Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) dota1 válasza Ladislaoca (#22300) üzenetére


dota1
aktív tag

Vagy áruházi módban indítottad el vagy hol vetted a tv-t, hogyan indult elsőre?

(#22302) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Neten rendeltem a tévét már lassan 1 hónapja.
Szoftverfrissítés után már így indult.
Eddig nem foglalkoztam vele.
De ma megnézegettem és nem tudom, hol lehet kikapcsolni, illetve, hogy a fényérzékenységet is bekapcsolva hagyja.
KDL-43W805C típusú a tévém és a legújabb Firmware van rátéve.

(#22303) dota1 válasza Ladislaoca (#22302) üzenetére


dota1
aktív tag

Beállítások----rendszerbeállítások fül végén van az áruházi mód beállításai----ott kapcsold ki a demó és képvisszaállítási módot.

[ Szerkesztve ]

(#22304) allfinanz


allfinanz
senior tag

50KDL805C
Jott szoftverfrissites...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#22305) Sefter válasza allfinanz (#22304) üzenetére


Sefter
veterán

:F
Sony oldalán csak a fos februárit látom...

Psn ID: sefter_hun

(#22306) allfinanz válasza Sefter (#22305) üzenetére


allfinanz
senior tag

tipus pontosan igy van: KDL50W805C

[ Szerkesztve ]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#22307) allfinanz


allfinanz
senior tag

Android 5.1.1 maradt.
Uj szoftver 3.395.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#22308) Sefter válasza allfinanz (#22306) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, azt vágom, viszont sony supporton még a 3.317-et írja legfrissebbnek.. Ránézek majd a tv-ről is.

Psn ID: sefter_hun

(#22309) junior11


junior11
veterán

Sony 55XD9305 review (whathifi) [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22310) Ladislaoca válasza dota1 (#22303) üzenetére


Ladislaoca
tag

Köszönöm!
Sikerült!

(#22311) Beri78


Beri78
őstag

755-re is megjott a frissites

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#22312) Blaise válasza allfinanz (#22307) üzenetére


Blaise
veterán

Állítólag ezek változtak az új szoftverben:

Official list of improvements from Sony:
- Improves the Netflix software quality. (4K HDR model) [Note: This means added HDR mode for Netflix]
- Improves general software quality of the TV.

Below is what I have in the FAQ in my Sig on this update at this point - from X850C and X9XXC owners:

Current TV software package as of 4/7/2016: PKG3.395.0105NAB
Current Android version: Lollipop 5.1.1 Build: SVP4KHDTV15_UC-user 5.1.1 LMY48E.S223 3.395 release-keys
TV software version (the "PKG" version, and Android software version are separate version numbers.

Confirmed improvements over previous version PKG3.307.0101NAB:
- Added Netflix HDR support. So far only Marco Polo appears to have HDR10 content on Netflix. (HDR requires 4 screen Netflix account!)
- 3D improvements for a subset of 65X850C sets where 3D wasn't working well (see mrdjman's comments below)
- Component connection loss of color is addressed in this update - Sony officially posted that.

Potential (unconfirmed) improvements:
- 3D glasses sync (940C) - "I did not have to reboot" [marcuslaw]

Reports of what got worse:

- Reported no longer working: Ability to force 3D mode in 3rd party apps by selecting 3D in the Video app and then returning to the 3rd party app to play the 3D video.

Ongoing issues not addressed:
- Video app stretching/zooming all content to 16:9/full screen
- 3D issues outside fix provided for a subset of 65X850C models (see mrdjman's comments below)
- Amazon app does not output 5.1
- All sound going through subwoofer

Potential issues:

- Limited reports (two) of Netflix app gettint stuck when opening and not resolved by clearing data on the app. Does not appear to be a common issue. No reports of this issue on AVS forums, two reports here in this thread.

(#22313) ezut


ezut
csendes tag

Sziasztok!

