Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) Makika15 válasza Joshi (#21900) üzenetére


Makika15
csendes tag

Igen, közben eljutottam én is a Sony oldalára és ott is
a HDR-s tvk között szerepel. Sose volt Sony tvnk és félek egy kicsit, nagyon sok helyen olvastam a random fagyásokat, meg nem mindent szeret lejátszani a mediaplayere, bár állítólag folyamatosan frissitik az Androidot.
Viszont magát mint képminőséget kiemelik.
Ez az akció már csak a mai napon lesz, szóval el kell döntenem... utána már 400k felett lesz megint.

(#21902) Joshi válasza Joshi (#21900) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként az 55X8505C is ugyan ennyibe kerül, de az fekete kávás, mert a 8507C az ezüst feltéve ha ez számít.

(#21903) Makika15 válasza Joshi (#21902) üzenetére


Makika15
csendes tag

Nem számít, de csak az ezüstből van készlet az MM polusban és az Árkádban is.

(#21904) Joshi válasza Makika15 (#21901) üzenetére


Joshi
titán

Én egy percig se tétováznék, ennyi pénzért 4k 55" HDR TV-ét nem mostanában fogsz kapni. Az Androiddal meg ne foglalkozz, ha hosszútávon nem leszel megelégedve a beépített médialejátszóval, akkor veszel egy Dune HD Solo 4k lejátszót. ;] Ebben a Dune-ben még DVB-C tuner is van amivel fel is vehetsz, a Sigma Designs chipnek köszönhetően olyan képi megjelenítést kapsz amit meg is érdemel ez a Sony TV.

(#21905) Partz válasza Makika15 (#21903) üzenetére


Partz
senior tag

X850C-t én is ajánlani tudom ha a képminőség fontos, VA paneles, hdr képes. Ahhoz képest hogy edge-led szép a feketéje, de a Sony tévék ebben jók. Megkapja az idei androidos okos rendszert is.

Sajnos az idei X850D már ips panelt kapott. Fényerőben valamivel jobb, viszont kontrasztban gyengébb.

(#21906) Joshi válasza Partz (#21905) üzenetére


Joshi
titán

"Sajnos az idei X850D már ips panelt kapott. Fényerőben valamivel jobb, viszont kontrasztban gyengébb."
Nekem még az X850B van ami szintén IPS paneles, akkor ezek szerint megint visszatért a Sony az IPS-re? Fura. :U És HDR-es a D széria? Mert ha igen, akkor nem biztos hogy drasztikusan rosszabb is mint a C széria. :U

[ Szerkesztve ]

(#21907) krx21 válasza Joshi (#21900) üzenetére


krx21
nagyúr

Az edge led és a hdr plecsni nem függ össze. Az idei xd85 is edge leddel, sőt ips panellal hdr-es...
1000:1 kontrasztal HDR TV... :N A marketing, ugye...
Ez pont annyit jelent, hogy meg tudja jeleníteni a hdr tartalmakat, semmi többet. Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy melyik tv nem fogja tudni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#21908) K Norbi válasza krx21 (#21907) üzenetére


K Norbi
addikt

A W80xC utódja X850D lesz?

[ Szerkesztve ]

(#21909) junior11 válasza K Norbi (#21908) üzenetére


junior11
veterán

Az X85D az X85C utódja lesz (4K). W80xC széria már nem kapott utódott, csak a W75xC (W75D).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21910) K Norbi válasza junior11 (#21909) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem :K akkor a Full HD-t teljesen eltüntetik az idén? vagy ez még W75D full hd maradt?

[ Szerkesztve ]

(#21911) krx21 válasza junior11 (#21909) üzenetére


krx21
nagyúr

:K

(#21912) junior11 válasza K Norbi (#21910) üzenetére


junior11
veterán

Nem tűnnek el, csak egyre kevesebb lesz a fullhd-s tévé a 4K mánia miatt, szinte már csak az alsó- és max. középkategóriában. Az új modellek specifikációi fennt vannak a Sony honlapján, össze is tudod hasonlítani őket, pl. a W80xC szériával. Amúgy ami a W80xC szériát illeti, simán maradhatnak gyártásban az idei évre is, utód nélkül, majd meglátjuk, mi lesz velük az év során...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21913) agabe válasza Makika15 (#21901) üzenetére


agabe
addikt

Haat...ha 2 (foleg ha 2,5)meternel messzebrol nezed akkor nagy kulonbseget nem fogsz latni felbontasban Full Hd-hez kepest.
HDR...91%-at tudja a rec2020-nak ami nem rossz, de lesz ez a kesobbi tv-ken 99% kozeli is, kozben fejlodik minden mas is.
Most (legalabbis en) inkabb 230-ert vennek 55W755c-t, a maradek 110-bol meg valami mas akcios cuccot (hangproji, vagy akarmi) hozza.
Nincs tartalom meg par evig, tv adas minoseget felejtheted el az sem lesz sokaig HDR meg 4K.

