Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) Tegla80 válasza BB9360 (#21250) üzenetére


Tegla80
addikt

Esetleg probalj ra erre (is),mert ahogy nezem van pc-s verza is belole. bubbleupnp
Itt a vidis segedlet :[link]
Hatha....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#21252) Coyot válasza dh66e (#21246) üzenetére


Coyot
őstag

És mivel tud többet egy asztali lejátszó? Azon kívül hogy lejátsza a filmeket? Képminőség inkább a forrástól függ mint lejátszótól, hang szintén, el nem tudom képzelni mivel ad többet :F

szrobert
Érdekes ezért hogy egy elvileg ilyen fasza lejátszó nem ad ki 5.1-et :( Többieknek talán lesz itt ötletük

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#21253) dh66e válasza Coyot (#21252) üzenetére


dh66e
veterán

No igen trabival is neki lehet vágni az Alpoknak. :Y

(#21254) Balerik válasza Coyot (#21252) üzenetére


Balerik
aktív tag

És mivel tud többet egy asztali lejátszó? Annyival, hogy kb a filmjeim 95 % le se játsza, vagy kegyetlenül akadozik.

Elmúlik.

(#21255) Coyot válasza dh66e (#21253) üzenetére


Coyot
őstag

Elég eltúlzott hasonlatnak érzem ne is haragudj :)

Komolyan kérdeztem. Azon kívül hogy lejátsza a videót odarakja a feliratot ahova kell és ki tudom választani milyen nyelven szeretném mindezt megtenni, mi egyebet ad egy külső media box? Hozzáteszem totál feleslegesnek tartom még azt is hogy a filmhez tartozó borítókat, leszedi a sorozatok részeit kategorizálja, berendezgeti - ami amugy jópofa - de ezt most is tudja a tv és nem is érzem létszügségét.

Szóval tényleg érdekel mi az amivel többet tud a külső doboz és teljes komolysággal.

Balerik:
Ha egy fostos mobil manapság 4k-s videókat játszik le nem tudom elképzelni hogy mi az ami akadozhat nálad - gondolom valami böszme bitrate-s BD forrás lesz ?

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#21256) BB9360 válasza Tegla80 (#21251) üzenetére


BB9360
aktív tag

Lehet, hogy megnézem, köszönöm, de egyelőre tele a hócipőm ezzel...
A saját alkalmazás (video) lejátszik filmeket, de nem az összeset és nem is túl jó minőségben... Gondolom, hogy a LAN-os csatlakozás lenne az ideális...

(#21257) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Lehetséges váltás előtt állok, így természetes volt a döbbenet az arcomon, h milyen szép képet produkált ma egy kiállított SONY KDL-40R455 t. készülék a TESCO-ban, ezért már épp rámozdultam volna, mert a feketéje és a színei kvázi vérbeli S-PVA panelt sejtettek, de ekkor megszólalt bennem a vészharang, h álljak le, mert hátha olcsóbb vhol! Aztán hazaérve látom, h ez 2014-es modell és azóta azért vannak újabbak példányok is, pl árban hozzá hasonló vetélytárs a 40W605A, mely már X-Reality PRO funkcióval is rendelkezik!

Így kissé zavarban vagyok, mert nem tudom, h hozna-e képminőségben a XRP funkció, továbbá szerintetek ez a két gyöngyszem TV-t csak S-PVA panellel hajtják by SAMSUNG, vagy itt is érvényes a már régebb óta elhíresült panel lottó mizéria, és keverik még viszonylag jobb IPS ill AUO-ék szemetével is?

