Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) blakey válasza Jim74 (#23646) üzenetére


blakey
titán

Ha 10e a különbség akkor lényegében mindegy, de ha néznél 3D-t is akkor a W80xC-t válaszd.
A plazma feketeszintjét megközelíti de azt azért nem hozza, jó beállítással nem lesz gond.

Amúgy én is kb 6 filmet néztem még az elmúlt 6 évben, ezért már nincs is 3D tv-m.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23652) belan


belan
addikt

udv egy barátomnak pixel hibás lett a sony tv és felhívta a sony és azt mondta sony is fickó neki csak akkor cserélik tv ha 8 pixel hiba van benne vagy egymás mellet 3 pixel hiba igaz hogy sonynál így van?

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#23653) blakey válasza belan (#23652) üzenetére


blakey
titán

Pixelhibára többnyire általános szabályokat alkalmaznak, nem mindig rugalmasak és nem feltétlenül cserélik, ezt nem csak a Sony alkalmazza, sajnos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23654) belan válasza blakey (#23653) üzenetére


belan
addikt

ez azért elég durva

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#23655) Messss válasza belan (#23652) üzenetére


Messss
csendes tag

Nekem pl a Sony Központi Szalon problémázás nélkül, egyből cserélte a 3 pixel hibás tv-met (nem egymás mellettiek voltak)
Ebben mondjuk lehet benne volt az is, hogy neten vásároltam és még benne voltam a 15 napos elállási időben....

(#23656) Joshi válasza Messss (#23655) üzenetére


Joshi
titán

Csakis azért cserélték. ;)

(#23657) belan válasza Messss (#23655) üzenetére


belan
addikt

értem de akkor is garancia van rá akkor miért nem cserélik ki senki nem akar pixel hibás tv nézi nem korrekt dolog ez

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#23658) Joshi válasza belan (#23657) üzenetére


Joshi
titán

A pixel garancia egy gyártók által elfogadott nemzetközi szabvány már nagyon régóta, azt azért ne mond hogy egy TV-én kiszúrod a pixelhibát filmnézés közben. :D

[ Szerkesztve ]

(#23659) belan válasza Joshi (#23658) üzenetére


belan
addikt

persze nem szúrja ki csak a tudat idegesíti hogy ott van és garanciába meg szórakoznak ki cseréjék vagy nem

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#23660) Joshi válasza belan (#23659) üzenetére


Joshi
titán

A pixelgaranciával tisztában kell lenni vásárlás előtt, aztán ha hazavitted a TV-ét akkor egyből meg kell vizsgálni valamilyen TFT pixelteszt progival. Én mindig így csinálom akármilyen kijelzőt veszek (TV, telefon vagy tablet).

(#23661) belan válasza Joshi (#23660) üzenetére


belan
addikt

nem tudtam hogy ez így megy, barátomnak van sony tv és ö vette ma észre de már féléve meg van neki kb

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#23662) Joshi válasza belan (#23661) üzenetére


Joshi
titán

Ha személyesen veszed meg az üzletben a TV-ét, akkor 3 napod van a cserére bármilyen pixelhibát is észlelsz, lehet akár egy is. Ha viszont webes vásárlás volt, akkor 14 napod van rá.
Egyébként ennek a cserének semmi köze a pixelekhez, mert a törvényben előírtak alapján meg sem kell indokolnod a csere okát. Ez az elállás joga vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#23663) belan válasza Joshi (#23662) üzenetére


belan
addikt

az tudom 3 vagy 14 nap alatt nem kell meg indokolnod ,de ma vettem észre 4k samsung tven van egy nagyon pici szinte szemüvegbe látom és világos jelenetnél egy kis fekete pontot de lehet csak por holnap le törlöm kijelzőt

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#23664) Joshi válasza Joshi (#23662) üzenetére


Joshi
titán

Vagyis bocs, ha cseréltetni akarod akkor természetesen meg kell indokolnod, de ha másik modellt akarsz vagy csak egyszerűen a pénzt akarod visszakapni akkor nem. :D

(#23665) belan válasza Joshi (#23664) üzenetére


belan
addikt

,nem akarom .barátom ma fel hívott idegesen hogy pixel hibás tvje én is át néztem és találtam én is egy kis fekete pontot ,neki pirosan világit ,3 hete vettem én a tv és jól át néztem 3 napba akkor nem láttam semmit csak most láttam meg

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#23666) gyeniko válasza Joshi (#23662) üzenetére


gyeniko
őstag

3 napon belül kizárólag abban az esetben köteles a kereskedő kicserélni a terméket (tehát nem pénzt visszaadni), ha az hibás és a hiba a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#23667) belan válasza gyeniko (#23666) üzenetére


belan
addikt

nekem vissza adták pénzt szó nélkül 3 napon belül pedig nem volt hibás a tv

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#23668) #TOTTI válasza belan (#23667) üzenetére


#TOTTI
őstag

A kereskedő egység jóindulatán és saját üzletpolitikájától függően eltérhetnek kedvezőbben.

