Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Feribacsi555 válasza lolcopterlol (#200) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Ki kell bírnia szerintem.

(#202) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hali
Veszprém környékén nincs valakinek ilyen kamerája? Szeretném elkérni a nyers vágatlan feltöltetlen videót! Ott legalább tényleg látszik hogy mit tud a kamera.
Üdv

(#203) #43680768


#43680768
törölt tag

Sziasztok!
11777abc eladótól én is rendeltem egy SJ4000-es kamerát, gondolván, hogyha Németországból jön akkor már nem kell vámot meg Áfát fizetnem, most viszont kaptam egy levelet, hogy vámon van, ilyenkor mi a teendő valaki járt már így?
Mi ilyenkor a teendő, előre is köszi a segítséget.
(Egyébként eddig sosem rendeltem úgy, hogy legyen áfa vagy vám, mindig csak pár dolláros kütyüket Kínából)

(#204) lolcopterlol válasza #43680768 (#203) üzenetére


lolcopterlol
tag

Nyugodj meg. Mindegyik külföldi csomag bekerül a vámra, de nem mindegyikért kell vámot fizetni. A tiédre majd ránéznek és miután látják, hogy Németországból jött már küldik is tovább a postázóba.
Mellesleg itt egy fórum, ami a külföldi rendelésekkel foglalkozik: [link]

(#205) csaszi72 válasza #43680768 (#203) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Hát ha kereskedelmi mennyiséget rendeltél akkor "megfogtak" :DDD

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#206) mcadam15 válasza #43680768 (#203) üzenetére


mcadam15
csendes tag

Én is ettől az eladótól rendeltem és ma jött a levél. Ebay-en az ilyen szabályzatba ütközik, mert nem valós helyet adott meg. Egyelőre írtam az eladónak, hogy mi a helyzet, mert nem szeretném miatta még az áfát is kifizetni. Te tudtál meg valamit?

(#207) Drótszamár válasza #43680768 (#203) üzenetére


Drótszamár
őstag

A NAV-os levélen mit írnak? Honnan jött a csomag, ki a feladó? Ha nem németország, akkor át lettél verve... :(((

Ilyenkor el kell küldeni az utalásról az infókat a levélben megadott e-mail címre (pl paypal screenshot) úgy hogy látszódjon a postaköltség is (az is ha az ingyen van).

Erre ki fogják számolni a 27% áfát, rátesznek még 1500 Ft posta vámkezelési díjat. Ezt majd a postásnak kell kifizetni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#208) csaszi72 válasza Drótszamár (#207) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Enyém feladási helye: Frankfurt

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#209) lolcopterlol válasza Feribacsi555 (#201) üzenetére


lolcopterlol
tag

Nos úgy alakult, hogy visszaküldöm Kínába és küldenek egy teljesen újat. Gondoltam egy próbát megér, hogy írok nekik egy levelet amihez mellékelek képkivágásokat a videóból (hogy homályos a kép). Mondjuk az odautat én állom, de ez van.

(#210) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Én is leadtam egy rendelést, remélem hamar megjön a kamera.. Drágább, de megbízható kínai boltban vettem, fő az óvatosság, tényleg 1 év az 1év gari :DDD
eBay-en meg rendeltem hozzá egy tartalék akksit.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#211) mcadam15 válasza #43680768 (#203) üzenetére


mcadam15
csendes tag

Kaptam tőlük egy számlát pdf-ben és azt mondták, ők fizetik majd a költségeket.

(#212) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Az SJ4000-es kompatibilis a 64GB-os kártyákkal is? Valakinek van tapasztalata erről?

(#213) lolcopterlol válasza Bobyjack (#212) üzenetére


lolcopterlol
tag

Ahogy írják is, csak 32 GB-ig működik...

(#214) lolcopterlol


lolcopterlol
tag

Na feladtam Kínába a csomagot, nagyon kíváncsi leszek, hogy mennyi idő alatt fog odaérni. A postán is néztek eléggé, nem sokszor küldenek csomagot oda... :D

(#215) KIZS válasza lolcopterlol (#214) üzenetére


KIZS
aktív tag

Mennyiért viszi a posta? Holnap adom fel én is az enyémet...

(#216) lolcopterlol válasza KIZS (#215) üzenetére


lolcopterlol
tag

Hogyhogy? Eladod vagy garancia miatt?
3k volt a posta levélként feladva 500 g alatt (475 g volt az enyém). Mondjuk én csak a kamera vázát küldtem akksi nélkül 1000 papírgalacsinnal kitömött dupla dobozban... :D

(#217) KIZS válasza lolcopterlol (#216) üzenetére


KIZS
aktív tag

Valami elpukkadt és állandóan azt hiszi a kamera, hogy tölt. A felvételeket rendesen megcsinálja, csak nem kapcsol ki lemerült akkumulátornál, hanem amíg van pici kis áram is addig működik és aztán nyekk. Ezután kicsit macerás életet lehelni bele (tölteni kell ahhoz is, hogy kiírja töltődik) és persze elfelejti a dátumot (ami miatt viszont meghülyül a ciklikus felvétel, mert nem tudja melyik a legrégebbi). És ugye nem működik a "car mode" sem.
És persze a "nyekk" pillanatában rögzített felvétel menthetetlen.

