Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) csaszi72 válasza maj-viktor (#699) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Na, akkor nekem magas "könyök" kellene. Eltörtem sikeresen. :O

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#702) maj-viktor válasza csaszi72 (#701) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hello jelenleg még "igényfelmérésnél" vagyunk, hogy mi a legnépszerűbb (eddig a fejpánt és hám nyert + sj4000 akku), így ezekből van raktáron / úton...

fejpánt: ~3.000 Ft
hám: ~5.000 Ft
SJ4000 tartelék akku: ~3.000 Ft

Az említett alkatrész, amit mutattál - kérsz, azt 1.000 Ft-ért tudnám beszerezni
(vagy 3-as szettbe - 3M-as tapadós tartóval és "akasztóval" 2.000 Ft-ért)

(ami "fontosabb infó", hogy ezek úgymond raktáron árak, illetve ha valami nincs, akkor sem kell előre utalni és várni... csupán ha valamire igény van - jelezd és megtudom írni, hogy kb. mikorra tudok szerezni és kb. mennyiért)

Személyesen is átvehetőek lesznek, de posta is megoldott az ország egész területére
~+500 Ft ptkg.-ért (előre utalás esetén)

De ahogy néztem a kínálatot - minden jó / jobb áron tudunk kínálni, mint a hazai kínálat...

Meg ezek utángyártott GoPro alkatrészek, de ugyebár az SJ4000 kompatibilis a GoPro-val - ezt tapasztalatból is mondom, nem csak a netes infók alapján

[REKLÁM OFF]

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#703) Meridani


Meridani
tag

Ez mit jelent?

2014-05-19 15:35, Dispatch Pre-Alert 16/05/2014, MPC PMIH (KLIA)

19 nap után itt tartunk :(

maj-viktor: ha megjön a kamera akkor egy akksira benevezek én is :))

[ Szerkesztve ]

(#704) maj-viktor válasza Meridani (#703) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hello!
Jelen pillanatban fejpánt van!
(sajnos - szerencsére - amilyen gyorsan jönnek a cuccok, el is kapkodják, azért is írtam, hogy igényfelmérés szakaszba vagyunk, hogy lássuk miből rendeljünk többet, miből van többre igény, hogy az mindig legyen raktáron)

De most úton van, hám, fejpánt, akksi, monopod

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#705) a000 válasza Meridani (#703) üzenetére


a000
őstag

Nekem is pontosan ugyen ezt írja ki.

(#706) Meridani válasza a000 (#705) üzenetére


Meridani
tag

Te mikor rendelted?

(#707) Bobyjack válasza a000 (#705) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nekem is így áll. Április 29-én rendeltem.

A kínaiak nem tudják közvetlenül postázni, mert akksi van benne, azt meg a kínai posták tiltják. Szerintem vagy nem volt készleten nekik annó, vagy valami csempész hajóval szállítják át Malajziába a csomagot, ami meg csak akkor indul, ha megtelik. Ezért jön egy hullámban. A költséghatékonyság fontos dolog! :DDD

(#709) a000 válasza Meridani (#706) üzenetére


a000
őstag

Május 8.

(#710) PS7A válasza maj-viktor (#708) üzenetére


PS7A
tag

Azt jól látom, hogy fix fókusszal dolgozik? Vagy csak túl közel volt neki a csigusz? :D

(#711) maj-viktor válasza PS7A (#710) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen - nekem úgy tűnt - tűnik... bár nem kerestem rá! De sztem tuti fixfókuszos...
(az a csiga meg kb. 1cm-re volt, szal ez már makró szint lenne)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#712) Bobyjack válasza PS7A (#710) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ezek a ketyerék mind fix fókuszosak. A GoPro is. Olyan optika van rajtuk, hogy egy elég közeli ponttól a végtelenig minden elés a képen. Az autofókusz megdrágítaná, nagyobb fogyasztásúvá tenné és megnövelné a hibalehetőségek számát.

(#713) lolcopterlol válasza Bobyjack (#712) üzenetére


lolcopterlol
tag

Igazából amúgy középtávra van állítva a fókusz és szoftveresen élesítik a képet.

