Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) #TOTTI válasza lasse001 (#23300) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem XBOX One kontroller van és az nem akar menni sajnos, biztos szabotálja a sony. :)

(#23302) lasse001 válasza #TOTTI (#23301) üzenetére


lasse001
senior tag

Én ezt vettem [link]

(#23303) #TOTTI válasza lasse001 (#23302) üzenetére


#TOTTI
őstag

Igen rémlik, én szinte csak Fifára használom PC-n, arra nekem az X1-es vált be.

(#23304) warezxts


warezxts
senior tag

Visszatérve erre a középen felhős dologra.
Ha csak totál feketén látszik középtájon, azzal igazából nem is lehet mit kezdeni? Vagy érdemes elállni és másikat venni? 65"ról van szó. Ezt csak azért írom mert ahogy olvastam nagyobb méretben jöbban észrevehető.

(#23305) K Norbi válasza warezxts (#23304) üzenetére


K Norbi
addikt

Jó Beállítással mérsékelhető :K Nekem pl este csatornaváltáskor már alig látszik.

(#23306) warezxts válasza K Norbi (#23305) üzenetére


warezxts
senior tag

Akkor igazából kár ezért visszaadni? Lényegében mindegyiken tapasztalható lesz hol jobban hol kevésbé?

(#23307) agabe válasza warezxts (#23306) üzenetére


agabe
addikt

yep.

(#23308) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Beüzemeltem a Sony 50W755-öt. Küldjön valaki egy linket az ajánlott kép beállításokra. UPC HD-és médiacardom van. Még szokni kell a menüjét. pl. a guide-ban nem jelzi ki a műsorokat, a piros,zöld,sárga gombra nem reagál nem ugrik oldalt. A kép eléggé kockásodik néha, de szerintem ez a upc sara lesz,majd kihívom őket szerintem.

(#23309) lasse001 válasza #TOTTI (#23303) üzenetére


lasse001
senior tag

Most próbáltam a Real Racing 3 -al. Tökéletesen vitte

(#23310) felsál válasza lasse001 (#23309) üzenetére


felsál
tag

De szuper! Probálgasd a játékokat mert nem mindegyikkel kompatibilis általában. A jobbakkal és népszerűbbekkel remélhetőleg. Jó cucc az a Logitech.
Szerintem a PS4 kontroller nem jó hozzá, csak ha van PS4.

(#23311) Keksz válasza warezxts (#23306) üzenetére


Keksz
senior tag

Ez a baj ezzel, hogy mindenhol írják
Van akinél jobban, van akinél kevésbé
Meg lazítsd ki a csavarokat, rakj fel különböző szoftvereket, meg masszírozd a kijelződ(?)

Azért elszomorító ez szerintem, mert amikor 11 éve vettem az első LCD tévém (HD Ready, LG), akkor ott egyszerűen bekapcsoltam és néztem.
El is voltam tőle ájulva. Akkoriban.
Jó is volt mostanáig (megvoltunk, 720p anyaggal), de hajtott "vágy", hogy vegyek már vmi újat... És akkor már SONY-t.

Erre x motion engine, meg ilyen light color meg hasonló millió beállítás, szakadozik a kép, szappanopera effektel stb és erre jön még rá hogy vagy fehér foltok vannak a SONY logó felett, vagy van akinek fehér felületen szürke foltok.
És azzal elintézik hogy "ez ilyen".

Itt is minden második ember kb erről ír:
https://www.avforums.com/threads/sony-2015-full-hd-2015-w80-75-70c.1937303/

Szomorú
És még mindig kb a "legjobbat" vetted kategóriájában

[ Szerkesztve ]

(#23312) warezxts válasza Keksz (#23311) üzenetére


warezxts
senior tag

Igaz. Ettől független eszméletlen jó, egy hasonló középkategórás TV-től állok el épp (Samsung H6400) és azt kell mondjam ég és föld. Azzal nem voltam megelégedve ezzel nagyon.... csak ez a foltocska zavar. De az is csak ha szürke, de már fekete akkor észrevehető. Amikor sötétfekete akkor nincs ott. Szerintem ezért nem fogom visszaküldeni, de kapják be :)

(#23313) Newgap válasza K Norbi (#23104) üzenetére


Newgap
csendes újonc

Sziasztok,

Megvettem a javasolt Samsung SSG-P51002 3D szemüveget, de nem tudom regisztrálni a Sony 50W805C-vel.
Mindent megpróbáltam, de 6-8 másodperc villogás után kikapcsol a szemüveg és TV sem érzékeli.

