Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Érkezett új szoftver :) (KDL-43W809C)

Csatlakoznék az Archos Playert istenítők közé. Tuti megveszem a reklámmentes verziót :) (A kodek pakk az ingyenesre is elérhető, sokan nem tudják) Nekem sima dlna megosztással nem látta a külső feliratokat a gyári lejátszó, sem a VLC, de az Archos látja a Samba megosztást is, így azt használom, eddig nem volt olyan amit ne játszott volna le.

[ Szerkesztve ]

(#20852) kriszti@n válasza dota1 (#20850) üzenetére


kriszti@n
tag

az emeletre nem akarom a lépcsőn egyedül felhúzni.pont nem érem át a dobozt :)

(#20853) kriszti@n válasza kurtiszp78 (#20831) üzenetére


kriszti@n
tag

még én szóltam a tiédre valamit..amit ma vettem az 100x szarabb.megy is vissza...

(#20854) melan


melan
senior tag

Üdvözletem! Hamarosan TV-t szeretnék venni 50" körüli méretben, és nem is tudom miért, eddig csak Samsung és LG-ben gondolkodtam. Ahogy olvasom a fórumot, meg a teszteket, rá kell jöjjek, hogy a Sony-nak szebb a képe, és ez nagyon fontos lenne nekem is. A kérdésem az, hogy sokan ajánlják a 805C típust, hasonló nekem is megfelelne, de jó lenne, ha kezelné a DTS-t is. Tudnátok ajánlani megfelelőt?

Továbbá olvasva a fórumot úgy tűnik, hogy a Sony tv-k jók, de lutri, hogy jót fogsz e ki, vagy gyári hibásat... ezt erősíti, hogy Black Friday-en vett sógorom egy sony tv-t, és az USB ahogy van, nem működött rajta, egyik sem. Nagy nehezen kicserélték, de csak egy LG-t tudott venni, mivel minden azonos tv szériahibás volt, és véleménye szerint a tv képe igencsak elmarad a sonyétól.

Szóval 50" körüli méretben kellene, elsősorban filmnézésre, ami egy Rapsberryről megy, tehát HDMI-n keresztül. Vagy LANon keresztül közvetlenül NASról. A hang jó lenne, ha összehangolható lenne az LG soundbarommal, de optikain keresztül is megfelel, ahogy eddig, a CEC működik, ha jól olvastam... Mit ajánlotok kb 250ezerig?

(#20855) nismoka válasza melan (#20854) üzenetére


nismoka
addikt

805C jó választás, kezeli a DTS-t is, szerintem jobb modell mint a 755C hiába csak a 3D vel tud többet az adatok szerint, nekem szimpatikusabb a 8-as sorozat. Tapasztalatom szerint több gond van a 755-el.

[ Szerkesztve ]

(#20856) dota1 válasza nismoka (#20855) üzenetére


dota1
aktív tag

Miért lenne több gond a 755-el? Pontosan ugyanaz a tv a 8-as. Nincsen egyetlen alkatrész,paraméter amiben ne lenne azonos. Csak a sw más (3d). A nagy számok törvénye alapján több a meghibásodás. Kb. 10-3 arányban fogy a tv a 755 javára. Hw-esen korlátozzák ,hogy ne menjen rá a 8-as firm.

[ Szerkesztve ]

(#20857) medvegy válasza dota1 (#20856) üzenetére


medvegy
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#20858) dota1 válasza medvegy (#20857) üzenetére


dota1
aktív tag

Ezt pont nekem mutatod :)

(#20859) kurtiszp78 válasza kriszti@n (#20853) üzenetére


kurtiszp78
csendes tag

hoppá! le tudnád fotózni?

(#20860) dota1 válasza kriszti@n (#20853) üzenetére


dota1
aktív tag

Mit tapasztalsz? Ennyire gáz?

(#20861) Buster17 válasza medvegy (#20857) üzenetére


Buster17
addikt

Ehez kell némi balszerencse :D
Én 809c vettem és se pixel hiba se nem túl felhős. Első tv-m, lehet ez a kezdők szerencsélye :D
Bár belegondolva jobb is hogy 8as szériát vettem

[ Szerkesztve ]

(#20862) kriszti@n válasza dota1 (#20860) üzenetére


kriszti@n
tag

a kép nagyon szép rajta,de ennyire felhős még egyik tv-m sem volt.később teszek fel róla egy képet.

(#20863) krx21 válasza kurtiszp78 (#20831) üzenetére


krx21
nagyúr

Most nem azért, de ilyen fotó nem alkalmas a felhősödés szemléltetésére... Talán ha jobb tartalmat és szerencsésebb körülményeket teremtettél volna.

(#20864) kurtiszp78 válasza krx21 (#20863) üzenetére


kurtiszp78
csendes tag

Mint például?
Mi a javaslatod,miként deríthetem ki könnyedén hogy az átlagosnál jobban felhősödik e a készülékem?

