Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) zoli03 válasza vbbb (#18399) üzenetére


zoli03
őstag

Ha jól emlékszem, az InterSparban is van.

(#18402) proci985 válasza kökény (#18400) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja, igazabol azert mondtam azt az oldalt, mert apatsagit samplingolni szvsz talan az a legegyszerubb ha valakinek westvleteren is kene.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18403) jsk


jsk
Topikgazda

Visszatérve Rijekára a Konzumban, Tommy marketben csak nagyüzemi, kommersz sörökkel találkoztam. Viszont a Sparban volt pl. Zmajska Pale Ale, Zmajska Porter, Medvegrad Fakin ipa, Medvegrad duplabak, Medvegrad schwarzbier, stb.
Beültünk kávézni egy helyre (Cukari kafe), erre ott volt vagy 6 csap. Volt rajta német helles, helyi ipa és Must Kuld is.
A szállástól 10 méterre van egy Zagruda craft shop, helyi borokkal, olajjal, pálinkával, és van két hűtőnyi craft sör, sőt két csap is.
Elvileg a város nyugati részében van egy craft bár is, Beertija, de az most kimarad. Egyszóval nem rossz hely.

[ Szerkesztve ]

(#18404) [CsuCsu] válasza proci985 (#18396) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van meg a Tynt Meadow tavaly ota. Ok eleg ujak es meg nem lottek be teljesen a soruket, de nem rossz.

(#18405) divot


divot
veterán

Elpattintottam egy rakás Eurót a szlovák Tescoban, de szigorúan 1 euró alatti sörökre. Első kettő:

(#18406) proci985 válasza [CsuCsu] (#18404) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

tenyleg, pedig oket meg kostoltam is. a strong alejuk mondjuk tokatlag volt, bar ha tenyleg kb az elso fozetuket ittam, akkor van bennuk potencia.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18407) perempe válasza divot (#18405) üzenetére


perempe
addikt

ezekkel nem nagyon lehet mellényúlni, náluk nincs rossz sör szerintem. az akció meghirdetése után célszerű menni, mert pár napra rá elfogyhat. megkérdezhetem, hogy melyik mennyibe került?

a 42 centes Budvar és a 39 centes Zlaty elfogyott[link]?

pont most vettem pont 2 doboz 11-es Urpiner dark-ot az Agria Drinknél 99 forintért, ami tőlem pár száz méterrre van...

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18408) mekker válasza jupp008 (#18359) üzenetére


mekker
őstag

Lasko IPA és az Ozujsko Hoppy Lager egészen jó szerintem. És nem számottevően drágábbak. Rijeka környékén volt 6-10kn, parton 12-20kn.
A törökök, görögök drágák és igénytelenek is sör szempontjából sajnos.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#18409) kökény


kökény
aktív tag

Hoptop-Citra IPA: ez semmi különös, sőt egyáltalán nem ízlett, egyetlenegy mozzanata sem emlékeztet egy ipa-ra.

(#18410) kökény


kökény
aktív tag

Hoppin' Frog-Boris The Crusher: Oatmeal Imperial Stout 9,4%..hmm... bajban vagyok "küzdök" én ezzel a stílussal/típussal rendesen :) DE ez most kellemes meglepetés volt, legurult, igaz a szomszéddal együtt kortyolgattuk, el is fogyott a 6,5 dl üveg tartalma.Valahogy selymesebb, nem olyan szirupos, mint a többi,általam kóstolt,de az is lehet, hogy megfelelő volt hozzá a hangulat és a társaság, vagy az is elképzelhető, hogy ez valóban egy eltalált kiegyensúlyozott stout, ami még nekem is bejön, aki nem eme típus nagy rajongója. Szerintem kicsit be is csicsentettünk tőle, nagyon kellemes élményt hagyott bennem, továbbra sem lesz a kedvencem a kategória, de legalább nem a lefolyóban végezte;]

[ Szerkesztve ]

(#18411) Aranypatkány válasza kökény (#18410) üzenetére


Aranypatkány
tag

Ezt én is ittam már néhány éve, sajnos azóta nagyon felment az "Ugró Békák" ára...

