Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) maj-viktor válasza Boom21 (#846) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hááát igen, én most csak a szállításról beszéltem... a vám az külön tészta!

... a vámolás az akár 2hétig is eltarthat... (legutóbb, 1hét után "nyúltak csak hozzá"... értsd Célországba megérkezett után 1hét múlva lett "Vámkezelés alatt" státuszú, plusz 1hét, míg adatbekérés-adatfeldolgozás, stb.

Így szerencsés esetben "lassú postával" 2hét alatt itt volt (rosszabb esetbe 4-5hét), de további 1,5-2 hét kellett a vámnak mindennel együtt... szóval tudok cifrákat mesélni a vámról... van amikor meg 2nap alatt "levámkezelik"... rendszer az nincs benne - ne keress - keressünk! Épp ahogy esik úgy fúj!

További infók szállítással kapcsolatban:
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#852) Boom21 válasza OccsE (#849) üzenetére


Boom21
tag

Attól még a procedúrát le kell bonyolítani velük, visszaigazolni mi mennyi volt, min. még egy hét... tuti

(#853) maj-viktor válasza OccsE (#849) üzenetére


maj-viktor
őstag

Sokra nem mész vele... mert nem a 45€-s határ vonatkozik ide, hanem a 22€-s...

Rendelés külföldről 1.rész (VÁM & ÁFA terhek): http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek
Rendelés külföldről 2.rész (Szállítási módok & idő): http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido
Rendelés külföldről 3.rész (Vámolási folyamat): http://junkieeeboy.blog.hu/2014/05/18/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_3_resz_vamolasi_folyamat

De ezt ne ide OFF-oljuk, ennek megvan a topikja:
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#854) OccsE válasza maj-viktor (#853) üzenetére


OccsE
aktív tag

Én eddig csak úgy kaptam csomagot ebayes vásárlásnál hogy "óriás" betűkkel rá volt írva GIFT...
Na de tényleg hagyjuk. Majd kiderul mi lesz...

(#855) maj-viktor válasza OccsE (#854) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én az összes csomagomat így kapom / kaptam... és akkor!?

Ennek nincs köze semmihez! a 22€-s határ az érvényes!

45€-s határ akkor lesz érvényes, ha USA-ból nagybácsi, ajándékszerződéssel küld valamit...

Attól, hogy az van ráírva, hogy GIFT, szerinted elhiszik a vámosok!? Manapság már tudják melyik csomagot kell "kiemelni"... röntgen és bukó! :D lassú postával 80% az esélye a "lebukásnak", futárral meg 99%!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#856) OccsE válasza maj-viktor (#855) üzenetére


OccsE
aktív tag

A röntgenen a tégla úgy is simán át jön ;)
max azért jön majd érdeklődés hogy mi került egy teglan $57 ;)

(#857) greef


greef
tag

A "tag" (vagyis én) megírja majd, hogy szerencséje volt-e, vagy kapott egy téglát párnázott borítékban. :R

(#858) OccsE válasza greef (#857) üzenetére


OccsE
aktív tag

Majd irhatnad azt is merre tart a csomag. Valóban olyan gyorsan jon-e mint ígérte az eladó

(#859) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Azért volt olyan, aki nem szarozott, rögtön 6db-ot rendelt! :D

Én kíváncsian várom majd mi sül ki belőle!
(ne legyen igazam és jóáron jutsz hozzá - bár kétlem, de mondom ne legyen igazam!)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#860) OccsE


OccsE
aktív tag

erdekes.... hirtelen minden aruja elfogyott az eladonak...
Vegulis 107 db SJ4000-et sikerult eladnia!

(#861) PS7A


PS7A
tag

Szakik, csak kíváncsiságból kérdezném, hogy kinek melyik fajta memóriakártya vált be a legjobban?
Gondoltam a mymemori shopból rendelnék egy 32-es CL10-est. Kicsit régen foglalkoztam a témával, így nem tudom, van-e még valami amit még figyelembe kéne vegyek :F
:R

(#862) OccsE


OccsE
aktív tag

egyre vadabb arakkal jelentkeznek az ebayen ;)

(#863) OccsE


OccsE
aktív tag

most egyebkent akkor hogyan lehet megkulonboztetni a "regi" es jol mukodo verziokat az ujabb "rezgos", csunyabb szinuektol?
a firmware verzioban talalhato V01/V02 alapjan egyertelmuen meg lehet?

(#864) YesIamKrisz


YesIamKrisz
csendes tag

Már én is várom a sajátomat. Azt esetleg tudja valaki, hogy ebay-en, hogyan lehet olyan listát nézni, hogy az adott termékkel kapcsolatban milyen visszajelzések érkeztek a vásárlóktól? :R

(#865) OccsE


OccsE
aktív tag

ha minden igaz ez a legujabb fw verzio: 20140523V01
van esetleg vkinek mar ilyen? Hogy mukodik? Minden rendben vele?

