Hirdetés

2020. január 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-19 20:22:03

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18601) jsk válasza Aranypatkány (#18599) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Továbbra is lesz webáruház, bolt. Annyi változás lesz, hogy galériát építenek, ahol megihatod a lehűtött üveges söröket (most ugye 4 bárszék van a kirakat felé), valamint a jelenlegi egy csap helyett több lesz, leginkább a keg only söröknek.

(#18602) Dr.Zoo

Dr.Zoo
(senior tag)

Auchan akciós sörkínálat.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#18603) looser válasza Dr.Zoo (#18602) üzenetére

looser
(őstag)

Hát ez valami szuper, köszi!!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18604) tomazin válasza Dr.Zoo (#18602) üzenetére

tomazin
(addikt)

Uhh azert van itt egy par fincsiseg jo aron.

(#18605) koxx

koxx
(MODERÁTOR)

Mai beszerző körút eredménye

(#18606) perempe válasza tomazin (#18604) üzenetére

perempe
(addikt)

hihetetlenül jó árak más hazai hiperekhez képest.

[ Szerkesztve ]

* George Benson : White Rabbit *

(#18607) koxx válasza koxx (#18605) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

A rakoczi turos elkepesztoen jo cucc, aki szereti a gyumolcsos soroket feltetlen kostolja meg. Aljas mert kb 3%-osnak erezni nem 10-nek.

(#18608) jsk válasza koxx (#18607) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Hol jutottál hozzá?

(#18609) koxx válasza jsk (#18608) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Rádayn lévő beer to go-ban [link]

(#18610) jsk válasza koxx (#18609) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Köszönöm szépen.

(#18611) Aranypatkány

Aranypatkány
(kezdő)

Húú gyerekek... EZ!! :)) :K

(#18612) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#18611) üzenetére

Jhonny06
(addikt)
LOGOUT blog

Úgy néz ki mint a narancslé :D

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#18613) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#18612) üzenetére

Aranypatkány
(kezdő)

Nagyon bírom ezeket a hazy nedűket :)

Amúgy a doboz végén van mindig a cucc - ''zacc''., picit felrázogatom ha már a nagy részét kitöltöttem, a sűrűje akkor jön.

Quadrupel Fatamorgana a kicsike.
Untappd 4,22

(#18614) boci001

boci001
(csendes tag)

Beer House, Saranda, Albánia.
A korsóban egy helyi sör, Kaon (felejthető) volt. A körítésben látni némi hibát. :)

(#18615) proci985 válasza Jhonny06 (#18612) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

eloben is, eleg sulyos cucc

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#18616) perempe

perempe
(addikt)

a Krusovice 12 után megkóstoltam egy (zöld) Svijany 11-et[link]. tévedek, ha azt mondom, hogy ezek nagyon hasonlítanak a Pilsner Urquell-re?

[ Szerkesztve ]

* George Benson : White Rabbit *

(#18617) koxx válasza koxx (#18607) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

A szilvas gomboc is baromi jo cucc, mondjuk en minimalis difit ereztem csak izben. Ha nem lenne ilyen mocsok draga bespajzolnek beloluk.

(#18618) tomazin válasza perempe (#18616) üzenetére

tomazin
(addikt)

A nagyon az tulzas, de ha megnezed amit linkeltel ott van,h pilzeni tipusu sor. Pilsner is olyasmi, csak azt itthon gyartjak, ennek meg is van a nyoma...de alapvetoen az is pilzeni, igen.