Sony 55W829B típusú TV-m van .Nem tudom lejátszani a saját belső lejátszójával a DTS hangot.
A Média Markt-ban voltam hétvégén és ott az eladó azt állította ,hogy akkor rosszul van bekötve a kábelezés,vagy nincs valami engedélyezve ,mert azt tudnia kéne.
Mi az igazság ?
Én úgy tudtam ,hogy alapból a saját lejátszója nem tudja.

(#22314) Dareiosss válasza ezut (#22313) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Megpróbáltad átállítani a beállításoknál TV hangszóróról, audiorendszerre? Úgy talán engedi továbbítani a DTSt.

(#22315) ezut válasza Dareiosss (#22314) üzenetére


ezut
csendes tag

Igen . Úgy van.
DD 5.1 az megy is csak a DTS nem.

(#22316) Dareiosss válasza ezut (#22315) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Akkor nem tud. :S

(#22317) agabe válasza ezut (#22313) üzenetére


agabe
addikt

Ugyanaz a tv-m van (csak 50-es)
DTS-t a belso lejatszo 2.0-ra kever le, es ugy adja at az optikai kiemenetnek.
Nalam mindegy mi van beallitva hangszoronak (tv, vagy audio rendszer) optikain kimegy 2.0 mindig (akar DD, akar DTS)
Ha DD-t akarnek 5.1-ben hallgatni erositobol, ahhoz a hangszornal kimenetnek mar az audio rendszernek kell beallitva lenni.
A 2015-os modellek mar DTS-t is kiadnak.

Legjobb a kulso lejatszo amibol kozvetlenul megy az erositobe a jel (akar HDMI-n, es akkor DTS-HD is mehet, akar optikain akkor ugye csak a core dts tud menni) es vagy az erositobol tovabb HDMI-n a tv-be a kep, vagy ha optkaival csatlakoztatod erositobe akkor HDMI egyenesen tv-be.

Az nem jo ha HDMI megy a tv-be es onnan akarod kinyerni a DD, vagy DTS hangot, mert akkor csak kizarolag 2.0-at fogsz kapni. Ez mar nem a tv miatt van (vagyis de, csak nem a tv keveri le), hanem a kulso lejatszo erzekeli az edid (vagy lehet, hogy mas a neve) infok alapjan a HDMI kabelen keresztul, hogy a hozza csatlakoztatott eszkoz max 2.0-at tud lejatszani (mivel a tv csak sztereo ugye) es eleve olyan hangot kuld ki magabol.

(#22318) ezut válasza agabe (#22317) üzenetére


ezut
csendes tag

Köszi az infót.
Esetleg még egy kérdést feltehetnék?
Ha beruházok egy külső lejátszóba 30 e körül,
szebb képet is kapok mint a belsőről?

(#22319) dota1 válasza ezut (#22318) üzenetére


dota1
aktív tag

Igen, szebbet és jobbat is.

[ Szerkesztve ]

(#22320) ezut válasza dota1 (#22319) üzenetére


ezut
csendes tag

Tudnál esetleg konkrét ajánlatot típusra?
Például néztem a Sony BR lejátszóját .
USB-ről kezelve az 1 TB vinyót minőségjavulás lenne?

(#22321) dh66e válasza ezut (#22320) üzenetére


dh66e
veterán

Csak akkor vegyél BD lejátszót (inkább samut vagy lg-t a szélesebb formátum támogatás miatt) ha lemezzel eteted,egyébként média lejátszót. Pl Dune,Popcorn esetleg Mede8er vagy a droidosok közül a Himedia modelljeit.Ezekkel szuper lesz a képed.

(#22322) ezut válasza dh66e (#22321) üzenetére


ezut
csendes tag

Lemezzel nem etetném.
Köszi a segítséget.

