Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) ROBOTER válasza lolcopterlol (#89) üzenetére


ROBOTER
addikt

A 10.2 az valaminek az átlója, vagy a vízszintes mérete? Mert a feltűntetett képszög mindig átlóra vonatkozik.

Ha pedig van egy erős hordótorzítás vagy halszem hatás, ott eleve értelmetlenné válik a számítás, mert diagonális halszemnek az átlós képszöge 180 fok körül van, miközben a vízszintes és függőleges jóval kisebb, mint ami arányosan következne az átlósból egy rectilineáris objektív esetén.

[ Szerkesztve ]

(#102) KIZS


KIZS
aktív tag

Rendeltem én is ilyen kamerát a geekbuyingról és egy hét elteltével sikerült is feladniuk nekik ma...

Az lenne a kérdésem a tapasztaltabbak felé, hogy a legjobb minőséggel számolva egy 16GB-s kártyára hány kb. percnyi filmet tud rögzíteni a kütyü?

(#103) lolcopterlol válasza KIZS (#102) üzenetére


lolcopterlol
tag

Nekem eddig 4 GB mindig pontosan 35 percre volt elég, ezzel lehet számolni (140 perc).

(#104) Drótszamár válasza lolcopterlol (#36) üzenetére


Drótszamár
őstag

A képet a kamera szoftveresen élesíti, ahol nagy a kontraszt, ott ilyen fehér peremek jelennek meg.

Fotosoppal, vagy gimppel is ki tudod próbálni. Tekerd csutkára az élesítést bármelyik jó képeden, nagyítsd bele, ott is ilyen hibák fognak megjelenni.

Ha nem élesítene ennyire a kamera, akkor homályosabbnak tűnne a kép.

---

Én tegnap rendeltem egy SJ1000-es változatot a foxoffer-től. A nagyobb akku, és a kisebb látószög miatt esett rá a választás. Sokat vaciláltam, hogy 1000 vagy 4000 legyen.

---

Érdekes perspektíva: [link] Hockenheim, száguldás. SJ1000-es videó

Néha olyan mintha játékautók versenyeznének :)

Alul a csíkokat a rolling shutter csinálja?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#105) KIZS válasza lolcopterlol (#103) üzenetére


KIZS
aktív tag

Köszi!

(#106) Goliat0720


Goliat0720
csendes tag

Üdv,

Ma megérkezett a kamera. 02.08-án fizettem Pay-Pal-al E-bay-en, 02.26-27-re írták, hogy érkezik és ma 27-én meg is jött. 27ezer körül volt, vám nincs mivel eu-ból jött. Az egyetlen problémám, hogy nem találok benne USB kábelt a többi adapter viszont hiánytalanul benne van (bár ez nem akkor tragédia, mert van belőle legalább 5). Kipróbáltam, nekem nagyon tetszik ezért az árért.

Hétvégén remélem jó idő lesz, és akkor le is tesztelem.:)

[ Szerkesztve ]

(#107) motoros26


motoros26
újonc

Üdv! Én február 8.án rendeltem meg Foxofferől. 1 hét után adták fel 1 hét alatt megjött. Vám nélkül. és Kaptam hozzá kártya olvasót is,úgy hogy öröm e bódotág :) :)

(#108) Riverboy válasza motoros26 (#107) üzenetére


Riverboy
tag

Milyen postaval rendelted fox offerrol?

(#109) a000 válasza Goliat0720 (#106) üzenetére


a000
őstag

Honnan rendelted?

(#110) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Na, úgy fest elkelt a JVC Adixxion.om, hamarosan én is rendelek :C

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#111) Goliat0720 válasza a000 (#109) üzenetére


Goliat0720
csendes tag

Üdv,

E-bay-ről az 11777abc eladótól. Korrekt volt, USB kábel kimaradt, ma már válaszolt is, hogy 3 eurót visszautal.
Csak ajánlani tudom.

Foxoffer lehet picit olcsóbb, ha nincs szállítási díj és megúszod a vámot, de szerintem erre kicsi az esély.

