Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Viktor1979 válasza Blaise (#20748) üzenetére


Viktor1979
tag

Kösz! :D

Ami nem Kínában készült az hamis! Vagy nem! :D

(#20752) kriszti@n válasza Tegla80 (#20749) üzenetére


kriszti@n
tag

köszönöm,a műszaki paraméterekben kerestem a különbséget,de nem csoda ,hogy nem találtam :)
nem kell 3d, az előzőnél sem használtam soha.A smert (android) része mennyire használható? a médialejátszoja megbirkózik az általános fájlokkal,illetve a feliratokat hogy kezeli?
Eddig samsung volt,de szívesen vennék Sony-t,csak nem szeretnék elhhamarkodottan dönteni.a W8 képminőségben nem jobb? nem pár 10e ft számít(igazából mehet 300-igcsak gondoltam hátha kell vennem egy media playert is , és ennyi a max keret.,főleg mivel évekeig maradna.a "sima" tv adás mennyire élvezhetetlen (mondjuk egy samsunghoz képest) ha valakinek van tapasztalata.
Samsung UE48JU6400 a samsungos kiszemelt,de Sony még nem volt,így kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#20753) medvegy


medvegy
aktív tag

Sziasztok!

Rég jártam erre. Lehet, hogy páran emlékeztek még rám: tavaly ősszel vettem egy 50W755C TV-t, de erősen felhős volt, ezért a szervizhez fordultam. Nem akarok belemenni a részletekbe (itt olvasható a sztori bővebben, ha valakit érdekel), dióhéjban az történt, hogy a csere készülék, amit a szerviztől kaptam rosszabb volt mint az eredeti, és amikor ezt szóvá tettem, a Sony nagyon korrektül felajánlott egy csere utalványt. Eddig már olvashattátok a történéseket, most lássuk mi történt ezután...

Idő közben én több mint egy hónapot külföldön tartózkodtam, ezért egy jó darabig állt a csereutalvány beváltása. Karácsonyra értem haza, ezért a két ünnep között első dolgom volt a csere lebonyolítása. Hazahoztam a 3. 50W755C-met: felhősödés picit enyhébb, mint az elsőnél, de pixelhibás. A Sony Centeres srácok (Szeged) zokszó nélkül hozták a 4. TV-met... ami azonban ugyancsak pixelhibás volt (nem is kicsit, ui. két jókora piros pixelhiba volt rajta). Na ekkor egy kicsit már kezdett tele lenni a tököm. A Sony Centeresek nagyon korrektek voltak, mert szinte egyből belementek, hogy 50W755C helyett 809C-t kapjak ugyan abban a méretben 5. (!) készülékként (annak ellenére, hogy a 809C jóval drágább volt, mint amennyiért én ősszel a 755C-t vettem, és akkor még nem is számoltam, az ajándék Xperia telefont, amit anno a 755C mellé kaptam promócióban). Január elején megérkezett az 50W809C, és a lényeg, hogy bevált: minimális a felhősödés (egyik 755C esetén sem volt ennyire rendben) és nincs pixelhiba. Jelenleg 3D szemüveget keresek éppen hozzá (láttam picit fentebb pont erről ment a diskurzus).

És a tanulság, pontokba szedve :

Most már én is tudom, hogy nincs 'felhőtlen' LED TV, viszont ilyen téren készülék és készülék között óriási különbségek vannak.
Lehet, hogy csak nagyon belenyúltam,de az én esetem arra enged következtetni, hogy érdemesebb a 80XC-t választani 75XC-vel szemben, még akkor is, ha nem feltétlen van szükség 3D-re.
Érdemes Sony TV-t a Sony boltból venni, de minimum hivatalos disztribútortól, ui. a sarki vegyeskereskedés valószínűleg elhajt a francba egy pixelhibával. (Egyébként például az LG vagy Samsung, hogy kezeli manapság a pixelhiba problémákat? Gondolom 1 db miatt nem cserélik rögtön...)
A Sony szerviz és a garanciális ügyintézés elég korrekt (bár kissé lassú), nyugodtan lehet őket zaklatni.