(#22323) Sefter válasza Beri78 (#22311) üzenetére


Sefter
veterán

857c-re is reggel...van már tapasztalat? (Mit b@xtak el most...?) :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#22324) dota1 válasza ezut (#22320) üzenetére


dota1
aktív tag

A bd játékosok felejtősek. Egyetértek dh66-al, azok közül válassz. Nekem A400 van 55w755c-hez és minden forintot megért a képe miatt.

(#22325) daniel2121 válasza ezut (#22318) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez nem kérdés,sokkal jobb képet kapsz.

(#22326) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok!

Azt jól látom, hogy az idei 2016-os modellek közt már nincsen passzív 3D-t támogató Tv-je a Sony-nak? Úgy, mint anno pl. az 55X8505B ? Csak 2015-ös modellek közül az X90C képes erre?

(#22327) BossBoss válasza ZGO (#22326) üzenetére


BossBoss
őstag

Jól látod. Hozzáteszem hála az égnek. Az IPS panel miatt eleg gyenge volt az a tv... :(

(#22328) junior11 válasza ZGO (#22326) üzenetére


junior11
veterán

Az idei modellek közül csak a csúcsmodell XD93/94 3D képes. Az XD85 idén IPS panelt kapott, de nem tud 3D-t.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22329) kanyez


kanyez
tag

Az megvan, hogy Kanadában a helyi MLB/NHL/NBA csapat meccseit 4K-ban nyomják?

Itthon néhány helyen még a HD is űrtechnika. :D

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal."

(#22330) dawheeler


dawheeler
tag

Na, a Sony KDL55 W805C TV-mel én is csatlakoztam a "pattogósok" klubjába. Mivel egy térben vagyok a TV-vel, ezért rettenetesen zavaró, hogy kikapcsolás után egy jó ideig néha sűrűbben néha ritkábban "pattog", kb. úgy mint amikor egy műanyagot összepattintanak jó hangosan. Ajánlottak pár szoftveres tippet az ügyfélszolgálaton, amit becsületesen végig fogok csinálni, de van egy gyanúm, hogy nem ez a probléma. Ha utána is fennáll akkor kiharcolok egy cserét, remélem vannak olyan darabok, ahol ez a a hangeffekt nem tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

(#22331) dh66e válasza kanyez (#22329) üzenetére


dh66e
veterán

Az oroszoknál is van már egy 4k-s zenecsatorna. :D

(#22332) amadeus11 válasza dawheeler (#22330) üzenetére


amadeus11
senior tag

Nekem egy Samu tv-m csinálta pár év után. Kikapcsolás után a káva adott ki magából pattogó hangot, ahogy hűlt a készülék. Érdekes 4 évig nem csinálta, lehet elfáradt az anyag. Néha kicsit megmasszíroztam a kávát, volt, hogy segített, volt hogy nem.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#22333) dawheeler válasza amadeus11 (#22332) üzenetére


dawheeler
tag

Eh, hát én nem szeretném masszírozni, kicsit drága volt ahhoz, persze nekem még csak 4 hete a kicsike, de mivel a lakás is új, ezért először nem foglalkoztam vele, csak megláttam a fórumban, hogy valaki írt erről a jelenségről és elkezdett összeállni a kép...

(#22334) PiciDikenz válasza dawheeler (#22330) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Nekem a W809C-m semmi ilyesmit nem csinál, a support meg csak a kötelező köröket futja, természetesen semmit nem fog segíteni egy fw felmasszírozása :(

Viszont a PS4-em recseg ropog be és kikapcsolás után :D Biztos ez ilyen Sony feature

(#22335) jedimesterek


jedimesterek
csendes tag

Sziasztok! .A rendszerem: Win 7 64 bit,a vga Asus mini gtx 960 4Gb,a tv sony 55X8509C.(a legújabb vga driver van fent)A gondom az ,hogy összekötöttem a vga HDMI 2.0 kivezetését a tv szintén HDMI 2.0 csatijával a kábel egy Sandberg HDMI 2.0 5M-es és ha beállítom a 4K (3840x2160 60hz,30hz stb.) felbontást a tv azt írja ki,hogy nincs jel.Full HD felbontáson nincs ilyen probléma ott van kép.Ami érdekes még az nvidia control panelban az 1920x1080p irja ki a tv natív felbontásának.Amennyiben kicserélem a HDMI 2.0-ás kábelt egy HDMI 1.4-re akkor viszont van képem 4k-ban,de csak 30hz-el.Valakinek valami ötlete?Előre is