Mit rontok el, vagy ez nem kompaktibilis a Sony-val és vihetem vissza?
Üdv, Newgap

(#23314) dh66e válasza Newgap (#23313) üzenetére


dh66e
veterán

Bluetooth-t engedélyezted?

[ Szerkesztve ]

(#23315) Newgap válasza dh66e (#23314) üzenetére


Newgap
csendes újonc

Igen, egy bluethooth billentyűzetet szépen kezel.
3D-t bekapcsoltam hátha, Tv ki és be többször is.
2 db szemüvegből egyiket sem regisztrálja:(

(#23316) dh66e válasza Newgap (#23315) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor passz.

(#23317) #TOTTI válasza lasse001 (#23309) üzenetére


#TOTTI
őstag

Megnéztem most egy Hama és egy Thrustmaster gamepaddal, minddel szépen működik, úgy látszik csak az Xboxéval nem akar.

(#23318) daniel2121


daniel2121
senior tag

Mitől kockásodik,szaggat a kép ennyire a W755,upc médiacard van?

(#23319) agabe válasza Keksz (#23311) üzenetére


agabe
addikt

Az edge led (meg onmagaban a led) es fleg a vekonysag ami miatt vannak ezek a hibak, mert a pici helyen nem tudjak annyira konnyen eloszlatni a fenyt.
A bevilagitas / felhosodes nagy resze megszuntetheto lenne ha nagyon nagyon pontos lenne az osszerakas, es nagyon fix stabil a rogzites.
A tobbi hiba mar mas jellegu (banding es dse a hattervilagitas tokeletlensege miatt van), es a regi ccfl-es nomeg vastagabb tv-kkel ilyen gond nem volt , d akkor meg a kepfeldolgozas volt gyengebb, a panelek is roszabb kontraszttal rendelkeztek...az egesz kep muanyagos volt a maiakhoz kepest, szoval mai panelek es elektornikak ccfl-el kiraly minoseget adnanak es senkit nem zavaran az 5-6, vagy akar 8-10 cm vastagsag sztem...legalabbis engem nem ugyis falon van a tv, de ha laban allna akkor is elolrol nezem nem oldalrol :))

[ Szerkesztve ]

(#23320) robroy7919 válasza daniel2121 (#23318) üzenetére


robroy7919
tag

Sziasztok a mai nap boldog tulajdonosa lettem egy Sony KDL65W857CSAEP televiziónak,nagyon idegen nekem eza Sony android kombó de majd belakom ,minden kis segítséget elfogadok beállítás és hasznos dolgokban. Egy számítógépre lesz rákötve hálozaton keresztül. Viszont nem tudom miért de akadozik az adás szét esik a kép,egyszerűen nézhetetlen. Mit lehet vele tenni?? Előre is köszönöm, és köszönöm a segítséget nektek a segítségekért :)))

(#23321) warezxts válasza robroy7919 (#23320) üzenetére


warezxts
senior tag

Én is ma lettem boldog tulaja ugyanennek a tipusnak. Nekem is gép van kikötve. Pontosan mi a problémád vele? Hátha tudok segíteni.

Ha már android, tudtok ajánlani mind a TV-re, mind a mobilra app-okat? :)
Amit találtam értelmes az idáig az a Tubio (mobilon youtube kiküld TV-re), de ennél szerintem jóval jobban ki lehet használni. Ti mit használtok?

[ Szerkesztve ]

(#23322) daniel2121 válasza robroy7919 (#23320) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem ugyanez van a tv adásoknál.

(#23323) blakey válasza daniel2121 (#23318) üzenetére


blakey
titán

Előző tv-vel jó volt? Milyen régi a kártya?

