ott voltunk. Viszont ha nincs ülőhely, a csapos szó szerint elküld az anyánkba. :)
Ott is a szokásos Pilsner és barna Kozel van csapon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18565) #89309696


#89309696
törölt tag

Láttátok a Dreher reklámot? Nem tudom miota megy, nem sűrűn nézek tv-t. Azt nyomjak benne, hogy ok nem csinalnak semmit felig es nem hasznalnak kukoricát.
Nem kozotte voltak ok is annak akik hosszu éveken at kukoricás sort csináltak? Mert akkor eleg fail, marketing bullshit.

(#18566) tomazin válasza #89309696 (#18565) üzenetére


tomazin
veterán

szerintem az lenne a meglepő, ha a tvben nem marketing bullshitet látnál.

(#18567) [CsuCsu] válasza #89309696 (#18565) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En mar azt rohejesnek tartom, hogy kulon ki kell emelni a reklamban a kukorica hianyat. Maga a sor is csak marketing. Nem viccelek, a makro sorok legnagyobb koltsegeleme a marketing. Tobb marketing van benne, mint anyag.

(#18568) proci985 válasza #89309696 (#18565) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Évekig kukoricás volt, a hidegkomlos is.

Annyira rossz volt konkrétan pilzeni/láger mércével is, hogy mi szigeten attertunk a gintonicra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18569) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Jött egy csomó Põhjala a Beerside-hoz + az az Aon Pecan Mud Cake Bourbon is csábító, nagyon érik egy rendelés.

(#18570) #89309696 válasza proci985 (#18568) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor jól emlékeztem a kukoricára. Olyan, mintha egy autó hirdetésben megemlítenék, hogy jár hozzá motor és négy kerék és mekkora jófejek már ők emiatt, hogy adják hozzá. Felröhögtem rajta. :DDD

(#18571) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#18569) üzenetére


Aranypatkány
tag

Akkor nem vagyok egyedül, aki már naponta ránéz az oldalra úgy tűnik :)
Btw, a BA Noa ennyivel jobb a simánál, hogy míg az 1850, ez meg 3100 ft? Több mint 1000 forinttal többért is megéri ez mint az alap?

Más, de ide kapcsolódik - a Beer to Go bolt a Kálvin tértől nem messze az a Beerside boltja lényegében??

Csak mert csütörtökön megyek Pestre, viszont a Beerselection szeptemberig zárva lesz felújítás miatt vagy mi.

Ki mit tud a Beer To Go-ról?

(#18572) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#18571) üzenetére


Jhonny06
veterán

Elvileg az Aon meg a Noa két különböző sör (de nem vagyok benne biztos), ez az előbbinek a bourbon változata. Asszem az Aon sima változata is drágább volt, mint a sima Noa.

Az biztos, hogy ennek más a címkéje, mint a Noa Bourbon változatának.

Yap, a Beerside és a Beer To Go egy tulaj alá tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#18573) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#18572) üzenetére


Aranypatkány
tag

Akkor gondolom a boltjukban már kaphatóak ezek, és csak később rakják ki a webshopba is :)

(#18574) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#18572) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ugyanaz a sor. Jogvita miatt nevet kellett valtoztatni. Az ar pedig szerintem nem valtozott, csak a forint lett gyengebb. Cimke ujult a teljes Omnipollo Noa vonalon.

Az arkulonbseget a BA es sima kozott a hordo magyarazza. A hordozas nagyon dragitja a sort. De en nem vennem meg, a BA Noa valahogy nem all ossze. Helyette jobban megeri valami hordozott Pohjala-t venni, ha BA pastry stout kell.

(#18575) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#18574) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem annyiban jobban tetszett a Bourbon változat, hogy legalább kicsit elnyomja ezt a nagyon "foody" ízvilágot, a sima Noa emiatt nem annyira jön be. Alapvetően szeretem a pastry stout-okat, de azok között szerintem a sima Noa gyenge, vagy legalábbis nekem nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#18576) jsk válasza Aranypatkány (#18573) üzenetére


jsk
Topikgazda

Tapasztalatom alapján a webshop megjelenés után kb. két munkanappal jelennek meg a sörök a Beer to go-ban. Illetve a boltban a sörök 100-200 Ft-tal drágábbak, mint a webáruházban.

A Beerselection még péntekig nyitva van. Csütörtökön minden sörre 20% kedvezmény lesz, pénteken 25%. Utána átépítik. Most még csak a webáruház van szüneteltetve.

[ Szerkesztve ]

(#18577) Aranypatkány válasza jsk (#18576) üzenetére


Aranypatkány
tag

Azt hiszem kell vinnem egy nagy puttonyt is a vonaton :))

(#18578) tomazin válasza Jhonny06 (#18572) üzenetére


tomazin
veterán

Aháá. Jartam oda regebben, mert vallalhato aron volt a cucc, meg volt is valasztek. Aztan egyszer megyek es a bolt fele ures, ami van az is draga. Azota se voltam arra.