[ Szerkesztve ]

(#18619) Dilikutya válasza tomazin (#18618) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Pilsner Urquell-t nem itthon gyártják.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18620) tomazin válasza Dilikutya (#18619) üzenetére

tomazin
(addikt)

az kellemetlen, mert én kb. 10-15évvel ezelőtt csak azt ittam és volt egy annyira érezhető minőségi romlás, hogy azóta egyszer mentem csak a közelébe, akkor is amikor leszálltam a prágai vasútállomáson. (ebből gondoltam, hogy itthoni gyártású lett, sry a fals infóért)

[ Szerkesztve ]

(#18621) Aranypatkány

Aranypatkány
(kezdő)

Ezt ittátok már? Bírja az ilyen sokáig? Nem tudom ennyi pénzért be merjem-e vállalni :D, már egy jó ideje raktáron van náluk...

https://www.beerside.hu/SHOP/Terreux_Sans_Pagaie_66_Kriek.html

(#18622) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#18621) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Birja, de annyit nem er szvsz. Ennyibol mar jobb belga is kijon.

[ Szerkesztve ]

(#18623) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#18622) üzenetére

Aranypatkány
(kezdő)

20-25 euróért vannak a külföldi webshopokban, most néztem. Gondolom ennél a stílusnál már számít az évjárat is erősen, mint ha valami bor lenne.

(#18624) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#18623) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Igen, szamit az evjarat. Kulfoldi ar tokmindegy, ennyit nem er akkor sem szerintem. Kriek-ben Europa nagyon eros.

Peldaul ott van a 3F Oude Kriek €10 / 375ml aron, de ennel van amugy olcsobban is, es a 3F mar tenyleg a top kategoria. Nos, a Bruery cucc ehhez kepest a kanyarban sincs. Ok tipikusan barleywine / imperial stout vonalon jok.

[ Szerkesztve ]

(#18625) Dilikutya válasza tomazin (#18620) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Azt mai napig csakis Plzen-ben főzik, sehol máshol.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18626) [CsuCsu] válasza tomazin (#18620) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

1999-ben vette meg a Pilsner Urquell gyarat a SAB Miller, es folyamatosan koltsegcsokkentettek. De csak szepen lassan, hogy ne legyen erezheto a valtozas egyik naprol a masikra.

A kraft sorosok ezert gyulolik a makro fozdeket. Megvesznek valamit ami jol mukodik, es lesilanyitjak. Peldaul a Beavertown fele meg csak egy eve van Heineken kezen, es a Gamma Ray maris sz*r, a Bloody 'Ell pedig bevallottan szupermarketsorre valt receptvaltozas utjan.

[ Szerkesztve ]

(#18627) proci985 válasza Aranypatkány (#18623) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

ahogy [CsuCsu] is mondja, ez ennyit egyszeruen nem er.

kriek / lambic vonalon amerikaiak max onnantol erdekesek, hogy a belgakat vegigkostoltad. ez egyebkent trapista sorokre is igaz.

Bruerynek az imperial stoutjai nagyon sulyosak, en azokkal szemeznek inkabb.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#18628) looser válasza proci985 (#18627) üzenetére

looser
(őstag)

Évek óta olvasom a topicot, ennek ellenére fejben azért nincsenek meg részleteiben, melyik főzde mely söre az, ami "must have". Szóval lehetne egy ilyen kérésem, hogy ebben a pár népszerű stílusban (ipa, stout-porter, lambic, belga, búza) írtok 3-3 sört? Az, hogy az ipa dupla, tripla, NE, a stout imperial, BA, a lambic gyümölcsös vagy hagyományos, a trappista pedig d, t, q mindegy lenne. Általánosan hozzáférhető, nem egyedi vagy kísérleti sörökről lenne szó, árhatár nincs :-)

