Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) OccsE válasza KIZS (#749) üzenetére


OccsE
aktív tag

par sorral feljebb irtak, hogy az uj firmware nem sikerult vmi jol... ter vissza mindenki a regebbiekre...

(#752) OccsE válasza nbence94 (#750) üzenetére


OccsE
aktív tag

annyival kiegeszitve, hogy sajnos lehet nem EU-bol jon a cucc es igy +AFA terheles is lehet :(

en is pont ezert probalok most vmi tuti EU-sat keresni vagy olcso kinait, hogy "megerje"...

[ Szerkesztve ]

(#753) Ráti válasza nbence94 (#750) üzenetére


Ráti
tag

Én ebben a pillanatban rendeltem a GeekBuyingról :)

Kiváncsian várom, hogy mikorra jön meg. Remélem használ valamit, hogy pluszban DHLes kiszállítást kértem...

"Shipping Method:
Expedited"

Nem biztos hogy segít de legalább jól hangzik :)

Valakinek van tapasztalata az oldallal kapcsolatban?

(#754) nbence94 válasza Ráti (#753) üzenetére


nbence94
tag

Hmmm.. megnéztem a GeekBuyingosat, 3-5 nap szállítással 24,184 Ft :Y wow, ez most így bestbuynak tűnik. :C megvárom, hogy megérkezzen neked rendben, aztán majd légyszíves írd le a tapasztalatokat :R

(#755) Bobyjack válasza KIZS (#749) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Én is olvastam, hogy a januári firmware óta romlott a képminőség. Ha sikerül az új kamerdra visszatenni a régi firmware-t, akkor írd meg a tapasztalataidat légyszi!

(#756) maj-viktor válasza nbence94 (#750) üzenetére


maj-viktor
őstag

+ vámkezelési költség (1.500 Ft) - posta esetén!
Futár (DHL) esetén ez benne van a szállítási költségben!

(#754) nbence94
... +ÁFA-VÁM

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#757) maj-viktor válasza Ráti (#753) üzenetére


maj-viktor
őstag

A geek az egyik legmegbízhatóbb webshop...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#758) KIZS válasza OccsE (#751) üzenetére


KIZS
aktív tag

Csak valamiért nem akar felmenni a januári firmware. Egyszerűen nem történik semmi.

(#759) KIZS válasza KIZS (#758) üzenetére


KIZS
aktív tag

Szóval a januári fw nem megy fel. Illetve felmegy, csak hófehért képernyő lesz a végeredmény. A 20140424V01-et visszarakva megint működik.

(#760) KIZS válasza KIZS (#759) üzenetére


KIZS
aktív tag

Itt lényeg, sajna nem tudok visszaállni a januárira:

"The manufacture use two different screen for SJ4000, the driver for screen is different, if use the latest firmware for old SJ4000 camera, it will cause white screen, it can be fixed by firmware update.

For the camera used old screen, please use 0329 firmware:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/22493212/firmware/SJ4000/SJ4000_FW_20140329.zip

For the camera used new screen, please use 0507 firmware:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/22493212/firmware/SJ4000/SJ4000_FW_20140507B.zip"

(#761) oszy válasza nbence94 (#750) üzenetére


oszy
veterán

Én is e-bay-ről május 6-án, és már május 14-én nálam volt. Svédországban adták postára.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#762) Bobyjack válasza KIZS (#760) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a régi firmware-el (fehér képernyővel) kamerázva milyen a képminőség? Ha van időd ezzel szórakozni, akkor csinálhatnál egy összehasonlító videót.

Amúgy a Foxofferen lehet már kapni külső akksitöltőt SJ4000-hez.

(#763) Ráti válasza nbence94 (#754) üzenetére


Ráti
tag

Amint megvan jelentkezem :))

(#764) djbahool


djbahool
senior tag

Azt tudjátok esetleg, hogy az anti-shake funkcio az csak fényképezésnél használható vagy inkább video felvételre van?

(#765) maj-viktor


maj-viktor
őstag

http://junkieeeboy.blog.hu/2014/05/20/sj4000_gopro_clone

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#766) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Ezen az "intro"-n röhögök vagy 2napja...
https://www.youtube.com/watch?v=V3SBNNITnq4

Ugyebár a GoPro-nak van, hogy: GoPro - Be a Hero
Itt meg: NoPro - Be a Zero
(ezt szerintem majd lopom! xD)
Eskü! Zseniális!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#767) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Most olvastam, hogy az SJ4000 FAT32-ben formáz, de ha számítógéppel exFAT-re formázzák a kártyát, azt is kezeli. Így van lehetőség 30 percesnél (4GB) hosszabb felvételek készítésére is.