Köszönöm a gyors, életmentő válaszaitokat! :K

:))

[ Szerkesztve ]

(#21258) dh66e válasza Coyot (#21255) üzenetére


dh66e
veterán

Nos mivel neked csak annyi kell hogy a te általad nézett formátumokban lejátssza a filmjeidet akkor neked tökéletes a tv lejátszója vagy az abba beépített androidos lejátszók.Egy Kodi is másképp viselkedik egy dedikált androidos boxon mint a tv androidos rendszerén arról nem is beszélve ha még játszani is akar az ember akkor bizonyos esetekben elfogy a memória és vége is a dalnak..
Nem véletlenül írtam a trabi vs alpok szösszenetet.
-Kadencia helyes lejátszás.
-Felirat paraméterezhetőség
-Audió formátumok
-Videó formátumok széles körű támogatása

Ezek csak a legfőbb szempontok,de még sorolhatnám a kényelmi szolgáltatásokat ami egy filmlejátszáshoz számomra elengedhetetlen..(léptetés,tekerés.időpontra ugrás stb stb).

[ Szerkesztve ]

(#21259) kegyetlen80 válasza BB9360 (#21256) üzenetére


kegyetlen80
újonc

Szia nekem is ez volt a problémám! !nekem i vmilyen jelszavat kért!aztán leszedtem a KODI -t!tökéletes mindent játszik!ja és upnp kell választani

(#21260) Joshi válasza Coyot (#21255) üzenetére


Joshi
titán

BD ISO
3D BD ISO és esetleg a Menü kezelése (ez utóbbi még média lejátszó esetén is ritka)
MKA lejátszás és egyéb TV médialejátszója által nem támogatott formátum lejátszása.

Csak hogy én is belevau. :DD

(#21261) Balerik válasza Coyot (#21255) üzenetére


Balerik
aktív tag

Ha egy fostos mobil manapság 4k-s videókat Látszik, hogy mennyire jártas vagy a 4K világban. Egy fostos mobil mikor játszik le teljes felbontásban (3840×2160 ) 4K-t. Filmjeim mind Full BD rippek és amikor már két hangsáv és két felirat is van a Full HD video mellett, már megfekszik a TV-k csodálatos média lejátszója.
Szerinted a világon az a sok-sok millió felhasználó aki HTPC-t vagy média lejátszót használ film lejátszásra, mind tudatlan, mert nem felel meg nekik TV-k média lejátszási képessége?

Elmúlik.

(#21262) dh66e válasza PrinceHerceg (#21257) üzenetére


dh66e
veterán

Vegyél inkább használtan garival egy B szériás tévét aprón.Ott nincs panel mizzéria.

(#21263) Blaise válasza Coyot (#21252) üzenetére


Blaise
veterán

Ha az aktuálisan beszerzett xvid filmeket és sorozatokat akarod megnézni, akkor szinte semmiben... ;]

(#21264) PrinceHerceg válasza dh66e (#21262) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

A W szériák már tuti csak S-PVA-val tekernek? Mert akkor egy Sony Bravia KDL-40W705C lehet a befutóm, de csak mert TRILUMINOS panelre nem telik, pedig szerintem a világ legjobbja!

:K

[ Szerkesztve ]

(#21265) dh66e válasza PrinceHerceg (#21264) üzenetére


dh66e
veterán

A C szériába ha jól tudom nem került IPS panel,de ezt nismoka jobban tudja nálam..Az SPVA szerintem már nem játszik mert ha jól rémlik már a B szériába is AUO-MVA( :F ) panelek kerültek.

[ Szerkesztve ]

(#21266) Coyot válasza dh66e (#21258) üzenetére


Coyot
őstag

A kadencia helyesség Kodiban is állítható, de holnap megnézem szerintem archos alapban kadencia helyesen - legalábbis én nem láttam semmilyen akadást, pedig ezeket ki szokram szúrni - Kodi és VLC-vel szembetűnő voltak a video kis rezzenései
- mint láttuk az 5.1 marhán nem is működik itt, így ez lehet valóban hiány - gyárival lejátszóval gondolom megy,de az meg nem éppen paraméterezhető
- feliratot jól be lehetett lőni ennél több nem kell - archos és kodi esetében is
- video formátum támogatást már elhiszem hogy gyenge,még a tv Ph!-s tesztjében is voltak hiányosságok - de azért egy tesztcsomagot lefutattnék rajta - hol találok ilyet?

Joshi:
Ja sejtettem hogy ilyen lesz ami nem megy, bár lehet megnézem kiv vagyok mennyire döglik meg egy BD iso-t ha egyáltalán tud vele kezdeni valamit.