(#18629) [CsuCsu] válasza looser (#18628) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Egy ilyen altalanos kerdest szerintem eleg nehez megvalaszolni. A top kraft sor IPA, stout es lambic vonalon nagyreszt az egyszeri es szezonalis kiadasokrol szol, es a fogyasztok is a valtozatossagot kedvelik tobbnyire. A must have sor is nehezen definialhato kategoria itt, es amit tenyleg must have-kent szoktak definialni, az nagyon nehezen beszerezheto. Ezeknel a stilusoknal inkabb a fozde elerhetosegere kell koncentralni,nem egyes sorokre. Pl Verdant-nak nincsen olyan sore, amit allandoan foznek, cserebe az IPA-ik szisztematikusan jobbak barmilyen folyamatosan elerheto EU IPA-nal, es minden heten foznek valamilyet. Arhatar pedig nem tudom mennyire nincs. Megprobalok adni valami listat a jobb eresztesekbol, EU-n beluli szallitast es elerhetoseget feltetelezve csak (ha mar nem szamit a penz), a magyar oldal eleg szegenyes, foleg lambic teren. (Ha felvet a penz, az Other Half / Trillium / Tree House IPA-k es egyeb USA cuccok altalanosan hozzaferhetoek masodlagos csatornan keresztul, csak hat $10/can es vagy $80 a szallitas, de ezt nem tartom realisnak a poszthoz.)

Belga:
- Westvleteren 12, lehetoleg par eves
- La Trappe Quadrupel Oak Aged
- Chimay Grande Reserve BA

Buza:
- Weihenstephaner Hefeweissbier
- Weihenstephaner Vitus
- Schneider Weisse Original

Lambic - valojaban nincsen nem egyedi lambic, minden evjarat mas, mas aranyban van bennuk gyumolcs, sok szezonalis kiadas van. Valamelyik mindig beszerezheto, es nincsen igazi rangsor.
- 3 Fonteinen Hommage / Intense Rood / Framboos - ezek gyumolcsosek
- 3 Fonteinen Golden Blend / Cuvee Armand & Gaston - gyumolcs nelkul
- Cantillon Kriek / Rose de Gambrinus

Stout / porter
- Omnipollo Anniversary Coward / Noa variansok (sajat weboldalrol)
- Prairie USA stout-ok (Beergium tart rendszeresen)
- Pohjala BA eresztesek

IPA - ez nehez ugy. Igazan jo altalanosan elerheto EU IPA nincsen. Inkabb fozdeket nezz, amik azert tobbnyire elerhetoek angol webshop-okbol, es toluk kell venni azt ami eppen van. Untappd ertekelest erdemes figyelembe venni (4.20+ mar jo).
- Cloudwater
- Verdant
- Neon Raptor
- Polly's
- North Brewing
- Northern Monk

[ Szerkesztve ]

(#18630) proci985 válasza looser (#18628) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

alapvetoen itt ezt ugy ertelmeztem, hogy aranymercekre vagy kivancsi, amik segitenek tajekozodni, hogy mi merre, olyan sorokbol, amiket meg is lehet venni. szubjektiv. par helyen csak fozdet illetve egy helyen alstilust irtam, ott igazabol nincs fixen elerheto sor. lambicoknal es belgaknal ignoraltam a batch / evjaratot, ha latasmodot akarsz szelesiteni akkor a stabil fozdeknel ugyan minden fozet elter, de gyakorlatban leheletnyi kulonbsegek vannak.