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#20754) n000rbi válasza medvegy (#20753) üzenetére


n000rbi
senior tag

Abszolút átérzem a helyzeted, én bő egy éve jártam hasonlóan egy 55w829b-vel, jobban mondva hárommal :P A lényeg, hogy megoldódott Neked is, most már élvezd a masinát, játssz, filmeket nézz, ne tesztvideókat ;)

(#20755) shmano


shmano
tag

Annyi változást vettem eszre az új frissítés óta, hogy ha bekapcsolom a ps-t akkor bekapcsol a tv bármilyen hdmi porton legyen. Sőt, ha be van kapcsolva a konzol, és nézem a tv-t, de bekapcsolom a kontrollert átvált arra a hdmi re ahova a ps vsn kötve... Gondoltam leírom érdekességként. Szèp napot ;) !

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#20756) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

Digi előfizetésem van.
Behangoltam a tv-m ( KDL40v4000) és a következő fogadott: .

Csatornákat random módon átugrik
Próbáltam más országot (finn, német) be állítani de mindig így hangol.
A hiányzó csatornák is be vannak hangolva hiszen ha a megfelelő számot nyomom az irányítón nézhetőek.

Találkoztatok már ilyesmivel?

(#20757) n000rbi válasza shmano (#20755) üzenetére


n000rbi
senior tag

Tavalyi modell? Azért kérdem, mert W829B-n a kezdettől fogva működik. Sőt ha a bravia sync úgy van beállítva, hogy ki is kapcsolhassa a csatlakoztatott eszközt, akkor tv kikapcsoláskor a ps4 lemegy automatikusan rest mode-ba ;)

(#20758) shmano


shmano
tag

Igen, 755. Nem zavaró ez, csak furi... Mondjuk az h ha bekapcsolom a dualshock4 et az sztem baromság h átkapcsol. Minek... Mert pl pont filmet nézek de a dagadt testemmel rátehénkedek a kontrollerre és átvált ps-re... Hát szörnyű. Szval sztem felesleges :)) az meg h ha kikapcsolom a tv t és rest módba megy ha be vsn kapcsolva a gép a legnagyobb hülyeség. Én teljesen ki szoltam kapcsolni a ps t mert alvó módba kb 5 mp enként felpörgeti a vinyót ami kifejezettrn idegesít éjszaka...

[ Szerkesztve ]

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#20759) Markakos válasza sarkan (#20756) üzenetére


Markakos
újonc

Szasztok,

Ugyanaz a problémám mint sarkannak, digi előfizetésem, SONY KDL40v4000 tv-m van.
A digitális csatornáknak csak kb a fele jelenik meg a guide-ban, illetve léptetőgombbal lépkedve is átugorja azokat a számokat, amik a guide-ban nem láthatóak.
A számokkal viszont rá tudok lépni a hiányzó csatornára.
Már az összes ország beállítást kipróbáltam, ekkor változnak a csatornák sorrendje de sosem látni az összeset. Sony szervizben rárakattam a legfrissebb szoftvert, de ez sem segített! :(
Digi ügyintéző még a problémát sem értette...
Van valakinek ötlete?

(#20760) sarkan válasza Markakos (#20759) üzenetére


sarkan
aktív tag

Szia, én is beszéltem a sony ügyfélszolgálattal illetve emilben leveleztem velük.
Telefonon a kishölgy nem értette mit mondok, emilben elküldtem fényképeket végül azt mondták, hogy menjek a digibe illetve vigyem szervízbe a tv-met.
Érdekes, hogy kollégámnak szintén sony tv-je van kicsit késöbbi modell mint az enyém és nála is előjön ez a probléma digis ellőfizetéssel.
Lehet, hogy mégis a digiben van a hiba? Bár a nappali szobában lévő samsungomnál semmi gond nincs.

Neked milyen szoftvert töltöttek fel?

[ Szerkesztve ]

(#20761) Tegla80 válasza sarkan (#20760) üzenetére


Tegla80
addikt

En arra gyanakszom,h nem a "teljes" keresesi modon kerestettel,hanem a "gyors"-t hasznalva...
Nem ismerem a menu-d,de mikor jon,h szolgaltato,ott "egyeb" legyen es kereses modja "teljes".

Sony® & PlayStation®

(#20762) Tomekk. válasza sarkan (#20756) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Szerintem ez a TV nem tudja az MPEG4-et, ezért ugorja át azokat a csatornákat, de ez csak tipp.

(#20763) sarkan válasza Tegla80 (#20761) üzenetére


sarkan
aktív tag

Tegla80:

Próbáltam teljes keresést és gyors keresést is, próbáltam különböző országokat beállítani de sajnos az 'eredmény' ugyanaz.

Tomekk.:
Valóban a tv-ben csak MPEG2-es tuner van, a HD adásoknak csak hangja van, de nem azokat hagyja ki.

