Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) Dareiosss válasza K Norbi (#22948) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Az első linkedben az a durva, hogy a X85C fele annyiba kerül mint a másik 2, és nem marad el, sőt...
Nem véletlen hangoztatom, hogy mekkora best buynak tartom az X85Ct.

(#22952) hegylako01 válasza K Norbi (#22950) üzenetére


hegylako01
tag

Szlovákiában - Nyitra (általában ezt kapja Kelet-közép EU), Spanyolország - Barcelona, és ha jól tudom van egy üzem az oroszoknál is.

(#22953) Dareiosss válasza hegylako01 (#22952) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Viszont sehol tüntetik fel az országot. Az X85Cmen a címkén Sony corp van és alatta egy tokiói cím van, az alatt meg a gyártási dátum. Én ebből azt gondolom, hogy otthon gyártják.

[ Szerkesztve ]

(#22954) K Norbi válasza hegylako01 (#22952) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi utána néztem Sony Europe in Nitra, Slovakia. Akkor az enyém is vajon innen van? :DDD

Mikor vettem a tv-t a Mediába kérdeztem az egyik eladót hogy a Samsung tv-t hol szerelik, azt mondja nekünk Magyarországon a magyarok és többségük a cigók szerelik.
Dolgoztam a tv gyárba velük 3 hónapot.
Hát gondolom nem hazudott mert ilyet csak nem találna ki senki.

[ Szerkesztve ]

(#22955) kets520


kets520
tag

Üdv a képen látható falra szereléshez meg kell vásárolni valamit külön? 808c hez

[kép]

(#22956) hegylako01 válasza K Norbi (#22954) üzenetére


hegylako01
tag

Rajta van a doboz oldalán, hogy hol rakták össze. A Samsungot szerelik Magyarországon és Szlovákiában is, de, hogy kik dolgoznak a gyárban nem tudom.

(#22957) K Norbi válasza hegylako01 (#22956) üzenetére


K Norbi
addikt

Sehol nincs rajta, 2 címke van rajta annyi van az egyiken hogy Sony corporation Magyarországi fiók telepe.
Tv hátulján sincs semmi Made In honnan vagyok.

(#22958) K Norbi válasza hegylako01 (#22956) üzenetére


K Norbi
addikt

Annyira nem lényeg egyébként, csak kíváncsi voltam, esetleg más is megnézhetné. Hátha én vagyok vak.

(#22959) kets520


kets520
tag

A SONY KDL-50W808C Android TV
melyik kompatibilitás-nak felel meg?

csak azért hogy tudjam milyen fali tartóra szerelhető

VESA kompatibilitás:

VESA 75×75
VESA 100×100
VESA 200×100
VESA 200×200
VESA 400×400
VESA 600×200
VESA 600×400

(#22960) K Norbi


K Norbi
addikt

Előhívtam a fejlesztői beállításokat, mit lehet itt mókolni?

[ Szerkesztve ]

(#22961) K Norbi válasza kets520 (#22959) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezt találtam [link]
Szerintem a 400x400 mert a tv 400x300

[ Szerkesztve ]

(#22962) K Norbi


K Norbi
addikt

Tegnap este volt nálam 2 Samsung tv buzi ismerősöm, elhívtam 2,5 hónappal ezelőtt is őket mikor megvettem az LG-t beállítottam mutattam nekik Full HD filmeket, HD csatikat, tekergették.. arra csak legyintettek és inkább nem véleményezték a képminőséget. Ami igen szíven szúrt..
Tegnap ismét elfáradtak nagyon megnézték a sonyt, hoztak magukkal FULL HD anyagot is ;] azt hittem már lejárják, mikor fájó szívvel de elismerték hogy bizony nekik a Samsung tv-be nincs ilyen kép, másabb a színvilág le voltak nyűgözve! A képmozgás is jobb szerintük. És nem ám középkategóriás Samu tv van nekik azt hozzá kell tennem. Azt mondták ezzel kellet volna kezdjem.
Pedig még alig állítgattam a tv-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#22963) Frisi válasza K Norbi (#22962) üzenetére


Frisi
tag

:C :R :C :R
Nekem a Samsungos és Panás ismerőseim mondták ugyanezt!
Pedig csak x8005-ös! :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#22964) K Norbi válasza Frisi (#22963) üzenetére


K Norbi
addikt

Látom én is egyre jobban a különbséget, SD adásokkal csodát művel, nagyon jól feljavítja az elektronika.
Mindig tv-n teszteltem TV2 RTLK, az LG be tiszta kockás volt. Néztem egyszer a tv-t és fura dologra lettem figyelmes, olyan volt mintha poros lett volna a kijelző, letörölgettem ugyan olyan. Maga a Panel volt a ludas, kijelző előtt mintha egy felhős fátyolréteg lett volna. mindegy mit hova tekergettem.
Na a Sony nál ezt nem látom tű éles kristály tiszta.
Teljesen más világ.

[ Szerkesztve ]

(#22965) lasse001


lasse001
senior tag

Na ma megjött a billentyűzet is. Szinte már nem is kell a távirányító. A TV GO-t is frankon lehet vele vezérelni. Köszi a segítséget

(#22966) Messss


Messss
csendes tag

Beléptem én is táborba!