ipa:
- brewdog punk (ipa)
- omnipollo nebuchadnezzar / dugges dipa / magyarorszagon talan a balkezes grey joy a fixen elerheto minosegi dipa (dipa)
- verdanttol/cloudwatertol amit talalsz frissen, kb fozetenkent valtozik a nev (a komlos)
stout-porter:
- oscar blues ten fidy (amerikai vonal)
- omnipollo noa / aon (skandinav pastry vonal)
- founders kbs / cbs vagy brewdog paradox barmi vagy avery uncle jacob's stout (BA, eltero hordozassal de kb hasonloan jok bar mashogy). ha nem akarsz hordot akkor Omnipollo Buxton Anniversary Coward
lambic:
- 3 Fonteinen homage / armand & gaston / golden blend (/ igazabol akarmi) (a kiegyensulyozott)
- Rodenbach Alexander / Character Rouge (utobbi picit nehezebben beszerezhetobb de intenzivebben gyumolcsos) (az oude red/brown)
- Lindemans Geuze vagy Kriek / Cantillon Geuze (a nagyon savas)
belga:
- Chimay Bleuw / Bernardus, Trappe, Rochefort is hasonlo (meg a tobbihez kepest harom-otszoros aron a Westvleteren is) (a quad)
- Rochefort 6 (a dupla)
- La Trappe Quad Oak Aged / Chimay Bleuw Rum BA / Firestone Walker Stickee Monkee (BA quad, igazabol ezek masok izre, de kb hasonlo elmenyt es komplexitast tudnak, batchenkent elterhetnek de jellemzoen a minoseg allando)
buza:
- Weihenstephaner
- Franziskaner
- Paulaner
(- jellemzoen a mikrofozdek cuccai jobbak nem lesznek, csak dragabbak)
sour:
- Dugges Tropic Thunder (az ivosor)
- valami jobb triple sour amit talalsz, ez relative friss kategoria (Track Uzon, Veil / Omnipollo Tefnut)
- amerikai vonalrol amit talalsz jot BA sour vonalon, pl Wild Beer vagy Jester King. nagyon dragak de vedd oket vacsorahoz pl vad melle bor helyett es remek lesz
egyeb stilus:
- mead: Superstition / Schramm fozdektol barmi
- alkoholmentes: mikkeller weird weather 0.0% (alkoholmentes neipa!)
- barley wine: sierra nevada narwahl
- saison: saison 1858

[ Szerkesztve ]

(#18631) koxx

koxx
(MODERÁTOR)

Mai beszerzőkörút eredménye, nem kimondottan nyári sörök, de kíváncsi vagyok rájuk.

(#18632) Ereshkigal válasza koxx (#18631) üzenetére

Ereshkigal
(őstag)

Én a Fehér Nyúl stoutjából táraztam most be. 500 Ft-ért inkább ezt iszom, nem a Guinness-t vagy a Fuller's-t.

Dilikutya: Jó a Fuller's. Amikor először azt ittam megfogadtam, hogy töbebt nem iszom Guinness-t, ha nem muszáj. De ez a nyulas most jobban bejön. Lehet az újdonság ereje. Meg nekem a Fuller's talán egy kicsit túl füstös.

[ Szerkesztve ]

cli; hlt

(#18633) Dilikutya válasza Ereshkigal (#18632) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Pedig a Fuller's jó. Igaz, nem is 500 Ft. Mondjuk a Guiness sem 500. Meg nem is fél liter. De a Fehér Nyúl sem. :) Guiness amúgy tényleg túlárazott, annál jobban már csak a Kilkenny az, annak az íze se jó.

(#18634) proci985 válasza koxx (#18631) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

cocoa psycho finom, nekem anno az volt az elso imperial stoutom.

Dilikutya: rendes, nitrosan csapolt / dobozbol rendesen toltott Guiness ugyan messze nem a vilag legjobb sore, de kielvezve es elfelejtve, hogy mi van a poharban azert egy kifejezetten oke stout, aminek egyetlen baja az, hogy nem eleg szeles a teste. de itt vedd figyelembe, hogy sima stoutbol kb a founders breakfast stoutja (ez az imperial / kbs / cbs zsenialisan jo alapsore) es az amager fru fredrikssenje (hr fredrikssen varians) volt az, amire azt mondtam, hogy elegedett vagyok a testukkel.

elvileg van Guinessbol is BA, csak ahogy latom kapni nem igazan lehet Europaban. viszont az Oscar Blues Ten Fidyje szerintem kb olyan, mintha a Guinessben haromszor annyi lenne az anyag.

