Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) [CsuCsu] válasza qltsar (#18844) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A NEIPA minden valoszinuseggel nem megy sehova, toretlenul nepszeru. Hype mar nem igazan van (fozde hype-ot ne tevesszuk ossze stilus hype-pal), UK-ban mar szupermarketben arulnak teljesen oke NEIPA-t. A szakmaban ezt azzal magyarazzak, hogy az edeskes, gyumolcsos izvilag kozelebb all az emberi alap izleshez, mint a West Coast IPA, illetve sok masik sor. Izfokozo sincsen bennuk, legalabbis az alap stilusban.

A savanyu pedig koszoni szepen, nepszerubb, mint valaha. A belga lambic a fenykorat eli, a hetkoznapi sour mar nepszeru tomegsor lassan. Amerikai sour fozdek is teljesen jol megvannak.

Amit te latsz az sajnos a magyar allapot, ahol tobb a hype, mint a minoseg. A jo kulfoldi cuccok nem jutnak el a legtobb emberhez, igy a kozepszeru magyar kihozatal hatarozza meg az altalanos hozzaallast. Jo sour szinte nincs egyik magyar shopban sem, ami pedig van elvetve (kb mezei 3F geuze), az mocskosul tul van arazva. Nem csoda, hogy kikopott, ha egyszer alapbol valodi eselye sem volt. NEIPA azert nem jon, mert a hazai keresletet sem kepesek kielegiteni a jobb fozdek, akkora az igeny, ami egyelore rohamosan novekszik. Es nem a hype miatt, hanem mert finom.

(#18852) proci985 válasza [CsuCsu] (#18851) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondjuk lambic eleve nehezen beszerezheto. svedeknel is kb kethetente-havonta jon egy belga barmilyen fozdetol. a Rodenbach Alexander / Character Rouget mondjuk lehet kapni folyamatosan, de ez inkabb a kivetel. jellemzoen lambicot utobbi evben mar en is inkabb belgiumbol / hollandiabol rendelek. belgiumboxbeer, belgian happyness es a francia etregourmet harmasban jellemzoen legalabb az egyiknel van mindig jo cucc.

masik problema, hogy a lambichoz ido kell, namost ahogy oregszik az ember, ugy kell egyre jobban csinjan banni a savval.

harmadreszt meg gondolj bele, hogy egy Boon / Lindemans / Cantillon Geuzet mennyire mernel ajanlani valakinek, aki nem fan. kb a topikban is azert mondjuk a 3 Fonteinent meg talan a Tilquint es az Oud Berseelt, mert azok ugy maradnak komplexek, hogy nem kap az ember instant refluxot.

sour tenyleg megy, foleg, miota a fozdek rajottek iden, hogy lehet jo sourt fozni ugy, hogy nem tepi le az arcod. kerdes mennyire fog kitartani.

neipanal meg igazabol az a kerdes, hogy mennyire merik a fozdek felnyomni az arakat. pl a wylam cuccai amik jonnek ide honaprol honapra dragulnak, mikozben az untappd pontjuk meg szepen stabilan csokken.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18853) [CsuCsu] válasza proci985 (#18852) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A komolyabb sour daraboknak megvan a maga stabil, es szepen novekvo kozonsege. A gyumolcsos gosek es berlinerek pedig nagyon porognek, foleg az USA-ban. Errefele kevesbe jok, de ennek ellenere eleg gyorsan terjednek. A nok koreben kulonosen nepszeruek. Evtizedekig probaltak a sorgyarak ravenni a noket a sorfogyasztasra, es ahogy latom, a gyumolcsos sour az, ami vegul be fog valni.

Ha olcson kell jo lambik, azt ajanlom, hogy vegyel kozvetlenul a 3F-tol szezonalis csomagot. Meg szallitassal egyutt is sokkal olcsobb barmelyik webshopnal, es ritka, egyebkent nem terjesztett darabok is vannak benne (Schaarbeekse Kriek, Oude Geuze Vintage, stb). Iratkozz fel a hirlevelukre az infoert.

