Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) yanna válasza daniel2121 (#23400) üzenetére


yanna
őstag

Ez komoly? Most dobtam egy hátast... Már a túl jó jelszint is probléma?... :F

(#23402) daniel2121 válasza yanna (#23401) üzenetére


daniel2121
senior tag

Bezony bezony nem vicc,tényleg ezt mondta hogy a túl magas sem jó,nem arról van szó hogy túl jó hanem hogy túl magas. Most faxa a kép tehát igazat kell hogy adjunk neki.

[ Szerkesztve ]

(#23403) dh66e válasza yanna (#23401) üzenetére


dh66e
veterán

Persze,nem csak jelerősítő létezik hanem csillapító is.

(#23404) daniel2121 válasza Newgap (#23382) üzenetére


daniel2121
senior tag

Én is megvettem 161k-ért azt hittem az már a legalja ár,most meg 155k. Meddig csökkentik még?

(#23405) yanna válasza daniel2121 (#23402) üzenetére


yanna
őstag

Kábel vagy tányér?

(#23403) dh66e:Azért lesek, mert nálam elvben a 100% a plafon, az viszont teljesen jó. Jobb, mint a 99 %. Szerintem... :U

(#23406) blakey válasza daniel2121 (#23400) üzenetére


blakey
titán

A túl erős jel okozhat problémát, csillapítóval megoldható vagí megfelelő splitterrel, én már beszereztem egy pár cuccot uh. felcsapom szerelőnek. :) Lémyeg, hogy megoldódott. Ha esetleg írsz modem értékeket akkor abból sokminden kideríthető. Nálam sajátkezüleg szinteztem a jelet, most mindenhol egységes.
A lényeg, hogy meoldódott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23407) daniel2121 válasza blakey (#23406) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem nincs modem,hd-és kártya van.

[ Szerkesztve ]

(#23408) blakey válasza yanna (#23405) üzenetére


blakey
titán

A jelminőség számít jobban, pl. ha a jelerősség 65% és a jelminőség 100% akkor tökéletes képet kapsz, fordítva már kockásodhat és ez a túl erős jel miatt is lehet vagy bizonyos frekvenciákon zavar keletkezhet. Digitális jelből nem jó ha túl erős.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23409) yanna válasza blakey (#23408) üzenetére


yanna
őstag

Ezt még emésztenem kell kicsit. A jelminőség nekem a jelerősséggel egyenesen arányos volt eddig. :U

(#23410) Keksz válasza blakey (#23399) üzenetére


Keksz
senior tag

Nem hiszen h ezt el lehet nézni:

(#23411) Joshi


Joshi
titán

Egy kérdés azokhoz akiknek Androidos Tv-jük van. Van arra lehetőség hogy telepítsük a Mindig TV appot? Állítólag a Play Storeban nem is jelenik meg ez az app, esetleg usb-ről apk fájlból fel lehet telepíteni? Esetleg tud valaki olyan alkalmazást ami viszi a Mindig TV-ét? Köszi.

ui.: a TV egy 55x8509c, nem az enyém ezért nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#23412) blakey válasza Keksz (#23410) üzenetére


blakey
titán

Ezt nem lehet, Budaörsibe nem ennyi, 229 990-ból vonják le a 35e-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23413) Newgap válasza blakey (#23412) üzenetére


Newgap
csendes újonc

Én a Duna Plázában láttam az akciót, a többi Media Markt-ról nem tudok nyilatkozni.
Délelőtt kb. ennyi volt a kirakott készletszintjük:
2 db 49X8005
4-5 db 50W756/7
1 db 50 W805
2 db 50W807

Szerintem érdemes telefonon érdeklődni, nehogy csalódás legyen a vége.

[kép]
[kép]

(#23414) kets520


kets520
tag

Mi lehet a baj? Usb----sata átalakítóval rá kötöttem a tv re egy 1.5 tb os 3.5 ös hdd-t a hdd kap külön tápot de hol látja a tv hol nem elindítok 1 filmet de kis idő múlva megáll mert akkor már nem látja a hdd-t

(#23415) lasse001 válasza Joshi (#23411) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Én a tv got raktam fel. Az sincs fent a Playon. Winyora fel usb és telepítés. De billentyűzet nélkül nem tudtam görgetni. Tányéros tvm van ha vihar van neten nézek tévét.