[ Szerkesztve ]

(#20764) Tomekk. válasza sarkan (#20763) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Nem lehet, hogy bizonyos SD csatornákat is mpeg4-ben sugároznak?

(#20765) sarkan válasza Tomekk. (#20764) üzenetére


sarkan
aktív tag

azokat a csatornákat is beprogramozza a tv amit léptetésnél átugrik illetve az epg-ben nem látszanak, hiszen ha a távirányítón megnyomom a megfelelő számot akkor nézhető a 'kimaradt csatorna.
'

És amint látható csatorna rendezésnél ott is van. Lásd M1 a 4-es programhely, az elöbbi képemnél az epgnél ezt átugorja, de ha megnyomom a 4-est a távirányíton nézhetném az M1-et.

[ Szerkesztve ]

(#20766) Tomekk. válasza sarkan (#20765) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

ja, azt gondoltam, hogy egyáltalán nem mennek. Ebben az esetben passz :(

(#20767) sarkan válasza Tomekk. (#20766) üzenetére


sarkan
aktív tag

Sajnos az ügyfélszolgálat szintén passzolt :(

(#20768) Tomekk. válasza sarkan (#20767) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Esetleg meg lehetne nézni a kihagyott csatornák frekvenciáját, hátha látsz valami összefüggést köztük, lehet hogy rádióadónak nézi, ezért hagyja ki, de ez már tényleg csak találgatás az is a elborultabb fajtából, de kitudja. :D

[ Szerkesztve ]

(#20769) nightshadow


nightshadow
veterán

2016-os Sony modellek európai nyítóárai:

32” Sony WD60 – 460 Euro
32” Sony WD75 – 630 Euro

40” Sony WD65 – 630 Euro

43” Sony WD75 – 780 Euro

48” Sony WD65 – 760 Euro
49” Sony WD75 – 940 Euro

55” Sony XD85 – 2000 Euro
55” Sony SD85 – 2200 Euro
55” Sony XD93 – 2700 Euro

65” Sony XD85 – 3200 Euro
65” Sony SD85 – 3400 Euro
65” Sony XD93 – 3900 Euro

75” Sony XD85 – 5200 Euro
75” Sony XD94 – 7300 Euro

85” Sony XD85 – 10500 Euro

Megj: "érdekesség" hogy ha valóban csak ezek a modellek és méretek lesznek 2016-ban akkor idén tulajdonképpen teljes egészében megszünt a középkategória.

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20770) Tegla80 válasza sarkan (#20767) üzenetére


Tegla80
addikt

Lehet balgasag,de nem tok masra tippelni.....
Amik kimaradnak csatik azok valszeg analogok lesznek....azokhoz nincs epg.
A digi adja dvb-c esetben mind2 verziot....szoval sztem neked analog es digit is be van keresve es ami digit csati annal van epg,ami analog annal nincs...
Az az m1 ami nem latszik nalad a guide-ben az analog lesz,mig az m2 amit mutat az meg digit kereses erdmenye.
Viszont mpeg4 tuner nelkul nem ertem,h hogy latsz digit csatornat?!

Jah a digit csatorna rendezesnel torold mar ki azt az m1 et, valszeg a 4es gombon akkor is lesz utana m1.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#20771) ZolaMan


ZolaMan
tag

Sziasztok!

Csak megosztanám a pozitív tapasztalatom.
Röviden: vettem egy Samu 55H6400-est, gyárilag a szín katasztrofális volt, az kisebb színintenzitásoknál szinte fekete-fehér volt a kép. 3 napos állítgatás után még mindig nem tudtam úgy belőni, hogy valóban nyugodtan élvezzem a képet.
Visszavittem és kicserélteme egy SONY 55W755C-re. 280-ért odaadták MM-ben. Vettem hozzá egy Logitech K400 billt is, mivel a samu mutogatós távját pótolni kell vmivel.
A sony alapbeállításon sokkal szebb képet ad minden inputtal!
Pixelhiba nincs, viszont van bal szélen egy "szösz", ami egy zöld subpixelnek kb a harmadát eltakarja. 20cm-nél távolabbról nem látható, úgyhogy emiatt nem cserélem.
Backlight bleeding és clouding közepes, főleg az alsó sarkokban van látható bevilágítás, de annyira nem vagyok ezekre érzékeny. A clouding a szériához képest szerintem kifejezettem jó, nekem nincsenek a kép közepén mindenféle alakzatok, mint egyeseknek.