Ma megnéztem napfényben, hát elég jó. Azt viszont javaslom mindenkinek, hogy számoljon azzal, hogy a youtube-os videók, kicsit rosszabb minőségűek még 1080p-ben is. Az eredeti tömörítetlen változat szerintem jóval szebb!

(#112) Goliat0720


Goliat0720
csendes tag

Elkészült az első SJ 4000-es videóm.

[link]

(#113) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Szeretnék én is beruházni egy ilyen kamerára fizetés után. Tudnátok néhány megbízható linket adni. Ebay, Kína nem gond csak ne hamisítvány legyen.

(#114) lolcopterlol válasza ЯΞD (#113) üzenetére


lolcopterlol
tag

Ha jobban belegondolunk, akkor ez a kamera már maga egy hamisítvány, hiszen a GoPro-t próbálja másolni teljes egészében. :D
Amúgy most már Ebay-ről érdemes rendelni EU tagállamból vagy Angliából, mert akkor nem lesz ÁFA fizetési kötelezettséged és 10k-val olcsóbban megúszod, nem utolsó sorban hamarabb is itt van. Még az elején a FoxOffertől volt érdemes Kínából, de ez már a múlt. :) Ebay-es eladót majd javasolnak a többiek.

(#115) Riverboy


Riverboy
tag

11777abc ebay felhasznalo akkor oke mindn rendben aki tole vett?

(#116) Goliat0720 válasza Riverboy (#115) üzenetére


Goliat0720
csendes tag

Én teljesen meg vagyok elégedve az eladóval, a megadott időre meg is érkezett! Én is azt látom, hogy teljes egészében Gopro koppintás, a tokjába állítólag még a GoPro is belemegy, bár sztem a gombok picit máshol vannak, és a Gopron asszem nincs kijelző. Adapterek is ugyanazok.
Kivitelezési minősége sem azt a gagyi kínai érzetet sugározza. 16 Gb-os kártyára kb. 2 óra fér rá. Tényleg csak ajánlani tudom az eszközt és az eladót is!
Érdemes leszedni techmoan oldaláról a mov-okat (lenti link) leszedni és lehetőleg full hd kijelzőn megnézni, hogy az aki gondolkozik rajta, lássa egy az egyben hogy milyen is a veszteségmentes felvétel.

[link]

(#117) csaszi72 válasza Riverboy (#115) üzenetére


csaszi72
aktív tag

.de-n bepróbálom........

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#118) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Ez a 11777abc gyerek tényleg egész jó árakkal dolgozik.

Foxoffer SJ1000 + 2 akku + 32 GB class 10 = 24000 Ft + Áfa + postai vámkezelés = 32.000 Ft

11777abc SJ1000 + 2 akku + 32 GB class 10 = 100 euró (mai árfolyamon 31.600 Ft)

Ha még a rendelés előtt megtalálom, akkor tuti onnan rendelem. Gyorsabb, és az áfával sem kell szarakodni.
Az én csomagom szombaton hagyta el kínát, még legalább 2 hét mire a kezemben lesz.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#119) Riverboy


Riverboy
tag

tölthetitek..
Tegnap csináltam (downhill)
nem 3m-es ragasstás csak a shieldre van rá rakva a kettő karabíneres kötél nem tudom a nevét...
[link]tényleg töltsétek le mert a dropbox ront aminőségből bőven.

Köszönöm az ebayes infót következőt onnan rendelem

(#120) a000 válasza Drótszamár (#118) üzenetére


a000
őstag

lehet nála ilyen pakkot venni? Mert nekem többre jön ki, ha hozzáadogatom az akkut meg a kártyát.

(#121) .VEGA.


.VEGA.
csendes tag

Én tegnap kaptam kézhez a kamerámat. Az érdekelne engem,hogy videózás közben le lehet fotózni egy pillanatot?

(#122) ooooobi válasza lolcopterlol (#36) üzenetére


ooooobi
senior tag

Túl van élesítve a felvétel. Ettöl élesebbnek néz ki, viszont elöjön ez a széleknél lévö csikozódás.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#123) ooooobi


ooooobi
senior tag

Csak most látom, hogy egy régi kérdésre válaszltam amit már raádásul valaki más is megtett elöttem. :D
Nem tudom valamiért az a hozzászólás volt felül nekem, na mindegy.