(#23416) joetata


joetata
csendes tag

Szakértő Urak!
Kérlek titeket, segítsetek dönteni az öreg szárcsának. Olimpiára szeretném meglepni magunkat egy LCD TV-vel. Több száz oldal -" Milyen LCD TV-t vegyek "-visszaolvasása után ebben a topikban kérdeznék. Két versenyző maradt.
SONY Bravia KDL-50W755C illetve Pana 50CS630E, vagy DS630E. Nem tudok dönteni. Fontos volt a VA panel és valós 100Hz. Kell-e félnem az Androidtól, vagy jobb a Pana ezen a téren? A két készülék közül melyiknek keskenyebb a kávája? Valahol olvastam, hogy a CS630E nem tud lejátszani USB-ről. A DS az tud? Egyáltalán igaz ez? De a legfontosabb: Melyiknek szebbek a színei, jobb a képe?
Köszi Joetata

(#23417) K Norbi válasza joetata (#23416) üzenetére


K Norbi
addikt

Android már elég stabilan fut, van hozzá rengeteg alkalmazás, Sony 50" talp szélessége 54Cm. panáét nem tudom.
Sony ba faszák a színek meg jól feljavítja az SD adásokat. Képminőséggel nem lenne gondod.
Panasoincs 50CS630E képét sose láttam így nem tudom melyiknek a szebb.
Gondolom a pana sem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#23418) hegylako01 válasza Joshi (#23411) üzenetére


hegylako01
tag

Szia

Én többször próbáltam már, sajnos nem indult el.
Úgy lehet megoldani a magyar élő tv műsort (ingyen), hogy felrakod a KODI -t és ahhoz teszel fel magyar kiegészítőket.

A MyTV Telenor app is jól működik, de az fizetős.

(#23419) warezxts


warezxts
senior tag

Srácok! Beszéltünk erről a "felhősödésről". Ez csak a W857C-nél jellemző, vagy másik Sony készülékeknél is? pl KDL-65W859C

(#23420) Joshi válasza hegylako01 (#23418) üzenetére


Joshi
titán

Ezt írja: "egyelőre csak zip fájlként telepíthető, tehát akinek fent van az MS REPO az lépjen be a telepítés zip fájlból menübe, és ott keresse meg az MS REPO-t és telepítse kézzel!"
Mi az az MS Repo? Ennek fent kell lenni a TV-én és azon belül található a MovieShark Light verzió? Bocs de akinek kellene még annyira se ért a dolgokhoz mint én. :B

(#23421) hegylako01 válasza Joshi (#23420) üzenetére


hegylako01
tag

Le kell tölteni ezt (link), egy pcn, majd felrakni egy pendrive-re.
Pendrive be a tvbe, Kodi elindít. Video-> addons -> more addons meg keresed az USB meghajtót és betölti a kiegészítőket.

Itt a hivatalos telepítési leírás

Ha nem boldogul ebben a forumban talál segítséget

(#23422) Joshi válasza hegylako01 (#23421) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. :R

(#23423) K Norbi


K Norbi
addikt

Este megküldtem vele a tv-t [link] ;] Csakis Élénken :DDD
Panel meleg volt, légy neki repült ráégett.

[ Szerkesztve ]

(#23424) joetata válasza K Norbi (#23417) üzenetére


joetata
csendes tag

Köszi K Norbi.
Előzetesen én Sonyt preferáltam. Az Olimpiáig figyelem az ármozgásokat, akciókat, és akkor lecsapok.

(#23425) K Norbi válasza joetata (#23424) üzenetére


K Norbi
addikt

Szívesen :K

(#23419) warezxts Van szinte mindbe több kevesebb, de 100% os nem létezik egy gyártónál sem.
Ez a technológia velejárója sajnos :O tökéletes példány nem létezik...Főleg nagyobb méretben kell odafigyelni.
Nekem a Sony logó felett középen 2 kisebb szerű valami, De állítgattam és max csatornaváltáskor látszik épp egy kicsit mikor teljesen fekete a kép és van fehér bevilágítás. De film/tv nézés közbe semmi.

