Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) Blaise válasza wrathchild (#20450) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem a fent említett Samsung van, nincs vele gondom.

(#20452) koxkids válasza Pityke78 (#20448) üzenetére


koxkids
őstag

Működik a képernyő tükrözés wifin, Win10-el tesztelve. ;)
De ne így akarj blueray filmet nézni :D Elfüstöl a routered. :DDD

(#20453) kegyer


kegyer
csendes újonc

Vki használ ilyen távkapcsolót?sony RMF-ED004 érdemes beruházni rá?

(#20454) B-L-A-C-K válasza kegyer (#20453) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem volt, de eladtam, kényelmesebb az alap gyári távirányító, legalábbis nekem.

(#20455) krx21 válasza Viktor1979 (#20449) üzenetére


krx21
nagyúr

2016-ban már el kellene felejteni a scart kábeles eszközöket... :K

(#20456) dualcore


dualcore
őstag

No kérem szépen, 2 nap tesztelgetés után, némi tapasztalat.
Két tv összehasonlítva 49X8505b vs. 55W809C, előző UPC szolgáltató SD és HD csatornákkal, utóbbi helyi kábel szolgáltató szintén SD és HD. Na kérem a 4K-s tv ben szebbek a színek, jobb a mozgás követés, élesebb a kép HD ban. Az SD mindkettőben egyformán hagy bőven kivetnivalót. Igaz hogy a 4K-s IPS paneles, a feketéje nem a legjobb, de ennek ellenére a kép szebb.( betekintési szögről szerintem felesleges írni, hisz normál esetben mindenki szemből nézi)
Na ugyebár nem teszt a teszt FHD nélkül, USB ről ugyanazon filmekkel is jobb a 8505-ös röviden.
Lehet megkövezni emiatt, és nem vagyok elfogult a 4K miatt, lehet a triluminos panel miatt is van, de nekem jobb a 8505-ös, és egyenlőre gyorsabb is.

(#20457) kegyer


kegyer
csendes újonc

Sziasztok!na az a helyzet h 1 pixelhibát vettem észre a tvn ami kb. 4 napja vettem!a kérdésem h ilyenkor mi van?erre szol a garancia vagy kicserélik a tvt vagy ennyivel még nincs gond?én úgy gondolom h ekkora összegű tvnél ez nem megengedhető hiba!!!(sony50W809)válaszokat köszi

(#20458) B-L-A-C-K válasza kegyer (#20457) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

20 milliós TV-nál is lehet pixelhiba, szóval ez ilyen sajnos. Ha neten vetted 2 heted van hogy visszavidd. Ha nem neten vetted és 4 napos akkor necces a dolog.

(#20459) kegyer válasza B-L-A-C-K (#20458) üzenetére


kegyer
csendes újonc

Értem!igazábol távolrol nem észrevehető !a későbbiekben nincs rá esély h több jön ki?amúgy igen neten vásároltam!akkor 1 pixelhiba még nem olyan nagy gond?nem érdemes vele fogllkozni

[ Szerkesztve ]

(#20460) B-L-A-C-K válasza kegyer (#20459) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az is lehet ha dörzsölöd egy puha törlővel eltűnik, de ez függ attól milyen pixelhiba, később meg szintén kijöhet. Viszont ha első 1-2 hétben nem jön elő, akkor valószínű már nem lesz rajta.

(#20461) blakey válasza kegyer (#20459) üzenetére


blakey
titán

Mivel neten vetted így elálhatsz a vásárlástól, érdemes vele foglalkozni, mert észrevetted és feltehetőleg zavar. Szerintem próbáld meg a cserét.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20462) Blaise


Blaise
veterán

Sony hírek a 2016-os CES-ről

"A most bejelentett Android alapú tévék már az új 6.0 (Marshmallow) operációs rendszerrel érkeznek a boltokba, de frissítés elvileg hamarosan megérkezik a 2015-ös modellekre is. "

(#20463) ZGO válasza dualcore (#20456) üzenetére


ZGO
tag

Üdv,

teljesen egyet értek veled, bőven szuper az "X8505" :K

(#20464) Burt01


Burt01
csendes tag

Sziasztok :)

Kinéztem egy KD 55X 8507 UHD 3D Android televíziót...külföldi oldalakat nézegetve nincsenek " elájulva" tőle.
Esetleges tapasztalat vagy vélemény erről a típusról...esetleg valami jobb választás ár-érték arányban...vagy várjak még egy kicsit ??

Köszönettel

Burt

(#20465) Mate válasza Blaise (#20462) üzenetére


Mate
nagyúr

Kíváncsi leszek :) bár 5.XX-el sincs bajom. Tudni, hogy milyen extrát fog adni a 6.0 tv-k esetében?