A Wylam tenyleg gyengelkedik mostanaban, de a Cloudwater is. Ugy osszessegeben az egesz UK-ban gondok vannak IPA teren. A minosegi komlo dragul a tulkereslet miatt, es hosszu tavu ellatasi szerzodeseket sem tudnak kotni a Brexit miatt, ami meg jobban felnyomja az arakat.

(#18854) proci985 válasza [CsuCsu] (#18853) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent igen. egyik (nonemu) baratommal kb ket hetig souroztunk amig lent voltam BPn, KEGben megdobbenve tapasztaltam, hogy a szerintem objektive eleg savanyu cucc szerinte tokeletes volt. es teljesen jol ertekelte a testes, komplex darabokat, hogy ez tenyleg mennyire jo.

igen, ezt mondtad. agyalok rajta, de mostanaban a lambicfogyasztasom csokkentettem. valamiert mindig rossz a gyomrom utana, szoval max havi-kethavi egyszer vallalom mar be.

amit UKra irsz mondjuk realis.

apropo, UK: ha jol emlekszem szereted a BA imperialokat, a buxton rain shadow 2019 bourbon BA kifejezetten jo lett. meg ugy is, hogy alapvetoen ez nem az en stilusom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18855) [CsuCsu] válasza proci985 (#18854) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt a Buxton-t mar behuztam, valoban finom volt :K

A lambic-ot en ugy intezem, hogy a szimmetrikus csomagokat felezem egy ismerossel, a tobbinel pedig a felesleget becserelem amerikai IPA-ra vagy eladom. Egy 12-es csomagbol altalaban 5-6 uveg erdekel. A legutobbi csomag amugy 12x375ml volt, 3-3 uveggel 4 lambic-bol. Ez talan fogyaszthatobb kiszereles, mint a 12x750ml.

[ Szerkesztve ]

(#18856) Dilikutya válasza zoli03 (#18838) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szolnok, Snapsz Italbolt a Szapáry úton, akinek mond ez valamit. Sparban, ahol elvileg elsőként kapható, még nem láttam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18857) proci985 válasza [CsuCsu] (#18855) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, jolvan akkor :)

a 0,75os (meg igazabol a 0,375 / 1,5os) belga uvegek szinte kivetel nelkul kompatibilisek a pezsgosdugokkal. ilyen max 15-20 eur korul lehet kapni pezsgosuvegre valo speci legmentes dugot. en egy ilyet hasznalok ha sok lenne a 0,375 / 0,75, aztan a hutoben meg van hely es elall, foleg ha az ember nem piszkalja az elesztot.

amitol en hulyet szoktam kapni amikor az elmebeteg amerikaiak a 14%+os double BA imperial stoutot is a biztonsag kedveert 0,568as dobozban aruljak (pl Oscar Blues), avagy nehogy veletlenul vissza lehessen zarni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18858) kökény


kökény
aktív tag

Vártam, hogy a Beerselection mai webshop újra nyitásával olyat robbant, hogy csak pisloni fogok...háát nem :(((

(#18859) jsk válasza kökény (#18858) üzenetére


jsk
Topikgazda

Hehe, én is megnéztem. Egy sör érdekelt összesen: Siren Procejt Barista Bourbon Turkish. Emiatt nem rendelek.

(#18860) tomazin


tomazin
veterán

Ismeros Ocala-ban(Florida) van. Tudtok esetleg fozdet ajanlani a kornyeken, illetve konkret sort, amit erdemes lenne hazahozniuk?
(Jacksonville, Orlando, Tampa, Miami van a kornyeken)

[ Szerkesztve ]

(#18861) Weareus


Weareus
addikt

'sztok!
Iható alkohol és kalóriamentes sör van? Vagy igyak inkább vizet?
Köszi.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#18862) kökény válasza tomazin (#18860) üzenetére


kökény
aktív tag

Miamiba: The Union Beer Store, főzde pedig J.Wakefield így hirtelen, ami eszembe jutott.

jsk: számítottam még valami jó kis IPA/NEIPA felhozatalra, de sajna tényleg semmi értékelhető nincs.