(#22336) blakey válasza jedimesterek (#22335) üzenetére


blakey
titán

HDMI 2.0-ás vagy 1.4-es kábel nem létezik. High Speed legyen és a speckóknál az adott távolságon tudja a 4K/60Hz-et, valószínűleg a kábeled nem olyan jó és 5 m-en már nem tud csak FHD-t.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22337) jedimesterek válasza blakey (#22336) üzenetére


jedimesterek
csendes tag

Rosszul tudod létezik HDMI 2.0 ás kábel (http://kabelvilag.hu/Hdmi-2-0-kabelek , http://www.hdmishop.hu/index.php?route=product/search&tag=4K-60fps)A kábelnek hivatalosan tudni kellene a 4K 60fps jelet 5m-en is ,így árulják) Ezt írják a kábelről: Akár 18 Gb/s sebességű adatátvitel
Maximálisan 4096 x 2160 @ 60 Hz felbontás támogatása (a rendszertől és csatlakoztatott hardvertől függően!)
3D támogatása: maximálisan 1920 x 1080 @ 60 Hz; 4096 x 2160 @ 24 Hz felbontás támogatása (a rendszertől és csatlakoztatott hardvertől függően!)
1:9 mozi méretarány támogatása
1080p HFR (High Frame Rate) 3D támogatása
Akár 120 Hz-es képfrissítési sebesség
Két videocsatorna egyidejű továbbításának támogatása, így két néző is használhatja
egyszerre a megjelenítőt
Színmintavételezés támogatása 4:2:0 formátumban (Blu-Ray, DVD és TV eredeti formátuma)
Audió Visszatérő Csatorna (ARC) csatornát tartalmaz
Akár 32 hangcsatorna hangszórókhoz
Akár 1536 kHz audió mintavételi sebesség
Akár 4 hangcsatorna egyidejű továbbítása támogatott
Támogatja a dialógus dinamikus szinkronizálását a szájmozgással audió / videó késlekedés esetén
CEC 2.0 vezérlési parancsok támogatása
Új, fejlett színtért használ a digitális képek megjelenítéséhez
Támogatja a Dolby® TrueHD és a DTS-HD Master Audio™ technológiát
Élénkebb és természetesebb színek
Szín: fekete
Kábelhossz: 5m

[ Szerkesztve ]

(#22338) Tegla80 válasza jedimesterek (#22337) üzenetére


Tegla80
addikt

Sot, ilyen is letezik. "link" ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22339) jedimesterek válasza Tegla80 (#22338) üzenetére


jedimesterek
csendes tag

Bocs,de ezen most nem tudok :) .Itt vettem ő az : [link]

(#22340) Joshi válasza jedimesterek (#22337) üzenetére


Joshi
titán

Örökké visszatérő téma a HDMI kábel verziója. Ne tévesszen meg hogy 2.0 néven árulják ettől még nem létezik kábelból se 1.4 se 2.0-ás verzió. Csak High Speed valamint kimondottan a minőségi gyártók kábelei tudják a 4k@60Hz-et. Főleg 5m fölötti hossznál számít a kábel minősége és 10m fölött már erősítős kábel az ajánlott. Megfizethető HDMI kábelek pl Delock, Inakustik esetleg AudioQuest habár utóbbi már drágább kategória.

ui.: nekem egy Delock 10m-es kábelem van, de tudja a 4k@60Hz-et (x8505b). Még esetleg megpróbálhatod másik HDMI-be dugni a kábelt, nekem a TV HDMI 1 és 2-ben hibátlanul működik.