[ Szerkesztve ]

(#23426) warezxts válasza K Norbi (#23425) üzenetére


warezxts
senior tag

Jaja, nekem is, de azt vettem észre ma alig látszik (lehet hogy azért mert beállítottam végre a képet).

Egyébként a Kodi alá tudom ajánlani a SuperRepo-t meg a Fusion-t.

(#23427) robroy7919


robroy7919
tag

Sziasztok ,egyolyan problémám lenne ,eddig LG -m volt a pc-re feltettem az universal media servert és tökéletesen lejátszott szinte mindent most a sony-m is látja de semmit nem indít el. ennyire gyenge lenne a media lejátszó képessége? Vagy az android ilyen gyenge?? Vay valamit fel kell telepíteni?? Még telefonban se vagyok android párti ,ugy h kis segítséget igényelnék. :R :R :R :R

(#23428) kets520 válasza robroy7919 (#23427) üzenetére


kets520
tag

Szia én ezt telepítettem pc re ezzel tökéletesen megy minden fájl megosztás

http://ngfts.lge.com/fts/gftsDownload.lge?biz_code=LGDLNA&func_code=LGDLNA&file_path=/lgdlna/lgdlna/LG_SmartShare_WAL_33_2.3.1511.1201.zip

(#23429) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

KDL-43W755C tévén hol található a mikrofon?
Annyit találtam róla neten, hogy az érintős távirányítón van. Magán a TV-n nincs akkor?

⭐ Stella

(#23430) K Norbi válasza radi8tor (#23429) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló! Felteszed a telóra ezt [link] és működni fog, így használja a fórumon szinte mindenki.
Sajnos a gyári távba nincs beépítve, csak a one flickbe.
Gyári app is tudja [link]

[ Szerkesztve ]

(#23431) radi8tor válasza K Norbi (#23430) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi!

⭐ Stella

(#23432) K Norbi válasza radi8tor (#23431) üzenetére


K Norbi
addikt

Szívesen! :K

(#23433) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

SONY KDL-32W650A .

A csatlakoztatott eszközök-nél duplán jelenik meg a HDMI 1 .

Az első alatt CTRL : HDMI, a második alatt HDMI 1, látható szürkével .

Ez így duplán normális ? Miért van ez így ?

Üdv.

Astra

(#23434) junior11


junior11
veterán

Sony 75XD9405 review [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23435) PrinceHerceg válasza junior11 (#23434) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez csak százhu hertz, így nem kő...

:DDD

(#23436) headhunter


headhunter
addikt

Milyen "Motionflow" beállítással néztek filmet vagy TV műsort? (Sony Bravia KDL-55W829B)

Itt az első négy fokozatnál, nincs meg a 1080 soros felbontás?

[link]

...“Off”: Doesn’t apply any motion-boosting technology. Motion resolution 300 as determined via the horizontally scrolling lines pattern in Chapter 31 of the FPD Benchmark Software disc.
“True Cinema”: Ensures native 24p playback for 1080p/24 material such as Blu-ray movies. Motion resolution stays the same at 300, since there’s no MCFI/ BFI involved.
“Standard”: Pure MCFI. Doubles motion resolution to 600. Not advised.
“Smooth”: Pure MCFI with stronger intensity, which introduces more interpolation artefacts even though motion resolution did not increase beyond 600. Avoid.

“Clear”: MCFI with a small component of BFI. Few interpolation artefacts with a mild decrease in on-screen luminance. Motion resolution 1080. Good for daytime general use.
“Clear Plus”: MCFI with a higher proportion of BFI. Even less interpolation artefacts, but picture is darker than “Clear“. Motion resolution 1080. Suitable for night-time general viewing.
“Impulse”: Pure BFI. Motion resolution 1080. May be too dim for most usage.