(#23669) dh66e válasza gyeniko (#23666) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem meg mindenkinek van elállási joga a vásárlástól 3 napon belül.
Ennek feltétele a csomagolás megléte és a készülék gyári állapota.
Továbbá téves vásárlásra bárki hivatkozhat (ajándékozás,más modell vásárlása).Ezzel nem is szokott gond lenni max várni kell a pénzére az embernek ha mondjuk neten vásárolta.

(#23670) belan válasza dh66e (#23669) üzenetére


belan
addikt

tökre igazad van barátom évekig kereskedelembe dolgozott és ő mondta nagy multik cégek 3 napon belül szó nélkül vissza veszik

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#23671) gyeniko válasza dh66e (#23669) üzenetére


gyeniko
őstag

Hát igen, ilyen a szájhagyomány...
A valóság pedig ilyen

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#23672) dh66e válasza gyeniko (#23671) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor én szájhős vagyok. ;]
Megfelelő indokkal kell fellépni és akkor már a fogyasztó van előnyben.3 hete vittem vissza egy projektort.Szó nélkül visszafizették az árát mert nem tudtak más típusból sem olyat ajánlani ami nekem megfelelt volna.

(#23670) belan
Amit fentebb említettem készüléket egy nem túl neves netes boltban vettem és sima ügy volt.
Azért fontosabb a vevő elégedettsége mint a pillanatnyi nyereség.A jó hírükkel majd behozzák.Ez a normális.

[ Szerkesztve ]

(#23673) gyeniko válasza gyeniko (#23671) üzenetére


gyeniko
őstag

Természetesen bárki, bármilyen indoklással és stílusban próbálkozhat visszacserélni/visszavásároltatni a cuccot. Az is lehet, hogy a kereskedő, vagy az alkalmazottja is a régi jogszabályra emlékszik. :K
A valószínűbb az, hogy egy multinak az árrése elbírja azt, hogy alkalmanként visszavegye majd pedig bemutató darabként olcsóbban adja el másnak az egyébként hibátlan terméket. Azzal a gondolattal azonban eljátszanék, hogy mi történne akkor, ha neked volna egy kisebb üzleted egy 30 ezer lakosú városban és a PH-n kupálódott vásárlók időnként betoppannának a hónuk alatt egy-egy nekik nem tetsző kütyüvel, bejelentve elállási szándékukat és kérnék vissza a vételárat. Esetleg még hivatkoznának is a már régen nem érvényes jogszabályra...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#23674) kets520


kets520
tag

Üdv szerintetek a kdl50w808 képes upc media card (upc kábel tv )kezelésére upc oldalán ép nincs fönt de lehet hogy csak nem került be

(#23675) dh66e válasza gyeniko (#23673) üzenetére


dh66e
veterán

Gondolom te tapsikolnál örömödben ha pixelhibás készüléket vinnél haza és meggyőznének hogy ez így rendben van mert a gyártók szerint ez belefér.
A ph-n szocializálódott emberek túlnyomó többsége nem hiszem hogy a 30.000 kisváros műszaki kereskedőjénél vásárol.Persze a tévedés jogát fenntartom.Peace!

(#23676) Tegla80


Tegla80
addikt

Pixelhibas a tv-m azt kakkantok ra.....lattam par naposan is,h ilyen es akkor is kakkantottam ra .Miert?Mert semmit nem veszitett az ertekebol es ugyan olyan jo a kepe es ugyan olyan jol teljesit jatek alatt,mint a pixelhibamentes testverei. Plusz rohadtul nem zavar,mert nem latom onnan ahonnan nezni kell egy 50"-os tv-t. Ha belebujok a kijelzobe persze latszik,de ugy csak egy ("phlips genie reklam") nez tevet.
De elfogadom,h sokaknak ez a bugja egy tv-vel szemben es tudom,h En vok a hulye ,h megtartottam,nezem es elegedetten hasznalom.