(#20865) kriszti@n válasza kurtiszp78 (#20864) üzenetére


kriszti@n
tag

szerintem ha letöltesz egy hd felbontású fekete képet,kiteszed a kijelzőre, és sötétben minden háttérfény nélkül lefényképezed,már ha szemléltetni akarod.ha enm akkor elég ha ránézel:)

(#20866) krx21 válasza kurtiszp78 (#20864) üzenetére


krx21
nagyúr

Kolléga képe értékelhető...
[link]

(#20867) esox2


esox2
tag

Sziasztok, 755C tv-nél belefutottam egy olyan problémába, hogy hálózati HDD-ről lejátszás esetén (tv-re letöltött Kodi player) a feliratos filmrészek kivilágosodnak, majd elsötétülnek. Addig eljutottam, hogy a kontraszt kiemelést forrásonként külön-külön (digitális, analóg, HDMI) kikapcsoltam, de a media-lejátszóra - bár itt már volt szó róla [link] [link] - sehogy nem sikerül.
Van valamilyen megoldás arra, hogy minden forrásra egyszerre kikapcsolja a kontraszt kiemelést a tv?

(#20868) Janaboy válasza esox2 (#20867) üzenetére


Janaboy
veterán

#19281

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#20869) esox2 válasza Janaboy (#20868) üzenetére


esox2
tag

A bemeneti már forrásokra megtörtént. Hogyan lehet a hálózati meghajtóra is?

(#20870) daniel2121 válasza dota1 (#20856) üzenetére


daniel2121
senior tag

Elvileg ugyanaz a tv a 3D kivételével. A 3D elektronika miatt azért lehet némileg jobb a 8-as sorozat?

(#20871) dota1 válasza daniel2121 (#20870) üzenetére


dota1
aktív tag

Nem jobb. Ugyanaz a tv!

(#20872) shmano válasza dota1 (#20858) üzenetére


shmano
tag

Lenne egy kérdésem hozzátok! Nagyon idegesít, hogy az archos lejátszóban nem tudok tekerni normálisan.... Akár a jobbra nyíllal, akár a prog választó alatti gombokkal: a jelenség: egy idő után ugyan oda visszaugrik a tekerés közben... Nem hajlandó tovàbb tekerni egy résztől, mindi visszaugrik ugyan oda. Ez elég idegesítő... És nem csak a free verzió csinàlja hanem a teljes verzió is. Ezzel most WTF van ???? :O :F

Bocsánat! Új hozzászólásra kattintottam pedig... Mobilról írtam, sorry!

[ Szerkesztve ]

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#20873) daniel2121


daniel2121
senior tag

Az 55-ös tv-hez adnak távtartót a falra szereléshez?

(#20874) SeLe


SeLe
tag

Sziasztok !

A felhősödéshez kapcsolódóan én is készítettem képeket. A fekete beállításához az alábbi linken lévő videót használtam.

Az erről készült képeket is közlöm.

1
2
3
4
5
6
7

A megjelenítőm egy 55W755C.

Nem tudom ez mennyire számít jónak, én el vagyok vele :)

[ Szerkesztve ]

(#20875) dh66e válasza SeLe (#20874) üzenetére


dh66e
veterán

Valahogy a képek linkjei nem sikerültek.

(#20876) SeLe válasza dh66e (#20875) üzenetére


SeLe
tag

Valóban, ezen még dolgozni kell :DD

(#20877) SeLe válasza SeLe (#20876) üzenetére


SeLe
tag

Remélhetőleg így már jó lesz!

1
2
3
4
5
6
7

Szemből nézve már annyira nem is zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#20878) medvegy válasza Buster17 (#20861) üzenetére


medvegy
aktív tag

Ez így van :DDD Igazad van, nekem is a 809-et kelllett volna vennem már elsőre. Bár így legalább pofátlanul olcsón jutottam hozzá, igaz némi sz*pás után :))

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#20879) medvegy válasza SeLe (#20877) üzenetére


medvegy
aktív tag

Az én monitoromon tök feketék a képeid, nem nagyon látok inhomogenitást. Úgy próbáld fotózni, hogy fekete háttért előtt valami fehér bizbasz legyen középen (pl. stáblista), meg picivel hosszabb záridő sem ártana. Olyanra próbáld belőni a képet, ahogy te látod élőben a TV-n.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#20880) kriszti@n válasza daniel2121 (#20873) üzenetére


kriszti@n
tag

igen

(#20881) SeLe válasza medvegy (#20879) üzenetére


SeLe
tag

Rendben, holnap megoldom. Köszönöm!

(#20882) cotagg válasza shmano (#20872) üzenetére


cotagg
tag

Nálam sosem csinált ilyet az Archos tekerésénél. A kerek 'joystick' jobbra-balra gombjait használom. Esetleg próbáljad újratelepíteni...

(#20883) cotagg válasza esox2 (#20867) üzenetére


cotagg
tag

Elvileg: amikro megy a Kodi megnyomod az Action Menüt, majd kiválasztod a "Kép"-et és utána kikpacsolod a kontraszt kiemelést. Így kellene működnie. Mondjuk én a Kodit nem használom, mert egy másolt VHS minőségét hozza nálam valamiért, de a többi lejátszó programnál működik a beállítás.