(#714) Bobyjack válasza lolcopterlol (#713) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nem igazán. Nagyon kicsi a rekesz (blende) átmérője, amiatt nagyon magas a mélységélesség. Ennek következtében egy GoPronak az érzékelőjén kb. 20cm-től a végtelenig minden éles. A működési elv a Camera Obscura működési elvén alapul.

Szerk.: Ez az oka részben, hogy nehezen boldogulnak ezek a kamerék sötétben. Kicsi lyukon kevés fény jut be. Kevés a feldolgozható információ. Ilyenkor az automatika feltolja a szenzor érzékenységét, ami zajosodáshoz vezet.

[ Szerkesztve ]

(#715) dani88 válasza Bobyjack (#714) üzenetére


dani88
tag

Ez azért is jó, mert kevesebb optika kell hozzá, ergó kevesebb fényre van szükség, ugyanahhoz a képminőséghez. Lehet, hogy ennek a kis kamerának még kevesebb lencséből oldották meg az optikáját, mint a GoPronak, mert sötétben látszólag jobban teljesít.

(#716) Bobyjack válasza dani88 (#715) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Arról nincs információm, hogy melyik hogyan teljesít sötétben, de a kontextuson kívül helyezkedve annak oka van, hogy mennyi lencséből áll egy optika. Marha sok torzító hatással kell számolnia egy objektívet tervező mérnöknek, ezek kiküszöbölésére helyeznek be az objektívbe újabb és újabb lencséket. Nem hiában van egy profi objektívben 1-2-30 lencse is akár.

Ebben az esetben, mivel az optika fix fókuszos és nem képes zoomolni, van arra mód, hogy relatíve kevés lencséből álljon ezeknek a kis kameráknak az optikája. Ha fotós szemszögből közelítenénk meg az optikáját, még bizonyosan számos lencsetagot lehetne beépíteni az optikájába, amivel csökkenthetőek lennének az optikai torzulások. Ez persze a jelen helyzetben nem cél...

A sötétben a képminőséget még számos egyéb tényező is befolyásolja: az érzékelő érzékenysége, zajosodásra hajlamossága, a kép szűrésére szolgáló algoritmus "jósága" (utóbbiban például kétlem, hogy a kínaiak jobbat alkotnának mint a GoPro-sok) és még lehet tovább sorolni...

[ Szerkesztve ]

(#717) PS7A válasza maj-viktor (#711) üzenetére


PS7A
tag

Mondjuk nem is baj, hogy nem bonyolítják túl autofokusszal. Nincs is annál idegesítőbb, mint mikor pl. mobillal veszem fel a videót és ugrál a fókusz.

(#718) maj-viktor válasza PS7A (#717) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát nemtudom... nekem mobil esetén az újjbegyem érintésével tudom állítani a fókuszt, hogy épp hova fókuszáljon... DSLR fényképezőgép esetén ugyebár meg a optika lencséjének "csavarásával" tudsz élességet állítani! De pl. videokamom-nak is érintőképernyős az LCD-je és ott is van lehetőség újjbegy állításával az élesség állítás - fókuszálás!

De egy ilyen sport camera esetén felesleges, ide fixfókusz kell... (azért is írtam, hogy az a teszt videóm, nem a legjobb, mivel az már makró szintű fotózás - videózás lenne, de azt ez a kam "nem tudja", de nem is kell, ott inkább a 170-es látószög-et szerettem volna kiemelni, de inkább csak a "homályos csiga" marad meg mindenkinek - majd csinálok jobbat - most hirtelenjébe ennyire futotta)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#719) PS7A válasza maj-viktor (#718) üzenetére


PS7A
tag

Természetesen nálam is így működik, viszont mobiloknál ha megfigyeled folyamatosan keresik a fókuszt.
Néha-néha újraállítja magát. Végső soron nincs is ezzel sem baj, csak bizonyos esetekben elég zavaró tud lenni.
Nem szerettem volna leszólni a videódat, sőt...
Azért kérdeztem rá igazából erre, mert mint ha olvastam volna olyat, hogy a goproknál előfordul, hogy nem fókuszál rendesen. Bevallom férfiasan, nem jártam utána, csak kíváncsi voltam :)
A videód pedig frankón érzékelteti a látószöget. Biztos vagyok benne, hogy nem fogom megbánni a készülék megvételét :)

