Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) dh66e válasza BB9360 (#21450) üzenetére


dh66e
veterán

Értem így már tiszta mit is szeretnél.
Azt se tudtam hogy az appban megjelenik a műsor.csak távirányításra használom néha.

(#21452) BB9360 válasza dh66e (#21451) üzenetére


BB9360
aktív tag

Sajna nem jelenik meg... Erre irányult a kérdésem, hogy csak nálam nem, vagy senkinél. Mondom, elvileg mi (Mo) nem vagyunk a támogatott országok között...

Sebaj, van elég más probléma :D...

(#21453) daniel2121 válasza dota1 (#21407) üzenetére


daniel2121
senior tag

Volt jobb meg szerintem lesz is még talán bár sok biztos nem.

(#21454) dh66e válasza BB9360 (#21452) üzenetére


dh66e
veterán

Az országot ha átállítod?

(#21455) dota1


dota1
aktív tag

Droidra tudtok valami jó hálózati képnézegető appot?

(#21456) szrobert


szrobert
tag

Az 50W755C tévéhez milyen game controllert ajánlotok?

(#21457) Blaise válasza szrobert (#21456) üzenetére


Blaise
veterán

PS4 kontroller?

(#21458) Tegla80 válasza dota1 (#21455) üzenetére


Tegla80
addikt

Bubbleupnp-t probaltad?

Sony® & PlayStation®

(#21459) BB9360 válasza dh66e (#21454) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nem jó, mert akkor rögtön kéri a tv szolgáltatót. Ebből viszont az következik, hogy az ország nem támogatott...

(#21460) BB9360 válasza Blaise (#21457) üzenetére


BB9360
aktív tag

Az biza működik!

Viszont nem rezeg. Nem értek hozzá, ezt a játéknak kellene tudnia? Mert azt olvastam, hogy a konzolban hogyan kellene állítani, de ugye ha csak a tv-hez veszem, akkor hiányzik a konzol...

(#21461) dota1 válasza Tegla80 (#21458) üzenetére


dota1
aktív tag

Nem még, megnézem. Köszi!

(#21462) Coyot


Coyot
őstag

Ezúton szeretném megköszönni hogy megtudtam mi a kadencia helyesség, kipróbáltam ezt-azt azóta és minden rohadt mozdulaton észreveszem már, rohadjatok meg mind ;] megyek htpc-t építeni :D

Valójában megvárom míg elfelejtem és minden jólesz mint rég :))

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#21463) redbulz válasza Coyot (#21462) üzenetére


redbulz
tag

Már a Mátrixban is megmondták, hogy a tudatlanság áldásos :DDD
Én is minden nyamvadt röccenést észre veszek mióta tudok róla :D

(#21464) szrobert válasza BB9360 (#21460) üzenetére


szrobert
tag

Tökéletesen működik a tévével?
Minden funkciója?
Pl. Real Racing 3 mennyire jól irányítható,
mennyire közvetlen az irányítás?

(#21465) PrinceHerceg válasza krx21 (#21435) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:N

(#21466) BB9360 válasza szrobert (#21464) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nem vagyok egy nagy gamer, csak a tv-re le lehet tölteni játékot, azt megtettem és ahhoz vettem, mert így azért jobb.
Nincs viszonyítási alapom, de játszható.
Ahogyan írtam is, vibrálás/rezgés nem megy, de lehet, hogy nem is kellene, ezt nem tudom.

Az jobban zavar, hogy a négy játék sok helyet foglal, a 8 GB-ből most több mint 7 GB foglalt. Lehet valahogy ezen segíteni? Külső egységre (pendrive) tenni a letöltött alkalmazásokat?

(#21467) Tegla80 válasza BB9360 (#21466) üzenetére


Tegla80
addikt

Azt nemtom,h hol tart a dolog,de igertek,ezt is.
nismoka errol Te tudsz valamit? (Lesz,nem lesz?)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#21468) headhunter válasza headhunter (#17284) üzenetére


headhunter
addikt

Létezik energiatakarékosabb a Sony Bravia KDL-55W829B televíziónál, 55"-ban? (40-65"-ig?)

"Hosszabb" teszt...

720óra (30nap) : 10.64 kWh
Átlag: 33 W
Max.: 37.9 W

[ Szerkesztve ]

(#21469) Plexicushio válasza BB9360 (#21445) üzenetére


Plexicushio
senior tag

nem, az adásalapút még nem tudtam tesztelni, a DVB-S2 bekötése kicsitmég várat magára.
Nekem először sima óra volt, aztán hogy késett (az is, kb egy hónap után figyeltem fel rá), állítottam át hálózatira. Néha pontos. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21470) BB9360 válasza Plexicushio (#21469) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nekem most az adásalapú konstans 5 percet siet. Nem értem, mintahogy azt sem, hogy a hálozatalapú miért nem pontos...

(#21472) Zodiacus


Zodiacus
tag

A Sony-t hova rangsorolnátok Samsung, Lg mellett? 200 ezer környékén keresek tévét 48 " környékén.
dvb s/2 tunerrel. Mit lehet ebből,ennyiből kihozni, ha Sony-ba gondolkozok?