(#21914) Partz válasza Joshi (#21906) üzenetére


Partz
senior tag

Modellenként, évente változó mikor milyen panelt használnak, de a csúcs tévéik általában VA panelt kapnak. Tavaly az X930/940C, idén az X930/940D szintén VA.

Az X850D-széria is hdr képes, de ez csak a tartalmak felismerését, lejátszását takarja. Megjelenítésben egyik 850-es tévé se teljesíti az UHD Prémium specifikációkat, ami többek közt előírja pontosan a kontrasztot.

Feketében sajnos drasztikusan rosszabb a D-széria, egyrészt tapasztalat az ips panel miatt, másrészt már láttam a tévét. De itt van két kép az egyik tesztoldalról, érdemes körülnézni.

X850C
X850C

X850D
X850D

[ Szerkesztve ]

(#21915) Partz válasza agabe (#21913) üzenetére


Partz
senior tag

Bocs egy kicsit belepofázok a dologba.

Az hdr képes tévék a DCI-P3 színtér 90%-át kell hogy lefedjék, amennyiben megkapta az UHD Prémium minősítést a készülék. Az idei legjobb kereskedelemben kapható tévék bírnak 99% körüli DCI-P3 színtérrel.

A Rec.2020-as színtértől még messzi vagyunk. Az uhd hdr képes tévék Rec.2020-as konténerből dolgoznak, amit aztán megjelenítésnél DCI-P3-ra konvertálnak.

Itt egy ábra a színterekről. A Rec.709-et használják ma a hd tartalmaknál.

[ Szerkesztve ]

(#21916) Joshi válasza Partz (#21914) üzenetére


Joshi
titán

Igen kb ilyen az én TV-ém feketéje is, már mint a rosszabb. :((( Azért csodálkoztam a HDR képességen, mert ennyi erővel bármilyen készülékre rá lehetne írni csak éppen semmi haszna nincs. A HDR témának még nem olvastam utána, de gondolom a HDR-es filmeket ugyan úgy meg kell jelenítenie egy kijelzőnek ha az nem HDR képes, szóval nem úgy fog működni mint a 3D hogy ha csak 3D forrásunk van akkor az el se indul a 2D TV-én.
Tényleg, az X850C szérián HDMI 2.0a van? Mert ha nem akkor nem sok értelme van a HDR-nek ha csak nem a belső lejátszójával nézzük a HDR anyagot.

(#21917) Partz válasza Joshi (#21916) üzenetére


Partz
senior tag

Úgy emlékszem, az X850C firmware updattel hdmi 2.0a képes.

HDR képesség magában csak annyit jelent, hogy kezeli a készülék a hdr10 szabvány nyújtotta metaadatokat. Ahogy írtad ezt rá is írja az összes gyártó a készülékeire, ami képes erre. Valamivel egyébként így is szebb képet fogsz kapni megfelelő tartalom esetén, mert ezzel jobban kihasználják a tévé képességeit. Mint a 10 bites megjelenítést, nagyobb nagyobb színteret, magasabb csúcs fényerőt.
Amennyiben egy tévé nem hdr képes, ezeket a metaadatokat figyelmen kívül hagyja és konkrétan a mostani hd szabványnak megfelelő minőségű képet kapsz, csak uhd felbontásban.

Amely készülék viszont Uhd Prémium minősítést kap, a hdr anyagok megjelenítésén kívül, a panel specifikációit is definiálják mérhető számokkal. Lcd tévék esetén tudnia kell a készüléknek a 0,05 nit alatti feketét, a csúcs fénynek az 1000 nitet el kell érnie. Valamint megszabják a dci-p3 színskála minimum 90%-os megjelenítését.

Sony úgy döntött idén nem vesz részt ebben a minősítésben, mert saját hdr logót használnak. Amit tudni lehet, a 850-es szériák nem felelnének meg ezeknek a megjelenítésben szigorúbb kritériumoknak. Az X930/940D viszont előzetes paraméterek alapján teljesítené, amennyiben részt venne a minősítésen. Bár konkrét mérési adatokat még nem láttam róluk.

[ Szerkesztve ]

(#21918) daniel2121


daniel2121
senior tag

Az 50W755-höz is adnak hozzá távtartót a falikonzolhoz?