(#866) Boom21 válasza OccsE (#865) üzenetére


Boom21
tag

vagy [ez] akinek a V2-es kamerája van... ez 05/15/2014 dátummal megy. Fura mert azt írja hogy ez javítja a "blank screen" hibát a 20140324V02-es firmverhez képest, nekem jelenleg ez a márciusi van fent, de nincs "sötét a képernyő" hibám. Nem tudom hogy feltegyem-e az újat. Aki már frissítette a firmet, az vissza tudta tenni (azonos verziószámú) korábbi firmet?

[ Szerkesztve ]

(#867) Boom21 válasza YesIamKrisz (#864) üzenetére


Boom21
tag

Rákattintasz az eladó nevére és meg tudod nézni az értékelésit, ha valaki nyilvánosan szöveggel is értékelt akkor azt is...

(#868) oszy válasza Boom21 (#866) üzenetére


oszy
veterán

nekem V1. akkor erre nem mehet a V2-es ugye?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#869) Boom21 válasza oszy (#868) üzenetére


Boom21
tag

Szerintem nem. Fentebb KIZS írta, hogy neki van (volt) mindkét kamera és próbálgatta a firmeket és nem ment.

Valaki még (talán maj-viktor) írta hogy kijelzőcsere (gyártás) miatt kellett külön v1 és v2 firmeket írni és ezek csak a saját kijelzőjükkel működnek, tehát ne keverjük a v1 és v2 firmeket. sajna nekem nem volt korábbi firmes kamerám pedig tesztelném azt is.

[ Szerkesztve ]

(#870) Bobyjack válasza OccsE (#865) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ezt az új firmware-t hol találtad?

Szerk:
(#868) oszy: Kipróbálhatod saját felelősségre. Ha nem jó fehér lesz a kijelző. Ha megvan a korábbi firmware fájlja, akkor elméletileg vissza tudsz állni rá.

(#869) Boom21: Ezért is volna jó egy össznépi találkozó, ahol végigpróbálhatnánk firmwere-eket, korábbi revíziókat. Nemzetközi fórumokon is elég nagy a köd a hardveres/szoftveres revíziókat tekintve. Szerintem mindenki örülne, ha tiszta vizet lehetne önteni a pohárba. A gyártó felé is könnyebb lenne a reklamáció és megalapozotten lehetne követelni a javított firmware-eket. Ja és lehetne képes összehasonlítót készíteni, hogy mi alapján lehet felismerni az egyes hardveres revíziókat.

[ Szerkesztve ]

(#871) Boom21 válasza Bobyjack (#870) üzenetére


Boom21
tag

Jó ötlet, bár szerintem elég lenne egy központi oldal ahova a júzerek feltöltik az eredeti firmverjükkel készült próba felvételeiket és leírják a véleményt, esetleges hibákat, észrevételeiket. Akár itt is lehetne ez az összegző oldal felsorolva a különböző firmeket, mellékelve pár próbafelvételt hozzájuk, majd ez az oldal frissülne folyamatosan. Lehetne a neve Action Cam Firmwares (hogy külföldiek is rátaláljanak)

[ Szerkesztve ]

(#872) OccsE válasza Boom21 (#866) üzenetére


OccsE
aktív tag

És neked van "rázkódás" illetve "tompabb szin" problémád a V02es kameraddal?

Bobyjack: ebayen kérdeztem rá egy eladora hogy amit árul az milyen fw-rel.

De most már végképp meg vagyok zavarokra mert ugye KIZS "razkodos" kamerája V01es

Sooot! Jó lenne tudni más tapasztalta-e ezt a rázkódást vagy csak szegény KIZS-nel van csak ilyen gond?

[ Szerkesztve ]

(#873) djbahool válasza OccsE (#865) üzenetére


djbahool
senior tag

20140523V01 fw hol érhető el?

(#874) OccsE válasza djbahool (#873) üzenetére


OccsE
aktív tag

Mint írtam fent egy ebayes eladonal kapható kamerának ez az fw-je

(#875) Boom21 válasza OccsE (#872) üzenetére


Boom21
tag

Az a baj, hogy nekem nem volt módom kipróbálni a korábbi kamerával, ez az első "eksön kem" a kezemben tehát nincs összehasonlítási alapom. Amivel össze tudom hasonlítani az egy NIKON S9300 fényképezőgép vagy a Note3-mam kamerája, egyik sem ez a kategória tehát lehet csak én várok többet ettől a kamerától mint amit kéne. Még GoPro-t se próbáltam tehát azzal se hasonlíthatom. Csak a tesztvideókat láttam mielőtt megvettem és az meggyőző volt, de azoknál nem tudni milyen feltételekkel készültek a képek, videók.
Igazából a színekkel sincs úgy probléma, csak a Note3 erős színeit megszokva írtam hogy lehet fakók a színek... de egyébként nem rosszak a videók amiket csináltam az SJ4000 kamerámmal... most gondolkodom, hova töltsem fel példavideónak hogy megnézzétek és véleményezzétek.