(#768) kisda


kisda
aktív tag

Ki miben hurcolja az sj4000-et? Lencse védésre valamiféle kupak, ami pont méret rá? Nem találok semmit rá. Nem akarom mindig a vízálló tokban vinni magammal. Mindenféle megoldás érdekel!

Végigpróbáltam már az összes FW-t, de a januári gyári rom a legjobb. Nálam 64 gigás class10 kártyát kezeli a gép, exfat-ra formázza a gép.

(#769) oszy válasza maj-viktor (#766) üzenetére


oszy
veterán

csak nekem pixeles a repcsi orra? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#770) icerockk


icerockk
tag

De most ugye nem az van, tehát rosszul értem, hogy ha valakinek az új driverrel érkezik a kamerája, akkor annak csak az újabb, fos firmware elérhető? Ez nagyon gáz lenne, elképzelhető, hogy a miénk már ilyen lenne????

(#771) oszy válasza icerockk (#770) üzenetére


oszy
veterán

nekem kétszer írja a verziónál ugyanazt:
20140329V01
20140329V01

gondolom akkor én ne frissítsek.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#772) oszy


oszy
veterán

kérdés amit kihagytam.
Ha timelapse-ben csinálok képeket 5másodpercenként, akkor azt mivel tudom "egyesíteni"? :) Esetleg a GoPro Studioval?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#773) kisda


kisda
aktív tag

Egy rázkódós onboard videó: -->Videó<--

(#774) Bobyjack válasza icerockk (#770) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nekem marhára így tűnik. Csak azt nem értem, hogy ha a kijelzőt és az azt meghajtó elektronikát leszámítva ugyanaz a készülék, akkor miért nem lehet vele ugyanolyan képminőséget elérni?

Amúgy a második revíziónak (V02 van a firmware nevében) sajnos az angol fórum alapján rosszabb a kijelzője is. Sötétebb rajta a kép és méret szempontjából is különbözik az eredetitől. És a képminősége is gyatrább. Amúgy érdekes módon az első reviziónak is romlik a minősége, ha a jauárihoz viszonyítva későbbi firmware kerül rá.

Amúgy valaki töltötte már 1A-nél erősebb töltőáramú töltővel? Rendeltem egy power bankot is, ami 2A leadására képes, de nem szeretném, ha felrobbanna tőle a kütyü, mert nincs benne áram korlátozó elektronika... Valaki esetleg tud informálni tapasztalatokról?

(#775) a000


a000
őstag

Húú remélem akkor még a régiből kapunk nem az újból :D

(#776) Bobyjack válasza a000 (#775) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Én is bizakodom. De sok fórumon van panaszkodás ilyen irányban, olyanokon is, amiket elvileg a gyártó is olvas (pl.: Techmoan oldala) ezért bízom benne, hogy az első revízió januári firmware-jét portolják V2-re. Ha tényleg csak a kijelzőben különböznek, akkor olyan nagy nehézséget csak nem okozhat...

Más: 2A-es töltővel, vagy nagy töltőáramú power bankkal próbálta már valaki tölteni?

(#777) icerockk


icerockk
tag

Áhhh.... hát májusi rendelés, kb tuti, hogy új lesz. De ha ezt tudom, akkor vettem volna ebay-ről, vagy használtat, hát így kb. magunkat szopattuk be, ha tényleg így alakult... Nagyon csalódott lennék megmondom őszintén... :F

(#778) dani88 válasza Bobyjack (#776) üzenetére


dani88
tag

Az lenne a legjobb, hogy nyilvánossá tennék a szoftver forráskódját. Én szoftverfejlesztő vagyok, speciel saját magamnak felépíteném a saját szoftverem és csak azok lennének benne, amik nekem kellenek:)

(#779) KIZS válasza icerockk (#777) üzenetére


KIZS
aktív tag

Én már most csalódott vagyok nagyon. Az előző kamera iszonyatosan jó volt ez meg átlagon aluli.
Szar a hang, szar a kép. Teljesen élvezhetetlen. Nem arról van szó, hogy kicsit rosszabb mint az előző, hanem totálisan rossz.

Asszem futok egy kört Geekbuying-gal megint, bár nem ők tehetnek erről...

Ez a régivel készült videó.

Ezt pedig most csináltam hazafele.

Ég és föld. A kép is és a hang is.