(#21919) daniel2121 válasza dota1 (#21882) üzenetére


daniel2121
senior tag

Már csak volt,55-esben már alapáron van a fekete színű. Valószínűleg elfogyott az a darabszám amit rászántak mondjuk ennyiért nem is csoda.

[ Szerkesztve ]

(#21920) #94529552 válasza daniel2121 (#21919) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van még 55W755C 229k-ért.

(#21921) Joshi válasza Partz (#21917) üzenetére


Joshi
titán

Köszi az infót, valahol régebben olvastam de akkor jól emlékeztem hogy a HDMI 2.0-át lehet upgradelni 2.0a-ra vagyis nem hardveres újításról van szó (mármint a HDMI szabványt illetően).

[ Szerkesztve ]

(#21922) daniel2121 válasza #94529552 (#21920) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ja igen bocs a Sonynál fogyott el.

(#21923) agabe válasza Partz (#21915) üzenetére


agabe
addikt

hat akkor meg foleg erdemes varni azzal a HDR funkcioval mire rec2020-hoz kozelitenek a tv-k nem pedig dci-p3-hoz...az meg jo par ev gondolom, de addigra varhatoan mar tartalom is lesz.
Amig viszont nincs es a tv-k sem jelenitik meg, valamint a 4K felbontas ilyen meretekben (90-100 col alatt ami mar inkabb proji kategoria manapsag) felesleges hacsak nem baromi kozel ul hozza az ember, ezert tovabbra is csak az 55W755C-re tudom buzditani az embereket. :U

(#21924) Joshi válasza agabe (#21923) üzenetére


Joshi
titán

Tévhit hogy nagyon közel kell ülni hogy lásd a különbséget, akkor kb az előbb említett színterek különbségét se érzékeled csak műszerrel. A családdal teszteltük és mindenkinek feltűnt amikor 4k anyag ment a 49"-os TV-én 2,5-3m-ről is. Na nem szedett-vedett anyag, hanem tényleg jó minőségű. Nyilván minél közelebb ül az ember annál inkább látja a különbséget, de egy TV nem monitor szóval fölösleges nagyon közelről nézni. Azt aláírom hogy az 55" és 65" közötti méret lenne az ideális 2-4m-es távolságokra.

(#21925) agabe válasza Joshi (#21924) üzenetére


agabe
addikt

4m-re mar 120-130 col lenne idealis 3-ra is legalabb 100 de inkabb tobb...tv-k eseteben semmi ertelme.
Nezz meg 3m-rol 65" FHD es 4K tv-t tenyleg jo 4K anyaggal. Ha a panel szinlekepzese egyforma semmi kulonbseget nem fogsz latni.
Ugyenez volt regebben az 1366x764-es (vagy valami hasonlo) plazmakkal 50"-os meretben 4 meterrol nem mondtad meg, hogy a FHD anyag nem 1920x1080-as kijelzon lathato.
4K eseten ez sokkal kozelebbi, de vannak errol leirasok.
nomeg hol vannak meg azok az anyagok amik lejatszhatok majd ? Sehol.

[ Szerkesztve ]

(#21926) krx21 válasza agabe (#21925) üzenetére


krx21
nagyúr

Ideális? Ez mindenkinek más... Az emlegetett nézési távok a részelt megkülönböztetés távolságait írják le egy egészséges szem esetén. Az hogy kinek mi a komfortos, az már megin más kérdés. Egyéni ergonómia.
Sok embernek diszkomfort érzete lehet egy 125cm-ről nézni egy 65"-os 4K-s Tv-t... Mert bizony, ha 32" fullhd-ra 125cm-t írnak, akkor ez 65" 4k esetén is igaz, oda is a 125cm jön ki, ha az észlelési részleteket keressük...
Ott hibázik a sok táblázat, hogy ajánlatot távolságnak hívják...

[ Szerkesztve ]

(#21927) Joshi válasza agabe (#21925) üzenetére


Joshi
titán

Az hogy mi az előírás az egy dolog, és egy másik dolog hogy valójában mit lát az ember. Hidd el hogy van különbség a 49"-os méretnél is 3m-ről is Full HD és 4k között. Gyere el és nézd meg magad is, ha nem látsz különbséget akkor ideje szemüveget íratni.

ui.: ne úgy képzeld el mint egy monitor előtt ülnél amikor még a pixeleket is látod, egyszerűen azt érzékeled hogy sokkal tisztább a kép. Egyébként otthoni körülmények között sokkal jobban átjön, mert aránylag sötét van nem úgy mint egy áruházban.