(#18412) divot válasza perempe (#18407) üzenetére


divot
veterán

Passz, csak azt néztem, hogy 1 euro alatt legyek, ez volt a kihívás. :D

Amúgy itt vannak az épp aktuális árak - és ami online van, az volt a valóságban is:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18413) [CsuCsu] válasza kökény (#18410) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem neked a desszert (pastry) imperial stout-okkal van a bajod, amik meg vannak tomve aromaval (Omnipollo), jobb esetben kokusszal, vaniliaval, kakaoval es egyeb adjunktokkal.

Hoppin Frog jo amugy, a Bourbon BA variansok megbizhatoak, de poppet tul vannak arazva.

(#18414) kökény válasza [CsuCsu] (#18413) üzenetére


kökény
aktív tag

Igen, lehetséges, még van egy BD paradox heaven hillem is, arra is azt írtad,hogy az bejöhet, mert az sincs tele aromával, valamikor azt is felpattintjuk ;)

(#18415) Dilikutya válasza kökény (#18410) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mókás lett volna lefolyóba küldeni szegény brekit. :)
5000 egy üveggel?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18416) koxx válasza Dilikutya (#18415) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De legalább 0,65-ös.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#18417) Aranypatkány válasza Dilikutya (#18415) üzenetére


Aranypatkány
tag

Én még 3500ért vettem 2 és fél éve.

(#18418) [CsuCsu] válasza koxx (#18416) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Igy van, ez meg nem veszes, sot mondhatni atlagos az import imperial
stout-okat nezve.

[ Szerkesztve ]

(#18419) kökény válasza Dilikutya (#18415) üzenetére


kökény
aktív tag

Nem szokásom, csak egy kicsi Pöhjala coco végezte ott, de nem vagyok az a kiöntős fajta, valamennyire azért megpróbálom tisztelni a számomra kevésbé bejövősöket is ;)
Igen 5000, de Omnip. Lorelei 4 eFt és csak 3 deci, ez meg 6,5 dl ,akkor melyik van túlárazva?
Tudom mindkettő! :D

(#18420) Ereshkigal válasza kökény (#18419) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem tudom melyik változatáról van szó, de Itt csak 3000 a Lorelei. :)

[ Szerkesztve ]

(#18421) kökény válasza Ereshkigal (#18420) üzenetére


kökény
aktív tag

ez az, csakajosoron 4eFt, azért írtam azt az árat, mert a Béka is onnan volt vásárolva. ;)

(#18422) proci985 válasza kökény (#18414) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a paradox heaven hill hasonlo, mint a beka.

egyebkent a beka szerintem is egy picit tul van arazva, bar tenyleg nagyon lean.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18423) kökény válasza proci985 (#18422) üzenetére


kökény
aktív tag

Én nem is tagadom ezt,de meg szerettem volna kóstolni ezért kifizettem érte az árát, sokkal jobban fájt a többi stout ára, amelyek nem is ízlettek, mint ez az 5eFt-os, de az meg a tanulópénz volt :D

(#18424) kökény


kökény
aktív tag

Újabb IPA szállítmány, érdekes dátumok vannak a dobozokon, remélem ihatók lesznek, simán lejárt az összes Finback, ha jól láttam a dátumokat.

(#18425) divot


divot
veterán

Szlovákteszkó 2:

(#18426) [CsuCsu] válasza kökény (#18424) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem ihatoak lesznek meg boven, ha normalisan voltak tarolva. Persze nem olyanok, mint ket hetesen, de hat ez van.