[ Szerkesztve ]

(#18863) jsk válasza tomazin (#18860) üzenetére


jsk
Topikgazda

Cigar City
Funky Buddha
J.Wakefield
Angry Chair
Cycle Brewing Company
Civil Society
Calusa Brewing

Ha már az első 4-től szerzel valamit, akkor nagyon elégedett lehetsz.

(#18864) Jhonny06 válasza kökény (#18858) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kb. minden magyar bolt egy helyről szerzi be a készletét, milyen nagy durranásra számítottál? :)

(#18865) Dilikutya válasza Weareus (#18861) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18866) kökény válasza Jhonny06 (#18864) üzenetére


kökény
aktív tag

Other Half-ra vazz :D ... amúgy valami amcsi vagy angol IPA féléket szerettem volna egy újabb adag Northern Monk vagy Finback jól tudott volna esni a májamnak.

(#18867) [CsuCsu] válasza kökény (#18866) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jo IPA-bol UK-ban is pangas van most, ugyhogy alapbol nehez ugy. A problema, hogy egesz EU-ban ezeket akarjak a shopok.

(#18868) proci985 válasza kökény (#18866) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

systemizr ezt keresed.

van koztuk norveg / sved hely, de a tobbi jellemzoen nemzetkozi. ezek alapjan kb latszik, hogy mi van uj, plusz untappdet bekotve tudod filterezni, hogy mi az amit mar probaltal. nagyobb EU webshopokat lefedi es kb mutatja, hogy mi van elerheto europaban.

oldal eredetileg skandinav geekeknek csinaltak, de gyakorlatilag a helyek EUn belul szoktak szallitani.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18869) looser


looser
addikt

(#18870) jsk


jsk
Topikgazda

Volt szerencsém a napokban az alábbi söröket inni:
[Suarez Homespun] - Pale ale. Meglepően komlós, ha magában ittam volna, akkor biztos több pontot kapott volna. Ivósörnek szenzációs lenne.
[Hudson Valley Emissary] - Sour IPA. Nem vagyok oda a stílusért, de ez kiváló volt. Tökéletes összhangban volt az ipa és a sour ízvilág.
[Hudson Valley Unity of Place] - Sour IPA. Csak ismételni tudom a fentieket. Egy fokkal gyengébb megvalósítás.
[Green Cheek Radiant Beauty] - West Coast IPA. Friss volt. Valószínűleg ezt iszogatva más lenne a vélemény a west coast stílusról.
[Green Cheek Sink or Swim] - New England IPA. Ezt kellene átlagban hozni a magyar főzdéknek NE IPA terén.
[Monkish Ghetto Style Proverbs] - IPA. Nagyon hazy. Betojsz olyan jó. Harapni lehetett. Sűrű, jól megkomlózott darab.
[Equilibrium/Verdant Rock Fantasy] - DIPA. Édeskés, sűrű, hazy. Nem dobtam el tőle az agyam, de bármikor jöhet belőle.
[The Alchemist Crusher] - DIPA. Brutál komlós, brutál keserű. Édesnek még a nyoma sincs.
[Hill Farmstead Society and Solitude 11] - DIPA. Az este egyik legjobbja volt. A Nelson Sauvin komló mindig jól jön.
[Equilibrium Fluctuation] - DIPA. Baracklé a sűrűbb fajtából. Trópusi bomba. Enyhén keserű.
[Goodfire Meta] - Mézzel főzött NE DIPA. Finom volt, de azért nem ájultam el tőle.
[Monkish Tinkerbell Beats] - NE DIPA. Komlófőzelék. Hihetetlen milyen kortyérzetet tudnak belevarázsolni egy sörbe.
[Green Cheek Illusion Of Choice] - NE TIPA. A brutál alkohol sehol nem lógott ki. Nagyon el volt dugva. Ebből egy ilyen doboz fejbe ver.
[Monkish Soul Stay Pluto] - TIPA. A nap csúcspontja az ipa-k terén. 4,75 pont ment neki.
[Equilibrium/Foam Tangerine Peel Laboratory] - TIPA. Tele mandarinnal. Hihetetlen íze volt, nekem nagyon bejött.
[Hill Farmstead Earl] - Oatmeal stout. Semmi mágia, semmi aroma. Ahogy bement, úgy jött ki, csak folyékonyan.
[Prairie Artisan Ales Double Barrel Noir] - Imperial stout. Rumos és whiskey-s hordóban érlelt stout. Hihetetlen gazdag, édes ízvilág. Pazar.