[ Szerkesztve ]

(#18635) looser

looser
(őstag)

CsuCsu, proci: köszönöm, összeírtam, szuperek vagytok :-)
Tudom, eléggé általános volt a kérdés, de igazából állandóan főzött - s így mindig elérhető - jó minőségű sörökre lettem volna kíváncsi, de a 10€ nálam már eléggé a top, amit adnék sörért, de ha ajánlott, akkor egyszer mindenképp, max. valakivel felezve :-)
Neon Raptor remekül hangzik :-D

(#18636) proci985 válasza looser (#18635) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

jellemzoen amiket irtunk alatta vannak, legalabbis 30eur/liter alatti normalizalassal.

a 3Fonteinenek dragabbak, a BA quadok szinten (es abbol azert irtam harmat, mert az osszes szezonalis, evi 1-3 batchal), BA sour / BA mead meg az amit az ember jellemzoen felez / harmadol / negyedel uvegmerettol fuggoen. vagy talal egyszer csapon es kiprobalja ugy. ha hanyattesnel az aruktol akkor azokat nem kell most kiprobalni, egy uveg Superstition/Schramm arabol 10-16eves jofele single cask whiskeyt kapni. par hete ide is jott par varians Superstition, es kihagytam oket az aruk miatt (meg mar kostoltam a Mariont es jo volt, de nem 40 eur / uveg jo).

nezd vegig egyebkent, a Narwahl pl 4 eur, tropic thunder 3-4, a ten fidy 5-6, a noa 5-7, Cantillonokat is szoktam latni 8 korul (0,375kent), alexander 10 (0,75).

[ Szerkesztve ]

(#18637) jsk

jsk
(Topikgazda)

Lenne lehetőség Tree House ipákat kóstolni, valószínűleg szeptember első hete körül:

3x Julius - UNTAPPD 4.52
3x Green - UNTAPPD 4.47
1x Doppelgänger - UNTAPPD 4.49
1x Summer - UNTAPPD 4.34
1x Hurricane - UNTAPPD 4.33
1x Tornado - UNTAPPD 4.16

A pakk ára 70 000 Ft, 5 felé menne, vagyis 14 000 Ft fejenként. Eddig ketten lennénk rá. Ha megvan 5 ember, akkor megvenném. Persze, ha más közben nem csap le rá.

Ha valakit érdekel, akkor írjon. Időpontot, helyszínt utána egyeztetnénk.

[ Szerkesztve ]

(#18638) Jhonny06 válasza jsk (#18637) üzenetére

Jhonny06
(addikt)
LOGOUT blog

Ez a 10 sör oszlana 5 felé, vagy mindenki kapna 10-et fejenként? :))

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#18639) tomazin válasza Jhonny06 (#18638) üzenetére

tomazin
(addikt)

Tippre az elso a megfejtes.

(#18640) jsk válasza Jhonny06 (#18638) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

10 doboz sör tartalma 5 felé. Luxus, VIP, Édes élet, stb. :D

Ez még semmi. Most a Ganzban 4-5-en kóstolnak le 19 féle sört 900 euro értékben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18641) Aranypatkány válasza jsk (#18637) üzenetére

Aranypatkány
(kezdő)

Ezeket honnan rendelik egyes geekek? Vannak ilyen-olyan nemzetközi facebook csoportok? Vagy esetleg rokon nagybácsi él kint? A Különleges Sörök Kedvelői fb. csoportba is mindig töltögetik fel egyesek, hogy most épp mit isznak - Tree House, OH, meg ilyenek. Honnan a jóistenből szerzik ezeket be??? Vagy ezek a sörök csak a "kiváltságosoknak" vannak ha nem amerikaiak?

(#18642) jsk válasza Aranypatkány (#18641) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Trade FB csoportokban, vagy trade fórumokon. Mondjuk a Facebook-on augusztustól letiltották. Nem lehet pénzért sört adni (szerintük menj a Marketplace-re, ha akarsz). Maximum sört cserélhetsz sörért, de már az is necces.