Lenne egy kérdésem, lehet e valahogy állitani a ezen az élesítésen? Nem utólagos editálásra gondolok, hanem hogy a kamera ne tegye rá elkészüléskor ennyire erösen.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#124) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Megrendelve, kíváncsi vagyok mennyi idő ha tényleg dojcslandból küldi?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#125) Goliat0720 válasza .VEGA. (#121) üzenetére


Goliat0720
csendes tag

Én is kerestem már az erre vonatkozó beállítást, de sajnos nem találtam, pedig jó lett volna. De talán FW frissítés majd megoldja, ha lesz:)

A kamerát én február 8-án vettem és február 27-én kaptam meg, szintén németo.-ból.

(#126) csaszi72 válasza Goliat0720 (#125) üzenetére


csaszi72
aktív tag

19 nap. Az eléggé gáz. :D

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#127) Flashback


Flashback
addikt

70perc fHD felbontásban mekkora fájlt eredményez?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#128) .VEGA. válasza Goliat0720 (#125) üzenetére


.VEGA.
csendes tag

Az jutott eszembe,hogy lehet nem is fotózni szokták,hanem kivágják videoszerkesztővel a képet.

(#129) Riverboy válasza .VEGA. (#128) üzenetére


Riverboy
tag

Ez eselyesebb premierbe vagy vegasba is egy gomb :)

(#130) Riverboy válasza Flashback (#127) üzenetére


Riverboy
tag

Saccra full hdba 30 perc 4-4,5Gb
Szoval olyan 9et mondanek.

(#131) .VEGA.


.VEGA.
csendes tag

Ma felragasztottam az íves öntapadós tappancsot a sisakomra,de olyan a formája,hogy nem fekszik fel teljesen.Para ,hogy leesik. Neketek teljesen felfekszik?

(#132) Drótszamár válasza a000 (#120) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nem láttam csomagot, én összeadogattam az SJ1000-es Nem a 4000-es árát a többi kiegészítővel.

cam 68.99 Euró
akku: 2x5.99 Euró
kártya: 17.99 Euró /samu 32 gbyte class 10/

A szállítás kérdéses, de 1-2 eurót ír mindenre. Nem hiszem, hogy külön adná fel a 2 akkut, és a kártyát.
Szerintem egy csomagba belefér minden.

/inkább offba teszem, mert előd modell, és nem SJ4000. De annak nincs topicja/

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#133) lolcopterlol válasza .VEGA. (#131) üzenetére


lolcopterlol
tag

Nekem is csak az 1/2 - 3/4-e feküdt fel, de én utána egy ok miatt le is szedtem. Hát ha van erős ragasztó, akkor az az volt. Két vastag vajazókéssel feszítettem alá és még akkor se a ragasztás engedett (miután meghajlott mind a két kés), hanem a ragasztó teste nyúlt meg, de nem szakadt el.
Amíg nem próbáltam leszedni, addig én is féltem, meg tapogattam a sisakom oldalát, hogy megvan-e még, de ez után már nem félek. :D

(#134) .VEGA.


.VEGA.
csendes tag

És valaki próbálta már gopro mount-al?Találtam utángyártottat jó áron,ha passzol kéne venni 1-2 fajtát.

(#135) danilla válasza .VEGA. (#134) üzenetére


danilla
őstag

Passzol.

Nekem már úton van a kamera és hozzá egy nvg mount és egy head belt mount.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#136) .VEGA.


.VEGA.
csendes tag

Itt van sok olcsó utángyártott mount magyarországról!

(#137) Riverboy


Riverboy
tag

Vigyázzatok azért...
ma jött 3 gopro mellpánt egyikbe felraktam az sj4000 L alakú cuccát ami a mellpánthoz kell benne van de mikor kiszedtem volna akkor volt a bibi nagyon beszorult vagy azért tört el az egyik oldalt a pöcök(amit össze kell nyomni) mert nem bírt annyira össze menni vagy fogalmam sincs. Szóval azért vigyázzatok, szerintem a tapaszok jók de lehet veszek majd eredeti gopros tartót(amit be kell csúsztatni ide-oda) és akkor fullos lesz a szett

(#138) Goliat0720 válasza .VEGA. (#128) üzenetére


Goliat0720
csendes tag

Biztosan nem így van. Ismerős GoPro-ja, megcsinálja a fényképet a teljes felbontással (mittomén hány MegaPixel-el), az előre beállított időközönként. Mutatott is pár képet, hát tényleg vetekszik a jobb kompakt gépek minőségével (bár gondolom csak napfényben). Sisakra nekem a hétvégén kerül rá az adapter.