(#18871) [CsuCsu] válasza jsk (#18870) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A HVB az egyik szemelyes kedvencem. Amit ok csinalnak, az nem is sour IPA, hanem HVB. Onallo kategoria, amit csak ok foznek, valahogy senki mas keptelen ilyen tipusu soroket csinalni.

A Monkish pedig a masik, amit barmikor barmerre barhogyan. Ok fozik szerintem a legjobb TIPA-kat az egesz USA-ban. Basszus, nagyon megkivantam most a komlot... hogy a fene essen beled. ;]

(#18872) kökény válasza proci985 (#18868) üzenetére


kökény
aktív tag

Jó kis oldal, köszi! :R

(#18873) kökény válasza jsk (#18870) üzenetére


kökény
aktív tag

Ilyeneket honnan a ...-ből lehet beszerezni?Évente 1-2-szer szívesen kóstolnék én is ilyeneket.

(#18874) jsk válasza kökény (#18873) üzenetére


jsk
Topikgazda

Teljes mértékben nem az én érdemem. Trade során lehet beszerezni.

(#18875) proci985 válasza kökény (#18873) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha megnezed systemizr tud hisztorikusan keresni ;). par fozde cucca a listabol kaphato jelenleg is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18876) [CsuCsu] válasza proci985 (#18868) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hu koszi, ez jo cucc. Be is huztam 2 uveg Lervig Paragont gyorsan :B Etre Gourmet 96-ot rakott fel, 45 el is fogyott fel oran belul, es most is porog a szamlalo lefele.

[ Szerkesztve ]

(#18877) jsk


jsk
Topikgazda


11,3%-os tripla ipa. Other Half Triple Mylar Daydream Untappd 4.51. Kb. innentől kezdve nincs miről beszélni. Nem inni kell, hanem harapni. Utálom az amcsikat, hogy ilyenekhez jutnak, simán.

[ Szerkesztve ]

(#18878) proci985 válasza [CsuCsu] (#18876) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, orulok masnak is hasznos.

szerintem remek oldal, monitorozni is, meg egyszeruen at lehet nezni mi az ami uj. historikus adatokbol meg kb ki lehet kovetkeztetni, hogy adott sort kb mikor szoktak kihozni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18879) [CsuCsu] válasza jsk (#18877) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Na hogy a fene essen beled :)
Bejeloltelek Untappd-en, ha mar arra jartam.

(#18880) kökény válasza jsk (#18877) üzenetére


kökény
aktív tag

Én is utálom az amcsikat, meg téged is, hogy ilyeneket iszol és még fel is rakod :D

(#18881) jsk válasza proci985 (#18878) üzenetére


jsk
Topikgazda

Be is fogom rakni a téma összefoglalóba.

(#18879) [CsuCsu]: Gondoltam, hogy te leszel az. London, sok 3 Fonteinen :)

(#18880) kökény: Jön még :D Csak szerencsém van, hogy ismerek olyat aki tradel, és lehetőséget biztosít.