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23324) robroy7919 válasza warezxts (#23321) üzenetére


robroy7919
tag

Bevallom amatőr hibába estem :) nincs még tv állványom mert nagyon hirtelen jött ,így lent van a földön és nem ért el rendesen a kábel odáig , kicsit közelebb toltam és minden szuper azóta :) kicsit a színek nekem nem elég telítettek de majd igyekszem belőni :)

[ Szerkesztve ]

(#23325) robroy7919


robroy7919
tag

Hogy kell szoftvert frissíteni?? :O :O :DDD :DDD

(#23326) Joshi válasza lasse001 (#23300) üzenetére


Joshi
titán

A Logitech 710 vevőjét bedugtad a TV usb csatijába vagy anélkül is megy?

(#23327) warezxts válasza robroy7919 (#23325) üzenetére


warezxts
senior tag

A home képernyő (sok színes applikáció) legalján van a beállítások a wifi mellett.
Én arra nem jöttem rá hogy tudok beszélni neki. nem veszi a hangomat...

[ Szerkesztve ]

(#23328) Csillag01 válasza BossBoss (#23294) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Western digital 320gb 2.5 sata

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#23329) lasse001 válasza Joshi (#23326) üzenetére


lasse001
senior tag

Bedugtam. Már csak 1 szabad usbm van. Mert egy billentyű is rajt van.

(#23330) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Megformaztam a hdd-et de nem vesz fel.Csak digitalis adast, nekunk csak analog van.azert ezt irhattak volna a leirasba! De meg ha lenne digitális se vagyok benne biztos h tud felvenni. Biztos ottis vannak korlatotlzasok. Hulye sony. :W tobbet nem veszek. Megbantam.Az elado rabeszelt h sonyt vegyek, pedi nem sonyt akartam.Van egy 3 eves samsung smart tvenk is, a kepe is sokkal szebb mint ennek, mondjuk ezse csunya de nincs akkorse olyan jo a kep. Ezen meg a csatorna neveket se lehet beirni. Vicc. Mind1. Tultettem magam a teman. Koszi mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#23331) nismoka válasza felsál (#23310) üzenetére


nismoka
addikt

De jó a PS4 joy hozzá.

(#23332) felsál válasza nismoka (#23331) üzenetére


felsál
tag

Igaz van egy menüpontja, de próbáltad is?

MM-ben azt mondta a Sony-s csákó, hogy a BT csak adatátvitelre szolgál. Fülhallgatót nem lehet rákötni. Ehhez képest bill., kontroller simán csatlakoztatható.

(#23333) Jim-X válasza warezxts (#23327) üzenetére


Jim-X
őstag

Mert nincs beepitve mikrofon... kell hozza a tapis tavkapocs :K

OneFlick Taviranyito

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#23334) hegylako01 válasza Jim-X (#23333) üzenetére


hegylako01
tag

Vagy egy telefon :) és egy app

Video & TV SideView : Remote ez a Sony hivatalos app

vagy

Android TV Remote Control
ez "külsős" alkalmazás kevesebbet tud viszont, amit igér azt tökéletesen tudja .

(#23335) K Norbi válasza warezxts (#23327) üzenetére


K Norbi
addikt

(#23325) robroy7919 Megnyomod a Help gombot és legalul Rendszerszoftver frissítés [link] Vagy Usb ről is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23336) Jim-X válasza hegylako01 (#23334) üzenetére


Jim-X
őstag

Ja tenyleg ez az app nekem is fennt van :DDD De meg nem beszelgettem vele ;]

A játék az nem játék!

(#23337) K Norbi


K Norbi
addikt

2015 ös TV-k megkapják a 6.0 frissítést? Ha igen mikor érkezik kb?

(#23338) Newgap válasza Newgap (#23315) üzenetére


Newgap
csendes újonc

Sikerült regisztrálnom a Samsung SSG-P51002 3D szemüveget a 805C-hez és jelentem jól működik. A 3D elég látványos, de azt nem tudom hogy szeretni fogom e- vagy sem 3D-t, majd kiderül hosszabb távon.

Leírom nehogy más is megszívja:
Elsőre sehogy nem akarta regisztrálni a 3D szemüvegeket pedig be volt kapcsolva a bluetooth és mindent úgy csináltam ahogy kell. Végső elkeseredésemben kikapcsoltam a bluetooth funkciót majd vissza és csodák csodájára azonnal regisztrálta a szemüvegeket. :))

Köszönet dh66ee-nek a válaszért ez adta az ötletet.