(#22339) jedimesterek pedig annak a kábelnek jónak kell lennie, próbáld ki egy másik HDMI aljzatban is.

[ Szerkesztve ]

(#22341) blakey válasza jedimesterek (#22337) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom rosszul, ott a hivatalos link, csak rá kell klikkelned. :)
De nem vitatkozom, ha nem fogadod meg amit írtam, akkor ne várj segítséget.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22342) jedimesterek válasza blakey (#22341) üzenetére


jedimesterek
csendes tag

Megnéztem amit linkeltél,sehol nem írja hogy a High Speed támogatná a 4k/60fps,csk annyit hogy a 4k-t. (amit az 1.4 kábel is támogat,de csak 30Hz-en)Ugy látszik te nem olvastad el amit leírtam,mert a kábelnek (amit vettem ) tudnia kellene a 4k/60 fps-t 5m-en.
Esetleg van valakinek tapasztalata másik 5m-es High Speed (HDMI 2.0) kábellel ami tudja a 4k/60fps-t?

(#22343) blakey válasza jedimesterek (#22339) üzenetére


blakey
titán

Ez lehet, hogy jobb lenne, sőt a boltban segítenek is valamint ha nem jó akkor kicserélik.

(#22342) jedimesterek
Ezek a kábelmegnevezések léteznek:

Olyan boltból ahol ezt 2.0-ás kábelnek nevezik nem is vennék, az interfészek (a csatlakozók) ilyen elnevezésűek, tehát a tv-n a HDMI csatlakozó 2.0 v. 1.4-es de a kábel már nem ilyen elnevezést kap.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22344) jedimesterek válasza Joshi (#22340) üzenetére


jedimesterek
csendes tag

Nekem a HDMI3-ban van,ki próbáltam a HDMI4-ben is, ott sem volt kép 4k-ban.Nekem elég az 5m-es kábel is te hol vetted a tiédet?

(#22345) jedimesterek válasza blakey (#22343) üzenetére


jedimesterek
csendes tag

Nem tudom,de itt is HDMI 2.0-nak nevezik:[link]

Köszönöm a kábel linket.

[ Szerkesztve ]

(#22346) blakey válasza jedimesterek (#22345) üzenetére


blakey
titán

Tévesen nevezik így, azaz úgy kéne használni, hogy HDMI 2.0-ás szabványnak megfelelő kábel, ettől a kábel megnevezése még High Speed …

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22347) jedimesterek válasza blakey (#22346) üzenetére


jedimesterek
csendes tag

Az a baj ,hogy ha csak a High Speed megnevezést nézed az nagyon megtévesztő,mert a HDMI 1.4 specifikációt tudó kábel is High Speed,még sem tudja a HDMI 2.0 specifikációit és akinek 4k Tv-hez kell az sokkal jobban jár a 4k/60fps-t tudó kábellel.Így (HDMI 1.3,1.4, 2.0) sokkal egyszerűbb megkülönböztetni őket.

(#22348) blakey válasza jedimesterek (#22347) üzenetére


blakey
titán

A kábel tudni fogja, nekem olyan kábeleim vannak amik még a 3D előtti időkből valók és simán megy rajta minden. Nem árt ha ráírják, hogy az adott hosszúságon milyen szabványnak felel meg. Valószínűleg az általad vásárolt kábel nem felel meg 5m-en a HDMI 2.0 szabványnak.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22349) Dareiosss válasza jedimesterek (#22345) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Itt is nézelődhetsz: [link]

Bár elég húzós árai vannak az Audioquestnek.

[ Szerkesztve ]

(#22350) Tegla80 válasza jedimesterek (#22344) üzenetére


Tegla80
addikt

Nemtom,csak kerdezem....
Nincs dedikalt hdmi bemenet neki? Pl hdmi1?
Lehet,h nem is tudja minden bemeneten azt amit szeretnel.....

Sony® & PlayStation®

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.