(#18882) kökény válasza jsk (#18881) üzenetére


kökény
aktív tag

Nu majd következő lehetőségnél gondolhatnál rám is! :K

(#18883) Aranypatkány válasza kökény (#18873) üzenetére


Aranypatkány
tag

Gondolom vannak amerikai webshopok, ahonnan lehet ide Európába is rendelni, csak győzd fizetni a szállítási költséget. Bármit lehet már venni bárhonnan, pénz kérdése az egész :D
Ja, aki tud amcsi sörös webshopot, akik ide is szállítanak, linkeljen már tényleg :)

[ Szerkesztve ]

(#18884) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#18883) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nincsenek. Par elado van a mybeercollectibles.com masodlagos piaci oldalon, es a facebookos csoportok. Amerikaban amugy a jo cuccok soha nem elerhetoek webshopbol, alapbol nincs is nagyon webshopos terjesztes kulonbozo jogszabalyok miatt. Ezek a csucs IPA-k kivetel nelkul a fozdeben vannak vasarolva, ahol sorokban allnak az emberek megjeleneskor. Ok ertekesitik tovabb oket.

A szallitas amugy $130+, de lassan skalazodik csak a merettel, igy akkor eri meg rendelni, ha egyszerre sokat vasarolsz. Jobban jarsz, ha Europai masodlagos piacon vasarolsz ritkabb Cantillon / 3F / Bokke soroket, es azokat becsereled Europaban.

[ Szerkesztve ]

(#18885) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#18884) üzenetére


Aranypatkány
tag

:O :O

(#18886) kökény


kökény
aktív tag

Nem gondolom,hogy csak pénz kérdése lenne, nekem simán megérne évente 1-2 alkalommal 20-30eFt-os beszállót, hogy ilyeneket ihassak, de sztem, ha nincs ismerős nehéz, és még FB-n sem vagyok fent, múltkor pont jsk kollega keresett egy beszállót, csak akkor épp nyaraltam, szóval, ha valahol majd hiányozni fog egy utolsó láncszem a rendeléshez nyugodtan jelezzétek, pénz nem akadály, van belőle xa...ásig :DDD

(#18887) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a Gouden Carolus Keizer Blauw / Imperial Darkja (a ket sor egy es ugyanaz) meg mindig zsenialis, viszont a 2019es fozet meg nagyon friss. par hete ittam egy 2018as whiskey BA varianst (ami igazabol hajszalnyival ter el az alapsoretol), ahhoz kepest meg picit tul komlos es nincs meg az fuszeres-anizsos-sotetgyumolcsos porkoltmalatas kenyer ratelepszik az ember szajara erzes teljes egeszeben.

nekem ez a kedvenc belga quadom es a kora oszi release mindig egy elmeny. ha vesztek szerintem varjatok vele par honapot (olyan max 3 eleg szokott lenn), egyebkent belgianhappinessen meg volt par uveg az elozo evibol ami mar a csucsan van.

bonusz: valamiert untappden az evjaratosok mind jobban teljesitenek az alapsornel es minel regebbi annal jobban jellemzoen. szoval erdemes vele varni picit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18888) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Csórók figyelmébe!

Auchan akciós sör, Apostel szüretlen búzasör 24 darab vásárlása esetén, 179FT/db.
Szeptember 25.-ig akciós.

Szerk: elvileg van belőle Dunkel, azaz barna is. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#18889) jsk


jsk
Topikgazda

Mai első finomság egy sörlegenda volt: Tree House Doubleganger.
Untappd: 4,59 (összes check-in 52e). Ennek ellenére nekem némiképp csalódás volt. Valami egyedi, brutálisat vártam. Kaptam egy igazi komlóbombát, ami kaparja a torkod is. Valószínűleg amikor először kijöttek vele, akkor leesett volna az állam. Ma már nem. Ugyanakkor ha legalább hetente ihatnám, akkor boldog ember lennék.