(#23339) mikung


mikung
aktív tag

Mit jelent ha a TV -n lévő sokszínű led ami fehér szokott lenni, folyamatosan pirosan hármat villog majd elalszik ?

W705

[ Szerkesztve ]

(#23340) K Norbi válasza mikung (#23339) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha a világítás LED vörösen villog, számoljameg, hogy hányszor villan fel (a villanások között három másodperc van).Ha a világítás LED vörösen villog, állítsa alaphelyzetbe a tv-készüléket a hálózati vezeték leválasztásával két percre, majd kapcsolja be a tv-készüléket.
Ha a probléma továbbra is fennáll, lépjen kapcsolatba a forgalmazóval vagy a Sony szervizközponttal, és mondja el, hogy a világítás LED hányszor villan fel vörösen (a villanások között három másodperc van). Válassza le a hálózati vezetéket, és értesítse a forgalmazót vagy a Sony szervizközpontot.

Meg futtass egy öndiagnózist: Az öndiagnózis végrehajtásához elolvashatja a Súgóútmutató [Hibaelhárítás] szakaszát is a [Súgó] [Öndiagnosztika] lehetőség kiválasztásával. Ha a probléma továbbra is fennáll, javíttassa meg a TV-t egy szakemberrel.

(#23341) mikung válasza K Norbi (#23340) üzenetére


mikung
aktív tag

Bedugom a tápot :

PIROS - PIROS - PIROS ------------------- PIROS - PIROS - PIROS ------------------- PIROS - PIROS - PIROS -------------------

TV nem kapcsol be. Hogy tudom "alaphelyzetbe állítani" ?

(#23342) K Norbi válasza mikung (#23341) üzenetére


K Norbi
addikt

Home-beállítások-tárhely/visszaállítás. És ott
Ja hogy be sem kapcsol? Ha nyomva tartod a bekapcs gombot sokáig?

Eddig jó volt a tv? Most vadult meg?

[ Szerkesztve ]

(#23343) mikung válasza K Norbi (#23342) üzenetére


mikung
aktív tag

Ja.

(#23344) K Norbi válasza mikung (#23343) üzenetére


K Norbi
addikt

Na basszus, a 3D szemüveg párosítás ennyire nem tetszett volna neki?
Hát kérdezd akkor meg a Sony-t nem tudom, ha kihúzod pár percre általában helyre szoktak jönni, lehet táphibás lett vagy nem tudom.

Service mode mit mutat? [link]
Kikapcsolt állapotba [link]
Self check

[ Szerkesztve ]

(#23345) mikung válasza K Norbi (#23344) üzenetére


mikung
aktív tag

Fél napi kihúzás után visszadugva is ez a fényjáték. Mivel ugyanazt ismétli, gondoltam hibakód.

(#23346) blakey válasza K Norbi (#23344) üzenetére


blakey
titán

Na basszus, a 3D szemüveg párosítás ennyire nem tetszett volna neki?
Ne avatar alapján azonosítsd a felhasználókat. :D

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23347) Newgap válasza blakey (#23346) üzenetére


Newgap
csendes újonc

Gyorsan meg is változtattam az avatárom, nehogy összekeverjetek.
Nekem jól működik a TV-m , kopp, kopp :)

(#23348) K Norbi válasza blakey (#23346) üzenetére


K Norbi
addikt

wehehee benéztem, megesik :C közbe melózok aztán csak félig meddig vagyok itt.

[ Szerkesztve ]

(#23349) dawheeler válasza Faaaguuu (#23296) üzenetére


dawheeler
tag

Szia, nekem is ugyanez a problémám. Én mind a 3 szervizt felhívtam, egyik kiröhögött, a másik kettő ígérte, hogy majd keres, és azóta is keresnek. De nem ártana ha te is bejelentenéd, tudjanak a problémáról. Meg hátha te nagyobb sikerrel jársz mint én.

(#23350) warezxts


warezxts
senior tag

Köszönöm az appok jól működnek!

Nem kaptam hozzá 3D szemcsit, nekem is jó lesz a samu szemüvege? W857C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.