[ Szerkesztve ]

(#876) OccsE válasza Boom21 (#875) üzenetére


OccsE
aktív tag

Pont ezt akartam ajánlani hogy tölts fel párat... Illetve ha van motorod vagy biciklid akkor akkor erősítsd fel rá és csinálj úgy.
Ahogy láttam a Google docs-hoz lehet nagy méretű file-okat feltolteni

[ Szerkesztve ]

(#877) djbahool


djbahool
senior tag

GoPro studio-t hogy tudjátok használni?
Nekem azt irja hogy ismeretlen file tipus.
Pedig felraktam az Apple QT-ot is.

(#878) Boom21 válasza OccsE (#876) üzenetére


Boom21
tag

Itt van az első, tegnap csináltam a teraszról full napsütésben, 1080p HD

Ami érdekes, hogy ahogy leviszem a kamerát a kutyára árnyékban a fehér székláb kékes-lilás színű lesz és nem fehér vagy ahhoz hasonló...

(#879) Bobyjack válasza Boom21 (#871) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Szerintem azért lenne érdemes egy időpontban ugyanolyan szögből ugyanolyan fényviszonyok mellett készíteni a felvételeket. Az hiteles lenne. Nem lehetne mondani, hogy rezeg a tartó, felhős az ég stb.

Talán egy rúdra lehetne felszerelni mondjuk 3-4 különböző verziót. Készíteni gyaloglós, autós vidót. Ezekből azért már elég jól le lehet szűrni a lényeget.

Szerk:
(#878) Boom21: Teljesen korrekt a képminőség. Arra kíváncsi lennék, hogy a gyors mozgásokat hogyan kezeli, de így elég szép. Azt hozzá kell tenni mondjuk, hogy a háttér fényessége nehezített pálya volt, ennek ellenére meggyőző.

[ Szerkesztve ]

(#880) Boom21 válasza djbahool (#877) üzenetére


Boom21
tag

Én még csak letöltöttem és belelestem... elvileg kéne kezelnie a mov file-t is...[What Type of Media Files Can I Add to a GoPro Studio 2.0 Project?]

(#881) Balagge


Balagge
csendes tag

Ma kaptam kézhez az enyémet :) teljesen rendben van minden hozzá bár az az autós töltő eléggé hitvány minőség ahogy megúztam h. tartson ketté is vált... majd megragasztom.

egyébként 20140324V02 FW van rajta

(#882) Boom21 válasza Bobyjack (#879) üzenetére


Boom21
tag

A képminőséggel nincs is bajom (színek szokatlanok persze), sokkal inkább a "remegéssel". Látszólag rezzenéstelenül fogtam, biztos képpel és lassan fordultam vele közbe.

A youtube már fel is ajánlotta hogy javít a remegésen kicsit :C

(#883) oszy válasza Boom21 (#878) üzenetére


oszy
veterán

a székláb a fehéregyensúly miatt olyan kékes színű. automatán volt?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#884) OccsE válasza Balagge (#881) üzenetére


OccsE
aktív tag

Balagge: csinalnal te is par felvetelt vele?
te honnan vetted ?
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#885) Bobyjack válasza Balagge (#881) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Honnan rendelted?

(#886) Ráti


Ráti
tag

meg mikor :)

(#887) Balagge


Balagge
csendes tag

Vateráról mivel nekem fontos volt a gyorsaság, sajnos pont készlet hiányon volt ezért nekem is várnom kellett rá 2.5 hetet ~

próba videó van, meg unboxingról is csináltam azt most töltöm felfele, ha azzal megvagyok valami mintát teszek fel, felpattintottam autóra, aztán gurultam vele, akkor azt is "nyersen" felteszem és kiteszem ide. Notebookon kissé susogott, de PC-n ezt nem hallottam. majd megnézzük !

(#888) Balagge válasza Balagge (#887) üzenetére


Balagge
csendes tag

Kicsomagolás, elindítás :
https://www.youtube.com/watch?v=pnsSoBqJ9jY

most felpattintom a mintát !

[ Szerkesztve ]

(#889) Bobyjack válasza Boom21 (#882) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A színeket ki kell tapasztalni, az olvastam, hogy nappal is érdemes a felhős beállítást alkalmazni és bizonyos esetekben egy harmad fényerőt is kell neki adni, hogy jó képeket csináljon.