(#20466) Janaboy válasza Burt01 (#20464) üzenetére


Janaboy
veterán

Olvass vissza illetve hasznald a keresot!

Janaboy

(#20467) toth_janika válasza kegyer (#20457) üzenetére


toth_janika
őstag

Én, mielőtt megvettem a TV-t, a Sony Centerben kérdeztem rá, hogy mivan a pixelhibákkal. Nekem azt mondták, hogy garancia fedezi!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#20468) Burt01 válasza Janaboy (#20466) üzenetére


Burt01
csendes tag

Nem találtam róla infót, de köszönöm a hozzászólásodat.

Burt

(#20469) Blaise válasza Mate (#20465) üzenetére


Blaise
veterán

Passz, gondolom a régen várt USB rögzítést, meg egy két hibajavítást.

(#20470) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok!

Tévé vétele van tervben egyik lehetséges jelölt a 50w755c. Őszintén megmondom nagyon félek a droidtól, bár sok dologra én nem használnám - nem lenne telecseszve mindenféle appal - emiatt nem vetettem el az ötletet.

Akinek van ilyen vagy egyáltalán droidos sony tévéje írna néhány sort róla hogy jelenleg mennyire stabil a rendszer milyen gondokkal találkoztatok?

Általában sorozatokat .mkv fájlokat nézünk rajta+feliratokat külső vinyóról - ez az esetek 80%-a a többi sima tv adás. Mennyire nyűgös a letöltött mkv fájlok lejátszására/hangsáv és felirat kezelésre?

Má' nem

(#20471) Janaboy válasza Burt01 (#20468) üzenetére


Janaboy
veterán

#20456

Janaboy

(#20472) leximester válasza Coyot (#20470) üzenetére


leximester
tag

Nekem egy 49x8005 van, eddig olyan bajom volt a droiddal hogy kb kétnaponta újra kellett indítani a tv-t, mert akadt kb minden, de csak akkor ha előző este időzítővel kapcsoltam ki. Ezt az utolsó frissítés javitotta, amugy nincs semmi gond vele, viszonylag fürge.

(#20473) puhi78 válasza Coyot (#20470) üzenetére


puhi78
csendes tag

Szia! Én karácsonykor vettem egy ugyan ilyet. Eddig mindent lejátszott a gyári lejátszóval, lehetett hangot és feliratot is választani. Ha minden igaz DivX-et nem kezel, én csak HD mkv-t néztem rajta. Mondjuk én pendrive-ról nézem. A droid-ot nem nagyon látod, ha nem akarod, a beállítások is elérhetők külön menüből. Én elégedett vagyok vele. Remélem segítettem.

(#20474) n000rbi


n000rbi
senior tag

Tegnap megérkezett a kis belépőszintű 40w705c a szülők részére. Persze a műanyag csillogós káva és a kályhaezüst talp nem a legszebbek, viszont gyönyörű képe van és hál'istennek dse-ből és cloudingból is a lehető legminimálisabbat pakolták bele :DD :C

(#20475) Coyot válasza leximester (#20472) üzenetére


Coyot
őstag

Köszi!

És puhi78 neked is.

A letölthető média lejátszó KODI amit ajánlottak hozzá NAS-ról történő lejátszáshoz mennyire lenne használható? Nyilván a felirat és a hangsáv választása elvárás és ha esetleg távoli megosztásból is menne nem csak a DLNA-val.

Má' nem

(#20476) nismoka válasza Coyot (#20475) üzenetére


nismoka
addikt

KODI nem túl jó választás, szerintem nincsen optimalizálva erre a soc-ra ami a tv-ben van.

(#20477) Blaise válasza nismoka (#20476) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, hulladék kategória.

(#20478) Coyot válasza nismoka (#20476) üzenetére


Coyot
őstag

Milyen egyéb lehetőségek vannak? Ph!-s tesztben nagyon lehúzták a gyári media lejátszóját, ezért is próbálok kicsit tájékozódni hogy akkor van-e ami jól kezeli a hangsáv+feliratokat.

A mostani Samu D5500 tévémnek a hangsávokkal nincs gondja feliratot viszont csak a mellérakott .srt fájllal tud megjeleníteni. Itt lenne lehetőség mondjuk az .mkv-ba ágyazott feliratok megjelenítésére/váltására? - ha a gyári lejátszó nem tudja akkor esetleg létezik-e rá valami ami igen?

Má' nem

(#20479) nismoka válasza Coyot (#20478) üzenetére


nismoka
addikt

A gyári lejátszó kezeli a beágyazott feliratokat is, és a hangsávokat is, legalábbis USB-ről biztosan, NAS-al én nem nagyon próbálgattam. Valaki írta az Archos playert, azzal tallóza be és azt hiszem mx player-el meg lejátsza.