Viszont ha valaki elárulja, hogyan lehet egy kép beállítást használni minden forrásra - ahogy a régi Sony modellekénél erre mindig volt lehetőség - azt én is megköszönöm.

(#20884) shmano válasza cotagg (#20882) üzenetére


shmano
tag

Újratelepítettem, sőt meg is vettem a teljes progit 1290 ért :F

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#20885) cotagg válasza shmano (#20884) üzenetére


cotagg
tag

Akkor sajnos ötletem sincs mi okozhatja, nálam ilyen gond soha nem volt (teljes verzió). Esetleg valami hálózati beállítás? Mitudomén lassú a hálózat és nem elég gyors a buffer, emiatt visszaugrik oda, ahonnan elkezdted a tekerést...

Vagy nézz körül a G+ fórumon:
https://plus.google.com/communities/101947888493799161313/stream/8b3ca622-5b01-4ce7-8cbd-ad8fc5838506

(#20886) shmano válasza cotagg (#20885) üzenetére


shmano
tag

HDD-ről játszom le a filmet, m2ts-t. Nem értem én sem h miért nem képes tekerni normálisan. Az mx playerrel semmi ilyen gond nincs, a beépítettről ne is beszéljünk... Csak az mx playerben lejátszott film minősége nincs olyan mint az archos-al lejátszott. A codec pack is fent van az archoshoz. Bosszantó :(

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#20887) kriszti@n


kriszti@n
tag

a w755-höz honnan lehetne letölteni teljes kézikönyvet? magamtól találgatni nem nagyon van türelmem,és nagyon szokatlan az androidos rendszer...szine semmit nem találok rajta :) a tv-hez bármilyen vezetéknélküli billentyűzet csatlakoztatható egyébként ?

[ Szerkesztve ]

(#20888) dota1 válasza kriszti@n (#20887) üzenetére


dota1
aktív tag

Home menü, legalul a beallitasok melett kérdőjel ikon. Beépített a leírás.
Bluetooth bill-t fogad, vagy usb stickeset is.

(#20889) dota1


dota1
aktív tag

Van aki játszik le hálózaton bd remuxot (smb) utp-s bekötéssel mondjuk kodin vagy archoson? Megy rendesen?

(#20890) shmano válasza kriszti@n (#20887) üzenetére


shmano
tag

[755 útmutató]
google a barátod, a másodperc töredéke alatt megvan... :C

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#20891) kriszti@n válasza shmano (#20890) üzenetére


kriszti@n
tag

én tudom mit kérdeztem,de te tudod mire válaszoltál?

(#20892) kriszti@n válasza dota1 (#20888) üzenetére


kriszti@n
tag

igen azt megtaláltam köszönöm.olyanra gondoltam ami pdf vagy más nyomtatható formátum,hogy a beállítások közben tudjam nézni.bluetooth billentyűzetek közül bármeliyk jó hozzá? nem kell adapter vagy valami más hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#20893) dota1 válasza kriszti@n (#20892) üzenetére


dota1
aktív tag

Én logitech K400r-t használok, van rajta touchpad is. A vevőjét bedugva usb-be.

(#20894) kriszti@n válasza dota1 (#20893) üzenetére


kriszti@n
tag

én már régebben terveztem venni apple wireless bllentyűzetet,mert másra is használnám,de nem tudom hogy kompatibilis-e a braviaval,hiába keresem neten

(#20895) superg


superg
senior tag

Ezt a billentyűzetet is ki lehet próbálni hozzá [link]. Nekem nincs androidos Sony-m de winen tök jól működik,más tévéken csak a fly mouse része megy de idei Sonyval mennie kéne

(#20896) esox2 válasza cotagg (#20883) üzenetére


esox2
tag

Köszönöm, valóban az Action Menü volt a megoldás, így már kikapcsolható volt a kontraszt kiemelés.

(#20897) cotagg válasza kriszti@n (#20894) üzenetére


cotagg
tag

Most, hogy írtad kipróbáltam, simán működik vele, rögtön párosodtak, Archost kiválóan tudtatm irányítani vele a kruzor gombok, enter, space és esc segítségével. Működtnek az F billentyűkhöz tartozó opciók, mint play, pause stb, hangerő és meglepetésemre a fényerő is állítás is - fogalmam sem volt, hogy Archosban erre van mód és nem is tudom hogyan hozható elő a távval.

Annyi, hogy ez a wireless Apple keyboard előző generációja, nem a pár hónapja megjelent változat.

(#20898) cotagg válasza esox2 (#20896) üzenetére


cotagg
tag

Örülök ha segítettem!

(#20899) shmano válasza cotagg (#20882) üzenetére


shmano
tag

Csak az m2ts formátumnál nem tudok beletekerni a filmbe (BD25). Mkv-nál simám megy, semmi baja.

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#20900) cotagg válasza shmano (#20899) üzenetére


cotagg
tag

Vagy úgy, akkor nálam ezért nem jelentkezett a probléma, csak MKV-val használom. Lehet, hogy majd teszek egy próbát azért.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.