[ Szerkesztve ]

(#780) Ráti


Ráti
tag

Ezt a firmweres dolgot nem teljesen értem.

Én pl ma rendeltem a kamerát, ez már az új FW-vel fog jönni ami nem olyan jó mint az előző?
Miben van még különbség a régi és az új készülék között?

(#781) Ráti válasza Ráti (#780) üzenetére


Ráti
tag

Most már értem :(
Hát ez így tényleg használhatatlan :W

(#782) Bobyjack válasza KIZS (#779) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Légyszi mókold fel a januári firmware-t az újabb kamerára, ha lesz egy kis időd. Elvileg csak a kijelző fehér, de maga a készülék működőképes. Ha javul a képminőség, akkor van esély arra, hogy készüljön majd rá használható firmware. Köszi a fáradtságot!

(#783) nbence94


nbence94
tag

Pfff pedig már majdnem megrendeltem... mekkora vacak már, hogy egy újabb firmware miatt látványosan rosszabb lesz a kép :W amúgy akit érdekel ittvan az összes egy helyen:
facebook(pont)com/notes/jmb-synergiz/sj4000-firmware-upgrades/489598037808882

(#784) a000 válasza KIZS (#779) üzenetére


a000
őstag

Hát ez tényleg elég gáz lett.

(#785) icerockk válasza nbence94 (#783) üzenetére


icerockk
tag

Hát még én is bizakodom, de ha az új érkezik, akkor falba verem a fejem, hogy ennek nem bírtam hamarabb utána olvasni. Ezt tudva én se biztos, hogy megrendelném újra :S

(#786) KIZS válasza Bobyjack (#782) üzenetére


KIZS
aktív tag

Nos, annyi biztos, hogy a régi firmware-vel is működik a kamera (a fehér kijelzőt leszámítva).
Itt szobán belül nem látok lényegi eltérést a két felvétel között (elég szépnek tűnik mindkettő), de holnap ha lesz mániám kimegyek és teszek egy kört a motorral.

[ Szerkesztve ]

(#787) a000


a000
őstag

Szerintem a sok panasz megteszi a hatását és kiadnak egy új firmware-t, hogy mindenki boldog legyen, hisz a gyártónak is ez az érdeke, hogy pörögjenek az eladások.

Reméljük így lesz :D

(#788) oszy válasza oszy (#771) üzenetére


oszy
veterán

akkor gondolom ez jó...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#789) Bobyjack válasza KIZS (#786) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ez a hír bizakodásra ad okot! Köszönöm a fáradtságod! :R

(#790) Boom21


Boom21
tag

Hányféle firmware van forgalomban? Az enyémben amit a Fox-tól rendeltem 2014.03.23.v2 van és elég jónak tűnik a kép meg a hang is... bár nincs mivel hasonlítanom...
Off: KIZS te csináltad a kernelt az MK808-hoz is? Akkor neked nem okozhat gondot ez a firmware probléma ;)

[ Szerkesztve ]

(#791) Bobyjack válasza Boom21 (#790) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Az egyik malajziai forgalmazó facebookján négy firmware is letölthető. De van ezen kívül egy március 29 dátumú (rev01-hez ajánlják) és egy május 7-i, amit rev02-höz ajánlanak.

(#792) djbahool


djbahool
senior tag

Na és most teljesen elvesztem.
Akkor ha jól értem 2 fajta kamera van, és mindkettőhöz vannak különböző firmware-ek?
És ezek gondolom nem kompatibilisek egymással?
Honnan tudom az enyim rev1 vagy rev2 maga a kütyü?
Onnan hogy a fw- vernél v1 vagy v2 van vagy az csak a fw-re utal?
Valaki legyen szives felhomályosítani, köszi! :R

(#793) Bobyjack válasza djbahool (#792) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Két fajta kamera van. A beszállítónál elfogytak a kijelzők, ezért át kellett állniuk egy másik típusú kijelzőre. Mivel annak a kijelzőnek más elven történik az információ átvitele, más drivert kellett hozzá írniuk. Ezért, az újabb driverekben a két típust V1 és V2 végződéssel különböztetik meg. Értelemszerűen a V1 a korábbi, eredeti, mindenki által szeretett verzió. Mivel a készülék csak a kijelzőben különbözik, mindegyik drivert fel lehet tenni mindegyik típusú kamerára, ami működni is fog, csak revízió függvényében vagy fehér lesz a kijelző, vagy tökéletesen működik.