(#720) icerockk válasza a000 (#709) üzenetére


icerockk
tag

Nekem szintén "Dispatch Pre-Alert".... Ez így akkor bele fog csúszni azért egy jó hónapba.... Csak érjen ide épségben, működjön jól! Mert ezekkel a gariztatás is nagy cumi lehet ezek alapján...

(#721) csaszi72 válasza maj-viktor (#704) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Ilyen is kellene:

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#722) maj-viktor válasza csaszi72 (#721) üzenetére


maj-viktor
őstag

És ez mi is akar lenni pontosan!? O.o

(másik tag-nak aki azt a könyök elemet írta / kérte - várhatóan jövőhét vége felé már lesz belőle "RAKTÁRON" a fent említett áron)

/szerk
Közbe rájöttem... ilyen csuklóra rögzíthető - "vízen lebegő cucc", hogy ne merüljön el a kamera...
(utána lesek)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#723) Bobyjack válasza PS7A (#719) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Úgy tudom, hogy a GoPro-nál jelentkezó fókuszálási probléma nem szoftveres, hanem hardveres eredetű. Gyakorlatilag az optika elmozdulása miatt az érzékelő nem a fókuszsíkban van. Ezt szétszereléssel meg lehet oldani. Amúgy az optikákra visszatérve vannak gyártók, akik készítenek csereobjektívet GoPro-kra. Szóval lehetséges jobb/más tulajdonságú objektívvel felszerelni, akár egy tükörreflexes gépet. Csak a csere-bere nehézkesebb...

(#724) HornedReaper válasza Bobyjack (#723) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Az optika elvileg akkora/olyan, mint a goPro-ban, mert ha pl. ennek a műanyag halszem-lencséje karcos lesz, goPro üvegre cserélhető. Valamelyik fórumon olvastam :))

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#725) Boom21


Boom21
tag

Sima időzítő van valahol a kamerában? Tegnap fotózni akartam vele úgy hogy én is rajta legyek, de csak olyat találtam hogy 5-10-20 másodpercenként mindig lövi a képet...

(#726) csaszi72 válasza Boom21 (#725) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Így nem kell visszarohangálni ha több pózt próbálsz ki esetleg :C

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#727) a000 válasza icerockk (#720) üzenetére


a000
őstag

Az enyém megváltozott: "Item posted over the counter"

(#728) Boom21 válasza csaszi72 (#726) üzenetére


Boom21
tag

Igaz, így lehet pózolni :D

[ Szerkesztve ]

(#729) Bobyjack válasza a000 (#727) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nekem is. De, ahogy látom a fórumokon, lesz még pár lépcső, amíg lénylegesen elindul hozzánk:

2013-12-17 01:15, Item sent to MILANO C.M.P. ROSERIO, MPC PMIH (KLIA)
2013-12-16 23:35, Item arrived MPC PMIH (KLIA), MPC PMIH (KLIA)
2013-12-14 16:28, Item posted over the counter, MPC PMIH (KLIA)
2013-12-07 15:01, Dispatch Pre-Alert, MPC PMIH (KLIA)

Ahogy a példa mutatja, még jópár nap. No meg a vám...

(#730) icerockk válasza Bobyjack (#729) üzenetére


icerockk
tag

Nekem sajna még mindig dispach... ezt nem értem, május 6-án rendeltem :S

[ Szerkesztve ]

(#731) Meridani válasza icerockk (#730) üzenetére


Meridani
tag

Én elsején rendeltem és ma változott erre.. Van még időd felkészülni a használatára.. :DD

(#732) KIZS válasza KIZS (#217) üzenetére


KIZS
aktív tag

Kb. 1.5 hónapja írtam, hogy elromlott a kamerám és visszaküldtem javításra a Geekbuyingnak.