Sony® & PlayStation®

(#23677) Joshi válasza Tegla80 (#23676) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond az újonnan hazavitt pixelhibás készülékkel, hogy sokkal nagyobb az esély arra hogy a későbbiek folyamán akár több is lehet, mint egy hibátlan készüléknél. Gariztatásnál probléma ha elszórtan jelentkeznek a pixelhibák, de mára már sokkal kevesebb a pixelhibás kijelző hála a gyártástechnológia kiforrottságának.

(#23678) Tegla80 válasza Joshi (#23677) üzenetére


Tegla80
addikt

A hibatlan(nak hit)keszuleken is elojohet idovel pixelhiba, gyartotol fuggetlenul.....plusz ez jo esellyel a keszulek ellettartaman belul nem ad nezhetetlen kepet.
Igy En nem aggodom,azt meghagyom nektek.

Sony® & PlayStation®

(#23679) Joshi válasza Tegla80 (#23678) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelmű, de ha én veszek egy készüléket és otthon kibontom, akkor ne legyen rajta pixel hiba. Ha idővel lesz rajta az egy dolog, én se nézegetem napi szinten (mármint az esetleges pixelhibákat). :D
Egyébként engem sokkal jobban zavar a felhősödés, szerintem az többet ront a felhasználói élményen mint 1 esetleg 3 pixelhiba. Viszont monitoron ne legyen pixel hiba.

[ Szerkesztve ]

(#23680) daniel2121 válasza kets520 (#23674) üzenetére


daniel2121
senior tag

Jo hozza persze ne foglalkozz vele hogy mivan a upc oldalan.

(#23681) kets520 válasza daniel2121 (#23680) üzenetére


kets520
tag

Szia köszi a választ úgy akarom csak nem média box-al

(#23682) gyeniko válasza dh66e (#23675) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem tapsikolnék, sőt, nagyon bosszankodnék!
Az én hozzászólásom kizárólag azért született, mert azzal értek egyet, ha valós információk kerülnek ide, melyek nem tévesztenek meg senkit. A másik, amit fontosnak tartok, a szabályok tisztelete, függetlenül attól, hogy egyetértek-e a szabállyal, illetve mások betartják- e azokat, vagy sem.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#23683) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Van egy KDL50-W756C tévénk PKG3.179.0100EUA sw verzióval. Elég régen frissítettük, érdemes ujabb verzióra? Vannak az újnak nyűgjei? :)

Köszi!

(#23684) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Hello,

ma sikerült megvennem ezt a tévét: KDL50-W755C. Egyelőre nagyon tetszik, 100hz is prímán működik.

Kérdésem az lenne, akiknek van androidos tvjük ők játszanak rajta? Mert psp-t csak azért tartok mert a klassz snes sega emulátorokkal vannak jó régi játékok. Ezek mennek itt is rendesen? Van ps3 és ps4 gamepadom is.

Tv-n kell valamit kalibrálni? Vagy használ és kész?

Köszi

(#23685) allfinanz válasza jófejsrác (#23684) üzenetére


allfinanz
senior tag

PS4 gamepad parosithato vele.
Snes (Snes 9x Ex+) es PS1 (Epsxe) emuk siman mennek.
Romokat tarolhatod pendrive-on. App-ooookat beallitod, hogy a PS4 joy mire mit nyomjon.
Beallitod a romok helyet. PS1-hez kell szedned bios file-t, azt a gugulival talalsz hozza.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#23686) kets520


kets520
tag

picit lehet hogy off Kábel/földi közösítőnek mi lene a lag célszerűbb? ha pl le hangolom a kábeles csatornákat meg maradnak a földi csatornák? A sony KDL50W808 Tud ki adni 5v ot?

(#23687) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Még valamire lettem figyelmes filmnézés közben. Mitől van az, hogy nem minden filmnél lehet érezni a 100hz folytonosságát? Tv műsoroknál, némelyik filmnél kijön, viszont van aminél hiába állítok bármit ugyanolyan :F

(#23688) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Egy filmet akartam nézni a Sony KDL 65W857C TV-n, PC-ről, ami egy házimozi erősítőn keresztül van összekötve HDMI kábellel a TV-vel.

Viszont mikor átváltottam a HDMI bemenetre, akkor nem jelent meg a PC képe, teljesen fekete maradt a kijelző és a TV-ledje pirosan elkezdett villogni.

