Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) gyuszmó válasza qqzs (#20348) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#20352) Dave567 válasza nismoka (#20349) üzenetére


Dave567
addikt

Az LG bevallása szerint pedig nem így van. :C

(#20353) GeryFlash válasza wrathchild (#20318) üzenetére


GeryFlash
veterán

,, Mediam Marktban egy kolléga viszont erősen ajánlotta az LG 49UF850V TV-t, mert az 3D-is, 4K is, de főleg, mert IPS paneles"

2 éve suhanc koromban anno jelentkeztem LG-hez Samu-hoz TV promoternek, persze egyik se írt vissza. Most már látom, hogy jobb is, ha ilyen arcátlanságokat kéne hazudnom (VA panel seggéből rángatja ki az IPS-t, az IPS panel istenítése a notebookok miatt van, ott az IPS ellenfele TN panel...)
IPS paneles tévét két esetben vennék:
- ha spórolni akarnék
- ha valami szórakozó helyem lenne pl.: kocsma, ahol lehet előnye a jobb betekintési szögnek.
- ha lenne olyan aberrációm, hogy egy filmnél egy éjszakai jelenetnél kifejezetten élvezném ha a sötét ég világítana
.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20354) Joshi válasza GeryFlash (#20353) üzenetére


Joshi
titán

Azért az IPS mellett van a jobb válaszidő is (input lag), ha mondjuk valaki nem csak filmnézésre használja a TV-ét hanem játékra is, akkor ez is egy érv lehet ;) Csak filmre egyértelműen jobb a VA panel, de akkor már inkább OLED. Anno a plazma se volt jó játékra, szerintem az OLED se lesz jó, szóval marad az IPS. Az tény hogy az input lag nem csak a paneltől függ, hanem az adott gyártó elektronikájától is. Játéknál pl célszerű minden javító funkciót kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#20355) nismoka válasza Dave567 (#20352) üzenetére


nismoka
addikt

Hát ,ami ott megy... Egyesek képtelenek felfogni és megérteni miért felez a passzív, szerintük az összeadódik és 1080 lesz belőle, reménytelen... Az nem jut eszükbe hogy az 1080 sorból 2szer ugyan azt látja csak kicsit eltolva a 3D miatt és az nem ugyan mint a natív 1080...

[ Szerkesztve ]

(#20356) Dave567 válasza nismoka (#20355) üzenetére


Dave567
addikt

Hát sajnálom Őket, de tényleg nem lehet beszélni velük, mert hazugnak tartják az embert, de hát ez van.

(#20357) blakey válasza nismoka (#20355) üzenetére


blakey
titán

Az, képtelenek felfogni azt ami le van írva, kitérő válaszok tömkelege, egy ideje sehol nincs szó aktívról, mégis azzal próbálnak védekezni, azt sem értik, hogy mi a különbség a felezés és a kisebb felbontás között. Totálisan félre informálnak mindenkit. Persze, hogy jobb lenne a passzív megoldás, de ugye olyan mint ami a moziban van, 2 vetítővel, de ezt otthon tv-nél nem lehet megoldani passzív megoldással, csak aktívval, innentől kezdve nem kérdés, hogy tv-nél melyik ad jobb képet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20358) Joshi válasza nismoka (#20355) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem is jobb a passzív 3D. Az én X8505B passzívja jobb mint tesómék Samu aktív 3D-je. Sógor is azt mondta hogy jobb a Sony 3D-je, szóval nincs elfogultság. Pl egyáltalán nem tűnik rosszabb felbontásúnak a passzív, pedig tudva levő hogy 3D-nél nincs 4k-ra felskálázás.

(#20359) Tegla80 válasza Joshi (#20354) üzenetére


Tegla80
addikt

Mikor neztel utoljara input lag adatokat? (input lag database ;))

Sony® & PlayStation®

(#20360) Joshi válasza Tegla80 (#20359) üzenetére


Joshi
titán

FHD-nél sokkal jobb a helyzet, én most inkább 4k-ra gondoltam.

(#20361) nismoka válasza Joshi (#20358) üzenetére


nismoka
addikt

4K tv-n jobb a passzív mint full hd tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#20362) Janaboy válasza blakey (#20357) üzenetére


Janaboy
veterán

Beleolvasta én is a topikba, eléggé vicces, de mind1..a passzív tévén az egyik sor vízszintes a másik sor függőleges polaritású?

Janaboy

(#20363) krx21 válasza Joshi (#20354) üzenetére


krx21
nagyúr

Az input-lag az elektronika tulajdonsága, nem a panelé...

(#20364) Joshi válasza krx21 (#20363) üzenetére


Joshi
titán

Akkor lehet hogy a 4k esetében a magasabb felbontás kiszolgálása erőforrás igényesebb, vagy nem tudom mitől függ. :U

(#20365) krx21 válasza Joshi (#20364) üzenetére


krx21
nagyúr

Az elképzelhető...Azért a 4K hoz valamelyest gyorsították az elektronikát is. Meg kell mérni, illetve meg kell nézni a teszt oldalakat...