Amúgy akár lesz közös tesztelés, akár nem, fogok csinálni egy SJ1000-es összahasonlító videót. Az idei síelésre kölcsönkaptam havertól az övét, ezért is vettem végül sajátot, csak SJ4000-et. Szeretném, ha az SJ4000, amit nekem küldenek eléri majd ezt a képminőséget.

Amúgy a videó alapján az SJ1000 is hajlamos remegésre.

(#890) KIZS válasza Bobyjack (#889) üzenetére


KIZS
aktív tag

Szép képet csinál nincs ezzel gond. Ha erre a remegésre sikerül megoldást találni akkor én maximálisan elégedett leszek. A megoldás lehet firmware alapú vagy utólagos szoftveres feldolgozás is (van egy csomó megoldás rá, csak időigényes illetve nálam sajnos nem bírják kezelni, hogy száguldozás közben remeg a kép).

Illetve lehet, hogy valami más rögzítési technikával is meg tudom oldani a dolgot. De direkt végignéztem a gopro-s "hogyan rögzítsük motorra" oldalakat és ott nem pöcsörésznek túlzottan. Simán kirakják egy 1.5 méteres rúdra fölfelé vagy egy 40 centis elhajlított tartóra oldalra. Ezeknek pedig több centis kilengése lehet menet közben és mégis halál stabil az összes videó amit láttam.

(#891) OccsE válasza KIZS (#890) üzenetére


OccsE
aktív tag

de itt van egy masik dilemma is nalad! Te azt irod, hogy V01 szamu fw-d van, vagyis elvileg meg a "regi" (nem az uj hw-ju) kamerad van es meg van ez a remeges. Akkor elkepzelheto, hogy itt nem is a "regi" es "uj" hw kozotti kulonbsegrol beszelhetunk, hanem vmi mas okozza ezt a problemat ? :(

(#892) KIZS válasza OccsE (#891) üzenetére


KIZS
aktív tag

A januári fw "blank screen" hibát produkál a kamerán, a legújabb viszont működik. Szóval 2-es kamerám van ez biztos. Szerintem minden firmware V01-re végződik, legfeljebb csak egy verzióból volt V01 és V02 is.

Egyszerűen az a mondás, hogy a régi kamerák az X verziónál régebbi fw-t használják, az újak meg meg a X verziónál újabbakat. És az ominózus X verzióból lehet V01 és V02 is (bár én V02-t még nem láttam).

(#893) oszy


oszy
veterán

van valakinek kölcsön egy hétre egy monopod ehhez a kütyühöz? :) megyünk nyaralni és jól jönne egy próbának. részleteket privátban ;)

---

a GoPro Studio elég vacakul kezeli ezeket a képeket. Szerintem valami info van a GoProval készült fotókban amit hiányol. Rajta vagyok a kiderítésén.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#894) OccsE válasza KIZS (#892) üzenetére


OccsE
aktív tag

ez elvileg V02-es. Probald ki hatha minden gond megoldogik!!!

ez pedig elvileg egy 0507-es verzio

[ Szerkesztve ]

(#895) OccsE


OccsE
aktív tag

Firmware verziok:

SJ4000 - Jan 2014

SJ4000 - March 14 (Timelaspe 5s/10s/20s)

SJ4000 - March 24 (Rotate Function)

SJ4000 - Apr 24 (White Screen Fix)

(lehet erdemes lenne elkezdeni megszerkeszteni az 1.hsz. es a hasznos infokat ott osszegyujteni!)

[ Szerkesztve ]

(#896) espat


espat
tag

Jelentem az április 23-án Banggood-nál rendelt SJ4000 kamerám ma belépett SK teruletére. A csomagot a svéd posta hozza, valószínuleg holnap fogják kiszállítani....35 napos utaztatás után.....

Turelem (és a Banggood 15%-os kuponja) rózsát terem....

[ Szerkesztve ]

(#897) Bobyjack válasza espat (#896) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Akkor neked elég gyorsan ment a dolog. Hat nappal utánad vettem, de még el sem hagyta Malajziát a csomagom...

Teszt videókat tegyél fel, ha lesz időd. A firmware számra is kíváncsiak vagyunk. :)

(#898) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

(#899) alph4 válasza espat (#896) üzenetére


alph4
tag

Én 20 napjra rendeltem szintén Banggood-ról kuponnal, ma meg is érkezett, lazán átment a vámon semmi plusz, így 19ezerből ki is jött cakk-pakk :)

Én mondjuk mindig lebeszéltem az eladóval vagy teszek megjegyzést hogyan adja fel, aztán így nem szokták vámolni nekem a jóval nagyobb értékű csomagjaimat sem. ;) (elég sokat rendelgetek)

(#900) OccsE válasza alph4 (#899) üzenetére


OccsE
aktív tag

Mit irattal a csomagra?
Hanyas az fw verziója?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.