A quick paragraph on [Motionflow] “Impulse“, whose black frame insertion algorithm we found to be less aggressive and more user-friendly than the [LED Motion Mode] implemented on the lower-end W705 series. The KDL50W829′s [Impulse] mode evinced less flicker and double image ghosting than the KDL42W705′s [LED Motion Mode], and we managed to extract a higher light output of 49 cd/m2 with [Backlight] and [Contrast] cranked up to “Max“. Sure, it’s still quite dim, but it’s usable for viewers who crave the clearest/ sharpest motion from an LCD...

[ Szerkesztve ]

(#23437) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Szerintetek mi az esély rá, hogy a PowerDVD 16 alatt produkált apróbb laggolást a MotionFlow XR 100 helyett egy nagyobb kategóriás készülék XR 480 funkciója megoldja, ha aktiválom, valamelyik módozatát? Tesztelni sajna nem tudok, mert még csak XR100-as készülékem van, ergo jobb nincs! :B

A kérdésemre adott választól viszont, egy kvázi új TV vásárlása függ! :K

Köszike!

:))

[ Szerkesztve ]

(#23438) Tegla80 válasza headhunter (#23436) üzenetére


Tegla80
addikt

50W828b
Nalam fixen off ,mert nem az En vilagom a motionflow....
Plusz sztem boven jo igy is a mozgokepmegjelenitese,nekem biztos a tobbi meg nem erdekel mert En nezem. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#23439) Joshi válasza Tegla80 (#23438) üzenetére


Joshi
titán

+1
Én is kikapcsoltam, valahogy nem érzem jónak (x8505b). :(

(#23440) K Norbi válasza headhunter (#23436) üzenetére


K Norbi
addikt

Próbálgasd ahogy neked a legjobb, Én kikapcsoltam de akkor lassú mozgásoknál mintha szakadozna a kép bizonyos jeleneteknél.
Valamelyik film kéri akkor folytonosság 2 elég neki. 3 tól felfele olyan mintha benny hillt néznéd. [link] ;] ;]
Én kapcsolgatni szoktam mert film válogassa.
Tv-n folytonosság 1 van kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#23441) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a M4-en a labdarúgó EB-n most párhuzamosan adnak két meccset és ki is írja, hogy a kék, illetve sárga gombbal lehet váltani a meccsek között a Médiaklik-ben.

Viszont hiába nyomkodom a gombokat, csak az egyik (SUI - FRA) meccset látom.

Mit cseszek el? Amúgy UPC-m van.

Köszi

(#23442) blakey válasza Pityke78 (#23441) üzenetére


blakey
titán

Duna TV-n megy a másik meccs. :)
HbbTV előnyeit nem használják ki, így nem sokat ér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23443) Pityke78 válasza blakey (#23442) üzenetére


Pityke78
őstag

Jogos, köszi............

Akkor ez a médiaklikkes sztori nem is működik?

(#23444) blakey válasza Pityke78 (#23443) üzenetére


blakey
titán

Nem úgy ahogy kéne, sokkal többre képes, én kikapcsoltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23445) dh66e válasza Pityke78 (#23441) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem odakapcsol digikábelen.
Legalább így működik az a funkció amit rohadtul hiányolok a sonyból.

[ Szerkesztve ]

(#23446) blakey válasza dh66e (#23445) üzenetére


blakey
titán

M4-ről nekem is átkapcsol a Duna TV-re, de vissza már nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23447) dh66e válasza blakey (#23446) üzenetére


dh66e
veterán

Nálam megy mindkettőről oda vissza.A többi királyinál pedig mindkét opció él.

[ Szerkesztve ]

(#23448) agabe válasza headhunter (#23436) üzenetére


agabe
addikt

Clear teljesen jo nalam, en azzal nezem.

(#23449) lasse001 válasza kets520 (#23428) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Én is felraktam a gépre. De a tévén hol találom a megosztott tartalmat?

(#23450) blakey válasza dh66e (#23447) üzenetére


blakey
titán

Mindkét tv-n csak egyirányba működött, okát nem tudom. Kéket megynyomom, átvált, sárgát megnyomom, semmi. Este ha megint lesz akkor kipróbálom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.