(#18643) Aranypatkány válasza jsk (#18642) üzenetére

Aranypatkány
(kezdő)

Mindegy, nekem egyelőre megteszi a Beerside is, max 20 ezerért :D
Hétfőn rendeltem egy pakkot, ma jött az email, hogy átvette a posta, egyelőre még Biatorbágyon van, nagyon nagyon remélem, hogy ideér péntek estig a hosszú hétvége előtt ! :K :DD

(#18644) jsk válasza Aranypatkány (#18643) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Az biztos, hogy nagyon finomak. Ebből a pakkból már ittam 5 félét. Viszont 7000 Ft/dobozt biztos nem érnek meg. Viszont legalább az ember meg tudja, hogy hol tartanak az amerikaiak.

(#18645) Aranypatkány válasza jsk (#18644) üzenetére

Aranypatkány
(kezdő)

És ezekben a trade csoportokban szeretettel várnak minden kedves sör érdeklődőt kortól, nemtől, nemzetiségtől, stb. függetlenül, vagy pedig nagyon bennfentes a "buli"?

(#18646) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#18645) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Csoporttol fugg. Valamelyikbe kell ajanlas, valamelyikbe felvesznek siman. Viszont csak kevesen kuldenek EU-ba, es az is olyan $70 postakoltseg.

En inkabb cserelek, amikor jonnek fesztivalozni (MBCC, stb). Cantillon, ritka 3F, Bokke, Mills es Antidoot sorok jo aranyban mennek. De ezeket nehez szerezni. Mondjuk pont tegnap arultak (olyan 15 percig tartott a keszlet) 3F Zenne csomagot online, abbol rendeltem 4 csomaggal cserere + 2 sajat fogyasztasra.

[ Szerkesztve ]

(#18647) Aranypatkány válasza jsk (#18640) üzenetére

Aranypatkány
(kezdő)

900 euró 19 sörért?????

Ez nagyon nagyon durva! :o

(#18648) proci985 válasza jsk (#18640) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

ganzban egy hete voltam, ennyire nem tunt extremnek a felhozataluk. 50eur / uveg atlagban, jellemzoen azok a sorokbol egy estere max ketto eleg, mert annyira tomenyek. jellemzoen ennyiert kizarolag mead / sour / stout / barley wine / lambicok mennek, azon belul is szinte kizarolag usa import kulonlegessegek.

[ Szerkesztve ]

(#18649) jsk válasza Aranypatkány (#18645) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Nekem pár ellenőrző kérdést tettek fel, hogy milyen sört szeretek, melyik a kedvenc főzdém, stb. Kb. 10 perc alatt bent is voltam a csoportban. Viszont most a Facebookon most már titkos lett az állapota a csoportnak, és betiltották a sima eladást, aukciót. Csak csere van. Fórumos trade oldalakon tuti megy még a pénzes trade is. Illetve van még lehetőség, hogy trader-től vegyél, de ugye akkor még ő is ráteszi a hasznát.

(#18647) Aranypatkány: Igen. Múltkor 700 dolláros csomag volt a soron. 40 000 Ft környékén volt a beugró, már aki tudott róla :)

(#18648) proci985: A Ganz egy kis old school hely. Csak a helyet adja. A pakk egy srác által tradelt sörökből áll. A Ganz-ban csak megisszák. (Other Half, dobozos Hill Farmstead, J Wakefield, Prairie Yinn-Yang / Hype Machine)

[ Szerkesztve ]

(#18650) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#18647) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Most neztem mit csekkolnak, hat eddig csak basic OH es HF dobozos sorok.

€900 amugy nem durva 19 sorert, ha 750ml komplexebb sorrol van szo. Nem olcso, de nem is durva. Ezeknek az arat a jo borhoz kell merni, mert ugy iszod. De eddig $10/can masodlagos piaci soroket csekkoltak, egy ilyen sem volt.

Nekem van olyan sorom betarolva, aminek a masodlagos piaci ara $700. Es ez csak egy 750ml uveg. Es meg jo par masik par szaz dollaros darab. Persze ennyit nem adnek ertuk, de ennyit ernek a piac szerint. A Zenne csomagnak is adok 2-3 evet, es $1,500 korul fog menni.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.