Welcome

Sony 50W755C

Ma este neki is esek, beváltja-e a reményeimet az android rendszer.
(biztos vagyok benne)

Biztosan lesznek hülye kérdéseim, ezt nézzétek el nekem, új vagyok az okos tévék világában!

:)

(#22967) kopee1980


kopee1980
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Sony KDL-43W755C TV-ről?
Leginkább a képminősége érdekelne, és hogy pendrive tartalmakat mennyire jól játszik le (mkv, stb)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22968) lasse001 válasza kopee1980 (#22967) üzenetére


lasse001
senior tag

Nekem tegnap jött meg. Minden szempontból elégedett vagyok. Én a Kodit raktam fel egy 1 terrás vinyoról visz mindent.

(#22969) VaDy


VaDy
tag

Sziasztok!

Valaki, aki falra szerelte a sony tvjet és emiatt nem használja a KRÓM (805/807/809) talpàt, esetleg nem cserélné el az én sima fújt (755/756os) talpammal?! Akár rá is dobok pár forintot! :DD
Csak ezért sokallom a +30ezret ^ a 3D t egyáltalán nem használnám, de a króm talp nagyon bejön!!
Tudom kicsi az esélye ennek, de próba szerencse. :R

(#22970) K Norbi válasza Messss (#22966) üzenetére


K Norbi
addikt

Messss & lasse001 Gratula a tv hez! :C

[ Szerkesztve ]

(#22971) lasse001 válasza K Norbi (#22970) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi szépen. Most is arról írok.

(#22972) misterazeko


misterazeko
tag

Sziasztok.
Lehet kicsikét nem ide paszol, de ha a laptop képernyőjét szeretném átvinni Sony Bravia TV képernyőjére, akkor ugye HDMI csatlakoztató szükséges. A notebookomban, és a TV-n is van ilyen csatlakoztató. Na most nem tudom, hogy a TV-hez kaptunk-e kábelt, de ha esetleg venni kéne, akkor milyen fajtát vegyek, ha a notebookot, és a TV-t szeretném összekapcsolni?

(#22973) Dareiosss válasza misterazeko (#22972) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Lehetőleg jó minőségűt: Audioquest, Kácsa, Hama stb. Továbbá olyan szabványút amilyenre szükséged van.

(#22974) guppy válasza guppy (#22939) üzenetére


guppy
őstag

Utánajártam az euronics sony tv garancia ügyének, idézném a választ, másnak is jól jöhet.

"Tisztelt Vezetéknév Keresztnév!

Szeretnénk tájékoztatni, hogy a 2 évet a gyártó biztosítja a készülékre, amit tud közvetlen a gyártó szervizénél érvényesíteni, vagy lehetősége boltunk segítségét kérni, hogy a garanciát tudja érvényesíteni.

Amennyiben a jövőben a segítségére lehetünk, keresse bizalommal ügyfélszolgálatunkat!"

Hamarosan én is Sony TV tulajdonos leszek :))

Már csak arra lennék kíváncsi, automata fényerő szabályozás mennyire használható ? (külső fényerőhöz alkalmazkodó háttérvilágítás)

(#22975) misterazeko válasza Dareiosss (#22973) üzenetére


misterazeko
tag

Fogalmam sincs, hogy ezek közül melyik lenne a megfelelő :D

(#22976) K Norbi válasza guppy (#22974) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem nem jött be, állandóan tekergette 1 műsornál akár 5 másodpercenként is. Maga a műsor ahol erősebb volt a fény, levette, ha gyengébb oda adta neki a kakót. Én azt hittem hogy reggel fasza világos lesz a kép, este meg leveszi sötétre. De nagyon nem így működik.
Én azt hittem a környezeti fényérzékelő van benne, nem műsörérzékelő ;]
Speciális kontraszt javítás KI, tán még ez is beleszól.

[ Szerkesztve ]

(#22977) K Norbi válasza K Norbi (#22976) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez másnak is így működik??

(#22978) misterazeko válasza K Norbi (#22977) üzenetére


misterazeko
tag

Nekünk egy Sony Bravia nemtudom hany millio sorszámos készülékünk van. Nappal kicsit világosabb a képernyő, este pedig sötétebb. Található rajta pár funkció is, pl. élő mód (sportra van ), mozi mód, meg még pár. Nagyon meg van vele elégedve az egész család :D

(#22979) bencsikgab válasza K Norbi (#22977) üzenetére


bencsikgab
tag

Tapasztaltam én is - és nem igazán találtam meg,hogy hol lehetne ezt a funkciót kikapcsolni. Nem is vagyok benne biztos,hogy a környezeti fényerő alapján történő szabályozás okozza (szerintem az egy külön, ettől független funkció) - de hiába kapcsoltam ki a képmódnál az automata fényerőt, a jelenség nem szűnt meg.

Van valakinek ötlete,hogy hol lehetne kikapcsolni a tartalomfüggő fényerőt?