No, ma megjött az új kamerám. Piros pontot nekik!

(#733) maj-viktor válasza PS7A (#719) üzenetére


maj-viktor
őstag

Tessék ez macro: http://www.youtube.com/watch?v=1KkLHBwG7wY

(csak neked tegnap lőttem gyorsba... izgága kis hangyák! xD)

Jó mondjuk ez más kategória típusba is (DSLR) és árban is (~150k)!

Egy 20-40E között (átlag 30E-ért beszerezhető) sport kamtól (SJ4000), mit vársz!?
Fixfókusz és kész! Ahogy írtam egy sport camera-nak nem közeli dologra kell fókuszálnia... (macro)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#734) PS7A válasza maj-viktor (#733) üzenetére


PS7A
tag

Na jó, azért a 600D valóban kicsit más kategória :D
Lényeg a lényeg, hogy jó az fixen. Csak egy kíváncsi kérdés volt nah :)

A szakállas SM videód jobb lett :D

(#735) maj-viktor válasza PS7A (#734) üzenetére


maj-viktor
őstag

Kicsit "leb*szóan" hangzott az előző kommentem, de nem annak szántam, csak hogy ennyi pénzért ez a cam egy ár/érték arányba "kib*szott jó" a kategóriájában (mint nagylátószögű sport cam)!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#736) a000 válasza KIZS (#732) üzenetére


a000
őstag

Mennyi volt a pk? Hogy kellett feladni?

[ Szerkesztve ]

(#737) KIZS válasza a000 (#736) üzenetére


KIZS
aktív tag

Valami 3200 forint volt és ajánlott levélként lett feladva, ragszámmal, 20 ezer forintos értékmeghatározással.
Nagy bubis borítékba rakott kis bubis borítékba csomagoltam.

Igazándiból én csak odamentem a postára és ott szépen megcsináltak mindent helyettem :)
A lényeg, hogy levél legyen és ne csomag. A csomag drága.

(#738) djbahool


djbahool
senior tag

Akinek már van és használt pl. kerékpár kormányon, az nyilatkozzon már hogy mennyire lehet meghúzni ezeket a tartókat? Mert én eléggé meghúztam, de még így is mocorog. Lehetne még húzni, de félek eltörik, csak műanyag.

(#739) Tecsa válasza djbahool (#738) üzenetére


Tecsa
aktív tag

A kis összekötő elekemek felülete elég fényes a felülete, ezért nem tudod meghúzni. Egy kicsit érdemes megcsiszolni azokon a részeken ahol a rögzítési pontok egymással találkoznak.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#740) djbahool válasza Tecsa (#739) üzenetére


djbahool
senior tag

Jogos, azt fogom tenni.
:R

(#741) Tecsa válasza djbahool (#740) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Én 100as papírral adtam neki, utána mozgásmentes lett a rögzítés

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#742) OccsE


OccsE
aktív tag

Sziasztok!

Segitenenek azok akik nem europabol vasaroltak a kamerajukat:
- hol vettetek? (ha nem titok ar+szallitasi dij)
- mi lett a csomagra rairva (kevesebb ertek, mas megnevezes)?
- mennyi nap alatt ert ide?
- atment-e a vamon +koltseg nelkul?
- nem EU-s orszagbol vetted, de vhogy EU-s ragszam kerult a csomagra (talaltam olyan "boltot" ahol pl. a Holland Posta szallitana, ilyenkor holland ragszam kerul a csoamgra? -> olyan mintha EU-bol jonne?)

[ Szerkesztve ]

(#743) maj-viktor válasza OccsE (#742) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha visszaolvasol nagyjából mindenra találsz/találnál választ!