(#18579) jsk válasza tomazin (#18578) üzenetére


jsk
Topikgazda

Átvette a Beerside. A Hops is az övék, és az is mocsok drága lett a többi kraftos helyhez képest is.

(#18580) Aranypatkány válasza jsk (#18579) üzenetére


Aranypatkány
tag

Hopaholic milyen? (azon kívül, hogy a Gergőé), lehet elnézünk oda csütörtökön haverral. Még sosem voltam ott. Vannak érdekességek ott?

(#18581) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#18580) üzenetére


Jhonny06
veterán

Csapon szoktak jó cuccok lenni, néha 1-1 amerikai különlegesség is becsúszik. Az üveges cuccokat viszont brutális áron mérik, szerintem még a Csakajónál is drágábban sokszor.

(#18582) looser válasza Jhonny06 (#18581) üzenetére


looser
addikt

Viszont király a vécé :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18583) proci985 válasza Aranypatkány (#18580) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Jó, csapon is. Üvegben csakajosornél drágább.

--

Aon == Noa, ugyanaz a sör. BA varinsbol a perpetual es a float varians ajanlott, egyébként kereső,én kostoltam kb az összes variánst.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18584) mirci18 válasza Kergeboci (#18563) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ érdekes hely.
Egyébként ebben a programban valahogy áraknak is utána lehet néni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#18585) [CsuCsu] válasza mirci18 (#18584) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Kozvetlenul csak akkor, ha a hely felteszi oket, amire van lehetoseg. De altalaban nem tokolnek vele. A venue profiljan van link altalaban a honlapjukra, es ott altalaban vannak arak.

Egyebkent szerintem nem erdemes az arakat nezni helyenkent, nincsen nagy szoras hasonlo sorok tekinteteben.

(#18586) mirci18 válasza [CsuCsu] (#18585) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.
Akkor csak azt nézzem melyik az ismertebb kocsma.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#18587) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok. Konrad 12° 300huf helyett 169-ért jó vétel? Auchan mától akciózza. Ha nem jó sör, ennyit sem költenék rá.

(#18588) Aranypatkány válasza jansky1 (#18587) üzenetére


Aranypatkány
tag

Nagyon jó vétel! A sör kifejezetten jó.

(#18589) Dilikutya válasza jansky1 (#18587) üzenetére


Dilikutya
félisten

Zsákolni befele! Igazi cseh ízvilág. 300-ért sem drága, 169-ért ajándék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18590) chatran válasza Dilikutya (#18589) üzenetére


chatran
őstag

Korábban ilyen volt a doboza. A sparban már az új dobozos kapható, amin van egy lovag és más a színvilág is.
Az ósan melyiket árulja?

(#18591) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Ma voltam először a Hopaholicban. A hely egész hangulatos, azt hittem kicsi lesz, de aztán megláttam, hogy van egy kis emelet, meg egy nagy alagsori része is neki - ahol a wc is van.
A zene borzalmas volt viszont. Valami ócska magyar underground dajdaj szólt (mindig ilyen megy ott???), máskor ha megyek kikapcsoltatom!!!, emellett az imperial stout túlzottan hideg volt, ennek nem szabadna nagyon hidegnek lennie (Evil Twin Salty Tuff Nutty volt csapon) Amúgy oké a hely ezeket leszámítva.

(#18592) looser


looser
addikt

Srácok, lányok, le lehet valahogy tiltani Untappd-en, hogy a teljes nevemet kiírja check-in-nél? Csak a usernevet szeretném, ha megjelenne.

szerk: törzstag lettem? Ez meg mi? :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18593) [CsuCsu] válasza looser (#18592) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

First name legyen a user neved, Last name hagyd uresen.

(#18594) looser válasza [CsuCsu] (#18593) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm, így már szuper!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18595) kökény


kökény
aktív tag

[link]

Mindegyiken ott voltunk eddig haverokkal, most is behúzzuk remélem, csak előtte nekem pont nyaralás ;)

(#18596) looser


looser
addikt

Beerselection-be ma még lehet menni, 25% a megmaradt sörökre!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18597) jsk válasza looser (#18596) üzenetére


jsk
Topikgazda

Tegnap voltam, akadt még sör. Fele készlet tuti megvolt, főleg a belga és magyar vonal.

(#18598) looser válasza jsk (#18597) üzenetére


looser
addikt

Én is bekukkantottam délelőtt, tényleg sokféle volt. Ez igazán remek akció volt, hiszen a készlet egy részét így is el tudják adni később.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18599) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

És akkor mi lesz a boltban szeptembertől? Teljesen új szortiment?

(#18600) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#18599) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván nem, csak a felújítás miatt most készletkisöprés néven több cuccot tudnak eladni, de biztos fog maradni bőven.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.