Szóval képileg meg vagyok elégedve.
Ami még nem tetszett, hogy első bekapcsoláskor a TV egy röpke 40perces frissítéssel kezdett. Már majdnem kikapcsoltam, mert azt hittem lefagyott a folyamat, de egyszercsak vége lett:)

Az android rendszer érdekes, egyelőre tetszik, bár sokminden máshol van, mint amit eddig megszoktam. Kicsit tabletes/telefonos logika mentén vannak felfűzve.
Ami a kezelésben negatívum, hogy a mindenhol megszokott csatornalista hiányzik, helyette a kicsit értelmetlen tájképes horizontális menü van, ami igazából jó is lenne, ha a kép helyett nagyobb betűvel a csatorna nevét és az aktuális műsort mutatná.
Lehet ezt vhogy személyreszabni?

Ja és az is tetszik, hogy be lehet kapcsolni, hogy egyszerre legyen hang a fejhallgatókimeneten és a TV-n, így nem kell mindig bekapcsolnom az erősítőt, hogy legyen hang (samun ezt nem lehetett).

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#20772) medvegy válasza ZolaMan (#20771) üzenetére


medvegy
aktív tag

A 'szösz' több, mint valószínű, hogy egy porszem lesz. Itt egy módszer az eltávolítására, de én nem próbálnám ki, elég ijesztően hangzik :DDD
Nagy valószínűséggel előbb-utóbb magától is le fog esni. Gariba nem hinném, hogy szóba állnának miatta veled.

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#20773) szelidori válasza Tegla80 (#20749) üzenetére


szelidori
csendes tag

Köszi a segítséget, ma frissítette a routert és átnézte a beállításokat egy ismerősöm. Minden ok a routerrel, valószínűleg szoftveres a hiba a tv-n. Most üldözöm a szervízt.

(#20774) Tegla80 válasza szelidori (#20773) üzenetére


Tegla80
addikt

Oksa,h atnezte,de fix IP-t adott e a tv-nek?
Plusz a szerviz elott megprobalhatnal egy gyari beallitasok visszallitasat is a tv-n,hatha az rendberakja.Elotte csatilistat mentsd le penre es a kepi beallitasokat is fenykepezd le,ha fontos es nem akarsz utana bajlodni ezekkel.
De ahogy erzed,kezdheted a szervizzel is rogton.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#20775) BB9360


BB9360
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Sony W755C-hez bármilyen bluetooth fejhallgató csatlakoztatható?
Akár ez is: TDK WR680?
Köszönöm!

(#20776) BB9360 válasza BB9360 (#20775) üzenetére


BB9360
aktív tag

Khm, látom, hogy volt már ez kérdés, nem is olyan régen...
Azt mondjuk nem értem, hogy miért kellene hozzá transmitter...

Valaki meg tudja azt erősíteni, hogy az említett (vagy bármilyen) bluetooth-os fejhallgató csak egy újabb eszköz beiktatásával működik? Vagy nem, csak simán párosítja az ember és kész?
Nagyon köszönöm!

(#20777) BB9360 válasza BB9360 (#20776) üzenetére


BB9360
aktív tag

Most volt időm egy kicsit utánaolvasni, és látom, hogy tavaly téma volt több helyen is ez. És valóban, nem ment, a kérdés, hogy vajon a szoftver frissítések ezen a téren okoztak-e változást. Egyébként ha nem megy, csak transmitterrel, akkor az engem nem vonz... :(

(#20778) nismoka válasza BB9360 (#20777) üzenetére


nismoka
addikt

:(

(#20779) BB9360 válasza nismoka (#20778) üzenetére


BB9360
aktív tag

Féltem tőle... Köszönöm.

Vajon ez később frissítés útján változhat?

[ Szerkesztve ]

(#20780) kriszti@n válasza BB9360 (#20779) üzenetére


kriszti@n
tag

Az 50W755C helyett érdemes 50W805C, 50W807C, 50W808C irányban gondolkozni? Jelent valami minőségbeli különbséget? Az utóbbi három között mi az eltérés? Esetleg ha már “ennyit”(tudom,hogy nem túl sok,de ez a lehetőség) rászánok akkor érdemes a KD-49X8005C-vel is szemezgetnem ?
A 3d egyáltalán nem fontos,az UHD nem tudom,hogy jelent –e javulást az általános képminőségben.