Írtam a gyíkbájingnak és végül arra jutottunk, hogy küldjem vissza és megcsinálják (erre mondjuk kíváncsi vagyok). Remélem majd kapok tőlük egy újat.

(#218) Drótszamár


Drótszamár
őstag

SJ1000

Az én kamerám töltője totál zizi. Ha bedugom, akkor elkezd kattogni, és büdösödik is :)

Írtam a supportnak, azt írták, hogy vagy küldenek egy másikat, vagy visszaadnak 5$-t.

szerk: Ja és a hozzá adott tappancs a második használatnál eltört :( Pont fel volt cuppantva az ajtóra a kamera. Eltört a félgömb, ami a vákumot csinálja. A kamera esett 1,5 métert. Szerencsére tokban volt, és csak a felülre ragasztott álványmenet tört le róla. Egyéb nyom nem látszik rajta, a fókusz sem ment el.

+ egy kis tapasztalat: a tokban lötyög egy kicsit a kamera, ki kell ékelni egy picit papírral.
+ még egy: lötyög a fel-le gomb a házban, és ha mozog a kamera, akkor zörgő hangot ad. Erre kell tenni egy csík celluxot. Ettől még használható marad, de megszűnik a zörgés.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#219) KIZS válasza lolcopterlol (#216) üzenetére


KIZS
aktív tag

Na, nekem 3300 volt értéknyilvánított levélként feladva két bubis borítékba csomagolva. 1500 lett volna értéknyilvántartás nélkül.

(#220) Drótszamár válasza Drótszamár (#218) üzenetére


Drótszamár
őstag

És már vissza is utalta a Foxoffer az 5$-t.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#221) lolcopterlol válasza Drótszamár (#220) üzenetére


lolcopterlol
tag

hogyhogy nem másikat kértél?

(#222) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Megjött a TMC hero tok/táska ma:

Teccetős. :K

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#223) Drótszamár válasza lolcopterlol (#221) üzenetére


Drótszamár
őstag

Másik töltőt? Van mobiltöltőből vagy 3 otthon, de pc usb portjáról is tölt. Tök felesleges +1 gagyi töltő.

---

csaszi72: Hmm ez egész jól néz ki, praktikusnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#224) csaszi72 válasza Drótszamár (#223) üzenetére


csaszi72
aktív tag

jaja, 15 dollár volt, regisztráltan, postázva

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#225) .VEGA.


.VEGA.
csendes tag

Jófogáson 9e-ért árulják :Y :D

(#226) danilla válasza .VEGA. (#225) üzenetére


danilla
őstag

Aham, persze... :W

https://twitch.tv/ddplayzone

(#227) csaszi72 válasza .VEGA. (#225) üzenetére


csaszi72
aktív tag

10 az a 9, akkor asszem hozaTOK még vagy ötöt :DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#228) KIZS


KIZS
aktív tag

Egyébként létezik az SJ4000 akkumulátorához külön (12V-os) töltő? Mert sokszor pont az lenne a lényeg, hogy folyamatos üzemben tudjon működni órákon keresztül. Amíg az egyik elem működik, a másik töltődne az ülés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#229) lolcopterlol válasza KIZS (#228) üzenetére


lolcopterlol
tag

Még nem gyártottak hozzá, de nem olyan nagy dolog csinálni egyet.

(#230) #43680768 válasza csaszi72 (#208) üzenetére


#43680768
törölt tag

11777abc eladó és Hongkong.
írtam neki, hogyha Áfát kell fizetnem akkor azt ő fizeti.
Mivel direkt figyeltem, hogy item loc:Eu legyen, jelen esetben Németo.
Szóval eladónk (11777abc) átvágott, mivel HongKong feladású.
1 db. nem kereskedelmi mennyiség.
Viszont pont az Áfa miatt rendeltem Németből és nem Kínából.
Majd megírom mi lett a kaland vége, most várakozó álláspont van.

(#231) dragonfire44 válasza #43680768 (#230) üzenetére


dragonfire44
tag

Hát ez k.rva jó! Pont tőle akartam rendelni ugyanezért mert hogy EU-ból jön........Gratulálok neki.

(#232) Uncool Ben válasza #43680768 (#230) üzenetére


Uncool Ben
tag

Én ugyanígy jártam. Direkt azért rendeltem 11777abc-tól, mert feladási országnak Németország volt feltüntetve (és ugyan a hong kongi árusok sokkal olcsóbbak, de áfával együtt kb. pont ugyanott vagyok), erre kaptam a Postától egy levelet, hogy Hong Kongból érkezett egy csomagom, és fizessek áfát.