Balerik:
4K világ egy nagy kamu, és ha a kis mobil viszi a fullHD-t és viszi, akkor is fura nekem hogy a tv hw-e miért ne vinné rendesen. Végignéztem 1-2 fullHD filmet rajta már és nem volt vele gond.
Hogy miért építenek a népek HTPC-t azt nem tudom, de mivel külső droid dobozok ahogy hallom igen jók tudnak lenni, így manapság valszeg egyre kevesebb ember lesz aki annyit áldoz htpc-re.

Blaise
Mert te mit szoktál nézni rajta? Boltban vásárolt BD ISO-kat vinyóról vagy hálózatról ugye? :)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#21267) Joshi válasza Coyot (#21266) üzenetére


Joshi
titán

Hidd el hogy a TV médialejátszója nem üti meg a mércét, lehet hogy egy erős átlagot hoz, de kb ennyi. A média lejátszók körében is az számít jónak, aminek van supportja, tehát a megjelenést követően is foglalkoznak a szoftverrel.
"- video formátum támogatást már elhiszem hogy gyenge,még a tv Ph!-s tesztjében is voltak hiányosságok - de azért egy tesztcsomagot lefutattnék rajta - hol találok ilyet?"
A PH tesztben? :B Általában van link a fájlokhoz.

ui.: pl MKA formátumba csomagolt DTS-HD MA vagy Dolby True-HD vagy akármivel mit kezd a TV? ;]

[ Szerkesztve ]

(#21268) Blaise válasza Coyot (#21266) üzenetére


Blaise
veterán

Sima és 3D BD ISO leginkább, SD anyagokat hanyagolom ha már ilyen szuper TV-m van.

A Play-ből telepíhető lejátszók egy komolyabb mkv-nál elhasalnak, BD ISO kb esélytelen.

(#21269) dota1 válasza dh66e (#21265) üzenetére


dota1
aktív tag

A c (2015) szériából csak a 9005c ips paneles, a többi va. A triluminos 4k panelek quantum dot va panelek és 10 bitesek.

[ Szerkesztve ]

(#21270) dh66e válasza dota1 (#21269) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm szépen az infót.
Közben visszakerestem mert rémlett valami korábbról,de igazából a kollégát ez nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#21271) dh66e válasza Coyot (#21266) üzenetére


dh66e
veterán

Ne küzdj vele szerintem,ha neked megfelelt eddig a tévé beépített cuccai ezek után is meg fog.

(#21272) Tegla80 válasza dota1 (#21269) üzenetére


Tegla80
addikt

12bit :D

PrinceHerceg
Tudtommal a 40" es 48" samu szamazek,igy ezeknel lehet eselyed olyan s-pva panelre.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#21273) Joshi válasza Coyot (#21266) üzenetére


Joshi
titán

"4K világ egy nagy kamu, és ha a kis mobil viszi a fullHD-t és viszi, akkor is fura nekem hogy a tv hw-e miért ne vinné rendesen. Végignéztem 1-2 fullHD filmet rajta már és nem volt vele gond.
Hogy miért építenek a népek HTPC-t azt nem tudom, de mivel külső droid dobozok ahogy hallom igen jók tudnak lenni, így manapság valszeg egyre kevesebb ember lesz aki annyit áldoz htpc-re."

Annyit még megosztanék veled, hogy a TV gyártókat korlátoz bizonyos liszenszek és jogdíjak is. Pl az én TV-ém 4k és a beépített lejátszója simán viszi a HEVC 265-öt, de vannak formátumok amiket nem. Ez nem azért van mert nem lenne képes a beépített hardver elboldogulni az adott formátummal, hanem azért mert nincs megfizetve a jogdíj.

ui.: Gondolom más szabályok vonatkoznak egy TV gyártóra és mások a Média lejátszósokra. Lehet hogy a szlesebb piacot próbálják így elősegíteni, nem biztos ez csak az én agymenésem.