[ Szerkesztve ]

(#21473) Joshi válasza Zodiacus (#21472) üzenetére


Joshi
titán

Pont a Sony topikban kérdezed? :DDD
Szerinted? ;]

(#21474) BB9360 válasza Zodiacus (#21472) üzenetére


BB9360
aktív tag

Utolsónak.
LG
Samsung
Sony
Legalábbis abc sorrend szerint...
:)

Elnézést kérek...

(#21475) daniel2121 válasza Zodiacus (#21472) üzenetére


daniel2121
senior tag

Maradjunk annyiban hogy a Samu és az elgé más kategória,biztos érted.

(#21476) hitchins válasza Zodiacus (#21472) üzenetére


hitchins
őstag

Sztem konkrét típusokat kellene hasonlítani.
Mielőtt megvettem a Sony tv-t a régi tv-mhez képest mindegyik jónak tűnt. Samsungon (h6400) gondolkodtam sokáig...főleg az ár miatt.
Aztán miután megvettem a Sony-t (w808) 2 hét múlva újra elmentem megnézni a tv-ket.
Akkor a Samsung képe mar nagyon nem tűnt olyan jónak:) Es ez nem az elfogultság miatt hanem egyszerűen mar más volt a viszonyitasi alap.
Szerintem egyébként biztos elegedett lennel a samsunggal is de en biztos Sonyban gondolkodnék h drágább is.
Én személy szerint Sony vagy Pana tv-t vennék csak.
Persze ez csak egy személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#21477) yanna válasza Zodiacus (#21472) üzenetére


yanna
őstag

Kb. 2 hónap múlva lesz 2 éve, hogy Sonyt vettem. Semmi extra hókuszpók, csak TV. Kb. 1 évig olvastam, kerestem, nézegettem, és NAGYON jó döntést hoztam.
Van a környezetemben a másik kettőből is, de a fasorban sincsenek... Szerintem...

(#21478) Jim-X válasza Zodiacus (#21472) üzenetére


Jim-X
őstag

Ocsemeknel van egy LG LCD. Mindig rohogok mikor meglatom... Persze beallitas fuggo is, de nekik megfelel a szappanopera... Felesegem nem egy videofil de mindg osszekacsintunk ;]

Viszont ok szeretik es meg vannak elegedve :K :B

Ja amugy melyik topikban is vagyunk? SONY :DDD

A játék az nem játék!

(#21479) daniel2121 válasza hitchins (#21476) üzenetére


daniel2121
senior tag

Pana inkább plazmába volt jó,kár hogy már nem gyártják.

(#21480) dota1 válasza Jim-X (#21478) üzenetére


dota1
aktív tag

"Ocsemeknel van egy LG LCD. Mindig rohogok mikor meglatom..."

Ezen besza*tam :D :D :D :C

[ Szerkesztve ]

(#21481) Zodiacus


Zodiacus
tag

Esetleg konkrét típus? Ha lehet 2015 - ös modell és dvb s2 tuneres a műholdas digi miatt.

(#21482) blakey válasza daniel2121 (#21479) üzenetére


blakey
titán

Amikor plazma volt, azóta már nagyon felnőttek a "feladatra".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21483) junior11 válasza blakey (#21482) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21484) PiciDikenz válasza PiciDikenz (#21404) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Nna, egy kis catch-up a sztorihoz.

Ma jött a UPS futár, hozta a cserecuccot, ami teljesen rendben is van, viszont egy valami kicsit azért bántja a fantáziám, mégpedig az, hogy a dobozon a "Factory Certified Unit" felirat szerepel, ami véleményem szerint a refurbished kicsit szebb megnevezése. Tökig fóliában érkezett a tévé, pontosan ugyanúgy, mint az, amit a boltban vettem, használatra utaló jelek nem láthatóak rajta ( karcok, stb... ), így nem tudom, hogy zavarjon-e a dolog, vagy sem, mindenesetre legalább van egy működő készülékem, a garanciát pedig transzferelték az új készülék sorozatszámára.

Azért valahol mégis piszkál, hogy egy hónap után tönkrement a vadi új bolti cucc, és erre küldenek egy kvázi "használtat"... De szó se róla nagyon korrektek voltak, rettenetesen gyorsan megoldódott a probléma, és még csak nem is kötekedtek, hogy miért mehetett tönkre.

(#21485) blakey válasza PiciDikenz (#21484) üzenetére


blakey
titán

A Refurbished, nem használt, a gyártó által újjá varázsolt cucc, engem nem zavarna ha olyan, mint az új.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21486) PrinceHerceg válasza PiciDikenz (#21484) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Tudják ők pontosan, h mi a gyenge pontja a készüléküknek, ezért nem is vontak kérdőre, de legalább tényleg gyors lefolyású volt a dolog!

:K

(#21487) hegylako01 válasza krx21 (#21308) üzenetére


hegylako01
tag

Ebben a videóban magyarázzák, hogyan működik a silm black led.

(#21488) Zodiacus


Zodiacus
tag

Melyik széria számít alsó, közép, illetve prémium kategóriának? A 2015-ös modelleket hogy jelölik? Nem találtam leírást ezekről.