(#20781) wrathchild válasza kriszti@n (#20780) üzenetére


wrathchild
tag

Üdv!
Én is kezdő vagyok a témában, de 2 hete vettem egy 55W809C-t, tehát valami még maradt az olvasgatásból:)
A W755/756 és a W80x ugyanaz a TV, a W80x van szoftveresen lebutítva, de CSAK 3D tekintetében, tehát csak az a különbség. Ha 3D nem érdekel, akkor elég jó a W755/756.
4K ügyben engem erősen lebeszéltek Sony-nál (is) a 800x típustól, az nagyon belépő szint, abszolút nem ajánlották. a 8309 az már ajánlott volt, de jelentősen drágább. Egyesek szerint a 4K szebb képet ad Full HD anyagnál is, de mások szerint viszont a VA panel érezhetően jobb, mint az IPS panel, márpedig a W755/756/80x VA panelesek, a 4K-s 800x IPS panel.
Magánvéleményem az, hogy az enyémmel tökéletesen elégedett vagyok (bár most is plazmát vennék, ha még gyártanának, OLED-re meg nem tudtam tovább várni), a LED LCD "megfizethető" kategóriában szerintem a legjobb választás. Így 3D nélkül Neked a 755/756 lenne tökéletes.
Tudtommal a 755/756 között színkülönbség van csak, a 805/807/809 esetében hasonlóan színkülönbség, vagy csak adott áruházláncban kapható + egy semmit nem számító "kamu" Hz értéke 800-900-1000 Hz.
Tapasztalatból mondom, hogy ha 3 méter, vagy távolabbról nézed, mindenképpen gyűjtenék még egy kicsit egy 55W755/756-ra :D

[ Szerkesztve ]

(#20782) kriszti@n válasza wrathchild (#20781) üzenetére


kriszti@n
tag

Szia.
Köszönöm a választ.Gondolom akkor te a 3d miatt vettél 8X szériát?
http://www.trendvisual.com/122616 elég olcsó az 55w756,és gyári garanciával hirdetik,amiből nem tudom mennyi lehet igaz,vagy ki/mi ez a cég. A beépített médialejátszóról van valami tapasztalatod?A smart része mennyire lassú/fagy?

[ Szerkesztve ]

(#20783) dota1


dota1
aktív tag

Srácok azt mondjátok meg nekem , hogy 3d-s droidos tv-ken, hogyan néztek sbs 3d filmeket? Nagyon kiváncsi lennék a megoldásra, mert sztem sehogy...
Vagy mindenki 3d bd-t néz vagy 3D mplayere van BD3d iso-val etetve?

[ Szerkesztve ]

(#20784) dota1 válasza wrathchild (#20781) üzenetére


dota1
aktív tag

IPS panel csak a 9005C-ben van a 2005-ös felhozatalban.

(#20785) nismoka válasza dota1 (#20783) üzenetére


nismoka
addikt

Gyárilag telepitett lejátszó app, film elindít egymás melletti 3D kiválaszt. Amúgy meg HTPC. ;)

(#20786) nismoka válasza dota1 (#20784) üzenetére


nismoka
addikt

Meg a 8005C ben is kivéve az 55 colost, és még a 8305C- ben is.

[ Szerkesztve ]

(#20787) dota1 válasza nismoka (#20785) üzenetére


dota1
aktív tag

Biztos , hogy működik így, kipróbáltad? Nem ugrik vissza a kép kiválasztás után?

(#20788) dota1 válasza nismoka (#20786) üzenetére


dota1
aktív tag

Biztosan ismered ,hogy ha fogsz egy passzív 3d szemüveget megfordítod és úgy nézed a tv-ket. Látszik , hogy ki a hunyó :)

(#20789) wrathchild válasza kriszti@n (#20782) üzenetére


wrathchild
tag

Igen, én a 3D-t mindenképpen akartam.Bolt ügyben nem tudom, mennyire megbízhatóak a kis boltok, webáruházak, én csak Sony üzletben vagy Media Marktban gondolkodtam, a megbízhatóság mellett a kiterjesztett garancia/biztosítás miatt is. Gondold meg ezt!!! Végül Sony-éknál vettem és +28ezerért a gyári 2 mellé +3 év garancia+biztosítást. Jól jöhet az még... :D
A hozzászólások alapján inkább vezetékkel csatlakoztattam netre, számomra meglepően gyors és stabil.
Nekem semmi fagyás nem volt még, A beépített média lejátszóról korlátozott tapasztalataim vannak, mert nem vagyok egy formátum varázsló...:) MKV-t tökéletesen, gyorsan viszi, feliratokat kezeli, abszolút megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#20790) Gavrillos