(#20366) #66323456


#66323456
törölt tag

Segítségre lenne szükségem egy KDL42W829B TV DVB-T hangolási menüjének beállításában, mert bennem már lemerült tőle a gombelem...
Hogyan lehet a kedvencekben beállított listát alapértelmezett csatornalistaként kiválasztani? A kedvencekben látom az általam kiválogatott csatornákat, a GUIDE-ban is be tudom állítani, hogy a kedvenc1 műsorújságja látszódjon, abban tudok is csatornát kiválasztani. De hogyan tudom beállítani, hogy a bekapcsolás után a kedvenc1 legyen automatikusan a csatornalista, amiben aztán a PROG +/- gombbal lépegetve "nagymama módban" léptetem azt a pár csatornát (és csak azokat), amit néznének...?

(#20367) dualcore


dualcore
őstag

Tény hogy a passzív 3D nem a legjobb, de pl az X8505b 3D je jobb mint a haver aktív LG-je. Ezt én is így látom és ő is, és a párom is. Viszont az input lag jó az X8505-ben, PS4-el tesztelve. Az viszont tény, hogy feketét elég nehéz találni benne. Sajnos ez tudható az IPS panelnak. Sovány vigasz, hogy nagy a betekintési szöge.

(#20368) n000rbi válasza nismoka (#20333) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ha már paneltípus: a 40W705C VA, ugye?

(#20369) junior11 válasza dualcore (#20367) üzenetére


junior11
veterán

Aktív LG? Én úgy tudtam, nekik is passzív a 3D.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20370) dualcore válasza junior11 (#20369) üzenetére


dualcore
őstag

Bocsánat, Samsung, én kérek elnézést!!! :R

(#20371) toth_janika válasza Janaboy (#20308) üzenetére


toth_janika
őstag

Hátde a gyökér alatt van eggyel... Minden mást rendben lát, csak ezt az egyet nem...
Szemléltetésért:
-Gyökér
-- Filmek
-- Zene
-- Books
A filmek és zene megvan, csak a books nincs...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#20372) shmano válasza n000rbi (#20368) üzenetére


shmano
tag

W7 és W8 mind VA panelesek

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#20373) Joshi válasza dualcore (#20367) üzenetére


Joshi
titán

Engem jobban zavar az én X8505b-en a felhősödés, mint a fekete hiánya.

(#20374) n000rbi válasza shmano (#20372) üzenetére


n000rbi
senior tag

:R

Természetesen nőttek az árak múlt hét óta, de ami még érdekesebb:

kozpontiszalon:

40W705C -149.900
+5év biztonság - 24.900

nagyonjo.eu

40W705C -139.900
+5év biztonság - 20.000

Még a biztonsági gari is más áron van. Hogy a francba van ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#20375) B-L-A-C-K válasza n000rbi (#20374) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem egy üzlet, lehetnek az árak eltérőek.

(#20376) n000rbi válasza B-L-A-C-K (#20375) üzenetére


n000rbi
senior tag

...és vajon honnan kapnék bontatlan, érintetlen tv-t? :) (lehet paranoia, de volt már rá példa, itt a topikon belül is:) )

[ Szerkesztve ]

(#20377) B-L-A-C-K válasza n000rbi (#20376) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt így előre sehonnan nem tudod meg szerintem.

(#20378) dualcore válasza Joshi (#20373) üzenetére


dualcore
őstag

Az engem is nagyon zavar. De nem tudok mit tenni. Majd a következő. ;]

(#20379) GeryFlash válasza dualcore (#20378) üzenetére


GeryFlash
veterán

Felhősödik, nincs fekete, kellett nektek korán UHD-t venni ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20380) qqzs válasza n000rbi (#20376) üzenetére


qqzs
őstag

elso sony tevem ujracsomagolt pixelhibas volt, talprogzito csavarokon becsavaras nyom, dobozba forditva berakva stb, en csak videoval csomagolok mostmar ki,

Eladó: GTS450

(#20381) B-L-A-C-K válasza qqzs (#20380) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hol vetted?

(#20382) dualcore válasza GeryFlash (#20379) üzenetére


dualcore
őstag

De kis gonosz vagy, :DDD ha én nem vállalom be, te most hogyan tudnád hogy jó e vagy sem? (Tesco próba nem számít :D )
Ne szívd mellre csak viccelek! :C
Na de odatettem, hogy majd a következő jó lesz! :P

(#20383) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Szeretnék venni egy BDV-E2100 Sony házimozit.Azt kérdezném tőletek,hogy pendriveról kiadja optikain az 5.1 hangzást a tv? 48w585 Bravia

(#20384) GeryFlash válasza dualcore (#20382) üzenetére


GeryFlash
veterán

Dehogy szívom, hogy lenne fejlődés béta teszterek nélkül :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20385) toth_janika válasza n000rbi (#20374) üzenetére


toth_janika
őstag

e***igital... 139e ;) Dobozos, gyári garis, stb, stb, stb.
Én is ott vettem pénteken :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#20386) Joshi válasza dualcore (#20382) üzenetére