(#18427) kökény válasza [CsuCsu] (#18426) üzenetére


kökény
aktív tag

Így van, örüljünk, hogy egyáltalán lehet kapni kis hazánkban ilyeneket. :-)

(#18428) divot


divot
veterán

Illetve:

Amúgy elég egyformák, nem rosszak, bár itthon lenne ennyiért ilyen választék. De egy vakteszten nem biztos, hogy meg tudnám különböztetni őket egymástól.

(#18429) proci985 válasza kökény (#18423) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

persze, ertheto

en anno belefutottam csapolva, jo cucc.

amit irtal az alapjan egyebkent tenyleg amerikai imperial stoutokat probalgatnek. pl oscar blues ten fidy (nem a BA!), founders imperial stout / kbs, great divide yeti, dieu du ciel peche mortel.

ezek jellemzoen megallnak max 4 euro korul (a KBS kivetelevel), altalaban elerhetoek es jok. a ten fidy pl szvsz egy 10.5%os guiness aminek van normalis teste.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18430) jsk válasza kökény (#18424) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem jártak le. Az a dobozolás dátuma rajta. Ha beerselectionos rendelés, akkor nemrég volt róla szó.

(#18431) [CsuCsu] válasza jsk (#18430) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ja igen, ezeken altalaban harom datum van. Canned on, best before es a tenyleges lejarat. A best before olyan 1 honap szokott lenni NEIPA eseten, a lejarat pedig 3-6 honap.

(#18432) Aranypatkány válasza kökény (#18424) üzenetére


Aranypatkány
tag

Simán jók azok a Finbackek még. Amiket én rendeltem 3 hete, azok áprilisi főzetek voltak, bőven jók. :)

(#18433) kökény válasza Aranypatkány (#18432) üzenetére


kökény
aktív tag

Köszönöm srácok, megnyugodtam. :R

(#18434) L4D1K


L4D1K
őstag

Kipróbáltam KEG sörművházban az elviteles KEG TO GO lehetőséget. Egy számomra különleges ROOS = B(l)ack Barrel Aged lett az áldozat. Simán bírt 3 napot ezzel a módszerrel.

A sör meg elképesztően jó. Ha vki unja a pastry stoutokat, jó választás lehet.

# ANTAL Tuning #

(#18435) jookomak válasza proci985 (#18429) üzenetére


jookomak
őstag

Még a De Molen Hel&Verdomenis-t mondanám, egyik abszolút kedvenc söröm, és árban is nagyon jó.
Alesmith speedway stout-okról nem is beszélve, csak azok annyira rohadt nehezen beszerezhetőek...

(#18436) perempe válasza divot (#18428) üzenetére


perempe
addikt

írhatnál róluk röviden.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18437) proci985 válasza jookomak (#18435) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

tenyleg, de molen kaphato Magyarorszagon.

alesmith tenyleg jo, de az arban kb a duplaja-triplaja a tobbinek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18438) [CsuCsu] válasza jookomak (#18435) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

De Molen szerintem mostanaban alul szerepel, de tenyleg voltak jo soreik.

Aki pedig a Speedway Stout arkategoriajaban vadaszik, annak mar szerintem inkabb beerrepublic es hasonlo kulfoldi oldalaktol valo rendeles jatszik. Ahol egyebkent vannak ugyanezen penzert jobb sorok is.

(#18439) kökény


kökény
aktív tag

Én nem fogom magamra erőszakolni, hogy stoutokat/portereket rendeljek, az tuti, van annyi kategória még ezen kívül, amiket nem kóstoltam,pl: lambic/sour/session ipa/flamand vörös/american wild stb.
Szóval köszi mindenkinek az ajánlásokat,de mostanában hanyagolom ezt a vonalat. :R

(#18440) Dilikutya válasza kökény (#18439) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs is szezonja mostanában. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18441) kökény válasza Dilikutya (#18440) üzenetére


kökény
aktív tag

"Ipázok" is hétvégén ezerrel, vettem az általad ajánlott magyarokból is ;)