Na, azóta nem tudom bekapcsolni a TV-t. :(

Már lehúztam minden kábelt róla, a UPC-s CI kártyát is kivettem belőle, de nem indul el és csak a piros visszajelző LED villog. Amúgy 5-ször villan fel pirosan a LED. Ez milyen hibakód, vagy számít egyáltalán?

Mi lehet a gond, mit kellene megpróbálnom?

Lehet valahogy resetelni a TV-t?

Köszi

Ui: Elég sürgős lenne a válasz, mert a meccset szeretném nézni 21-kor. :) :)

[ Szerkesztve ]

(#23689) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Akinek van w828b vagy w829b TV-je és használ Plexet is, segítsen már, hogy amikor a Plex app fut, hogy lehet állítani a képbeállításokat? Az Options gombot ha nyomom a távírányíton, nem jön elő a szokásos menü.

Vagy ilyenkor mi az alapértelmezett? Jó lenne mozimódba rakni...

(#23690) mozesapo válasza Pityke78 (#23688) üzenetére


mozesapo
tag

1. Turn off the TV.
2. Unplug the power cord of the TV from the electrical outlet.
3. Let the TV remain without power for 60 seconds.
4. Plug the power cord back into the electrical outlet. (If the television is plugged into a power strip or surge protector, remove it from the power strip or surge protector and plug it directly into the wall outlet. If the issue is resolved, the problem is with the power strip or surge protector and not the television.)
5. Turn on the TV.

(#23691) Pityke78 válasza mozesapo (#23690) üzenetére


Pityke78
őstag

Ezt megcsináltam, de nem javult a helyzet.

Annyit vettem észre, hogy mikor bekapcsolom a TV-t, akkor bekapcsol a panel is, mert látszik az enyhe felhősödés a panelen, de kb 2 másodperc után kikapcsol a panel és elkezd villogni 5-ször a piros LED.

Egyéb ötlet?

Ha nem boldogulok vele, akkor hol, hogyan, milyen módon kell értesítenem a szervizt?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#23692) Peat76 válasza Pityke78 (#23691) üzenetére


Peat76
őstag

Kikapcsolt állapotban ha indítod a szervizmenüt akkor valami életjel? Tv kikapcsolt állapotban majd.., i+ , 5 , volume down, bekapcs.gomb! Így sem jön be semmi?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#23693) Pityke78 válasza Peat76 (#23692) üzenetére


Pityke78
őstag

Egyszerre nyomjam le ezt a négy gombot a távirányítón?

i+
Hangerő le
5
Bakapocsoló gomb

Megpróbáltam, de nem csinál semmit.

Egyéb ötlet, illetve vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#23694) Peat76 válasza Pityke78 (#23693) üzenetére


Peat76
őstag

Egymás után: tehát mégegyszer...
I+ , 5 , volume down, power on! Egymás után nyomd le a 4 gombot!

[ Szerkesztve ]

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#23695) Pityke78 válasza Peat76 (#23694) üzenetére


Pityke78
őstag

Ha egymás után nyomom őket, akkor is ugyanaz a jelenség.

panel megkapja a tápot, mert látom a felhősödést, aztán a bekapcsolást jelző fehér LED világít, majd kb két másodperc, panel kikapcsol és elkezdi a piros LED az 5 darab villogást. :(

(#23696) Peat76 válasza Pityke78 (#23695) üzenetére


Peat76
őstag

Egy kis info, amit találtam....
Sony Bravia KDL LCD TV error codes for red led blinking flashing light:
5 red flashes- bad lcd panel connection or internal lcd short- squeeze bezel to locate bad connection
Ez nem hangzik túl jól!!

[ Szerkesztve ]

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#23697) kezo0 válasza Pityke78 (#23695) üzenetére


kezo0
addikt

Vígasztaljon, hogy elég sz@r a meccs...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#23698) Pityke78 válasza kezo0 (#23697) üzenetére


Pityke78
őstag

Elővettem a régi Pana plazmát és azon nézem................ de azért b@ssza az agyam, hogy mi van a Sony-val :( :(

(#23699) dh66e válasza Peat76 (#23696) üzenetére


dh66e
veterán

Áramtalanítottad a tévét?

(#23700) Pityke78 válasza dh66e (#23699) üzenetére


Pityke78
őstag

Persze, többször is......

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.