Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11044) jit1120 válasza Grga_Pitic (#11043) üzenetére


jit1120
csendes tag

Bocs, igazán nem azért írtam az Olympus M1 II-t hogy arról írjunk, hanem, hogy a Sony adta neki a 4/3 szenzort, és a Pentaxnak az új APS-C-t.

Ezek a szenzorok így elsőre jónak tűnnek, a 4/3 lehetne az RX-ben az 1" helyett, igaz akkor kissé nagyobb lenne a váz, de szerintem nem sokkal (pl. Pana LX100), mivel nem cserélhető lencséi vannak.
Lehetne egy új Sony APS-C gép is a Pentaxnak adott ISO 819200-et "tudó" szenzorral (bár jó, ha pl. egy DXOmark "low light iso" érték alapján ISO 1600 felé megy ).

Szóval ezért hoztam fel a témát, nem méricskélni a 4/3 és az APS-C-t, mivel a nagyobb szenzor jobb szokott lenni.
Vannak akik nem értékelik sokra pl. a DXOmark táblázatát. De ha döntenünk kell egy gép mellett, nem biztos hogy van lehetőségünk elsőre kipróbálni minden szóbajöhető fényképezőgépet. Én egy jó kiindulásnak tartom ezeket a teszteket, ahol valamilyen mérések alapján pontozzák a szenzorokat. Szoktam DPreview tesztábrákat is nézni.
Van még egy tesztgrafikon (dinamic range és ISO settings), amelybe most tették fel az Olympus M1 II-t, és sok gép értékét mellé tehetjük, pl A6000 és A6500, itt elég jól szerepelt. Ezen az oldalon gyakran végigzongorázok az egyes típusokon :) Nem tudom mennyire szubjektív a grafikon, de egynek jó.

http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Olympus%20OM-D%20E-M1%20Mark%20II,Sony%20ILCE-6000,Sony%20ILCE-6300

Ezzel nem az Olympust magasztalom (igaz azért kipróbálnám, sőt itt nagyon jó a grafikonja, bár annyi pénzért inkább valami Sony A7...) , hanem hogy a Sony milyen jó szenzort tud csinálni :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.