De:
- külföldi webshop: fox és/vagy bang és/vagy aliexpress (ár szállításssal / áfa-vámmal ~30E Ft)
- tök8 mivan a csomagra írva, nem ez alapján vámolnak... (és sajnos megfogják és megvámolják rendesen - tapasztalat)
- 3-5hét közötti Kínából (persze ha futárral kéred, gyorsabb 1-2hét), EU-ból szintén gyorsabb 1-2hét - de innen drágább is
- vámon nem ment át / nem megy át (eddig 3-at rendeltem ismerősi köröknek, mindegyiket máshonnan - mindegyiket megfogták)
- NL-es csomagomat is megfogták... (szóval attól, hogy NL, látszik, hogy Kínából jön, így ugyanazok az vámszabályok vonatkoznak rá!)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#744) OccsE válasza maj-viktor (#743) üzenetére


OccsE
aktív tag

elolvastam az elozoeket, de azert is foglaltam ossze kerdesekben, mert
- azota lehet hogy meg rendeltek (mint te is)
- vki esetleg meg nem irta le, hogy mikent tortent nala
- vki irta hogy kisebb ar volt rairva es hogy webcamera es atment.

(#745) maj-viktor válasza OccsE (#744) üzenetére


maj-viktor
őstag

Tessék itt van 2blog bejegyzés, amit én írtam - külföldi rendeléssel kapcsolatba:
http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek
&
http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido
(most készül a harmadik rész a vámolási folyamatról részletesen)

De ilyenekre itt találsz választ / vagy nem
(mivel a vám kikerülési, mint téma az tiltott):
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#746) OccsE válasza maj-viktor (#745) üzenetére


OccsE
aktív tag

koszi!!!
Az egyiket mar olvastam (alairasodbol :) Nagyon informativ es reszletes! Gratula!

(#747) maj-viktor válasza OccsE (#746) üzenetére


maj-viktor
őstag

Köszi! Próbálkoztam! :)

(meg most nem magam ajnározására, de eléggé benne vagyok a témába, ha valakire, akkor rám hallgathatsz, és ahogy írtam tapasztalatból írom, hogy szinte mindent megfognak!)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#748) OccsE válasza maj-viktor (#747) üzenetére


OccsE
aktív tag

ezert is kezdtem mar abban gondolkozni, lehet erdemes lenne 2-3 venni... a haverok ugyis ra fognak kapni es akkor lehet "sporolni" kicsit a vamon ;)

(#749) KIZS válasza maj-viktor (#747) üzenetére


KIZS
aktív tag

Az új kamerámon más firmware van mint a régin (20140424v1, a régin meg talán januári volt) és úgy veszem észre, hogy az újnak sokkal rosszabb a képminősége. Mintha nem lenne annyira éles kép, illetve már kisebb sebességnél is elcsúszik a képernyő teteje/alja. És a motor rezgése is sokkal jobban bezavar.

Más nem tapasztalt ilyet?

Ez a régi kamerával készült:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/44128030/15150006.MOV

Ez pedig az újjal:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/44128030/08430012.MOV

Mindkét videó elején egy zebránál állok és ott nagyon látszik a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#750) nbence94


nbence94
tag

Sziasztok!
SJ4000 kamera rendelésben kérném a segítségeteket. Átfutottam nagyrészt a fórumot, de még nem teljesen világos. Ebay-ről szeretnék rendelni, szerintem itt a legolcsóbb, eddig minden megérkezett rendben + ottvan a payback garancia. Tehát:

Innen rendelve 22,779 Ft, ingyen szállítással, de megfogják vámon valószínűleg, így 22,779 *1,27 = 28929 Ft és ma rendelve július 2.-a is a megérkezés napja:

ebay(pont)com/itm/12MP-Full-HD-1080P-Bicycle-Helmet-Sports-DV-Action-Waterproof-Car-Camera-SJ4000-/111312191093?pt=Camcorders_Professional_Video_Cameras&hash=item19eab93e75

__________

Viszont ha Angliából rendelem, akkor elvileg nincs ÁFA(?!) EU miatt (?!), és június 5-re megjöhet 26458Ft-ért
ebay(pont)com/itm/Action-Sport-Cam-Camera-Waterproof-Full-HD-1080p-Video-Photo-Helmetcam-SJ4000-DV-/400692817388?pt=UK_AudioTVElectronics_Video_Camcorders&hash=item5d4b272dec

A kérdés tehát ha Angliából rendelek, nyerek egy hónapot, és spórolok 2500 Ft-ot? :D :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.