Gavrillos
csendes tag

Sziasztok!
Egy Sony NSX 40 GT1 gugli TV vásárlásán töröm a fejecském. Ez ügyben kérném a segítségeteket, véleményeteket. Előre is köszi :-)

Üdvözlettel: Gábor

(#20791) Markakos válasza sarkan (#20760) üzenetére


Markakos
újonc

Szoftververzió: 2.26.36
Letöltő: 0.79.21
SONY KDL40V4000

Tavaly szeptember óta nem látszanak nálam a digitális csatornák kb fele, amióta a digi átrendezte a csatornakiosztást, Akkor kellett a közszolgálatikat előre sorolniuk a szolgáltatóknak...
A szervizbe ahol a szoftvert frissitették UPC van, ott behangolták és ott nem volt ilyen gond. Úgyhogy csak a DIGI-nél jelentkezik, és a csak ennél a TV-nél. A samsung tv-n jól jön minden...

Nem rádióadásnak nézi, mert azok bejönnek. Vagyis a 3-ból csak kettő. A harmadik rejtve marad...
És nem is az a gond, hogy analógnak nézné a kimaradt csatornákat, mert a számokkal rájuk tudok lépni, és az info gombbal kiadja a hozzá tartozó digitálális műsorújságot.

Ma megpróbálok bemenni a digihez, bár nem sok reményt fűzök hozzá, hogy tudnak megoldást. Hacsak azt nem, hogy adnak egy boxot...

(#20792) nismoka válasza dota1 (#20787) üzenetére


nismoka
addikt

Nem ugrik vissza, működik.

(#20793) sarkan válasza Markakos (#20791) üzenetére


sarkan
aktív tag

Légyszíves írd meg mit mondtak a diginél, kiváncsi vagyok.

(#20794) dota1 válasza nismoka (#20792) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi. A gyárit nem néztem mert a minőségre elég gagyi. Kodi,archos,vlc-vel próbáltam, de ott ha beállítom visszaugrik a korábbi bemenetre. A szemüveges trükköt próbáld ki tv falon :)

(#20795) dota1 válasza Markakos (#20791) üzenetére


dota1
aktív tag

Már nem emlékszem volt e a menüjében, de ne a gyorshangolást próbáld hanem a teljeset.

(#20796) nismoka válasza dota1 (#20794) üzenetére


nismoka
addikt

A Kodi nem megy jól ezen a platformon, a VLC sem az igazi. Nem tudom mit látsz olyan rossznak a gyári lejátszón?

(#20797) dota1 válasza nismoka (#20796) üzenetére


dota1
aktív tag

Kodit egész jól be lehet állítani már. A favorit az archos. Próbálj ki egy filmet a beépítettel majd archossal és látni fogod. A gyárinál a kikódolás elé gyér (hogy bírjon a hw mindent) Az arhos sokkal jobban optimalizált és a 4k filmek is szebbek folyamatosabbak, jobban hasznosítja a hw-t

(#20798) nismoka válasza dota1 (#20797) üzenetére


nismoka
addikt

Köszi, maradok a HTPC-n. ;)

(#20799) raymi16


raymi16
tag

Üdv!
Sikerült beszereznem egy ilyen készüléket és az a kérdésem van, hogy ennél a típusnál vagy akármelyiknél ki lehet-e kapcsolni a dinamikus kontrasztot? Elég szembetűnő és zavaró mikor magától állítgatja, de még nemjöttem rá merre keressem (ha lehet egyáltalán)! :F

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#20800) ZolaMan


ZolaMan
tag

Azért az androiddal meg kell szenvedni, mire összeszedi az ember a működő programokat a TV-re.
Gyári lejátszó bekakkant nekem bizonyos mkv fileokkal. VLC is elcrashel.
Meg attól is falramászom, hogy nem képesek a normális könyvtárstruktúrát mutatni, hanem mindenképp ki akarják helyettem találni mi hol van. Ennek örömére feltettem az ES File Explorert és azzal végre normálisan navigálva el is lehet inditani akármilyen média tartalmat. Van annak is egy beépített lejátszója és az már a problémás MKV-t is lejtásza.
Azt az Arthost is felraktam, de még nem próbáltam.

Azt be lehet valahogy kapcsolni, hogy a Guide-ban is ABC sorendbe mutassa a csatornákat?

HW/SW/Sim/Mod/OC

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.