Sokan panaszkodnak arra, hogy a képminőség a januári firmware óta csak romlik. Ezért, akinek nincs szüksége az újonnan belekerült funkciókra (változtatható időközű timelapse, kép tükrözés szélvédőn használathoz) az visszarakja a januárit, mert azzal lehet a legszebb képeket csinálni. Ahogy KIZS kipróbálta, a V2-es is működik a januári firmware-el, tehát felvesz videót, csak a kijelző lesz fehér. A külföldi fórumok alapján ugyanaz a képminőség érhető el ezzel a firmware-el V2-kön, mint V1-eken, csak a kijelző használhatatlan. Ezt figyelembevéve, a remény megvan arra, hogy egyszer a januári alapján készüljön V2-re egy jó firmware.

[ Szerkesztve ]

(#794) djbahool válasza Bobyjack (#793) üzenetére


djbahool
senior tag

Értem, köszi a kimerítő választ.
Vagyis nyugtázásként, ha nekem a verzió infóban az áll. pl. hogy 20140324V01, akkor nekem a korábbi jutott, ugye?

(#795) Bobyjack válasza djbahool (#794) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ezek alapján igen. Úgy tudsz megbizonyosodni róla, hogy felrakod a januári firmwaret. Ha gond nélkül felmegy, akkor biztosan az első, "jobb" verziód van.

Akinek az új verziója van, annak érdemes a "sharpness" beállítást módosítania. Elvileg az újabb firmware-ekben felcserélték a sorrendet, és pont a legélesebb beállítás a legkevésbé éles. KIZS, ha van erőd csinálhatnál az új készülékkel egy új firmware-el tesztvideót éles, normál, és puha beállításokkal. Lehet, hogy valamelyik jobb eredményeket produkálna.

(#796) djbahool válasza Bobyjack (#795) üzenetére


djbahool
senior tag

Köszi.
Anti shaking be ill. ki közti különbséggel van valakinek tapasztalata?

(#797) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Egészen nagy potenciál van a chipben, ami a kódolást végzi az SJ4000-ben. Az adatlapja szerint például a szélvédőre helyezéskor használatos tükrözést is alapfunkcióként tudja. De például tud teljes felbontású képet készíteni videózás közben, tud 720p60-at, arcfelismerést és az eyeFI vezetéknélküli SD kártya szabványt is támogatja. Csak kéne valaki, aki tud hozzá használható drivert írni. Nagyon úgy tűnik ezek a keleti népek csak rontani tudnak a gyári szoftveren.

(#798) OccsE válasza Bobyjack (#797) üzenetére


OccsE
aktív tag

Erdekes, hogy tudja a 720p60-t. Kerdes akkor, hogy ezt nem "tudjak" kihasznalni vagy csak a frame duplazassal ertendo a 60

(#799) oszy válasza Bobyjack (#795) üzenetére


oszy
veterán

Nekem ezt írja a kamera:
20140329V01
20140329V01

Akkor ez még lehet jobb is a januári verzióval? És hogyan kell feltenni rá a firmware-t? :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#800) KIZS


KIZS
aktív tag

Na, csináltam videókat meg előbányásztam egy régit.

Tapasztalatok:
Az új firmware és a januári között (az új gépen) annyi különbséget látok, hogy a januárival jó a hang és sokkal sötétebb a kép. Nem veszem észre, hogy a régi fw (vagy az új) jobb minőségű lenne. Az előbányászott videó alapján a régi gép és az új gép között pedig én úgy látom, hogy a régi gép képe sokkal kevésbé remegett. Ha nem remeg, akkor az új kamera is szép képet csinál, de nagyon érzékeny a remegésre és olyankor rohamosan csökken a minőség. Ha beremegett, akkor a régi is sokat romlott, de kevésbé volt érzékeny erre.
Direkt ugyanoda szereltem a kamerát, ugyanazokkal a tartókkal, ugyanazon az útvonalon nagyjából ugyanolyan sebességgel mentem.

Illetve azt tapasztaltam, hogy az új fw-rel tovább bírja az akksi. A régi fw-fel szinte perc pontosan 1.5 órát bírt a gép (kikapcsolt képernyő, beindítottam és ment amíg bírt). Az új fw meg közel két órát bírt és utána én kapcsoltam ki kézzel.

Szóval az előbányászott régi videót és ma csinált újat egymás mellé tettem. Ha nézitek a műszerfal tetejét, akkor látszik a régivel tök stabil a kép, az újjal pedig remeg.

Itt az összehasonlító videó.

A bal a régi, a jobb pedig az új SJ4000 képe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.