Most próbálok levelezni az eladóval, de nagyon durván töri az angolt, és összevissza beszél.

(#233) SanyaGTI válasza Uncool Ben (#232) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

Dettó itt tartok, levél,hogy fizessek Áfát.Szóljatok ha van valami eredmény, köszönöm!

(#234) Riverboy


Riverboy
tag

Nem az volt, hogy valakinek rendben megjött a cucc ettől a felhasználótól és EU-s volt?

(#235) Drótszamár válasza Riverboy (#234) üzenetére


Drótszamár
őstag

Lehet hogy túl nagy volt a kereslet, és elfogyott a német cucc?

Egyébként szerintem nagy görénység ha kamuzott. Remélem bevasalja rajta mindenki az áfát.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#236) csaszi72 válasza #43680768 (#230) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Hát sajnálom, én két pack-ot rendeltem, mindkettő DE-ből lett postázva.
Mondjuk én ebay.de felületen vettem meg.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#237) SanyaGTI válasza csaszi72 (#236) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

Én is ebay.de-n vettem mégis a levélben az áll,hogy Szingapúri Köztársaság...
Valakinek sikerült behajtani az áfát az eladótól? Hogyan?

(#238) Uncool Ben válasza SanyaGTI (#237) üzenetére


Uncool Ben
tag

Nekem is az látszott a német ebayen, hogy Németországból jön, nem jelent semmit sajna a valóságban. Most számolják ki az áfámat, az eladó azt mondta, hogy visszautalják azt a részt, ne aggódjak.

(#239) Drótszamár válasza Uncool Ben (#238) üzenetére


Drótszamár
őstag

(Vételár * 0.27) + 1500 Ft.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#240) SanyaGTI válasza Uncool Ben (#238) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

Írtál neki,hogy utaljon?

(#241) legaspar


legaspar
újonc

Nekem 7 nap alatt megjött az SJ4000 kamera és szerencsére Németországból a héten, és én is a német ebay-en rendeltem, a már sokat emlegetett eladótól
Abban tud valaki segíteni, hogy a Go Pro utángyártott tartozékok kompatibilisek ezzel a kamerával?

(#242) danilla válasza legaspar (#241) üzenetére


danilla
őstag

Nagyrészt kompatibilisek, de van amin kell kicsit alakítani, hogy összepasszoljon. De pl a fejpánt az biztosan passzol.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#243) szvszre


szvszre
csendes tag

Sajnos én is így jártam hogy fizetnem kell 27% áfát,de írtam az eladónak is hogy térítse vissza ezt a pénzt nekem.

(#244) #43680768


#43680768
törölt tag

Én most várom, hogy mit válaszol, még nem vettem át a kamerát, majd 9e kellene fizetnem.
Irtam neki, hogy vissza megy a kamera és visszafizetni a pénzt, vagy kifizeti az áfát, ha 1-2 napon belül nem reagál elkezdek ellene az ebay-en egy eljárást, bár ilyet még sosem kellett csinálnom.

(#245) DonDennis


DonDennis
senior tag

Én is beszoptam ez a patkány gyereket ebayen.... írtam neki, hogy vagy utal vagy megy az eljárás.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#246) avevo válasza DonDennis (#245) üzenetére


avevo
csendes tag

Menyi idő alatt jött meg?

A Vevő

(#247) DonDennis válasza avevo (#246) üzenetére


DonDennis
senior tag

Rendelés március 26. lett és a VÁM levél keltezése 31. szóval hamar megjött de hát ez érdekelt a legkevésbé mikor átbaszott az eladó ebay-n, na mind1 remélem mindenki eljárást indíttat ellene és akkor az ebay ip bannolja nem mintha bele rokkanna a kis féreg,bár azért egy 73000pontos és 91% acc szóval lehet sajnálni fogja.

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#248) avevo válasza DonDennis (#247) üzenetére


avevo
csendes tag

Valóban megdöbbentően gyors, nekem Hong-Kong környékéről egyszer volt csak hasonló szállítási idővel dolgom, de az dhl expressel jött. Én 2.-án rendeltem, kíváncsi leszek, hogy mikor jön meg, és főleg mi lesz a csomagon.

A Vevő

(#249) Uncool Ben válasza DonDennis (#247) üzenetére


Uncool Ben
tag

Eljárás indítás helyett én inkább kommunikálnék vele, az általában célszerűbb ;)
8800 forintom bánta a vámot, most írtam meg az eladónak, hogy jöhet vissza ennyi zseton Paypalon keresztül. Ja, és hogy még jobban örüljek, az idióta böszme nagy csomagolás pont a kamera legérzékenyebb részét nem védi, úgyhogy a tok lencsevédő része törve érkezett :W

(#250) SanyaGTI


SanyaGTI
csendes tag

Nekem a csomagon semmiféle jel nem utal,hogy Szingapúrból jött volna csak az amit a VÁM miatt tettek rá, minden egyén Német posta címkés, ilyenkor mi van? Honnan vették,hogy Szingapúr?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.