(#21926) krx21 az is nagyon sokat számít, hogy az illető mihez van szokva. Amikor megvettem az első 50"-os TV-met majdnem visszavittem annyira nagynak tűnt, ma meg már inkább 55-60" kellene mert már kicsinek hat. Minden szokás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#21928) K Norbi válasza Joshi (#21927) üzenetére


K Norbi
addikt

Én a 49"/123Cm tv met 3.8 Méterről nézem, de már kicsi! Legközelebb csak 55" ;]

(#21929) dualcore válasza Joshi (#21927) üzenetére


dualcore
őstag

Ebben egyetértek én is veled. Én is és a párom is látjuk 49" méretben a különbséget 3 méterről.

(#21930) Dave™ válasza Joshi (#21927) üzenetére


Dave™
nagyúr

És mit nézegettek 4K-ban néhány demón kívül? Jó dolog lesz majd egyszer, csak jelenleg még alig van tartalom.

(#21931) Partz válasza agabe (#21923) üzenetére


Partz
senior tag

A Rec.2020-at lézeres rgb projektorokhoz lőtték be, amitől a mai hagyományos kijelzők messzi járnak. Kísérleti fázisban quantum dotos lcd tévékkel már értek el 90% feletti Rec.2020-as tartományt, de azt mondják ezzel se tudnak a 100%-ot teljesíteni a színszűrők miatt. Professzionális rgb oled kijelzőkkel is kb 80%-ot tudnak lefedni, ami szintén nem 2 fillér.

Gyártók azt nyilatkozzák, első cél a 100% dci színtér lefedése otthoni kijelzőkön. Ha ez teljesül, évről évre a rec.2020 megközelítésére fognak törekedni, de a jelenlegi technológia mellett ennek a teljes lefedése kivitelezhetetlen.

Szerintem, az uhd szabvány következő fázisában lesz csak sztenderd a Rec.2020 színtartomány (a 10 bit amúgy se lenne elég hozzá, látható sávozódás nélkül, magas dinamikatartomány mellett) oda már inkább a színenkénti 12 bites megjelenítés passzol, és megléphetik a 8K felbontást. Ez még pár évvel odébb van.

Egyébként az idei 9 szériás Samsung-Panasonic tévék, hivatalos mérések alapján 96-96% dci-p3 színteret tudnak. A Sony-król sajnos még nincs adatom. Azt viszont nem mondanám hogy várni kell, mert ez az új szabvány, ez is látványos előrelépés. Sőt most sokkal inkább vennék ilyen tévét , mint 2013-14-ben, amikor bejött az uhd felbontás, de az egyéb specifikációk még a levegőben lógtak.

(#21932) Joshi válasza Dave™ (#21930) üzenetére


Joshi
titán

Én játékhoz vettem, vagyis ha már venni kell címszó alatt akkor legyen 4k. Egyébként szimulátorozok és azért döntöttem így, de én még 2014 decemberében vettem egy 49x8505b készüléket. Filmre biztosan nem vettem volna, de ahogy nézem még néhány évig nem is kell.

(#21933) Dave™ válasza Joshi (#21932) üzenetére


Dave™
nagyúr

És folyamatosan olyan hardvered lesz, amivel mindent maxra tudsz állítani 4K-ban? Nem lett volna jobb a FullHD, amit maxra tudnál állítani? Számomra logikusabbnak tűnik a max FullHD mint a kompromisszumos 4K, persze natív felbontású panellel.

(#21934) Joshi válasza Dave™ (#21933) üzenetére


Joshi
titán

Elég jó a gépem és a játék pazar ekkora felbontáson, sajnos a 980Ti is kompromisszumos, de talán a Pascal majd jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21935) dualcore válasza Dave™ (#21930) üzenetére


dualcore
őstag

Én a fotózás miatt vette 4K-t. És nagyon nem bántam meg, tény hogy kevés rá a valós anyag de az engem nem érdekel, nézem FHD ban a filmeket. Fotó szerkesztéshez tökéletes.

(#21936) krx21 válasza Joshi (#21927) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez így van persze... Én most 2.5 méteről már el tudnék viselni egy 75"-ost... :DDD Lehet az lenne nálam a max...

(#21937) dualcore válasza krx21 (#21936) üzenetére


dualcore
őstag

Persze, attól még a méret nőhet. :K

(#21938) Joshi válasza dualcore (#21935) üzenetére


Joshi
titán

Neked milyen készüléked van?

(#21939) junior11 válasza krx21 (#21936) üzenetére


junior11
veterán

No akkor ezek szerint jöhet a 75XD9405 :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21940) dualcore válasza Joshi (#21938) üzenetére


dualcore
őstag

Ua az mint neked. 49X8505b

(#21941) Joshi válasza dualcore (#21940) üzenetére


Joshi
titán

Csak azért kérdeztem, mert fotózáshoz kalibrálni kellene. Neked kalibrálva van?