(#21489) krx21 válasza hegylako01 (#21487) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen. Ez erőssen marketing, mint műszaki tartalom. Ezt nézve nincs új a nap alatt. Pláne, hogy a szegmensek számát meg sem említik, valószínűleg igen kevés, innentől fogva nagyon sok helyen bevilágítási felhő fog látszani a világos objektum körül. És a végső konzekvencia az, hogy érdemes inkább kikapcsolni.
Bár ne legyen igazam. Amúgy sajnos, az előzetes tesztek ezt hivatottak eddig alátámasztani. Megjegyezném, hogy eddig az összes lcd tv ilyen jellegű próbálkozása, hasonló eredményre jutott.
De nem akkarok előre itélkezni, mindenképpen megnéznem élőben...

(#21490) junior11 válasza krx21 (#21489) üzenetére


junior11
veterán

Azért várjuk meg a teszteket, milyen lesz a valóságban. Amúgy a konkurens Panasonic DX900 nagyon jól sikerült, méltó ellenfele lesz a Sonynak.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21491) krx21 válasza junior11 (#21490) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze. De én ném is ezen pörgök, hanem azon, hogy bevilágítás és dse mentesek legyenek... Ha azok, akkor már a többin nem aggódom.
Amúgy már most találtam videót és képet, amin látszik és említik a kevés szegmensből fakadó felhőket... Ha így van ott a DX8505, ami jóval olcsóbb és mellőzi ezt a probálkozást... Ugyanakkor a XD93 nagy fényereje biztató, majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#21492) junior11 válasza krx21 (#21491) üzenetére


junior11
veterán

Bevilágítás és DSE mentes LCD nem igen lesz, bár ne legyen igazam.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21493) krx21 válasza junior11 (#21492) üzenetére


krx21
nagyúr

100% mentes tényleg nincs. De vannak nagyon szerethetők...

(#21494) junior11 válasza krx21 (#21493) üzenetére


junior11
veterán

Vannak szerencsére, igen. Amúgy a W859C-n nagyon zavaró a banding vagy mi a bibi vele?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21495) krx21 válasza junior11 (#21494) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, pont függőleges csíkokról van szó. Itt is említik. [link]

(#21496) amadeus11


amadeus11
senior tag

B sorozatú tévén, ha több azonos nyelvű hangsáv van , hiába váltok nem jegyzi meg. Ha elkapcsolok, akkor legközelebb visszaáll az alapértelmezettre.Így van kábelen és szaton is. Főleg műholdas csatornáknál zavaró. Német csatornáknál például a vakoknak szánt hangsáv az alapértelmezett, így rámondják azt is mi történik. Örökké váltogatni kell a hangsávok között. Alapértelmezettnek a magyar van megadva, másodiknak pedig a német. Tud rá valaki megoldást?

There is a star

(#21497) Zodiacus válasza amadeus11 (#21496) üzenetére


Zodiacus
tag

Valahol véletlen olvastam az árukeresőben a véleményeknél hogy alapértelmezettnek az "egyéb" -et kell megadni. Nem találom meg újra sajna.

[ Szerkesztve ]

(#21498) Zodiacus válasza Zodiacus (#21497) üzenetére


Zodiacus
tag

Ezt találtam. Viszont Samsung nem Sony, de ugyanazzal a problémával. Hátha segít.
A beállításkor földrajzi helynek ne Magyarországot adjuk meg, hanem az egyeb-et válasszuk. Utána a szinkronhangnál mindenhol válasszuk ki a magyar nyelvet. Ebben az estben az összes csatorna hangja magyar lesz, egyéb esetben bizonyos csatornák nem magyarul jönnek ( Disney, Nikelodeon stb. ). Innentől kezdve a csatornaszerkesztés funkció élő lesz, ha mégis Magyarországot választjuk a földrajzi helynél a csatornák szerkesztését nem engedi a készülék.

(#21499) amadeus11 válasza Zodiacus (#21497) üzenetére


amadeus11
senior tag

Köszi! Megtaláltam, az audio leírást kellett kikapcsolni!

There is a star

(#21500) cotagg


cotagg
tag

Archost használókhoz lenne kérdésem. Az esetek túlnyomó részében elégedetten használom, tudom, hogy nem kadenciahelyes, de egyelőre ez van, együtt tudok vele élni. Főleg sorozatokat nézek és időnként vannak olyan letöltések, ahol folyamatosan akadozik a mozgás, nem csak a gyors mozgások vagy amikor egy messzi tájat pásztáz a kamera, hanem az apró mozgások is. Mondjuk mintha minden másdodik képkocka hiányozna. Nem tudom mi a neve a jelenségnek. Számítógépen tökéletesek ezek az mkv-k, illetve ha letöltök egy másik release-t belőlük, az a TV-n is rendben van. Ezek a file-ok általában webről töltött epizódiok (pl WEB-DL jelöléssel). Más is találkozott ezzel? Van valami beállítás ami megszűnteti csak én nem találom? Codec probléma lehet esetleg?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.