(#18442) kökény


kökény
aktív tag

Yeast Side-Superside: 6% Neipa, a szokásos trópusi gyümis illat mellett elég komoly dinnyés illat csapja meg orrunkat, tömény vastag, tartós hab színe sötétebb a megszokottnál, már-már barna (borostyán?) ízben is visszaköszön a dinnyés citrusos hangulat, alkoholnak nyoma sincs :-) mintha gyümilevet innék, nem rossz, de az utána következő Neipa ennek a sörnek a veszte :) Mindjárt írok arról is. Egyébként szoknom kellett ezeket a Neipakat, meet hiányoltam az ipák keserűségét, de utánaolvasva ezek ilyenek, kevésbé keserű, édesebb/száraz befejezés, de mondom, csak megszokás kérdése és nagyon könnyű a jóhoz hozzáedződni.

(#18443) kökény


kökény
aktív tag

Northern Monk-INSA: 6,5% TDH IPA. Zavaros, szüretlen sárga szín, szép vastag közepesen tartós habkorona, illat na az a trópusi-paradicsom, citrusfélék tömkelege, mandarin, mangó,lime,papaya,maracuja és mindezeket lenyomja egy ananász, ő a főnök ebben a buliban :-) A korty és az utána való érzet, amitől ez kategóriaugrás egy yeastdhez képest, olyan gömbölyű és testes, ahogy mondani szoktátok “lean” nincsen elcsúszca semerre, a 6,5 mondanom sem kell, hogy cseppet nem érezni, mintha multivitaminos gyümilevet kortyolgatnék, pedig komlóözön van benne: Citra,Mosaic,Comet, Simcoe Cryo, mégis olyan finom pici keserédes lecsengése van, hogy személy szerint mosollyal a szám szegletében elégedetten dőltem hátra a teraszon, istenem nálam Neipában ez a referencia ( mondjuk ez vicces, mert össz-vissz 2 neipat kóstoltam eddig) várom a kihívókat! :P

(#18444) Dr.Zoo válasza divot (#18405) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Istenem, a régi szép idők...
2003-ban a Szlovákoknál csatos üveges Zlaty Blazantot ittunk a knédlis malac mellé... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#18445) divot válasza Dr.Zoo (#18444) üzenetére


divot
veterán

Ugye? :)

De azért azóta változott ott is a világ, ez a literes cucc 1000 forint átszámolva, és teljesen rendben van. Itthon is venném:

(#18446) kökény


kökény
aktív tag

Northern Monk-Glory: 10,5% Triple IPA, le sem tagadhatná az Insa-val való rokonságát, csak itt a mangó van tulsúlyban, színe, habja hasonló. Ízre egy elég erős, határozott karaktert fedeztem fel, ekkor néztem meg a dobozt, hogy ez biza 10,5% , aha, oké így már érthető. Érdekes, de ennek is édeskés lecsengése van, semmi túltolt keserű komlós ízvilág. Nekem lehetne kicsit keserűbb, de így is nagyon egyben van, nagyon finom IPA :K [kép] [kép]

(#18447) kökény


kökény
aktív tag

Finback-Double Something Citra és Multicolor : egyik 8,5 másik8,4%-os Dipa (van ahol neipának kategorizálják). Elég hasonló a kettő, ezt már szomszéddal ittuk egymás után és mindketten a citrát hoztuk ki győztesnek, jah semmivel nem tud többet, mint a szerzetesek, de azt a szintet simán hozza.Kitünő (szvsz) Neipák ezek is, ez egy jó rendelés volt, remek söröket kóstoltam, soha rosszabbat! :))

(#18448) proci985 válasza kökény (#18447) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

kemenyen belehuztatok :)

a citranak gyonyoru a szine is

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18449) divot


divot
veterán

Homer Simpson söre, 199 forintért gondoltam, poénnak is jó, ámde annál sokkal jobb. Ez a gabonás, kenyérízű, hagyományos német láger, a dög melegben igen jól tud esni.

(#18450) Dilikutya válasza divot (#18449) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt hol lehet kapni?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.