[ Szerkesztve ]

(#21274) krx21 válasza dh66e (#21265) üzenetére


krx21
nagyúr

Volt IPS, pl: X9005

(#21275) dota1 válasza Tegla80 (#21272) üzenetére


dota1
aktív tag

A panel 10bites, 12-es nincs. A jelfeldolgozás az más.

(#21276) BB9360 válasza kegyetlen80 (#21259) üzenetére


BB9360
aktív tag

A kodit próbáltam, nagyon tetszett, de pl. Star Wars 32 GB-s mkv-t döccenve játszotta, szemben a saját lejátszójával...

Az a helyzet, hogy nagyon új nekem ez a hálózatos dolog, és nem is biztos, hogy a legjobb eszközökkel és beállításokkal fogtam bele, csak próbáltam a meglévőkkel megoldani, mert ez a legköltséghatékonyabb...

(#21277) dota1 válasza BB9360 (#21276) üzenetére


dota1
aktív tag

Próbáld ki az új mx playert bekapcsolt hw+ hardveres kódolással. Éppen most tesztelgetem :-)
De nem találam sajnos még olyat ami megközelítené a dune,popi képminőségét....

[ Szerkesztve ]

(#21278) Joshi válasza BB9360 (#21276) üzenetére


Joshi
titán

A hálózati lejátszás megint egy más kérdés, erre a legjobb az NFS vagy az SMB szerver. Sajnos általában egyiket se támogatják a Tv-be integrált médialejátszók, csak DLNA van.

ui.: egyébként már csak ezért megéri egy kimondottan hálózati médialejátszót venni. :K

[ Szerkesztve ]

(#21279) Coyot válasza dh66e (#21271) üzenetére


Coyot
őstag

Érdekel a dolog így holnap szerinte megnézem a PH-s tesztcsomaggal mit kezd a tv sima sambás megosztáson keresztül :) Ahogy láttam a video méreteket meg a bitrátákat hát szerintem lesz vele gond :D

Más kérdés hogy mennyire jellemző egy átlag filmnél ilyen bitrate mint a killa sample mondjuk?

Joshi
Hát a jogi részben lehetséges hogy van ilyen - vagy más egyéb okból korlátoznak. Hozzáteszem elég fura nekem a hozzállás a tv gyártó részéről is, miért nem raknak erősebb vasat akkor a tv-be hogy tényleg minden formátumot és a egy combosabb video fájlt is jól vigyen...

Engem kifejezetten zavar pl az is hogy az optikai audio miatt a hangfalakhoz is van külön távirányító, ha külső doboz van akkor ahhoz kell mégegy ugye - ez nem jó irány.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#21280) nismoka válasza dota1 (#21269) üzenetére


nismoka
addikt

Tudomásom szerint:
Sony W80C 43“ 50" 55" VA Edge
Sony W85C 65" 75" VA Direct
Sony X80C 55" VA, 65" IPS Direct
Sony X83C 43" 49" IPS Edge
Sony X85C 55" 65" 75" VA Direct (55" Edge)
Sony X90C 55" 65" IPS Edge
Sony X93C 65" VA Edge

[ Szerkesztve ]

(#21281) junior11 válasza nismoka (#21280) üzenetére


junior11
veterán

Én úgy tudom, hogy a 9005C 65"-ban már VA panelt kapott.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21282) BB9360 válasza dota1 (#21277) üzenetére


BB9360
aktív tag

Az is megvolt. Nem játszott le mindent.
Az Asus viszonylag ok, de az is akad néha (vagy néha veszem észre :) ), és kezd elegem lenni, hogy hdd-re másolgassak...

Ha maradhatnának a filmek a pc-n, az nem lenne rossz. A htpc vagy nas viszont jó pár tízezresbe fájna... Ráadásul ez már kezd off lenni...

(#21283) nismoka válasza Coyot (#21279) üzenetére


nismoka
addikt

A kadencia helyes lejátszással (nativ 24p) a droid boxok és a tv belső lajátszói hadilábon állnak. Ezért is használok leginkább htpc-t.