(#18890) jansky1


jansky1
senior tag

Metro is tart sörakciót. Láttok ezek között valami kezdőknek való, ámde kihagyhatatlan ajánlatot? (Pl. Kondarot ajánlottátok és nagyon be is jött, most is ebben a kategoriában gondolkodom, nem a kézművesekben)

(#18891) proci985 válasza jansky1 (#18890) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en vegigmennek rajtuk untappden.

filleres kategoriaban mondjuk 3.25-3.5 korul meg erdemes egyet kiprobalni, hatha neked szubjektive jobb, mint a soproni 1895 pl. ilyen 2.75-3.0 alatti cuccokkal ovatosan, 2.5 alatt felejtos artol fuggetlenul.

tag hatarokat azert irom, mert fugg stilustol.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18892) jansky1 válasza proci985 (#18891) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszönöm az instrukciókat.

(#18893) proci985 válasza jansky1 (#18892) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ertelemszeruleg 3.5tol meg pilsner / lager / filleres kategoriaban ar/ertek bajnok, de az ritka, mint a feher hollo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18894) Kergeboci válasza jansky1 (#18890) üzenetére


Kergeboci
tag

A képen amit érdemesnek látok, az a Bernard sör. A cseh sörök egyik alappillérje, kiegyensúlyozva a maláta és a komló, tök jó ivó sör.
Ha kicsit komlósabb irányba mozdulnál el akkor pedig a Rychtar. Ez anno a pennyben pár százazért volt, állandó vendége volt a hűtőmnek.

Más érdekeset nem látok. Tucat sörökből még az Erdinger búza jó, Pilsen Urquell bármikor. A Staropramen csak akkor, ha export és nincs rajta magyar felírat. Krusovice meg a Bohemian Ale megosztóbb darab, vagy bejön vagy nem, ha nem próbáltad őket, egy-egy darabot el lehet vinni.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#18895) Dorian válasza Kergeboci (#18894) üzenetére


Dorian
félisten

Erdinger sajnos már régen nem a régi minőség, csak az Urweisse fincsi belőle.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18896) Dilikutya válasza Kergeboci (#18894) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bernard majdnem duplája a Konrad-nak. Amúgy finom, ittam a sörgyárban. :)
Az a Rychtar nekem marhára nem jött be, szerintem bűnrossz. Bár talán annyira nem, mint a Perlenbacher Pils.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18897) kökény


kökény
aktív tag

Tegnap volt egy kis sörözgetés haverokkal, Ugarnak volt 2 újdonsága is Gray Matter és a Fake Your Pils.Előbbi egy westcoast ipa másik golden ale jelentsen ez bármit is, utóbbira rá is írták, hogy egy alapsör és nincs túlbonyolítva, nos valóban elég jellegtelen nedű. Egyébként ezen és a tokyo lemonaden kívül mindegyik ízlett.

[ Szerkesztve ]

(#18898) Dorian válasza kökény (#18897) üzenetére


Dorian
félisten

Gray Matter nem éppen nagyon új, de messze a legjobb teás sör amit ittam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18899) L4D1K


L4D1K
őstag

Dorian Épp írni akartam. Ettől függetlenül jó sör bár nekem a Balkezes - GreyJoy jobban ízlik.

Jön valaki ma délután a Hrabal /Hetedik lépcsős eventre? Lesz pár érdekes cseh craft.

Csütörtökön megvolt a Double Hazy Queen a KEG-ben. Elég frankó lett, de egy pohár bőven elég volt elsőre. Viszont a Zagovor(RU) - Decontrol: Marshmallow & Vanilla Pie imperial stoutja miatt elmorzsoltam egy könnycseppet. Remélem tudok szerezni egy üveggel.

# ANTAL Tuning #

(#18900) kökény válasza Dorian (#18898) üzenetére


kökény
aktív tag

Bocsánat, úgy fogalmaznék, hogy nekem új :R és valóban nagyon fincsi volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.