[ Szerkesztve ]

(#20480) Coyot válasza nismoka (#20479) üzenetére


Coyot
őstag

Ha usb-ről megy akkor az már nekem elsőre elég is. Valami igen jó lejátszó meg csak lesz hozzá/vagy már van is. Alapvetően az egész koncepció tetszik hogy kvázi egy külső media box van a tévében gyárilag, így azért elég sokmindenre képes lesz később a cucc.

Má' nem

(#20481) userxy


userxy
őstag

Sziasztok!

Ez a típusú tv SONY KDL40W605BBAEP megéri a 125 ezer Ft-tot ?

Vagy ebben az árkatban más márkával érdemesebb foglalkozni?

(#20482) Janaboy válasza userxy (#20481) üzenetére


Janaboy
veterán

Tavalyi modell.. nem tudom a 40w705c most milyen áron megy..az ennek az újabbja..

Janaboy

(#20483) kegyer


kegyer
csendes újonc

Sziasztok!tudja vki h a feliratot h tudom lkikapcsolni ha filmet nézek !próbáltam a gyári lejátszóval és a vlc vel is de a feliratot nem tudom kikapcsolni!(sony w809)köszi

(#20484) allfinanz válasza kegyer (#20483) üzenetére


allfinanz
senior tag

Gyari lejatszo felismeri a taviranyito felirat- es audiovalaszto gombjait. :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#20485) allfinanz válasza kegyer (#20483) üzenetére


allfinanz
senior tag

Inkabb az MX Player Pro verziot hasznalom, mert a felirat merete, szine, hatterezese allithato.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#20486) kegyer válasza allfinanz (#20484) üzenetére


kegyer
csendes újonc

Igen köszi !megtaláltam

(#20487) Tibi71


Tibi71
csendes tag

Sziasztok.
Tv-t szeretnék venni kb. 250 e.ft-ért 50"-ig. Középső állvány.
Fhd vagy uhd.

Tudtok ajánlani valamit ?

(#20488) nismoka válasza Tibi71 (#20487) üzenetére


nismoka
addikt

KDL-50W755C

(#20489) mihók11 válasza plgr (#20445) üzenetére


mihók11
újonc

Helló!
Én már háromszor vásároltam AV planettől.
Utolsó alkalom egy lg tv volt, gyári gari helyett amit ígértek KOBRA szerviz!
Sajnos velük is volt szerencsém !!! :((

(#20490) Viktor1979 válasza krx21 (#20455) üzenetére


Viktor1979
tag

Rendben. De én arra lennék kíváncsi, hogy miért nincs hang?

Ami nem Kínában készült az hamis! Vagy nem! :D

(#20491) MasterMark válasza Viktor1979 (#20490) üzenetére


MasterMark
titán

Másik kábel? Nincs esetleg elállítva valami?

Switch Tax

(#20492) krx21 válasza MasterMark (#20491) üzenetére


krx21
nagyúr

Más ötletem nekem sincsen így hirtelen...

(#20493) drzozo


drzozo
senior tag

Na közben megtaláltam ezt a topicot is...

SONY-KDL40R470A

Teljesen átlagos felhasználásra (vegyesen film, és foci nézésre) ennyiért ez most megéri?

Esetleg ilyen árkategóriában van-e egyéb jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#20494) gugika válasza drzozo (#20493) üzenetére


gugika
csendes tag

Nekem is ilyen Tvém volt, filmre, játékra kiváló, főleg 100.000Ft-ért!
:)

(#20495) gugika


gugika
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene! Van egy KDL55W828-asom, laptopról szeretném lejátszani 1080p filmeket, jelenleg Universal mediaserver fut a gépen, amit szépen felismer a Tv, viszont angol a hangsáv (van magyar is, amit a laptop media lejátszója lejátszik magyarul) és nincs lehetőség állítani rajta.

Tud valaki valami jó megoldást erre??

Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#20496) Janaboy válasza drzozo (#20493) üzenetére


Janaboy
veterán

Vajon honnan kapartak elo egy 3 eves modellt?

Janaboy

(#20497) Buster17


Buster17
addikt

50w809c tv-n csak a sony feliraton van fólia, vagy van máshol is?

[ Szerkesztve ]

(#20498) nismoka válasza Buster17 (#20497) üzenetére


nismoka
addikt

nincsen.

(#20499) dualcore válasza gugika (#20495) üzenetére


dualcore
őstag

Telepítsd a laptopra a PLEX vagy a Servió-t, azzal mennie kell.

(#20500) Buster17 válasza nismoka (#20498) üzenetére


Buster17
addikt

Akkor jó! Csak kezdett érdekelni nem e használtat kaptam

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.