Az a baj ezzel kamerával, hogy előbb utóbb kevés lesz az 1 db belőle:) Jó lenne a teljes látóképet felvenni motorozás közben, plussz még egy két egyedi helyre felrakott pozíciót is tudnék értékelni:)

Egyre jobban kezdem azt látni (az előbb belinkelt linkek alapján is) hogy ha megtehetném se adnám ki ennek a többszörösét egy GoPro 3 Black Edition-re.

(#139) .VEGA. válasza Goliat0720 (#138) üzenetére


.VEGA.
csendes tag

Akkor valaki rájött már erre a beállításra,ha ennek a kamerának van egyáltalán?

(#140) Goliat0720 válasza .VEGA. (#139) üzenetére


Goliat0720
csendes tag

Nem, pont azt mondom, hogy az SJ 4000 sajnos nem csinálja meg, de a GoPro igen. Remélem azért FW frissítés lesz erre.
Az SJ 4000 amit még nem tud az a Time lapse üzemmód. (fényképekből videót automatikusan). Amit a sequence beállítás tud (SJ 4000-nél), az csak sorozatfelvétel x másodpercenként, és abból lehet videószerkesztővel Time Lapse-t készíteni.

(#141) a000


a000
őstag

Valaki töltene fel 720p-ben készült felvételt? 1perc hány mage így?
Köszi.

(#142) csaszi72 válasza Riverboy (#119) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Teccetős,szép kép, Adixxion képstabja azért hiányozni fog :((

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#143) Riverboy válasza a000 (#141) üzenetére


Riverboy
tag

Ha holnap megyek bicózni akkor csinálok neked.
milyen beállításokat szeretnél?

(#144) Riverboy válasza csaszi72 (#142) üzenetére


Riverboy
tag

itt egy újabb ez mellkas pánttal
szintén töltsétek le mert úgy jobb a minőség
[link]

[ Szerkesztve ]

(#145) KIZS válasza Goliat0720 (#112) üzenetére


KIZS
aktív tag

Jé Goliat! Most nézem, hogy te vagy az? Én meg a KIZS :)

Csináltam én is nappali felvételt a motoron: [link]
És estit is: [link]

(Ezt is letölteni érdemes és nem beágyazva megnézni, mert úgy elég kuka a minősége.)

Kormányra rögzítve (visszapillantó szárának a tövére) a vízálló tokban.
Az éjszakai felvétel nem annyira penge. A videón nem látszik, de közvilágítás nélküli utcákban elég béna képe van. Kicsit az áltudományos szellemvadász videókra hajaz...
A nappali felvétel szerintem viszont hozza azt ami kell. Nekem nem remegett be alapjáratnál (bár a Bandit négyhengeres, talán nem vibrál annyira mint a TDM).
És ami meglepett, hogy a hangja is egész tűrhető. Arra számítottam, hogy csak szélzaj lesz és semmi más...

(#146) csaszi72 válasza KIZS (#145) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Este nem tudom volt e forgalom :Y :D

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#147) lolcopterlol


lolcopterlol
tag

Én is csináltam videót. Nem direkt volt. :D
[link]

(#148) csaszi72 válasza lolcopterlol (#147) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:C :C Szép volt :DDD

Remélem nincs bajod!

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#149) Flashback válasza lolcopterlol (#147) üzenetére


Flashback
addikt

Kicsi volt tempó :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#150) Goliat0720 válasza KIZS (#145) üzenetére


Goliat0720
csendes tag

Üdv KIZS!

Nem is tudtam, hogy Te is beszereztél egy ilyen kamerát. Jó látni és hallani is a Banditot:) Gondolom kicsit megzavart a TDM azért nem ismertél fel először?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.