(#21284) dota1 válasza nismoka (#21280) üzenetére


dota1
aktív tag

Ezt sajnos nem így van. Csakis a 9005c (minden méret) ips.
De már írtam párszor.
Ha valahol mást írnak a tesztoldalak stb... az sajnos valótlan.

(#21285) Joshi válasza BB9360 (#21282) üzenetére


Joshi
titán

Nem reklámként írom, de eddig a Mede8er Med600 egy megfizethető médialejátszó és sokan pozitív véleménnyel vannak róla. Nyilván nem egy Oppo 103d vagy 105d, de visz mindent jó minőségben.

(#21286) nismoka válasza junior11 (#21281) üzenetére


nismoka
addikt

[ :( ]

(#21287) nismoka válasza dota1 (#21284) üzenetére


nismoka
addikt

Hát ez érdekes... Pld 43X8305C is lazán ips tulajdonságokat mutat és mindenhol azt is irják hogy ips, pld av forums, trusted stb.

[ Szerkesztve ]

(#21288) dh66e válasza Coyot (#21279) üzenetére


dh66e
veterán

A killa sample legnagyobb bitrátájú anyagával nem fogsz találkozni a hétköznapokon.Érdekességképpen kipróbálhatod,de ne ez legyen a fő szempont.

(#21283) nismoka
Azért van üde kivétel.(HiMedia Q sorozat) Ráadásul a képminősége is ott van a szeren.

[ Szerkesztve ]

(#21289) PrinceHerceg válasza nismoka (#21280) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

No és a SONY Bravia KDL-40W705C vajon milyen panelt rejt magában? :B

[ Szerkesztve ]

(#21290) nismoka válasza PrinceHerceg (#21289) üzenetére


nismoka
addikt

AUO VA

(#21291) junior11 válasza nismoka (#21286) üzenetére


junior11
veterán

Szóval IPS, tévedtem. :W Akkor a 75" X91C kaphatott VA panelt, azzal kevertem össze.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21292) dota1 válasza nismoka (#21287) üzenetére


dota1
aktív tag

Az bizony :-) Egyébként hozzá kell tegyem a panelek rétegrendje kb. 10-14 réteg és az lcd réteg típusa, fajtája szigorúan titkos.

(#21293) PrinceHerceg válasza nismoka (#21290) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az R455 + a W605 ellenben S-PVA, ugye?

Hol tudom ezeket biztosan leinfózni?

:U

[ Szerkesztve ]

(#21294) dh66e válasza dota1 (#21292) üzenetére


dh66e
veterán

Nocsak mik ezek a halál pontos infók, csak nem a sonynál vagy?

(#21295) nismoka válasza dota1 (#21292) üzenetére


nismoka
addikt

Hiába titkos, ránézek és ha szar a fekete és a kontraszt akkor az ips... ;)

(#21296) dh66e válasza nismoka (#21295) üzenetére


dh66e
veterán

:DD
Nismoka nen hazudtolja meg magát,ez az, bele a lecsó közepébe. :K

(#21297) nismoka válasza PrinceHerceg (#21293) üzenetére


nismoka
addikt

A W605B spva igen, az r455 nem tudom. Túrod a netet... ;)

(#21298) dota1 válasza nismoka (#21295) üzenetére


dota1
aktív tag

Szedted már szét? :)
A diffúzor és a lcd réteg típusa sajnos több esetben különbözik szérián belül a méretek között.

[ Szerkesztve ]

(#21299) nismoka válasza dota1 (#21298) üzenetére


nismoka
addikt

Miért? Kellene? ;) Mellé rakok egy VA-t, lekapcsolom a világítást a szobában és már ki is bukott az ips hiányossága. Persze kikapcsolom a fekete meg kontraszt javítókat... Ok az ips-nek nagyobb a látószöge és nem vibrál ha ütik verik, de ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21300) nismoka válasza dota1 (#21298) üzenetére


nismoka
addikt

Ezt észre vettem mert pld a 32w705c nek sokkal jobb a képe mint a 40-es tesójának és nem azért mert kissebb. De mindkettő VA.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.