Joshi
titán

Azért annyira nem rossz az. :D

(#20387) dualcore válasza Joshi (#20386) üzenetére


dualcore
őstag

Nem olyan vészes a helyzet, de halkan hozzáteszem a 7 éves Philips-ben szebbek a színek és a fekete, és nincs felhősödés. :F

(#20388) blakey válasza dualcore (#20387) üzenetére


blakey
titán

Mert 7 évvel ezelőtt még a Philips is többnyire Philips volt ill. akkor még a gyártók jobban odafigyeltek a minőségre. Manapság nagyon körül kell nézni, hogy mi az ami valamilyen szinten minőséget képvisel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20389) Joshi válasza dualcore (#20387) üzenetére


Joshi
titán

Beállítás kérdése, de gyanítom hogy a Philips egy kicsit túlszaturált. Szerintem meglepődnél ha mindkét kijelzőt lekalibrálnád.

(#20390) Janaboy válasza theballa32 (#20383) üzenetére


Janaboy
veterán

DD-t igen, DTS-t lekeveri sztereoba!

Janaboy

(#20391) theballa32 válasza Janaboy (#20390) üzenetére


theballa32
tag

köszönöm

(#20392) GeryFlash válasza blakey (#20388) üzenetére


GeryFlash
veterán

Azért annyira szerintem nem rossz a Philips. Igen, már európai, igen már kevesebb a fejlesztés és csak menne a többiek után, de ha így nézzük ki nem? OLED panelt valószínűleg csak az LG fog gyártani, Samsung eléggé lemaradt tőlük, és végül a Sony-Panasonic partnershipnől se lett semmi.
Szóval ennyi erővel mondhatjuk, hogy már senki sem a régi. Jelenleg a Philips még jól meg tud élni az Ambilight-ból, amúgy meg amennyire tudom (fórum+ismerősi kör) nem nagyon romlanak el a tévéi.

Fórum kérdőív :DDD :
Hogyan raknátok sorrendbe élettartam szempontjából a tévé a márkákat?

Nekem annyi biztos, hogy a Samsung ilyenben az egyik legszarabb, nem is az hogy 1 éven bleül elromlik hanem hogy gari lejárta után 1-2 évvel. Valamelyik forumtárs írta, aki szervizes, hogy a Samsung tévék elektronikai elrendezése egyszeráen nevetséges, a táp túl közel van a nem tudom mihez és ebből neki lejött hogy az 4-5 évre van tervezve. A többiről nem tudok sokat, úgy tudom az LG vegyes, de jobb a helyzet mitn a Samunál.
Sony-Pana-Philips-Toshiba-Sharpra nem nagyon hallottam ilyen szempontból panaszt, de utóbbi 2-ről azért kevés is a tapasztalat itt a fórumokon.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20393) shmano válasza n000rbi (#20374) üzenetére


shmano
tag

Mondjuk szerintem inkább 170-rt a 43w755 jobb vétel mindt a 40w705 150 ért...de a kereteidet te tudod ;)

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#20394) dualcore válasza blakey (#20388) üzenetére


dualcore
őstag

Én amúgy nagyon Philips párti voltam, de amit mostanában művel a TP Vision, hát köszönöm abból nem kérek.

(#20395) blakey válasza dualcore (#20394) üzenetére


blakey
titán

A pénz az úr, nem lett volna szabad eladni a "nemzeti" gyártót és nem csak ezt a gyártót, régen mindenki tisztelte, szerette, elismerte a márkát, volt olyan időszakom, hogy mindenem Philips volt, még a borotvám is, de most semmim se maradt, azaz de, e '93-ban nyert Philips walkmanem. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20396) n000rbi válasza shmano (#20393) üzenetére


n000rbi
senior tag

Android tv-t nem erőltetném a szülőknek, főleg, hogy net sincs nekik otthon, hogy állandóan frissítgessék.

(#20397) junior11 válasza GeryFlash (#20392) üzenetére


junior11
veterán

Nálam Panasonic-Sony-Samsung a sorrend. De ez gondolom egyénileg változik.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20398) GeryFlash válasza junior11 (#20397) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mármint megbízhatóságra? Képminőségre nekem is pont ugyanez, de Samu tervezett elavulása szerintem sokkal szemetebb a többi márkához képest. De igen, elég szubjektív dolog, csak mondjuk én alapvetően fórum panaszokra alapozom, igaz az sem ad teljes képet.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20399) koxx válasza GeryFlash (#20392) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt a kérdést jobb lenne ha inkább a 'Milyen Tv-t vegyek' topikban tárgyalnátok ki és nem egy adott márka topikjában. Sok felesleges off születne.

(#20400) GeryFlash válasza koxx (#20399) üzenetére


GeryFlash
veterán

A Sony-sok véleményére lettem volna kíváncsi, abban a topikban ahol a kommentelők majdnem fele Samsungos, illetve a másik felének egy jelentős része arany csillagos passzív 3D fan nem sok értelme van. Nem egy konkrét, reprezentatív felmérést akartam csinálni, melyik márkának van a legtöbb szimpatizánsa. Sony-Pana-Philips tévét vásárlók ritkábban fanboyok. De renden, abba hagyom az offot csak érdekelt volna.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.