(#22980) nismoka válasza K Norbi (#22976) üzenetére


nismoka
addikt

A fényérzékelő nem okoz ilyet, ami okozza az a kontraszt kiemelő ezt ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#22981) K Norbi válasza bencsikgab (#22979) üzenetére


K Norbi
addikt

Visszaolvastam ezt találtam:

Ez nálam is fent áll ki van kapcsolva és tekergeti tovább.
Itt a megoldás

50W809C-es tv-m van. Hol lehet állítani, kikapcsolni hogy ne legyen automatikus kép sötétítés, világosítás? (Fényérzékelő ki van kapcsolva. Azt megtaláltam a menüben.) Nagyon zavaró filmnézés közben hogy néha kis mértékben ugyan de világosodik, vagy sötétül a kép.

Action menu
Kép
Speciális beállitások
Fényerőnél (ez jön be alapból) speciális kontraszt javítás KI

W755-ön így kell, sztem nálad is hasonló lesz.

Dinamikus kontraszt , részletes kontrasztkiemelő, vagy valami ilyesmit keress (nem tudom a C-s sorozatban hogy hívják) és kapcsold ki a francba

(#22982) bencsikgab válasza K Norbi (#22981) üzenetére


bencsikgab
tag

(#22980) nismoka

Köszönöm mindkettőtöknek, rögtön ki is próbálom. :))

(#22983) petakpa1 válasza lasse001 (#22965) üzenetére


petakpa1
őstag

TvGo bármely Sony okostvre feltelepitheto, vagy csak a legújabb Android TV szeriara?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#22984) lasse001 válasza petakpa1 (#22983) üzenetére


lasse001
senior tag

Szerintem legálisan egyikre sem. Elég nehezen raktam fel. És billentyű nélkül nem tudnám kezelni. Ha érdekel leírom privátban.

[ Szerkesztve ]

(#22985) K Norbi


K Norbi
addikt

Uraim kérdés: Ha bedugom a tv be a pentet bemenetek közt ott kéne legyen az USB?
Hol kell formázni a tv vel? És hol kell leválasztani?

[ Szerkesztve ]

(#22986) lasse001 válasza K Norbi (#22985) üzenetére


lasse001
senior tag

A bemenetek közt nekem sincsen. Pedig 2 is rá van dugva. Leválasztás én sem találtam. De azt olvastam valahol hogy kikapcsolt tv-nél kell lehúzni.

(#22987) belan


belan
addikt

hello kis infó kéne milyen tv a Sony Bravia 55S8005C kép minőségbe ?

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#22988) K Norbi válasza lasse001 (#22986) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, köszi :K

(#22989) SipiBcs válasza belan (#22987) üzenetére


SipiBcs
őstag

Nem rossz, de a 4k belépő modellje.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#22990) belan válasza SipiBcs (#22989) üzenetére


belan
addikt

értem kösz

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#22991) dh66e


dh66e
veterán

Melyik 4k modell ami ajánlott a sonyból?Olvastam régebben egyet amit itt dicsértek egyesek,de most nem találom.Egy cimborának kéne valamit ajánlanom és az enyém nagyon tettszik neki kép minőséget tekintve(829b),de az csak fhd ugye.Neki meg fontos a 4k.

[ Szerkesztve ]

(#22992) junior11 válasza dh66e (#22991) üzenetére


junior11
veterán

Tavalyi modellből X85C széria és felette, ideiből XD93 (vagy az XD85 ha bejön neki az IPS panel).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22993) dh66e válasza junior11 (#22992) üzenetére


dh66e
veterán

IPS kizárt még akkor is ha sony elektronika dübörög alatta.
Köszönöm! Elküldöm neki aztán elmegy megnézi.

(#22994) Tegla80 válasza dh66e (#22993) üzenetére


Tegla80
addikt

Linkeltek a napokban,h az euronics most jo arban adja. [link]

Sony® & PlayStation®

(#22995) dh66e válasza Tegla80 (#22994) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi!
Úgy nézem hogy most máshol is akciós.[link]

[ Szerkesztve ]

(#22996) Dareiosss válasza dh66e (#22995) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Bizony ennyiért nagyon jó vétel!!

(#22997) hais42


hais42
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek dönteni! KDL43W755 170-ért, vagy W805 178-ért. A 3D egyáltalán nem érdekel, van-e egyéb, ami a 805 mellett szól, a nyolcezer Ft különbség nem igazán szempont.
Előre köszönöm!

(#22998) lasse001 válasza hais42 (#22997) üzenetére


lasse001
senior tag

Én úgy tudom hogy csak a 3d a difi.

(#22999) VaDy válasza hais42 (#22997) üzenetére


VaDy
tag

Igen még van egy a 3Dn kívül!
A talpa, a 7es szériának csak simán fùjva van (gagyi), míg a 8asoknak króm, élőben látni igazán h mennyivel szebb az utóbbi, én konkrétan csak ezért veszem, a 3D nem érdekel. :C

[ Szerkesztve ]

(#23000) lasse001 válasza VaDy (#22999) üzenetére


lasse001
senior tag

Na látod engem a tv a képe mitt és a funkciója miatt érdekel. Nem mutogatom sennkinek. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.