(#21942) dualcore válasza Joshi (#21941) üzenetére


dualcore
őstag

Nem nincs, de így is remek képek készülnek.

(#21943) Joshi válasza dualcore (#21942) üzenetére


Joshi
titán

Pedig kellene, lehet hogy meglepődnél a különbségen. Te hol laksz? Mert ha a közelemben (Győr), akkor összebeszélhetnénk egy kalibrálásra.

[ Szerkesztve ]

(#21944) krx21 válasza junior11 (#21939) üzenetére


krx21
nagyúr

:D Még jön egy ZD9 is idén... ;)

(#21945) junior11 válasza krx21 (#21944) üzenetére


junior11
veterán

Jah, tényleg :D Akkor még van idő :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21946) dualcore válasza Joshi (#21943) üzenetére


dualcore
őstag

A lehető leg messzebb, (Mátészalka) :B

(#21947) Joshi válasza dualcore (#21946) üzenetére


Joshi
titán

Lehet 50 év múlva ez olyan távolság lesz, mint most 20km. :DDD Mindenesetre ha fotózással foglalkozol akkor mindenképpen célszerű kalibráltatni a kijelzőt.

(#21948) K Norbi válasza dualcore (#21946) üzenetére


K Norbi
addikt

Üdv én is Mátészalkai lennék! :DD :D

[ Szerkesztve ]

(#21949) agabe válasza Joshi (#21927) üzenetére


agabe
addikt

Van szemuvegem :DDD
Nem 4K tv-n nezett Full HD es 4K anyagot kell osszehasonlitani.
Full HD tv es ugyanakkora 4K tv kepet egymas mellett ugyanolyan tavolsagbol (mondjuk 3 meter mert az mar sok 55-65"-hoz is) nezve 4K demo anyaggal es Full HD tv-n is jobban fog kinezni (minden szempontbol, mivel a demo anyagok ugy vannak osszerakva) meg nem lesz elesebb a 4K tv. Csinalj vaktesztet meglepodsz ;)
Nem aruhazban szoktam hasonlitgani ;)
Filmezeshez inkabb proji (ahoz meginkabb kell a sotet sot ott ugye az sem mindegy a helysegben milyen jo fenyelnyelok a falak, plafon...butorok, plusz jo akusztika sem evidensen adott a vaszon minosegerol ne is beszeljunk, mert pl. egy lepedore is lehet vetiteni, csak minek ), abbol is sony-t hasznalok, de nem 4K-t pedig igencsak 120" folott vetitek aminel mar kb 4 meterrol is lenne ertelme, de nem fogok demokat nezegetni meg par evig :D
Probaltam rendes korulmenyek kozott 4K projit, es 4K tv-t ... baromi jol neztek ki a demok csak tv-hez is olyan kozel kell ulni aranyaiban mint a proji vetitett kepehez ami egy 60" koruli tv-nel is brutal kozeli...vagy nem kell, de akkor meg ugyanannyit latni mintha FHD-t neznenk.

Jo a nagyobb szinter is amit mas emlitett, de hol a forras hozza ? Osszessegeben 5even belul semmi hatranyat nem latom egy Full HD 755C-nek egy barmilyen 4K-s tvhez kepest.
Valoszinuleg 5 ev mulva lesznek filmek, es talan netflix, meg egyeb netes adasok 4K-ban es nagyobb szinterrel (itthoni tv adasoktol sokat nem remelek akkorra sem) es a majdani valasztekban mar biztos lesznek olyan keszulekek amik mindenben sokkal jobbak, de a felbontas miatt akkor sem vennek 4K-t 100" alatt, csak sajna nem lehet mar mast kapni :(

Ja es a mozgokep sorfelbontasban mire kepesek a maiak ? Ezt nem tudom, de tuti nem 2160 sorra (talan a fele sincs meg), ami pluszban az iranyba mutat, hogy ha eleg kozelrol is nezzuk a megjelenitot meg akkor sem fog semmi latszani a dupla felbontasbol hacsak nem sok statikus reszt tartalmaz az adott film / demo.

[ Szerkesztve ]

(#21950) Vasy09


Vasy09
őstag

Srácok. Én most néztem, hogy nekem a W809C-s tévémre nem ment fel a 3.317-es frissítés! :U Viszont sajnos letölteni sem tudom. Esetleg van rá mód, hogy valahogy leszedjem? Vagy? Csak mert a pip jó lenne, no meg a HDD felvétel sem utolsó! :U

Gamertag: Vasy09

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.